Plechtige kranslegging te Ouddorp 'n Uur wachten bij de regionale stortplaats... Bach en improvisatie op het jubilerende Meere-oi|[el PREDIKBEURTEN Erop uit in voorjaar /4/\^r en zomer Omloop van Menheerse Nieuwe leden De Hoop RPF OOSTFLAKKEE Vf %F 1!Él' Ai Kon. Onderscheiding dhr. J. van Hoorn Middag voor onderen en alleenstaanden 55+ reisje Ouddorp Aubade voor 'de Goede Ree' Aanrijding met beknelling Zondag 28 april 1996 aaentschap KORSTIAAN KAMP OPA KAMP Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 26 APRIL 1996 De kranslegging bij het oorlogsmonument te Ouddorp is ook dit jaar weer een plechtig gebeuren geweest. Woens dagmorgen (i.v.m. de schoolvakantie van volgende week een week vroeger dan gebruikelijk) had die plaats door de oudste groepen van de beide plaatselijke basisscholen die het monument hebben geadopteerd. Met hen en met de familie van de speciaal herdachte Martijn Hameeteman, waren velen uit Ouddorp aanwezig als eerbe toon aan de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog. „Martijn Hameeteman, hier in het mooie Ouddorp geboren, en als jullie hier opgegroeid, is door oorlogshandelingen in het verre Oosten omgekomen", liet burg. Sinke in zijn herden- kingswoorden weten en dat heeft ongetwijfeld tot de verbeel ding van de jeugdigen gesproken. Hij kwam, zo vertelde de burgemeester, vanuit Ned. Indië te verkeren in de schaduwen van de heersers van de rijzende zon. Martijn Hameeteman werd tewerkgesteld aan de aanleg van de Birma spoorweg die per dag 45 doden kostte. Hij was een van hen die na de oorlog niet meer terugkeerden, zijn sterfdag is ongewis gebleven. Dhr. Sinke bond de jeugd op het hart de herkregen vrijheid hoog te waarderen en zich ervoor in te spannen die ook te be hoeden. De jaarlijkse lintjesregen is opgehouden, maar in Ouddorp (zie voorpagina) en ook in Middelhamis zijn toch nog drup pels terecht gekomen. Burg. mevr. Sleu- rink zou vanmorgen een Onderscheiding aan dhr. J. van Hoorn hebben uitgereikt, ware het niet dat dhr. Van Hoorn zich momenteel, als reisleider, in Israël be vindt. In een faxbericht is hij van de On derscheiding (Ridder in de Orde van Oranje Nassau 5e graad) o? de hoogte gesteld. De versierselen zullen hem na terug komst alsnog worden opgespeld. OOLTGENSPLAAT D.V. donderdag 2 mei a.s. om 2.30 uur zal in 'Elthato' de maandelijkse Oude ren- en alleenstaandenmiddag gehouden worden. De heer J. M. van den Berg uit Middelhamis zal de bezoekers komen verrassen met dia's over 'Nederland en Oranje' en zoals bekend geeft hij hierbij een terzake interessante toelichting. In de serie zijn er dia's te zien van het bezoek van H.M. de Koningin aan Flak- kee (Goedereede). U bent allen weer hartelijk welkom. Voor vervoer: de familie Mans, tel. 631336 of 631413. Wedstrijdloop en prestatieloop over 7,5 km. Het parcours is uitgezet rond de be bouwde kom van Middelhamis en Som- melsdijk. Start en finish bij Rekreatiecentrum 'De Staver'. Kleed- en douchegclcgenheid aanwezig in het sportcomplex. Start van de wedstrijd om 10.45 uur. Inschrijfgeld ƒ5,- inklusief finishfoto en sticker. Kategorieën: - dames, tijdslimiet: 40 minuten. - senioren, tijdslimiet: 35 minuten. - veteranen, leeftijd: vanaf 40 jaar, tijdslimiet: 40 minuten. - adspiranten, leeftijd: \Jm 15 jaar, tijdslimiet: 40 minuten. - junioren, leeftijd: fm 17 jaar, tijdslimiet; 40 minuten. - rolstoelers, tijdslimiet: 40 minuten. Na een koude winter gaan wc, onder invloed van een vrolijke zon onze reis kriebels weer voelen. Hopelen zijn ze bij u ook wakker geworden. Graag willen wij weer met u een dagje op reis gaan en wel D.V. donderdag 9 mei a.s. Vertrek van de Vlicdbverg en parkeerter rein Dorpsticnden om 7.30 uur. Opgeven vanaf vrijdag 18 uur t/m maandag 6 mei bij Maaike Menheer, tel. 681898. Tot ziens op 9 mei a.s. ii. De regionale stortplaats bevindt zich te Middelhamis, dat weten wc en daar maken we, gelukkig voor het milieu, een goed gebruik van, maar wee degene die voor het aldaar deponeren van afval op de zaterdagochtend is aangewezen, er moet met een lange wachttijd rekening worden gehouden. Een uur wachten is op een drukke zaterdagochtend geen uitzondering. Dat ligt 'm zeker niet aan de bemanning van de weegbrug die desondanks heel wat ongenoegens naar 't hoofd geslingerd krijgt, maar hen treft geen blaam. Er zou nodig een weegbrug bij moeten komen waarop het van de stortplaats terugke rende verkeer gewogen kan worden om aldus het gestorte gewicht vast te stellen. Nu gebeurt dat op één en dezelfde brug en daar zal het ISGO terwille van 't goed fat soen verandering in moeten brengen. Je kunt het iemand niet aandoen van z'n vrije zaterdagochtend uren te offeren aan wachttijd bij de stortplaats. Gemeente-ambtenaar Simon van Nieuwaal hebben we er zaterdagochtend foeterend aangetroffen, het weg brengen van twee vrachtjes hakhout heeft hem twee uur wachttijd gekost! Start van de prestatieloop om 12.00 uur. Inschrijfgeld 2,50 inklusief sticker. Tijdslimiet 60 minuten. Inschrijving mogelijk vanaf 09.30 uur. De 21e Omloop van Menheerse wordt georganiseerd door volleybalvereniging Intcmiezzo. Nadere inlichtingen: Piet Bal, tel. (0187) 485571. Dinsdag 30 april wordt traditioneel weer de aubade gehouden bij het verzorgings huis 'De Goede Ree' in aanwezigheid van burgemeester en wethouders. Ondanks dat het dan vakantie is, hebben leerkrachten en kinderen van enkele ba sisscholen en de muziekvereniging Sem- pre Crescendo hun medewerking toege zegd. Namens alle bewoners van de HDG wil len wij u allen alvast hartelijk bedanken voor deze spontaniteit. Het is voor hen een waar feest om zoveel kinderen met ouders, belangstellenden en de muziekvereniging op het voorter rein te zien. U bent allen van harte welkom. Komt u ook!? Met ingang van het seizoen 1996-1997 kunnen Stellendamse kinderen weer een muziekopleiding starten aan Muziek school Deltastreek. De aanmelding dient te geschieden via Fanfare-orkest De Hoop (info: 489221). Verder zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar in het senio renorkest (o.a. slagwerk en scherp ko per), een goede vooropleiding of een gedegen ervaring is wel vereist, voor een goed instrument wordt gezorgd (info: 492849). Afgelopen woensdag 24 april werd in het gebouw Diakonia in Oude Tongc de nieuwe RPF-kiesvereni- ging Oostflakkee opgericht. Nadat de vergadering geopend was door dhr. Van Kempen, die ook een korte tenigblik gaf op het ontslaan van de kiesver eniging, leidde dhr. C. J. Hameeteman als voorzitter van de Prov. Kontaktraad de bestuursverkiezing. De voorgedragen bestuursleden mevr. J. C. Groenen dijk, dhr. T. van Kempen en dhr. K. Knoester wer den bij acclamatie gekozen. Tevens koos de verga dering dhr. A. Kom uit Oude Tonge als voorzitter Na een korte tenigblik vertelde A. Bos, voorzitter van de RPF-jongeren op het eiland over de vele acti viteiten van de jeugd. Hoogtepunt van deze avond was het referaat van dhr. A. van Dijk uit Papcn- drechL Op een indringende wijze gaf hij als lid van de RPF-federaticraad aan dat chr. politiek geen hobby is, maar een plicht en opdracht in afhankelijk- hekl. Het is een taak en roeping van christenen om het'beslag van Gods Woord te leggen op het tenein van het maatschappelijk leven. Verwijzend naar het Bijbelse voortiecld van Daniël, gaf dhr. Van Dijk de noodzaak aan van chr. politiek in deze eeuw van de autonome mens. Daarbij moet niet de macht van het getal, maar de kracht van het principe centraal staan. Uiteraard kwam ook de positie van de RPF temid den van de andere Chr. politieke partijen aan de orde. Streven naar samenwerking met behoud van eigen identiteit was het advies van deze gastspreker Er staat voor deze nieuwe kiesvereniging nog veel werk te wachten als zij willen meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 1998, maar op deze avond is het begin reeds gemaakt De snelgroeiende kiesvereniging telt nu niim 40 leden. Op zaterdag 11 mei aanstaande hoopt organist Paul Kieviet het Meere-orgel in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk te be spelen in een gecombineerd Bach improvisatieconcert. Dit concert zal voor een deel bestaan uit werken van Johann Sebastian Bach, en worden afgesloten door een (uitgebreide) improvisaties. Daarmee komt het in plaats van het helaas afgelaste Bach-con- cert dat op 16 maart jl. in de Hervormde Kerk te Middelhamis gehouden zou worden, maar om 'klimatologische' redenen geen doorgang heeft kunnen vinden. Oorspronkelijk stond voor D.V. 11 mei een improvisatiecon cert gepland, eveneens te geven door organist Paul Kieviet; daarom zal ook de improvisatie tijdens dit concert niet ontbre ken! Meer toelichting hopen we te geven in het 'Eilanden-Nieuws' van volgende week. Wist u trouwens dat het Sommelsdijkse orgel een (bescheiden) jubileum viert? Boven de klavieren dmkte deszelfs maker de volgende tekst af: „Abraham Meere me fecit Anno 1821"... al 175 jaar mag dit monumentale orgel functioneren in eredienst en concert! Het concert zal aanvangen om 20.00 uur. Bij deze wordt u alvast hartelijk uitgenodigd. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 1 mei, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur (H.D.) ds. B. van der Heiden uit Kampen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Lems en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis en 18.30 uur ds. D. Boers. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek, H. I. Ambacht en 18.30 uur ds. J. J. van Holten, Zeg veld. Vrijdag 3 mei: 15.00 uur ds. G. Mulder, huwelijksbevestiging bmids- paar Naberman-Troost. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. D. J. van Eckeveld, St. Philipsland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT - Herv. Gem 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.30 uur ds. M. Golverdingen, Groningen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. D. de Jong, Stiens - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. L. J. Geluk, Rotterdam-centrum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. W. L. Verwaard, Sliedrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. M. Golverdin gen, Groningen. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. J. T. Cazander - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. V^. H. van Koo ien, Nieuwerkerk a/d IJssel en 15.30 uur Samenzangdienst - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. Tj. Barnard - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. W. B. Douwes, HcUevoetsluis. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. mevr. C. van Eek en 17.00 uur ds. C. Romkes - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst - Chris tengemeente Vrienden van de Bij bel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. W. Koster. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. Messemaker, Katwijk aan Zee en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj. Ausma en 18.00 uur ds. G. J. Smink. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. C. Koster, Spijke- nisse. CK)LTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. G. van Wijk, Ridderkerk en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. C. Feij (H.A. en dankz.). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. C. Klein, Ridderkerk. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. H. Noordhuis, Bus- sum. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. v. d. Berg - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst. Dinsdagmiddag vond er een frontale aanrijding plaats tussen een personen auto en een duitse vrachtwagen op de Rijkweg 59 te Oude Tonge, in de om geving van tankstation 'de Tille'. De bestuurder van de personenauto hing volgens verklaringen van getuigen voor over tegen het portier, mogelijk was hij onwel geworden of door slaap overval len. Hij kwam daardoor op de weghelft voor tegemoetkomend verkeer en raakte de naderende vrachtwagen, zo'n stalen ge vaarte met aanhanger, waarop auto's worden vervoerd. De personenauto ramde hierbij nog een lantaarnpaal en kwam tot stilstand. De bestuurder van de personenauto kwam bekneld te zitten in het voertuig en werd er door de brandweer uitgehaald. Hij werd per ambulance afgevoerd naar het Dijkzigt ziekenhuis. Het verkeer werd enige tijd omgeleid via de oude provinciale weg. VVV/ANWB Overflakkee beschikt over een uitgebreid assortiment kaar ten, boeken en gidsen op toeristisch gebied, die bij recreatie en vakantie reizen van pas komen. Ons assorti ment omvat niet alleen ANWB-gidsen, maar b.v. ook Dominicus, Kosmos, Gottmer en Berlitz. D»arnaast is er een keur aan fletskaarten en wandel- gidsen. Van iedere Nederlandse pro vincie is er een Gids voor Vakantie en Vrije tijd, waarin accommodatie en toeristische informatie is opgenomen. Bij VVV/ANWB Overflakkee kunt u een vakantie boeken voor 'Lekker Weg in Eigen Land', GranDorado, CenterParcs, Trans en Euro Relais. Wat de ANWB te bieden heeft Naast het bekende ANWB en Wegen wachtlidmaatschap bestaat er al enkele jaren een Vervang-Auto Service en een Woonplaatsservice. De Vervang-Auto Service is een service van de ANWB voor haar leden in aansluiting op de we genwachthulp. U krijgt een vervangende auto wanneer uw auto niet binnen 1 uur gerepareerd kan worden. De Woon plaatsservice is tevens een aanvulling op de Wegenwachthulp en houdt in dat u 5 keer gratis reparatiehulpkrijgt in uw eigen woonplaats. Reis- en Kredietbrief De Reis-en Kredietbrief is onmisbaar als u met eigen vervoer naar het buitenland reist. Deze geeft recht op wegenwacht en sleephulp, financiële hulp en tevens rechtshulp op uw voertuig. Reisverzekering kan voordeliger Als u meerdere keren per jaar op vakan tie gaat, bijvoorbeeld een wintervakantie en een zomervakantie, dan is een jaarver zekering wellicht voordeliger voor u dan elke keer een aparte reisverzekering af te sluiten. Laat ons eens voorrekenen wat voor u het gunstigst is. Loop eens geheel vrijblijvend binnen in de winkel van VVV/ANWB Overflak kee, Kade 9, Middelhamis, tel. (0187) 484870. Ik hoop in God ie rusten Ik hoop mei God weer op ie staan Door Jezus lijden. Amen. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in zijn leven voor ons allen is geweest, geven wij u ken nis dat de Heere van ons heeft weggenomen onze lieve zorgzame vader en opa weduwnaar van Catharina Bertha Quist in de ouderdom van bijna 84 jaar. Dirksland: H. Peekstok-Kamp M. Peekstok Oude Tonge: C. M. van Otzel-Kamp A. G. van Otzel Middelhamis: C. Kamp Oude Tonge: W. Kaslander-Kamp C. L. Kaslander A. Kamp L. Kamp-Kameriing S. C. Kamp W. D. J. Kamp M. C. T. Kamp-Vervloet D. J. Prince-Kamp A. Prince D. J. Kamp N. Kamp-Hagens H. K. Kamp A. Kamp-Geelhoed Goedereede: M. van Erkelens-Kamp D. van Erkelens Oude Tonge: S. Kamp J. Kamp-v. d. Boon klein- en achterkleinkinderen 25 april 1996 Molenweg 2, 3255 AP Oude Tonge Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 27 april van 19.00 tot 20.00 uur in het Herv. verenigingsge bouw 'Diakonia' aan de Kolfweg. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op D.V. maandag 29 april a.s. om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Oude Tonge vanuit 'Diakonia', waar vooraf de rouw dienst wordt gehouden. Aanvang 13.00 uur. Geen bloemen Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is weggenomen onze lieve in de ouderdom van bijna 84 jaar. Rinus en Nely Marielle, Nadine Corstiaan en Marlies Niels, Calharina Ellis en Willy Marieke en Bart Bart en Anita Karin en Arie Ina Janny Corstiaan Ineke Ellen en Rien Kim, Luc Karin en Jaap Brill Jan Willem en Annette Comelis en Paula Johanneke Corstiaan Karina en Mark Ageeth en Tjakko Peter Jan. Tjaltlco Conny en Peter Pieter Dorine en Leo Benry Chris en Danielle Carline en Bert Conrad en Julia Eva Julia Martijn Iris Jeroen en Maartje Brigitte en Frank Kenneth en Esther Tonny Oude Tonge, 25 april 1996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2