Uitbreiding bakiferij de Visser door GS afgewezen POLITIE Waterschap heeft na steunput 'West' nu ook z'n steunpunt 'Oost' boye-h Omloopnieuwsradio 1996 Omloop Goeree- Overf lakkee 1996 Abram tlame^iemaii Paul Kieviet concerteert in Brouwershaven Ophalen oud papier Opening laatste officiële daad van de 'oude' dijkgraaf^ Politie vraagt gedupeerden zich te melden De Zeemanspot in actie voor gamalenkotter 69e Jaargang DINSDAG 20 AUGUSTUS 1996 No. 6528 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 DIRKSLAND - B en W van de gemeente Dirksland zijn door Gedeputeerde Staten teruggefloten van hun voornemen aan bakkerij de Visser vergunning te verlenen voor het aan de achterzijde uitbreiden van de bakkerij aan de Voorstraat. De bakkerij grenst aan het terrein van de Ned. Herv. kerk en heeft in vervlogen tijden wellicht deel uit-gemaakt van het kerkhof Twee bewoners van de Voorstraat en de Bond Heemschut hebben tegen het bouw voornemen bezwaren ingediend. Niet gevoelig bleken Gedeputeerde Staten voor de vrees van een van hen dat de milieu-overlast en verkeersonveiligheid zouden toene men en dat meer parkeeroverlast zou ontstaan, wel hebben GS het bezwaar van dhr. H. van Wijk erkend waar deze zich beklaagde over het verloren gaan van zijn vrije uitzicht vanuit/vanaf de bij zijn woning behorende buitenruimte. Hoewel GS verklaren begrip te hebben voor het bedrijfsbelang van aanvrager en voor het streven van B en W plaatselijke bedrijven in hun ontwikkeling te steunen achten zij het, na zich ter plaatse te hebben georiënteerd, van belang en doorslaggevend, dat dhr. Van Wijk vrij uitzicht behoudt op de kerk en de kerkruimte waarom GS hebben besloten de door B en W gevraagde verklaring van geen bezwaar niet te versü-ekken. Uit telefonisch contact met bakker de Visser is het GS gebleken dat die zich zal bera den op een andere oplossing voor de benodigde broodbakkerij. GS meent daarom dat Dirkslands gemeentebestuur kennelijk niet alle alternatieven voldoende heeft onderzocht. Vrijdag 23 augustus a.s. om 19.00 uur zal de heer Jaap Wolf, Gedeputeerde van Provinciale Staten van Zuid-Holland, op de Kaai in Ooltgensplaat het startschot lossen voor de 7e Omloop van Goeree- Overflakkee. Een enthousiaste deelnemersschare zal zich wederom de nodige inspanningen getroosten om op zaterdag 24 augustus a.s. vóór 19.00 uur de finish in Oolt gensplaat te halen! Een uitdaging die deelnemers en publiek 24 uur lang in de ban houdt. Dit jaar wordt door een groot aantal deelnemers een sponsorbijdrage gele verd voor het ORBIS-project, de 'vlie gende oogkliniek', dat zich als doel stelt blindheid in de ontwikkelingslanden te bestrijden door middel van eenvoudige operaties. Dit project wordt gedragen door Rotary-Goeree-Overflakkee. Naast de gebruikelijke attracties op de divese publieksplaatsen wordt de finish in Ooltgensplaat opgeluisterd door een braderie. De uil Ouddorp afkomstige organist Abram Bezuijen die sinds een aantal jaren in Noorwegen woont, is morgen, woensdag 21 augustus, op de radio te horen. Om 18.30 uur bespeelt hij, op radio 4, het Marcussen-orgel in de Dom in het Noorse Fredrikstad. Kinderen kunnen zich tijdens deze bra derie als clown laten schminken en zich vermaken op een springkussen. Mocht u alsnog familieleden, vrienden of kennissen willen sponsoren zijn in de ORBIS-stand op de Kaai te Ooltgens plaat sponsorformulieren beschikbaar. Tijdens de Omloop i op de Kaai te Ooltgensplaat een Centrale Informatie- post bemand, waar pers en publiek te recht kunnen voor alle informatie over de lopers. Voor de thuisblijvers bereik baar onder nummer (0187) 632844. De Omloop 1996 wordt op de voet ge volgd door 'Omloopradio' die uitzendt op de frequenties 107.7 en 104.9. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelhamis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanhouding van oplichters van winkeliers van het eiland Op vrijdagmiddag werden 2 verdachten aangehouden in verband met hun dief stalpraktijken en het daarna weer terug geven voor geld van de gestolen spullen. In eerdere berichten was hier de aan dacht voor gevraagd. Ook deze middag doken de lieden weer op in Stellendam en werd een eerder betrokkene geïnfor meerd over het feit dat ze aldaar in een winkel waren geweest. De betrokkene/ gedupeerde zag de verdachte uit een winkel komen en in een auto vertrekken. Hij bedacht zich geen moment en reed achter de mannen aan en informeerde de politie te Middelhamis. Deze arresteerde de verdachten even later op weg naar huis. Een onderzoek wordt ingesteld en de verdachten zijn ingesloten. Uit onder zoek was reeds naar voren gekomen dat een van de verdachten ook al zulke prak tijken in Zeeland had gepleegd en blijk baar nu zijn werkterrein naar Goeree- Over-flakkee had verlegd. Bij de winkel in Stellendam waren deze middag door de verdachte enkele spaarlampen gestolen met het doel om deze later weer in te leveren en geld te ontvangen. Diefstal dieselolie Bij een bedrijf aan de Langeweg te Nieu we Tonge werd tussen 8 en 15 augustus uit een tank op het bedrijf een flinke hoe veelheid dieselolie gestolen uit een tank. Branden te Middelhamis Op woensdagavond 14 augustus 22.30 uur rukte de brandweer uit voor een brand bij de in aanbouw zijnde Pr. Mau- ritsschool aan de Langeweg te Middel- harnis. Ter plaatse bleek dat er twee vuurhaarden waren en deze werden ge blust. Tijdens dit blussen werd er we derom melding gemaakt van een brand in een vuilcontainer aan het Binnenpad te Middelhamis. Ook die brand werd ge blust. Een onderzoek zal worden inge steld ten einde de dader te achterhalen. Mogelijke getuigen die wat gezien heb ben in de vooravond rond het terrein van de Pr. Mauritsschool of Binnenpad wor den verzocht contact op te nemen met de politie. Tel. (0187)488777. Beschadiging auto In de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 augustus werd op het Spüiplein te Middelhamis een personenauto bescha digd. De schade is vermoedelijk ontstaan doordat er iemand over de auto heeft gelopen. Diefstal skelter In de nacht van vrijdag 16 op zaterdag 17 augustus werd te Nieuwe Tonge uit een schuur aan de Molendijk een blauwe Mammoet skelter gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Vernieling auto's Tussen zaterdag 10 en woensdag 14 augustus werden vernielingen gepleegd aan 13 auto's die stonden op de Spuikolk te Dirksland. Vernielingen bestonden uit het kapotslaan van de lampen en lopen over de auto's. Getuigen die aldaar in die tijd mogelijk de dader(s) hebben gezien worden verzocht contact op te nemen met de politie. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Tussen woensdag 14 en donderdag 15 augustus is een poes raak geschoten door vermoedelijk een luchtdrukwapen. De poes was geraakt aan de achterzijde en het kogeltje is eruit gehaald. Plaats waar de poes had gelopen is omgeving Emma- straat te Den Bommel. Papagaai eet appelboom leeg Op zaterdag 17 augustus werd door een inwoner van Ooltgensplaat melding ge maakt dat er al enige tijd een papagaai in zijn tuin verblijft. De papagaai voedt zich met de pitten van appels uit de ap pelboom. Degene die de geringde papa gaai mist kan contact opnemen met de politie. A.S. vrijdagavond vanaf 18.00 uur zal Radio Goeree lokaal en Radio Superstar een 'live' verslag bren gen van de Omloop van Goeree en Overflakkee, met lokatie uitzen- dii^en vanuit Middelhamis en de gemeentelijke visafslag te Stellen dam en het bezoekerscentrum de Grevelingen in Ouddorp. Omloopnieuwsradio zal zich in eerste instantie richten op de gemeente Goede- reede en de gemeente Middelhamis res pectievelijk de wettelijke verzorgingsge bieden van Radio Goeree lokaal en Ra dio Superstar. Tijdens 'Omloopnieuwsradio' is het voor de luisteraars mogelijk om voor de lopers 'groeten' en allerlei andere be richten te faxen en/of door te bellen om zodoende de lopers te ondersteunen tij dens deze moeilijke nachtelijke periode. U kunt faxen en/of bellen naar de studio van Radio Goeree lokaal, fax (0187) 684091, tel. (0187) 682630. Voor het eerst zullen er twee combina ties van lokale omroepen een verslag brengen van de omloop van Goeree en Overflakkee, na overleg met alle omroe pen en stichting Omloop Goeree-Over- flakkee is gebleken dat er niet tot over eenstemming kon worden gekomen over een gezamenlijke uitzending mede door de starre houding van Radio Flakkee, die geen water bij de wijn wilde doen maar het alleenrecht claimde voor het verslaan van de Omloop. De toegezegde vergunning om met een radiowagen mee te rijden op het parcour van de lopers werd onder dmk van Ra dio Flakkee ingenomen waardoor het voor Radio Goeree Lokaal niet meer mogelijk was om een goed verslag te kunnen brengen. Maar door een correct handelen van de gemeente Goedereede en het commissa riaat voor de media is een uitzending rond de Omloop van Goeree-Overflak- kee voor Radio Goeree lokaal toch mo gelijk geworden. Met slechts 1 week voorbereiding zal 'Omloopnieuwsradio' vanaf 18.00 uur te horen zijn op de volgende frequenties; Ether: 105.6 MHz en 107.3 MHz. Kabel: 103.8 MHz en 100.4 MHz. De Radiowagen zal ook dit jaar weer ter beschikking worden gesteld door Garage Knöps te Middelhamis. Op woensdag 21 augustus zal het derde en tevens laatste concert van een serie van drie orgelconcerten in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven worden gegeven en wel door Paul Kieviet. Paul Kieviet is sinds 1983 als kerkmusi cus verbonden aan de Hervormde Ge meente te Sommelsdijk en sinds 1990 aan die te Middelhamis. Daarnaast is hij werkzaam als docent aan de Muziek school Goeree-Overflakkee en heeft hij een groot aantal privéleerlingen. Hij maakte diverse radio-concerten en vorig jaar werd een CD geproduceerd waarop hij eigen werken speelt op orgels te Sommelsdijk en Oude Tonge. Reeds tijdens zijn VWO-opleiding on derscheidde hij zich als uitstekend ama teurorganist getuige het behalen van di verse prijzen bij diverse orgelconcour sen. Vanaf 1981 studeerde hij aan het Rotterdams Conservatorium onder lei ding van Arie J. Keijzer en Bernard Win- semius orgel en bij Barend Schuurman Kerkmuziek. Na in 1985 al diverse di ploma's te hebben haald rondde hij in 1989 zijn studie af met het cum laude behalen van het diploma uitvoerend mu sicus. Tijdens het concert te Brouwershaven zal Paul Kieviet werken ten gehore brengen van o.a. Bach (concerto in a - een be werking van een concert voor 4 clave- cimbels), Sweelinck (Ballu del grandu- ca). Handel (Suite 11) en hemzelf (Va riaties Psalm 80). Het concert wordt af gesloten met een grote Toccata van Bach en wel die in D, oorspronkelijk geschre ven voor clavecimbel. De toegang tot het concert bedraagt ƒ7,50; ƒ3,50 voor kinderen fm 12 jaar en 5,- voor houders van een CJP, Pas- 65 en donateurs van de Stichting Grote of Sint Nicolaaskerk. MELISSANT Woensdag vanaf 18.00 uur wordt weer oud papier opgehaald. Graag goed ge bundeld gereed zetten s.v.p. 't Is veelal de eerste klap die een daalder waard wordt geacht, maar denk ook niet gering over de laat ste-, zoals die vrijdagmiddag door dijkgraaf van Kampenhout werd gegeven. Het door hem geopende steunpunt 'Oost' te Oude Tonge, z'n laatste officiële handeling, heeft ruim zevenhonderdduizend gulden gekost, mar de dijkgraaf had er een goed verhaal bij... Met de ingebruikname van steunpunt 'Oost', gelegen vlak naast het gemaal de Haas van Dorsser in de polder het Oude- land van Oude Tonge, op 't zogeheten 'hoekje van Slis', wist dhr. van Kampen hout „de totale reorganisatie qua inrich ting, toerusting en eenduidigheid", afge rond en dat heeft, erkende hij, best wat geld gekost. Uit Ouddorp had hij al 't geluid vemomen dat het tijd wordt dat'ie opstapt omdat de dijkgraaf de eiland gemeenschap danig op kosten heeft ge jaagd: „ik laat het daar maar bij, want het is zo", erkende hij. Dat was een deel van de waarheid, het andere deel is dat de beide steunpunten 'West' en 'Oost' de arbeidsvreugd bij de medewerkers zeker zal doen toenemen. Met genoegen bestuurde dhr. van Kam penhout de V.W. Transporter waarmee de papieren versperring werd gekliefd. 'Technisch directeur dhr. de Visser haak te in z'n gelukwens graag op de te ver wachten vermeerdering van de arbeids vreugd in. „Een belangrijke mijlpaal in de steunpuntenstrategie", noemde hij de ingebruikname, dankzij de vaardige hand van Aannemingsbedrijf Kroon uit Den Bommel durfde dhr. de Visser de Onderzoek naar gebruik fietssloten Als een fiets met meerdere sloten is afgesloten, wordt hij meestal minder snel gestolen. Toch komt het nog regelmatig voor dat een fiets met maar één slot wordt beveiligd, of dat een een voudig ringslot wordt gebruik. Dat biykt uit het onderzoek 'Het gebruik van Hetssloten' dat Regioplan in Amsterdam, Tilburg en Raalte/ Wierden uitvoerde in opdracht van het ministe rie van Verkeer Waterstaat. Van de 1200 fiesen die onderzocht werden, was bijna 2/3 met maar één slot afgesloten. In Amster dam was 54,4% met twee sloten uitgerust, in Tilburg 29,5% en in Wierden 11,8%. Meer dan 10% van de fietsen was met een dun ringslot gestald. In Amsterdam stond 60% van de fietsen aan een paal, hek of bnig vast, in Tilburg 28,1% en in RaalteAVierden 14,1%. Hoe vaker men bestolen is, hoe vaker meer dan één slot wordt gebruikt. In A'dam gebruiken vrouwen vaker één slot dan man nen, in Raalte/Wierden is dat andersom, in Tilburg is er geen verschil. Ook gebruiken hoger opgelei den vaker meerdere sloten dan lager opgeleiden. Dhr. en mevr. van Kampenhout drinken het voorlaatste officiële glas, rechts heemraad C. Quist De gaande en komende dijkgraaf in gesprek. Rechts dhr. van Kampenhout, links dhr. G. Goekoop ingebruikname ook de kroon op het werk te noemen. De nieuwe accomoda- tie zal, zo verwacht dhr. de Visser letter lijk en figuurlijk een steunpunt voor het officiënt werken zijn. Met z'n oppervlakte van 900 m^ is steunpunt 'Oost' aanzienlijk groter dan 'West' met z'n 300 m^ wat zijn oorzaak o.a. vindt dat t.g.v. klimatologische om standigheden in 'West' de gladheidsbe- strijding minder intensief hoeft te zijn waarom daarvoor minder materiaal en materieel nodig is. De steunpunten vormen uitvalsbases voor de buitendienstmedewerkers. Dankzij de oplettendheid van een winke lier te Stellendam, is in goede samenwer king met de politie te Goeree-Overflak kee een serie misdrijven, terzake diefstal en oplichting opgelost. Door de aanhouding van een tweetal ver dachten zijn gedurende de afgelopen dagen circa 35 gevallen opgelost. Hiervan hebben 17 gevallen op het eiland Goeree-Overflaldcee plaatsgevon den. De overige feiten vonden plaats op Schouwen Duiveland en in Zeeuws Vlaanderen. Hierbij worden middenstanders te Goe ree-Overflakkee verzocht, indien zij menen in het nabije verleden te zijn ge dupeerd, contact op te nemen met de politie te Sommelsdijk. Het gaat daarbij in hoofdlijnen om de na volgende werkwijze: Het zonder aan- koopbewijs, danwei kassabon trachten retour te geven van winkelgoederen, welke van diefstal afkomstig blijken te zijn. Dit vergezeld van een passend ver haal. De dader betreft een 35-jarige man, van Indische afkomst. In het vrijdagmiddag geopende steun punt 'Oost' heeft districtsopzichter Blok zijn kantoor. Ingelandeii uit het gebied Oost kunnen derhalve bij hem alle ge wenste informatie bekomen, het vormt derhalve een 'eerstelijns informatie punt'. Maandag 19 augustus geraakte bij de gamalenkotter SL 22 uit Stellendam het net in de schroef. Het scheepje bevond zich toen ter hoogte van het Flauwe Werk, nabij het strand te Ouddorp. Via de kustwacht te Ouddorp werd de red- dingboot uit Stellendam ter assistentie opgeroepen om ongeveer 10.00 uur. De Zeemanspot was snel ter plaatse en nam de gamalenkotter op sleeptouw en bracht het scheepje in de haven van Stellendam, alwaar het om 12.00 uur afgemeerd werd aan één der steigers bij de visafslag. Snifffelmarkt op Diekhuusplein Zaterdag 24 augustus is het weer Snuf- felmarkt op het Diekhuusplein. Van 10.00 tot 16.00 uur worden allerhande artikelen aangeboden door particulieren. Voor verzamelaars of koopjesjagers biedt de snuffelmarkt gevarieerde keus. Klein huisraad, hobby-artikelen, boeken en serviesgoed beginnen aan een tweede of derde leven. Onderaan D'n Diek is het Diekhuusplein een gezellige plaats om even rond te snuffelen en te kijken of er iets van uw gading bij is. Standplaatsen zijn te reserveren via te lefoon 482400, deze kosten 25 gulden per keer. Voor een opgeruimde zolder en een leuke opbrengst is de snuffelmarkt een goede investering! VOOR BEELD EN GELUID TOTO - VIDEO STUD» REPOKTAOE - FOTOORAFK C3 C3 CZl C3 C^ ^1^ j en a,! IZJ CZl IZZI OUOOO/tP-WêttatmatSS-TtMoon (0187)681612/Fwi 663734 neNeSX-Prlnlahop-HoQÊmom 172-Ttkfoon ton 1)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1