Bruidsstoet per boerenwagens naar het Raadhuis Zuiveringsschap ^SS^ organiseert fotowedstrijd 'water in stad en dorp' Buurtgesprek in Melissant Natuur in de buurt De Eleosschool naar de Jeugd-Olympiade Nacht van Stellendam Kerkdiensten Geref. Gemeenten Zangavond van Woord Daad t.b.v. scholen in Haïti Beter geluid in raadzaal Middelharnis Concert Grote kerk Dirksland Belgerinkel in polder Alteklein Biz, 2 EILANDEN-MEUWS DINSDAG 4 JUNI 1996 OOLTGENSPLAAT - In het zonovergoten polderland schap onder Ooltgensplaat was donderdagmiddag het ge- klingel van het bellentuig te horen. Op deze tot nogtoe mooiste dag van het jaar verliet een jong bruidspaar de boerderij van de familie Mosselman aan de Altekleinse- dijk. Drie historische boerenwagens, getrokken door zware trekpaarden waren met het bruidspaar Meindert Jacob Lodewijks (24) uit Rotterdam en Dianne Mosselman (21), dochter van het echtpaar J. Mosselman-v. d. Velde van de boerderij 'Altijd Zorg' met hun familie en vrienden op weg naar het oude Raadhuis te Ooltgensplaat voor het voltrek ken van hun huwelijk. Zij waren die dag van een grote belangstelling verzekerd. Kinderen van de Zondagsschool present Het was fantastisch om de stoet door de polders en het dorp te zien rijden. Meindert en Dianne hadden voor 't vervoer van bruidspaar en gasten de medewerking van de familie Brooy- mans uit Oud Gastel/Oud-Vossemcer, bekende paardenlief hebbers ingeroepen. Het bruidspaar had plaats genomen in een Walcherense vecrwagen, getrokken door Sara, een zwaar Bel gisch trekpaard. De familie werd vervoerd door een oude dub bele oogstwagen, elk getrokken door twee Nederlandse trek paarden van het Belgische ras. Deze paarden worden ook gebruikt voor het rijden bij Brouwerij v. d. Palm. Tussen kerk en Fort Het huwelijk werd op het Raadhuis voltrokken door de ambte naar van de Burgerlijke Stand, de heer KI. Baas. Het jonge paar maakte er deze dag een Plaatse aangelegenheid van. De bruiloft werd gevierd op het Ford Prins Fredcrik en 's avonds half zeven vond in de Hervormde kerk de kerkelijke huwelijksbe vestiging plaats. De kerk was heel goed bezet, vooral door de jeugd. Want Meindert en Dianne deden veel aan jeugdwerk. Voorganger in deze dienst was ds. P. L. de Jong van Rottcr- dani-Delfshaven. Als organist fungeerde de heer Sjaak Kreeft. De tekst voor deze inzegening werd genomen uit Ps. 121:8. Het jonge paar vestigt zich te Benschop: Dorp 197b, Benschop. 'Water in stad en dorp'. Rond dit thema organiseert het zuiverings schap Hollandse Eilanden en Waar den dit jaar weer een fotowed strijd. Doel is belangstelling te wekken voor het watermilieu, in dit geval het watermilieu in de stad en het dorp. De prijsuitreiking vindt plaats in het voorjaar van 1997. De beste foto's worden onder meer geplaatst in het jaarverslag van het zuiveringsschap over 1996. Al enige jaren organi.seert het zuiverings schap een fotowedstrijd over diverse on derwerpen die met water te maken heb ben. De fotowedstrijd van vorig jaar le verde weer talrijke fraaie foto's op. Het succes van voorgaande jaren heeft het zuiveringsschap doen besluiten om ook in 1997 door te gaan. Thema Het thema 'Water in stad en dorp' is voor het zuiveringsschap een actueel on derwerp. Het zuiveringsschap gaat steeds meer samen met gemeenten en water schappen bekijken hoe de waterkwaliteit van alle sloten en singels in woonplaat sen kan worden verbeterd. Aan de fotografen is de taak vast te leg gen welk soort water hen het meeste aan spreekt in de woonomgeving. Gedacht kan worden aan water dat recreatief wordt gebruikt, aan het plezier beleven aan de natuur in en rondom het water, en aan de manier waarop sloten en singels in een woonomgeving zijn ingepast. Een deskundige jury beoordeelt de inge zonden foto's op thema, op creativiteit en op technische kwaliteit. De jury be staat uit drs. B. L. Polderman, directeur van Stichting Het Zuidhollands Land schap; M. de Regt, docent vormgeving aan de Ichtus Hogeschool in Rotterdam en drs. H. Boeijen, hydrobioloog bij het zuiveringsschap Holland.se Eilanden en Waarden. Grenzen gebied Ingezonden foto's moeten zijn gemaakt binnen de dijken van de eilanden en de waarden die behoren tot het verzorgings gebied van het zuiveringsschap: IJssel monde (waaronder dus ook Rotterdam- Zuid), Rozenburg, het Eiland van Dor drecht, de Hoeksche Waard, Voorne Putten, Goeree-Overflakkee, de Krimpe- nerwaard, de Alblasserwaard en de Vijf- heerenlandcn. In dit gebied heeft het zui veringsschap de zorg voor de kwaliteit van het water in singels, sloten, plassen en meren. Jury De inzending - voorzien van goede ver pakking - mixit \ÓÓT 1 januari 1997 bin nen zijn bij het zuiveringsschap Holland se Eilanden en Waarden, Postbus 469, 3300 AL Dordrecht onder vermelding van 'fotowed.strijd'. Daarbij dient dui delijk naam, adres, woonplaats en leef tijd te zijn aangegeven van de deelne mer. Het zuiveringsschap stelt zich niet aansprakelijk voor beschadigingen of zoekraken van materiaal bij verzending. De winnaars krijgen in het voorjaar van 1997 schriftelijk bericht. Prijzen De eerste prijs bestaat uit een professio nele veldkijker. Als tweede en derde prijs is gekozen voor een diaprojector en een diaviewer. Desgewenst kan worden gekozen voor cadeaubonnen van gelijke waarde. Fotografen die voor de vierde tot en met de tiende prijs in aanmerking komen ontvangen een cadeaubon. De prijzen worden in de eerste helft van 1997 uitgereikt. Spelregels De spelregels zijn verder: maximaal 5 foto's per deelnemer; beroepsfotografen zijn van deelname uitgesloten; deelnemers moeten wonen of geboren zijn in het gebied van het zuiverings schap; over de uitslag is geen corresponden tie mogelijk; het zuiveringsschap krijgt het recht de ingezonden dia's en foto's kosteloos te reproduceren en te publiceren met naamsvermelding van de fotograaf. Winnaars 1995 Het thema van de fotowedstrijd van 1995 was 'Kind en Water'. De winnaars waren: - de heer B. W. J. Borgerdijn uit Ridderkerk (Ie prijs); - mevrouw D. A. C. Hupkens-Faasse uit Hardinxveld-Giesscndam (2e prijs); - mevrouw R. van Ginkel-Erkelens uit Ameide (3e prijs). De fotografen die voor de derde tot en met de tiende prijs in aanmerking kwa men zijn: - mevrouw L. van Zitteren uit Hendrik- Ido-Ambacht; - mevrouw M. G. van Weenen-Kleyn uit Leerdam; - mevrouw C. Tenthof uit Oud- Beijeriand. - mevrouw M. M. Bocsbcrg-de Geus uit Ottoland; - A. den Braven uit Meerkerk; - R. de Zeeuw uit Meerkerk; - B. Maarleveld uit Spijkenisse. P.V. De Reisduif Bovenstaande postduiven vereniging nam op 1 juni 1996 deel aan een wed- vlucht vanuit P:tanipcs. Afstand 394 km. In concours waren 484 duiven die om 09.15 uur met Zuidwesten wind gelost werden. De eerste duif arriveer de om 13.48.02 uur en haalde een snel heid van 1442.80 m.p.min. De gedetail leerde uitslag luidt: J. A. Koppclman 1. 2, 3, 4, 12, 22, 29, 80, 85; C. Klcijn 5, 18, 21, 32, 38, 64, 69, 91, 94, 96; P. van Moort Sr. 65, 13, 44, 65, 82; J. Groenendijk 7, 9, 25, 26, 28, 41, 56, 63, 66, 72, 98; Comb. Ha- mccte-Hockman 8, 15, 51, 67, 92; Comb, van der Sluys 10, 17, 70, 75, 77, 78; J. de Blok 11, 14, 16, 24, 27, 31, 34, 37, 40, 47, 68, 79, 84, 86, 99; J. v. d. Slik en Zn. 19, 35, 46, 71, 90; A. de Gans 20, 60, 61; Gcbr. Kieviet 23, 39, 54, 55, 57, 59, 76. 81, 88, 95; K. de Jong 30, 33, 42, 48, 52; P. van den Boogert 36, 45, 62, 74; Patrick v. d. Boogert 43; M. A. van Nimwegen 49; Hoffman-Vis van Heemst 50, 53; A. Appel, 58, 73 D. Maliepaard, 83; W. Nieuwland 87; H. Rosmolen 89; S. Kievit, 93, 100; C. Looy 97. Ook dit jaar organiseert zwcmclub "de Stelle' weer de, inmiddels traditioneel geworden, NACHT VAN STELLEN- DAM. Deze zwemnachtmarathon zal starten op vrijdag 7 juni a.s. om 21.30 uur en pas stoppen exact 12 uur later, dus zaterdag 8 juni om 09.30 uur. Uiter aard vindt dit alles plaats in het prachtige en sfeervolle zwemcomplex 't Zuider- diep te Stellendam. Naast de gezelligheid kent de nachtmara thon vanzelfsprekend ook een sportief element. Elk team tracht in de 12 be schikbare uren zo veel mogelijk banen te zwemmen. Er wordt in drie catego rieën gezwommen, nl. de liefhebbers, de recreanten en de startvcrgunninghouders. De deelnemende teams komen o.a. uit Middelharnis, Stellendam, Zierikzee, Oud-Beijerland, Hoogvliet en Rozen burg. Dankzij de financiële steun van Rabo bank Westflakkee kunnen de deelnemers na elke zwembeurt door een team van sportmasseurs gemasseerd worden, zodai ze weer topfit aan de volgende beuii kunnen beginnen. Daarnaast zorg Cam ping de Kleppcrstee (Ouddorp) ervooi dat alle deelnemende teams aan het eind van dit spektakel met een welverdiende beker huiswaarts keren. Bovendien mag het snelste team een jaar lang de KLEP PERSTEE-BOKAAL in de prijzenkast zetten! Wie dit fantastische zwcmfeest van dichtbij wil meemaken is natuurlijk van harte welkom in zwemcomplex 't Zui- dcrdiep te Stellendam (toegang 1,50 p.p.). Men kan dan tevens meegenieten van de muzikale ondersteuning, die gedurende de gehele nacht wordt ver zorgd door Happy Music (Sommelsdij). Het was deze week een drukke week voor de politie wat betreft het houden van buurtgesprekken. Na dat afgelopen dinsdag in Sommels- dijk een buurtgesprek was gehou den was het nu de beurt van wijk coördinator Gerrit Boender en de buurtagenten Kees Grims en Wim Huizer om hun gesprek met de be woners van Melissant aan te gaan. De avond was georganiseerd in 'Melis hof'. Helaas was de opkomst van bewo ners niet zoals zij gehoopt hadden. Na mens de gemeente Dirksland was dhr. Groenendijk aanwezig. Dat een slechte opkomst niet garant staat voor een slecht resultaat, staat voor iedereen die de avond heeft bijgewoond wel vast. Na een voorstelronde werd al snel begonnen met het inventariseren van de onveiligheidsgevoelens. Alle bezoekers kregen de gelegenheid om hun ergernissen en gevoelens aan te geven. Voor hen was het buiten verwachting dat er ook nog een antwoord op hun klach ten kwam. Uiteraard niet nadat er met elkaar over nagedacht was wie verant woordelijk was voor welk probleem. Zo werd uitleg gegeven over onderhoud en vernieuwing van bestrating. Onderhoud groen, gevaarlijke verkeerssituaties en overlast jeugd. Dat de bewoners niet alleen worden aan gehoord maar dat er ook nog wat gedaan wordt bleek aan het einde van de avond. Bij de gemeente was men al bekend met bepaalde ontwikkelingen in Melissant. Ook bij de politie bleken veel problemen niet geheel onbekend en bleek dat voor veel klachten men al bezig was om hier- vix)r plannen te ontwikkelen en deze uit te voeren. Zo komt er op korte termijn een sport veld voor de jeugd, een uitlaatplaats voor honden, een verkeersdrempel wordt stei ler gemaakt zodat de snelheid geremd wordt. Ook werd aangegeven wanneer bepaalde straten voor vernieuwing in aanmerking komen. Dit alles was voor de bewoners die op de avond aanwezig waren voldoende om naar de politie aan te geven op deze wijze door te gaan. Al met al een avond die allen heeft aan gemoedigd deze werkwijze door te zet ten. Zaterdag 8 juni a.s. wordt er weer een natuurwandeling georganiseerd in Middelhar nis. Evenals vorig jaar zal deze wandeling worden geleid door enkele gidsen van het I.V.N, (Instituut voor Natuur- en Milieu educatie) en dit in het kader van het landelijk thema: Natuur in Stad en Dorp (NISED). Bij het wandelen zult u gewezen worden op de samenhang tussen planten en dieren en dit specifiek op daarvoor geschikte plaatsen in het dorp, zoals varens (op muurtjes) en gierzwaluwen (steile daken). Aanvang 10.00 uur. Vertrek: vanaf het 'Kofjekokertje' aan de Haven in Middelhar nis. Duur: ca, IV^uur. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Slikkerveer. MIDDELHARNIS - donderdagavond (i.p.v. dinsdagavond) 7.30 uur ds. G. Mouw van Wckerom-de Valk NIEUWE TONGE - De dienst van woensdagavond, waarin zou voor gaan ds. J. J. Tanis, gaat NIET door. Donderdagavond 7.30 uur ds. C. Hogchem van Borsscle. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck te Nieuwerkerk a.d. IJs.seI. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Nijkerk. STAD aan 't HARINGVLIET - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Harinck van Kapelle-Biezelinge. Het comité van de Reformatori sche Hulpaktie Woord Daad te Schouwen-Duiveland houdt op za terdagavond 8 juni 1996 in de Grote Kerk te Zierikzee een zang avond ten bate van de bouw van 2 scholen op Haïti. De aanvang van deze zangavond is om 19.30 uur. Aan deze zangavond verlenen de volgen de koren hun medewerking. Het Hervormd Gereformeerd Gemengd koor 'Immanuel' uit Katwijk aan Zee, Dit uit 140 leden bestaand koor staat on der leiding van Frans Cornet en verder wordt dit koor op het orgel begeleid door Arie de Korte, Enkele liederen die zij op deze avond ten gehore zullen brengen zijn onder andere: Psalm 86, Jeruzalem, Psalm 42, U loven wij, o God, Tevens zal Jacomine Vooys, lid van dit koor, een tweetal liederen solo zingen en wel de liederen: Leer mij Uw weg en In Gcxls hand. Ook het uit 60 leden tellende kinderkoor 'De Sjofar' van de Christelijke Gerefor meerde Kerk te Zierikzee zal op deze zangavond optreden. Dit koor staat onder leiding van Ellen v, d. Hoek en wordt op de piano begeleid door Gerard Bin, De meditatie en het appèlwoord van deze zangavond worden verzorgd door ds. H. J. Th. Vclema van de Chr, Geref. Kerk te Zierikzee. Tijdens de zangavond zal er een kollekte gehouden worden waarvan de opbrengst bestemd zal worden vtwr de bouw van 2 scholen op Haïti. Deze vroegere Franse kolonie is nu het armste land van het Westelijk Halfrond. De bevolking be staat voornamelijk uit nakomelingen van Afrikaanse negerslaven. Sinds 1987 is Woord Daad onder de Franse naam Parole et Action op Haïti werkzaam. Vanwege de kleine en slechte toestand van een tweetal scholen in het Culde- Sac-gebied en in de Plaine de L'Arbre vroeg de bevolking om de bouw van 2 nieuwe scholen, zodat meer kinderen naar school kunnen en beter onderwijs zullen ontvangen. In z'n vergadering van a.s. donderdag avond wordt Middelharnis' gemeente raad voorgesteld een krediet van ƒ38.500 beschikbaar te stellen voor aanschaf en installatie van een nieuwe geluidsinstal latie in de raadzaal. De kwaliteit van de daar beschikbare in stallatie heeft al sinds de ingebruikname van het gemeentehuis in 1986 te wensen overgelaten. Vooral op de publieke tri bune (en aan de perstafel!) was de dis cussie dikwijls moeilijk te volgen. Drie jaar geleden werd een tussenoplossing aangebracht maar ook dat heeft niet tot voldoende verbetering geleid. De fa, Huibrechtse is gevraagd offerte voor een nieuwe installatie uit te bren gen. Het Middelharnisse bedrijf heeft met Philips een onderzoek uitgevoerd waarop het nieuwe voorstel is gebaseerd. De raadscommissie heeft het College ge adviseerd de raad aanschaf voor te stel len. Het ontbreken van een goede geluidsinstallatie wordt een onbevredi gende situatie genoemd. In het Herv, kerkgebouw te Dirksland wordt zaterdag 15 juni geconcerteerd door de bariton Karel Bogcrd en organist Martin Mans, Het concert, dat in het teken staat van het geestelijk lied, begint die avond om 8 uur. Er is ook gelegen heid tot samenzang en Martin Mans zal op het orgel improviseren. Door de opbrengst van de kollekte en van de verkooptafels hoopt het comité van Schouwen-Duiveland een steentje te kunnen bijdragen aan dit project, waar voor in totaal ƒ223.000,- nodig is om het te kunnen realiseren. De toegang van deze zangavond is vrij. Mocht u eventueel zijn verhinderd, dan kunt u ook een gift overmaken op het volgende bankrek.nr, 66,64,26,899 van de LN.G, te Zierikzee met vermelding van 'Zeeland bouwt 2 scholen op Haïti', Mie leerlingen van de Eleos A.S. donderdag 6 juni neemt de Eleosschool ZMLK deel aan de speciale Jeugd-Olympiade Zuid-Holland (georganiseerd door de sportraad Zuid-Holland). Zij hebben met 3 leerlingen deelgenomen aan de officiële ope ning op het Binnenhof in Den Haag op 23 mei. Deze opening werd verricht door een lid van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, in samenwerking met Pemettc Osinger (schermster) en Monique Kalkman (deelneemster paralympics). Josicn, Danielle en William kregen een Sjoz-vlag overhandigd. Op met de vlag van de Sjoz school is er al goed geoefend voor deze sportieve dag o.a, werd een voetbalstage gegeven door echte trainers van V.V, Middelburg, De daarop volgende wedstrijd tegen een team van de Ireneschool werd door 11 meter schieten tenslotte door de Eleosschool gewonnen, In de week van 3 t/m 6 juni wordt er op school aan de hand van lesbrieven o,a. gewerkt aan olympisch rekenen, EHBO en taal.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2