Wie schrijft er mee van en over Flakkee? De groene .^/p asperges VJ A Huishoudelijk me(lewerk|st)er Oproepkracht huishoudelijk medewerk(st)er tllSSfl i T Bungalow Puch snorfiets Speciale oranje-aanbiedingen 49.' L Afsluiting Oost Kralceeistraat te Sommeisdijk zijn er weer ^^u^..^ Elzaswjjn kopen Slijterij en Wijniiandel De IVIolen OPHALEN OUD PAPIER Diploma-zwemmen in De Staver Heren-afdeling wasbare poiyether katoenen pantalons bames*afdeung Les bem dames eeti sjaaltje naar keuze KADO Les Deux heren Kinderen opqeiet! VRUDAG 26 APRIL 1996 EILANDEN-NIEUWS DERDE BLAD Woonvoorziening Sjaloom Juliana van Stolberglaan 58 3241 GL Middelharnis Voor onze woonvoorziening zoel<en wij wegens ziekte een voor 3 ochtenden in de week van 8.30 tot 11.45 uur. Woonvoorziening Salem Voorstraat 14 V 3247 CE Dirksland Voor onze woonvoorziening zoeken wij een Voor beide functies vragen wij een Prot. Chr. levensovertuiging en kerkelijke meelevendheid. Wij zoeken iemand die betrouwbaar is, zich inzet en zich in kan leven in onze bewoners. Voor inlichtingen: Woonvoorziening Sjaloom dhr. L.Heij (0187)483078 Woonvoorziening Salem dhr. P. C. Goedhart (0187) 6018 20 Uw sollicitatie kunt u richten aan de secretaris van de Stichting: Bestuur van de Stichting Prot. Chr. Woonvoorzieningen op Goeree-Overflakkee, t.a.v. dhr. M. Tanis Czn., Postbus 157, 3240 AD Middelharnis. VAKANTIEWONING voor Senioren in het Beierse woud. Gelegen op een oistige, zonnige heuvelhelling (800 mtr.), siaapk., woonk., keuken, bad, toilet. Terras met siertuin en groot grasveld, garage, aparte ingang. 45 DM per dag. Tel. 0049-9973-9601 (Holl. sprekend) DE BETERWETERS Ouwe maansen hoa een heale boel ervaerieng oor, mar jonge maansen zaage dat ze, 't beter wete, of niet soms? As je de krante leest, schrik je van alle raorigheid die d'r in staet, in vooral d'n laesten tied, 't jonge nog an toe, 't liekent wel of d'r steeds meer boven de beddeplanke uut komt steke! Over de beddeplanke gesproke, dat was toch wel lekker eeh, je dekens konne d'r niet ofglieje in h't was lekker waarm. AUean as je d'r uut most zat Je wel mit je konte op een houte richel! Tegenwoordig hao ze van die bewegende t)ed- den, d'r zit een motortje onder 't bed, dan ken je mit een knopje je bed in elke gewenste stand zette, da's zeker een uutkomst oor vooral as je een beetje krak- kemikkeg wordt. Bie veul maansen leit h't motortje op h't kossen naest je, as je teminste mit z'n tweaen bint, in dat is aarg genog niet allied mear h't geval! Naest h't l)ed hoa de measte wel een nachtkasje stae, 't probleem is dan, as je ouwer wordt, hei je een steeds greater kasje noadig! Toch? In jaewel, je heit ruumte noadig voor je kunstgebit, bril, gehoarapperaat, steunkousen, tebletten in een kommetje waeter, want je heit zo'n droage mond 's nachts, toch? Toch ondanks al die hulpmiddels mot je de wiesheid van de ouwerdom niet onderschatte oor, ze wete precies hoe ze mit jonge kinders om motte gac, dat zie je dikwels hoe ze mit d'r kleinkinders omgae, as ze die hao netuurlijk. „Opao of opoe weze is een riekdom oor. 't Zal d'r in de toekomst niet makke- leker op worre dienk 'k, hoe motte angenome kinders, van twea 'mannen' een naem geve an de groatouwers van hun zogenaemde 'vaoder' in huisgenoot, want moeder kan je 't niet noeme, toch? H't wordt een dwaeze toestand! Ze zalle ze wel hopao in hopoe noemc! Laeter zal d'r wel weer een geleerde ontdekke dat h't toch niet zo goed is ge weest voor kinders om bie twee mannen op te groeien. Icnkele jaeren gelejc was 'r een raed van wieze marmen, die gavve de raed om kinders op hun buuk te laagen, da's beter voor 't rikje zeije ze, tegeliek warre d'r weer aore 'beter weters' die gavve de raed, geen borstvoeding, drienke uut een flesje zou beter weze, of ete uut een potje, 'k Hao wel 's gedocht dat die 'beterweters' eigenaer warre van die potjes febriek omdat ze d'r zo voor warre. Weer laeter is 'r ean professor geworre die nae jaeren studie heit beweze dat borstvoeding toch beter is in dat je kinders toch mar beter op h'n zieje kan laage. Weer een 'wieze' man gaf iedere jonge moeders de raed om de dekentjes mar of te schaffen, je dee d'r beter an om een electrics dekentje te koapen voor onderop in een dekbedje voor bovenop, vorig jaer, jae, weer nae een duur onderzoek, bleek dat h't niet goed is voor 't kind, dus weer mar terug naer wat h't was. Daer wor je toch moe van? Want al die diengen wiste de ouwere onder ons toch al? In wat kost dat allemaele wel niet, wat een geldverspilling, terwijl je sommege tebletten zelf mot betaele, soms dienk 'k wel 's binne wiele noe zo lomp of heulie? Zopas stieng 'r in de krante dat h't beter is dat kinders beter buutcn kenne spcule dan d'n heale dag televisie kieke, ze ontwikkele dan beter in op tied naer bed, mar dat wiste we toch allange al! „Is toch dwaes dat ze diengen ontdekke van vroe ger, neem noe de bejaerde zurg, h't was beter as je ze bie mekaore in ean huus briengt, noe ze ontdekke dat h't voor de maansen beter is dat ze zo lange as h't kan in d'r eige huusje kenne bluve, mit goeije hulp netuuriijk, 't is nog goeko- aper oak, zegge ze. Toen 'k een kear an m'n tante Neeltjc vroeg, waarom ze nog op d'r eige weunde, zei ze: „Ouwe boamen mot je niet verpote, je ken ze beter uut de wind zette". Wat een wiesheid, mar geen professor oor, in wat dienk je van goeije raed omzelf geen kippen te houwen in zeker geen vaarke of koeije, nee de 'wieze' mannen vonden dat h't beter was as je ze bie mekaore brocht, dan was de controle makkeleker, dus... alle vaarkes in een veuls te klein hok, zonder stroo, oak de koeien stae niet mear op stroo, om van de kip pen mar te zwiegen, asse die konne praete, nou dan zou j's wat hoare, dienk je oak niet? Noe zitte ze allemaele bie mekaore, in hoa ze een probleem der bie. Ze wete mit de stront geen raed, koeievleis is oak niet mear je van 't het deur die gekke koeijeziekte, van 't vaarke mot j't oak mar ofwachte. Een hortje gele- je zag 'k een vrouwe tobbe mit d'r fiets, ze had twea tassen mit booschappen bie d'r, 'k docht bie m'n eige, 'k zal even helpe, zo gedocht zo gedae, 'k vroeg: „Je heit wel veul voor op de fiets, „jae", zei ze. „D'n tied van vroeger komt niet mear terug, toen brocht Piet Holleman de booschappen bie je thuus, noe mo'je voor alles naer 't durp, al die kleine wienkeltjes moste zonoadig weg, mar om ons hoa ze niet gedocht.ik kan geen auto rieje in om ammar een aore te vraegen doe je oak niet zo gauw, 't zou makkeleker weze as je taanden de weg weer een wienkel had zoals vroeger Huberdien, aie heije toch nog wel gekenne?" „In mit die pasjes ken 'k oak niet overweg oor, in pinne, 'k weet geeneans hoe 't mot, nee... 't is 'r voor ongs niet makkelijker op geworre, 'k doche bie m'n eige, ze heit nog geliek oak. Zo zie je weer 's, alle veranderingen binne nog geen verbeteriengen zeker as je wat ouwer wordt, laete we hope dat d'r niet steeds weer van die 'beterweters' an de slag gae, want h't is zear vermoeiend in h't levert niks op, allaen verwar- rieng. De groete uut Dirksland, J. Wolfert GEMEENTE ^lODELHARNIS In verband met riool-, waterleidings- en bestratingswerkzaamheden is vanaf donderdag 2 mei a.s. om 07.00 uur de Oost Krakeelstraat afge sloten. Deze werkzaamheden zullen tot en met vrijdag 15 juni plaats vinden. De bushaltes aan de West Krakeelstraat worden verplaatst naar de hoek Langeweg/Beneden Zandpad te Middelharnis. ;ae l.v.m. Koninginnedag zijn wij maandagmiddag 29 april geopend mode en woninginrichting TE HUUR Voor kort of langer en niet duur nabij 't bos. Geen trappen lopen, luxer kan men niet hopen. Zondag eren. Tel. (0318) 416703 TE KOOP z.g.a.n. Tel. 6313 31 Bij aanl<oop van uw asperges bij: r^^*^ Kwekerij Mts. van Loon-van Strien Battenoordseweg 1, Nieuwe Tonge Tel. (0187)651238 Kunt u een fles mef/1,-KORTING ö/y. Molendijk 7, Nieuwe Tonge Tel. (0187)651307 Bij deze slijterij kunt u bij aankoop van uw wijn f 1,- korting krijgen op een kilo asperges bij Kwekerij Mts. VAN LOON-VAN STRIEN. Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uw advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. HERKINGEN Op zaterdagmorgen 27 april wordt het oud pa pier weer opgehaald voor de Hervormde Kerk voogdij van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zet ten en er geen karton tus sen stoppen? Bij voorbaat dank voor uw medewerking. Gebr. de Waal geboorte Ci,> verloving^ huwelijk jubileum dankbetuiging De afgelopen periode hebben onder staande kinderen en volwassenen na veel oefenen hun zwemdiploma's gehaald. Namens de Staver van harte gefeliciteerd en veel succes met jullie volgende diplo ma's. A-diploma: Geerte Struijk, Danny Appel, Martijn Schutte, Nicole Kardux, Marlinde Kie viet, Lars Spruyt, Joeri Schipper, Mark Vogelaar, Wies Mourik, Michelle v. d. Sluis, Maarten Trompper, Henk Ras, Mark de Vos, Nicky Kroon, Marianne Bakker, Clarinda v. d. Kamp, Arend de Bakker, Jessica Durink, Jelle van Dru- ningen, Tim v. d. Nieuwendijk, Robbin Arensman, Rowan Bakker, John de Ja ger, Nadine Comelisse, Henriëtte Klem, Emma Adriaansen, Ayan Abdi Elmi, Abdirahiman Abdi Elmi, Arjan Witte, Marieke Hoos, Marjolein Groeneveld en mevrouw Annie van Driel. B-diploma: Ilona v. d. Werf, Ashwin Wendemakers, Menno Louwerse, Kitty van Heest, Luuk van Wijk, Klaas van Meurs, Niels Ver- duijn, Brian v. d. Sluis, Steven Ouwens, Mark de Jong, Paulus J. Knöps, Mark Hendrikse, Lavina Burgers, Sana Rash, Patrick Visser en Mevrouw Piëta van Nimwegen-Sterrenburg. Snorkelbrevet 1: Erik van Es. Snorkelbrevet 2: Edmond van Dijk. Snorkelbrevet 3: Hans de Vreugd. Basiszwemdiploma Cornells Eikel-boom, Stefanie v. d. Sluijs, Arnold Bakker, Roxanne Schultz, Michael Troost. Basispakket 1: Martijn van Es, Ricky v. d. Reest, Ger- ben van Beek. Keuzepakket: Niels Volwerk, Dominique Jordaan, Yann van Vliet, Jan W. v. d. Vliet. Basispakket 2: Arianne Braber, Hans de Vreugd, Loïc van Vliet, Desirée Bosters, Robin Nug- teren. Ui n K M K n u X X X X X bij X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X in diverse kleuren TOPJES in 7 kleurenPer stuk Koninginnedag-aanbieding: 3 stuks voor Bij besteding van minimaal f 50,- T-SHIRT normaal 29.90 per stuk Koninginnedag-aanbieding: 2 voor 90 X X X X X X Voor jullie is er een echt Koninginnedag-kadootje x X X X X X X X X X X X X Maandag 29 april open 13.00 tot 17.30 uur Koninginnedag 30 april open van 10.00 tot 16.00 uur X X X X X X Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer De mannenmode van Horka Elasta* kenmerkt zich door komfort, stijl en klasse. Alleen de beste natuurlijke stoffen komen voor onze kleding in aanmerking. Onze produktie staat bovendien op een hoog 'tailor-made-niveau'; elk kledingstuk heeft daardoor een perfekte pasvorm. Zo leidt een kombinatie van vakmanschap en het gebruik van de beste materialen tot een kledinglijn van stijlvolle klasse. Boompjes 15 3253 AC Ouddorp Telefoon (0187) 68 12 77 liMi iiÉii 1^1 ^1 -^ Zulddilk 15, 3244 A2 Nieuwe Tonge. Tel. 01875-1266 's maanöags gesloten vrl)clag koopavond 18 SO-20 00 u. te Sommeisdijk heeft een ruime sortering kaarten voor: of andere y voor u belangrijke [A gebeurtenissen GEBR. DE WAAL Langeweg 13 Sommeisdijk Tei. (0187)482729 SC libberc MIDDELHARNIS TEL. (01870) 82794 X Deze aanbiedingen gelden alleen 29 april en 30 april! X &7=

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 8