EHIVt1DEIi-l1IEmi/5 Met de boot naar Rotterdam Overdenking VERKOPING uit de Heilige Schrift HOOIBEREN Ouderenweek in uw apotheek Ophalen spullen rommelmarkt Bescheiden Schotejil-deelname 1996 EB Impressie van een dagtocht met 'de Veerman' ZRO-kringkampioenschappen een huis verkopen.., Makelaar Tamboer 3e Blad VRIJDAG 24 MEI 1996 No. 6504 cdankomsi der èoot V'Hg, S. V. (1. FJaai, Uiédelhixtinsé Vrijdag 17 mei, een stille nevelige dag. In de haven van Middelharnis ligt plezierboot 'De Veerman' te wachten op z'n passagiers. Als we daar tegen tien um- arriveren is vrijwel iedereen al aan boord. Dat geeft met een het idee van 'net de boot gehaald' en het 'Menheerse-boot-gevoel' wordt nog versterkt door bekenden die vanachter hun koffie naar je knikken en wenken. Je weet het gelijk zeker: het wordt een leuke dag. Naar buiten 'De Veerman' vaart voorzichtig langs de jachten die in de haven en in het haven- kanaal liggen. Het fluitekruid langs de dijk van het havenkanaal staat roerloos, schapen kijken ons gezapig na. De sluis naar het Haringvliet is 7 meter breed, 'De Veerman' meet 6.90 m. De sluis doemt voor ons op en menigeen gaat staan om te zien hoe kapitein Maas Huizer zonder horten en stoten door de sluis gaat. De sluis is goed onderhouden, de zware deuren zien er betrouwbaar uit. Door de opening van de sluis zien we. de havenhoofden van Middelharnis zich strekken in het Haringvliet. Door de lichte mist is van de verte wei- nig te zien, heel de horizon wordt ge vormd door het Haringvliet dat voor ons ligt als een eindeloos wijd water. De kapitein geeft uitleg over de beton ning en vertelt dat we straks het Spui op zullen varen. 'De Veerman' heeft de stroom mee en maakt een snelheid van zo'n 18 km per uur. Lekker binnen Langs het Spui het hoog opgaande riet van de Korendijkse Slikken en de na tuurgebieden bij Zuidland. Een enkele hengelaar onder groene paraplu steekt z'n hand naar ons op. Goudswaard rijst als een ansichtkaart uit het groen: boer derij, torentje en molen. Elk raam biedt een schilderijtje en vanaf het bruggedek is het uitzicht nog mooier. De geloof het zo wel want het is waterkoud. Ik maak een praatje met Jaap Rooij die namens het Streekmuseum met deze tocht meegaat. Hij heeft een kleine expo sitie ingericht van oude foto's van de ha ven van Middelharnis en de Menheerse boot. Voor de VVV-Overflakkee, die de tocht met 'De Veerman' heeft georganiseerd, is Gerda van de Boogerd er vandaag bij. De dagtocht met 'De Veerman' is een groot succes gebleken, vertelt Gerda. Met rederij Huizer zijn drie van deze rei zen afgesproken en ze waren alle drie binnen de kortste keren uitverkocht. Hoewel er 160 mensen op 'De Veerman' kunnen houdt rederij Huizer het op 100 passagiers, zodat men bij alle weersom standigheden volop bewegingsvrijheid heeft. Bij mooi weer kan iedereen buiten zitten en bij minder mooi weer is het binnen zeer comfortabel. Andere blik Als je zelf niet zeilt of geen bootje hebt realiseer je je niet hoeveel mooi gelegen jachthavens er in onze omgeving zijn. Het haventje van Nieuw-Beijerland is een toonbeeld van landelijkheid: het spit se kerktorentje en de grote korenmolen bij de haven, met het veer naar Hekelin gen. Bij Oud-Beijerland wijst de kapitein op de oude aanlegplaats van de Men- NIEUWETONGE D.V. woensdag 29 mei hoopt de Vrou wenvereniging 'Kleine kracht' der Ger. Gemeente haar jaarlijkse verkoping te houden in de zaal van de kerk. Er is weer van alles te koop, teveel om op te noe men. Openingstijden zijn 's morgens van 10 tot 12 uur, 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 8 uur. Tot ziens op onze verkoping. heerse boot. Ik herinner me van mijn moeder dat ze daar, als kind, van de boot afstapte en werd opgehaald door een oom uit Oud-Beijerland. Na de jachthaven van Oud-Beijerland gaan we linksaf naar de Oude Maas en het Botlekgebied. In onze haast hebben we vanmorgen de kaart in de auto laten liggen, zodat het niet altijd even gemakkelijk is ons te oriënteren. Zeker niet met zoveel ver schillende soorten Maas. Vanaf het wa ter ziet de omgeving er heel anders uit dan vanaf de weg, en wat maakt het een verschil dat je reist zonder haast, met alle aandacht voor de omgeving in plaats van voor de verkeersborden. De havens van Rotterdam Terwijl we onder de Spijkenissebrug en de Botlekbrug door varen en het Botlek gebied binnenkomen, waar kolossale containerschepen aan het laden en lossen zijn, krijgen we vanaf de brug van 'De Veerman' ter zake doende informatie. Niet te veel en niet te weinig en op mo menten dat je er wat aan hebt. Hier ver telt Maas Huizer alvast iets over de geschiedenis van de Rotterdamse haven, omdat er straks zoveel te zien is dat je teveel toelichting niet meer zou kunnen verwerken. Nooit geweten dat Delfshaven is aange legd in een concurrentiestrijd tussen Delft en Rotterdam. Huizer weet er veel van; wijst op plaat sen waar tunnels liggen, hoe en wanneer bruggen gebouwd zijn en wanneer welke havens gegraven zijn. Via de Nieuwe Maas varen we langs Schiedam en over de Maastunnel. We gaan onder de Erasmusbrug door, het nieuwste van het nieuwste. We raken doordrongen van de uitgestrektheid van het Rotterdamse havengebied. „Er komt zomaar geen einde aan" hoor je iemand zeggen. Inmiddels hebben we ons de lunch goed laten smaken: geurige soep en broodje kroket. De keus aan het buffet is groot en water maakt hongerig. Genietend van mijn tweede broodje heb ik hotel New York zien langskomen, het oude kantoor van de Holland Amerika Lijn. Daar moe ten we ook nog eens naar toe, want daar zie je de havens en Rotterdam weer van uit een andere optiek. We zien de nieuwe Kuip van Fijenoord, passeren de van Brienenoordbrug, gaan langs Usselmonde en Bolnes. Als de schepen langs Dordt Over De Noord richting Ridderkerk, langs scheepswerven en voorbij Kinder dijk en dan een kreek op die parallel aan de hoofdvaarweg loopt. Daar zien we de achterkant van de wel vaartsmedaille. Schepen liggen daar op de sloop te wachten en geven een onbe haaglijk gevoel na al het mooie dat we gezien hebben. En dan te bedenken dat er al veel is opgeruimd vergeleken met enige jaren geleden. Ik besluit er niet te diep over na te denken - al vind ik het heel goed dat we dit stukje niet hebben overgeslagen - en ga er liever aan voor bij als de schepen langs Dordt. Waar die vergelijking vandaan komt wordt actueel als aan het einde van de kreek een hoge stellingmolen in beeld komt: Dordrecht. Daar ligt de oude stad aan de brede ri vier. Hoeveel schepen zijn hier door de eeuwen heen binnengekomen en waarom voeren de schepen op een gegeven mo ment langs Dordrecht? Waarschijnlijk heeft het te maken met de opkomst van de stoomvaart en het verbeteren van de <Middelharnm. Een foto van de 'Middelharnisse boot' in de beginjaren van deze eeuw verbinding van Rotterdam met de Noord zee door de aanleg van het Voorns ka naal en de opening van de Nieuwe Water weg. In eerder eeuwen was de ligging van Dordrecht bijzonder gunstig. Hier kreeg de Rijn- en Maasvaart immers verbin ding met de vaart via de Hollands- Zeeuwse stromen naar Engeland en naar Holland, Brabant en Vlaanderen. Rond 1300 verwierf de stad het stapelrecht van waren (o.a. wijn, graan en hout), die langs de Merwede en de Lek naar zee gevoerd werden. Dit privilege werd later zelfs uitgebreid met stapeldwang voor stroomopwaarts gevoerd zout. Dordrecht had ook marktdwang waar door de mensen uit de wijde omgeving verplicht waren hun waren in Dordrecht op de markt te brengen. De oude pakhuizen aan de kade maken nieuwsgierig naar de geschiedenis van Dordt. Wanneer ging het mis met zo'n belangrijke havenplaats en hoe gaat het nu met deze stad die er op kan bogen de geboorteplaats te zijn van beroemde Hol landse schilders als Albert Cuyp en Fer dinand Bol? We nemen ons voor gauw een bezoek aan Dordt te brengen. Rustig De Dordtse Kil is een breed water en ook lang. Na de bezienswaardigheden van Dordrecht zakken we een beetje onder uit. Je kunt tenslotte ook niet alles gede tailleerd in je opnemen. Het weer is niet veranderd, het blijft teleurstellend koud. Binnen is het goed om even te soezen en te mijmeren. Aan het einde van de Dordtse Kil stroomt majestueus het Hol lands Diep en we zijn weer vol aandacht. We zien de Moerdijkbrug links van ons naar Noord-Brabant gaan terwijl wij de steven naar rechts wenden voor het laat ste traject naar huis. Tegenover het industriegebied van de Moerdijk ligt de jachthaven van Strijen Sas. Bij de Noordschans, ter hoogte van Klundert treffen we een parlevinker die boodschappen aflevert bij een groot bin nenvaartschip. De 'Proviandboot Wil lemstad' voert het motto 'Nooit ver, al tijd vers'. Onder Willemstad komt de Haringvlietbrug in zicht. De zon breekt alsnog even door de wolken. Witte zwa nen dobberen blinkend om 'De Veer man' heen als we het Haringvliet op varen. Tien Gemeten ligt sereen aan onze rech terkant. Achter Tien Gemeten prikt het torentje van Zuid-Beijerland in de blauw grijze lucht. Sinds vanmorgen hebben we een cirkel van ongeveer 140 km afge legd. Het loopt tegen zes uur. Een prachtige oude klipper komt ons te gemoet zeilen. Maas Huizer vertelt dat klippers rond 1900 werden gebruikt om landbouwprodukten van Goeree-Over- flakkee naar Rotterdam en Den Haag te brengen en geladen met bouwmaterialen weer terug kwamen. Het zijn de klippers van de foto's van het Streekmuseum. Verzorgd Een kwartier voor aankomst belt de ka pitein met de havenmeester van Middel harnis. 'De Veerman' zal niet helemaal naar binnen gaan, want in de haven is het nu te druk met jachten. Er is een plaatsje bij de sluis gereser veerd en op het Menheerse Hoofd wacht een touringcar om ons naar het Vinger- ling te brengen. Vanuit de bus zwaaien we nog naar de Huizers en hun mede werkers. Ze hebben goed voor ons ge zorgd en we kunnen een tocht met 'De Veerman' van harte aanbevelen. We hebben al afgesproken voor een zo merse tocht op de Grevelingen, het gebruikelijke vaargebied van 'De Veer man'. Cathy Westdorp De Heilige Geest uitgestort als een stroom van levend water Die in Mij gelooft, stromen des levenden waters zullen uit zijn bin nenste vloeien. En dit zei Hij van de Geest, Dewelke ontvangen zou den die in Hem geloven. (Johannes 7:38 en 39a) Een van de grote feesten van Israël was het Loofhuttenfeest. Het was ten dele een oogstfeest om de Heere te danken voor alles wat Hij had doen groeien. Maar te vens was het een feest ter herdenking aan de tocht door de woestijn van Egypte naar het beloofde land. Men had toen im mers niet in vaste huizen maar in tenten, in losopgeslagen hutten, gewoond. Eén van de hoofdmomenten van de feestvie ring was het uitgieten van het water ten tijde van het morgenoffer. De priester schepte het water met een gouden kruik uit de vijver Siloam. Dat gebeurde onder trompetgeschal en onder het zingen van de woorden: „We scheppen water met vreugde uit de fonteinen des heils". En dat water werd uitgegoten voor het aan gezicht des Heeren op de laatste dag van het Loofhuttenfeest. Was het een herin nering aan het water dat uit de geslagen steenrots vloeide in de woestijn toen het volk van dorst versmachtte? In elk geval zinspeelt de Heere Jezus op deze dingen als Hij uitroept: „Zo iemand dorst heeft die kome tot Mij en drinke". En de Heere Jezus is in werkelijkheid die geslagen steenrots uit de woestijn. Hij is immers aan het kruis verbrijzeld om de zonden van Zijn volk te boeten en hen van de eeuwige dorst te verlossen. Want uit Zijn verbrijzeling, uit Zijn lijden en sterven, schiet een stroom van eeuwig le ven voort, waaruit dorstigen het leven en de zaligheid kunnen indrinken. Johannes vertelt er van in het zevende hoofdstuk van zijn evangelie: „En op de laatste dag, zijnde de grote dag van het feest, stond Jezus en riep: Zo iemand dorst heeft die kome tot Mij en drinke! Die in Mij gelooft, stromen des levenden waters zullen uit zijn binnenste vloeien. En dit zei Hij van de Geest, Dewelke ontvan gen zouden die in Hem geloven; want de Heilige Geest was nog niet uitgestort, overmits Jezus nog niet verheerlijkt was' (vers 37-39). De Heilige Geest werkte wel vóór Pink steren, maar Hij had nog geen blijvende woning in het midden der gemeente. Dat kon pas toen Christus Zijn werk vol bracht had tot verzoening en verlossing van zondaren en in de hemel opgenomen was. Toen kwam op het Pinksterfeest de Heilige Geest en Hij werd uitgestort als een stroom van levend water. En waar die stroom ook door onze harten gaat, daar gaan we getuigen van het heil en de genade van de Heere Jezus Christus, daar vloeien stromen van levend water uit ons binnenste tot zegen van velen die we op onze levensweg ontmoeten. Van onszelf hebben we niets. Ons natuurlijk hart is geen bron van zegen en leven. Hoe diep we ook graven in ons eigen onbekeerde hart, we zullen nooit die ader van levend water vinden, het zijn alleen maar bittere wateren van de zonde die daar opwellen en soms ook duidelijk naar buiten ko men. En dan kunnen we alleen maar zeg gen: Ik ellendig mens, wie zal mij toch verlossen van het lichaam dezes doods? Maar bij de Heere Jezus is er alles wat bij ons ontbreekt. Wij hebben geen ge rechtigheid of heiligheid, geen vrede of troost, geen leven of kracht in onszelf. Ja, we missen elk geestelijk leven en we liggen buiten Christus midden in de dood. Maar in Hem is alles te vinden, waardoor we welgetroost leven en zalig sterven kunnen. Maar dan moet Christus niet buiten ons blijven, maar dan moet Hij met al Zijn weldaden door de Heilige Geest in ons hart komen wonen. We moeten door het geloof, dat de Heilige Geest in onze harten werkt door de ver kondiging van het evangelie, met de le vende Christus verbonden worden. Zou dat niet het gemis zijn in ons persoonlijk en kerkelijk leven dat we zo weinig uit die Pinksterzegen leven? Waar de Hei lige Geest komt daar zullen stromen van levend water uit ons binnenste vloeien. Zeker, de genade Gods ontvangen en uit de verzoening van Christus leven is aller eerst een persoonlijke zaak. En we moe ten persoonlijk wederomgeboren worden om deel te krijgen aan de zaligheid die Christus voor ons verworven heeft. Het werk der genade moet in ons eigen hart beginnen. En we zullen onszelf moeten onderzoeken of de Geest Gods wel in ons hart woont. Een uitgedroogde bron kan geen water geven. Maar waar we door een waar geloof met Christus ver bonden zijn en waar we met onze dorst tot Hem gekomen zijn, gaan ook stromen van levend water uit ons binnenste vloei en. Toen de Heilige Geest op die eerste Pinksterdag was uitgestort begon Petrus terstond de grote werken Gods te ver kondigen en dan gaan die wateren ook stromen. Waar dorst en verslagenheid des harten is, daar gaat de Heilige Geest werken, ja daar is de Heilige Geest al aan het werk. Zeker, er is veel dorst die nooit verza digd wordt. Maar dat is een dorst naar geld en goed, naar zonde en werelds ge not, naar kennis en macht. Maar waar de Heilige Geest de dorst naar God in ons hart heeft gewekt, waar we ons als arme zondaren voor God hebben leren kennen, waar we geleerd hebben hoe groot onze zonde en ellende is, waar we geen vrede met God hebben, daar verstaan we de psalmist die uitroept: „Gelijk een hert schreeuwt naar de waterstromen, alzo schreeuwt mijn ziel tot U, o God. Mijn ziel dorst naar God, naar de levende God: wanneer zal iV ingaan en "oor Gods aangezicht verschijnen?" En het antwoord van Christus is: „Zo iemand dorst, die kome tot Mij en drin ke". Christus staat als de geslagen steen rots in het midden van deze wereld en de wateren van de Heilige Geest vloeien in brede stromen uit Hem voort. En we mogen tot Hem komen als arme, verlo ren, dorstige zondaren: Hij zal ons niet verstoten. Zeker, dat fluistert de duivel ons wel in. En ons hart is zo ongelovig en zo kleingelovig en zo achterdochtig, maar we hebben niets anders nodig dan dorst om tot Christus te komen. Er staat niet: „Zo iemand waardig is die kome tot Mij en drinke". Neen, er staat alleen maar: „Zo iemand dorst heeft"... Dorst naar God, dorst naar Christus, dorst naar gerechtigheid waarmee we voor God kunnen bestaan. Het is zo groot en heerlijk dat het Pink steren geworden is, dat de Heilige Geest gekomen is om ons te leiden in alle waarheid, om ons de weldaden die Christus verworven heeft aan onze har ten toe te passen. Want het is de Heilige Geest Die de dorst in onze harten wekt. En het is diezelfde Heilige Geest Die ons doet drinken uit de levende wateren van Christus. Daartoe moest Christus ten hemel varen, opdat de Trooster, de Heilige Geest, zou kunnen komen. Hij heeft het zelf tot Zijn discipelen gezegd: „Het is u nut dat Ik wegga, want indien Ik niet wegga, zo zal de Trooster tot u niet komen; maar in dien Lc heenga, zo zal De Hem tot u zen den... En De zal de Vader bidden en Hij zal u een andere Trooster geven, opdat Hij bij u blijve in der eeuwigheid, name lijk de Geest der waarheid. Welke de we reld niet kan ontvangen, want ze ziet Hem niet en kent Hem niet, maar gij kent Hem, want Hij blijft bij ulieden en zal in u zijn" (Johannes 16:7; 14:16). Die Trooster overtuigt ons van zonde, ge rechtigheid en oordeel en Hij brengt ons als verbroken en verslagen zondaren tot Christus, opdat we in Hem de enige troost zouden hebben in leven en in ster ven beide, opdat we zouden drinken van dat levende water dat Hij voor ons ver worven heeft. En Hij houdt ons ook bij die Christus, omdat alleen in Hem het le ven is. En wanneer we van de goede weg zijn afgedwaald brengt Hij ons weer terug. En die Heilige Geest moet ons op onze dwaalwegen nogal eens opzoeken, want we hebben een dwaalziek hart. En we kunnen niet zonder die Christus en dat levende water. Maar de Heilige Geest verlaat niet het werk dat Hij begon. Hij zal ons geregeld weer tot Christus bren gen, tot die Bron van het levende water. Hier hebben we immers telkens weer dorst. Maar waar we drinken van die levende wateren, daar zullen we ook getuigen, daar zullen ook stromen van levend water uit ons binnenste vloeien, daar mogen we ook voor anderen nog tot een zegen zijn. En eens komt de tijd dat we nooit meer zullen hongeren en dorsten, omdat dan het nieuwe paradijs gekomen is. Want dan zal het Lam ons weiden en ons een Leidsman zijn tot levende fonteinen der wateren, klaar als kristal. En God zal alle tranen van onze ogen afwissen. En we zullen eeuwig bij de Heere zijn. Zalig allen die geroepen zijn en door de Hei lige Geest geleid worden tot die bruiloft des Lams. Ds. A. Vroegindeweij (t) 'de Zwaluw'Sommelsdijk Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert op dinsdagavond 4 juni een extra avond hooiberen maken. De kosten zijn hier voor ƒ26,50 per persoon, incl. een kopje koffie. De avond begint om 19.30 uur. Wilt u hieraan deelnemen, dan kunt u zich tot 31 mei opgeven bij Ellen Breure, tel. 483781 of bij Annemarie Knape, tel. 485945. Zoals ieder jaar in de maand mei werden de afgelopen drie weekenden de ZRO- kringkampioenschappen 1996 te Dor drecht gehouden. Dit jaar mocht de Schotejil op een tiental nummers in actie komen. Op deze nummers werd drie keer gestart door Michiel de Gelder, twee keer door Marjon van Kempen en Rianne Noordijk, en één keer door Wil lem Joppe, Marjet Goedhart en Leander Noordijk. Een bronzen medaille was er voor Mi chiel de Gelder op de 100 m schoolslag in een tijd van 1.28.8, hetgeen hem een persoonlijk record en tevens een clubre- cord opleverde. Verder verbeterde Rianne Noordijk in het 50-meter bad Aquapulca te Dor drecht haar persoonlijk record op de 100 m vlinderslag naar 1.40.9. De volledige Schotejil-uitlsag luidt als volgt: 200 m rugslag: Marjon van Kempen 2.42.0 100 m vrij Michiel de Gelder 1.10.3 Marjet Goedhart 1.16.7 100 m rugslag Rianne Noordijk 1.32.8 Marjon van Kempen 1.13.5 100 m school Willem Joppe 1.46.1 Michiel de Gelder 3eplaats, pr+cr 1.28.8 100 m vlinder Rianne Noordijk pr 1.40.9 100 m rug Michiel de Gelder 1.18.9 Leander Noordijk 114.7 Apothekers van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland presenteren van 3 t/m 7 juni: Onder het motto 'Kom eens praten over uw medicijnen' organiseren de Neder landse apothekers van 3 tot en met 7 juni de 'Ouderenweek in uw apotheek'. De apothekers van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland willen hier graag een bijzondere bijdrage aan leveren. Speciale aandacht gaat uit naar ouderen, omdat bekend is dat zij meer en vooral meer verschillende medicijnen gebruiken dan jongeren. Zo gebruikt tweederde van de 65-plussers één of meerdere genees middelen. Bovendien hebben zij 2Vè keer zo veel kans op bijwerkingen dan perso nen onder 65 jaar. Als voornaamste aktiepunt nodigen de apothekers van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland hun oudere patiën ten uit om met de apotheker zelf een ge sprek te hebben over hun medicijnge bruik. Dit gesprek wordt gevoerd aan de hand van de geneesmiddelen 'die de pa tiënt meeneemt naar het gesprek. In de weken voorafgaand aan de Ouderenweek kan men een gratis 'groene zak' in de apotheek verkrijgen om de verschillende medicijndoosjes e.d. in mee te nemen naar het gesprek. Ook zelf gekochte me dicijnen kunnen daarbij meegenomen worden. Tijdens het gesprek kunnen alle aspecten van medicijngebruik aan de orde komen. Denk bijvoorbeeld aan de wijze van ge bruik, bijwerkingen en vragen over de bijsluiter. De apotheker zal de vragen zo goed mogelijk beantwoorden en zonodig (later) contact opnemen met de arts van de patiënt. Als u zo'n persoonlijk ge sprek tijdens de Ouderenweek op prijs stelt kunt u hiervoor een afspraak maken bij uw apotheek. De apothekers hebben hiervoor tussen 2 en 4 uur 's middags speciaal tijd gereserveerd. Natuurlijk staat men in de apotheek niet alleen tijdens de Ouderenweek, maar aDe 52 weken van het jaar klaar om advies over medicijnen te geven. Om de apo theek in het algemeen en de Ouderen week in het bijzonder extra te belichten wordt vanaf 28 mei de 'Apotheekkrant' NIEUWE TONGE Ook dit jaar wil JV Het Kompas weer een rommelmarkt organiseren in en rondom 'Elim' voor verschillende zen dingsorganisaties. De datum hiervoor is D.V. 29 juni 1996. Wij willen u vragen of u voor ons nog bruikbare oude spullen zoals meubels, boeken, speelgoed enz. apart wilt houden. De inleverdata zijn 25 mei, 8 en 22 juni. U kunt uw spullen dan afgeven bij de schuur van fam. Van Kempen aan de Duinvenwaardseweg 7. Wij zijn aanwe zig van 9.00 tot 12.00 uur. Als u de spullen niet zelf kunt brengen kunt u ook bellen naar de volgende, tele foonnummers: 651316, 651644, 651865. De spullen worden dan op de genoemde data bij u opgehaald. Ook zelf gemaakte nieuwe spullen zijn altijd welkom. JV Het Kompas met optimaal resultaat Tel. (0187) 48 3477 huis-aan-huis verspreid. In deze krant, bedoeld voor jong en oud, vindt u artike len en tips over gezondheid en medicij nen. Het doel van de Ouderenweek is om een veiliger en effectiever medicijngebruik door oudere patiënten te bevorderen. Maar daarnaast zal uw apotheek ook an dere zaken extra belichten, zoals het ge bruik van hulpmiddelen voor incontinen tie, suikerziekte, astma, etc. Kom dus gerust langs in uw apotheek voor advies en informatie. Uw apothekers: Apotheek Dirksland: R. F. M. Herculeijns. Apotheek St. Joris, Sommelsdijk: A. J. G. Jordens. Apotheek Zierikzee: C. C. H. W. Verschuren. Apotheek Menheerse, Middelharnis: J. Slager. Apotheek Ouddorp: H. Vissering. NVM UAXEAV)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 9