Alcoholactie Agrarisch Goeree-Overflakkee presenteert zich met grote agrarische manifestatie i2ic%^ Snel resultaat op buurtbijeenkomst BEROEPEN Bewoners Oude Tonge maken kennis met buurtagent Herwaardering onroerende zaken Zomerverkoping Zendingswinkel Kerkdiensten Geref. Gemeenten Wandel- en toegangskaart Oost- en Middelduinen verkrijgbaar bij VW Ouddorp Ik wist niet dat wij een buurtagent hadden Heeft u tabak van tabak? 41-ste FoJtveetentoonsteiling op zaterdag 29 juni 68e Jaargang DINSDAG 25 JUNI 1996 ^Ü^ÖOELBüjS^ No. 6512 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187)485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Ten oosten van Ouddorp bevinden zich de Oost- en Middelduinen. De Oost- en Middelduinen of ook wel het waterwin- gebied, is een stil gebied, dat doorkruist wordt door een wandelpad naar het strand. De toegangskaarten voor dit unieke na tuur- en wandelgebied waren altijd ver krijgbaar bij het pompstation van Delta nutsbedrijven aan de Hondsweg te Goe- dereede. Dit is gewijzigd! Toegangskaarten voor de Oost- en Middelduinen zijn m.i.v. heden uitsluitend verkrggbaar bij het WV-kantoor te Ouddorp, Bosweg 2. De kaarten zijn 1 jaar geldig en kosten 10,- per persoon of 30,- per gezin. OOLTGENSPLAAT - Dat je door je klachten op een buurtbijeen komst kenbaar te maken direct een oplossing aangedragen kan krij gen, hebben de buurtbewoners van Ooltgensplaat afgelopen donder dag ervaren. De avond, die wijkcoördinator Andries Hagoort samen met buurtagent Eef Zuidmeer had georganiseerd in 't Centrum in Ooltgensplaat, was daarvoor verantwoordelijk. De bewoners van de nieuwbouw zijn al anderhalf jaar verstoken van verlichting in de straat. Dat in een nieuwbouw alle voorzieningen niet optimaal zijn, is voor een ieder wel duidelijk. Maar verlichting heeft grote invloed op het veiligheidsge voel. Door de vertegenwoordiger van de gemeente kon worden toegezegd dat hij met de projectontwikkelaar in de slag zou gaan. Men kon er van uitgaan dat er op korte termijn openbare verlichting brandt in de straten van de nieuwbouw. Dat dit niet het enige probleem was wat werd opgelost, kunnen een aantal andere bewoners nu vertellen. Voor hun klacht, overlast van een groep jongeren, kon de politie de toezegging doen dat dit ook op zeer korte termijn als een gepasseerd sta tion kan worden bestempeld. Dat niet voor alle onderwerpen die ter tafel kwamen, direct een oplossing werd aangedragen, mag ook wel duidelijk zijn. Zo werden onderwerpen als hondenpoep, snelheid van het verkeer in de Prins Bemhardstraat, overlast van vrachtwa gens, gevaarlijk verkeersgedrag op de N59 en overlast van rondhangende jeugd besproken. Niet bepaald onderwerpen dus waarvoor ergens een oplossing in de kast ligt. Wel onderwerpen waar de bewoners van Ooltgensplaat zelf grote invloed op hebben. Hondenpoep wordt wel veroorzaakt door een hond maar aan de andere kant van het lijntje staat nage noeg altijd het baasje die kennelijk niet begrijpt dat hij verantwoordelijk is voor veel ergemis. Ook zwerfvuil kan gekop peld worden aan iemand die het heeft weggegooid. En de snelheid van een auto is helemaal een duidelijk geval van mentaliteit. Het mag dan ook wel duide lijk zijn dat de politie gaat investeren in de samenwerking met de buurtbewoners en andere instanties. Dat deze buurtbij eenkomst een eerste stap is in de goede richting kan iedere bezoeker van de bij eenkomst onderschrijven. OOLTGENSPLAAT Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Gemeente te Ooltgensplaat is een beroep uitgebracht op kand. J. B. ten Hove te Utrecht. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd een alcoholactie gehouden op diverse locaties rondom Middelhamis/Sommels- dijk. In samenwerking met de vrijwillige politie werden 125 bestuurders onder worpen aan een blaastest. Drie bestuur ders werden aangehouden voor het besturen van een voertuig onder invloed. Uiteindelijk werd tegen twee inwoners van Goeree-Overflakkee proces-verbaal opgemaakt. De politie is voornemens om dergelijke acties regelmatig te gaan hou den. Afgelopen maandag vi^as het de beurt aan de inwoners van Oude Tonge om kennis te maken met de nieuwe werkwijze van de politie van de basiseenheid Goeree-Over flakkee. Nadat eerder aan twintig inwoners was gevraagd een enquête in te vullen, bleek dat op de avond ook twintig buurtbewo ners aanwezig waren. Voor de politie was dit een prettige ervaring dat de bewoners in grote getale waren versche nen en kennelijk graag een bijdrage wil den leveren aan een veilige woonomge ving. Nadat wijkcoördinator Andries Hagoort uitleg had gegeven over de nieuwe werk wijze, werden de bewoners in de gele genheid gesteld om hun klachten nog maals kenbaar te maken. Duidelijk was dat de Stationsweg weer veel inwoners een bron van ergemis was. Dit omdat er erg hard gereden wordt. Buurtagent Arie den Hoed alsmede de heer Huisman van de gemeente Oostflakkee konden de bewoners mededelen dat er plannen ter tafel liggen om deze oude provinciale weg opnieuw in te delen. Dat dit een grote investering inhoudt, is wel duide lijk. Het is echter mogelijk dat er in de komende jaren snel een aanvang mee kan worden gemaakt. Door bewoners die in de buurt van de Kerkring wonen, werd aangegeven dat er veel overlast is van de bezoekers van de plaatselijke horeca. Dit wordt mede veroorzaakt omdat men in Oude Tonge geen sluitingstijd kent. Dit heeft tot gevolg dat velen nadat elders de horeca gesloten wordt, nog een afzakker tje komen halen in Oude Tonge. Dat dit niet een probleem is wat snel opgelost kan worden, mag ook wel duidelijk zijn. Inmiddels -.vordt Joor buurtagent Jaap Kieviet bekeken of hier wat aan gedaan kan worden. Hierna gaf buurtagente Rianne Poortvliet uitleg over de overige werkzaamheden van de buurtagenten van Oude Tonge. Buiten deze onderwerpen kwamen er uiteraard nog vele onderwerpen ter tafel. Aan het eind van de avond kwam ieder een tot de conclusie dat het niet bij deze ene avond moest blijven. Door de politie werd medegedeeld dat dit zeer zeker niet het geval zal zijn. Dit was de eerste opmerking waar de avond mee begon toen de buurtbewoners de gelegenheid kregen om hun zegje te doen. Dat dit niet de toon zette voor de avond, bleek wel aan het einde van de buurtbijeenkomst in Stellendam, die buurtagenten Adrie Bijl en Henk van Dijk hadden georganiseerd in het Haegse Huus, afgelopen woensdag. De avond werd namelijk afgesloten met een opmerking van een oudere buurtbewoner die de toch wel opmerkelijke woorden sprak: „Mijn vader zei dat ik nooit met de politie in aanraking moest komen, maar hij had geen gelijk". Vele onderwerpen passeerden de revue op deze bijeenkomst. Zo werd er gespro ken over de vrachtwagens die in het dorp geparkeerd staan en de vele vrachtwa gens die van de Brielsestraat gebruik maken; de snelheid waarmee de bussen van de ZWN door Stellendam rijden; overlast van bepaalde boomsoorten en snelheid van veel gemotoriseerde wegge bruikers. Maar wat bij de meeste buurt bewoners als grootste punt van zorg was, had betrekking op de jeugd. Overlast bij het monument, de bushalte en het gebruik van verdovende middelen was het onderwerp van de avond. Dat dit niet een onderwerp was, waar je zo maar een oplossing voor aan kunt dragen, mag ook wel duidelijk zijn. Maar dat het niet onder op de stapel 'niet op te lossen pro blemen' gaat belanden, is wel zeker. Het zal dan ook zeker een onderwerp worden waar de buurtagenten in de naaste toe komst mee aan de slag gaan. Ook de heer Vreeke van de gemeente Goedereede leverde de politie de nodige bijstand op de avond om de onderwerpen die betrekking hadden op de gemeente van een goed antwoord te voorzien. Zo waren er al door de gemeente snelheids- metingen gedaan en kon hij iets vertellen over de nieuw aan te leggen provinciale weg. Ook zal door de gemeente weer contact worden opgenomen met de ZWN. Al met al waren allen aanwezigen aan het einde van de avond zeer tevreden over de eerste buurtbijeenkomst van de wijkagenten in Stellendam. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Onlangs is een begin gemaakt met de to tale herwaardering van alle onroerende zaken (woningen, bedrijfsgebouwen e.d.) in onze gemeente. De nieuwe waarde wordt vastgesteld naar de peildatum 1 januari 1995 en zal voor het eerst in het belastingjaar 1997 voor de belastingheffing worden ge bruikt. De nieuw getaxeerde waarde zal in het kader van de Wet waardering onroerende zaken (Wet WOZ) overigens niet alleen gebruikt worden voor de gemeentelijke onroerende-zaakbelastingen, maar ook voor de door het waterschap te heffen waterschapsomslag gebouwd en de door de rijksbelastingdienst te heffen inkom stenbelasting (huurwaardeforfait) en ver mogensbelasting. De taxatiewerkzaamheden worden uitge voerd door het onafhankelijke taxatiebu reau Kafi bv te Breda en zullen naar ver wachting tot augustus van dit jaar door lopen. Vanaf begin februari zijn medewerkers van Kafi bezig geweest met inventarise rende werkzaamheden, waarbij wonin gen e.d. niet alleen van de buitenkant, maar soms ook van de binnenkant moe ten worden bekeken. De medewerkers van Kafi kunnen zich altijd legitimeren door middel van een door de gemeente Oostflakkee afgegeven legitimatiebewijs (kleur blauw en stem pel). Wij vragen uw begrip en medewerking om op deze wijze tot een juiste waarde vaststelling van alle objecten in onze ge meente te kunnen komen. Voor meer informatie kan contact opge nomen worden met het gemeentekan toor, taakgebied Grond en Bedrijf/Finan ciën, telefoonnummer (0187) 642200. Uit onderzoek blijkt dat jaarlijks een mil joen mensen met roken probeert te stop pen, zo'n 10.000 houden dat daadwerke lijk vol. Stoppen met roken is dus moei lijk maar zeker niet onmogelijk. De GGD wil mensen die van het roken af willen schriftelijke ondersteuning bieden en start na de zomer een nieuw project 'Tabak van tabak'. Stoppen met roken is geen kwestie van dagen of weken. Er zijn veel valkuilen waar men in terecht kan komen. Het pro ject 'Tabak van tabak' biedt u schriftelij ke ondersteuning bij het stoppen met roken. 'Tabak van tabak' helpt u uw stop- actie goed voor te bereiden, inzicht te krijgen in uw eigen rookgedrag en geeft u tips hoe u met moeilijke momenten om kunt gaan. Als deelnemer ontvangt u zes keer 'Rookvrij Nieuws', een nieuwsbrief met nuttige informatie over stoppen met roken en natuurlijk veel praktische tips. Bent u van plan na de zomervakantie met roken te stoppen en wilt u meer informatie over 'Tabak van tabak', neemt u dan contact op met de GGD Zuidhollandse Eilanden, tel. (0181) 652400; mevrouw van Schoonhoven of mevrouw Roozeman. D.V. woensdag 26 juni houdt de zen dingswinkel in het Hervormd vereni gingsgebouw Eben-Haëzer, Preekhillaan te Ouddorp de zomerverkoping. Te koop zijn nieuwe en tweedehands boeken, mc's en cd's, bloemen en zijdebloemen, houtsnijwerk, koek, tokkelroom, kaarten, speelgoed, koffie, thee en limonade met cake. De openingstijden zijn van 's morgens 9 uur tot 's middags half 5. Iedereen is har telijk welkom. Op 12 en 13 juli organiseert de Stichting Agrarische Manifestatie Goeree- Overflakkee de AMGO '96. Jan Nijssen en Leonard Harthoorn zijn respectievelijk voorzitter en penningmeester van de organiserende stich ting. AMGO '96 wordt een groot evenement en aan de voorbereiding ervan zijn al heel wat vrije uren besteed. Beide heren hebben het er graag voor over en dat geldt ook voor de overige bestuursleden van de op 11 sep tember 1995 opgerichte Stichting AMGO. Idee voor Goeree-Overflakkee Aardappelhandelaar Jan Nijssen uit Nieuwe Tonge kwam op het idee voor de agrarische manifestatie: „Al een jaar of zeven ga ik naar vleesveetentoonstellin gen in West-Brabant. Die tentoonstellin gen zijn altijd een groot succes. Er komen steeds meer melkveebedrijven op Goeree-Overflakkee en zo kwam ik op de gedachte dat een tentoonstelling hier ook wel leuk zou wezen. De dacht eerst aan de afdeling Goeree-Overflakkee van de WLTO - Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie - om dat te organiseren. Koos de Wit, de voorzitter van de WLTO, vond het een leuk idee, maar hij was van mening dat de leden van de WLTO zoiets moesten organiseren en niet het bestuur. In eerste instantie kregen we wel steun van de WLTO om op te starten. De WLTO is onze belangrijkste subsponsor." Het doel van de agrarische manifestatie is een zo compleet mogelijk beeld te geven van de hedendaagse agrarische sector. De manifestatie richt zich zowel op produ cent als consument. Leonard Harthoorn, die namens de gezamenlijke Rabobanken op Goeree-Overflakkee in het bestuur van de Stichting AMGO zit, zegt: „De agrarische manifestatie is bedoeld voor agrarisch Goeree-Overflakkee in de breedste zin van het woord. En voor een breed publiek: voor de agrarische bevol king, maar ook voor de inwoners van heel Goeree-Overflakkee en de recrean ten. Het wordt een laagdrempelig en informatief gebeuren." Financiering De heer Harthoorn werd bij de organisa tie van de AMGO betrokken toen Jan Nijssen tijdens een WLTO-vergadering een kernachtige oproep tot medewerking deed. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. F. Mulder van Scherpen- zeel. HERKINGEN - woensdagmiddag 2 uur ds. M. Golverdingen van Groningen (huwelijksbevestiging Anthonie Gol verdingen en Elizabeüi Kalle) Donderdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waardenburg. NIEUWE TONGE - De dienst van don derdagavond, waarin zou voorgaan ds. A. Bac van Bodegraven, gaat NIET door. OUDE TONGE - De dienst van don derdagavond, waarin zou voorgaan ds. C. Harinck van Houten, gaat NIET door. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur kand. A. Schreu- der van Nunspeet. „Ik was net hier in dienst bij de Rabobank West-Flakkee en vond het best leuk om mee te doen. Ik heb een agrari sche achtergrond en ben bij de bank ook veel in de agrarische sector werkzaam." De gezamenlijke Rabobanken op Goeree- Overflakkee en firma J. P. Mast zijn hoofdsponsor van de agrarische manifes tatie. De organisatie heeft daarenboven een garantie gekregen van de vier eilandelijke gemeenten. Harthoorn: „De Rabobank hoort er aan mee te doen, want de Rabobank mag beschouwd worden als een belangrijke financier van de agrarische sector. Het is een eilandelijk gebeuren, dus alle Rabobanken op het eiland zijn er bij betrokken." Om de financiële samenwerking te beklinken werd op 11 maart 1996 een overeenkomst gesloten tussen het AMGO-bestuur, de gezamenlijke Rabo banken op Goeree-Overflakkee, J. P. Mast B.V. en de WLTO. Samenwerking Er was veel werk aan de winkel voor het AMGO-bestuur, bestaande uit Jan Nijssen, Hans Bestman (secretaris), Leonard Harthoorn, Cor van Leeuwen, Piet Terhoeve, Ellen van Stralen en Nanda van Ast. Met vereende krachten valt echter veel te bereiken. De heer Nijssen: „De samenwerking met de gemeente Oostflakkee verloopt vlek keloos en heel belangrijk is natuurlijk de bereidheid van de firma Mast om de ter reinen van het bedrijf beschikbaar te stel len voor de manifestatie." Waardering hebben Nijssen en Harthoorn ook voor de bereidheid van bedrijven en mensen uit de agrarische sector om aan de manifestatie deel te nemen. Ver. 'De Zuid-Hollandsche Eilanden' organiseert Door de Vereniging 'De Zuidhollandse Eilanden' wordt op zaterdag 29 juni 1996 op het terrein van J. B. v. d. Ban, Smitsweg 29 te Hellevoetsluis een fok- veedag met demonstraties en wedstrijden gehouden. De officiële opening van de fokveedag gebeurt om 10.00 uur door de heer B. Groeneweg, voorzitter W.L.T.O. kring Voome en Putten. Vanaf 6.00 uur 's morgens is er al bedrij vigheid ter voorbereiding op de keurin gen die om 9.00 uur beginnen. Het adres van de organiserende vereni ging is: Glacisweg 43, 3221 XA Helle voetsluis, tel. (0181) 316680. Leonard Harthoorn (l) en Jan Nijssen (r) met AMGO actief om agrarisch Goeree- Overflakkee hoog te houden. Boeiende beurs Hoofdonderdeel van de agrarisch mani festatie is een tweedaagse beurs, die zowel binnen als buiten plaatsvindt. De heer Nijssen: „Er zijn wel 75 stands; de beurs is van een zeer brede en geva rieerde samenstelling. Het veilingwezen is present, het waterschap, er zijn gewas- bescheriners en mechanisatiebedrijven. Veilig Verkeer, ISGO, noem maar op. Imkersverenigingen, kaasmakerij, ga zo maar door. De AMGO '96 is echt goed voor een dagje uit voor het hele gezin. Voor de jeugd is er een springkussen. Er zijn oude trekkers, ambachten, vogelver- enigingen en er is klein vee." Ook het horecagedeelte is niet vergeten. „De plattelandsvrouwen gaan wafels bak ken en de Lions Club Goeree-Overflak kee gaat haring verkopen ten bate van gehandicapten." Veekeuring en concours hippique Naast deze uitgebreide beurs is er op 12 juli een demonstratiekeuring van melk vee en een presentatie van vleesvee. Op 13 juli wordt een concours hippique georganiseerd. Leonard Harthoorn is ook daarover enthousiast; „De melk- en vleesveepresentatie is op vrijdag van elf tot drie. Op zaterdag hebben we de paar densport van tien tot half zeven. Dat wordt een compleet concours hippique, nog nooit eerder op Goeree-Overflakkee gerealiseerd. Van heel Goeree-Overflak kee komen de paardensportverenigihgen die dag naar Den Bommel." Bezoekers van de agrarische manifestatie kunnen het spektakel ook vanuit de lucht bekijken door een vlucht met een heli copter te maken. Heel aantrekkelijk zijn ook de demonstraties volksdansen. Feestelijke opening De organisatoren van deze dagen waarop Goeree-Overflakkee laat zien wat het op agrarisch gebied te bieden heeft, hebben mevrouw Ir. J. M. Leemhuis-Stout, Commissaris van de Koningin in Zuid- Holland, bereid gevonden de AMGO '96 te openen. Mevrouw Leemhuis is de aan gewezen persoon voor de opening, want ze is zelf landbouwkundig ingenieur. Wanneer de Commissaris 12 juli om 10.00 uur de poorten van de agrarische manifestatie Goeree-Overflakkee heeft geopend, kan het festijn voor het publiek beginnen. Op vrijdag is men welkom van 10.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur. „Zet het er nog maar eens bij", verzoekt de heer Nijssen. „Op het terrein van de firma Mast, Bosland 8, Den Bommel. Er is bewegwijzering vanaf de Schaapsweg. Voor parkeergelegenheid wordt ge zorgd." VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUDK) - REPORTAOE - FOTOORAne ^^3 OUDDORP' W^atstnMt 35 - Tthfoon (0187) 681612 /Fêx 683734 RENESSe-Prtnt^np-HogKOom172-T9lafóonf}111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1