Dijkers en Pijl bv restaureert spuisluis Goedereede LiTIE Olympische spelen op de Albert Schweitzerschool Bouwen op een kerkhof Orgelconcert te Brouwershaven PREDIKBEURTEN PvdA Middelhamis stam boektrekpaarden passeren Ouddorp 488777 Loesje kampeert Jn Ouddorp Ingezonden V.C. de Zeeduivels NCRV Kerkepad 1996 Volleybal en voetbal Belangstelling zangavond in Vismijn was groot Maatregelen tegen hinderlijk drankgebruik Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 12 JULI 1996 Vraag het de medewerkers van Aannemingsbedrijf Dijkers en Pijl b.v. uit Middelhamis en ze zullen bevestigen dat het wéér is dat hij die aan de weg timmert veel bekijks heeft. Dat bekijks hebben ze gehad sinds ze begin april in 't hart van het stadje Goedereede bezig zijn geweest met de restauratie van de uit 1727 daterende spuisluis. Het metselwerk, van IJsselsteentjes, moest opgeknapt, de twee puntdeuren hersteld en de toldeur vernieuwd. Het nieuwe azobé-houten exemplaar werd woensdag met een kraan op z'n plaats gehesen. Er kwam zelfs een duiker aan te pas om aanwijzingen te geven de deur ook onder water tot in detail passend te doen zijn. De toldeur is een opvallend deel van deze sluis. Het is een om een vertikale as draaiende deur, welke juist uit het midden is geplaatst. Deze wordt in gesloten toestand vergrendeld met sluitbomen. Voor de bouwvakvakantie zullen de werkzaamhe den nagenoeg voltooid zijn en op monumentendag - 14 sep tember a.s. - bent u van harte welkom om de sluis te komen bezichtigen. Goedereede werkt aan monumenten. Een paar honderd meter verder kunt u de door Dijkers en Pijl b.v. gerestaureerde molen 'De Windvang' bewonderen. Een stoet van veertien authentieke karren en wagens, getrokken door tweeëndertig Belgische en Nederlandse stamboektrek- paarden zal donderdag 18 juli a.s. vanuit Renesse op weg naar Hellevoet-sluis Ouddorp passeren, waarschijnlijk rond 12.00 uur 's middags. De stoet, die zater dag 13 juli in Brussel begon, hoopt zater dag 27 juli in het Vondelpark te Amsterdam te arriveren, een en ander in het kader van de jaarlijkse Trekparade, mede georganiseerd door de Koninklijke Maatschappij van het Belgische Trek- paard, de Koninklijke Vereniging Het Nederlandse Trekpaard en de Haflinger en de vereniging voor het bevorderen van het Belgische Trekpaard. Brouwerij Palm, die het trekpaard in haar logo heeft, neemt de verantwoorde lijkheid voor het goede verloop van de - grensoverschrijdende - tocht op zich. Die wordt begeleid door een dierenarts, een hoefsmid, een technische ploeg voor op- en afbouw van het bivak (woensdag in Renesse), een eigen verkeersbrigade per fiets, en een cleaning service om overal de paardenmest te verwijderen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelhamis) GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal In het weekend van 5 juli werden van een personenauto de ruitenwissers gesto len. De auto stond geparkeerd op de par keerplaats aan de Diependorst te Ouddorp. Auto-inbraken Maandag 8 juli omstreeks 15.00 uur werd een Duitse toerist op de Brouwers- dam slachtoffer van een inbraak in zijn camper. Er werd een ruit van de camper ingeslagen en uit de camper werden diverse goederen, waaronder een fotoca mera gestolen. Gestolen auto aangetroffen Op woensdag 10 juli werd in de vroege ochtend een personenauto aangetroffen op de trajlerhelling van de Brouwersdam (buitenzijde). Bij onderzoek bleek dat de Mercedes stationwagen een week eerder in Duitsland was gestolen. Door een getuige werd voorkomen dat de auto in de brand werd gestoken. De politie stelt een nader onderzoek in. Getuigen die mogelijk gezien hebben dat de auto daar werd geplaatst, worden verzocht contact op te nemen met de politie. Loesje is in Ouddorp op vakantie. De bekende Arnhemse straatmeid heeft deze zomer Ouddorp uitge kozen om haar gezicht te laten zien. Loesje wil de inwoners en de toeristen in Ouddorp laten glimla chen met haar teksten. Loesje heeft zich de afgelopen week voorgesteld met een serie posters. Ze zal onge twijfeld de komende maanden nog meerdere malen van zich laten horen. In Ouddorp laat Loesje deze zomer zowel de Nederlandse toeristen als de buitenlandse toeristen genieten van haar zinsneden. Er zullen ook Duitse, Franse, Engelse, Tsjechische en Finse teksten té zien zijn. Voor elk wat wils. De ene leuk, de andere heel leuk en een derde een nadenker voor de rest van de vakan tie. Loesje is bekend in Nederiand. Maar ook ver daarbuiten. Loesje plakt haar posters Geachte redactie Enkele weken geleden werd in deze krant aandacht geschonken aan het plant soen, gelegen rond de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. De heer Van der Maas uit Dirksland uitte zijn zorgen aangaande de matige staat van onderhoud waarin dit stuk groen verkeert. Kerk- en gemeente bestuur zouden de handen in elkaar moe ten slaan teneinde het kerkplantsoen (een gesloten begraafplaats) weer een fraai aanzien te geven, zo is de - terechte - wens van de heer Van der Maas. Kerk- en gemeentebestuur hebben echter al afspraken gemaakt met betrekking tot het kerkplantsoen, alleen betreffen deze niet het onderhoud, doch het bouwen op het plantsoen: de naastgelegen bakkerij zou aan uitbreiding toe zijn en men heeft het oog op het kerkterrein laten vallen. Het kerkbestuur verkoopt de grond, de gemeente wijzigt het bestemmingsplan en de zaak is voor de bakker! Bouwen op een kerkhof: het is wèl even wennen, zeker gezien het feit, dat een kerkbestuur dit mede mogelijk maakt. Van het gemeentebestuur, de raadsverga deringen altijd openend met het gebed, had ik ook meer respect voor de overle denen verwacht. Met dank voor plaatsing. J. Verbiest reeds in zo'n 20 landen. Sinds 1990 ver schijnen er Loesje posters in diverse lan den over de hele wereld. Van Zweden tot Slovenië en van Vlaanderen tot Singa pore. Een saaie grijze muur met een vel papier laten glimlachen. Dat is de kracht van Loesje. Loesje heeft al zo'n vijf jaar haar krachten internationaal uitgebreid. Want de lach is internationaal. Loesje laat glimlachen. Maar ze confronteert ook. Met misstanden, misverstanden, verstandigen en zandstranden. Teksten met een humoristische toon, een kriti sche noot over alles en iedereen. En nu ook in Ouddorp. Loesje heeft veel vrienden en vriendin nen, Loesje heeft ook een eigen postbus (in Arnhem) en ook een eigen internet adres http/www.loesje.org. Meer infor matie over Loesje is op te vragen bij Postbus 1045, 6801 BA te Arnhem. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal planten Vanaf het land werden te Sommelsdijk in de nacht van 8 op 9 juni een twintigtal bolchrysanten gestolen. STELLENDAM - Uitslag van de wed strijd gehouden op 6 juli 1996. 1. A. Nobel39 cm. 2. W. Stoutjesdijk28 cm. 3. A. van Seeters27 cm. 4. H. Vermeulen24 cm. De overige dertien deelnemers hebben geen vis gevangen. In de Grote of Sint Nicolaaskerk te Brouwershaven, door sommigen wel de kathedraal van Schouwen-Duiveland genoemd, zal deze zomer een serie van drie orgelconcerten te beluisteren zijn. Het eerste concert zal worden gegeven op woensdag 17 juli a.s. om 20.00 uur door de Haagse organist en componist Aart de Kort. Deze zal een uiterst geva rieerd programma spelen op het briljante Van Vulpen-orgel, dat deels in 1968, deels in 1980 werd gebouwd in het prachtige uit 1577 daterende renaissan- ce-meubel, dat het toenmalige instru ment van vader en zoon Niehoff bevatte. Hij speelt werken van Gibbons, Bach, Handel en Du Mage, maar evenzo wer ken van hemzelf en de in 1936 geboren Augustinus Kropfeiter. De Kort, die onlangs deelnam aan het vermaarde Internationaal Improvisatieconcours in Haarlem, sluit af met een improvisatie op een thema dat hem kort tevoren zal worden gegeven. Aart de Kort, die in 1962 werd geboren, studeerde achtereenvolgens aan de con servatoria te Den Haag en Amsterdam bij respectievelijk Wim van Beek, Klaas Bolt, Bernard Bartelink en Jacques van Oortmerssen. Hij is thans organist van de R.K. O.L. Vrouw van Goede Raad te Den Haag en verbonden als pianist aan de Dansvakopleiding van het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. Hij nam deel aan diverse nationale en internatio nale concoursen en won daar prijzen. De toegang tot het concert van 17 juli bedraagt 7,50; 3,50 voor kinderen t/m 12 jaar en 5,- voor houders van een CJP, Pas 65 en donateurs van de Stichting Grote of Sint Nicolaaskerk. Zondag 14 juli 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. S. de Jong, Numansdorp en 18.30 uur ds. J. van der Haar, Houten. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. van der Haar en 18.30 uur ds. S. de Jong. Woensdag 17 juli, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon. Vrijdag 19 juli, Dorpskerk: 19.30 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. J. Koster, kindernevendienst en oppas en 18.30 uur ds. P. C. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30, 11.15 uur Duitstalige dienst) en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. Joh. van Holten, Zalk en 17.00 en 18.45 uur ds. T. W. van Bennekom, Hilversum. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster, Spijkenisse en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. A. Hey, Krimpen aan den IJssel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. C. Bergshoeff, Vianen en 18.00 uur kand. A. A. Teeuw, Ridder kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. A. de Lange, Fort Macleod (Can.) - Lu- kaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Wil- lemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur H. Pleysier-Polderman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. F. Wagener, Zundert. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. F. Vergunst en 18.30 uur ds. J. P. J. Voets, Amemuiden - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. W, N. Middelkoop - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Kroeze en 17.00 uur drs. A. van der Waal - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst - Christengemeente Vrienden van de Bijbel 10.00 uur dhr. S. van Gronin gen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. W. Arkcraats, Wer kendam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. M. Visser, Boven-Hardinxveld en 18.00 uur kand. M. Aleman, Doornspijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.30 uur kand. J. Kooij, Barendrecht en 18.00 uur ds. J. Wil- lemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur kand. K. Bom, Utrecht en 16.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 9.00 uur kand. J. Kooij, Barendrecht en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJsscIstein - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausman, Naaldwijk en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Op zaterdag 31 augustus zal er bij vol doende deelname een bus rijden naar Noord-Limburg. Wij willen daar de ker ken bezoeken in de plaatsen Mook, Middelaar, Gennep en Afferden. De kos ten bedragen 65,- p.p., incl. koffie met gebak en diner. Na aanmelding dient u het verschuldigde bedrag over te maken op rekeningnum mer 3089.55.544 van de Rabobank in Den Bommel t.n.v. Correspondenten NCRV. Gironummer van de bank is 354968. Er zijn de volgende opstapplaatsen: Ouddorp Preekhillaan 7.00 u Goedereede Prov. weg 7.05 u Stellendam busstation 7.15 u Melissant Plein 7.20 u Dirksland Schelpenpad 7.25 u Sommelsdijk Samaritaan 7.30 u Middelhamis Ben. Zandpad 7.35 u Dienstencentrum 7.40 u Stad a/h Haringvliet NH Kerk 7.45 u Den Bommel Rabobank 7.55 u Ooltgensplaat Weespad 8.00 u Schaapsweg 8.05 u Wijzigingen voorbehouden Inlichtingen en opgave bij R. Maliepaard- Baas, Stad a/h Haringvliet, tel. 611555. Bellen tussen 12.00 en 12.45 uur geeft u de meeste kans dat ik thuis ben. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Honderd jaar geleden blies de Fransman Pierre de Coubertin de Olympische Spelen nieuw leven in. 1996 is daarom niet alleen het jaar van de spelen in Atlanta; het is ook de honderdste verjaardag van dit topsport evenement Daarom stond de laatste schoolweek voor de leerlingen van de Albert Schweitzerschool in Stad aan 't Haringvliet in het teken van de Olympische Spelen. De geschiedenis van de Olympische Spelen en de olympische sporten stonden in de lessen centraal. Daarnaast organiseerde de school zelf ook een olympische week. Maandag 1 juli kwam de bekende hardloopster EUy van Hulst (de wereldrecordhoudster op de 3000 meter) naar de school om over haar sp>ortloopbaan te vertellen, 's Middags ontstak zij op het SNS-terrein de olympische vlam tijdens de openingsceremonie. De acht deel nemende landen presenteerden zich aan het publiek tijdens het spelen van de volks liederen. Elk land had een eigen vlag en eigen shirt. Daarnaast hadden de kinderen zelf vlaggetjes, petjes, spandoeken en dergelijke gemaakt. Na de presentatie werd er een wedstrijd gehouden tussen Elly van Hulst en vertegen woordigers van de landen. Nadat Elly van Hulst de duiven had losgelaten begon het Olympische programma. De kinderen bestreden elkaar op een sportieve wijze bij de volgende onderdelen: voetbal, hockey, touwtrekken, hardlopen, speenverpen, medi- cinbal gooien, verspringen en steeple-chase. Gedurende vier dagen werden er vele sportieve wedstrijden gehouden. Het meedoen was belangrijker dan het winnen. Toch waren er ook echte medailles te winnen voor de winnende teams. Als aandenken aan deze sportieve week kreeg iedere deelnemer van jong tot oud een herinneringsmedaille en een Olympische oorkonde, met de handtekening van Elly van Hulst. Het Zomer-avond-programma van het OJW gaat morgen weer van start. Mor genavond is er volleybal en voetbal op het strand van Ouddorp. We geven ook alvast de data door van de volgende avonden, dan kun je daar reke ning mee houden. 27 juli: kanotocht 10 augustus: strandwandeling 24 augustus: kampvuur 7 september film We willen a.s. zaterdag om 19.30 uur bij de Hoeksteen vertrekken. Als het moge lijk is, kom dan met de auto, zodat we voldoende vervoer hebben. Tot zaterdag! De belangstelling voor de Zang- en orgelavond in de Visafslag van Stellen- dam was weer enorm. Iedereen die een bijdrage leverde in de vorm van zang- en muziek, meditatie of als bezoeker, hartelijk dank hiervoor. Het is de tweede keer dat een zangavond in de Visafslag werd gehouden. De grote opkomst stimuleert ons om ver der te gaan eenmaal in de twee jaar een dergelijke avond te organiseren. Van deze avond is een opname gemaakt. Cassettebandjes zijn te bestellen bij P. den Hertog 19,- excl 2,10 verzend kosten) tel. 0187-682913. De aktiekommissie Ook in de maand juli komt de Partij van de Arbeid naar u toe. Heeft u vragen, suggesties, op- of aan merkingen naar aanleiding van onze standpunten, laat het dan horen. Bent u het niet eens met ons beleid? Ook dat willen we weten. Wilt u informatie? Daar zorgen we voor. Op maandag 22 juli a.s. komen we naar De Staver in Sommelsdijk. U kunt daar terecht van 19.00 tot 20.00 uur. Woont u in een andere kern van de gemeente Middelhamis, dan kunt u natuuriijk ook langskomen, maar op 23 september komen we naar Ons Dorpshuis in Nieuwe Tonge en op 28 oktober in 't Trefpunt in Stad aan 't Haringvliet. Ook dan bent u van 19.00 tot 20.00 uur van harte welkom. MIDDELHARNIS Het ntittigen van een pilsje of ander geestrijk vocht op een zon overgoten terras is in de regel voor de gebruiker een aangename bezig heid. Een dergelijk aangenaam vertoeven kan zelfs voor de toeval lige voorbijganger een bron van inspiratie vormen. Helaas komt het ook voor dat drank genuttigd wordt op plaatsen die daarvoor niet zijn bestemd en daarenboven ook nog overlast oplevert in de vorm van troep (lege blikjes, flesjes en ander ver pakkingsmateriaal) en niet in de laatste plaats de hinderlijke houding jegens het publiek. Deze vormen van overlast zijn veelvul dig waargenomen rond het Vingerling en eveneens tijdens de eerste braderiedag te Middelhamis. In verband hiermee heeft het college van burgemeester en wethouders zich over deze problematiek gebogen en besloten de regels die verband houden met hin- dertijk drankgebruik aan te scherpen. Wacht u voor een dubbele kater Burgemeester en wethouders hebben van de mogelijkheid gebruik gemaakt om een bepaald gebied aan te wijzen waarin het verboden is alcoholhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blik jes en dergelijke bij zich te hebben. Het betreft het volgende gebied: Spui straat, Vingerling, Kaai, Spuiplein. Westdijk, Zandpad, Beneden Zandpad. Nieuwstraat, Kerkepad, Burg. Bouw manplein en Schoolstraat. Bij overtreding wordt verbaliserend opgetreden. Pas dus op voor een dubbele kater en neem dus gewoon een pilsje in een horecagelegenheid of gezellig op een terrasje. Dat de erecode van 'drink met mate' ook daar van toepassing blijft, spreekt voor zich. De op 22 juni j.l. gehouden Kringloop- markt was in velerlei opzicht weer een succes. Alle medewerkers waren enthou siast over de manier waarop je ook op zo'n dag met elkaar 'gemeente' bent. De bewolkte lucht hield de mensen van het strand en dan is een kringloopmarkt een goed alternatief. De opbrengst mocht er dan ook zijn. Die bedroeg ruim ƒ18.000. Als 10%-gemeente wordt dat deel van de opbrengst voor anderen bestemd. De rest is voor het kerkewerk in het algemeen. Iedereen die deze dag, direct of indirect tot zo'n succes heeft helpen maken, onze hartelijke dank. De activiteitencommissie van de Doopsgez. gem. Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2