EIIAriDEtl-tllEUWS Het brandspuithuisje van Stad Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Actie ten gunste van ter dood veroordeelde christen BS i:e^:l=^ HET .giJKVENSTER Hervatting repetities Harde vloerbedekking in de lift de juiste taxatie... Makelaar Tamboer P.V. De Luchtbode MISERAOBELE JOON (1) 3e Blad VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1996 No. 6527 Blik op kerk -^Z en samenleving Ij - De Prins in Atlanta - Tè populair - De religie Een tijdlang hebben de kranten er bol van gestaan - het is ook komkommertijd, moet je bedenken - op het moment is de storm wat geluwd. Het kan geen kwaad, nu de kruitdamp wat is opgetrokken, er onze gedachten nogeens over te laten gaan. Ik heb het oog op het optreden van onze vermoedelijke troonopvolger, Willem Alexander. Tussen haakjes, met opzet noem ik hem zo, want de media betitelen hem consequent als de "kroon prins", maar die is in ons staatsrecht onbekend. De oudste zoon van de konin gin heet officieel "de prins van Oranje" en is "de vermoedelijke troonopvolger". Welnu, de inmiddels 29-jarige prins was in Atlanta om (een deel van) de Olympische Spelen bij te wonen, even als, onder andere onze premier Wim Kok en de staatssecretaris Erica Terpstra, let terlijk een zwaargewicht. Wat aanleiding heeft gegeven tot nogal wat commotie is dat "Alex" enkele malen door de afraste ring heenbrak om de winnaars van goud, zilver of brons te complimenteren, om vervolgens hen te omhelzen en met hen over het veld te hossen. Over dat spontane optreden van de prins bleken de meningen in Nederland ver deeld. Volgens een Nipo-enquête was ongeveer 90 procent van de bevolking enthousiast. Zo'n gewone jongen, die zo dichtbij het volk stond dat hij zich zo liet gaan, dat beloofde wat voor een toekom stige koning! De overige tien procent vond dat het wel wat minder en wat gematigder had gekund. De krant van standing, het NRC/Handelsblad ver woordde het als volgt: "De tijd van de hermelijnen mantel is voorbij, maar dan sen in een bermudabroek is het andere uiterste. Het gaat om het juiste midden. En voor het koningshuis geldt dat het midden nu net ergens anders ligt dan voor anderen". Ik kan het niet anders zien dan dat de cri tici gelijk hebben. Willem Alexander is niet meer zo jong dat hij zich een derge lijke kwajongensreactie kan veroorloven. Met zo'n optreden haalt hij het (toekom stige) koningschap naar beneden. Er is natuurlijk geen weldenkend mens meer dat terug wil naar de tijd van het afstan delijke koningschap van zijn overgroot moeder Wilhelmina, die zeer autoritair kon zijn in haar optreden. Maar populari teit heeft ook haar grenzen. En het zou best eens waar kunnen zijn wat van ver schillende zijden is gesuggereerd dat zijn moeder, onze Koningin, niet gelukkig was met het optreden van haar oudste zoon. Zoals zij dat ook niet is, als we de berichten mogen geloven, met het feit dat hij er weinig moeite mee heeft bin nen korte tijd vele pilsjes naar binnen te werken. We laten deze min of meer boulevard- achtige geruchten maar voor wat ze zijn. Wat wel zorgen geeft is dat we bij onze toekomstige koning weinig gewaar wor den van enige religieuze belangstelling. Hoewel onze koningin, voor zover we weten, geen wekelijkse kerkgangster is, bezoekt ze van tijd tot tijd toch kerkdien sten, en heeft zij eenmaal belijdenis van het geloof gedaan. Van Willem Alexander wordt op dat terrein nimmer iets vernomen. In het licht van de drie slag "God, Nederland en Oranje" is dat zorgelijk. Waarnemer Al 124 jaar een begrip op Goeree-Overflakkee. MIDDELHARNIS Dames, houdt u van zingen? Kom dan naar ons dameskoor 'Toonkunst'. Wij hopen a.s. dinsdag 20 augustus weer te beginnen van 14.30 tot 16.30 uur in de 'Notenkraker', Juliana van Stolberglaan te Middelhamis. Informatie: tel. (0187) 486915 of (0187) 483497. De VCVM-NEDERLAND, de Ver eniging van Christenen tegen Ver volging en Marteling, is een actie begonnen ten gunste van een Koe weitse christen die vanwege die zijn geloof ter dood veroordeeld is. Op 29 mei 1996 moest de Koeweitse za kenman Robert Qambar Hoessein, die in december 1995 zijn bekering tot het christelijk geloof bekend maakte, voor de religieuze rechtbank van Koeweit ver schijnen. De rechter constateerde dat Robert Qambar afgevallen was van de islam en daardoor zijn burgerrechten had verspeeld. In de tekst van het vonnis, dat op 9 juni 1996 gepubliceerd werd, staat o.a.: „Wie geboren is uit twee moslim ouders en van geloof verandert, moet ge dood worden". Het voogdijschap over zijn twee kinde ren werd Robert Qambar ontnomen. De 44-jarige Ali Qambar Hoessein, zoals hij voor zijn bekering heette, is de eerste Koeweitse ex-moslim die openlijk voor zijn bekering tot het christelijk geloof is uitgekomen. Direct erna liet zijn vrouw zich van hem scheiden en werd hij ont erfd en raakte hij al zijn bezittingen kwijt, zodat hij volkomen berooid is. Na de rechtszitting dook Robert Qambar uit voorzorg onder, uit vrees dat men hem zou doden. De zaak van Robert Qambar heeft veel aandacht gekregen in de media in het Midden-Oosten. Men beschouwt het als een proefproces met vergaande gevolgen voor de situatie van bekeerde moslims in dat gebied. Robert Qambar is in hoger beroep gegaan. Op 15 september 1996 wordt zijn zaak in hoger beroep behan deld. De VCVM is een handtekeningenactie gestart waarbij aan de Koeweitse rege ring wordt gevraagd een publieke verkla ring af te leggen dat iedere burger van Koeweit het grondwettelijk recht heeft om het geloof van zijn of haar keuze te praktizeren. Verder wordt gevraagd om Robert Qambar tegen aanslagen op zijn leven te beschermen. De VCVM acht het van groot belang dat vele christenen hun stem laten horen ten gunste van Robert Qambar. Het bestuur van de VCVM roept ieder op handteke ningen te verzamelen onder het verzoek aan de Koeweitse autoriteiten. Verder kan men zelf een brief naar de Koeweitse autoriteiten sturen. Een handtekeningenlijst en een voor beeldbrief, met adressen, kunnen aange vraagd worden bij de VCVM-NEDER LAND, Postbus 451, 3800 AL AMERS FOORT of telefonisch via: (038) 4225041 of (0182) 582608. Aan de Voorstraat van Stad aan H Haringvliet staat een klein karakteristiek huisje: het brandspuithuisje. Dit pandje dateert uit 1928 en is op de plaats van een ouder brandspuithuisje gebouwd. De brandweer heeft thans de beschikking over groot materieel, maar dat was vroeger natuurlijk niet het geval. Voorloper van de brandspuit Vooral in de kleinere dorpen heeft het lange tijd geduurd eer men een brandspuit aanschafte; het zogenaamde brandgeweer bestond uit mannen uitgerust met leren emmers en ladders. Deze lagen niet centraal opgeslagen, maar trof men aan bij de mensen thuis. Uit de periodieke brandschouw kun je vaak opmaken of een bepaald persoon in een groot of een klein huis woonde. Zo beschikte iemand die een ladder met veel sporten in huis had over een lange gang, enz.. De langste ladders had den meestal een plaatsje in het kerkgebouw. Uit een in 1767 vastgestelde ordonnantie op de brandspuit blijkt dat Stad aan 't Haringvliet toen reeds beschikte over een brandspuit. Hierbij moet u ook niet teveel voorstellen, zodat de brandemmers en ladders nog steeds hard nodig waren. In vorenstaande ordon nantie staat ook vermeld waar de brandspuit was gestatio neerd: "De brandspuyt zal worden geset en bewaard in het huysje op het dorpserff aan de zuid-oostzijde van de Voorstraat, van ouds genaamd den Ouden Jonker." Op deze plaats vinden we nog steeds het brandspuithuisje. Nieuwe brandspuiten Zoals u uit het voorgaande wel zult hebben begrepen, moest bij een flinke brand een groot deel van de bevolking in aktie komen. In 1877 besloot het gemeentebestuur twee stuks zuig- persbrandspuiten op rijwerken met de benodigde buizen, sla gen, straalpijp, pompstokken, enz. aan te schaffen. De twee oude spuiten met toebehoren werden voor 75,- verkocht aan de leverancier van het nieuwe stukje vernuft, de Fa. A. Bikkers Zn. Met dit nieuwe materieel kon het brandweerpersoneel aanzienlijk worden ingekrompen tot 50 personen. In 1927 constateerde de secretaris der brandweercommissie, J.C. Elvé, "...dat alle slangen in slechten staat verkeeren; verder, dat een der pompbuizen van de groene spuit afloopt en dus niet betrouwbaar is..." In de tussentijd ontving de gemeente een brief van de provincie waarin werd geëist, dat iedere gemeente in het bezit moest zijn van een motorbrandspuit. In 1928 werd dan ook bij de N.V. Brandspuitenfabriek, voorheen A. Bikkers Zn, een motorbrandspuit met plunjerpomp gekocht. Deze had een capaciteit van 500 liter water per minuut. Nieuw brandspuithuisje De firma Bikkers drong er op aan, dat de motorbrandspuit in een droge ruimte moest worden geplaatst Vochtige berg plaatsen hebben het grote nadeel, dat in de eerste plaats de slangen kunnen gaan schimmelen en verrotten, terwijl een groot vochtgehalte ook zeer nadelig inwerkt op de magneet, welke als het belangrijkste onderdeel van een motor is te beschouwen." Welnu, het bestaande brandspuithuisje was te vochtig en voldeed dus niet aan de gestelde eisen. Er moest een nieuw onderkomen worden gezocht. De burgemeester stel de nog wel voor om zijn koetshuis te verhuren voor 100,- per jaar, maar hier ging de gemeenteraad niet op in. Twee archi tecten werden gevraagd een ontwerp en begroting te maken van een nieuw brandspuithuisje. Uiteindelijk koos men voor het ontwerp van architect Van de Tempel, en voor 870,- ver rees aan de Stadse Voorstraat een nieuw brandspuithuisje. Nieuwe brandweergarage Na veel problemen met verschillende motorbrandspuiten, besloot de gemeente in het midden van de jaren vijftig een echte brandweerwagen aan te schaffen en dus over te gaan op groter materieel. Deze brandweerwagen pastte vanzelfspre kend niet in het kleine brandspuithuisje. In 1955 werd dan ook besloten het voormalige weeshuis aan de overzijde van de Voorstraat tot brandweergarage met bovenwoning in te rich ten. Het weeshuis was echter krachtens een legaat van Jacob van Eek uit Middelhamis gesticht, bij welk legaat tevens was bepaald, dat indien mocht blijken dat het gelegateerde tot een ander doeleinde zou worden gebezigd of ingericht, het wees huis onbelast in eigendom zal overgaan aan de diaconie van de Nederlands Hervormde Kerk te Middelhamis. Na besprekin gen werd overeengekomen, dat de gemeente 1.780,80 voor de grond en 1.350,- voor het gebouw aan de diaconie zou betalen, waarna zij verder af zou zien van de rechten op het betreffende perceel. Met de verbouw van het weeshuis tot brandweergarage werd het brandspuithuisje overbodig, maar het is gelukkig niet afgebroken. Jan Both, Middelhamis door John de Rijke UTRECHT - De Vereniging voor Textielpromotie TEXPRO en de Jaarbeurs hebben ook dit jaar weer initiatieven ontplooid om de internationale beurs voor woonmo- de INTER DECOR een trendset tende manifestatie te laten zijn. Op de desbetreflende persconferentie is duidelijk geworden wat de kan sen van de woninginrichter zijn, wil hij althans het hoofd bieden aan de toenemende concurrentie van bijvoorbeeld het fenomeen 'vakantie'. Volgens de heer Clément Eijffinger, voorzitter van de TEXPRO, lijkt de Ne derlandse consument verzadigd, maar duiden de tegenstrijdige ontwikkelingen waar de branche mee wordt geconfron teerd op een positieve belangstelling voor de (her)inrichting van de woning. Men is zelfs bereid meer geld uit te ge ven voor de aanschaf van produkten of het verkrijgen van diensten, mits daar als tegenprestatie een betere service tegen- overslaat. Extra attentie In feite is Inter Decor een afspiegeling van de markt. Nieuwe ontwikkelingen en trends, zowel in positieve als in negatie ve zin zijn er het eerst zichtbaar. Daarom is het ronduit jammer dat een aantal, bij de V.N.T.F. aangesloten, tapijtfabrikan ten heeft gemeend dit jaar niet aan de beurs te moeten deelnemen. De groot handel daarentegen zal prominent aan wezig zijn en ook het aantal indirecte deelnemers vanuit de tapijtsector zal naar het zich laat aanzien fors toenemen. Al met al zullen meer dan 180 exposanten op deze vakbeurs, de 33e in successie, hun noviteiten presenteren op het gebied van woning-, bed-, bad- en huishoudtex- tiel, zonwering, foumituren en aanver wante artikelen. En om het beursbezoek aantrekkelijk te maken krijgen alle 33- jarige bezoekers bij wijze van extra at tentie een CD, terwijl voor degene die in september geboren is een taart achter de hand wordt gehouden. Bovendien is er een prijzenfestival met een dagelijks trekking, een 'happy tour' op de ver schillende terrasjes en zijn er last not least talloze aanbiedingen van de stand houders. Nieuwe variaties Het aanbod als zodanig is breed en diep. De vernieuwing in de geweven stoffen, waarbij satijn de overhand heeft, gaat in de richting van kleine dessins. Tinten als geel en oranje spelen opnieuw een be langrijke rol en nog steeds laat de roman tiek zijn invloed gelden. Dit is vooral te zien in de vaak rijk gedessineerde stoffen voor raamdecoratie. Stoflamellen, plissé- gordijnen en niet te vergeten de vouw en rolgordijnen zijn momenteel razend populair en het is niet verwonderlijk dat de industrie op die trend inspeelt door tel kens nieuwe variaties op de markt te brengen. Sinds het begin van de jaren negentig is de tapijtverkoop in de particuliere sector gedaald ten faveure van vinyl en lino leum. Tapijt wordt zelfs ingevolge een door Bureau Trendbox gehouden onder zoek omschreven als enigszins ouder wets en status-loos. Aan de andere kant is ook vastgesteld dat 63% van het aantal ondervraagden een volgende keer de voorkeur geeft aan zachte vloerbedek king... Hoe het ook zij, de harde vloer bedekking zit thans in de lift en met name parket en plavuizen geven de trend aan. Veel paralellen Voor Dehnert Jansen, die een totaal pakket voert met wellicht het grootste assortiment gordijnstoffen, alle reden om de collectie 'Tarkett' parket uit te brei den en enkele nieuwe dessins toe te voe gen aan de 10 en 14 mm dikke kwalitei- in het doolhof van prijskaartjes Tel. (0187)483477 HERKINGEN Bovenstaande postduivenvereniging nam op 10 augustus 1996 deel aan een wedvlucht vanuit Chantilly. Afstand 303 km. In concours waren 181 duiven die om 10.00 uur met Zuidwestenwind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 13.07.54 uur en haalde een snel heid van 1610.28 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: D. Kievit 1, 4, 5, 10, 13, 20, 21, 31; C. Logmans 2, 6, 9, 35; A. het Jonk 3, 11, 18, 28; B. van den Ochtend 7, 19, 33; Comb. Auperlee-Nabuurs 8, 30; M. Huizer 12, 17; A. Riedijk 14, 16, 29, 32; J. den Boer 15, 36; A. J. A. Volaart 22, 23, 24,25,27, 34; A. Molenaar en Zn. 26. ten. Geheel nieuw is 7 mm 'Plankwood' die veel harder blijkt te zijn dan normaal. Dit vindt oorzaak in de zogeheten sand- wich-constructie wat zoveel is als een harde tussenlaag die beter bestand is te gen indrukken. Bovendien heeft Plank wood een gelakte bovenlaag die nader hand vernieuwd kan worden, wat de le vensduur aanmerkelijk vergroot. Belang rijk is voorts dat de Zweedse fabrikant geen gebruik maakt van tropische hout soorten die met uitsterven worden be dreigd. Alleen hout uit speciaal aange legde bossen met een gegarandeerde her beplanting komt voor produktie van dit merk parket in aanmerking. Overigens staan trends in de woningin richting niet op zichzelf. Er zijn wat dat betreft veel paralellen. Te denken valt aan trends in mode, schoenen, cosmetica. auto's en alle andere produkten die iets te maken hebben met sfeer en emotie. In een presentatie van vezelfabrikanten bij voorbeeld wordt getoond hoe trends worden beïnvloed door grondstoffen en halffabrikaten. In het 'Internet Café' kunt u op eigen tijdse wijze trends uit alle hoeken van de wereld bekijken. Uiteindelijk gaan de wensen van de con sument steeds verder doordat deze zich via allerlei media over alle mogelijke zaken ter informeert. Alleen daarom al is Inter Decor '96 te beschouwen als een inspiratiebron voor elke woninginrichter die met zijn tijd meegaat. De manifestatie wordt gehouden van 16 tot en met 19 september in de hallen van de Jaarbeurs. De openingstijden zijn van 9.30 tot 10.00 uur; de toegangsprijs be draagt 15,- per persoon. 't Was op een schitterende middag in augustus, echt zo'n middag om niks te doewen, allean mar een beetje hange of naer 't gors om te zwemmen, 't zou om half vuuve hoag waeter weze. In uutgerekend op zo'n heaten dag, azze de stooters (steekvliegen) in groate getaele je anvalle, zodat je lienks in rechts om je heen mos slae, mos in zou vaoder dat leste hoekje vroege eigenheimers delve," Ze konne d'r mar uut weze" zo as z'n zei, een goewd plan, allean dat ik mee most om te helpen, vond ik een minder goewd plan, dat begriep je wel!. Zo zat ik effen laeter op twea knietjes aerpels te delven zo as dat vroeger gieng, mit h't riejkje, je had dan een mangde voor de groate in een kurfje voor 't voer. Wat had ik een hekel an alles dien middag, verschrikkelijk In plaets van lekker te zwemmen op 't gors bie Annemietje, zat ik daerin't stik- heate zunnetje, omgeve deur stoaters in meazeken m'n eige te beklaegen, kei'j't meevoele? Jao toch Noe mo'k effen uutlaage waer 't gors was, dat was taanden 't koeijeweegje d'n diek over, dan mos je earst nog een weije deurloape in zo kwam je dan bie 't buutenwaeter. Meazeken binne kleine zwarte ellendige vliegjes die in groate antallen op je neer streke om je vervolgens te bieten. Ken 'j't begriepe dat je as twoalfjaerig veintje de mangde in de riejk verwens te?, in de aerpels d'r bie..! Zo! noe begriep julle teminste m'n stemmieng die middag.., mar vaoder daer- antegen was in z'n goeije doen, hie zag h't lapje kleiner worre in had in 't geheal geen last van de hitte of vliegen, die warre d'r wel oor, mar daer had t'n geen tied voor, zo as 'n zei, hie had geneans tied om op te kieken!. Rond half viere goot vaoder de laeste mande uut an h't pitje, pitjes warre hoap- jes aerpels midden op h't land, die wiere toegedekt mit stroa in een laagje grond om ze eventjes te bewaeren, voor de duudelijkheid, begriep je?, 'k Kent m'n nog duudelijk heuge wat d'r toen is gebeurd, staet in m'n leven geschreve as spiekerschrift, 'k Zal j't vertelle! Zo as 'k al zei,we warre klaer mit li't delven in vaoder zei.. "As joe noe die mangden in je eige riejkje bie 't hokje briengt, ken joe alvast wel naer huis toe gae, want 'k bin geklier van joe spoegzat, begriep joe dat...? miseraobele joon!" "Je zit mar een heale middag te ouwehoeren.... in plaes dat je noe blieje bint mit zukken besten weer... gae mar weg., dan bin ik ten minste van dat geklier of!.." Je begiep wel, dat was an geen doavemans oaren gezeid, 'k kon 't amper geloave, ik griste de mangden in m'n drietandertje (riejkje) mee, m'n blieschap was zo groat da'k dat mos toane, ik pakte h't riejkje bie de klucht (handgreep) in draoi- de dat boven m'n hoad deur de ronte, net as een helicopter, mar die warre d'r toen gelaof'k nog niet. Wat een ramp, wat een drama h't riejkje vloog uut m'n hand, regelrecht richtieng vaoder, 'k zag 'm gae, h't gevolg was da'k an de grond genaegeld bleef stae... van de schrik, want vaoder stieng oak an de grond genaegeld, h't riejkje was mit eane tangde precies boven z'n klompe in z'n hiele geboord, precies achter z'n achillespees, zo d'r deurheen, in de grond, zodat hie geen stap kon verzette terwijl h't bloed in z'n klompe droop gaf hie een paer wilde kreten van de piene, toen even stille.... gelaeje stilte., mar dan Wat t'n toen uutschreauwde durf 'k niet te vertellen, 't is niet voor herhaling vatbaer, dat snap je zeker wel Vaoder trok mit een pienlijk gezicht, woest de riejk uut z'n hiele in brulde "Moordenaer... moordenaer.. 'k za'je kriege... miseraobelieng.. kom hier..!" Ikke weg loape ..vluchte, zo hard as m'n beanen konne, rende ik dwors deur h't land, over 't sloatje, half d'r in netuur- lijk, deur de juun van Koos Stroeve, weer zo'n rot sloatje..! om dan vervolgens over h't land van Leen Both richtieng huus, dat wilde ik al een heale middag mar niet zo, dat begriep zeker wel. Bie de Kruuse gekomme dorst 'k voor 't earst achterom te kieken., veroest.. vaoder was in z'n boaze drift achter m'n an gekomme,oak dwors overal deur heen.., h't riejkje dreigend in z'n hand "Moede....er...Wat was ik benauwd, verschrikkelijk geweun, 'k had niet verwacht dat vaoder zo vasthoudend was, dus laope ..renne, zo hard as 'k kon.. "Moeder., help me dan..?" Mo'j wete da'k nog zeker achthonderd meter minstens van huus was, mar m'n angst was zo groat, da'k bleef roepe "Moc.der..!!" .."Help!" Op m'n sokken, m'n klom pen had 'k al verlore bie die sloatjes, veterde ik richtieng huus, naer moeder., ik was in groat gevaer. Achterof bekeke stae 'k'r verbaesd van te kieken dat vaoder ondanks piene in bloedverlies zo vaore in lange achter m'n an zat, tot dat hie hijgend in bloeijend langs de Flipshoofjesweg h't op mos geve. 'k Geloave dat Corsje van Putten (jae zo noemden ze die, 'k ken 't oak nie helpe) vaoder thuus gebrocht heit. Al roepende in snotterend bin 'k thuus gekomme "Moeder ikke.. ik..ke..'k hoa pao mit ..een riejk ..ge....stoke" stotterde ik "Wat.. '"k kon d'r niks an doewe".. "Help..?" Moeder begreep 'r niks van, allean een dieng, da'k doasbenauwd was van vao der, dat had tor gevolg ,dat ze zei mit naedruk "Naer boven joe.. in afwachte to'k je roepe,.. begrepe?" Of ik h't had begrepe, as een haezewindhond vloog 'k d'n trap op, "Waer bin 'k veilig" Mo'k gedocht hao, dus kroop 'k in zo'n genaemd kruuphol, dat was een ruumte die onstae was deur h't schuine van 't dek weg te tummeren, daer zat 'k uutzicht in veilig!. 't Is wat..zo'n toestand? Vaoder strompelde naer binnen wger moeder z'n sokke uut trok in zei "Daer mot d'n Dokter bie komme" van Putten die mee was gekomme naer achtere, kreeg te hoaren "Zou joe effen langs Dokter Boot (P.Boot) wille gae om te vraegen of 't ie even langs wil komme?" Moeder hoarde h't heale verhael 's an van vaoder die toen vroeg "Waer is 't die joon noe, as een thuus komt zal'n 't wete oor!" Moeder earlijk as ze was zei "Hie 's boven".. "Wat., boven? waerom zei je dat noe pas?" geliek stoof hie overaande om naer d'n trap te gaen.. mar moeder was 'n een slag voor, in zo bread as ze was versperde ze de deure van d'n trap, ze verdedigde me as een tijgerin, terwijl ze drommels goed wist dat ik fout was "Zo is 't moai genog geweest..!" beet ze vaoder toe, in waerempel, in vaoders oagen doafde de vlamme van d'n drift in al zuchtend veriiet hie h't strijdtoneal.(Wo/-fi?r vervolgd) Groete uut Diksland, J. Wolfert. ïj! 3p ïfC Jia^wesliers Optioiëns Zandpad 2-4 3241 GX IVIIddelhurnIn, -e (>I»70-H25n7 Gediplomeerd opticien, horlogemaker, juwelier en diamond grading. Wij verzorgen voor u alle reparaties op het gebied van gouden en zilveren sieraden, uurwerken, graveren, brillen, oogmeting enz. Geen tapijt op Inter Decor '96 NVM IHKB/M

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5