NIEUWE BOEKEN x 'ÊNè awtic' AARDAPPELEN ARENSMAN Drukke dag voor de Griend i i Mooi) i :m ko&t geld maandag 5 augustus gesloten. Groothandel J-D Jan I Oierman Siingtr 3tnn^ T^anis AKTIEFALS GEEN ANDER!!! UW m MAKELAAR fi3 X BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM X Wij gaan door met onze zomeropruiming Modehuis AN N ETTE Anjers, Peultjes, uien en kroten uitvaartverzorging 0V ^^vcc^ VRIJDAG 2 AUGUSTUS 1996 EILANDEN-NIEUWS Biz. 3 FAMILIEBERICHTEN Na een lang en geduldig gedragen lijden heeft de Heere uit ons midden weggenomen mijn lieve vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma, zus ter, schoonzuster en tante JACOBA VAN DONGEN echtgenote van Johannis Jordaan in de ouderdom van ruim 85 jaar. Middelhamis: J. Jordaan J. Verduin-Jordaan W. Verduin Geertruidenberg A. A. Vogelaar-Jordaan H. Vogelaar Sommelsdijk: H. Troost-Jordaan J. Troost M. Wielhouwer-Jordaan G. Wielhouwer klein- en achterkleinkinderen 1 augustus 1996 Hoflaan 35b, 3241 GK Middelhamis Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 3 augustus a.s. van 20.00 tot 21.00 uur in de rouwkamer van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Sommels dijk. De begrafenis, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op maandag 5 augustus a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelhamis vanuit de Lukaskapel van 'De Sa maritaan' waar vooraf de rouwdienst wordt gehouden. Aanvang 10.00 uur. Geen bloemen Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze ge liefde zuster, schoonzuster en tante JACOBA VAN DONGEN echtgenote van Joh. Jordaan in de leeftijd van 85 jaar. Rotterdam: D. v. d. Nieuwendijk-van Dongen Sommelsdijk: A. Witvliet Sommelsdijk: J. van Dongen J. van Dongen-Witvliet Slikkerveen A. van Dongen G. van Dongen-Zoon neven en nichten Middelhamis, 1 augustus 1996 Wegens familie-omstandigheden is onze zaak op MIDDELHARNIS Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van onze geliefde tante NEELTJE DIMMETJE KLIJN weduwe van Jacob Breen Hes en Eeuwit van der Wende Kees en Lenny Klijn Alie en Jaap van der Wende Janny en Jaap Kleijn Bram en Monique Klijn en kinderen Ouddorp, 31 juli 1996 Diep bedroefd geven wij u kennis dat de Heere op Zijn tijd heeft weggenomen onze lieve en beste vriendin NEELTJE DIMMETJE KLUN weduwe van Jac. Breen in de leeftijd van 82 jaar. Wij verliezen in haar heel veel. Fam. P. Meijer Fam. A. Meijer-de Vogel Ouddorp, 31 julil996 DANKBETUIGING Met dank aan God, dat wij weer thuis mochten komen. Ook dank aan dr. Scheijgrond, dr. Bron en de ambulancedienst, dr. Van Ooyen, dr. Huis man en het verplegend personeel van het zieken huis Bethesda te Dirksland voor de liefdevolle en gezellige verpleging. Ds. Van Loon, ds. Veldman en ouderling M. j« Tanis voor de geestelijke bijstand, alle familie en ;i; vrienden dank voor de vele, vele kaarten, bloe- men, bezoek, telefoontjes en andere attenties, ook dank aan directie en personeel van De Vliedberg voor de goede verzorging. f Tevens ook dank aan onze kinderen voor de vele bezoeken en al de goede zorgen. Uw medeleven heeft ons goed gedaan. familie T. Lodder ij; Hofdijksweg 13, Ouddorp f Voor al uw reakties, in welke vorm ook, ter gele- genheid van ons 25-jarig huwelijksjubileum zijn ifj -| we u bijzonder erkentelijk. Hartelijk dank hier- U voor. I J.A. Witvliet S. Witvliet-Deinum f}; I Ds. Montijnstraat 47 Sommelsdijk fe=iKft^s«****«3K>;**3Hfc««**»«iiHKiiHS*«*»*as;*3;è Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een zoon il iff 'k t Peter Hobbel Leanne Hobbel-van der Boom 2 augustus 1996 Zuiddijk 6 3244 AZ Nieuwe Tonge Tel. (0187) 652544 Kraambezoek indien mogelijk binnen de kraam tijd, daarna graag na telefonische afspraak. en f geven u, mede namens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op D.V. 16 augustus 1996 om 13,30 uur in het gemeentehuis te Goedereede. Gods zegen over ons huwelijk willen wij vragen in een dienst die zal worden gehouden om 14.30 uur in de Nederlands Hervormde Kerk te Stellendam. Voorganger in deze dienst is de weleerwaarde heer ds. J. het Lam uit Dirksland. U bent van harte welkom op de receptie, die gehouden zal worden van 20.00 tot 23.30 uur in restaurant 'Duinzicht', Oud Nieuwlandseweg 13 te Ouddorp. Lauwerijnstraat 13244 XN Nieuwe Tonge Keyzerstraat 12, 3251 AN Stellendam Ons toekomstig adres: Pr. Marijkestraat 15, 3251 XN Stellendam I Tel. (0187) 491272 S-(0187) 483028 I DANKBETUIGING i f Mede door uw belangstelling, vele kaarten en attenties, werd onze huwelijksdag voor ons en onze kinderen onvergetelijk. Daarvoor onze hartelijke dank. Jan en Anneke Tanis en kinderen MftXEiftftRiJIJ Tel. Q\M..^mi^^ Ind.: - entree, meterkast, toilet, kelderkast. UW HUIS VERKOPEN? BEL JONGERIUS MAKELAARDIJ B.V. 0187-484844 Ds. J. H. Velema, Kernteksten uit Jozua. Ds. C. Snoei, Kernteksten over Zending. Uitgeverij De Groot Gou- driaan te Kampen. Paperback. Elk circa 80 pag. Prijs per deeltje 14,90. Deze beide boekjes verschenen in de fris uitgegeven serie Schriftwerk - handrei king voor persoonlijke meditatie en gemeenschappelijke Bijbelstudie. Daarin kwamen inmiddels al heel wat deeltjes uit. Het boekje over Jozua geeft in een twaalftal hoofdstukken uitleg van gedeelten uit het gelijknamige Bijbel boek. Aan het slot van elk worden enkele gespreksvragen gesteld. De indeling van het boekje over de zending is vergelijk baar. Dit boekje is verdeeld in drie hoofddelen: 1) zending in het NT (I), 2) in het OT en 3) nogmaals in het NT (II). Aan het geheel gaat een historisch getin te inleiding vooraf. Drs. B. Oosterom, Kernteksten uit de eerste brief van Johannes. Drs. M. van Campen, Kernteksten uit Nehemia. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 72 resp. 94 pag. Prijs per deeltje 14,90. Ook deze boekjes kwamen uit in de bijbelstudie reeks 'Schriftwerk'. Even fleurig en keu rig uitgegeven. Fijn om cadeau te doen of om zelf eens door te werken. De bete kenis van de behandelde Bijbelboeken verheldert er door en wellicht houdt u er nog iets aan over. Instructieve boekjes! Ds. C. G. Geluk, Sprekend geloof. Dagboek. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 166 pag. Prijs f.24,50. De grote drieslag van de cate chese van de kerk der Reformatie is 'geloof - gebod - gebed'. Dat is bijv. te zien in de Heidelbergse Catechismus. Trouwens deze trits is via de Middel eeuwen en de Oude Kerk zelfs terug te leiden tot het joodse synagogale onder wijs. Het is deze orde die ook ds.Geluk in zijn pasverschenen dagboek aanhoudt. In driemaal 26 paragrafen komen achter eenvolgens aan de orde: het Aposto- licum, de Tien Geboden en het Onze Vader. De stukjes, gericht op de jeugd, zijn elk geschreven aan de hand van een Bijbeltekst; ze zijn geschikt om op elk moment van de dag te lezen. Ook hier wordt elk gedeelte besloten met enkele vragen 'om over na te denken'. Alex van Ligten, Wegwijzer voor de Bijbel. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 111 pag. Prijs 19,90. Als ondertitel is aan dit boek meegegeven: 'Een rondleiding vanuit het midden van een bijzonder boek'. Het is niet zonder reden dat de schrijver die hervormd pre dikant in Sneek is, het zo zegt. Hij bena dert de verhouding van het Oude en Nieuwe Testament als volgt, weergege ven in twee stellingen: 1) De gehele Openbaring van Godswege is gegeven in 'Mozes en de Profeten'. 2) Het Nieuwe Testament is commentaar op uitleg van 1^ \A Een keuze maken is niet moeilijk! e^ J^ .9F Kom eens vrijblijvend binnen kijken! Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187) 482614 'b\ I zo hier en daar interpretatie van 'Mozes en de Profeten'. Ds.Van Ligten neemt zijn lezers (met name bedoeld voor jonge mensen) mee langs alle boeken van de Bijbel, maar vooral wil hij 'het geheel ontvouwen vanuit de middelpunten die je kunt vinden in Torah, Profeten en Geschriften'. Die benadering levert veel interessante informatie op. Wel blijft de hoge afkomst en nog meer de Goddelijke autoriteit van de Bijbel, althans uitdruk kelijk, achterwege. Bij al het goede ademt dit boekje toch niet de sfeer van de belijdenis omtrent de Heilige Schrift in de Nederlandse Geloofsbelijdenis (artt.3-7). C. H. Spurgeon, Zoekt en gij zult vin den. Aanwijzingen voor het oprecht zoeken en vinden van Christus. Uitgeverij De Banier b.v. te Utrecht. Paperback. 96 pag. Prijs 14,75. 'Advice for seekers', luidt de oorspron kelijke titel van het boekje waarvan dit een vertaling is - 'Advies voor zoeken den'. Dat is een goede titel; die van de Nederlandse vertaling is beter. Ze geeft de intentie van de schrijver zuiver weer. De grote Londense prediker uit de vorige eeuw was een bewogen man. Wetende de schrik des Heeren, wenste hij niet anders dan andere zondaren te bewegen tot het geloof in Jezus Christus. Zowel uit eigen als anderer ervaring kende hij ook de dwaalwegen van hen die de Heere zoeken maar Hem nog niet von den. Aan hen zijn deze aanwijzingen gericht. Met de aansporing tot volhar ding in het zoeken en de belofte dat wie zoekt ook vinden zal, naar Christus' eigen verzekering. De verleiding is groot uit dit fijnzinnige werkje het een en ander te citeren. Beter is het zelf ter hand te nemen. Voor de prijs behoeft u het niet na te laten. Het enige nadeel van dit boekje zou kunnen zijn de al te kleine letter waarin het is gezet. Voor het overi ge aanbevolen. Ook de navolgende romans ontvingen wij ter aankondiging. Bodie Thoene, In het Huis van mijn Vader. De erfenis van Shiloh, deel 1. Uitgeverij Kok te Kampen. Paper back. 320 pag. Prijs 34,90. Na 'De Kronieken van Sion', een serie boeken die erg aangeslagen is, komt er met dit boek de start van een nieuwe boeken- reeks van Bodie Thoene op de markt. Een trilogie dit keer. Deze reeks volgt de lotgevallen van enkele Amerikaanse families. Het speelt allemaal in 'the roaring twenties', de jaren twintig als religieuze en culturele stroomversnellin gen de U.S.-maatschappij teisteren, de leder 2e kledingstuk (dames) ^p»tf«*> ZONNEJURKJES, 38 t/m 5449i PAKJES, 38 t/m 5299i HERENMODE20% KORTING SCHOENENtot 70 Zandpad 90, Middelhamis, (0187) 4824 31 TE KOOP Eigenh. en Doré L. J. VAN PROOYEN Boomvliet 9, Dirksland Tel. (0187) 602376 Adverteren in Eilanden Nieuws betelcent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde l<om wordt gelezen. i Voor de zeer vele blijken van belangstelling die wij mochten ontvangen bij de herdenking van ons 40-jarig huwelijk, zeggen wij u, mede namens onze kinderen en kleinkinderen, hartelijk dank. G. J. Koppelaar A. P. Koppelaar-Knöps Sommelsdijk, augustus 1996 ie jaren ook dat de racistische beweging Ku Klux Klan het land opschrikt door haar daden van terreur. De naam van Bodie Thoene is inmiddels gevestigd, ook in ons taalgebied. Ze staat garant voor boei ende romans die niet alleen historisch verantwoord zijn maar ook instructief in het scheppen van het juiste tijdsbeeld. Een boek om in de vakantiekoffer te stoppen. Janette Oke, Vervreemde harten. Uitgeverij Kok te Kampen. Paper back. 230 pag. Prijs 34,90. Ook van deze schrijfster kan gezegd worden dat ze voor het Nederlandse publiek geen vreemde meer is. Al eerder werden romans van haar vertaald. Dit boek, een psychologische roman, verplaatst de lezer eveneens naar Noord-Amerika. Onderwerp is de onderlinge vervreem ding van moeder en dochter, ontstaan tij dens de studietijd van de laatste. Het is een hele worsteling die afstand te over bruggen. Marijke de Bruijne, De tent der ver beelding. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 222 pag. Prijs 32,50. Een boek over zes personen, zes aparte perso nen. Ze staan allemaal voor een nieuw begin. De schrijfster schetst hun persoon en 'verbeelding' één voor één. In de loop van het boek, een knappe roman, wordt de verwevenheid van de één met de ander steeds duidelijker. Trudl Blom, Er niet meer zijn. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Paperback. 128 pag. Prijs 19,75. Marinus van der Guchte, de hoofdper soon van deze korte roman, heeft identi teitsproblemen. Zijn leven wordt naar eigen ervaring getekend door allerlei innerlijke en uiterlijke gevaren. Bijna wordt de wanhoop hem de baas. Totdat een Ander Zich over hem ontfermt. Martlne Moret, Licht in de schemer. Uitgeverij Frits Hardeman te Ede. Paperback. 167 pag. Prijs 22,95. Een goed geschreven verhaal met Annemarie, de jonge moeder van een groeiend gezin. Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Telefoon (0187) 491396 in het middelpunt. Door diverse oorza ken geraakt zij in een depressieve toe stand. Hoe zij uit die diepte weer omhoog wordt geholpen, vertelt deze roman. In haar donkerheid breekt het Licht door. Arjen van Hoorn, Stormen over De Bosrand. Uitgeverij Frits Hardeman te Ede. Paperback. 285 pag. Prijs ƒ26,95. Dit is het eerste deel van een romanserie over Bram en Annie en hun levensomstandigheden in de jaren twin tig van deze eeuw. Het was een tijd vol economische problemen. Dit verhaal berust gedeeltelijk op historische feiten. Arjen van Hoorn heeft een bekende naam als schrijver van christelijke romans. Bas Mijnster, Liefde tot het uiterste. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Gebonden. Met stofomslag. 284 pag. Prijs 24,50. Het leven is voor Bert Bruinsma niet gemakkelijk. Hij tracht zichzelf te doden, maar dat gelukt niet. Het lijkt erop dat er voor hem geen toe komst is. Totdat oprechte en onbaatzuch tige liefde hem redt. J.F.van der Poel, Als niemand om je geeft. Uitgeverij De Banier te Utrecht. Gebonden. Met stofomslag. 280 pag. Prijs f.28,50. Ook in deze roman 'bespreekt' Van der Poel een moderne problematiek. Nu niet incest, verslaving of euthanasie maar de onderlinge ver vreemding en eenzaamheid die ook ken merkend zijn voor onze tijd. Karin en haar dochter Laura geraken in de proble men en komen in een web van moeilijk heden terecht. JMJK Op 1 augustus, omstreeks 17.00 uur werd de bemanning van de redding- boot Griend door de kustwacht post Ouddorp opgepiept. Op de Grevelin- gen ter hoogte van de Stampersplaat zouden twee schepen in moeilijkheden verkeren. Ter plaatse bleek dat er een 14 meter lang motorjacht vast zat. Het andere schip, wat ook had vastge zeten, was inmiddels op eigen kracht losgekomen. Door de Griend werd het jacht losgetrokken. Tijdens deze actie werd bekend ge maakt dat er op zee voor de Brou- wersdam een surfer werd vermist. Nadat de Griend op de Grevelingen klaar was werd er direct koers gezet naar de Brouwersdam om mee te hel pen zoeken. Door de reddingboot Zeemanspot werd de surfer ter hoogte van het Slijkgat gevonden. Later op de dag werd de bemanning van de Griend wederom opgepiept. Op de Grevelingen was een surfer tijdens het surfen van zijn plank gevallen en had daarbij schouderletsel opgelopen. Door de Griend werd tie surfer naar de haven van Ouddorp gebracht alwaar de ambulance gereed stond voor vervoer naar het ziekenhuis. 5»:- 'M ;I;.;}}:jf.;»;.;ij5};.i};.;i:.-:t;-:i:-5»K';-»:";ir;}K^^ ;^..;»;.;»:.:i}.:J;.;i;.;J;.vS■l:■s^:H:•3:■*v«:■•;»:-3:•■K•* 'k i: •?;- -;»t -i- Vissersdijk 69 3241 EG Middelhamis i*} Vborstraaf 44 3245 BH Somwelsdijk ^;-:oS:::si:V*^''"' OUDDORP, Meekrapweg 2 ZEER RUIME 2/1-KAP WONING MET GARAGE, BERGING EN GROTE VRIJE TUIN. - woonkamer met allesbrander. - luxe keuken met inbouw- apparatuur. - bijkeuken. Verd.: - overloop. - complete badkamer. - 3 slaapkamers. 2e verd.: - overloop met CV-opstelling en veel bergruimte. - 1 slaapkamer. Div.: - Hardhouten kozijnen, deels voorzien van thermophane beglazing. Diverse granol- wanden. Zonnige tuin met grote vijverpartij en houten berging. Oplevering in overleg. Prijs 340.000,- k.k. JONGERIUS MAKELAARDIJ B.V. Makelaar en taxateur onroerende goederen NVM lUKElJUR B. "^3 <$S? B. ;J;;J;.{l:{i:.;J;.;J:i^i;j:;J;;J:{J;.;Jj;f:;J.:;ii;^^ 3; 4:-;l:.;J;.;iui:.;i:.:;:-;J;..;»H»;..;};..;»;-;J;..;;:..;ft^^^^^ Administratie-adres: Catharinastraat 8 3252 AD Goedereede

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 7