Opnieuw meer trucks in Truck-run! 999.- huSbr&iMse Plaatwerk Jeugdviswedstrijd De Veerman vaart weer naar Rotterdam Fluitmuziek in de kerktoren van Ouddorp kievit warmte Am 32fafe^ Man dodelijk verongelukt LUIERS?! alle merken Garage Knöps B.V. Promotie drs. G. Moerkerke aan Open universiteit Officiële ingebruikname recreatieve voorzieningen Ruilverkaveling Flakkee: 68e Jaargang VRIJDAG 21 JUNI 1996 No. 6511 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 agentschap Na de drie zeer succesvolle rondvaarten in mei organiseert Rederij de Veerman op 6 september weer een vaart naar en door het Rotterdamse havengebied. De Veerman heeft in haar jonge jaren als veerboot gevaren op de Oostzee en haar interieur doet denken aan vroeger tijden. De nostalgische tocht begint om 10 uur op het Havenhoofd van Middelhamis en gaat via Haringvliet, Spui, Oude Maas en Nieuwe Mas, door de Rotterdamse ha vens en dan over de Noord, langs Kin derdijk, Dordtse Kil en Hollands Diep temg naar het Haringvliet, waar de boot om ca. 18.00 uur weer op het haven hoofd hoopt aan te leggen. Er is ruimte genoeg voor iedereen om binnen te zitten, maar met mooi weer is het ook mogelijk om aan dek te vertoe ven. Aan boord is een goedgevulde bar/keu ken om de inwendige mens te verster ken. De rondvaart kost 45,00 p.p. inclusief koffie met bolus. Kinderen tot 12 jaar 30,00. Kaartver koop bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelhamis. Tèl. (0187) 484870. Woensdag 19 juni even voor 18.00 uur vond er weer een ernstig ongeval plaats op Flakkee. Op de N59 tussen Schaaps weg en Hellegatsplein kwam de 32-jari- ge W. J. van Strien uit Ooltgensplaat, ge huwd en vader van twee kinderen, met zijn personenauto in botsing met een te gemoetkomende vrachtwagen. De be stuurder van de personenauto was op slag dood. Aangezien de man bekneld was geraakt, werd de brandweer van Den Bommel gealarmeerd om het slachtoffer te ber gen. De N59 is uren afgesloten geweest voor alle verkeer. Naar de precieze oorzaak wordt door de Technische Ongevallen Dienst (TOD) een onderzoek ingesteld. FOTO-WERK ONS-WERK FOTO'S VANAF tlameelemaa Zaterdag 15 juni jongstleden werd alweer voor de negende keer de truck- run gehouden met de bewoners van het tehuis voor verstandelijk gehandi capten Hernesseroord uit Middelhar- nis. Bijna 400 bewoners vonden een plekje in 1 van de 256 voertuigen die er meereden. Er waren dit jaar 22 voertuigen meer dan in 1995. Onder dit aantal waren ook 7 rolstoelbussen-van Hemesseroord en van taxibedrijven welke voor Hemesseroord vervoer van bewoners uitvoeren en die ook deze dag graag meereden in het kon vooi wat bij tijden een lengte kende van bijna 10 kilometer. De stoet vertrok om even kwart over tien zaterdagmorgen luid toeterend vanaf de Oosthavendijk waar Hemesseroord ge situeerd is om door de straten van Mid delhamis en Sommelsdijk verder te gaan naar Dirksland. Begeleid door een stralende zon ging de stoet verder langs Melissant naar Stellen- dam. Hier werd niet zoals andere jaren langs de havens van Stellendam gereden maar zette men koers via de oude Provin ciale weg naar Goedereede-Havenhoofd. Voor deze routewijziging was gekozen in overleg met de Gemeente Goedereede omdat men vreesde voor verkeersproble men nabij de havens van Stellendam in verband met de daar georganiseerde vlaggetjesdag. Dat dit gekozen alterna tief niet helemaal uit de lucht gegrepen is toont bijgaande foto wel aan, want hier op ziet men ten tijde dat de stoet van Stellendam naar Goedereede Haven hoofd onderweg was dat er al behoorlijk wat auto's aankomen bij de Stellen- damse havens. En om dan de weg zo'n 20 minuten af te sluiten zou wellicht teveel overlast be zorgen vandaar dat er besloten was om niet langs de havens te rijden. Uiteraard leverde dit veel verontwaardigde tele foontjes op van mensen die vonden dat de aanblik van alle schepen en aktivitei- ten bij de haven juist een extra dimensie aan de tmckmn zou geven, zo vertelde ons de organisatie, maar zo zei men ver der, maar ook de organisatie van de truckmn vindt het verstandig om zich te houden aan reële wensen en adviezen van de Gemeenten die ieder jaar weer welwillend hun medewerking geven aan het doen slagen van de tmckrun. Welwillend meewerken aan de tmckmn deden ook de 47 mensen die het verkeer regelden op de diverse kmisingen en andere min of meer gevaarlijke of moei lijk passeerbare punten. Deze mensen reden in 27 auto's, welke door Opel- garage Knöps en Ford-garage Witvliet beschikbaar gesteld waren, de gehele route langs om er zorg voor te dragen dat het konvooi zo VEILIG mogelijk zijn weg kon vervolgen. Deze mensen wer den hiervoor ook geholpen door een viertal motoragenten van het korps Rot terdam-Rijnmond. Uiteraard was er ook gedacht aan de vei ligheid van deze verkeersbegeleiders zelf, want zij werden door de firma Mou- rik en.F.s<;o Nederland voorzien van oranje zichtbaarheidsjacks zodat deze mensen duidelijk herkenbaar waren voor de overige verkeersdeelnemers. Pro bleemloos passeerde men in Goede reede-Havenhoofd de Breenstraat nadat daar 's morgens om 05.00 uur bij een laatste controle door de organisatie van de tmckmn gebleken was dat er juist in dié smalle straat een auto op zijn kop dwars over de weg lag. Gelukkig was er snel een takelwagen bij de hand om de weg weer vrij te maken. Vanuit Goedereede-Havenhoofd werd de reis naar Goedereede aanvaard en zo ver der naar Ouddorp. Een kwartiertje later dan gedacht kwam de gehele kolonne in Ouddorp aan. Voor de eerste maal in negen jaar werd de rit gereden over het Hoge Pad in plaats van over de Oosterweg. Dit was gedaan op speciaal verzoek van de Vlied- berg omdat heel veel bewoners van de Vliedberg wel iedere twee jaar de tmcks hóórdeii, maar ze niet konden zien en dat nu vonden ze niet zo leuk die oudere mensen die daar woonden want al zijn ze wat ouder, ze bleven wél graag op de hoogte van wat er zich afspeelt in hun omgeving. De medewerkers van de Vliedberg belden daarom daags nadat twee jaar temg de laatste tmckmn rich ting Westflakkee ging, de mensen van de organisatie op van kan dat nu niet an ders. En wel, dat kon, een paar weken temg ontvingen ze in de Vliedberg een telefoontje dat men ze niet vergeten waren en dat de stoet langs zou komen. De kok zou gevraagd worden er rekening mee te houden dat de piepers een half uurtje later op tafel zouden moeten ko men en ze beloofden dat ze allemaal zou den komen zwaaien langs de weg naar de tmcks en hun berijders en uiteraard de mederijders omwie het tenslotte allemaal echt gaat. Om 12.15 uur rolde de eerste tmck, een spiksplintemieuwe geel met blauwe Sca nia van de firma M. R. Nagtegaal uit Melissant op de voet gevolgd door een exact hetzelfde tweede exemplaar het parkeerterrein op van het aan de Brou- wersdam gelegen bezoekerscentmm De Grevelingen. Drie kwartier later was er bijna 7000 m^ parkeermimte gevuld met de 256 voertuigen welke meegereden waren. De chauffeurs en de bewoners werden onthaald door restaurant het Wapen van Stellendam met een over- hetrlijk slaatje en in een mum van tijd waren deze dan ook alle duizend op. Maar geen nood voor een ieder was er ook nog een lunchpakket en om de lunch af te sluiten stonden de mensen van den Hertogs ijsfabrieken te koukleumen in de diepvrieswagens om alle mensen van een smakelijk ijsje te voorzien, wat bij deze temperatuur prima smaakt. Overigens ook in de jaren dat de temperatuur lager was en het zelfs regenachtig was wisten de aanwezigen weg met het ijs. (vervolg op binnenzijde van dit blad) Perfect geluid, mooi om te zien, voordelig van prijs, optimale service, gratis hoofdtelefoon MX-D 5T 3 CD-Tripple tray speler met Random play FM en AM tuner Dubbel reserve cassettedeck Live Surround Active bass extension 2x 90 Watt vermogen Effect topluidsprekers met 15 cm woofers voor alle zékerhad Vandaag, vrijdag 21 juni 1996 vindt de promotie plaats van drs. G. (George) Moerkerke. Ter ver krijging van de graad van doctor aan de Open universiteit zal hij ten overstaan van de promotieconunis- sie van het College van Hooglera ren zijn proefschrift 'Assessment for flexible learning' verdedigen. George Moerkerk, woonachtig in Maas tricht, werd in 1964 geboren te Rotter dam. Hij verhuisde op jeugdige leeftijd naar Den Bommel, waar hij de lagere school 'Het Kompas' bezocht. Hij behaalde in 1982 het vwo-diploma aan de Rijksscholengemeenschap Goe- ree-Overflakkee te Middelharnis. Van 1982 tot 1987 studeerde hij psychologie aan de Rijksuniversiteit Leiden en stu deerde in 1987 af bij de vakgroep Me thoden en technieken van sociaal-weten schappelijk onderzoek. DIRKSLAND Mevrouw Bea Poortvliet-Kagchelland uit Dirksland behaalde haar Ie graads theologie aan de Theologische faculteit te Tilburg. Ze studeerde af op Praktische Vorming Pastoraat. Mevr. Poortvliet is werkzaam in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam in de functie van Pastoraal werkster. In het kader van het landinrichtingsproject Flakkee is het afgelopen jaar de realisering van diverse recreatieve voorzieningen tot stand gekomen. Het betreft hier de aanleg van een aantal fietspaden, fietsbruggen, wan delpaden en bijkomende voorzieningen zoals banken en vissteigers voor minder-validen. De heer T. Jansen, lid van Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland heeft tijdens de fietstocht ter gelegenheid van de ingebruikname een aantal officiële handelingen verricht. Zoals de heer Jansen in zijn toespraak na de fietstocht aangaf was het officieel in- gebruik nemen van de beweegbare fiets brug op het Havenhoofd te Middelhamis van grote waarde voor hem. Immers hier komen recreatie en techniek samen om volautomatisch te voorzien in de behoef te van de fietsende en/of wandelende recreant en daarbij rekening houdend met de waterrecreant. Veiligheid staat voorop bij deze voorziening die voorzien is van de nieuwste technische snufjes. Met nog een kleine aanpassing wenste de heer Jansen deze schakel in het 'Rondje Flakkee' een lange levensduur toe. Een tweede aspect van grote waarde was het gegven dat op dit punt water en land bij elkaar komen hetgeen een extra aan trekkingskracht op mensen heeft. Het be wijs hiervan is dat vaak op deze plaatsen een zogeheten 'leugenbankje' aanwezig is, waarop je kunt genieten van het uit zicht maar ook de verhalen die mensen daar elkaar vertellen. Tijdens de fietstocht werd door de heer Jansen tesamen met mevr. Van Eck- Knape, wethouder in de gemeente Mid delhamis, de bmg over de toevoerleiding naar het gemaal Koert ingebruik genomen door het onthullen van een naambordje. De heer Jansen was nog met zijn gedach ten bij de door hem op weg naar het eiland gepasseerde bmg toen hij het naambordje met daarop Brienenoord II onthulde. Mevr. Van Eck-Knape daarentegen bleef met haar gedachten op het eiland en kon zo de echte naam voor deze oeververbin ding, 'Brienensbmg', tevoorschijn halen. Ook deze verbinding was een ontbrekende schakel in het Rondje Flakkee. Als laatste stopplaats in de fietstocht werd de bmg aan het eind van de Potter weg gekozen omdat hier in de loop der jaren een schitterende plaats van mst en pracht op het eiland is ontstaan. De basis voor dit schitterende plaatje in de oude kreek die hier loopt. In het kader van de ingebmikname van de recreatieve voor zieningen is bij de bmg over dit water een naambordje met daarop de naam van de kreek 'De Vliegers' geplaatst. Staande op deze bmg kun je genieten van de oude bestaande oeverbeplanting, de nieuw aangelegde bossen en een stuk natuur in de vorm van een aangelegde poel. Deze laatste twee elementen zijn in Over de sluis aan Middelharnis' Havenhoofd lag al een loopbrugje wat nu verbeterd-, en electrisch te bedienen is het kader van de milverkaveling Flakkee tot stand gebracht. Niet alleen de fietser kan van dit prachtig stukje Flakkee ge nieten maar ook de wandelaar en de min dervalide visser waarvoor langs de Vlie gers een tweetal vissteigers is aangelegd. Buiten de fietspaden zoals het Vlieger- pad, het pad over de Westhavendijk en het Klinkerpad van Pietersweg tot Gal genweg zijn er in de vele dorpsbosjes wandelpaden aangelegd of grasbanen ontworpen voor de wandelende recreant. In de bossen nabij de kernen van Melis sant, Dirksland, Herkingen, Nieuwe Tonge, Achthuizen, Den Bommel, Oolt gensplaat en Oude Tonge bieden deze paden de mogelijkheid om 's avonds een ommetje te maken door bos en/of langs natuurgebiedjes. De voorzitter van de Landinrichtings commissie de heer Noordermeer stelde in zijn toespraak vast dat ondanks de be zuinigingen van Rijksoverheid door inzet van Provincie, Gemeenten, Waterschap en Landinrichtingscommissie de recrea tieve doelstelling van het plan groten deels gerealiseerd is geworden. Inventiviteit van alle betrokken partijen en kleine aanpassingen' in het plan zijn hiervan wel het gevolg geweest maar dit heeft geen afbreuk gedaan aan het nu ge realiseerde voorzieningenpakket. Kindermarkt 'Buuten de Poorte' GOEDEREEDE - Morgen houdt de o.b.s. 'Buuten de Poorte' een kinder markt. Die begint niet, zoals eerder ver meld, om 10 uur, maar een uur later, om 11 uur aan. Op zaterdag 6 juli a.s. wordt weer de jaarlijkse, door de Hengelaarsvereniging 'Krammer' te organiseren viswedstrijd voor de jeugd gehouden. Er wordt gevist in twee leeftijdsgroepen, namelijk: a. tot en met 11 jaar en b. van 12 tot en met 15 jaar. Inschrijving aan de waterkant tot een kwartier voor de aanvang van de wed- strijd langs de Vliegers bij het zgn. 'driehoekje' langs de Eerste Groeneweg. De wedstrijdduur is van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname is gratis! Deskundige hulp en begeleiding is aanwezig. Hulp van ouders is in beperkte mate toe gestaan, bijvoorbeeld met het optuigen van de hengel, het landen van de vis met een schepnet, enz. Ook dit jaar zijn er weer mooie prijzen te winnen en per groep is er voor de win naar met het hoogste aantal punten een fraaie beker met inscriptie. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij C. V. d. Welle, Berkenlaan 4, Ooltgens plaat, tel. (0187) 632118 en S. W. Mol, Vink 1, Sommelsdijk, tel. (0187) 486168. Tot a.s. zaterdag 6 juli 1996! Op zaterdag 29 juli verzorgt het Museum 'Ouddorps Raad- en Pol derhuis' te Ouddorp in samenwer king met de Regionale Muziek school 'Goeree-Overflakkee' een klein concert in één van de oude gevangeniscellen van de 14e eeuw- se kerktoren van Ouddorp. Het blokfluit-ensemble van de Muziek school 'Tibiamm Cantus', bestaande uit zes personen, brengt onder leiding van docente Elly Bakker niet alleen muziek ten gehore uit Renaissance en Barok, maar ook zal de luisteraar kuimen horen dat de blokfluit heel geschikt is om heden daagse muziek op te vertolken. Er wordt o.a. muziek gespeeld van de componis ten William Holbom, Johan Mattheson, Godfried Finger, Quants en Hans Ulrich Staeps. Al eerder is gebleken dat het ensemble 'Tibiarum Cantus' musiceert op hoog ni veau. De muziekstukken zullen kort wor den toegelicht. Het concert in de toren begint om 14.00 uur. De toegangsprijs is 5,-. In verband met de beperkte mimte kun nen niet meer dan 20 personen tegelijk toegelaten worden. Als de belangstelling groter blijkt te zijn, wordt het concert om 15.00 en 16.00 uur herhaald. Wie er tegenop ziet om ongeveer een half uur te staan wordt aangeraden een klein klapstoeltje mee te nemen. Na afloop van het concert wordt de be zoekers in de oude soldatenkamer vlak onder de trans van de toren door Mu seum 'Ouddorps Raad- en Polderhuis' een drankje aangeboden. Daarna kan vanaf de torentrans een blik geworpen worden op de omgeving. Het toegangsbewijs geeft ook toegang tot het museum dat een beeld geeft van de ontwikkeling van het Ouddorps land schap en het wonen en werken daarop in vroeger tijd. In de voormalige raadzaal is een interes sante wisseltentoonstelling ingericht over het werk van de Koninklijke Neder landse Reddingmaatschappij. Bezoekers van het concert van 15.00 en 16.00 uur kunnen ook voorafgaand aan de uitvoe ring een kijkje in het museum nemen. Het museum is open van 14.00 tot 17.00 uur. Alles bij elkaar een leuk arrange ment, waarin historie en cultuur samen gaan. Kaartverkoop en reservering: VVV-kan- toor in het Blaeuwe Huus aan de Bosweg te Ouddorp, tel. (0187) 681789. MET PLASGOOT» Daar voor gaat u toch niet naar de FOTO SPECIAALZAAK ?I maar wel met u volle FOTO - FILM Want: VOORBEELD EN QELUm'^^f^^^, eiBBB B P^ 0^ ¥0^ OUDDOFiP - RENESSE VingertingS - 3241 EB Middelhamis-Tel.(0187)482518 Middelhamis Telefoon (0187) 482222 ,,'t Rondje Flakkee" centrale venwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1