Wlndpark 'Battenoerf in gebruik genomen, compliment voor Ver/Deltawind' Dhr. J. van Hoorn te Middelharnis tot Ridder benoemd MoblIQ i:4fe% Unieke samenwerking tussen VBO Groen en AC d'n Duyt 'n goede occasion vindt u opdeaclitbaan te Goedereede Rally Formula Garage Knöps B.V. COR MELISSANT Brandweer Middelharnis naar selectiewedstrijd Stille tocht Middelharnis Goeree-Overflakkee scoort hoog! Rommelmarkt Sempre Crescendo Staatkundig Geref Studiever. 'HusaT Ramoco b.v. Film: 'Het Achterhuis' 68e Jaargang VRIJDAG 3 MEI 1996 No. 6498 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14^0 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Na een jaar van voorbereidende be sprekingen tussen het VBO Groen, de nieuwe benaming van het AOC Zee land e.o., en activiteitencentrum D'n Duyt, gaat een uniek samenwerkings verband nu in een deflnitief stadium komen. Het doel van deze samenwerking is tweeledig. De tuingroep van a.c. D'n Duyt zocht binnen de gemeentegrenzen van Middel hamis naar een geschikte lokatie om met ±10 verstandelijk gehandicapte deelne mers actief in het groen werkzaam te zijn. In de vorm van 'Ruitenboer', een hectare grond plus opstallen van het VBO Groen aan de Molenweg in Som melsdijk, is een lokatie gevonden die aan de wensen van D'n Duyt voldoet. De bedoeling is dat de tuingroep van a.c. D'n Duyt op Ruitenboer een eigen stukje grond krijgt om tuinbouwproducten te verbouwen en daarnaast, waar mogelijk, hand- en spandiensten voor het VBO Groen zal verrichten. Voor de leerlingen van het VBO Groen is dit samenwerkingsproject een unieke gelegenheid om naast en samen met ver standelijk gehandicapten te werken en zodoende inzicht en begrip te krijgen voor de situatie van de deelnemers van a.c. D'n Duyt. Zoveel als mogelijk zal er gebruik ge maakt worden van eikaars activiteiten en zullen er uitwisselingen plaatsvinden. Op deze manier zijn er vele mogelijkheden om mensen met een handicap in aanra king te laten komen met mensen van bui ten het 'zorgcircuit'. Voordat dit project gerealiseerd is, dient er een ingrijpende verbouwing van de landbouwschuur plaats te vinden. Daartoe is inmiddels een bouwvergun ning aangevraagd bij de gemeente Mid delhamis. De bouwplannen zijn inmiddels in een vergevorderd stadium gekomen. Als alles voorspoedig verloopt zal hopelijk na de zomervakantie met de verbouwing kunnen worden begonnen. Orai\jebaI Het benodigde geld voor deze verbou wing wordt mede bijeengebracht door de samenwerkende serviceclubs (Lions, Ronde Tafel en Rotaryclub) die dit jaar de opbrengst van het door hen georgani seerde Oranjebal voor het samenwer kingsproject beschikbaar hebben gesteld. Het goed georganiseerde Oranjebal werd dit jaar op 26 april gehouden in sporthal Dorpstienden in Ouddorp. Tussen optredens van artiesten door zorgde Niels Dolieslager met prachtig pianospel voor een mstiek intermezzo. Kortom een zeer geslaagde avond die, mede door vele sponsors, 7.500,- opbracht voor het unieke samenwer kingsproject van de VBO Groen en a.c. 'D'n Duyt'. Overigens heeft ook de Provincie Zuid- Holland al een bijdrage toegezegd van ƒ25.000,- voor dit zeer integratieve pro ject. Kortom we mogen trots zijn op een der gelijk project dat, voor zover ons bekend, het enige is in Nederland. nm De wedstrijdploeg van de brandweer van Middelhamis heeft jl. zaterdag succesvol deelgenomen aan de wedstrijd Ie klasse die in Zwijndrecht gehouden werd. De Middelhamisse ploeg eindigde zelfs als Ie en klasseerde zich voor deelname aan de selectiewedstrijd die op 1 juni in de Bilt gehouden zal worden. De ploeg van Dirksland werd 6e, die van Den Bom mel eindigde als 7e en Nieuwe Tonge werd 8e. Morgen, zaterdag 4 mei, wordt in Mid delhamis weer de stille tocht gehouden vanaf het gemeentehuis naar het monu ment aan het Louis Bouwmeesterplein waar kransen zullen worden gelegd. Om half acht zal op het plein voor het gemeentehuis worden verzameld en om 19.40 uur worden vertrokken. Om 19.54 uur zal door 'Sempre Cres cendo' bij het monument koraalmuziek worden gespeeld waama, voorafgegaan door een toespraak van de burgemeester, om 8 uur de kranslegging plaatsvindt. Dhr. A. J. M. V. d. Biggelaar verrichtte de ingebruikstelling van het windpark, daar kwam oud-Emgomateriaal aan te pas Flakkee heeft in z'n dorpen z'n historische korenmolens en langs z'n oevers z'n eigentijdse windturbines, in het wind park 'Battenoert', aan de voet van de Grevelingendam, qua vermogen en design, zelfs een landelyke primeur. We mogen er trots op zijn, heeft vrij-dagmiddag, bij de ope ning van 'Battenoert' dhr. A. J. M. van den Biggelaar, alg. dir. van de Stichting Natuur en Mi-Iieu verzekerd, want Goeree-Overflakkee is met z'n duurzame energie de ener gienota van Minister Wyers 25 jaar vooruit...! De eer daarvoor komt toe aan de Coöp. Ver. Deltawind en zijn - nu 460 - leden. „Volstrekt uniek", zo waardeerde dhr. v. d. Biggelaar deze burgerparticipatie. „De Minister van Economi sche Zaken schrijft-, de Ver. Deltawind dóet", zo complimen teerde hij de Ver. met het gebleken verantwoordelijkheidsbe sef dat er voor heeft gezorgd dat nu al 10% van de electrici- teitsbehoefte op duurzame wijze wordt opgewekt, terwijl de Minister dat pas voor het jaar 2020 voorschrijft. De Ver. Deltawind werd in 1989 opgericht met de bedoehng de flakkeese bevolking te doordringen van de eindigheid van de fossiele brandstoffen. Voorz. Ir. D. A. la Fleur presenteerde het nieuwe park met trots, 6 turbines van 600 kW, één, een prototype nog, van 750 kW. Met haar turbines, ook 'de Plaet', St. Jaepe, Suyderland en Clinckerlandt, wekt de Ver. jaarlijks 9 10 miljoen kWh op, voldoende om 3300 gezinnen van stroom te voorzien. Meerdere sprekers waren er vrijdagmiddag in de op locatie (Battenoert) opgetrokken party-tent. Ze verloren zich in tal van complimenten, want het werd gelogenstraf, zei men, dat ons volk geen initiatief meer toont. Op Goeree-Overflakkee wordt 40% van de in de hele provincie gewonnen windenergie op gewekt: „Goeree-Overflakkee scoort uitstekend!" De uitgesproken gelukwensen werden in stijl afgesloten, met goede wensen voor de toekomst, de wind in de wieken en een mef „de wind in de rug en een zonnige toekomst". Behalve de wind zal de Ver. Deltawind ook zon behoeven wanneer het zonne-energie project wordt begonnen. Dat wordt de volgende stap nu de voor windturbines aangewezen locaties volgebouwd raken. Alleen wie in 't geheel niet deelneemt aan enig maatschappelijk verkeer kan in de voorbije jaren dhr. J. van Hoorn uit Middelharnis zijn misgelo pen. In tal van maatschappelijke- en kerkelijke verbanden was, en is, hij actief en ergens zult u hem zijn tegengekomen, tot in Israël toe. Hij was daar nog vorige week vrijdag toen burg. mevr. Sleurink hem van de Ko ninklijke Onderscheiding in kennis wilde stellen; de uitreiking ervan moest daarom worden uitgesteld... Dinsdagavond kwam hij thuis, woens dagmiddag was er de ontvangst ten ge- meentehuize en de verrassing dat H.M. de Koningin dhr. Van Hoom het Ridder schap waardig had gekeurd. Het werd als een 'heel bijzondere gebeurtenis' erva ren, vooral nu een nieuw decoratiestelsel van kracht is geworden, want de lintjes regen bleek een dmp te zijn geworden. Voor dhr. Van Hoom was er de benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, om wat hij in zijn bijzonder werkzame leven extra heeft gedaan. Burg. Sleurink gaf een opsomming daar van, al moest ze vaststellen dat die slechts ten dele kon zijn. Juli 1950 kwam dhr. Van Hoom naar Dirksland als on derwijzer aan de Chr. lagere school, maar in 1956 verruilde hij Dirksland voor Middelburg waar, zo las het de bur gemeester, de interesse voor het maat schappelijk en kerkelijk bezig zijn moet zijn gewekt. Ook woonde dhr. Van Hoom in Zetten, maar Goeree-Overflak kee heeft het gewonnen, per 1 december 1967 werd dhr. Van Hoom hoofd van de Chr. ULO in Middelhamis en vestigde de familie zich in de schoolwoning aan de Juliana van Stolberglaan. Mevr. Sleurink heeft ze niet alle ge noemd, de nevenactiviteiten van dhr. Van Hoom, maar de nu 71-jarige heeft het er reuze druk mee, al vindt hij zelf dat het „best wel meevalt". Hij heeft er, zo zei hij in zijn dankwoord, van God de gezondheid en de kracht voor ontvangen en dat heeft het vele werken licht ge maakt. Dankbaar verklaarde dhr. Van Hoom zich het allemaal te hebben mó gen doen, „het had zo anders kunnen zijn", zo heeft het leven hem doen zien. Gode de dank derhalve en dank aan mevr. Van Hoom, want door haar is het geweest dat zoveel bezigheden konden worden uitgevoerd. Dhr. Van Hoorn kende haar graag de helft van de ontvan gen Onderscheiding toe. Van burg. mevr. Sleurink had mevr. Van Hoom een mooi boeket bloemen ontvangen. Het was een indmkwekkende lijst met activiteiten door dhr. Van Hoorn ver vuld. „U hebt héél veel tijd gegeven", begreep mevr. Sleurink. Vele jaren, bijna dertig, was dhr. Van Hoom diaken in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Van 1969 tot 1995 was hij bestuurslid (en 25 jaar secretaris) van de Stichting Maatschappelijk Werk Goeree- Overflakkee. Van 1984 tot 1991 bestuurslid van de Stichting Prot. Chr. Woonvoorzieningen, tien jaar voorz. van het Eilandelijk comité 'Woord en Daad', van 1974 tot heden lid van de Stuurgroep Cursus Geestelijke Vorming, en o.a. van 1984 tot 1991 besmurslid van de GLIAGG 'de Poort'. Terecht Rector dhr. J. Boot van de scholenge meenschap 'Prins Maurits', de bloeiende scholengemeenschap die uit de Chr. ULO is voortgekomen, heeft met graagte een hartelijke gelukwens richting dhr. Van Hoom uitgesproken, „'k Heb jaren lang gedacht dat Hare Majesteit zich radicaal vergist had", zo grapte dhr. Boot over het tot dusver ontbreken van een Koninklijke waardering voor dhr. Van Hoom, maar het uitblijven ervan wist hij nu 'buitengewoon wijs' te zijn geweest, gewacht als Hare Majesteit had op het nieuwe decoratiestelsel. Nu dat er is heeft ze zich gehaast dhr. Van Hoom een waardevolle en hoge Onderscheiding te doen toekomen. De gelukwensen van dhr. Boot en van de velen die de uitreiking bijwoonden was allerhartelijkst. Op zaterdag 11 mei a.s. houdt de Konin klijke Fanfare 'Sempre Crescendo' weer haar jaarlijkse rommelmarkt op het Diek- huusplein te Middelhamis. Ook dit jaar vraagt Sempre weer uw me dewerking en hoopt dat u uw oude, bmikbare spullen wilt afstaan. Immers, hoe meer spullen op de markt, des te groter is de kans op een goede op brengst! Heeft u meubels, beeld-, en geluidsappa ratuur, computers, huishoudelijke appa raten, glaswerk, serviesgoed, boeken enz. enz. die eigenlijk in de weg staan? Sempre is er blij mee! U kunt bellen naar (0187) 48 4226 en uw spullen worden op afspraak bij u opge haald. Ukunt uw spullen* natuurlijk ook zelf brengen. Belt u dan even wanneer u terecht kunt in de opslagplaats. Sempre Crescendo hoopt zoals altijd weer op u te kunnen rekenen! In april 1986 is de Studievereniging 'Hu- saï' opgericht. De bedoeling was dat deze vereniging de kennis van en de lief de tot het doel en de beginselen van de SGP zou bevorderen. Dit doel hebben we de afgelopen 10 jaar zoveel mogelijk nagestreefd: De vereni- RENAULT-dealer DIRKSLAND OPBRENGST KOLLEKTE De gehouden kollekte ten bate van de Ned. Hartstichting heeft 4.666,40 opge bracht. Ieder die aan dat mooie resultaat bijdroeg daarvoor hartelijk dank. ging telt op dit moment 47 leden, waar van ongeveer de helft jonger is dan 25 jaar. En van deze jeugd moet de partij het hebben, dèt zijn de (toekomstige) SGP- stemmers! Het 10-jarig bestaan van onze studiever eniging willen wij in een bijzondere openbare vergadering gedenken! Op deze vergadering zal de heer Ir. B. J. van der Vlies, fraktievoorzitter van de SGP in de Tweede Kamer, een referaat houden op de ontwikkelingen en veran deringen in de landelijke politiek de laat ste 10 jaar. Deze avond zal gehouden worden op D.V. vrijdagavond 10 mei om 8.00 uur in Hervormd Verenigingsgebouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3 in Ouddorp. Hartelijk welkom op deze vergadering! Na een voor de meesten inspannende, maar zeer geslaagde koninginnedag even lekker onderuit zakken. Dat kan zater dagavond 4 mei. We hebben voor jullie een mooie film uitgezocht. Deze heet 'Het Achterhuis' en gaat over Anne Frank, bij jullie vast wel bekend. Zoals gewoonlijk beginnen we ook nu om acht uur, maar vanaf half acht staan de deuren van 'de Hoeksteen' al voor jou open. De kosten bedragen slechts ƒ2,50. We rekenen erop dat je komt en neem je vrienden mee! Middelhamis Telefoon (0187) 482222 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VUÜO - STUMO - RffOnTAOC - FOnMRAnE ^Q9 3S-T9khonp1t7)98ieiZ/FaxSa3734 Prlntkiop-HoaÊaoam 172-rmioentaill} «2400 Een goede en betrouwbare occasion vindt u op het drive-in parl( in de vorm van een acht bij Cor IVIelissant. Diverse nieri<en die door ons team in topconditie zijn gebracht staan daar overzichtelijk gepresenteerd. AUTOBEDRIJF Nijverheidsweg 4 - Dirksland (0187) 601598 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1