Mobil D Gebiedsgericht project Kop van Goeree van start Vier tweelingen in één Iclas. Miepje, 't huisvarken van de fam. Snijder :^Lfc-^ Rally Formula Garage Knöps B.V. LUIERS 7f A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER Ook deze zomer weer reddingsdemonstratie Ramoco b.v. Studeren en studeren is twee! 68e Jaargang VRIJDAG 17 MEI 1996 No. 6502 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A, J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 De provincie Zuid-Holland wil samen met veertien bij het buitengebied van de Kop van Goeree betrokken organi saties het gebiedsgerichte project Kop van Goeree starten. Doel van het pro ject is een bijdrage te leveren aan het duurzaam samengaan van landbouw, recreatie, natuur en watervoorziening op de Kop van Goeree. Deze functies dragen samen met het unieke land schap bij aan het bijzondere karakter van de Kop van Goeree. Gedeputeerde Staten hebben dinsdag 14 mei inge stemd met een startnotitie voor dit project. Vooruitlopend hierop wordt in de loop van 1996 reeds een aantal concrete deelprojecten uitgevoerd. Het project is zodanig van opzet dat zoveel mogelijk ruimte wordt geboden aan eigen initiatief van de betrokken par tijen, waarbij samenwerking tussen deze partijen centraal staat. Het pro ject loopt tot het eind van het jaar 2000. Aandachtsvelden De Kop van Goeree (met een omvang van 3500 hectare) heeft belangrijke kwa liteiten uit oogpunten van recreatie, land bouw, waterwinning, natuur en land schap. Het project richt zich met name op een economisch en milieukundig duurzame ontwikkeling en samengaan van land bouw, recreatie, natuur en watervoorzie ning op de Kop. Het project zal afge stemd worden op de Herinrichting Oud- dorp-West, waarvoor het plan binnenkort aan Provinciale Staten ter besluitvorming wordt voorgelegd. Voorgesteld wordt een Plan van Aanpak op te stellen, waarin door betrokken par tijen geformuleerde voorstellen voor een aantal aandachtsvelden zijn opgenomen. Watertekort vormt in de zomerperiode een concreet knelpunt voor landbouw, drinkwaterwinning en natuur. De recre atiedruk zal worden aangepakt (onder andere op de Brouwersdam) door kwali teitsverbetering en een betere afstem ming op natuur- en landschap. De kwali teit van natuur en het unieke landschap zal worden verbeterd, bijvoorbeeld door het uitgraven van in het verleden volge storte welen (dijkdoorbraken). Verder zullen de toekomstperspectieven van de bloemzaadteelt in kaart gebracht worden. Het voornemen is, dat het Plan van Aan pak in het voorjaar van 1997 gereed is, waarna vervolg kan worden gegeven aan de uitvoering van deelprojecten. Uitgangspunt voor de gebiedsgerichte aanpak is dat de verschillende functies ruimtelijk in principe niet zullen wijzi gen. Reeds bestaande beleids- en be heersplannen en het in procedure zijnde 'Herinrichting Ouddorp-West' worden als uitgangspunt genomen voor het ge biedsgerichte project. Indien onderling overeenstemming bestaat tussen betrok ken partijen, kunnen voorstellen voor wijziging van ruimtelijke functies in het Plan van Aanpak worden opgenomen. De startnotitie is tot stand gekomen na overleg met de betrokken partijen op de Kop van Goeree. De notitie wordt nu ter besluitvorming voorgelegd aan de bestu ren van deze partijen. 14 partijen Bij het project zijn betrokken de gemeen ten Goedereede, de provincie Zuid-Hol land het Waterschap Goeree-Overflakkee en het Zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden, de Vereniging van Ex ploitanten en Eigenaren Recreatieterrei nen Ouddorp, Recron, WV en Rijkswa terstaat. Vanuit de natuur- en landschaps organisaties zijn betrokken de vereniging Natuur- en Landschapsbescherming Goeree-Overflakkee, de Vereniging Na tuurmonumenten, Het Zuidhollands Land schap en deStir ?ting Duinbehoud. Vanuit de agrarische sector is zowel de Westelijke Land- en Tuinbouworganisa tie als de vereniging Zaad, Plant, Bloem betrokken bij het project. Diverse van deze organisaties zetten zich reeds actief in voor behoud en ontwikkeling van de Kop van Goeree. Op 31 juli 1996 zal de Ouddorpse Reddingsbrigade in samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij en de Koninklijke Luchtmacht de jaarlijkse reddingsoe fening/demonstratie organiseren. Plaats van handeling zal zijn Strand 't Flaauwe Werk te Ouddorp aan Zee ter hoogte van de centrale post van de Oud dorpse Reddingsbrigade. Aanvang van het geheel is 14.00 uur; einde omstreeks 16.00 uur. De Reddingsdemonstratie van Ouddorp is een jaarlijks evenement dat altijd zeer goed wordt bezocht, en geeft een goed beeld van de mogelijkheden en samen werking van de deelnemende reddingsin stanties. Ieder is van harte welkom. RENAULT-dealer FOTO-WERK ONS -WERK FOTO'S VANAF fiamectéivuui OUDDORP - Het mag op z'n minst opvallend heten dat zich onder de 32 leerlingen van groep 1 van de basis school met de Bijbel, 'Koningin Beatrix' te Ouddorp vier tweelingen bevinden. Die 8 kinderen vormen 25% van de klaspopulatie. Het aantal tweelingen in alle overige groepen, samen 443 leeriingen, bedraagt slechts 2, derhalve maar 0,9% en dat laat een extreem verschil zien. Juffrouw Sperling weet ze inmiddels aardig uit elkaar te houden, al is dat best wel'es moeilijk. Op de foto zien we van links naar rechts de zusjes Arianne en José Looy, ze werden in oktober 4, Andrea en Erwin Admiraal werden in april 4 en kwamen pas vori ge week op school. Dan zitten David en Bjom Grinwis (van februari) en vervolgens de zusjes Ingrid en Nicole van der Bok die in januari 4 werden. Om maar een paar huisdiertjes van het echtpaar Mi randa en Wiljo Snijder uit Sommelsdijk te noemen; ze hebben, gezellig in huis, een konijn en een rat, elk in een kooi, drie poezen en een hangbuikzwijntje dat met haar bevallige gewicht van zo'n zestig kilo óf wat rondneust in de kamer, óf in de kinderbox te snurken ligt. Miepje, zo heet het big, wordt regelmatig buiten uitgelaten en geen wonder dat haar verschijning op zien baart. Iedereen verwacht aan het eind van de riem een hondje, maar nee, 't is Miepje... „Een kruising tussen een hangbuikzwijn en nog iets", weet de van origine Zierikzeese Miranda ervan. Ze heeft al jaren dieper gevoelens voor een varken dan hen die in een keu alleen maar karbonades en speklapjes zien. Miepje hoeft niet te vrezen dat ze in die vorm haar we relds bestaan zal eindigen, haar wacht een waardiger heen gaan. Miranda ontmoette Miepje vorig jaar oktober op een kleindierententoonstelling in Dirksland waar ze, Miepje dus, voorwerp van verloting was. Ook dat vond Miranda het varkentje van dertien weken onwaardig en ze kocht het voor veertig gulden. Thuis zette ze het in de huiskamer waar het tevreden en met een blik van herkenning snuffelde aan die tientallen varkensfiguurtjes die Miranda in de afgelopen jaren ver zameld had. Ze hééft iets met varkens, weet ze, 't is het dier uit haar Chinese sterrenbeeld. Het dateert uit de'Middeleeuwen, zegt Miranda, dat var kens als huisdier gehouden werden en wie zijn wij dat we 't ontkennen zouden? Als 'Miepje' es wat zou laten val len, maar geen nood dat ze dat zal doen, „want varkens zijn intelligenter dan honden", dan vangt het laminaat par ket dat wel op, nee 't is geen onfrisse boel op Kreekstraat 29. „Ze is hardstikke schoon", zegt Miranda van haar be schermelinge. Miepje gaat trouwens elke week onder de douche en tweemaal per week worden haar stugge haren geborsteld. Bij Miepje is de krul in haar staart achterwege gebleven en dat onderscheidt haar wat van anderen, denkt Miranda - die eigenlijk best nog veel meer zou willen weten over de verzorging van haar hangbuikzwijntje, nu een meter lang, ruim een halve meter hoog en, zo wordt gehoopt goede levenskansen tot in lengte van jaren. Zou ze niet meer in huis te houden zijn dan wacht Miepje een goed plekje buiten of in een kinderboerderij al zal ze dat misschien moeilijk wennen, niet gewoon als ze is met soortgenoten om te gaan. Veel groter zal ze niet worden, vermoedt ook de dieren arts, maar gretig eet Miepje met de pot mee, aardappels en groenten. De uitstapjes naar buiten moeten voor de conditie zorgen. Die hoeft ze ook in de vacantieperiode niet te missen, want Miranda moet er niet aan denken de zorg voor Miepje aan anderen over te laten. Ze vermaken zich toch wel, kijk ze 'es liggen, samen op de bank, Wiljo met Miepje tevreden knorrend tegen zich aan gevlijd. Op straat wordt Miranda, uit met Miepje, wel 'es aange sproken. Vriendelijk meestal, maar ze is ook wel 'es die renmishandeling verweten, maar wat zou dat moeten zijn. 't Ja, misschien zou Miepje wel 'es lekker met d'r neus in de drab willen wroeten, maar op die neus zou Miranda dan misschien geen kusje meer willen geven. Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon; (0187) 611553 Fax; (0187) 61 2280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Daar voor gaat u toch niet naar de FOTO SPECIAALZAAK 7! maar wel m et u volle FOTO - FILM Want: VOOR BEELD EN GELUID OUDDORP - RENESSE Miepje op weg naar een smakelijke boterham Samen aan de wandel Je doet dit jaar eindexamen met je oude vertrouwde vrienden. Na het eindexamen zul je er waarschijn lijk weer alleen voor staan. In je eentje er op uit trekken naar een vreemde stad waar zich de Hoge school of de Universiteit al van verre laat zien. Leuk, zeg je uiteraard?! Maar ook best spannend. Dan breekt een nieuwe levensfase voor je aan: Op naar de zelfstandigheid, waar je wellicht al zo lang naar uitkeek. Helemaal alleen op ontdekkingstocht door dit leven gaan? Je denkt in eerste instantie: Ha leuk, dat gaat me lukken!tot je op een gegeven moment genoeg hebt van het wegkwijnen achter je studieboeken en je aangebrande prutje alleen op te moeten eten! Want alleen studeren en alleen op kamers wonen en dat houdt geen enkele student vol. En zeker geen christenstudent, die al opbok send tegen de rationalistische geest van de profs in de universitaire wereld al helemaal met de nek aan gekeken wordt. Studeren? Dat doe je samen met de C.S.F.R.! De C.S.F.R. (Civitas S&idiosorum in Fundamento Reformato) is een christelijke smdentenverenigmg met de Bijbel en de Drie FormuHeren van Enigheid als haar grondslag. In acht universiteitssteden is er een afdeling van de CSFR: Amsterdam, Leiden, Rotterdam, Utrecht, Wageningen, Delft, Groningen en Tilburg/Eindhoven. Hier leer je zeer veel men sen kennen zodat er altijd wel iemand in de buurt waar je samen mee kunt gaan koken of jouw aan gebrande rijst met prut samen weg te werken. Op de C.S.F.R. is ruimte voor elkaar om samen dat fundament waar wij op staan te delen: het geloof. Zo leer je samen met anderen uit kerken van de geref. gezindte steeds meer te ontdekken wat voor jou de juiste plaats is in het wetenschappelijke wereldje. Samen ontdekken' dit doe je door middel van bijbelkringen, sftidiekringen, lezingen, verga deringen, weekenden, op alle activiteiten slaat het Woord van God centraal. Ook een koor, sport en spel, behoren tot de mogelijkheden. Kortom: Samen in verbondenheid met elkaar zul je beter met het spannmgsveld van geloof en wetenschap om kunnen gaan. Wil je in deze korte tempobeursstudeertijd meer maken van je studie?! Kom dan kennismaken met de C.S.F.R. in de introductieweek in jouw studie stad. Van harte welkom! Bel gerust voor meer informatie of schrijf naar: Mariëtte Peppink, Theemsdreef 406, 3562 ER Utrecht, tel. (030) 262495S (s.v.p. alléén bellen op donderdag tussen 18.00 en 19.00 uur).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1