EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 SCHIUinriEVAlEM Tweedaags congres K.S.V. 'Schuttevaer' te Delfzijl Overdenking Wetjes en Weeljes ymer& Visser uit de Heilige Schrift Heer Bommel 24 mei '97 in brons Uitslag koppelwedstrijd van de 'Üscromte' Hets- en recreatieweek bijVW/ANWBOverflakkee Verslag van activiteiten van de Eben-Haëzerschool y,De vaart in het noorden" Wat zijn de plannen voor het noorden? P.V. De Luchtbede BEQlStÊRACCOÜNTANTS 4e Blad VRIJDAG 3 MEI 1996 No. 6498 KONINKLIJKE SCHIPPERSVERENIGING BESCHERMVROUWE H.M. KONINGIN BEATRIX De Koninklijke Schippersvereniging 'Schuttevaer' gaat voor het twee- daagscongres dit jaar helemaal naar het hoge noorden. Op donderdi^ 9 en vrydag 10 mei 1996 zijn het de afdelingen Groningen en Noord-Dren te die de organisatie van het 147ste congres op zich hebben genomen. De K.S.V. komt byeen in cultureel centrum 'De Molenberg', Molenberg 11 te Delfzyi. Als thema voor de middagvergadering van 9 mei is gekozen: 'De vaart in het noorden'. De andere zaken die aan de orde komen zijn de voorstellen van de afdelingen en het hoofdbestuur, de huishoudelijke aan gelegenheden en nog een voornaam punt, de deelname aan Binnenvaart Nederland, waaraan vorig jaar op het congres te Rotterdam al aandacht werd geschonken. Vaarwegenbeleidsplan In het keurig uitgevoerde kwartaalbericht 'Nieuws van het Vasteland' worden de leden breedvoerig op de hoogte gebracht van de gebeurtenissen die op genoemd congres zullen plaatsvinden. Ter onder steuning van het thema: „De vaart in het noorden" is door het Centraal Overleg Vaarwegen een regionaal vaarwegenbe leidsplan voor Noord-Nederland ge schreven. Dit plan zal door de heer A. Struijk, lid van het Centraal Overleg Vaarwegen, worden aangeboden aan de heer Mr. M. J. Olman, hoofdingenieur directeur van Rijkswaterstaat, directie Noord-Nederland. Na een reactie van de heer Olman zal een forumdiscussie plaatsvinden onder leiding van Aad van den Heuvel. Hier aan nemen deel de heren: - B. Fennema, gedeputeerde Verkeer en Vervoer van de provincie Groningen; - ir. Th. J. B. Rubbens, expeditie manager van Wijnne en Barends, cargadoors- en agentuurkantoren B.V.; - mr. M. J. Olman, hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat, directie-Noord-Nederland; - S. Truijk, plaatsvervangend voorzitter van de vereniging van Waterbouwers in Bagger-, Kust- en Oeverwerken en lid van. het Centraal Overleg Vaar wegen. Bewust gekozen De voorzitter van de koninklijke schip persvereniging, de heer K. J. van Dorsten te Meppel schrijft in zijn voor woord in het Vasteland, dat dit jaar be wust voor het noorden is gekozen als congresplaats. Niet alleen vanwege de nieuwe Oostersluis, maar ook vanwege de mogelijkheden om in het noorden meer gebruik te kunnen maken van de vaarwegen. De heer Van Dorsten: „Ik zou dan ook elke binnenvaartondernemer willen op roepen om ons congres te bezoeken". We zullen uit de doeken doen, waar de kan sen Uggen voor meer vervoer over water en welke vaarwegverbeteringen dan eerst nog moeten plaatsvinden. Er wordt onge twijfeld flink gediscussieerd over de controle op de vaartijdenwet, de medi sche keuring voor het vaarbewijs, de toe stand van de sluis Weurt, de ovemach- tingshavens, het ijsbreken, het optreden van de Duitse politie en 'Binnenvaart Nederland'. Delfzijl is een eind weg, dat geef ik toe, maar dat is juist de charme van onze congressen. Denk eens aan de uitstekend verzorgde congressen in Hardinxveld, Amsterdam en Rotterdam. Juist door het elk jaar ergens anders te doen, \vordt het zeer afwisselend en aantrekkelijk ge maakt. Elke afdeling, elke regio en pro vincie, heeft z'n eigen identiteit. Ik ver zeker u, dat de afdeling Groningen en Noord-Drente voor ons weer het een en ander in petto heeft. Het is de reis zeker waard, voor overnachting is gezorgd. Dus we rekenen ook op uw aanwezig heid!" aldus de landelijke voorzitter. De heer Albert van der Veen, voorzit ter van de con grescommissie: „Vanaf mei 1995 zijn we met de voorbereidingen begonnen. We hopen een sfeer te scheppen die altijd zo treffend is voor congressen van onze vereniging. Congres van 'kaliber' Een tweedaags congres van een Hber als deze te organiseren is geen kleinig heid. De voorzitter van de congres commissie, de heer Albert van der Veen, is zich dat terdege bewust. Hij wil dan ook geen vergelijking maken met voorgaande congressen, maar waar de commissie wél naar gestreefd heeft, is die sfeer te scheppen die altgd zo treffend is voor congressen van de K.S.V. Steun kreeg de commissie van de Gemeente Delfzijl, die 3 mensen beschikbaar stelde om zitting te ne men in de congrescommissie. Het Hoofdbestuur bedankt in het speciaal Congresnummer van het Vasteland de dame en de heren voor hun inzet en men is er zeker van dat Delfzijl ook wat te bieden heeft. Over de zakelijke kant schrijft de heer Van der Veen het volgende: „In tegen stelling tot de rest van ons land ontbre ken in het noorden de natuurlijke vaar wegen en beschikken wij over kunstma tig aangelegde vaarwegen, die echter veel meer onderhoud vergen. Het zal u dan ook niet verbazen, dat het accent dit jaar zal liggen op het onderhoud vaar wegen. Werd in voorgaande jaren de aandacht meer gericht op de hoofdvaar weg, thans staan nevenvaarwateren ook centraal. (Het woord 'haarvaten' is in dit verband al bijna ingeburgerd). Immers, als we van 'door to door' willen blijven varen en we willen komen tot re gionale overslagcentra, dan zullen ook onze zijstraten goed geplaveid moeten zijn", aldus de voorzitter van de congres commissie. Minder voorstellen In de ochtendvergadering van de eerste dag komen veel huishoudelijke zaken aan de orde. Ook is er een bestuursver- kiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de volgende bestuursleden: de heren D. D. Thijssen en S. Veninga. Mevrouw A. J. Hammer-Bakkeren stelt zich niet her kiesbaar. De afdeling Hoekse Waard stelt mevrouw R. Hoogeveen-Visser kandidaat. Op de middagvergadering spreekt de voorzitter, de heer K. J. van Dorsten zijn jaarrede uit. Dan volgt het thema: „De vaart in het noorden", dat verder de ge hele middag in beslag neemt. Om 16.30 uur worden de gasten op het Gemeentehuis van Delfzijl ontvangen. De ochtendvergadering van vrijdag 10 mei is gereserveerd voor de behandeling van de voorstellen van de plaatselijke afdelingen. - Moeten er nieuwe sluizen bij Lemmer, Harlingen en Delfzijl komen? - Waar dienen nieuwe ligplaatsen voor de binnenvaart te worden aangelegd? - Welke bruggen moeten verhoogd worden om containervaart te sti muleren en wanneer? - Moet er een brug, een tunnel of een aquaduct bij Fonejacht ko men? - Moeten de zijtakken van het Prinses Margrietkanaal niet ook worden verruimd? - Wat is een goede locatie voor een Regionaal Overslag Centrum in Noord-Nederland? - Hoe ziet de toekomstige oplos sing voor een spoorbrug bij Grouw of Zuidhom eruit? - Wat is de NS van plan met de bedieningstijden van spoorbrug gen? - Wat zijn de prognoses voor de binnenvaart in Noord-Nederland? U krijgt er een antwoord op als u ons 'Schuttevaercongres' bezoekt op 9 en 10 mei in Delfzijl. „Ik zou er m'n schip voor stilleg gen Er zijn in totaal 77 voorstellen inge diend, belangrijk minder dan vorig jaar toen 115 voorstellen het Hoofdbe stuur bereikte. Van de 77 voorstellen zullen er 8 op de vergadering worden behandeld (vorig jaar ook 8). Het hoofdbestuur voegde er 11 voorstellen aan toe (vorig jaar 6), die ook op de veragdering in behandeling zullen worden genomen, 's Middags is er een vaartoch tmet de 'Warsteiner Admi ral'. Voor de dames zijn er die twee dagen enkele nevenprogramma's. Ge zamenlijk zal aan boord tijdens de vaartocht een lunch worden gebruikt. Vele sponsors, waaronder 6 hoofd sponsors maken een dergelyk congres mogelijk. Zij worden daarvoor vanzelf hartelijk bedankt. Ijsvrij maken van de Houtribsluizen. De afgelopen lange winter 1995-1996 werd veel aan ijsbestrijding voor de Binnenvaart gedaan, vooral konvooivaart met ijsbrekers vergde heel wat inspanning, met veel publieke belangstelling. agentschap Als voorproefje op de ANWB/VW Lan delijke Fietsdag op 11 mei, houdt VVV/ ANWB Overflakkee een Fiets- en Re creatieweek. Van maandag 6 t/m zater dag 11 mei staat de fiets centraal. U vindt er onder andere fietskaarten en -gidsen van heel Nederland, het nieuwe tijdschrift 'Fietsen '96', de gratis ANWB- ledenwijzers 'Fiets en vrije tijd' en 'ANWB erkende fietsverhuurders'; fiets kaarthouders en in samenwerking met 'Hans Groenendijk Fietsen' diverse an dere artikelen op fietsgebied. Een aantal kaarten zijn deze week aan trekkelijk geprijsd. VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Mid- delhamis is geopend: maandag12.00 tot 17.00 uur di t/m do9.00 tot 17.00 uur vrijdag9.00 tot 20.00 uur zaterdag9.00 tot 16.00 uur Ware vrijheid „De Heere nu is de Geest; en waar de Geest des Heeren is, al daar is vrijheid". (2 Kor. 3:17) Het leven is van God gegeven. Hij heeft de adem des levens in de neusgaten ge blazen. Zo is de mens door de Geest Gods tot een levende ziel geworden. De eerste persoon van drieënige God heeft door de werking des Geestes de mens uit het stof der aarde geformeerd en levend gemaakt. En zonder die voortdurende le vendmakende werking kan geen mens leven. Dag en nacht is de onderhoudende en bewarende hand des Heeren nodig om in leven te blijven. Dat leven is een leven in vrijheid ge weest. De mens heeft zich niet gedwon gen, maar veeleer gedrongen gevoeld om God vrijwillig te dienen. Maar tegen het leven en de vrijheid, waarin hij gescha pen is, heeft hij gezondigd. De Spring- ader des levenden waters heeft hij verla ten. Van de Bron des levens heeft hij zich afgekeerd. Zonder God te leven heeft hem groter vrijheid geleken. Maar het is daarentegen sterke gebondenheid gebleken. Een slaaf van de zonde is hij door zijn moedwillige ongehoorzaam heid geworden. Daarmee heeft hij naar recht het leven verbeurd. Wat de mens door zijn val gewild en ver diend heeft zou de Heere kunnen doen. En dan moet hij in zijn verderf en ellen de omkomen. Maar de Heere nu is de Geest. Het ontvangen, doch verbeurde leven is in Zijn hand. En Hij geeft u en mij uitstel van de verdiende straf. Hij geeft nog een heden der genade, waarin zondaren tot bekering worden gebracht. De eerste persoon van het Goddelijk We zen is de Geest. Dat duidt op Gods vrij- macht. De Heere is eeuwig vrij van de mens. Hij is niet verplicht u en mij te laten leven. Toch doet Hij het nog in Zijn goedheid. Want de Heere is niet ge bonden aan de zonde, de val en de doods- staat van een mens. Met Zijn goedheid en genade is Hij niet van Zijn schepping geweken. Hij heeft Zijn Zoon gegeven om de zonde te verzoenen, de schuld te betalen en de straf te dragen. De Geest des Heeren is op Jezus Christus om ge- bondenen los te maken en gevangenen vrijheid te schenken. De Heilige Geest is uitgestort op alle vlees. Er wordt nog le ven verworven en gegeven om in de ge meenschap met God te kunnen terugke ren. De apostel Paulus schrijft de woorden van deze brief, nadat de Heilige Geest op de Pinksterdag is uitgestort. Toen hij na dat heilsfeit bekeerd is geworden tot God, heeft hij ook zelf aan het werk des Geestes deel gekregen. Hij weet, dat hij leven heeft van God. Hij weet ok een ander leven te hebben uit God, door we dergeboorte. Dat is het werk van de Hei lige Geest, Die het uit Christus heeft ge nomen en het hem heeft toegepast en toegedeeld. Met de Heere in de tekst wordt ook de Heere Jezus Christus be doeld. Christus nu is de Geest, de adem en de ziel van dit veranderde, vernieuw de en onvergankelijke leven. Door Christus is het leven des geloofs. Alzo is er ook geschreven: de eerste mens Adam is geworden tot een levende ziel; de laat ste Adam tot een levendmakende Gees (1 Kor. 15 45). Zo kan gezegd worden, dat de tweede persoon van het Goddelijk Wezen de Geest is. En nu kan het ook gezegd worden van de derde persoon van het Goddelijk Wezen. Ziet u het maar na in de kanttekeningen bij deze tekst. Bo vendien belijdt de Kerk van de Heilige Geest in de geloofsbelijdenis van Nicea, dat Hij Heere is en levendmaakt, en uit gaat van de Vader en van de Zoon. Paulus vereenzelvigt hier als het ware het werk des Geestes met de drie Godde lijke personen. En zo klinkt dan dit woord: de Heere nu is de Geest; en waar de Geest des Heeren is, aldaar is vrijheid. Vrij waait de Geest des Heeren waarheen Hij wil. Maar waar Hij waait en werkt, daar maakt Hij vrij. Dat was zo in de schepping en dat is nog zo in de her schepping. Van nature liggen alle men sen gebonden in de boeien van de duivel en zijn zij slaven van de zonde. Het erg ste is, dat wij die gebondenheid niet op merken en vrij denken te zijn. Daaren boven beschouwen wij de wetten Gods als de zwaarste last en de strengste dienst. In onze gewaande vrijheid zijn wij vijanden van de ware vrijheid. Doch waar nu de Geest des Heeren komt, daar maakt Hij een mens waarlijk vrij. Het be gin van dat werk des Geestes is ontdek king en verlichting. Gebondenen krijgen oog voor de slavernij der zonde, waarin zij verkeren. Door Gods Geest geleerd gaan zij klagen; ik lig gekneld in banden van de dood. Doch de Geest des Heeren laat het daar niet bij, maar trekt met die ziel door. Gods Geest doet de banden van zonde, duivel en dood knellen om er vrij van te maken. Dan gaat de mens roe pen om verlossing. En op Gods tijd wordt zo'n ziel vrij gemaakt. Vrij ge maakt van de eis der wet: doet dat en gij zult leven. Want Jezus Christus heeft de wet vervuld en aan die eis voldaan. Vrij gemaakt van de vloek der wet: de ziel, die zondigt, zal sterven. Want Jezus Christus is een vloek geworden en heeft de straf voor de Kerk gedragen. De Geest des Heeren verbindt en verenigt met Christus en brengt het gevallen Adamskind terug in de vrijheid van de kinderen Gods. Deze verbondenheid aan God in Christus en aan het Woord des Heeren door de Geest is nu de ware vrijheid. Een vis kan alleen maar leven in het water; en een vogel alleen in de lucht; zo kan een mens het alleen maar uithouden in gebonden heid aan Gods geboden, die leven, vrij heid en vreugde zijn! Los van God is eiJcel de dood te vinden. Maar bij de Heere is de vrijheid, de vol heid en de ruimte. En waar de Geest des Heeren dat bij aanvang of voortgang komt te werken, daar vindt een ziel de ware vrijheid in het leven naar Gods ge boden. Daar is naar Gods Woord ver troosting, geest en leven. En dat is ware vrijheid! Gij, die God zoekt in al uw zielsverdriet, houdt aan, grijpt moed, uw hart zal vrolijk leven. Nooddruftigen, veracht Zijn goedheid niet, nooit zal Hij Zijn gevangenen begeven. (Psalm 69 13, slot, berijmd) Ouddorp J. G. van Loon Op 12 april hield de christelijke basis school op het Goereese Havenhoofd de jaarlijkse ouderavond. Eerst zagen de aanwezigen dia's van de dagelijkse gang van zaken op school, maar het hoogte punt van de avond was de opvoering van een leuke, gezellige musical, die de kin deren van groep 8 hadden ingestudeerd. De kinderen waren allemaal zeer gespan nen, maar toen ze eenmaal voor de ouders verschenen, viel alle spanning weg en beeldden ze het verhaal prachtig uit. De lotgevallen van Pompelmoes werden bezongen en gespeeld. Een har telijk applaus aan het eind van de voor stelling was de beloning. Velen van de aanwezigen gaven de tip om de musical nog een keer op te voeren voor belang stellenden. Dit is ook gebeurd op woens dag 17 april. Er waren veel oma's, opa's, tantes en ooms gekomen. Ook dit keer was er een klinkend resultaat! Daarna was er op 20 april in en rond de school een rommelmarkt. Al vroeg waren veel vrijwilligers in de weer om er een gezellige dag van te maken en dat is gelukt! Meteen na de opening van het schoolhek kwamen kooplustigen hun slag slaan. Er waren veel leuke spulle tjes, dus werd er druk gehandeld. Ook was er een levendige handel in 'eetbare zaken'. Na de eerste ochtenddrukte was het de verdere dag steeds gezellig druk. Het resultaat was geweldig, want de organi satie mocht zich verheugen in een gewel dige opbrengst: Netto ruim 11.000,-! Vanaf deze plaats wil de organisatie iedereen bedanken voor de inzet of zijn/ haar aanwezigheid op deze fijne dag. De volgende activiteit van de school van het Goereese Havenhoofd is de jaarlijkse wandeltocht op 12 juni om 18.00 uur, nu alvast: Van harte welkom! Het Genootschap Heren van Stand dat zich beijvert het (beschadigde) stand beeldje van Heer Ollie B. Bommel, in Den Bommel, door een duurzamer bron zen exemplaar te vervangen voert daar voor succesvol actie; de bronzen Heer van Stand zal volgend jaar 24 mei kun nen worden onthuld. Bij die gelegenheid zal de 'Bommelfanfare' worden gespeeld door de drum- en fanfare-orkesten 'Harpe Davids' uit Schiedam en E.M.M, uit Den Bommel. De geestelijke vader van de Bommel- strip Maarten Toonder hoopt volgend jaar 2 mei 85 jaar te worden, de plaatsing van het nieuwe bronzen beeld - te ont hullen door Toonders zoon Eiso - wordt voor hem een bijzonder verjaarsge- schenk en een eerbetoon aan een groot Nederlands literator en tekenkunstenaar. Wie de financiële actie wil steunen kan voor 12,50 het boekje 'Een Heer ver dient brons' bestellen, of voor ƒ100,- een Oorkonde, via gironr. 3538954 t.n.v. Genootschap Heren van Stand te Schie dam. Deze werd gehouden op 27 april aan het Zuiderdiep. Aantal koppels: 27. 1. E. Visscheren J. Jordaan84 kg en 860 gram 2. Mijdam en v. d. Bos...65 kg en 720 gram 3. J. Vreeswijk en J. van Wautze65 kg en 400 gram 4. J. Kalle en P. Zoon47 kg en 520 gram 5. D. Mierop en M. Groenendijk ...47 kg en 180 gram 6. H. Tuk en (opgave)47 kg en 040 gram 7. J. Bruggeman en B. van Vugt46 kg en 520 gram 8. R. Duivenkamp en V. d. Hoek31 kg en 740 gram 9. J. de Boete en G. Schikhof.29 kg en 500 gram 10. Schippers en Verbeten28 kg en 660 gram HERKINGEN Bovenstaande postduivenvereniging nam op 27 april 1996 deel aan een wedvlucht vanuit St. Ghislain. Afstand 142 km. In concours waren 251 duiven die om 10.15 uur met Noordenwind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.09.15 uur en haalde een snelheid van 1245.55 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: J. Kievit 1, 33, 37, 59; J. den Boer 2, 13, 17, 18, 19, 20, 22, 26, 27, 40, 44, 44, 47, 49, 51, 53, 55; A. Riedijk 3, 14, 21, 32, 42; A. J. A. Volaart 4, 5, 9, 10, 15, 16, 23, 24, 25, 35, 38, 41, 48, 50, 52; M. Huizer 6, 29, 60; C. Logmans 7, 11, 28, 45,56,63; D. Kievit 8,61; H. Kameriing 12, 34, 62; A. Molenaar en Zn. 30, 31, 36, 39, 46, 58; A. het Jonk 43, 57; H. Kievit 54. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aange dragen bij de redactie. Rechtsvormen In de vorige aflevering hebben we stilgestaan bij de juridische kenmerken van een eenmanszaak, V.O.F., B.V., maatschap en stichting. In deze aflevering bezien we in hoofdlijnen de fiscale gevolgen van de keuze van de rechtsvorm. Eenmanszaak Indien u in fiscale zin een onderneming drijft, moet u inkomstenbelasting betalen over de winst uit onderneming. Het belastingtarief is het gewone inkomstenbelastingtarief dat kan oplopen tot 60%. Voor het bepalen van de winst uit onderneming mag u gebruik maken van fiscale faciliteiten. Enkele van deze faciliteiten zijn: - zelfstandigenaftrek - vermogensaftrek - startersaftrek - meewerkaftrek of reële beloning voor meewerkende echtgenote - opbouwen van een fiscale oudedagsreserve - stakingsfaciliteiten bij beëindigen van de onderneming Door gebruik te maken van deze faciliteiten daalt belastbare winst uit onderneming. Maatschap en V.O.F. In fiscale zin zijn de maatschap en de V.O.F. transparant. Dat wil zeggen dat voor de fiscus iedere maat of vennoot wordt geacht zijn eigen onderne ming te drijven. De maten of vennoten worden voor hun winst uit onderneming dan ook belast naar het inkomstenbelastingtarief. ledere maat of vennoot mag, on^ankelijk van de ander - binnen de gren zen van goed koopmansgebruik - op eigen wijze de winst uit ondememing bepalen. Evenals bij een eenmanszaak kunnen de maten en vennoten gebruik maken van de fiscale faciliteiten zoals hiervoor genoemd. B.V. De B.V. is een rechtspersoon die zelfstandig in de belastingheffing wordt betrokken. De fiscale winst die de B.V. maaktis onderworpen aan vennoot schapsbelasting. De eerste 100.000 is belast tegen 37% (1996), de reste rende winst tegen 35%. Indien de B.V. dividenduitkeringen doet aan de aandeelhouders worden deze, behoudens de vrijstelling van 1.000 per per soon bij de aandeelhouder in de inkomstenbelasting progressief belast tot maximaal 60%. Voor het bepalen van de belastbare winst zijn verschillende aftrekposten mogelijk. Te denken valt aan investeringsaftrek en vertekening van verliezen van voorgaande jaren. De B.V. is niet verplicht winsten (na vennootschapsbelasting) als dividend uit te keren, maar mag ze als overige reserves in de B.V. houden. Als enig aandeelhouder bent u pas inkomsten belasting verschuldigd bij verkoop van de aandelen. Het alsdan gehanteerde tarief bedraagt 20 of 45%. Keuze voor B.V.? In het bovenstaande zijn slechts enkele regels m.b.t. belastingheffing besproken. De details maken het vaak zowel complexer als interessanter. De keuze is afhankelijk van persoonlijke faktoren, zoals gewenste hoogte van het salaris, opvolging, financieringsmogelijkheden. Daarnaast speelt de hoogte van de winst een belangrijke rol. In z'n alge meenheid kan gesteld worden, dat het fiscale omslagpunt voor de keuze van een B.V. ligt tussen een winst van 100.000 en 150.000. Persoonlijke faktoren en bijzondere regelingen kunnen echter een ander beeld geven. Laat u bij de keuze van de rechtsvorm daarom gedegen voorlichten door uw adviseur. Want wat fiscaal het voordeligst is, behoeft voor u nog niet het beste te zijn. l:De i«tóek *Wetjes eii ^^tjes' komt l<rt stand ia sanwe^etÏEjBg ïöet Visser Visser Registeracc<ajpt8iiits te.BareiKteecbt en Middelhat- nis, Hqew*! uiterste zotf k besteed aan de tsboud» «aavaardt de ré»' daktie geen enkele aansprakelijkheid vjx)r osvoiledigheid of onjaist* held of voor de gevolgen daarvan.. f"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 7