Ford-garage door de jeugd in kleur gezet Truckrun Goeree-Overflakkee Rabobank West-Flakkee tevreden over fusieresultaat PREDIKBEURTEN Moi^en: Grote jaaruitvoering Muzieitsciiooj W Ejficiencyvoordeel voor leden/cliënten Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 21 JUNI 1996 Daar had de directie van Ford-dealer Garage Witvliet uit Middelharnis niet echt op gereliend, dat maar liefst 262 Goeree-Overflakkeese kinderen deel zouden nemen aan de kleurwedstrijd die t.g.v. de Ford-Voorjaarsshow was uitge schreven. Dir. A. Grootenboer had er best schik in woensdagmiddag zo veel jeugdigen in de showroom te verwelkomen; sommigen nog maar een goeie turf hoog en toch hadden ze al hun best ge daan de Ford-garage in de mooiste kleuren weer te geven. Een zonnetje was erbij bedacht en vlinders en één had zelfs een zebrapad naar de garage getekend, details die de kleurplaat extra hadden opgevrolijkt. Burg. mevr. Sleurink heeft de tijd genomen de prijzen uit te reiken, 't Bleek haar dat de Ford-garage een echt flakkees be drijf is en van de Ford-directie vond ze 't een uitstekend idee zich'es met de jeugd bezig te hebben gehouden, want kleintjes worden groot en zullen later een auto aan willen schaffen. In de Ford-garage hadden ze alvast een plezierige ervaring, hun kleurenplaat hangt er te pronk en ze kregen elk een vakan tiecentje...! De winnertjes zijn: leprijs-winnaars: Marisca Zoon, Emmalaan 27, Dirksland. Frank Morel, Hondsweg 14, Goedereede. Marije Hollaar, Wilhelminaweg 7, Ouddorp. Mirjam Jordaan, Steneweg 25, Middelharnis. 2e prijs-winnaars: Jedidja van Burg, Kerkring 18, Nieuwe Tonge. Sjanelle Baan, Wilhelminalaan 16, Dirksland. Corlene van Wingerden, Azaleastraat 53, Stellendam. 3e prijs-winnaars: Mamix Paul, Irenelaan 4, Dirksland. Annemarie Vijfhuize, Zeebrekersweg 19, Ouddorp. Sanneke Visser, Hoflaan 46, Middelharnis. (vervolg van voorpagina) Tijdens de lunchpauze stond er een tram klaar van het Rijdend Tram Museum die een ritje maakte langs de oevers van het Grevelingenmeer en die dit voor de be woners van Hemesseroord en hun bege leiders geheel belangeloos deden. Deze medewerkers verdienen daar dan ook zeer een (stoom)pluim voor want genie ten doen ze ook in die tram. Genieten deden ze ook op het parkeerter rein bij een stukje muziek maar het GROTE GENIETEN begon weer zo tegen 14.00 uur toen de bewoners en de chauffeurs hun vrachtwagen of bus weer begonnen op te zoeken. Nadat alle bewoners weer een plaatsje hadden gevonden vertrokken de chauffeurs weer richting Middelharnis met hun dankbaarste vracht van het jaar. Dankbaar is natuurlijk ook de organisa tie. Dankbaar voor alle hulp van de vrij willigers die helpen, dankbaar voor de inzet van de chauffeur om op hun vrije zaterdag te komen rijden, dankbaar voor de enthousiaste medewerking van ALLE transportbedrijven voor het geheel belan geloos beschikbaar stellen van hun auto's. Tussen de middag hoorden we een aantal rekenaars eens uitrekenen voor hoeveel geld bedrijfskapitaal er op het parkeerter rein in Ouddorp verzameld was. Het was een bedrag wat daar genoemd werd van vele nullen vóór de komma en met nog een hoog cijfer als eerste getal. Dankbaar is de organisatie ook voor de financiële steun om de organisatie mogelijk te ma ken van café Zaaijer, de Staver en Mer cedes truck-dealer Hogenbirk uit Rotter dam. Maar het meest dankbaar is de organisa tie voor het feit dat het perfect weer was voor de truckrun, er scheen een vrolijk zonnetje en het was niet al te warm en gelukkig ook dat alle bewoners stralend van geluk in de bus of vrachtwagen zaten op de heen- en terugreis. De terugreis begon zo'n 50 minuten te laat maar het enthousiaste publiek had het zich gemakkelijk gemaakt op stoelen en banken of lag gewoon rustig af te wachten in het gras tot je de eerste hoomsignalen hoorde en veerde dan op om zich gereed te maken om te zwaaien, te zwaaien naar de bewoners, te zwaaien naar de chauffeurs. En de mensen in de trucks wat deden zij? Ze zwaaiden terug dat het een lieve lust was en toeteren dat ze konden, sommige toeters waren ge woon schor voor ze terug waren in Mid delharnis. Nee de bewoners van Ouddorp, Stellen- dam en Dirksland hoorden wel dat de trucks er aan kwamen, ook al waren ze dan wat later en natuurlijk werd er ook veel geluisterd naar truckrun-radio waar alle wetenswaardigheden in en om de uuckrun te horen waren. Toen de auto's Middelharnis binnen kwamen was de 50 minuten achterstand inmiddels nog wat ingelopen zodat de eerste voertuigen zo'n 25 minuten later dan gepland de poort van Hemesseroord binnenreden. Hier wachtte de bewoners van Hemesseroord nog een laatste ver rassing, want hier kregen alle bewoners nog een tasje met allerlei versnaperingen en andere leuke dingen aangeboden door machinefabriek Vos, Restaurant Duin zicht, C-1000 supermarkt van der Velde, Best Trucks, Res. Relais Kanters, Beers Zwijndrecht en OCEVI Rijnmond. In het restaurant van Hemesseroord was er voor alle chauffeurs en medewerkers nog de mogelijkheid om onder het genot van een versnapering en een drankje na te praten over deze fijne dag. De voorzit ter van de chauffeursvereniging Kees Vroegindeweij bedankte in het restaurant alle medewerkers, chauffeurs, transport bedrijven en sponsors voor hun bereid willige medewerking, want zoals Kees het zo treffend wist uit te drukken, als er één schakel uit de ketting wegvalt wordt het moeilijk om de tmckrun vooruit te laten gaan, want zoals de ketting van je fiets afloopt moet je lopen en duwen en als er bij de organisatie van de truckmn een schakel wegvalt moet er ook harder geduwd worden want de truckmn moet wel blijven bestaan en hij twijfelt er niet aan dat dit ook zal gebeuren. Bij een ieder viel in de wandelgangen zo zijn eigen enthousiaste verhaal te horen en wat ook heel fijn was om te horen was de uitspraak „VOLGEND JAAR KOMEN WE TERUG!!" En wanneer is het volgend jaar weer truckrun? Dat is een vraag die de or ganisatoren heel gemakkelijk kunnen beantwoorden, want dat is op de derde zaterdag van juni en dan wijst de ka lender van 1997 21 aan dus, mensen niet vergeten, 21 juni 1997 de tiende truckrun van Goeree-Overflakkee. Boften deze jeugdige loeschouwertjes even dat de Yskoning bij hen moest stoppen? Iedereen kreeg een gratis ijsje. Zondag 23 juni 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.30 uur ds. J. F. Ezinga - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. Joh. van Holten, Zalk en 18.30 uur ds. A. Schaap, bediening Heilige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. B. Verspuij, Boven-Har- dinxveld en 18.00 uur ds. J. Smit, Putten. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. G. H. van Kooten, Delft - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger, Kerk 9.30 en 18.30 uur Prof. J. Reugen brink, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 14.45 uur ds. J. het Lam, aangepaste kerkdienst - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur kand. S. J. Verheij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. G. Mulder - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. C. Els- hout, Rotterdam. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok. Donderdag 27 juni: ds. R. van Kooien, Soest, huwe lijksbevestiging van Emile Christiaan Koole en Frederika van der Kamp - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. M. Vlietstra - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. M. van Krim pen en 17,00 uur ds. J. v. d. Berg - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.15 uur ds. M. Heems kerk - Christengemeente Vrienden van de Bgbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur L. v. d. Sluis. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. H. J. Mulder, Olst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstcin en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijke- nisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 18.00 uur ds. C. van Schoonhoven, Hardinxveid-Giessendam - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. v. d. Tol, Drimmelen en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. T. J. Korten. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. Muilwijk, Monster - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. Collectief Konijnen enten tegen Myxomatose en R.H.D. virus Op a.s. dinsdagavond 25 juni wordt u in de gelegenheid gesteld uw dieren te laten enten tegen bovenstaande gevaarlijke Konijnen- ziekten. Myxomatose is bij een ieder wel bekend nemen wij aan, echter het zo mogelijk nog gevaarlijker R.H.D. vbirus steekt de laat ste jaren steeds veelvuldiger de kop op. Het is een virus dat via de luchtwegen en spijsverte ring bij de dieren binnenkomt, daar inwendi ge organen aantast op een zodanige wijze dat door spontane inwendige bloedingen de die ren binnen enkele uren overlijden. Helpt u mee uw en onze dieren tegen deze ziekten te beschermen. Dat kan door even een telefoontje te geven op de volgende num mers: 68314S of 681089. Bij een groter aantal te enten dieren komen we bij u langs, hebt u er echter maar een paar, dan moet u zorgen om 20.00 uur bij Dierenspeciaalzaak Fauna Food, Dorpsweg 31, aanwezig te zijn. Bij meerdere dieren, zorgt u er wel voor dat uw dieren makkelijk bereikbaar zijn, zodat een en ander een vlot verloop zal hebben. Uitslag H.V. 'Viscromte' Uitslag van de witviswedstrijd van 15 juni, gehouden in het Zuiderdiep. Aantal deelnemers 36. Poule A 1. D. Mierop19700 gram 2. C. Westdijk4400 gram 3. H. Maan2960 gram 4. J. Witte2180 gram 5. B. van Vugt2040 gram Het is nog niet zover dat hij kan spelen op de grote jaaruitvoering van de Muziek school Goeree-Overflakkee, Yoram Wolters. Hij doet wel zijn best en de manier waarop hij achter de piano zit belooft veel voor de toekomst, zo te zien. Misschien is Yoram volgend jaar één van de jonge musici die het visitekaartje van de Muziekschool afgeven en laten horen wat de regionale muziekschool te bieden heeft. We wilden u dit charmante plaatje van een muziekschoolleerling niet ont houden. De grote jaamitvoering 1996 wordt gegeven in de aula van de Technische School in Middelharnis. De aanvang van dit muzikale festijn is 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Per 1 december 1994 zijn de Rabo- banken Ouddorp, Stellendam/Goe- dereede en Dirksland gefuseerd. Eén grote bank in het werkgebied tussen vuurtoren en watertoren zou efficiën ter kunnen werken dan drie kleine. De samensmelting van de drie banken heeft inderdaad een goed commercieel resultaat opgeleverd, zo bleek op de algemene ledenvergadering van de Rabobank West-Flakkee op 19 juni. Resultaat De voorzitter van de bank, de heer R. van Putten, overzag het eerste jaar van een zelfstandige Rabobank West-Flak kee en mocht constateren dat de fusie het financiële voordeel heeft opgeleverd dat de fusiepartners op hun verzoek was voorgerekend door Rabobank Nederland toen de bankfusie in zicht kwam. „Er is toen beloofd dat de voordelen van de fusie aan de leden toe zou komen" al dus de heer Van Putten. Hij had zich af gevraagd: „Wat is het voordeel van het lidmaatschap van een coöperatieve bank en hoe maak je dat concreet?" Hij noemde als concretisering van het coöperatieve beleid van Rabobank West- Flakkee de inspanningen voor een goede persoons- en bedrijfsgerichte service. Voorts een algemene belangenbeharti ging van de diverse bedrijfstakken in het werkgebied van de bank, bijvoorbeeld door het organiseren van de belangrijke visserijconferentie in januari van dit jaar. De heer Van Putten voegde er aan toe: „De extra financiële voordelen uit de efUciency van een bank van deze om vang moeten direkt ten goede komen aan de leden c.q. cliënten". Het bestuur vond het, uitgaande van de efficiencywinst uit de fusie, logisch de rente op leningen en hypotheken te ver lagen en de rente op rendementsrekenin gen te verhogen, aldus de heer Van Put ten. „Op dit moment kan dat nog niet worden gerealiseerd door de automatische admi nistratieve verwerking. Maar er zullen wegen gevonden moeten worden om de voordelen aan de leden/cliënten te doen toekomen". Zakelijk Mr. A. den Hertog, algemeen direkteur van Rabobank West-Flakkee, omschreef 1995 als een niet zo makkelijk maar zeer boeiend jaar. Als drie banken fuseren houdt dat in dat iedereen ander werk gaat doen, ook al behoudt men dezelfde titel. De heer Den Hertog: „Geleidelijk in 1995 groeit de nieuwe bank, went men aan elkaar en luistert men naar elkaar. We zijn er in geslaagd een fusie tot stand te brengen in een wereld die verandert". Den Hertog schetste de veranderingen in het betalingsverkeer door een voortgaan de automatisering en het wegvallen van grenzen. „In die veranderingen willen we als bank dicht bij u blijven. Dichtbij op een andere manier dan vroeger, mar nog steeds als een streekbank waar het belangrijk is dat u het gevoel hebt dat er naar de cliënt geluisterd wordt". In zijn toelichting op de jaarstukken ver klaarde de heer Den Hertog de netto winst van mim 2 miljoen die de bank in 1995 heeft behaald uit efficiencyvoor- 6. J. Veldhuis1660 gram 7. B. Berkenbosch620 gram 8. L. Meersman320 gram 9. J. Wolfert200 gram 10. P. vanNimweten160 gram 11. V. Jordaan80 gram Poule B: 1. M. Aartsen1470 gram 2. C. Koert200 gram 3. J. Jordaan180 gram 4. P. Schaaf100 gram deel en uit aanwending van eigen vermo gen. De Rabobank West-Flakkee ver keert in een sterke vermogenspositie. De solvabiliteit is in 1995 sterk gestegen en komt dik uit boven de solvabiliteitsnor- men van de Nederlandse Bank en Rabo bank Nederland. In 1995 bedroeg het uitgezette kapitaal 317 miljoen, de toevertrouwde middelen beliepen 320 miljoen. Vooralsnog wordt de winst conform de statuten toegevoegd aan de algemene re serve, tot op korte termijn een modus is gevonden om zoveel meiijk leden/cliën ten in het coöperatieve voordeel te laten delen. In 1996 zullen, na een jaar waarin bij de bank veel in beweging is geweest, nog wat puntjes op de i worden gezet om als Rabobank West-Flakkee optimaal te kun nen functioneren. Persoonlijk Voor bestuursvoorzitter Van Putten is 1996 het jaar waarin hij 25 jaar bestuur der bij de Rabobank is. Aan dit zilveren jubileum in de Rabobankorganisatie werd tijdens de ledenvergadering aan dacht besteed door de heer Aalbers, adjunkt-regiodirekteur van Rabobank Nederland. Waarderende woorden en de zilveren Rabospeld vielen de heer Van Putten ten deel. In een hartelijk en ongedwongen toe spraakje werd de heer Van Putten in het zonnetje gezet door de vice-voorzitter van Rabobank West-Flakkee, de heer Joh. Tanis. De heer Tanis zei dat gezien leeftijd en bestuurlijke capaciteiten Van Putten de aangewezen man was geweest om voorzitter van de nieuwe Rabobank West-Flakkee te worden. De heer Tanis bestempelde de voorzitter als een goed bestuurder, „wars van polarisatie, een samenbindende kracht". Afscheid werd genomen van bestuurslid T. H. Tanis, die vrijwillig voortijdig uit het bestuur trad omwille van de continuï teit van de Ouddorpse vertegenwoordi ging in het bankbestuur. In zijn plaat werd de heer P. T. Grinwis als lid van het bestuur benoemd. De heer J. van der Vlugt werd gekozen als lid van de Raad van Toezicht, waarin hij de funktie van voorzitter vervult. Direkteur A. Braber gaat de Rabobank om gezondheidsredenen tegen het einde van het jaar verlaten, gebmik makend van de mogelijkheid tot vervroegde uit treding. Wereldwijd Tijdens de jaarvergadering bleek niet alleen de Rabobank zaken doen over de hele wereld; ook het Dirkslandse bedrijf TBP-Electronics heeft zich een plaats veroverd tot ver over de grenzen. Direkteur Ton Plooy van TPB-Electro- nics gaf bij agendapunt 'ondernemer aan het woord' een presentatie van zijn be drijf die zeer de moeite waard was. Op een leuke nuchtere manier liet hij de aan wezigen kennis maken met zijn onder neming die in twintig jaar tijd is uitge groeid van een eenmanszaak tot een be drijf met 57 medewerkers, waar via uiterst geavanceerde produktieprocessen kapitaalsmtensieve technologische hoog standjes worden gemaakt. Produkten van TBP worden over de hele wereld toege past in de meest ingewikkelde elektroni sche apparatuur. Voor de eerstkomende jaren wordt een uitbreiding van de markt verwacht en een omzetgroei van zo'n 50%. Investeren in technologische ver nieuwingen is daarbij een voortdurende vereiste en loopt in de miljoenen. Het verhaal van de heer Plooy illustreer de treffend de dynamiek van eigentijds bankieren in een hoog ontwikkelde eco nomie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2