Uitvoering Verkeersveiligheidsproject Icomt dicliterbij Visafslag Goedereede op weg naar verzelfstandiging Ie steen nieuwe 'Prins Maurits' gelegd PREDIKBEURTEN 12e Jaarmarkt Herkingen Politie op braderie Stichting Reformatorische school gegrond Nachtelijke actie John Stegers Raadslid Helmreich heeft bedankt Volgende week zaterdag 10 jaar Garant Markt Nieuwe service bij VW/ANWB Overflakkee Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 28 JUNI 1996 Zóveel zorg kent het Provinciaal bestuur voor Goeree-Overflakkee dat het zich ook het grote aantal verkersongevallen aantrekt. De verkeersklappen die bij herhaling vallen zijn doorgeklonken tot in het Haagse Provinciehuis; voor Goeree-Overflakkee is er inmid dels het Verkeersveiligheidspro ject. Woensdag werden stuurgroep en projectteam ofllcieel ingesteld; de leden ervan hebben de mouwen opgestroopt. „De provinciale wegen zijn de gevaar lijkste wegen die er zijn", erkende op de bijeenkomst in het Waterschapshuis dhr. Gianotte, dir. dienst Verkeer en Vervoer van de Provincie. Een half miljoen heeft de Provincie beschikbaar gesteld om er achter te komen waar en waarom het op sommige punten steeds fout gaat, maar het zijn ook andere dan Provinciale wegen die in het onderzoek betrokken worden. De bevolking is reeds met een schriftelij ke enquête geconfronteerd; zo'n hon derd ingevulde enquêtes zijn terugont vangen. „Samen bepalen en samen beta len", met dat devies wordt aan het pro ject begonnen, dit jaar met de inventari satie van de knelpunten, volgend jaar met de uitvoering ervan. Dhr. Gianotte, hij verving Gedeputeerde Jansen die el ders verplichtingen had, overhandigde, als symboliek, een paraplu aan burg. mevr. Sleurink, de voorz. van het ISGO; het project gaat voort onder de ISGO paraplu. De noodzaak tot vermindering van het grote aantal verkeersongelukken wordt dringend gevoeld. Het jaar '95 was qua verkeersveiligheid voor Goeree-Over flakkee een zwart jaar en de trieste reeks van ongelukken heeft zich dit jaar voort gezet waarom het mevr. Sleurink bijzon der deugd doet de datum 1 januari 1996 als omslagpunt te kunnen beschouwen, het punt waarop de verschillende disci plines de handen ineen hebben geslagen in een vast en zeker streven Goeree- Overflakkee verkeersveilig te maken en daarmee veel menselijk leed en materiele schade te voorkomen. Dhr. J. V. d. Mast is voorzitter van de thans ingestelde stuurgroep. Als teken van waardigheid ontving hij uit handen van mevr. Sleurink een wiel, een zonder as en zonder spaken. De as wordt dhr. G. Weijmans, de spaken worden de leden van het projectteam gevormd. Daar stond'ie, in het Waterschapsge bouw, met een nog nutteloze velg, maar voorz. Jan v. d. Mast is vast van plan tot een succesvolle montage over te gaan en het projectteam aan te sporen de stuur groep van informatie te voorzien. Aan de Stuurgroep is het dan project voorstellen die door het projectteam worden aangedragen te beoordelen en uitvoering ervan op de bestuurlijke ni veaus te bepleiten. (vervolg van voorpagina) Het ging om besturen op afstand om slagvaardiger beleid voor de Visafslag mogelijk te maken. „Ook op termijn zal de gemeente zijn verantwoordelijkheid moeten behouden". De VVD stemde in met het raadsvoorstel. Ook door de heer C. Noorthoek van het CDA werd het voorstel van het College als een ommekeer in het gemeentelijk denken ervaren. Hij wist feilloos uit de doeken te doen hoe in mei 1989 door het bestuur van Visserijvereniging Ons Be lang een brief met dezelfde argumenten voor een andere koers van de Visafslag aan het College van B en W was gezon den. Het verzoek om na te denken over privatisering van de Visafslag viel in zo slechte aarde dat het bestuur van Ons Belang tot het besluit moest komen de brief weer in te trekken. De heer Noorthoek zei het te betreuren dat er toen onvoldoende politiek draag vlak voor verzelfstandiging van de Vis afslag aanwezig was: „Jammer voorzit ter, dat we zo veel kostbare tijd verloren hebben doen gaan. We zijn laat maar misschien nog niet té laat". De hoed en de rand Noorthoek drong aan op voortgang in het verzelfstandigingsproces, gelet op de ontwikkelingen bij andere visafslagen en stak een betoog af dat de heer Moerkerk (RPF) deed opmerken: „Noorthoek weet bij uitstek van de hoed en de rand". De RPF kon wel met dat betoog meegaan. Volgens de heer Noorthoek is het finan cieel geen probleem het SI ijkgat voor de vissers op diepte houden, uit de reserve van de Visafslag kan de 200.000,- per jaar worden gefinancierd die in het verle den gemiddeld nodig was voor het op diepte houden van de vaargeul. De heer Noorthoek pleitte er voor te on derzoeken of er een mogelijkheid is om een regeling in het leven te roepen voor gemeentegarantie voor de aankoop van quota. Hij stelde voor daarvoor kapitaal beschikbaar te houden uit de reserve van de Visafslag. De PvdA was pertinent tegen het idee van het CDA voor gemeentegarantie voor quota. De heer Bakelaar: „De ge meente is geen visserijbedrijf, die moet geen quota kopen". De PvdA stond achter een principebe sluit tot verzelfstandiging van de Vis afslag: „In het verleden hebben we al aan gegeven dat we die kant op willen". Een definitieve beslissing zal de PvdA pas nemen naar aanleiding van de uitkomst van het rapport van het adviesbureau. „De vaargeul en onderlinge samenwer king zijn volgens Zwiers van groot be lang voor verzelfstandiging van de Vis afslag. Op dat gebied is nogal wat werk te doen", constateerde Bakelaar. Voortgang Burgemeester Sinke was blij met de brede steun van de raadsfrakties en was het er mee eens dat er snelheid in het proces moet blijven. „De tijd tussen fe bruari en nu hebben we goed gebruikt om met elkaar te denken. Ook in de ge meenteraad moest draagvlak gekweekt worden. Het is de tijd waard geweest". Ondertussen heeft het College niet stil gezeten. Aan communicatie met de vis sers is gewerkt en over het Slijkgat wordt verder gesproken met Rijkswater staat. Voor '97 en '98 staat er geld voor kustsuppleties op de begroting van Rijkswaterstaat. Indien nodig wordt dat aangewend voor het Slijkgat. In die tus sentijd wil men tot betere afspraken zien te komen. Er zijn stappen gedaan voor meerdaagse handel en distributie om te komen tot een verbetering van de markt positie van de Visafslag. De burgemeester zei te verwachten dat over ongeveer drie maanden college en raad met elkaar kunnen spreken over de vorm waarin de verzelfstandiging van de Visafslag wordt gerealiseerd. In samenwerking met de middenstands vereniging te Middelhamis zullen tijdens de eerste braderie-avond te Middelhar- nis, op 5 juli aanstaande, twee buurta- genten van de politie basiseenheid Goe ree-Overflakkee aanwezig zijn met een stand op d'n Diek. In het kader van het gebiedsgebonden- werk zullen Johan de Vos, buurtagent te Middelharnis en André Groenendijk, buurtagent te Sommelsdijk het publiek op allerlei gebied van informatie trachten te voorzien. U wordt in de gelegenheid gesteld aan deze buurtagenten vragen te stellen over onder andere de veiligheid in uw woon omgeving. Zij zullen ook allerlei promo tie- en voorlichtingsmateriaal bij zich hebben. Naar aanleiding van vele vragen zal er ook aandacht worden geschonken aan het nieuwe bromfietscertificaat. DIRKSLAND Weth. Eshuis die gisteravond de raads vergadering presideerde, heeft melding gemaakt van de ontvangst van de be schikking waarin de bestuurscommissie beroepszaken van Gedeputeerde Staten de stichting van een Reformatorische School te Dirksland gegrond verklaart. De gemeente heeft zes weken de tijd om tegen die beslissing beroep aan te teke nen. Het is nog niet duidelijk of van die mo gelijkheid gebruik zal worden gemaakt; eventueel zal op de 25e van de vakantie maand juli een raadsvergadering worden belegd. Donderdag 27 juni 01.45 uur werd de bemanning van de John Stegers opge piept voor hulpverlening aan een jachtje. Het 8,5 meter lange scheepje, thuis ho rende in Noordschans (Noord Brabant) was naar huis op weg vanuit Engeland. Kort na de schutsluis te Stellendam ge passeerd te zijn raakte het vast bij boei DGl (Delta Geul 1). Er werd contact op genomen met de schutsluis, die op haar beurt de Kustwacht Ouddorp inseinde. Deze piepte de bemanning van de John Stegers op om kwart voor twee. Het gelukte de boot van de KNRM het jachtje vlot te trekken. Zij bracht het naar de haven van Stellendam en meerde het daar af. Het scheepje kon niet verder naar huis varen op eigen kracht, omdat het geen brandstof meer aan boord had voor de motor en er was ook geen wind, zodat ze niet op de zeilen verder konden. Van de reddingboot namen ze wat brand stof over, maar wilden toch eerst de dag afwachten voor ze verder gingen. Ze hadden al een behoorlijke reis achter de rug vanuit Engeland. Per taxi is één van de bemanningsleden van het jachtje naar huis gegaan om eigen vervoer op te ha len. De John Stegers was ook op zaterdag 22 juni in actie geweest om een gewonde kelner vanaf een party-boot op het Ha ringvliet naar een arts te brengen. De kelner was gewond geraakt bij het uit elkaar spatten van een fles drank. De boot van de KNRM was hier de snelste manier om de gewonde naar de wal en bij een arts te brengen. Uit beide acties blijkt duidelijk de nood zaak van de snelle boten van de KNRM, ook op de binnenwateren. Zondag 30 juni 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. M. Aleman, Doorn- spijk en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur kand. M. Aleman. Woensdag 3 juli, Dorpskerk: 19.30 uur ds. M. M. van Campen, Gouds waard - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur onbekend en 18.30 uur ds. A. J. Krol - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. C. den Toom en 18.30 uur kand. J. C. Klein, Ridder kerk. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. van der End, Rijssen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. van Wattum, Oud Beijeriand en 18.30 uur ds. P. Kuiper, Puttershoek. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur drs. E. J. Veldman, Hengelo - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Iccsdicnst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur nog niet bekend en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. T. J. Korten - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur drs. M. de Vries - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur Mr. G. Kaai, Goedereede. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W, Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. G. J. Ca- pellen, Scheveningen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Kroeze en 17.00 uur drs. J. W. Bruning - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. H. W. Noordman - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur (jeugddienst) J. de Gans. NIEUWE TONGE - Herv. Gem, 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. be vestiging ambtsdrager - Ger. Gem. 10.(X) en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur ds. J. Geene, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente (De Komeet) Melk weg 75 10.00 uur J. C. van Boven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 18.00 uur ds. C. Overeem, Haren (Gr.). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.30 uur ds. C. Overeem (Haren) en 18.00 uur drs. J. F. Ezinga. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur kand. J. B. ten Hove, Utrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker, Klundert en IS.OOuurdhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. F. Maaijen, Hardinxveld. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. RSG Goeree-Overflakkee Middelharnis Geslaagden 2 e tijdvak: Atheneum: Joris Buitendijk, Middelhamis en Jeroen van Turenhout, Melissant. Havo: Rudger Gravestein, Achthuizen; Jelle Hanselaar Dirksland en Kenneth Kirin- dongo, Sommelsdijk. DIRKSLAND Dhr. G. R. Helmreich die sinds mei '94 deel uitmaakte van de driemansraads- fractie van de partij Gemeentebelangen heeft met onmiddellijke ingang voor z'n raadslidmaatschap bedankt, zo werd gis teravond ter raadsvergadering bekend gemaakt. Dhr. Helmreich is verhui.sd naar Nieuwe Tonge. Wie zijn opvolger zal worden is nog niet bekend; de volgende op de kan didatenlijst, dhr. P. van Wageningen te Herkingen heeft inmiddels voor de eer bedankt. De daarop volgende is dhr. Ernst Verhoef uit Melissant, maar hij be dankte vorig jaar wegens drukke werk zaamheden voor z'n lidmaatschap van de Commissies Gemeentewerken en Ruim telijke Ordening. MIDDELHARNIS - Vrijdag 21 juni jl. werd de eerste steen gelegd in het nieuwe gebouw van de Chr. S.G. 'Prins Maurits' aan de Kon. Juiiana- weg 57 te Middelhar nis. De heer Quist heette de genodigden, waaronder het College van Burge meester en Wethouders van de gemeente Middel harnis, hartelijk welkom en ging in zijn openings woord in op de groei van de school en de daarmee gepaard gaande huisvestingsproblemen. Dankzij de co-financiering, de inzet van de gemeente Middelhamis, het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen en de aanhoudende pogingen van het bestuur en de rector kon op 21 maart 1995 de eer ste paal geslagen worden door de burgemeester van de gemeente Middelhamis en de heer Wissink van het Ministerie van O. C. en W. Op 21 december daaropvolgend werd door IGB de eerste fase opgeleverd. En nu op 21 juni werd door de voorzitter, de heer De Kreij en de penningmeester, de heer Van Papeveld, in de in aanbouw zijnde hal een plaquette onthuld. Wellicht kan op 21 ok tober het totale gebouw opgeleverd worden. Dat zal echter nog zeer de vraag zijn. De heer Noorthoek, de algemeen adjunct, sprak daarna een dankwoord uit, waarin hij het accent legde op Gods grote daden. Aan Hem alleen de eer. Op de plaquette staan dan ook niet alleen de namen van de personen, die de eerste paal geslagen hebben en de plaquette onthulden, maar ook Psalm 118:23. Na deze korte plechtighaid-werd met de genodigden in het nieuwe schoolgebouw aan dit heuglijk feit op gepaste wijze aandacht besteed. Geen nood dat 't in 't inmiddels aangebroken zomerseizoen Herkin gen nog aan bezoekers zal manke ren, maar één keer per jaar, tijdens de traditioneel geworden Jaar markt kun je er echt over de hoof den lopen! Volgende week zaterdag 6 juli is er weer de Jaarmarkt, de 12e in successie. „Wat wil een mens nog meer?" vraagt burg. Boonstra zich in z'n voorwoord in het programmaboekje af. Wanneer hij het aantrekkelijke van de Jaarmarkt opsomt durft hij zelfs verzekeren dat op Her-kin- gens jaarmarkt een gulden niet één-, maar zelfs twee daalders waard is. De commissie Jaarmarkt waarvan Jan Tuinstra voorzitter is, heeft zich weer in gespannen de bezoekers een mooi pro gramma aan te bieden. De historische Visbank krijgt voor een dag weer z'n oor spronkelijke functie terug; er zal weer hapklare vis worden verkocht. Voorts zul len parachutisten hun kunnen demonstre ren (om 13.00 uur achter de brandweerga rage), weer zal de jaarlijkse sneldichter aanwezig zijn en er zingt een jeugdkoor van 60 jongeren (14.30 en 15.30 uur). Om 13.45 uur en om 15.00 uur wordt een motortrial gehouden, kortom, niemand hoeft zich deze Jaarmarktdag, die haast altijd zonnig is, in Herkingen te vervelen, 's Morgens om 9.00 uur zal de Jaar marktdag al door de dorpsomroeper wor den aangekondigd en om half tien maken de majoretten een rondgang door het dorp; ze starten op het havenplateau. 's Middags, om 5 uur, wordt de markt beëindigd. De organisatie stelt ook deze marktdag weer kramen beschikbaar aan o.a. de Red dingsbrigade, Amnesty International, de Ver. V.B .O.K. en het Rode Kruis. De tien plaatselijke Verenigingen zullen elk een stand bemannen, helpen ook bij het opbouwen en weer afbreken van de markt. Vanuit die Verenigingskramen worden artikelen verkocht, maar de ver kregen opbrengsten zijn niet voor de Ver eniging die ze verkocht. Ze gaan in de grote pot waaruit na afloop een winst bedrag wordt gehaald dat onder de 10 plaatselijke Verenigingen wordt verdeeld. Dat maakt de Herkingse Jaarmarkt extra attractief. Aan de Chr. S.G. 'Prins Maurits' zijn, na herkansing, de volgende leerlingen geslaagd vbo: Petra Bevaart, Stad a/h Haringvliet. mavo-4: Leonard Hoegee, Oude Tonge; Heleen Holleman, Stad a/h Haringvliet; Gerda Nelis, Sommelsdijk; Diny de Waal, Melissant. havo-5: Albert Bechthum, Nieuwe Ton ge; Lisette Fokker, Middelhamis; Eline de Geus, Sommelsdijk; Laurens Knöps, Oude Tonge; Arco Meiaard, Stad a/h Haringvliet. ath-6: Janneke Blok, Middelhamis; Ivo Boerema, Dirksland. GOEDEREEDE A.s. dinsdag viert Garant Markt Goeree z'n tien-jarig bestaan. Alle klanten wor den 's avonds vanaf 19.30 uur uitgeno digd de ondernemers van Heest met het jubileum geluk te wensen en de befaam de Goereese Port te komen proeven. Drie medewerkers van het bedrijf vieren hun 10-jarig jubileum. agentschap VVV/ANWB Overflakkee heeft een nieuwe dienst in haar pakket opgenomen. Vanaf heden is het namelijk mogelijk om bij VVV/ ANWB Overflakkee, Kade 9, Mid delhamis, dagtochten te boeken, die georganiseerd worden door Touringcarbedrijf N. Mijnders Melissant B.V. Een greep uit de vele mogelijkheden: Vrinlag 5 juli: Bezoek aan Disneyland Parijs. Zaterdag 13 juli: Tentoonstelling Bloem Tuin in Liempde - landgoed Velder. Dinsdag 16inli- Dagje Efteling. Donderdag 1 ang Dagje Movie World. Flevo. En donderdag 15 t/m zaterdap; ?4 aiigii»;- Ml Excursiereis Tsjechië. Inlichtingen: (0187) 484870. Burg. Sleurink krijgt uit handen van de heer Gianotte de paraplu overhandigd Sluurgroepvoorz. v. d. Mast met het nog lege wiel Donderdag 15 auf>nstiiQ- Hanm Walibi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2