EHAIIDEII-flIEmi/S POLITIE Open Kerkdagen in Doopsgezinde keik te Ouddorp Schoolfeest A bij 'Aan Zet' T Nieuw steunpunt München H.V. 'Krammer' Cursus Theologische Vorming Gemeenteleden (Uit mijn leven) VCA*-certificaat voor Constructiebedrijf Vis te Sommelsdijk AN\ 3e Blad VRIJDAG 28 JUNI 1996 No. 6513 Tentoonstelling over verleden en heden van doperse beweging Elke zaterdagmiddag van 29 juni tot en met 17 augustus van 2 tot 5 uur, bent u welkom aan de Dorpstienden Al vanaf 1620 is er in Ouddorp een doopsgezinde gemeente. Tot voor enkele jaren kwam deze kleine gemeente bij elkaar in het schuilkerkje aan de Ring. Door de sterke groei van de laatste jaren was het nodig ge worden dat er een groter kerkgebouw zou komen. In 1991/1992 is er door gemeenteleden zelf een kerkgebouw aan de Dorpstienden gebouwd. De aanleiding tot de tentoonstelling is de herdenking van de vijfhonderdste geboorte dag van Menno Simons. Hij groeide in de 16e eeuw uit tot de leidsman van de doper se beweging. Hij was de enige Nederlandse kerkhervormer die een wereldwijd kerk genootschap stichtte. Van de geschiedenis van de doopsgezinde gemeente te Ouddorp is veel bekend uit oude doopboeken en andere geschriften. Het is interessant te zien hoe deze gemeente vroeger in Ouddorp was verweven in de verschillende families. Ook over het verleden van de doopsgezinde beweging in Nederland en wereldwijd is een overzicht gemaakt. Wat de doopsgezinde gedachte vroeger en nu inhoudt kan ge zien en gehoord worden tijdens een non-stop videopresentatie. Amish en quilten In Amerika is nu nog een grote, ooit door vervolging uitgeweken, aan de dopersen verwante gemeenschap, de 'Amish', die opvalt door gehechtheid aan oude kleder drachten, afwijzing van moderne techniek, luxe en een sterke gemeenschapszin. Op de tentoonstelling zijn vele voorbeelden te zien van quilten en patchwork dat zijn oor sprong heeft uit deze Amish-groep. Ook zijn er kookboeken en andere artikelen van de Amish te zien en te koop. Welkom Wilt u eens rustig in deze keric kijken? U bent van harte welkom elke zaterdagmiddag van 29 juni tot en met 17 augustus. De deur staat open van 2 tot 5 uur. De koffie staat klaar. POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE DIRKSLAND Winkeldief aangehouden Op vrijdag 22 juni werd te Dirksland bij het tuincentrum Hogchem een vrouw aangehouden door personeel. De vrouw had tussen een aantal folders een zakje zaad meegenomen en dit niet bij de kassa afgerekend. De vrouw werd over gebracht naar het bureau van politie te Middelharnis. Na verhoor werd de ver dachte weer heengezonden. 06-11 gebeld en zelfde cel in Op zaterdagavond 22 juni presteerde een inwoner van Melissant het om herhaal delijk naar het alarmnummer 06-11 te bellen. Hij alarmeerde daarmee de poli tie, brandweer en ziekenauto. Er bleek echter niets aan de hand te zijn. Daar deze persoon opzettelijk de 06-11 lijn misbruikte, kreeg hij een proces-verbaal en werden zijn telefoontoestellen in beslag genomen. GEMEENTE MIDDELHARNIS Vernieling ruit Op woensdagavond werd op het plein van de J.C. van Gentschool door een aantal kinderen gevoetbald. Tijdens het voetballen sneuvelde een ruit. De voet ballers vertrokken echter, waardoor de school met een schadepost blijft zitten. Doorrijden na aanrijding Door een inwoner van Dirksland werd aangifte gedaan van dit feit. Zijn auto, een roodkleurige Peugeot 205, stond op zaterdag 22 juni tussen 13.00 en 15.45 uur geparkeerd op het B'urg. Bouwman plein te Middelharnis. Bij terugkomst ontdekte hij schade aan het linkerachter licht hetgeen vermoedelijk door een lichtkleurige auto moet zijn veroorzaakt. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal personenauto In de nacht van maandag 17 op dinsdag 18 juni is vanaf het Lincolnplein te Oude Tonge een auto gestolen. Het betreft een rode Mitsubishi Pajero, voorzien van het kenteken JJ-VP-62. Verlaten plaats ongeval Door de Eneco werd aangifte gedaan van het feit dat een lantaarnpaal aan de Willemstraat te Oude Tonge was aange reden door een onbekend voertuig op donderdag 20 juni. De dader heeft zich niet bij de Eneco of de politie gemeld. De schade bedraagt 1250,-. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijdingen op RW57 Op vrijdagavond 22 juni vond een aanrij ding plaats op Rijksweg 57 tussen Oud dorp en Goedereede. De bestuurder van een personenauto raakte, vermoedelijk door een lekke band, op de linkerweg- helft en schampte daarbij een tegenlig ger. Een achter deze tegenligger rijdende personenauto raakte door deze aanrijding eveneens beschadigd. Daar de weg door deze aanrijding was afgesloten, ontstond een file op deze weg. Tijdens de filevor ming ontstond er nog een kettingbotsing waarbij vijf personenauto's waren be trokken. Een bestuurster werd overge bracht naar het ziekenhuis te Dirksland in verband met rugklachten, maar kon na onderzoek naar huis. De RW 57 is onge veer twee uur afgesloten geweest voor het verkeer in verband met het afhande len van deze aanrijdingen. Diefstal uit kantine Tussen woensdag 19 en donderdag 20 juni werd er ingebroken in de kantine van de voetbalvereniging Stellendam. Men wist binnen te komen door een bovenlicht. Er werd een hoeveelheid snoep en een lichtbak gestolen. Graf^ti Op zaterdag 22 juni werden twee bus hokjes en een ANWB-bord aan de Vrijheidsweg middels verf van diverse tekeningen voorzien. Gelukkig werd een en ander waargenomen door een voorbij ganger die een dader in de kraag kon vat ten en zijn naam aan de politie doorgaf. Vervolgens werd de dader en een mede dader aangehouden. Auto in brand Op zaterdag 22 juni omstreeks half negen raakte een personenauto op de Hofdijksweg te Ouddorp in brand. De brand werd bestreden door de brandweer en het voertuig werd door een takeldienst afgevoerd. MIDDELHARNIS D.V. zaterdagmorgen 7 september 1996 bent u welkom in het nieuwe cursusjaar. Waar gaat het om? Bijbelse lijnen en verbanden ontdekken. Ethische vragen doordenken. De geschiedenis en het be lang van zending en evangelisatie leren. Kerkgeschiedenis. En oefening in pastor ale vaardigheden. Hoe is het Oude en Nieuwe Testament tot stand gekomen? En nog vele andere aspecten van de theo logie komen aan de orde in deze boeien de cursus, die door deelnemers enthou siast worden gevolgd. Daarbij is de ver breding van kennis ook van betekenis voor het persoonlijk geloof. De cursus wordt landelijk georganiseerd door de Ned. Herv. Kerk. In Middelhar nis stoelt, evenals in Gouda, Zeist en Harderwijk de cursus op Geref. Grond slag. De docenten komen daarom uit de kring van de Geref. Bond. Zij geven en zijn: O.T.: ds. G. C. de Jong, Sliedrecht (cur susleider); N.T.: ds. H. J. Lammers, Benthuizen; Apostolaat: ds. H. J. Cats- burg, Kamerik; Dogmatiek: ds. W. West land, Middelharnis; Ethiek: ds. A. van Vuuren, Zoetermeer; Kerkgeschiedenis: drs. J. van Doorn, Strijen; Praktische Theologie: drs. W. C. Meeuse, Sint An- naland. De cursus duurt 3 jaar en wordt eens per veertien dagen gegeven in gebouw 'De Hoeksteen' te Middelharnis. Op zater dagmorgen van 9.30 tot 12.45 uur. Ook u, ook jij kunt er aan deelnemen, welke vooropleiding u ook hebt. De kosten be dragen 225,- per jaar, die in wee maal kunnen worden voldaan, na inschrijving (rek.nr. 3311.20.836, t.n.v. Cursus Theo logische Vorming, p/a Mijzijde 39, 3471 GN Kamerik). Daarnaast moet nog enig lesmateriaal worden aangeschaft. Voor het volgen van deze cursus zijn geen toelatingseisen. De cursus staat open voor iedereen! Wie de drie cursus jaren heeft doorlopen, ontvangt een cer tificaat, uitgegeven door het Centrum voor Educatie van de Nederlands Her vormde Kerk. De eerste morgen kunt u vrijblijvend ken nis komen maken met de cursus. Meer inlichtingen kunt u verkrijgen bij ds. G. C. de Jong, tel. (0184) 420971. Het aan vragen van een rooster, of opgave voor de cursus kan bij ds. H. J. Catsburg, Mij- zijde 39, 3471 GN Kamerik, tel. (0348) 401756, Van harte aanbevolen! Vandaag, vrijdag 28 juni gingen de schooldeuren van de Stichting Volwas seneneducatie Aan Zet weer dicht voor de zomervakantie. Daags ervoor werd het jaarlijks schoolfeest ge-houden. Tijdens dit feest werden 71 verklaringen uitgereikt aan cursisten die de eindstreep binnen de basiseducatie behaald hebben. De afzwaaiers zijn zowel Nederlanders als buitenlanders. Een aantal van hen stroomt door naar een vorm van voortge zet onderwijs voor volwassenen, zoals Mavo of een beroepsopleiding. In het afgelopen schooljaar gingen er 267 cursisten bij Aan Zet naar school. De buitenlanders leerden er de Neder landse taal en kennis over de Neder landse samenleving. De Nederlanders volgen cursussen als: Nederlands/Engels, Nederlands/rekenen, sociale kennis en -vaardigheden, lezen en schrijven. In Stellendam werd een speciale cursus gegeven voor leden van de oudercom- missie, een combinatie van Nederlands en vergadertraining. De twee cursussen Nederlands/Engels in Goedereede, voornamelijk bestaande uit leden van de Plattelandsvrouwen, wer den na 3 jaar afgesloten. Deze 35 cursis ten krijgen dan ook hun verklaring. Met weemoed beëindigen zij de cursus. Naast het samenwerken en samen leren ont stond er een band bij de cursisten onder ling. De goede sfeer droeg bij aan het be halen van goede resultaten. De cursussen in Oude Tonge en in Mid delharnis gaan na de zomervakantie nog door. De cursussen Nederlands voor bui tenlanders blijven allemaal in Middelhar nis. In augustus 1996 zal gestart worden met een nieuwe cursus in Stellendam met p het programma Nederlands, Engels en sociale kennis en vaardigheden. Maar eerst een feestelijke afsluiting van het schooljaar, georganiseerd door de Cur- sistenraad van de 'Aan Zet'. Maandag 19 augustus gaat de school weer open en kunt u voor informatie of aanmelding contact opnemen met de Stichring 'Aan Zet', Kastanjelaan 3 te Middelharnis. Telefoon (0187) 483927. Maandag 26 augustus beginnen de cur sussen. Op zaterdag 31 augustus is er van 10.00 tot 16.00 uur cursusmarkt op het Diek- huusplein te Middelharnis. (ingezonden) Veel wordt erover geschreven, maar weinig gedaan, vooral voor ouderen, chronisch zieken en invaliden, mensen die niet meer van huis kunnen, zelfs geen dagreisje meer, dat is een verge ten groep waar juist de grootste nood heerst. Off. instanties mogen geen tel.nrs. doorgeven waardoor zelfs kon- takt onderling onmogelijk wordt ge maakt. Niemand heeft tijd, niemand belt, door buren en kinderen vergeten, zo ont staat een situatie, een gedachtencirkel waar je niet meer uitkomt en je totaal moedeloos maakt. Want wie kan er altijd volkomen alleen verder leven, ieder mens heeft iemand nodig, al is het maar één mens, er is zoveel nood, maar waar? Hoe kun je elkaar zo ooit vinden? Ik groeide op in de bitterste armoe, ondervoed geboren, aan de Westkust, toen nog zeer geïsoleerd van de grote wereld daarbuiten. Mijn speelgoed was moeder's knopendoos en ik hunkerde naar die mooie pop in een doos uit de kleine dorpswinkel die ik met mijn ouders passeerde op weg naar mijn grootouders, maar daar was geen geld voor. „Als het geldschip komt", be loofde moeder, en moeder loog nooit. Als vader mij dan op de heel vroege zondagmorgen meenam naar het, toen nog verlaten, strand, en alle mensen nog sliepen, vlogen mijn ogen over de zee tot ik een schip zag. Dan waren alle remmen los en sprong ik als een jonge geit tegen vader op, roepend: ,,Daar kom ie, daar komt ie", dan vulde vader's blijde lach de hele wijde ruimte, hij begreep, tilde me hoog op zijn schouders en begon te zingen van puur geluk met zijn armzalige leven, maar zijn gezin was zijn leven, over de rest was er nooit een klacht of wens, maar het geldschip is nooit gekomen. Als we in de herfst, met iets van wee moed de zwaluwen zagen vertrekken, als de eerste noord-wester om het huis huilde, klonk er angst in moeders stem als zij, als in gedachten, zei: „De vrie- zeman komt". Dan kwam de zorg voor winterkolen als een lawine op haar af. Al werkten beiden bijna dag en nacht, vermagerd, ondervoed en veel te zwak voor het nooit eindigende en veel te zware werk, een heel leven lang, zon der klagen, in hun veel te dunne, gekregen en geërfde kleren, het lever de nooit genoeg op voor voldoende voeding, kolen en kleren. De dokter kwam nooit, want ziekenfonds was toen niet verplicht voor werkgevers, en zo'n leven brengt zware tekorten, ziek ten en psychische klachten, zelfs als je sterk was geboren. Toch gaf moeder vaak haar eigen, enige boterham aan een ander honge rend mens, die probeerde aan de deur iets te verkopen, geld kon zij niet ge ven maar wel haar eigen stukje brood van die dag. De dankbaarheid op het gezicht van zo'n mens die zij blij had gemaakt droeg zij dagenlang met zich mee, en legde soms even een zachte glimlach om haar mond, die haar haar eigen lege, pijnlijke maag deed verge ten. Maar er was liefde, als kind besef je niet hoe kostbaar het is, diep en warm te worden bemind, daarbuiten was de keiharde liefdeloze wereld die later mijn deel zou worden, toen, veel te laat, voelde ik pas wat ik in hen had bezeten en verloren, en hoe ik ook zocht naar een mens waar ik bij mocht horen tot ons einde, ik vond alleen maar leugens en bedrog. Hun huwe lijksdag is nooit gevierd, alleen her dacht in hun beider harten, dan zoch ten hun handen elkaar soms even, want hun liefde dateerde al vanaf hun vroeg ste jeugd. Als er geen geld was voor brood aten we 2-3 keer per dag aardappelen uit onze kleine tuin, want zonder geld werd niets gekocht, schulden haalden je nooit in. Maar als de eerste sneeuw klokjes bloeiden was er blijheid in moeders stem: „De zwaluwen komen terug", en later: „Kom naar buiten, ik heb de koekoek gehoord", alsof die in één klap alle zorgen wegnam! Maar het betekende wel dat de lente kwam en de zorg voor kolen even kon wor den vergeten. Maar mijn vader stierf van ontbering en nam daarmee alle zon uit ons leven, hij was niet de enige in ons dorp. Ik stond nog aan het begin van mijn leven en zou voor moeder zorgen, al wist ik niet hoe, ik had geen werk. Alles wat ik probeerde, het werd me alles uit handen geslagen, mede door mijn zwakte, die mijn hele leven toch bleef. Na mijn huwelijk, en de dag daarop vaders dood, vocht moeder alleen ver der onder nog veel erger omstandighe den, het was niet om aan te zien, ver beten en eenzaam vocht zij door om te overleven, nog ruim 35 jaar na vaders dood moest zij verder, uitkeringen kenden wij niet, de armen werkten tot hun einde. Toen kwam de A.O.W., even kon zij voldoende eten, maar haar afgetobde lichaam was niets gewend, kort erna werd alles haar verboden, suiker, zout, eiwitten, alleen dieetjam bleef over, maar nog klaagde zij niet, ze zei: Waarom zal ik klagen ik heb het voorheen ook niet gehad", ze waren altijd zo tevreden geweest met niets. Moedertje, toen oud geworden, en ik vereenzamen, het leven had intussen zijn werk in mij gedaan, we hadden alleen elkaar nog. Onze verjaardagen en feestdagen waren wel erg stil. Als ik mijn arm om haar magere schouder- tjes legde, snikte zij altijd zonder tra nen, zij had zo weinig liefde gekend, alleen van vader en die was al zolang dood. Haar liefdeloze moeder had haar al heel vroeg verboden te huilen en haar tranen terug geslagen, weg die tranen, weg! Zij was mishandeld en misbruikt als kind, en tranen die niet worden geschreid zoeken een andere uitweg, alleen het droge snikken was gebleven, en de hunkering naar haar moeders liefde, die nu was veranderd in angst, voor de foto van haar moeder zelfs nog, alle vreselijke ervaringen waren weggestopt achter een dikke muur waar niemand ooit nog naar vroeg. Haar grootste angst was nu, mij volko men alleen te moeten achterlaten als haar einde kwam, maar daar staan wij als mens machteloos tegenover, haar sterke doorzettingsvermogen en zelf- vergeten hield haar lang staande, maar eens komt onverbiddelijk het einde, daarna was er een leegte in mij, er was niemand meer om lief te hebben, nie mand die van mij hield, niemand die mijn tranen droogde. Wij verlangden zo weinig van het leven, een vriendelijk woord, een mens om van te mogen houden, de wereld is zo overvol, toch is er niemand waar mee ik dit mag delen. Samen wandelen in een nieuwe lente, die de aarde elk keer weer vol kleuren legt, na elke donkere, lange, eenzame winter. Dan komen de zwaluwen terug bij ons lieve oude huis, volgende en vreselijke herinneringen, dan vlucht de vrieze- man voor de lenteregens, dan verlang ik naar huis, naar hen, de enige men sen die ooit echt van me hielden, daar was eerlijke liefde, trots de onmense lijke armoe, ik ben nu zo alleen..., nu huil ik soms bij mijn overvloed aan voedsel, warme kleren, dekens, er is nu zoveel en zij hadden niets, ik schaam me, het verschil is te groot met toen. In deze stille jaren ga ik alleen langs de mooie overvolle winkels, met Kerst en Pasen, moeder- en vaderdag, en kies in gedachten voor hen, een warm vest, goed eten vooral, dat voor moe der, ja en dèt voor vader, en die pop in een doos..., ik sta stil en denk na, maar in mijn leven is getn kind aan wie ik die geven kan. Blij maken, zoals moeder deed met haar droge bo terham, waardoor ik een blijde lach zou kunnen brengen op een gezicht, een blijde schittering in de ogen van een kind, om daarna, zoals moeder, haar zachte, stille glimlach om mijn mond te mogen meedragen, omdat ik iemand blij heb gemaakt. Maar wie is er nog blij? Er is nu zo'n overvloed, de huizen zijn warm, de ijsbloemen gestorven en al zolang vergeten, alleen de eenzaamheid en de hunkering naar wat liefde zijn gebleven, ook mijn laat ste jaren zijn geteld en gaan onherroe pelijk voorbij, evenals de lentebloe- men is ook mijn schoonheid vergaan. Tamara In haar streven naar een optimale kwaliteit en als gevolg van een jaar gevoerd veiligheids- en milieube leid is aan Las- en Constructiebe drijf Vis te Sommelsdijk het Vei ligheids Certificaat Aannemers (VCA*) uitgereikt door Certificatie- bureau Nederland te Barendrecht. Las- en Constructiebedrijf v/h Fa. C. Vis, een bedrijf met 15 medewerkers. Het is een oud bestaand bedrijf op Goe ree-Overflakkee waarvan directeur Henk Vis (de 6e generatie) is. Om het certificaat te verkrijgen, moet een procedure worden doorlopen ter be oordeling van het veiligheidsbeheerssys- teem, de milieu- en gezondheidsaspecten en de organisatie op de bouw- en werk plaats. De Veiligheids Checklist is ontstaan in de Botlek, waar opdrachtgevers in de petro-chemische industrie strenge eisen op veiligheidsgebied stellen. Het VCA-certificaat wordt vereist voor bedrijven die werkzaamheden uitvoeren met verhoogd risico. Las- en Constructiebedrijf VIS die werk zaam is op grote projecten zoals de 'Wa terkering' in de Nieuwe Waterweg, '2e Heinenoordtunnel', een Aquadukt onder de Gaag bij Schipluiden etc. en al het Gording/Stempelwerk heeft verricht midden in de stad Rotterdam (op de Coolsingel bij de Bijenkorf), is er zich terdege van bewust dat de degelijkheid van de organisatie, de kwaliteit van het produkt, veilig, gezond en milieubewust werken een must is. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. agentschap Voorheen moesten in Duitsland gestrande reizigers hun noodkreet nog tot de ANWB Alarmcentrale in Den Haag richten. Maar door nauwe samenwerking met de Duit se zusterorganisatie ADAC, kan er nu nog sneller en doeltreffender hulp worden verleend vanuit het nieuwe ANWB-steunpunt in Mün chen. En dat is hard nodig, want het aantal hulpvragen stijgt razendsnel. Het steun punt is gehuisvest in het hoofdkantoor van de ADAC te München. Dat werkt sneller en goedkoper. Zo maakt het steunpunt gebruik van hun kennis en ervaring in de hulpverlening, zoals het De uitslag van de koppel viswedstrijd van hengelaarsvereniging Krammer op 15 juni: 1. R. de Jong en A. Kromdijk370 cm. 2. M. H. Baan en T. v. d. Poel....357 cm. 3. G. Albrechts en A. Both329 cm. 4. H. Springvloed en T. Elschot.282 cm. 5. G. Baan en J. W. Baars208 cm. 6. R. Zuetenhorst en C. V. d. Welle135 cm. 7. Troost en J. Zuetenhorst21 cm. De overige koppels behaalden geen vangstresultaat. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging Krammer is een zoetwa terviswedstrijd, deze wordt gehouden op 29 juni. Wij vissen van 9.00 tot 12.00 uur. Inschrijven kunt u bij café Zaaier te Middelharnis van 7.30 tot 8.00 uur. Nadere informatie over de veedstrijden C. V. d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (0187) 632118. Voor lidmaatschappen S. W. Mol, Vink 1, 3245 TV Sommels dijk, tel. (0187) 486168. afslepen van auto's en het verlenen van medische bijstand. Het merendeel van de hulpaanvragen is geconcentreerd in het hoogseizoen. Tachtig procent betreft hul paanvragen van mensen die op weg zijn naar hun bestemming of terug. Op het traject tussen Keulen en Frankfurt stran den de meeste reizigers. Om een voorbeeld te geven hoe zo'n hulpaanvraag in zijn werk gaat, geven we het voorbeeld van een automobilist die met zijn familie en auto en caravan combinatie een ongeval krijgt op de snel weg ter hoogte van Fran)cfurt. De auto en caravan zijn als gevolg van een inhalen de vrachtwagen in de vangrail gedrukt en totall loss, de bestuurder is lichtgewond en de inzittenden, de echtgenote en twee kinderen, zijn met de schrik vrijgeko men. Eerst komt de politie eraan te pas, die direct de hulpdiensten waarschuwt, waaronder de ambulance en de afsleep- dienst. De man wordt naar het zieken huis vervoerd en de mede-inzittenden gaan mee. In sommige gevallen gaat er iemand met de sleepdienst mee in verband met de persoonlijke spullen. Als de patiënt en de auto-caravancombinatie in veiligheid zijn, wordt het steunpunt ingeschakeld. Zij worden ingelicht door de ADAC, die nauw samenwerkt met de politie en de sleepdiensten. Zij informeren allereerst naar de patiënt. Is opname noodzakelijk of kan na behandeling de patiënt uit het ziekenhuis? Bij opname nemen zij contact op met de arts. Wordt de patiënt direct ontslagen, dan kijken zij of de reis kan worden voortgezet. Tegelijkertijd verzamelen zij alle gegevens van de personen, de reis verzekering, de ziektekosten en van de auto en caravan. In ernstige gevallen brengt iemand van het steunpunt een bezoek of sturen zij een contactpersoon. Die kan de familie geruststellen en helpen allerlei dingen te regelen. Hiertoe heeft de ANWB een uitgebreid netwerk van vrijwilligers over de hele wereld. Deze vrijwilligers leveren een belangrijke bijdrage want het is een enorme steun als je iemand in moeilijke tijden in je eigen taal kunt toespreken en die als tolk kan fungeren en de gang van zaken ter plekke kent. Informatie over de ANWB-steunpunten vindt u in uw ANWB Handboek en bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Mid delharnis, tel. (0187) 484870. Eenzaamheid VHiHUIZERS Middelharnis Hellevoetsluis Zieriluee Oud-Beijerland Tel. (0187)482188 Tel, (0181)320016 Tel. (0111)413163 Tel. (0186)613624

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5