Afscheid voorzitter wijicvereniging De Zwaluw Twee doden bij ongeluk op N59 NIEUW-ZEELAND: buitenplaats aan het Haringvliet Goed resultaat EHBO-ploeg Uitslag EHBO- diploma's %iy©AD Proef-afsluiting Ring Ouddorp Graag wat anders!! Controle toeristen en forensenbelasting in Opstflakkee -^^^^.jk: Maria Mosselman in bibliotlieelc 68e Jaargang ^l22P.ELB35ê/ DINSDAG 21 MEI 1996 No. 6503 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en Administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De Weststraat, Hoenderdijk en de Boompjes te Ouddorp worden in de periode van 6 juli 1996 tot 19 augustus 1996 afgesloten voor alle motorvoertuigen. Deze afsluiting moet gezien worden als een experiment. Deze afsluiting heeft als doelstelling de doorstroming c.q. veiligheid van het winkelend publiek te bevorderen in het winkelcentrum van Ouddorp. Uitgegaan zal worden van een afsluiting tussen 10.00 en 20.00 uur. Op deze wijze kan degene die bijvoorbeeld 's morgens nog even snel een broodje en een krantje wil halen, met zijn motorvoertuig van de Ring gebruik maken. De afsluiting zal door middel van verkeersborden worden aangegeven. Dit bord duidt dus de geslotenverklaring voor alle motorvoertuigen aan van de hiervoor genoemde straten. Uit een onlangs, door de Ondememersvereniging Ouddorp, gehouden enquête is overigens gebleken dat een groot deel van de bevolking van Ouddorp voorstan der is van een afsluiting van de Ring, hetzij gedurende 6 tot 8 weken gedurende het zomerseizoen, hetzij gedurende het gehele jaar. Aan de hand van de ervaringen van deze proefafsluiting zal worden bezien of deze afsluiting van een gedeelte van de Ring van Ouddorp een vervolg zal krijgen. Maandag 13 mei nam Wijkvereniging De Zwaluw in Sommelsdijk afscheid van haar voorzitter, de heer Henk Wulfse. Tien jaar lang was hij betrok ken bij de vele aktiviteiten van de wijkvereniging en op de druk bezochte vergadering werd hij in de bloemetjes gezet, en werd de voorzittershamer overgedragen aan de heer Leen Horse- ling. Nadat hij in 1985 in Sommelsdijk was komen wonen, vertelde Wulfse, had het toen nieuw te bouwen wijkcentrum zijn aandacht getrokken. Naar aanleiding van een wijk-enquête over de gewenste akti viteiten had hij zich opgegeven om het klaverjassen te organiseren. Hij zei ook geen ncc, toen hem gevraagd werd in de openingscommissie mee te werken. En van het een kwam het ander. Naarmate de nieuwbouw vorderde en het aktivitei- ten-programma vorm kreeg, groeide zijn belangstelling voor de Zwaluw. Als voorzitter deed hij met veel plezier zijn werk. Maar met zijn verhuizing en 70e verjaardag was nu de tijd gekomen om terug te treden. En dat was dat, wat hem betreft. Maar ook anderen lieten hun licht schij nen over de bezigheden van de vertrek kende voorzitter. Jan Trompper van het Diekhuus schetste Wulfse als een betrok ken voorzitter: de 'chauffeur' van de wijkverenigings-bus, soms ook de 'mon teur' wanneer een probleem moest wor den opgelost. Een voorzitter, die kon stu ren, bemiddelen, binden en soms jagen. Een voorzitter ook, die niet alleen aan de vergadertafel te vinden was, maar ook daadwerkelijk de handen uit de mouwen steekt. In zijn waardering betrok Tromp per ook de andere bestuursleden en vrij willigers van de Zwaluw. Op verzoek van het bestuur sprak de heer Frans v. d. Waart, die voorafgaand aan Wulfse voorzitter was. Hij verklapte, dat Henk Wulfse was opgevallen op de wijk- avond in 1985. En dat stap voor stap een beoogde voorzitter was verworven. Een degelijk man, want voordat hij aktief wilde worden in het bestuur van de Zwa luw, moest eerst het bestuurlijk werk bij zijn zwemclub in Krimpen a/d IJssel worden afgebouwd. En dat tekent de voorzitter Wulfse: betrouwbare inzet en afmaken v, a„-j. aan begonnen bent. Een voorzitter, die de boel in beweging hield. Een hartelijk mens, die vooral ook oog had voor alle werk, dat achter de scher men gebeurt: het schoonmaken, het buffet en het onderhoudswerk. Maar ook een voorzitter, die de wijkvereniging wilde vertegenwoordigen en de Ge meente overtuigde van de noodzakelijke realisering van een berging. Ook de betrokkenheid van Mevrouw Riet Wulfse werd geroemd, altijd op de achtergrond maakte zij vele dingen mo gelijk en hield een oogje in het zeil. Op voorstel van het bestuur werd Wulfse benoemd tot erelid van de wijkvereni ging. Ook een kado ontbrak niet: "een printer voor zijn computer en natuurlijk een dikke bos bloemen. Tot besluit werd in een lied nog eens verhaald over de tien jaren Henk Wulfse bij de Zwaluw. Ingezonden: Via dit ingezonden stuk wil ik even rea geren op de naamgeving van het nieuw te bouwen recreatiepark op het Haven hoofd van Middelhamis. Nu het heen en weer geschuif van ons eiland, wél of niet naar Zeeland, van de baan 'lijkt', komt men uitgerekend nu met de naam Nieuw-Zeeland op de prop pen. Het kan niet slechter gekozen! Eigenlijk is het een klap in het gezicht van iedere rechtgeaarde Flakkeeënaar, die blij is dat Goeree-Overflakkee blijft wat het is, Zuid-Holland. Heeft de bedenker van deze naam geen respect voor de bewoners, of heeft hij of zij geen fantasie? Ik heb niets tegen Zeeuwen, laat dat voorop staan. Hebben ze misschien gedacht, „als ze geen Zee land worden, dan halen we Zeeland maar naar hier?" Er zijn nog zoveel andere namen, waar om niet 'het van Pallandtpark', naar de polder genoemd, of 'Hernisse', of ge woon het 'Haringvlietpark'. Namen ge noeg. Ik heb niets tegen het park op zich. Het lijkt me zelfs een aanwinst voor ons eiland en vooral voor Middelhamis, maar alstublieft... Kies een andere naam! I. Taaie-Vroegindeweij Schoolstraat 46 3241 CT Middelhamis Het gemeentebestuur van Oostflakkee heeft besloten een controle op toeristen en forensenbelasting te laten uitvoeren. De controle wordt uitgevoerd door Hol land Ruiter BV te Rotterdam. Het doel van de controle is te bewerk stelligen dat daadwerkelijk elke belas tingplichtige wordt aangeslagen, om zo de rechtsongelijkheid tot een minimum terug te brengen. De komende maanden zullen bij de ver schillende recreatieparken, campings, pensions en jachthavens een drietal con- trolerondes uitgevoerd worden. De be treffende bedrijven worden nog nader geïnformeerd middels een persoonlijk schrijven. De controleur van Holland Ruiter BV heeft een legitimatiekaart bij zich, afge geven door de gemeente Oostflakkee. Men kan hem vragen om die te tonen. Het gemeentebestuur is voornemens deze controle elk jaar te herhalen. Een vreselijk verkeersongeluk heeft zaterdagmiddag twee mensenlevens gekost, dat van een 66-jarige Duitser en van een 39-jarige vrouw uit Oss. Het ongeluk gebeurde op Rijksweg N59, vanuit Oude Tonge gezien een kilometer voorbij tankstation 'De Tille'. Daar reed, zaterdagmiddag rond 5 uur, een Duitse BMW rich ting Haringvlietbmg. Die wagen is geleidelijk van z'n weg helft afgeweken waardoor hij een tegenUgger de linkerspiegel afreed en links achter raakte, waardoor de BMW een tollende beweging maakte. Met de volgende auto ontstond een vrijwel frontale botsing. Van de twee inzittenden van deze Mazda, twee zussen, over leed de bestuurster, een 39-jarige inwoonster van Oss. Zij was voomemens geweest haar in Zierikzee wonende zus naar huis te brengen. Die is in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Ze is zaterdag nog geopereerd en verkeert inmiddels buiten levens gevaar. Hun auto was totaal vernield, op de kop, in de berm terecht gekomen. Op de BMW, die op de linker weghelft tot stilstand was geko men botsten nog een aantal auto's uit de richting Haringvliet bmg. In een daarvan viel een gewonde die in het ziekenhuis te Dirksland werd opgenomen. Achter deze wagen reed dokter Graafland uit Dirksland. Hij trachtte met een snelle stuur- manoeuvre naar rechts de botsing te ontwijken maar dat lukte maar ten dele. Wel voorkwam hij dat hij frontaal met de wrak ken in aanraking kwam. Dhr. Graafland - hij had 3 kinderen in de auto - heeft de slachtoffers hulp geboden. In totaal waren 8 auto's bij de botsing betrokken. De brandweerploegen van Den Bommel en Oude Tonge heb ben elk een dodelijk slachtoffer geborgen. De chaos was enorm. Die werd opgeruimd door bergingsbe drijf Visbeen te Achthuizen. Het verkeer is urenlang omgeleid geweest. De Duitse automobilist is waarschijnlijk achter het stuur onwel geworden. Hij was hartpatiënt en was naar ons gebied geko men om na het verlies van z'n zoon wat rust te vinden. Onder deze romantische titel start op zaterdag 25 mei a.s. de verkoop van ruim 200 buitenwoningen die, als alles naar wens verloopt, zullen verrijzen op het recreatiepark nabij het Haven hoofd te Middelhamis. De ontwikkelaars van het plan, de Gebr. Blokland uit Harinxveld-Giessendam, hebben met medewerking van een pro fessionele staf kans gezien om aan het park een prachtige vorm te geven, zowel qua inrichting als woningtypen. De naam Nieuw-Zeeland heeft niets te maken met opties over een mogelijke bestuurlijke herindeling van provincies. Het gaat hoofdzakelijk om de associaties met het Zeeuwse landschap; de historische dorpskernen, de sfeervolle boomdijken en het karakteristieke polderlandschap. Echter, in tegenstelling tot de massaliteit die het Zeeuwse toerisme kenmerkt, is de situatie rond Middelhamis ongerept. Het is, aldus de toekomstige exploitanten, een stukje Nieuw-Zeeland. Type woningen Matthijs Zeelenberg, bekend van een aantal succesvolle recreatieparken in bin nen- en buitenland, boog zich over de ar chitectuur van de woningen en de vorm geving van het park. Ook bij deze 'thuiswedstrijd' is hij er weer in geslaagd een park te ontwerpen met een geheel eigen stijl en sfeer. Er zijn vier woningtypen. Het Diek'uus, het Haven'uus, het Polder'uus en het Kreek'uus. Het Diek'uus is een geschakeld type met onbelemmerd uitzicht over het Haring- vliet. Dat wil zeggen, dat het woonge deelte zich op de verdieping bevindt. Het Haven'uus is eveneens een geschakeld type, met slaapkamer en badkamer op de begane grond alsmede mogelijkheden voor open haard, tweede badkamer, dak terras en pergola. Het Polder'uus is een vrijstaande villa met rustieke kenmerken, zoals een rieten kap en raamluiken en flexibel in te delen. Het vrijstaande Kreek'uus ligt met de achterzijde tegen het water aan. Openslaande deuren ver schaffen de toegang tot het terras aan het water. De woningen bevinden zich in de prijs klasse van 200.000,00 tot 300.000,00 excl. B.T.W. Veel groen De landelijke sfeer loopt als een rode draad door Nieuw-Zeeland. Een sfeer, die wordt uitgeademd door de architec tuur van de villa's, maar waaraan ook wordt bijgedragen door de groene inrich ting van het park. Hollandschap, advies bureau voor Stad- en Landschapsinrich ting tekent voor het groene plan. Uit gangspunt bij de landschappelijke inrich ting was, dat deze een eenheid moest vormen met de omgeving. Dit heeft ge- resulteert in een vriendelijk beplantings- plan vol klassieke elementen zoals hagen en houten hekwerkjes. Nieuw-Zeeland krijgt door zorgvuldig planten van bo men en halflioge struilcen een groen ka rakter zonder dat mooie uitzichten wor den onderbroken. Voorzieningen buiten het park Niet alleen is gedacht aan vormgeving binnen de grenzen van het park. Ook wordt getracht de omgeving daarvan door het treffen van bepaalde voorzienin gen op te waarderen. Het strandje aan het Havenhoofd wordt vergroot en 'aangekleed' met onder meer beplanting en badhuisjes (omkleedhok- jes). Op het Havenhoofd wordt de bouw van een restaurant voorzien en aan het Ha- venkanaal wordt een kleine jachthaven gegraven. Verkoopkantoor Op het Havenhoofd is inmiddels een (tij delijk) verkoopkantoor gesitueerd, waar alle informatie over prijzen, fiscale as pecten enz. kan worden aangeboden. Het informatiecentmm is bereikbaar op het adres Oosthavendijk 80, 3241 LK Middelhamis, tel. (0187) 483406. Fax (0187)482154. OUDDORP Diploma's Jeugd-EHBO Op woensdag 15 mei jl. zijn de diplo ma's uitgereikt aan de jongelui die afge lopen winterseizoen de cursus jeugd EHBO-B hebben gevolgd. Alle kandida ten zijn geslaagd en er is één deelcertifi caat uitgereikt. De geslaagden zijn: Collin Grinwis, Lin da Grinwis, Jeanette Grinwis, Leanne Grinwis, Jan Grinwis, Leanda Hollaar, Petra Klepper, Martijn Koese, Simone Romijn, Jacoline Sperling, Lianne Sper ling, Marieke van Splunter, Teunis Ta- nis, Bastiana Voogd, Pieterke Voogd, Karin van Wijk. Het deelcertificaat werd uitgereikt aan Miranda Groenendijk. De cursus werd gegeven door dhr. C. Flikweert en N. J. Grinwis. De examens werden op 25 april afgenomen door mevr. J. Moerkerk-Breen en mevr. K. Hoek-Hameeteman. Jongelui, van harte gefeliciteerd alle maal, en tot ziens op de herhalingscursus in het najaar. Op zaterdag 18 mei zijn de wedstrijd- ploegen van EHBO Nederland afd. Oud dorp naar Hoek van Holland vertrokken, om daar mee te doen aan de landelijke wedstrijd van EHBO-Nederland. In box A werd de ploeg van Ouddorp II (Hester Grinwis, Ria Grinwis, Marion De schilderijen in marmertechniek van de uit Sommelsdijk afkomstige kunste nares Maria Mosselman zijn nog tot 31 mei te bezichtigen in de Gemeenschaps bibliotheek te Middelhamis. Op de laatste dag van de expositie, en dat is dus vrijdag 31 mei, is Maria zelf aanwezig in de bibliotheek om uitleg over haar werk te geven en om oude be kenden weer te ontmoeten. U bent van harte welkom tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek. Op vrijdag is de Gemeenschapsbibliotheek geopend van 14.00 tot 21.00 uur. Breen) eerste, wat betekende dat ze in de finale zaten. In box B werd Ouddorp I (Margriet de Jong, Els Bezuyen, Miranda Ihrman) derde, wat ook een zeer goed resultaat was. In de finale werd de strijd gestreden tus sen Ouddorp II, Maassluis en Haastrecht/ Vlist. Er was een echt strand gemaakt, com pleet met reddingsboot, surfplank en badgasten. Na deze pittige opgave kwam Ouddorp II als tweede uit de bus, terwijl Haastrecht/Vlist eerste werd, en Maas sluis derde. Al met al zijn de ploegen van Ouddorp tot een goed resultaat gekomen. um OUDDORP Vanavond, 21 mei, zullen de diploma's uitgereikt worden aan de cursisten die in het afgelopen winterseizoen 1995-1996 deelgenomen hebben aan de EHBO-cur- sus voor het eenheidsdiploma en aanslui tend verbandleer. De cursus werd gegeven door de heer C. Flikweert en de heer E. v. d. Wende. Op 11 en 12 maart 1996 werd het exa men afgenomen door dr. F. P. Dorst en mevr. E. Groenendijk-Meyer. Dejgeslaagden zijn: Toon Aleman, Bram Boeter, Ria Boeter van Putten, Marlies Dam-Moree, Jolanda Grinwis, Erik Grin-wis, Vincent van Ham, Simon Jansen, Paul de Jong, Janneke Klepper, André Kolff, Pascha Komtebedde-Boon, Jan Kroon, Manita Maliepaard, Willeke Mastenbroek, Ina Moerkerke-Vlietland, Eduard Nap, Piet Planjé, Toni Santifort, Gert Tanis, Mar griet Tanis-Teunisse, Marianne Verheul, Jolanda van der Wende, Bellatrix van Wingerden. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - 9TUD40 - REPORTAGE - FOTOaRAFIE ^^3 ^SQI izJCJCzicizicrjcDcumcu OUOOOflP~WaatMtrÊat3S-TêMoon(01B7)6ë161Z/Fax683734 rtENeSSe-Prtntattop-HogEOiom 172'Taltfoon toni) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1