Havenhöofdse wandeltocht iefif Hofka Banden W Wind park bij Stellendam? Twee motorjachten in haven Ooltgensplaat uitgebrand Vlaggetjesdag 15 juni 1996 aan de binnenhaven te Stellendam Een spannend voorbeeld kievit warmte 999.- extra op Fietstocht Herv. Gem. Dirksland Overval winkel annex postagentschap in Opsporing Verzocht Zomer in 't Zuiderdiep Buurtagenten letten deze zomer JEUGDCONTACT Een derde boot liep schade op VRUDAG7JUNI1996 No. 6507 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In het programma Opsporing Verzocht dat op maandag 10 juni wordt uitgezon den door de AVRO, zal aandacht worden besteed aan de overval op een winkel an nex postagentschap aan de Beneden Mo lendijk in Ooltgensplaat. Op 20 mei jongstleden kwam rond 10.15 uur een blanke man de winkel waarin het post agentschap gevestigd is binnen en be dreigde met een vuurwapen het winkel personeel en een klant. Hij eiste geld en verdween nadat hij enkele honderden guldens had gekregen. De man reed weg in een witte Ford Escort. In het program ma zal onder andere een compositieteke ning van de dader getoond worden. Opsporing Verzocht wordt uitgezonden om 20.29 uur op Nederland 1 Al vele jaren organiseert de Eben-Haë- zerschool te Goedereede-Havenhoofd een wandeltocht langs de mooie plekjes van de 'kop' van Goeree-Overflakkee. Er zijn ook dit jaar drie routes variërend in lengte van ongeveer 5 km. tot onge veer 15 km. De routes worden duidelijk aangegeven. Als u voor de langste route kiest, dan komt u door het mooie duingebied, waarbij we gebniik mogen maken van het pad van Natuurmonumenten. Ook de kortere routes zijn zeker de moeite waard. Heeft u zin om eens lekker sportief bezig te zijn en wilt u tevens genieten van de mooie natuur, kom dan wandelen. Aan het eind van de tocht kunt u in de school koffie, limonade en/f ijs nuttigen. Enkele gegevens De wandeltocht wordt georganiseerd op woensdag 12 juni. U kunt starten vanaf 18.00 uur en na inlevering van uw start kaart met controle-stempels krijgt u een aardigheidje als herinnering. De kosten bedragen 2,50 voor kinderen (basisschoolleeftijd) en 4,00 voor anderen. De opbrengst van de wandel tocht is bestemd voor de Eben Haëzer- school. Het adres waar u kunt starten: Blauwe Distelstraat 31, Goedereede- Havenhoofd. Perfect geluid, mooi om te zien, voordelig van prijs, optimale service, gratis hoofdtelefoon MX-D 5T 3 CD-Tripple tray speler met Random play FM en AM tuner Dubbel reserve cassettedeck Live Surround Active bass extension 2x 90 Watt vermogen Effect topluidsprekers met 15 cm woofers STELLENDAM OPHALEN OUD PAPIER Op D.V. zaterdag 8 juni hopen wij namens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuwenweg en Schoolstraat. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. R||^ ^^3^^^ ifjtt De Commissie Ruimtelijlte Ordening uit Goerees' gemeenteraad zal zich in zijn vergadering van a.s. maandag avond - om 19.00 uur in het gemeente huis - o.a. buigen over een verzoeli van de Coöp. Ver. Deltawind u.a. te Dirl(sland een windpark te mogen stichten op gronden gelegen in de Een- dragtspolder te Stellendam, begrensd door Langeweg, Zomerweg en de Damweg. In een toelichting wijst het College erop dat de gronden in het bestemmingsplan 'landelijk gebied' zijn aangewezen voor 'agrarische doeleinden' waartoe hulp gebouwen kuimen worden toegestaan. Dat impliceert dat de inrichting van een windpark aldaar in strijd met die bestem ming zou zijn. In het Streekplan Zuid Holland Zuid is de Eendragtspolder daar entegen wel aangewezen als locatie voor het realiseren van een windpark. Toch meent het College dat aan het ver zoek geen medewerking moet worden verleend. De aanwezigheid aldaar van windturbines zou niet ten goede komen aan het open landschappelijk karakter en een windpark aldaar zou een storend ele ment zijn voor het nabije natuurgebied 'De Slikken van Flakkee'. Ook vinden B W dat het realiseren van een windpark op de gevraagde plaats niet moet worden voorgestaan vanwege de horizonvervui ling die daarvan het gevolg zal zijn. Midgetgolfbaan De raadscommissie is ook gevraagd B W van advies te dienen inzake het ont vangen verzoek om langs de Oude Nieuwlandseweg een midgetgolfbaan te mogen stichten. Zelf meent het College dat daartoe toe stemming zou kunnen worden verleend, zo'n baan zou passen in het karakter van het ter plaatse aanwezige gebied waar veel verblijfsrecreatie voorkomt. Bedrijfsvestiging? In de - commissie - vergadering van a.s. maandagavond zal de commissie ook worden gevraagd of al dan niet toestem ming moet worden verleend aan onder houdsbedrijf Grinwis te Ouddorp zich op het bedrijfsterreintje te Goedereede te mogen vestigen. In de vorige raadsvergadering was dat een zeer aangelegen punt waarover (én over de positie van wethouder Klepper) toen fiks is gedebatteerd. Het meest linkse jacht liep aan bakboord brandschade op, daarnaast het jacht dat als eerste in brand raakte, rechts daarnaast het jacht van de Duitse eigenaar. Twee motorjachten die ligplaats hebben in de haven van Ooltgensplaat zijn gistermorgen, terwijl ze aan de steiger lagen, door brand verwoest, ze zijn totaal uitgebrand. De brand is ontstaan op het jacht van een Vlaardingse familie waarvan de vrouw op-, of in de omgeving van het jacht aanwe zig was. Haar man is zeevarend. In korte tijd stond het jacht in lichterlaaie, mevrouw is er zonder verwondingen afgekomen, maar gevreesd wordt dat twee poezen het leven hebben gelaten. De gretige brand sloeg over naar het naastgelegen jacht, eigen dom van een Duits politiefunctionaris. Ook hij was aanwezig en had zelfs zijn boot vaarklaar gemaakt om de dag op het water door te brengen. Gelukkig was de daarop volgende box leeg, normaliter bezet door een fraai houten jacht, maar dat was niet aanwezig. Een derde jacht, dat aan de dorpszijde naast de in brand ge raakte boot lag, eigendom van een inwoner van Vlaardingen, liep aanzienlijke brandschade op. De brandweer van Ooltgens plaat heeft de felle branden geblust. Er werden maar liefst 7 gasflessen in veiligheid gebracht, geen ervan is geëxplodeerd. STELLENDAM - Terwijl de scholen bezig zijn aan de laatste weken, is in het Subtropisch zwembad van Stellendam inmiddels de zomer begonnen. De ope ningstijden zijn aangepast zodat men nu iedere middag van 12.30 tot 17.30 uur kan vrijzwemmen. De bekende ochtend en avondtijden blijven onveranderd. Na tuurlijk is bij mooi weer zoals de afgelo pen dagen het terras, het grote buitenbad met de ligweide en speeltuin ook geo pend. Voor de meeste schoolkinderen uit de gemeente Goedereede worden er op dinsdag 18 juni a.s. nog schoolzwem- wedstrijden gehouden om de bekende wisselbeker, welke sinds vele jaren in het bezit is van 'Het Kompas' uit Stel lendam. Als afsluiting van het schooljaar zal er door zwemclub 'de Stelle' in de eerste week van juli nog de zwemvier- daagse worden gehouden. De zomerse openingstijden zullen duren tot en met 7 september. OUDDORP - Overlast van bezoekers van horecagelegenheden was het onder werp dinsdagavond in de Dorpstienden in Ouddorp op de buurtbijeenkomst die de buurtagenten van Ouddorp hadden georganiseerd. Naast hondepoep, gevaarlijke verkeerssi tuaties en slechte straatverlichting bleek dat nagenoeg iedere bewoner overlast van de bezoekers aan de diverse horeca gelegenheden in Ouddorp had. Met name na sluitingstijd bleek dit te gebeuren. Schreeuwen, vernielingen en geluidshin der van bromfietsen en auto's waren de onderwerpen. Wel kon men aangeven dat vorig jaar nadat de politie extra men sen had ingezet de overlast aanmerkelijk verminderd was. Van politiezijde konden de buurtagenten Wim Keijzer en Teus van Buuren alsme de coördinator Wim Bik de aanwezigen de toezegging doen dat ook deze zomer periode de politie van Goeree en Over- flakkee bijstand krijgt van politiemensen uit de regio. Hierdoor zal ook deze zo mer de politie extra surveuilleren op de genoemde piektijden. Ook op deze avond was een vertegen- wordiger van de gemeente Goedereede aanwezig. Met name vragen m.b.t. be strating, verlichting en verkeerssituaties werden door hem beantwoord. Aan het einde van de avond gaven de in grote getale opgekomen bewoners aan, dat de politie vooral door moet gaan met deze nieuwe werkwijze. Beste jongelui. Op D.V. zaterdag 8 juni zal de laatste Jeugdcontactavond van dit seizoen ge houden worden. Ds. Koppelaar uit Abbenbroek zal ons iets vertellen over 'De toekomst van het land Israël'. Ds. Koppelaar hoopt in te gaan op de terugkeer van de Joden naar Israël vanaf het jaar 1948. Ook zal hij het hebben over de toekomst van het Joodse volk en de terugkeer van de 10 verloren stammen (zie Jesaja 27:13). Wat heeft dit alles ons persoonlijk te zeggen? Het belooft eer interessante en gezellige avond te worden. Na afloop is er gele genheid om nog wat na te praten. We hopen tot ziens in Eben Haëzer aan de Preekhillaan 3 te Ouddorp. De aanvang van deze avond is zoals ge- Zaterdag 8 juni 1996 is er een fietstocht van de Herv. Gem. te Dirksland. Ieder een die kan fietsen en mee wil genieten van Dirkslands mooie omgeving, wordt tot deelname utigenodigd. Aanvang vanaf 10.00 uur bij de pastorie aan de Dahlia 8 voor een kopje koffie. Start tussen 10.30 tot 11.00 uur. Kosten ƒ5,- p.p. maximaal 15,- per gezin. Koffie, limonade en soep vindt u onder weg op de rustpunten. Neem wel uw eigen lunchpakketje mee. Iedereen is van harte welkom om mee te fietsen, de tocht is 25 km. Graag tot ziens! Bij slecht weer wordt de tocht uitgesteld. woonlijk om 19.45 uur, maar om 19.13 uur staat de koffie al klaar. De JCC Ouddorp Het jaar 1996 Inkt het jaar van de promotie van Goerees'^ visserij te worden. Was er eerder dit jaar al die aansprekende Visserij-confe rentie in Ouddorp, volgende week zaterdag 15 juni is er, na 3 jaar, als zichtbaar hlijk van de aanwezig heid van Goerees' vloot weer een Vlaggetjesdag, een evenement dat die dag tienduizenden met de visse rijsector in kontakt zal brengen, een promotie derhalve van de bovenste plank! De vloot staat er zich op voor met aller inspanning de beste kwaliteit vis en gar nalen aan wal te brengen en 't is met dat product dat de bezoekers die dag zullen worden geconfronteerd en er zo voor gewonnen te worden dat ze voortaan regelmatig consumenten van het zeeban- ket zullen worden. De omzet op de Gem. Visafslag draait jaarlijks om de 80 miljoen. Ten koste van zo'n drie miljoen is de Visafslag aangepast aan de strenge EEG normen. Op Vlaggetjesdag is aan de Commissaris van de Koningin mevr. Ir. Leemhuis- Stout de eer het vernieuwde gebouw of ficieel in gebruik te stellen, 's Morgens wordt met de genodigden een officieel gedeelte afgehandeld, 's middags wordt vanaf kwart voor 2 de indrukwekkende vlootschouw gehouden vanaf het vlaggeschip afgenomen door mevr. de Commissaris van de Koningin. De vlootschouw zal rond 4 uur afgelopen zijn. Op het haventerrein worden tal van acti viteiten gehouden, o.a. een touwtrektoer- nooi voor bemanningen en een visher- kenwedstrijd. Er is volop muziek en na tuurlijk kan er gesmuld worden van de heerlijkheden die de vloot aan land brengt. Ook is er de verkiezing van de sterkste man van de vloot, kortom actie te over die velen naar Vlaggetjesdag toe zal trekken. Bezoekers kunnen gratis insche pen om mee te varen in de Vlootschouw die op het Haringvliet gehouden wordt. Naarmate de tijd verstrijkt wordt de Haagse poli tiek levendiger. Als er over een kloof tussen kie zer en politiek wordt gesproken, komt dat onder meer door de ondoorziMigtieid van de besluit vorming. Dat geldt temeer als een behoorlijke meerderheid het steeds eens is, een kwaal waar aan de Nederlandse politiek lijdt. Wat dat betreft is een regeerakkoord fnuikend. Er mag dan wel gesteld worden dat het dualisme - de kamer te genover de regering - meer gestalte moet krij gen, in feite zullen coalitiepartners elkaar niet afvallen. Dat laatste werkt zo lang er sprake is van een goed geoliede machine. En als de machtsverhou dingen ongewijzigd blijven. Dat laatste is natuur lijk in de Kamer vier jaar het geval, maar buiten de Kamer kunnen opiniepeilingen trends aange ven die wat anders vertellen. Naarmate de oppo sitie groeit - en meestal is dat ten koste van regeringspartijen - wordt het noodzakelijker opties voor de toekomst open te houden. Die peilingen hebben nog een effect De oppositie weet dat zij weer mee doet, dat het de goede kant op gaat, dat zij een 'begeerde bruid' kan zijn, van welke eventuele partner dan ook. Er komt zelfs een moment dat zij door de inhoud van haar programma zich als redelijk alternatief voor een van de regeringspartijen kan opdringen. Zo gaat dat De regering Kok werkt als een hecht team. Daarover geen wanklank Dat was twee jaar lang een ijzersteri<e kant Het dualisme, voorzover In praktijk gebracht, zorgde dan wel eens voor gespannen verhoudingen met vertegenwoordi gers van 'eigen' partijen, maar als het puntje bij het paaltje komt, werd dat wel gladgestreken. Fractievoorzitter Bolkestein van de WD is daarin een grootmeester. Hij iaat er wél een spoor van onafhankelijkheid mee achter en dat legt zijn par tij geen windeieren. Het is opmerkelijk dat in de jongste opiniepeilingen het optreden van een paar goede D'66-ministers niet vertaald werd in een wassende aanhang. Integendeel, die partij staat op flink veriies. Het lijkt er nu op dat de WD en de PvdA de groot machten in de coalitie zijn en blijven. Een CDA op winst is voor beiden een appeltje voor de dorst als het gaat over hoe de ander in toom te houden. naarmpR i.v de grnnMe oppositiepirtij genoemd. De rouwdagen zijn kennelijk voorbij De partij laat van zich horen en weet steeds beter de gaatjes in het regeringspartijen front te ontdekken en open te breken. Soms lukt dat ineens extra goed, doordat de tegenpartij fouten maakt. Want hoewel het In de politiek in wezen gaat om een uitgedragen levensbeschouwing, het zijn mensen die daaraan vorm moeten geven. Ook kunnen zij steeds min der de zwakke kanten camoufleren. Het is de vraag of dat laatste ook van vice-pre mier Dijkstal kan worden gezegd. Ongetwijfeld Is hij in staat door zijn goedlachse inbreng sfeer in een team te brengen. Maar daarmee ben je nog geen leider van een departement En als zodanig heeft hij zich aardig in de luwte weten te houden, totdatTotdat de IRT-affaire losbarstte. Op zich is die zaak een mooi voorbeeld van bestuurlijke continuïteit Nu wordt aan de kaak gesteld wat kabinetten lang woekerde. Maar de bewindsman of -vrouw op dit moment is verantwoordelijk. Daar weet Dijkstal intussen van mee te praten. Eerst moest hij tandenknarsend de Kamer tege moet komen in het geval van de Haarlemse korpschef Straver. Het ging niet aan om die op voorhand af te dekken met zijn rechtspositie, zo was de boodschap. Deze week maakte de bewindsman het wel hele maal bont Bekend is dat dit kabinet rouiate van functies van hoge ambtenaren voorstaat Inclusief die van de politiekorpschefs. Daar is wat voor te zeggen. Maar dat is niet iets wat op een achter namiddag wordt geregeld. Maargoed, men wist wat eraan kon komen. Dat proces kreeg echter een merkwaardig aanzien toen bekend werd dat het kabinet vorige week in spoedberaad bijeenkwam. En zondag - moest het weer zo hoog nodig op zondag zijn?- nog een keer Natuurlijk vraag je je dan af wat er aan de hand is. Door zijn antwoorden aan de pers kon niet anders dan geconcludeerd worden dat een grootscheepse stoelendans op gang gezet was. We hebben de koppen in de kranten gezien. Op die manier, zo trekt de argeloze lezer zijn conclu sies, is het probleem Straver en andere bij de IRT-affaire betrokken functionarissen elegant opgelost Hij gaat weg uit Haarlem, maar kan elders zijn carrière voortzetten. Mis dus. Inmiddels weten we dat het gewoon om het al lang voorbereide roulatiepian ging. Uiter aard was de Kamer nieuwsgierig; waarom moest er ineens zoveel haast gemaakt worden? De kop peling van de IRT-zaak was gelegd en zal zeker een eigen leven blijven volgen. De media hadden de zaak totaal verkeerd voorgesteld, dat zal wel. Blijft de vraag waarom Dijkstal zo handelde. SGP-fractieleider Van der Vlies haalde een gang bare betiteling aan. Minister Dijkstal staat bekend als een politiek dier. In die beeldspraak past zijn vraag of de minister zich nu gedroeg als een ezel of een loze vos. De tijd zal het leren. In ieder geval lijkt het erop dat de minister zijn mond voorbij gepraat heeft, of voor de tweede keer de reacties verkeerd heeft ingeschat Met een steeds bewuster opererende oppositie is dat poli tiek kamp gevaarlijk temeer omdat zo afgere kend kan worden met een exponent van het libe ralisme die het verst afstaat van de oppositie. Zijn tegenhanger Bolkestein hoeft zo niets te doen om zijn positie te versterken. Zomaar een voorbeeld van een zaak die de poli tiek ineens aantrekkelijk maakt. Omdat het om mensenwert( gaat Gaatjes in de muur die het uit breken waard zijn. Om er op ander terrein wel licht vmchten van te plukken. centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID FOra - VIDEO - Bnino - RB>OnTAQE - KrrooRAinE i=j en cj EU I OUODORP- Wtttatnml 3S - TaWiMM (0187) 691612/Fmx 683734 -PTkiOhop-Hogenoom 172-TeMoon (0111)462400 Velg 5.5x13 voor 1 17S/WS-70R13 Tevens andere modelier BandllSSÜIS (Bcaj vanaf: Oude Tonge: Stationsweg 2 Spijkenisse: Edisonweg 5 Roosendaal: Borchwerf 16

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1