MobilD Het is bijna zover in Ouddorp OMLOOP Goeree-Overflakkee 23 en 24 augustus 1996 'De Ooievaar' is definitief neergestreken Rally Formula Garage Knöps B.V. Zeekadetkorps Nederland bezoekt Middelharnis Engels jacht vast op Haringvliet Orgelmuziek in de St. Catharijnekerk Promotie aan Rijksuniversiteit Leiden Ramoco b.v. ,^V;^j2>^ ■■■^^^•-■.' 68e Jaargang VRUDAG 12 JULI 1996 No. 6517 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50/JAARABONNEMENT ƒ56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 13 juli a.s. begint voor het Zeekadetkorps Nederland weer hun jaarlijks Nationaal Zomer kamp. Ook dit jaar is weer geko zen voor de haven van Middelhar nis vanwege haar gunstige ligging. Het Zeekadetkorps Nederland telt op dit moment 16 korpsen waar van er 15 een varend schip hebben. De oprichting van een zeekadet korps in Grave is al in een ver gevorderd stadium en ook in Zierikzee is men druk doende een zeekadetkorps op te richten. Op het Haringvliet zal gestreden gaan worden om de wimpels en trofeeën. Dit gebeurt in de vorm van zeil-, roei- en wrikwedstrijden. Ook op de wal worden de kadetten beoordeeld, onder andere de omgang met elkaar en met andere korp sen. De schepen worden ook beoordeeld op netheid en veiligheid. Het zijn allemaal vaardigheden die de kadetten in de loop van het jaar hebben geleerd en die nu in de praktijk gebracht gaan worden. Ook voor ontspanning is er ruimte in de vorm van avondspelen. Op woensdag 17 juli is het de grote dag voor de nieuwe kadetten. Zij worden dan gedoopt en zijn daarna volwaardig zeekadet. Aan het Nationaal Zomerkamp nemen tegens buitenlandse delegaties deel, zoals België, Engeland en Canada. Het Nationaal Zomerkamp wordt gehou den van zaterdag 13 juli tot en met zater dag 20 juli. Bezoekers zijn van harte welkom op onze schepen en ook tijdens de doopavond op woensdag 17 juli. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Woensdag 10 juli geraakte een Engels jacht vast bij boei VG (Vuile Gat) 16 aan de noordkant van Tien Gemeten. Het scheepje was aan het zeilen, geraakte buiten de betonning en liep daardoor vast op de strekdam. Er waren drie man aan boord. Zij namen via kanaal 16 contact op het IJmuiden Rescue, die de kust wacht Ouddorp inseinde. Deze alarmeer de de bemanning van de John Stegers om kwart voor zes. De sleepboot Ocean 5 (gestationeerd in Den Bommel) die het eerst ter plaatse was, kon niet dicht genoeg bij het gestrande scheepje komen. De Stellendamse reddingboot zette twee man over op het jachtje en assisteerde bij het tot stand komen van de sleepverbinding, waarna het scheepje werd vlotgetrokken. De overgezette bemanningsleden van de John Stegers voerden nog een inspectie uit, of alles op het jachtje nog in orde was (eventuele lekkage, motor etc), waarna het scheepje zijn weg kon vervolgen. Het zou naar een jachthaven in de buurt gaan. De John Stegers was tegen acht uur weer terug in de haven van Stellendam. Amerikanen zeggen: ach. een handvol slijk... Net groot genoeg om in een dag doorheen te hollen. Ze weten wel de wooden shoes, de tulpenbollen. en dan Hans drinkers met zijn vinger in de dijk... Maar er is meer voor mij. want ik ben geen toerist: Ik ken de vaarten waar ik vroeger met m'n vriendjes heb gevist, en op een zondagmiddag roeien... ik ken de weiden met de koeien die staan te grazen tot hun middel in de mist. Dat is mijn plek. dat is mijn stek. dat is mijn grond. dat is de wond die wel niet dodelijk zal wezen. Maar 'k heb er altijd bij gehoord. 7\l blaast de wind me verder voort. Ik weet de wond die Holland heet zal nooit genezen... Sentimenteel, maar toch. het maakt je in de war. Het is van jou, de derde dinsdag in september. De gouden koets, de Qoudse kaas en vijf december... Een orgelman, een paardenmarkt, een haringkar. En er is meer, veel meer datje van binnen raakt: een zolderschuit, een watertoren... en die vervelende folklore... maar niemand anders weet hoe snert met klapstuk smaakt. Dat is mijn aard, mijn huis, mijn haard, mijn kindertijd, mijn veiligheid, en dikwijls kon me dat niet schelen. Maar krijg ik straks een envelop met rechts de koningin erop weet ik. de wond die Holland heet zal nooit meer heien... Zo onbelangrijk. Nederland, niet noemenswaard: een handvol steden en twee handenvol met dorpen die achteloos in zand en modder zijn geworpen. je kunt het amper vinden op de wereldkaart. Maar er is meer. per slot kom ik er zelf vandaan. Ik heb de molens in een lange rij bij Kinderdijk zien staan. ik heb er in het gras gelegen. ik ken de polders in de regen. ik heb de wolken langs de zomerlucht zien gaan. Dat is mijn land. Mijn klei. mijn zand. mijn grijze lucht. En als ik vlucht dan zal dat nooit in mij verdwijnen. 7\ls iemand het Wilhelmus fluit. dan breekt het koude zweet me uit: want ik weet. de wond die Holland heet zal blijven schrijnen... Uit: The Courier, Newsletter of the Dutch Canadian Club of Calgary De uit Leusden afkomstige Wout van Andel zal maandag 22 juli a.s. het door de Culturele Commissie 'St. Catharijne' georganiseerde orgelconcert verzorgen. Hij zal dan werken uitvoeren van onder meer Duruflé, Matter, Heiller en Van der Hooven. Dit concert, dat om 20.00 uur begint en een toegang kent van 7,50 incl. koffie, zal worden voorafgegaan door een caril lonbespeling door Henry Groen. OUDDORP Enkele weken geleden is Hester Visser, dochter uit het gezin van (wijlen) de heer H. Visser, leraar Frans te Stellendam, aan de Rijksuniversiteit Leiden gepro moveerd op haar proefschrift: 'S-HT} Receptor Agonists in the Acute Treat ment of Migraine: Clinical, Epidemiolo gical and Pharmacological aspects'. In Middelharnis slaagde zij voor het Atheneum-B diploma, waarna zij aan de Rijksuniversiteit Leiden haar propedeuse Farmacie behaalde. Vervolgens ving zij haar studie Geneeskunde aan, waarna zij afstudeerde als arts. Na enkele jaren wetenschappelijk onderzoek heeft zij nu de doctorstitel behaald. Dr. W. H. Visser is momenteel werk zaam in Engeland als hoofd van de afde ling Klinische Neurowetenschap bij het farmaceutische bedrijf Merck, Sharp Dohme. Zaterdag 20 juli, precies om 9.00 uur gaan de poorten van de rommelmarkt, die jaarlijks door de fam. Grinwis ten bate van Woord Daad georganiseerd wordt, weer open. Rond de bloemenkas sen aan de Dijkstelweg 28 in Ouddorp is dan van alles te koop. De opbrengst is opnieuw voor het Deborah Retief Memorial Hospital in Botswana. Het DRM ziekenhuis wordt nog steeds een zendingshospitaal genoemd. Het christelijk karakter blijkt, naast het persoonlijk getuigenis van de werknemers onder andere uit de morgen opening, die elke morgen plaatsvindt in een van de gebouwtjes. Er wordt gezon gen, gebeden en een meditatie gehouden. Via de intercom kunnen de patiënten de Goede Boodschap horen. Het ziekenhuis heeft 130 bedden. Elke dag is er een drukke polikliniek niet meer dan 200 patiënten. Een apparaat dat belangrijk is voor het ziekenhuis is een echo. Momenteel is er een 'antieke' echo in gebruik. Dit apparaat is nodig aan vef- vanging toe; onze actie is dus dit jaar voor een nieuwe echo. Het zou fijn zijn als wij een deel van de kosten voor onze rekening konden nemen. Dit ziekenhuis kan zonder hulp niet bestaan. Net als vorig jaar, toen de markt ruim ƒ20.000 netto opleverde, worden er ook nu weer veel belangstellenden verwacht. Nooit eerder waren er zoveel goederen, waaronder veel waardevolle, aanwezig. U treft er een oliebollenkraam aan. Er worden Ouddorpse wafels gebakken. Er zijn koekjes en cakes te koop. Ook ijs en patat en vers gebakken vis ontbreken er niet. Ook worden er diverse pannekoe- ken gebakken, ook een ruime stand met tweedehands boeoken, alsmede nieuwe tegen aantrekkelijke prijzen. Verder volop cd's en een stand met creatieve kaarten en diverse artikelen. Voor de jeugd is er de mogelijkheid bal len te gooien en enveloppen te trekken. Voor de kleintjes is er de gebruikelijke grabbelton. Graag tot zaterdag 20 juli a.s. tussen 9.00 en 17.00 uur! Helpt u mee dokter Van Dool - de opvolger van dokter Tanis - en zijn vrouw, die de administratie van het zie kenhuis voert, het werken daar mogelijk te maken door hen te verrassen met de opbrengst van een geslaagde rommel markt? Dit jaar organiseert de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee al weer voor de 7e maal de jaarlijkse Omloop van Goeree-Overflakkee, waarbij honderden enthousiaste wandelaars uit heel Nederland naar Goeree-Overflakkee komen om een prestatie van formaat te leveren, 110 kilometer wandelen rond het Eiland binnen 24 uur. Een imposant deelnemersveld legt die afstand af voor het oog van een steeds groeiende belangstelling. Tijdens de 24 uur durende tocht met start en finish te Ooltgensplaat wordt door Radio S.L.O.F. en Radio Vrije Vogel een radio-uitzending verzorgd, waarbij fami lie en belangstellenden minutieus over het verloop worden geïnformeerd. Het startschot zal dit jaar worden gelost door de heer J. Wolf, Gedeputeerde voor de Provincie Zuid-Holland en oud-inte- rim burgemeester van de gemeente Oostflakkee, maar bovenal een enthou siast supporter van de Omloop. Het merendeel van de deelnemers laat zich sponsoren voor een jaarlijks door het Stichtingsbestuur te bepalen doel. Voor 1996 is de keuze gevallen op het ORBIS project. ORBIS is een internatio nale organisatie wiens doel het is door middel van onderwijs en training bestrij den van allerlei vormen van blindheid. Over de wereld zijn ruim 42 miljoen mensen blind, waarbij tweederde van die blindheid kan worden genezen wanneer men een betere behandeling zou krijgen. ORBIS bedient zich daarbij van een tot oogkliniek omgebouwde Douglas Jet, waarmee over de hele wereld operaties worden uitgevoerd. Sinds 1982 heeft het ORBIS vliegtuig ruim 70 landen bezocht, waar gedurende medische behandelingen vele oogchirur gen, verpleegkundigen en technische specialisten van die bezochte landen die operaties hebben bijgewoond en zijn getraind, zodat die technieken in die bezochte landen vervolgens kunnen wor den toegepast. Deze landen en de patiën ten profiteren dan ook van het vakman schap van de door ORBIS getrainde oog specialisten en ander medisch personeel. Het personeel aan boord van het ORBIS vliegtuig bestaat uit vrijwilligers, zowel het vliegend personeel als de medici en het verpleegkundig personeel. Nochtans heeft de ORBIS organisatie gelden nodig om het ORBIS vliegtuig in de lucht en operationeel te houden. De kosten belopen ruim 4.000.000 per jaar, zodat iedere bijdrage een welkome aanvulling is. RENAULT-dealer „'t Was net of 't niet écht was, of 't eigenlijk niet kón!", herin nert mevr. Pieterse-Couwenberg zich haar uitstapje, vorige week vrijdag, naar de braderie in Middelharnis. Vierendertig jaar dreven ze op 't Zandpad baby- huis 'De Ooievaar' en daar zijn ze zó op gericht geweest, dat ze er samen elk openingsuur aan wezig zijn geweest. Nu staat het bordje 'gesloten' voor het raam... Daar hebben ze 't niet zélf op aange stuurd, maar op een dag heeft ze 't zomaar ergens opgestoken, dat haar pand zou moeten verdwijnen voor de doorbraak Langeweg-Westplaat. Eerst schrik en ongeloof natuurlijk, maar op 't gemeentehuis werd het bevestigd en nu, haast vijf jaar na dato, heeft de gemeente hun winkel pand gekocht en hebben de heer en mevrouw Pieterse al opruiming gehouden en staat het pand gereed om gesloopt te worden zodra de tijd daar voor gekomen is, en dat is al gauw, denken ze. Daar moeten ze, bij alle vreugd over de herkregen vrijheid, nog even niet aan denken, dat hun levenswerk echt in puin wordt geslagen, in 1967 werd het huidige winkelpand gebouwd, oerdegelijk want nóg vertoont het geen enkel scheurtje, terwijl de ach terkant in de haven werd gebouwd, maar aaimemer Van der Put heeft het een degelijk fundament gegeven zoals ook de bedrijfsvoering degelijk is geweest. Ze begonnen hun babyhuis in 1962 in een pandje waarin radio/tv Kerdel was gevestigd. Het naastgele gen ouderlijk huis van mevrouw Pieterse, de schoenmakerij van de heer Couwenberg, werd in 1965 bij- gekocht en in 1967 werden beide pandjes gesloopt om de nieuwe 'Ooievaar' ruimte te bieden. De zaak bood een winkeloppervlakte van 450 m^ en de familie Pieterse heeft er een goede boterham kunnen verdienen. Ze leverden het beste en met de klan ten van Flakkee en soms van verre heeft altijd een goede verhouding bestaan. De heer en mevrouw Pieterse poseren, ten afscheid, voor hun 'Ooievaar' Daarom zullen ze 't wel missen en vinden ze 't best wel triest dat 'De Ooievaar' zo z'n einde vinden zal. Zóveel energie was er door de jaren heen in gestopt dat ze zich een glori euzer afscheid hadden voorgesteld. Anderzijds... 'De Ooievaar' heeft hen altijd wel voldoening gegeven en die herinnering blijft ongeschonden tot in de vele jaren die we het echt paar 'Ooievaar' in ruste, van harte toewensen. VOOR BEEUD EN GELUID FOTO VIDEO - «TUIMO - nffORTAQC - FOTOORAFIE ^ffilPffglj^SJ ilJlt OUDDORP - WMWTMf 35 - r«Mbon |D»^ 6ST0r2 Ax «83734 !-Ptintihep-Hognoam172~Taltfoon(0111)4e2400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur. C. Breon, (0187) 682496 /»«.-*,. E- i'l

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1