EIÜVIIDEII-lllEm/S Orgelconcours Oude Tonge Oranjefeest in Melissant Expositie in 'Buuten de Poorte' De Provence in het Goereese Röderhaus NIEUWS Boekenmarkt in Middelburg Koninginnedag 1996 Rubensplein Middelharnis uit de kerken Nieuw handboek Natuurmonumenten EB een huis verkopen- Makelaar Tamboer IJsclub Dirksland Aktiviteitenmarkt (inclusief rommelmarkt) Jeugdwerk Nieuwe Tonge Programma Koninginnedag Wijkver. 'De Zwaluw' 3e Blad VRUDAG 26 APRIL 1996 No. 6497 Op D.V. zaterdag 26 oktober 1996 wordt het orgelconcours voor ama teurs gehouden. Dit tweejaarlijks eve nement speelt zich af op het prachtige Frobenius-orgel in de Hervormde Kerk te Oude Tonge. Dit concours wordt georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee en de Vereniging van Orgel vrienden. Deelname is mogelijk voor organisten, woonachtig op Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Tholen en St. Phi- lipsland. Het doel van het concours is het stimule ren van orgelmuziek in het algemeen, en met name van muziek voor in de ere dienst. Alle deelnemers spelen daarom, behalve een vrij werk naar eigen keuze, een koraalgebonden verplicht werk. Als verplicht werk heeft de deelnemer overigens een grote keuzemogelijkheid: hij of zij kan kiezen tussen 1. Eén of twee bewerkingen naar eigen keuze over het lied 'Jesu, meine Freude' 6f 2. Een psalmwerking naar eigen keuze uit de bundel 'Koraalbewerkingen over de 150 psalmen', die in 1993 verscheen bij uitgeverij Boekencen- trum te Zoetermeer (onder redaktie van Jan D. van Laar, Hans van Nieuwkoop en Willem Vogel). De maximale speelduur van verplichte en vrije werk samen is 12 minuten. Het lied 'Jesu, meine Freude' is te vin den in het Liedboek voor de Kerken onder nr. 428 als 'Jezus, mijn verblij den'. Vele componisten hebben in dit lied inspiratie gevonden voor het schrij ven van fraaie bewerkingen. Onder hen o.m. J. S. Bach, J. G. Walther, maar ook hedendaagse componisten. Aan u de keus! Het boek 'Koraalbewerkingen over de 150 psalmen' geeft voor iedere psalm een (uitgebreide) bewerking, bedoeld voor bv. gebruik in de eredienst tijdens de inzameling der gaven. In totaal 37 componisten leverden één of meer bij dragen aan het boek, zodat het een fraai en vooral gevarieerd geheel is geworden. De drie deelnemers die het hoogst aantal punten behalen, mogen 's avonds met de juryleden het slotconcert geven. De jury bestaat dit keer uit mw. Elly Kooiman en Arie J. Keijzer. Het organiserend comité wenst de deel nemers nu alvast veel sterkte èn plezier bij de voorbereiding. In september D.V. volgt nader bericht over inschrijving e.d. Om 08.00 uur beginnen we tradi tie-getrouw met het uitsteken van de vlaggen. In de tuin van iiet be jaardencentrum bieden wij de Ko ningin een AUBADE aan, met be kende vaderlandse liederen, gezon gen door jong en oud, en met mu zikale medewerking van 'Tot Nut en Genoegen' uit Melissant. Deze zal door Btvgemeester Boonstra in ontvangst worden genomen om 08.45 uur. Aansluitend is er voor de bejaarden ge legenheid om in het recreatiezaaltje ge zellig met elkaar te keuvelen onder het genot van een bakje koffie of een borrel- tje. Om 10.00 uur starten we met de Kinder spelen op en rond het Plein. Op het zelf de tijdstip vangen we aan met de Heli- copter-rondvluchtcn boven onze omge ving. Voor dit spektakel kan men vooraf plaatsen reserveren bij sigarenmagazijn Dale aan de Voorstraat. Wees er vooral snel bij, want de belangstelling is nu al enorm. Om 10.30 uur beginnen we met een grootse Braderie en Vrijmarkt op de Voorstraat. U bent van harte welkom bij de kramen van kinderen en particulieren uit ons dorp, en ook bij de professionele standhouders die u een keur van artike len zullen aanbieden. Na de pauze van 12.00 tot 13.00 uur beginnen we direct met de inschrijving voor de feestelijke optocht van verklede kinderen, versierde fietsen, skelters of andere voertuigen. De bonte stoet zal worden voorafgegaan door muziekver eniging 'Amicitia' uit Dirksland. Om 14.00 uur zal op het Plein de strijd losbranden om de vacante titel 'Sterkste man en vrouw' van Melissant. En dat belooft wat! Reken maar dat er gestreden zal worden, want er zijn veel sterke man nen en vrouwen in ons dorp. Tijdens deze sportieve krachtmeting is er voor de kleintjes gelegenheid om zich gratis te laten schminken. De oudere be zoekers kunnen intussen voor de afwis seling even naar het 'Open podium" waar de Boerenkapel en diverse anderen hun muzikale kwaliteiten ten gehore zul len brengen. Voor de jeugd zal het startschot voor de Skelter-race op het schoolplein van de OBS Roxenisse om 14.00 uur klinken. De strijd om snelheid en behendigheid zal worden verreden in gelijkwaardige skeïters, beschikbaar gesteld door de Oranjevereniging. Na de tweede pauze van 17.00 tot 20.00 uur vangen we aan met het Oranjefeest in Melishof met muzikale medewerking van Marcel de muzikale Postbode. Tus sendoor zijn de prijsuitreiking en de trek king van de loterij. Om 21.00 uur start de Lampionnen- optocht m.m.v. 'Sempre Crescendo' uit Hellevoetsluis. Aansluitend besluiten we het buiten-gebeuren met een prachtig vuurwerk. Wij wensen iedereen, ook buiten onze regio, een heel fijne Koninginnedag toe! In samenwerking met andere stichtin gen en verenigingen (ZOA, VBOK, Bond tegen het vloeken, In de Rechte Straat, Helpende handen, Knutselclub van de Ger. Gem.) houdt de Reforma torische Hulpaktie Woord Daad op zaterdag 27 april 1996 van 10.00 tot 15.00 uur een aktiviteitenmarkt (incl. rommelmarkt) op het schoolplein van de ds. J. Bogermanschool, Weelstraat 1 te Oosteriand. Wat kunt u er zoal vinden? Bloemen en planten. Tuinplanten en struiken. Tweedehands boeken. CD's en muziekcassettes. Van potje en pannetje tot elektrische apparaten. Zelfgemaakte spulletjes. Patat en Frikandellen. Oliebollen. Limonade en Chips. Koffie met een stroopwafel. Grabbelton. Touwtje trekken. Snoep. Eigenlijk teveel om op te noemen, daar om moet u beslist komen kijken, want daarmee steunt u het werk van bovenge noemde stichtingen en verenigingen. Heeft u eventueel nog spulletjes voor onze rommelmarkt, dan kunt u kontakt opnemen met een van de onderstaande personen. Mevr. Van der Wekken te Nieuwerkerk, tel.(0111)643053. Mevr. Kik te Oosteriand, tel. (0111) 642464. Mevr. Janse te Zierikzee, tel. (0111) 416385. Mevr. Van der Schelde te Scharendijke, tel.(0111)671224. Wijkgroep Middelharnïs-Zuid, peuter speelzaal Pippeloentje, Alg. Ned. Bond voor ouderen en Stichting Bejaarden- werk (Dienstencentrum), organiseren op Koninginnedag een groot feest op het Rubensplein in Middelharnis van 13.00 totong. 16.30 uur. Het programma is als volgt: 13.00 uur: Opening kramen. Kindervrijmarkt (neem zelf een kleedje mee, en verkoop je spulletjes). 13.00 uur: Optreden majorettenkorps 'Somi Giris'. 14.00 uun Volksdansdemonstratie. Publiek kan meedoen. 14.30 uur: Jurering verkleedwedstrijd. 15.00 uun Hoky Poky goochelaar/clown in het Dienstencentrum. 16.00 uur. Straattekenen. Van de kinderen wordt verwacht dat ze verkleed komen. Wie het mooist, leukst, origineelst verkleed is krijgt een prijs. De hele middag zijn er diverse kramen, o.a. rommel, schminken, snoep, rad van avontuur enz. enz. Verder zijn er nog kinderattrakties o.a. luchtkasteel. Bij slecht weer vinden de aktiviteiten (zoveel mogelijk) in het Dienstencen trum plaats en is de rommelmarkt in het winkelcentrum-zuid. GOEDEREEDE - Wie 'écht' werk wil zien van Kai Struyk, van Melanie Jongejan of van Inez Hoek en nog tien van hun schootgenootjes van obs 'Buuten de Poorte' te Goedereede haaste zich volgende week naar de nieuwe vleugel van de school waar de producten van het jeugdig tekenwerk ten toon hangen. De school, eigenlijk de 'commissie Buitenschoolse Activitei ten' heeft dat zo gearrangeerd, zelfs met medewerking van de burgemester, want die heeft er de tijd voor genomen de expo sitie te openen. Hij zal er misschien ontluikend talent hebben waargenomen want de teddyberen, de schoenen, de trein en wat dacht u vaii het 'gezicht op Goedereede' van Marijn v. d. Bok, ze waren gewrocht met het puntje van de tong tussen de tanden, inder daad, met zó veel vlijt. Tekenlerares Cecile Schone uit Ouddorp geeft de kinderen buiten de schooluren tekenles. Ze leert ze de basiskennis waar na ze zich zelf kunnen ontwikkelen. De deelnemertjes hebben voor de expositie, ter afsluiting van de lessen, zelf hun mooiste tekening uit mogen zoeken. Dat deden Erica Redert, Michelle Lokker, Natasja van Heest, Kai Struyk, Linda v. d. Wende, Marijn v. d. Bok, Melanie Jongejan, Debora van Hoven, Ma- riska v. d. Bok, Kenny Bakelaar en Robert, Arno en Inez Hoek. Kunstschilder Veenendaal, geobsedeerd Zo is het waarschijnlijk met de meesten onzer ten plat- telande, ontsproten zijn we aan een cultuur die vindt dat een schilderij figuratief, heel herkenbaar moet zijn. Met nogal wat reserves kijken we aan tegen ab stracte schilderingen, maar toch... Als zulks ook uw instelling is moet u een dezer dagen tóch'es aanwippen in het Röderhaus, Noordzijde Haven 13 te Goede reede. Vanaf morgen t/m zaterdag 29 juni exposeert daar de Rot terdamse kunstschilder Hendrik van Veenendaal met ab stract werk over de Provence, niet echt herkenbaar, maar uitermate boeiend door het gebruik van vooral die tinten die karakter geven aan het wat ruige landschap van de Provence, de schilder is met kleuren niet zuinig omgegaan en elk van z'n werken vertoont een uitbundig pallet. De beelden zijn weliswaar abstract, niet tot in details herken baar, maar 't is haast terecht dat de overweldigende kleuren ditmaal de vormen overheersen, zó imponerend immers wordt het landschap van de Provence ervaren, met olijfbo men, zonnebloemen en een weelde aan lavendelvelden. De schilder van Veenendaal is een nuchter mens, niet zo'n kunstenaar die met het hoofd hoog in de wolken loopt, be reikbaar voor ieder die zich in zijn techniek geïnteresseerd toont. Hij zal laten weten dat elk van de werken, van groot en klein formaat, met zorg en liefde is gemaakt, allemaal stukjes van hem zelf dus. Ook galeriehouders dhr. en mevr. Roder zijn er trots op deze pracht expositie te kunnen bieden. NED. HERV. KERK Beroepen te Vriezenveen (buitengewone wijkge- meente Beth-El) L. Schaafsma te Spring- ford, Ontario (Can.); te 't Harde G. D. Kamphuis te Apeldoorn (buitengewone wijkgemeente); te Maarssen (toez.) J. het Lam te Dirksland; te Lopik A. J. Sonne- veld te Zijderveld; te Kootwijk-Kootwij- kerbroek G. D. Kamphuis te Apeldoorn (buitengewone wijkgemeente). Aangenomen naar Tienhoven J. W. van den Berg, kan didaat te Leiden. Bedankt voor Nijverdal S. Jumelet te Waarden- burg-Neerijnen; voor Goedereede J. A. de Koeijer te Baam (buitengewone wijk gemeente); voor Hollandscheveld (bui tengewone wijkgemeente) G. C. Kunz te Papendrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Krimpen aan den Ussel als geestelijk verzorger inrichtingen Ministerie van Justitie drs. Y. Viersenn te Sittard (gees telijk verzorger inr. Ministerie van Justi tie), die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Bussum H. J. van Dijk te Sliedrecht. Beroepbaarstelling drs. A. Hiemstra, Baaksebeek 36, 8033 CC Zwolle, tel. (038) 4545658. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Axel A. O. Reitsema te Bunschoten- West. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Sassenheim J. G. Brienen te 's-Gra- venmoer; te Woerden B. A. T. Witzier, kandidaat te Apeldoorn. Beroepen te Goes J. W. Verweij te Rijssen; te Tricht-Geldermalsen W. Visscher te Amersfoort; te Rotterdam-Zuid J. Karels te Oudemirdum. Bedankt voor Hoogvliet i.c.m. Spijkenisse J. S. van der Net te Apeldoorn; voor Doetin- chem P. van Ruitenburg te Dordrecht. Bedankt voor Ederveen J. Roos te Opheusden; voor Veenendaal F. Mallan te Alblasser- dam. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Rijssen D. Monster te Bameveld. Op dinsdag 16 april presenteerde de Ver eniging Natuurmonumenten in Rheden op de Veluwe haar nieuwe handboek, de complete gids met aüe wandel- en na tuurgebieden in Nederland. Het is voor het eerst, dat een zo uitge breid overzicht op het gebied van de na tuurrecreatie beschikbaar komt. Het boek heeft een oplage van 900.000, telt 480 pagina's, 450 kleuren illustraties en foto's. Het is daarmee een project ter grootte van het spoorboekje. Dit hand boek, dat inmiddels een bekend en ge waardeerd naslagwerk is in Nederland, is tot stand gekomen in samenwerking met particuliere grondbezitters en tal van col lega-organisaties, zoals Staatsbosbeheer em de Provinciale Landschappen. Het boek wordt in de week van 17 tot 24 april verstuurd naar alle leden van Na tuurmonumenten. Ha jongelui. Hier weer even een berichtje van ons het jeugdwerk uit Nieuwe Tonge. Je begrijpt het natuurlijk al a.s. zaterdag dan is het 27 april hebben we weer een open avond op het programma staan. We zitten dan weer gezellig bij elkaar en je kunt een spelletje doen, we verkopen weer snoep enz. We hopen dat jullie allemaal weer ko men en neem je vrienden en vriendinnen vanaf 14 jaar mee. Je kunt je gelijk opgeven voor de strand wandeling die we D.V. 11 mei hopen te houden. Hier horen jullie nog meer over. Groetjes, het JWC Nieuwe Tonge met optimaal resultaat Tel. (0187) 483477 Wie deze dagen met dit mooie lenteweer weer over de Westhavendijk te Dirks land langs de ijsbaan loopt, denkt mis schien nog eens terug aan de strenge winter van 1995-1996. Maar tegelijkertijd ziet men ook dat de ijsclub druk bezig is geweest om alvast weer te investeren in de komende winter. Onder leiding van bestuurslid Cees Groenendijk werd, met hulp van enkele vrijwilligers, het dak vernieuwd van het werkhok. Ook werd zaterdag 20 april de voorkant van de kantine geheel vernieuwd, ge verfd en van isolatie voorzien. Geen geringe klus, maar met hulp van experts werden nieuwe kozijnen ge plaatst en gesteld. Ook werd een nieuwe vloer in de kantine geplaatst. Al met al kan de Usclub Dirksland weer jaren vooruit met haar onderkomen aan de ijsbaan. Op zaterdag 4 mei a.s. organiseert de Zeeuwse Stichting 'Steun aan Israël' voor de veertiende keer een groot opge zette Boekenmarkt met gebruikte boe ken. Deze Boekenmarkt wordt zoals altijd ge houden onder de Graanbeurs aan de Dam te Middelburg, van 10.00 uur 's morgens tot 15.00 uur. Meestal drie en soms vier keer per jaar is de stichting in de gelegenheid een zeer grote partij gebruikte boeken aan te bie den. Niet alleen voor romans maar ook voor allerlei school- en studieboeken kan men terecht. Verzamelaars en snuffelaars hebben een goede gelegenheid te zoeken naar het boek dat al jaren gezocht wordt. Of als men voor de vakantie goedkoop eenvoudige romannetjes wil meenemen. De stichting 'steun aan Israël' heeft een unieke service: iedereen kan opgeven dat hij een bepaald boek zoekt. De vrij willigers letten dan voor de klant op of het boek ertussen zit. Is het gevonden, dan krijgt men bericht. Zoeken zonder moeite en kosten. Dit jaar heeft de stichting weer veel nieu we boeken op de tafels. De prijzen zijn zoals altijd billijk, naar, gelang de status van de schrijver en het boek. Ook kan de stichting de boeken comfortabel aanbie den doordat het merendeel op sta-hoogte te bekijken is. De verkoop van de boeken is ten bate van het ontginningsprojekt Paran in de Negev-woestijn, een projekt dat de stich ting vanaf 1995 enkele jaren zal steunen. Deze steun gebeurt in samenwerking met het Joods Nationaal Fonds te Amster dam. Landelijk werkt de stichting samen met het Israël Commitee Nederland. 13.00 uur. Optocht versierde fietsen, karren en skelters door de wijk m.m.v. 'Sempre Cres cendo'. 13.30 uun Kinderspelen. 15.30 uur Demonstratie 'Somi Girls'. 16.00 uun Playbackwedstrijd. 17.00 uun Afsluiting van de dag. Tussendoor draait het rad van avontuur voor groot en klein. Op het plein is er een vrijmarkt waar je vanaf 13.00 uur met je kleedje bij ons kan komen zitten om uw spulletjes te verkopen. Op het veld staan een aantal kramen met o.a. ballengooien, touwtje trekken, prik- blok, limonade, snoep, hamburgers etc. Ook staan er enkele kramen van de p.s.z. waar de kinderen zich kunnen laten schminken en is er verkoop van warme wordt, kruukplaetjes en cakejes en verlo ten we speelgoed met de bingomolen. Voor de playbackwedstrijd kan men zich op de dag zelf opgeven en breng dan wel je cassettebandje mee waar je playback- nummer op staat. Tot ziens bij Wijk vereniging 'De Zwa luw', Sperwer 5, Sonmielsdijk. door de zonnebloemvelden in de Provence DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187)482784 GEREF. GEMEENTEN GEREF. GEMEENTEN IN NED. NVM lUKBJM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 7