Jeugdtriathlon groot succes! Zangavond in Herv. Keri( Dirl(sland Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Groot mannenkoor concert Wijziging ZWN-dienstregeling op Goeree-Overflakkee de juiste [g taxatie... Makelaar Tamboer „MIT D'N TIED MEE" Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 24 MEI 1996 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in de linkerbovenhoek 'Vragen-rubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. OPPttiSEN MET ZONNEQliNK De meningen zijn verdeeld over het ge bruik van een zonnebank, de één is fel tegen en de ander ziet chocoladebruin en wili er geen woord over horen. Zijn die dingen nu schadelijk of niet? Antwoord: De Stichting Consument Veiligheid heeft ernstig gewaarschuwd tegen het zorgeloos gebruik van zonne- banlfen, omdat er honderden mensen per jaar in een ziekenhuis belanden wegens huidverbranding en geïrriteerde ogen, veroorzaakt door de ultra-violette stra ling. Het bleek dat de verkopers en de verhuurders van deze apparaten vaak on voldoende voorlichting geven over de gevaren. Zo is men wettelijk verplicht op het dragen van speciale beschermings- brillen te wijzen. Ook waarschuwingen tegen de U.V.-straling zijn vrijwel ner gens aanwezig. Menigeen ligt daardoor te lang op de bank en krijgt per keer een te grote dosis straling. HET OÜOiTE SCttÜlET Welk volk schreef het éérste, het Chinese of het Egyptische? Antwoord: In elk geval niet het Chinese, want de oudste voortbrengselen van die geschreven taal dateren ongeveer uit het jaar 1200 vóór Christus terwijl er in 1995 Egyptische hiëroglyfen ontcij ferd zijn, die volgens de archeologen uit het jaar 3.200 voor Christus stammen. En dat is nog ouder dan het oudste spij kerschrift uit Mesopotamië, dat lange tijd als het oudste schrift werd beschouwd omdat de Sumeriërs het zouden hebben gebruikt. Maar latere onderzoekingen leerden, dat zij het wel verbreid hebben, o.a. onder de Semitische Akkadicrs en de Babyloniërs, maar dat de Subareeërs vóór hen de uitvinders (kunnen) zijn ge weest. Als er niet een volk is geweest dat nog éérder iets wist vast te leggen... Maar de oude(re) Egyptenaren kenden vóór de Eerste Dynastie, die omstreeks 3.000 v. Chr. begon, nog een Nulde Dy nastie waarvan thans zo'n twintig konin gen bekend zijn. Te Abydos vonden Duitse onderzoekers een tot dan onbe kend graf met benen voor%verpen, waar op onbekende tekens. Later bleken het 'letters' te zijn, elk bestaande uit één tot vier streepjes. Het waren teksten over de levering van goederen van 5200 jaar ge leden. En het ziet er naar uit dat er nog oudere graven met interessante teksten gevonden zullen worden, want de ar cheologen zoeken verder... MOOEinUTO'i Sinds enige tijd verzamel ik met veel ple zier modelauto's. Weet u of er een club bestaat die inlichtingen geeft en waar je lid van kunt worden? Antwoord: De club die u zoekt bestaat. Het is de Nederlandse Algemene Mini atuur Auto Club (NAMAC), Postbus 16004, 2301 GA Leiden. Tel. (071) 5224004. Het doel van deze club is het bevorderen van het verzamelen, de bouw en het verbouwen van miniatuurauto's. Ze telt meer dan 3000 leden. Er wordt ook een verenigingsorgaan uitgegeven, genaamd 'Auto in miniatuur'. EEU OUDE MUNT Tijdens tuinwerkzaamheden heb ik een oud muntje gevonden. Ik stuur u hierbij een met potlood gemaakte afdruk. Kunt u de munt determineren? Heeft u enig idee van de waarde? Antwoord: Het muntje dat u gevonden heeft is een duit uit Gelderland uit het jaar 1759. Het toont aan de voorzijde het Wapen van Gelderland met kroon. Op de achterzijde staat vermeld: D.GELRIAE 1759, met een weelderige versiering in Rococostijl. De waarde van het muntje nu is afhankelijk van de staat waarin het verkeert. De waarde kan liggen tussen de 7,50 en de 15,-. Tip: de munt kan zichtbaar opknappen als u hem enige tijd in een badje cola legt. HttP OttN Kunt u mij inlichten waar de elektrische hapjespan te koop is, zoals die in Ame rika al veel gebruikt wordt? Antwoord: De importeur van de elektri sche hapjespan die u bedoelt is de fa. Lenscn, Laan van Haagvliet 7, 2271 XL Voorburg, tel. (070) 3861800. In de daar aanwezige showroom kunt u uw keuze maken en vervolgens uw bestelling dtx)r- geven aan een zaak in huishoudelijke artikelen bij u in de buurt. De prijzen lig gen tussen de 100,- en 160,-. TElETOOfiGiai Ik heb een abonnement op de 20 tele foongidsen van Nederland, maar die ver schenen niet in 1995 en nu nog niet. Wat te doen? Antwoord: Bel 06-0402 (gratis) en u krijgt goede raad, bijv. over de CD-rom met alle nummers van alle plaatsen in Nederland, die gratis is voor abonnees op de serie van 20 (vertraagde) telefoon boeken. Op 17 mei j.l. gingen in Dirksland ongeveer 130 deelnemers van start in de jeugdtriathlon die elk jaar wordt georganiseerd door Triath- lonvereniging Goeree-Overflakkee. T.V.G.O. heeft daarmee de organi satie in handen van het grootste jeugdtriathlon-evenement van Nederland. Ook dit jaar hield Radio Flakkee het Flakkeese publiek weer volledig op de hoogte van de geleverde prestaties, zodat ook de familieleden thuis alles konden volgen. De inschrijving was dit jaar open voor iedereen geboren tussen 1978 en 1987. Per leeftijdsgroep zijn de afstanden altijd zo afgestemd dat alleen finishen al een prachtige prestatie is voor iedere deelne mer. Naast het individueel klassement is er ook een scholenklassement waaraan iedere triathleet in de dop vanzelf mee doet als de naam van de school op het inschrijfformulier staat. Om tien uur 's morgens liep sportcom plex 'De Gooye' al vol met kinderen en ouders. Bij beiden was de spanning op het gezicht te lezen, nadat de eerste groep zich had omgekleed, werd door wedstrijdleider Peter Keuker nog eens duidelijk verteld wat de spelregels waren van een heuse triathlon. Hierna viel om precies 11.00 uur het startschot voor de groep 8- en 9-jarigen. Vervolgens herhaalde zich dit tafereel nog vier keer met de hogere leeftijdsca- tegoriën, totdat om een uur of drie 's middags ook de laatste deelnemer over de finish ging. De jeugdtriathlon was uitermate geslaagd, zeker omdat er geen enkele uitvaller was. Strijd werd er ech ter wel degelijk geleverd, de inspanning was van de gezichten af te lezen en het publiek was vol bewondering over de prestaties. Al voor de vijfde keer op lijn mag T.V.G.O. terugzien op een leuk evene ment, dat volgend jaar zeker weer geor ganiseerd gaat worden op 5 mei, de datum die eigenlijk traditie is, maar dit jaar op zondag viel. Door de vele vrijwil ligers die elk jaar weer meehelpen ver liep alles vlotjes en kon directeur Den Hertog van Rabobank West-Flakkee (hoofdsponsor van de jeugdtriathlon) de prijzen al snel na de laatste finisher uit reiken, ledere deelnemer kreeg tenslotte nog een diploma met daarop de respec tievelijke tijden van het zwemmen, fiet sen en lopen, zodat er een leuk aanden ken aan deze dag was. Uitslagen: 1986-1987: meisjes: jongens: 1984-1985: meisjes: jongens: 1982-1983: meisjes: jongens: 1980-1981: meisjes: jongens: 1978-1979: meisjes: jongens: 1Annemiek Veltman 2. Sandra van der Voordt 3. Mischa de Jager 1. Niels Joppe 2. Timo Verbeek 3. Daan van Kempen 1Willemijn Veltman 2. Lieske van de Polder 3. Kim de Haan 1Jerwn Vroegindeweij 2. Ronald Broeders 3. Freek Goedhart 1Jenny Jongejan 2. Maartje de Jong 3. Marjet Goedhart 1Frank van der Voordt 2. Leendert Joppe 3. Johan van Driel 1Marjon van Kempen 2. Michelle v.d. Stok 3. Mirjam van Dijk 1. Marcel Klootwijk 2. Gerwin Grit 3. Mark van der Weijden 1Lisette Jeursen 2. Chantal Keuker 1Marco Franzen 2. Joost Schelling 3. Rob Stoutjesdijk Scholenklassement: 1. C.S.G. Prins Maurits, Middelharnis 2. R.G.O., Middelharnis 3. S.G. Jacob v. Liesvelt, Hellevoetsluis 4. O.B.S. 'De Inktvis', Dirksland 5. Daltonschool, Middelharnis UIKKERlttNO Wat is de gemiddelde tijd dat het regent in Nederland? Antwoord: Men kan slechts ruwe schat tingen geven, want soms beleven we lange droge zomers, en dan weer regent het weken of maanden lang... Maar over meer jaren bezien regent het 5% van de tijd en gemiddeld 1 Vi uur per dag. De Bilt houdt het op gemiddeld 790 mm neerslag per jaar. INKOMEN KONINGIN Kunt u mij uit de doeken doen wat de leden van ons Koninklijk Huis per jaar ongeveer uit de stqatskas ontvangen? Antwoord: Koningin Beatrix ontvangt 1,2 miljoen, doch daarvan moet zij het salaris van 239 personeelsleden betalen, van de hofmaarschalk tot en met de stal- jongens. Prins Claus toucheert 473.000. Prins Bemhard krijgt 330.000 en prin ses Juliana 688.000. Zij heeft 70 perso nen in haar dienst. De kroonprins Wil- lem-Alexander ontvangt 1,6 miljoen uit de schatkist, waarvan ƒ361.000 te boek staat als persoonlijk inkomen. De overige leden van de Oranje-familie wor den, zoals haar zusters en hun gezinnen, worden door koningin Beatrix onderhou den, die daarvoor alles bij elkaar geteld (ook de eerder genoemde bedragen) ƒ40,1 miljoen ter beschikking krijgt. OaaNIEFOTO'i Is het mogelijk foto-afdrukken te beko men uit het Archief van het Koninklijk Huis? In verscheidene geïllustreerde bladen zie ik onder de foto's wel eens staan 'Koninklijk Archief. Kunt u mij helpen aan het juiste adres, waar ik dgl. oranjefoto's kan opvragen? Antwoord: Voor foto's van het Konin klijk Huis kunt u zich wenden tot de Rijkvoorlichtingsdienst (R.V.D.), want die kan u foto-copieën tonen van hetgeen voorhanden is en u in contact brengen met de fotografen, die de opnamen maakten waarvan u een afdruk wenst te bestellen. Het adres is: R.V.D., afd. Dis tributie Foto, Anna Paulownastraat 76, 2518 BJ Den Haag, en voor informatie kunt u bellen (070) 3564105. Nnait UERLUIOT Weet u waar het klokgelui bij begrafenis sen vandaan komt? Antwoord: In de regel uit de klokketo- ren. Vrcxïger werd dcxir het luiden van de torenklok aan de dorpsgenoten bekend gemaakt, dat er iemand was overleden. Voor een volwassene werd soms met meer plechtigheid, of langer geluid dan voor een kind. Men sprak toen van 'ver luiden'. 'Hij is verluid' betekende: hij is d(X)d. Erfgenamen werd het geld 'met de klok toegeluid'. We zeggen nog wel: naar verluidt is dat en dat gebeurd. Bij begrafenissen spreekt men ook wel van 'uitluiden' of 'overluiden', vaak driem aal voor een volwassene en éénmaal voor een kind, en in 't laatste geval met een kleinere klok. Bij de begrafenis van een lid van het Koninklijk Huis luidt de Bourdon, de zwaarste klok van Delft, zo lang de stoet onderweg is van het paleis in Den Haag naar de Nieuwe Kerk te Delft, en die is bij gunstige wind in Den Haag en Rijswijk al te horen. Dat zou oorspronkelijk gebeurd zijn om de boze geesten weg te houden! Omdat het klok gelui zo goed bij diverse plechtigheden past, zal deze traditie in de streken waar nog 'verluid' en/of 'uitgeluid' wordt, vooriopig wel blijven bestaan. in het doolhof van prijskaartjes Tel. (0187)48 3477 Ladies' kraam op geraniummarkt S'dijk groot succes Op Koninginnedag stond de Ladies' Circle Gocrcc-Overflakkee op de gerani ummarkt te Sommelsdijk ten bate van de Ouddorpse Reddingsbrigade. Met veel plezier en succes verkochten de Ladies vogelhuisjes, vogeldrinkbakjes en tuin- becldjes, terwijl menig Flakkeeënaar zich naar de fotoquiz repte en zich afvroeg waar de fotograaf toch gestaan kon hebben. De netto opbrengst was boven verwachting: 1120,- zal ten goede komen aan de Reddingsbrigade. Dat men Flakkee goed kent, bleek wel uit de resultaten van de fotoquiz. De winnaar, Dennie van Kempen uit Oude Tonge, wist alle 20 eilandelijke plekjes te plaatsen. Tien personen hadden slechts één vergissing gemaakt, waardoor een loting nodig was voor de 2e, 3e en 4e oprijs. Deze gingen resp. naar mevr. De Jong-Melissant uit Herkingen, dhr. Ver- olme uit Middelharnis en fam. Van Es uit Nieuwe Tonge. De prijzen, ter be schikking gesteld door Juwelier Keu- vclaar, Divi Divi Mode en Restaurant Mooi Jantje, zijn inmiddels uitgereikt. De ladies stoppen echter niet bij een suc cesvolle kraam op Koninginnedag. Sponsors voor de Ouddorpse Reddings brigade zijn gezocht en gevonden bij de locale middenstand, musea, campings en VVV. Bovendien zal er een Flakkeesch kookboek uitkomen eind van dit jaar. Hierover kunt u meer lezen elders in deze krant, onder de kop 'Gezocht: Flakkeesche recepten'. Op D.V. zaterdag 8 juni a.s. hopen het Duivelands Mannenkoor uit Oosterland en het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo uit Mid delharnis een koor- en samenzang- avond te houden in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Kerk open 19.00 uur. De heer Bor, die als evangelist van de Christelijke Gereformeerde Kerk werk zaam is in het Belgische Gent, hoopt deze avond een referaat te verzorgen. Het Duivelands Mannenkoor, dat uitgaat van de Gereformeerde Gemeente van Oosterland, staat onder leiding van diri gent Henk Weekhout en wordt aan het orgel begeleidt door Stephan Folmer. Het koor bestaat inmiddels ruim 13 jaar en heeft ca. 65 leden. Enige jaren gele den nam het mannenkoor in deze kerk haar eerste cd op. Het Christelijk Jongerenkoor Psallite Deo heeft een interkerkelijke achter grond met leden uit vrijwel alle kerkge nootschappen van de gereformeerde gezindte, die op het eiland te vinden zijn. Het koor telt 50 enthousiaste leden, ver deeld over 15 sopranen, 6 tenoren, 6 bas sen en 23 alten. Het koor staat vanaf de oprichting in 1989 onder leiding van dirigent Paul Kieviet. Bart-Jaap de Bakker is als organist aan het jongeren koor verbonden. Tevens hoopt hij deze avond de samenzang te begeleiden op het prachtige orgel dat de kerk van Dirksland rijk is. Sinds kort is er in deze kerk een clave- cimbel geplaatst, van de hand van clave- cimbel-bouwer Matthijs Mijnders uit Goedereede. Op deze avond hoopt Paul Kieviet op dit instrument de Wiener Sonatine VI van W. A. Mozart ten geho re te brengen. Een stuk met een zeer levendig en lichtvoetig karakter, dat als afwisseling van de koor- en samenzang- avond ten gehore zal worden gebracht. Volgende week hopen we in een vervolg op dit artikel een toelichting te geven op het uit te voeren programma. Van deze avond zal tevens een opname worden gemaakt, welke op muziekcassette ver krijgbaar zal zijn. Wij hopen op deze gevarieerde zang avond ook op uw komst! Al 124 jaar een begrip op Goeree-Overflakkee. Morgenavond: m.m.v. bariton en tenor Speciaal programma Morgenavond, 25 mei 1996, wordt er in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk een groot mannenkoorconcert georganiseerd. Aan dit bijzondere concert wordt mede werking verleend door het Mannenkoor 'Groot Rotterdam', o.l.v. dirigent Mat thijs van Noort, de bariton Kees Deurloo en de tenor Johan Baaij. Organisten op deze avond zijn Janco Belder en Jaap Hollaar. Het mannenkoor 'Groot Rotterdam' heeft circa 130 leden en staat bekend om zijn mooie, warme en zuivere klank. Het koor maakte een vijftal cd-opnames en verleent regelmatig medewerking aan koor- en samenzangavonden. Zowel het mannenkoor als de bariton Kees Deurloo en de tenor Johan Baaij hebben voor deze avond een speciaal en afwisselend programma samengesteld van Psalmen en geestelijke liederen. Tevens is er op dit concert veel ruimte gemaakt voor samenzang. Ook het mooie Meere-orgel is in al zijn facetten te beluisteren. Beide organisten zullen het orgel op inspireren de en gevoelvolle wijze bespelen. De opening en de sluiting van deze avond wordt verzorgd door ds. G. Mulder uit Sommelsdijk. Aanvang 20.(X) uur. Toegang Dit concert wordt van harte bij aanbevolen. /luider Kreatiefbeurs in Ooitgensplaat Op zaterdag 8 juni 1996 van 10.00 tot 16.00 uur wordt in gebouw 't Centrum aan de Van Weelstraat te Ooitgensplaat een kreatiefbeurs georganiseerd. Op deze beurs laten diverse hobbyisten hun kunnen zien. Zo kunt u genieten van porseleinen pop pen, fimo-klei figuren, stoelen matten, kalligraferen, en nog veel meer. U kunt er leuke kado's kopen en de toe gang is gratis. Ook kunnen de kinderen hun flippo's ruilen. Met ingang van 2 juni 1996 is er een aantal wijzigingen in de dienst regeling van ZWN Openbaar Ver voer op Goeree-Overflakkee. Op 1 september a.s. zal de dienstregeling van ZWN in Zeeland en op Goe ree-Overflakkee nogmaals en dan meer ingrijpend wijzigen. Normaal gesproken wordt het nieuwe busboekje eind mei/begin juni uitge bracht. Vanwege de ingrijpende wijzi ging op 1 september a.s. heeft ZWN ervoor gekozen om het nieuwe busboek je voor Zeeland en Goeree-Overflakkee pas eind augustus uit te brengen. Tot 1 september a.s. blijft het huidige busboek je 1995/1996 geldig. Ook voor de zomerdienstregeling geldt de zomer- dienst van 1995. De reizigers worden over de wijzigingen per 2 juni a.s. onder meer geïnformeerd door middel van een OV-reizigerskrant en een wijzigingsblad. Deze zijn verkrijgbaar in de ZWN-bus- sen of via de afdeling klantenservice van ZWN Groep. Het gratis telefoonnummer is (06) 0220900. Bij de afdeling klanten service is ook een wijzigingsblad ver krijgbaar van lijn 104. De wijzigingen op Goeree- Overflakkee zien er als volgt uit: Lijn 135 Ooltgensplaat-Middelharnis v.v. Van maandag tot en met vrijdag rijdt tus sen de Schaapsweg en Ooitgensplaat om 17.04 uur een extra rit. Deze rit wordt NIET in de schoolvakanties gereden. Tussen de Schaapsweg en Stad aan 't Haringvliet rijdt een extra rit om 17.35 uur. Lijn 136 Ouddorp-Rotterdam v.v. Van maandag tot en met vrijdag vertrek ken de ritten met de nummers 13633 en 13637 uit Stellendam. De ritten 13614 en 13618 rijden tot Stellendam. Informatie over het traject Ouddorp-Stellendam v.v. staat in het wijzigingsblad van lijn 104. Lijn 138 Herkingen-Dirksland v.v. Van maandag tot en met vrijdag vertrekt rit 13805 om 13.26 uur uit Herkingen. De ritnummers staan vermeld in de dienstregelingtabellen. De ontwikkeliengen gae meraekels snel, vin 'j oak niet? As 'k terug dienke an m'n jonge jaeren, in daemae, man! 't is niet mear bie te beanen! 'k Ken me nog heuge dat t'r een span paerden van Arjaon den Hollander op hol gesloge warre, Arjaon zat op zo'n platte karre, je weet wel, Rien Poortvliet heit t'r ean gete kend in ean van z'n boeken. Al snuuvend kwamme ze an geglobberd, in Arjaon mar schreawe „Hoaiw, hoaiw!" mar jae, ze luusterden voor geen meter, moe der die net de was ophieng, 't zal wel op maendag geweest hoa, hoarde ze an komme, as een haes repte ze naer de weg, in zonder nae te diénken sprong ze tussen de hollende paerden, greep ze bie h't bit, in gieng mit d-'r heale gewicht d'r anhange, ze was goewd an de wichte dus moste die knollen wel mit d'r koppen naer beneden, toch wier ze nog tientalle meters meegesleurd oor, mar ze kreeg ze tot staen! Al rillend bleve ze bezweat stae in kon Arjaon van de karre sprienge, tjonge, as 'k 'r nog an terug dienke, bin 'k 'r nog groas op, wat was ze moewdig, een paer daegen laeter stieng h't in h't Eilande Nieuws, of was h't toen nog de Maas en Schelde Bode, dat weet 'k niet mear. Je zou h't noe oak wel 's wille dat je kon tegen houwe, want de paerekrachten vliege nog al 's deur h't durp, noe op vier wielen in zonder bit. Mar jae, je mot mit d'n tied mee, toch? Vroeger mos je uut je hoad rekene op schoole, noe doewe ze dat op een rekenmachine, brieven schrieve op een tik- machiene of je verstuurt je boodschap per fax, da's helemaele makkelijk. M'n vaoder had vroeger een schrift waer hie alles in opschreef, hoeveul de juun opbrocht in wat voor weer h't was geweest mit h't taarve sniejen, tegen woordig zette ze alles in de computer, as je d'r ean heit netuurlijk. Zo ken 'k iemand die al een heale tied zin had in zo'n dieng, mar jae ze geve ze nog niet zomar weg, mar onverwachts kreeg ie d'r ean angeboeje, in jao oor, hie kon beginne. Verbaesd kee ie naer al die knopjes in prebeerde ze ean voor ean uut, d'r kwam van alles op h't schaarm, want dat mot je d'r netuurlijk bie hoa, mar wat hie wou, dat kwam mar niet, nog mar 's prebeere, in jae oor, je voelt h't al ankom- me, 't heale ding gestoord in hie zelf oak! D'r most waerempel een computer- 'dokter' an te pas komme, die kwam tot de conclusie, dat d'r heale bestanden warre uutgevoge, bestanden ken je vergelieke mit hersens, nou jae, zonder her sens kom je niet vaore in oak mit een computer die gestoord is niet. Eindelijk kwamme d'r weer letters op 't beeldschaarm, mar niet voor lange! Nae twea daegen was 't weer zovaore oor, alles gestoord! Wat noe? Om noe weer d'n 'dokter' te bellen dorst 't ie niet, dus gieng ie zelf an de slag, p'r slot van rekenieng lear je daer van, docht 'n, 't wier elf ure, twaolf ure 's nachts, de oagjes steeds kleiner, in 't zweat onder z'n aarmen, gaf hie eindelijk toe, „'k red h't niet". D'n aoren dag most hie alsnog d'n 'dokter' laete komme, in die had h't zo voor mekaore eeh, mar toen die weg gieng zeijen: „Je mot mit je dikke viengertjes van de knopjes ofbluve, behalve die je noadig heit, begrepe?" Wat had de 'vooruutgang' gebrocht? Juust, barstende piene in z'n kop in heale kleine oagjes van de vaeke! Toch heit h't z'n voordealen oor, al die niewerwessegheden, als je achter een buro zit, in je heit zitte slaepe, dan zei je nemuriijk niet dat je zitte klungele heit, nee, dan zei je altied in net Nederiands, „Het spijt me zeer, maar er zat een storing in de computer". Dan dienke ze bie d'r eige, de storieng zit op een moaijc stoel achter de computer! Zelf hoa 'k al eens een bok geschote, za' j't vertelle. Toen de earste telefoontoestellen deur de PTT wiere geplaetst, warre dat van die zwarte gevallen mit een ronde draoischieve waer gaetjes in zatte, as je nae verioap van jaeren toe was an een nieuwen, moch je d'r zelf een uutzoeke, dat was bie ongs oak h't geval. k Doche, weet je wat! We naeme d'r ean mit knopjes, daer hoefje mar op te drukken, in zie daer, earst even oefene, mar dat wende gauw. Op een dag, 'k had zeker haest, had 'k een aore an de lijn as d'k wou, dus 'k zaage: „Pardon oor, 'k hoa verkeerd gedrukt". In wat dienk je wat die slimmert zei? „Dan hei joe wat raors of verkears gege- te!"Vat je?" Nou 'k mot zaage, 'k was even van m'n apperepo of, echt waer. Wat oak een 'vooruutgang' is, binne de auto's, of niet soms, mo'j 't mar 's an Haarkenaers vraege, asse die een daegje uut wille, kenne ze beter mit iemand meerieje dan mit de bus, want as ze daer op motte wachte, is de koffie al koud of 't aerpels stief, in zo binne d'r nog wel mear plekken op Flakkee. H't beste voorbeeld van mit d'n tied meegaen is vakansie. Alles watje noadig heit wordt dubbel gevouwe, de auto wordt volgepropt, niet te veul schoane klaeren mee, je eige behelpe mit 't wassen, je eige bed staet leeg, want je slaept geriefelijk op een matje, klapstoeltjes mee, geen lekkere makkele stoel! Alle ongemakken neem je voor lief, een w.c. mot je mit veartig maansen deale, wasmechiene hei je niet, daerom hou je de klearen mar an, de tempera tuur, boven de dertig graejen zodat alles kleeft in plakt, je ken de buren niet verstae in as je een dokter noadig heit, vanwege h't vreemde eten, weet je die amper te vinden in as je d'r ean gevonde heit, kan j'n niet an z'n verstand brienge wat je wil, al mit al, je hei je zin, je heit t'r pers lot van rekenieng een heal jaer voor gespaerd, 't kost wel veul mar je heit t'r een hoap ongemakken voor terug, toch? Je komt vermoeid in uutgeteld weer thuus, je portemenee een aande leeg, de auto zal naer de garage motte, want nae zuveul kilemeters is 't ie weer an 'een beurte toe. De buuren d'r rust zit d'r oak weer op, die hoa drie weken van alle gemakken voorzieje lekker rustig thuus gezete in hoa d'r van genote dat de halve straete weg was. Zo zie je mar, ieder z'n meug, of niet soms? Ieder maans vedangt naer vrieheid in dat is goewd, toch? Wat voor d'n eanen inspanning is, is voor d'n oaren ontspannieng, toch kan ontspanning een heale inspannieng weze! Daerom, hauw 'k mar Rond Hauwsen in Los Bank 'os in veul Col de les Stoel! (vertaeld, rond huus in op m'n eigen bankje in 't zunnetje in m'n eige stoel). De groete uut Dirksland, j_ Wolfert NVM IMIOIAM Juweliers Opticiens ,iH.l 2~4 - ^2.*l (iX NtiailcIhBrltiK, r OIMTO.HZAA? Gediplomeerd oplicicn, horlogemaker, juwelier en diamond grading. Wij verzorgen voor u alle reparaties op het gebied van gouden en zilveren sieraden, uurwerken, graveren, brillen, oogmeting enz.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 10