EIÜVI1DEIt-l1IEmi/5 Raad Oostflakkee wil geen al te rigoureuze 'uitstroombevordering' uit Algemene bijstand 120 bloesem Muziekuitvoering Brassband 'Concordia' Ouddorp Conectanten gevraagd Heren recreanten Intermezzo kampioen Flakkeese kunstenaars in t.v.-serie Ledenvei^adering DVN Record aantal zeehonden in Deltagebied Infoimatiebijeenkomst herseninfarct getroffenen 2e Blad DINSDAG 16 APRIL 1996 No. 6494 Oostflakkees' gemeenteraad is donderdagavond in wat gehavende slagorde aangetreden, maar geluk kig was 't ook geen zware vergade ring, zelfs was er ruimte voor wat 'spielerei'. Want zo bedoelde de raadsvoorzitter bur gemeester Van Pelt het, toen hij olijk, kennelijk met het oog op beider postuur, vaststelde dat het zonder de VVD 'wat ruimer' is in Oostflakkees' bestuurscol lege. De heer Van de Ree was afwezig in verband met ziekte, z'n fractiegenoot de heer Tekenbroek is met vakantie in Miami. SGP-vertegenwoordiger de heer Breeman had zich ook wegens ziekte afgemeld, de secretaris was met vakan tie. Publiek was er ook al niet waardoor het eerste agendapunt, spreekrecht voor het publiek, snel kon worden gepasseerd. De ingekomen stukken bevatten ook nauwelijks gespreksstof en toch was het om één van die stukken dat de heer Van de Ree vanaf z'n ziekbed had gevraagd dat later te bespreken. Het betrof een schrijven van de heer M. Ch. M. van Bergen met betrekking tot de verkoop van grond.nabij de Molendijk te Ooltgensplaat. Ook de brief van de heer C. J. Upelaar te Achthuizen met het ver zoek om toestemming' voor de bouw van een woning aan de Achthuizensedijk zal, na prae-advies door het college, in een commissie vergadering behandeld wor den. De heer Van der Mast heeft daar ook om gevraagd. CAR-UWO Ter vaststelling werd de raad voorgelegd de Collectieve Arbeidsvoorwaarden Regeling (CAR) en de Uitwerkings- overeenkomst (UWO) met de ambtena ren en voorgesteld werd de uitvoering van die regeling te delegeren aan het col lege. De raad had daar nauwelijks enig pro bleem mee, alleen de heer Van Gurp (SGP) maakte bezwaar tegen de regeling dat medewerkers van een sector worden benoemd en/of ontslagen door het hoofd van die sector. Hem leek het dat het col lege die bevoegdheid niet uit handen moet geven, dat het college in elk geval de eindverantwoordelijkheid dient te houden. In de derde aflevering van de nieuwe televisieserie 'Kunst te Kijk' brengen Cees van Drongelen en Liesbeth Brandt Corstius een bezoek aan Hellevoetsluis. Door de AVRO werden voor deze uit zending bekende kunstenaars uit de regio Hellevoetsluis uitgenodigd om hun medewerking te verlenen. Hierbij zijn ook drie kunstenaars van Goeree-Over- flaJckee: Hans Dolieslager, Harald Jean Jassoy en Joep Luijckx. De opzet van de t.v.-serie is bewoners van een bepaalde omgeving te laten ken nismaken met kunstenaars uit de regio en met allerlei vormen van eigentijdse beel dende kunst. Met name gaat het om beeldhouwwerken, schilderijen en kera mische objecten. Het leuke voor de bezoekers van een 'Kunst te Kijk'-evenement is dat alle kunstwerken die daar worden vertoond, worden verloot onder de aanwezige bezoekers. De heer C. L. M. de Wit (CDA) kon daarin meedenken, gedachtig de 'perike len' die zich in de gemeente Emmen hebben voorgedaan. Hem heeft het opnieuw doen zien dat een college 'de trouwtjes niet kwijt moet raken en de leidsels goed in handen moet houden', om op te kunnen treden als het eens mis dreigt te gaan. De voorzitter maakte duidelijk dat benoemingen en ontslagen tot de verant woordelijkheid van het college behoren -, en blijft behoren, maar dat het college die bevoegdheid ook kan mandateren, een mandaat dat trouwens op elk moment ingetrokken kan worden. Op verzoek van de heer Van Gurp zal inderdaad een tussenzin worden ingelast waarin op de bevoegdheid van het colle ge wordt gewezen. In geval van zoge naamd strafontslag zou het college daar in toch altijd al zijn gemoeid. Uitstroombevordering De inwerkingtreding van de nieuwe Algemene bijstandswet heeft de gemeen ten meer mogelijkheden gegeven de uit stroom uit de bijstand te bevorderen. De gemeenten is ook gevraagd daar ernst mee te maken, maar dat deed mevrouw Van Rossum (CDA) en mevrouw Van Dijke (PvdA) zich afvragen of dat uit- stroombeleid toch niet te stringent zal worden aangepakt. Kortom, zo zei mevrouw Van Rossum: „Hoe sociaal de gemeente zal blijken te zijn". Mevrouw Van Dijke dacht daarbij aan gevallen waarin moeders met kleinere kinderen moeten gaan werken, terwijl het soms moeilijk is daar oppas voor te vinden. Over het juiste gehalte aan sociaal gevoelen hoeft geen zorg te bestaan, zo stelde wethouder Maliepaard de dames gerust, al begreep de wethouder ook wel dat het begrip 'sociaal' rekbaar is. Tot op redelijke hoogte zal dat worden nage streefd, het uitgangspunt is bijstandtrek kers te helpen waar mogelijk in eigen onderhoud te voorzien. Om ten aanzien van kinderopvang daad werkelijk iets te kunnen doen, krijgen de gemeenten gelden toegewezen, kinder opvang wordt daarmee een verantwoor delijkheid van elke gemeente. afd. Goeree-OverHakkee Donderdag 18 april 1996; aanvang 19.30 uur in 'Vita Nova', van Aerssen- straat 5 te Sommelsdük. Na het officiële gedeelte zal een verte genwoordiger van Novo Nordisk, onder andere fabrikant van insuline, ons wat vertellen over 'diabetes mellitus'. Er is ons beloofd dat het een aangename en leerzame avond zal worden. Leden, donateurs en belangstellenden zijn hartelijk welkom. De televisiekijkers moeten het doen met een blik op het kunstwerk en de deskun dige uitleg van mevrouw Liesbeth Brandt Corstius, directeur van het Ge- meentemueseum in Arnhem. Het pro gramma, waarvan de opnames op 2 sep tember 1995 plaatsvonden, wordt uitge zonden op woensdag 17 april, om 20.30 uur op Nederland 1. Fietsend door Zuid-Beveland GOES - Het landschap van Zuid- Beveland wordt vanaf half april enkele weken hét bloesemgebied van Nederland. De uitgestrekte boomgaarden vol appel-, pere- en pruimenbomen staan in die perio de in volle bloei. Het Toeristisch Bureau Zuid-Beveland heeft voor de fietsliefhebbers een tweetal schitterende routes uitgestippeld. De eerste route is 58 kilometer lang en voert de fietser door de Zak van Zuid- Beveland langs plaatsen als 's-Graven- polder, Hoedekenskerke, Baarland en Nisse waarbij men tevens een bezoek kan brengen aan het pas geopende infor matiecentrum 'Schaapskooi' van de stichting Zeeuwse Schaapskudde. De kudde zorgt ervoor dat de oorspronkelij ke vegetatie van de bloemdijken in stand blijft. De tweede route is 60 kilometer lang en loopt boven de A58 langs plaatsen als Kloetingen, Kattendijke, Wemeldinge, Yerseke en Krabbendijke. Behalve de vele bloesem kan de fietser tevens ken nismaken met natuurgebieden als de Kapelse- en Yerseke Moer, de twee fvraaie stellingmolens te Wemeldinge en natuurlijk de oesterputten in Yerseke. De beide routes zijn in gedrukte vorm verkrijgbaar bij het VVV/ANWB kan toor Goes/Borsele, Stationsplein 3 te Goes. Telefoon (0113) 571864. De rou tebeschrijving is in de brochure opgeno men als tekst en ingetekend op platte grond. SOMMELSDIJK - In de zeventi ger jaren was de wedstrijd Sparta- Intermezzo een heuse derby waar bij de Olympiahal afgeladen zat. Nu was het een beslissende wed strijd tussen de recreantenploegen van de mannen van Intermezzo en Sparta. De heren van Intermezzo zijn al enkele jaren ongeslagen kampioen. Dit seizoen was het anders, de wedstrijd tegen Sparta moest de beslissing brengen. Intermezzo kreeg het beslist niet kado. De eerste twee sets werden door goed volleybal- spel eenvoudig gewonnen, maar in de derde set kwam Sparta sterk op en raakte Intermezzo de kluts kwijt. Trainer Jaap Lodder, die afwisselde tussen fluiten en meespelen bij Sparta, gaf de Spartanen een extra injectie in deze set. Intermezzo verloor kansloos en ondanks dat de nadruk bij recreantenvolleybal op het spelletje zelf ligt, wilde men de wedstrijd niet verliezen. Aanvoerder Dies de Haan sprak zijn team in niet mis te verstane woorden toe. En dit hielp goed. Inter mezzo won de beslissende set en kon zich voor de vijfde opeenvolgende keer tot kampioen laten kronen. Bij de jeugd lijkt bij jongens Al het kampioenschap aan hun neus voorbij te gaan. In de belangrijke uitwedstrijd tegen Spivo 1 ging weinig goed en werd met 3-1 verloren. Overige uitslagen Heren 1 -Bemisse3-0 Heren 2 - Bemisse 32-2 Dames 1 -Bemisse 10-3 Dames 2 - Alcom/Capelle 30-3 Meisjes Al - Bemisse 13-1 Meisjes BI -Alcom/Capelle 10-3 Meisjes B2 - Blijdorp 13-0 Meisjes Cl - Rijnmond 23-0 Jongens BI - Alcom/Capelle 10-3 Jongens Cl -Bemisse 10-3 Op zaterdag 30 maart j.l. hield Brassband 'Concor dia' uit Ouddorp haar jaarlijkse muziekuitvoering. Als gastorkest trad op O.B.K. uit Driebruggen o.l.v. Wim Baijnse. Zij begonnen deze avond met de prach tige mars BB CF van Ord Hume, om daarna verder te gaan met de vertolking van Dichter und Bauer van Franz von Suppe. De comettist Wouter Zuidam liet zich van zijn beste kant horen in de prachtige vertolking van Ballade van John Golland. O.B.K. bracht Zuid-Amerikaanse sferen in Ouddorp met Las Playas de Rio van Kees Vlak. Vervolgens stonden Theme from 'Schindler's List' en A Morricine Potrait op het programma, en zij besloten met Music van John Miles in een arrangement van Philip Sparke. Wim Baijnse kan met zijn orkest temgzien op een goed en fijn concert in Ouddorp. Na de pauze was het de beurt aan Brassband 'Concordia' o.l.v. Piet Muit en zij begoimen met Love can build a bridge, om vervolgens het verplichte concourswerk Variazioni in blue van Jacob de Haan ten gehore te brengen. Ook stond Conyuest of Paradise op het programma. Van de Amerikaanse componist James Curnow werd het prachtige maar niet gemakkelijke Knoxville 1800 uitgevoerd. Eric Akershoek op Es-comet en Rianne Breen op Althoom vertolkten op uitstekende wijze de solo in Please Sir bij ons beter bekend als de tune van Vergeet je tandenborstel niet. Na de pittige mars Army of the Nile van Alford wred een selectie van het repertoire van Eric Clapton en The Cream of Clapton ten gehore gebracht, waarna de drammer zich kon uit leven in de mars Ritmico van Wim Laseroms. Brassband 'Concordia' besloot de avond met de Radetzky mars van Strauss waarbij zij ook terag kunnen zien op een goed concert. Deze avond had 'Concordia' ook nog twee jubilarissen en de eerste jubilaris was de heer Dirk Melissant die al 50 jaar muzi kant is. De voorzitter schetste zijn muzikale loopbaan zoals dat hij begonnen is in 1946 bij muziekvereniging 'Tot Nut en Genoegen' uit Melissant. In 1958 werd hij lid van 'Concordia' maar bleef ook tevens lid bij de eerstgenoemde vereniging. Hij bekleedde bij beide verenigingen bestuursfuncties zoals enkele jaren het voorzitterschap van 'Concordia'. Ook gaf hij de jeugd de muzikale opleiding en doet dit nog steeds. Verder memoreerde de voorzitter dat je nooit vergeefs een beroep op hem doet bij het organiseren van activiteiten voor de vereni ging. Namens de A.N.U.M. spelde de heer A. HoUeman hem de vergulde speld op en overhandigde de daarbij behorende oorkonde. Links Dirk Melissant, rechts Cees Voogd (foto Hameeteman) De tweede jubilaris was de heer Cees Voogd, die 40 jaar lid is van 'Concordia'. Hij begon in 1955 bij 'Concordia' als piston blazer, sloeg enkele jaren de kleine trom en blaast nu de eup honium. In 1969 richtte hij met nog enkele naderen dmmbad 'Avec Esprit' op, waarvan hij 24 jaar voorzitter was en nu pen ningmeester. Ook hanteerde hij een aantal jaren de voorzitters hamer van 'Concordia'. In 1980 werd hij instracteur bij de Burg. Van der Harst Tamboer en Trompetterkorps uit Ooltgensplaat welke functie hij nog steeds bekleedt. De heer A. Holleman overhandigde hem de zilveren A.N.U.M. legpen ning met inscriptie. De echtgenotes werden bedacht met een bloemetje voor de vele uren dat zij hun muzikant moesten missen. Brassband 'Concordia' kan terugzien op een geslaagde en mooie muziekavond. Tijdens tellingen die door het Rijksinsti tuut voor Kust en Zee (RIKZ) zijn uitge voerd in het Deltagebied zijn op 10 april 1996 tijdens een laagwater \2 op platen rastende zeehonden gezien. Een derge lijk aantal is sinds de jaren zestig niet meer in de delta waargenomen. Het RIKZ van Rijkswaterstaat voert een monitoringprogramma van de zoute wateren in Nederland uit. Binnen dit pro gramma worden regelmatig tellingen verricht van vogels, vissen, bodemfauna en zeezoogdieren en worden fysische en chemische waarnemingen gedaan. De monitoring richt zich op het vaststellen van langjarige trends en op de uitvoering van controlemetingen (b.v. waterkwali teit). Met de uitvoering van het program ma kan het beleid worden geëvalueerd. Als onderdeel van het monitoringpro gramma worden maandelijks tellingen van vogels en zeezoogdieren in de voor delta uitgevoerd met behulp van een vliegtuig. Tijdens deze tellingen worden tevens delen van de Oosterschelde en Westerschelde gecontroleerd op de aan wezigheid van zeehonden. Op 10 april bleken er tien zeehonden aanwezig in de Westerschelde, alle in het oostelijk deel. Achter het werkeiland Roggenplaat lagen tien zeehonden op de rand van het Oliegeultje. Voor de kop van Schouwen was één zeehond aanwe zig, op de platen west van Goeree lagen er vijf. Voor de kop van de MaasvMte lag een groep van zestien zeehonden. In totaal werden dus 42 dieren gezien in OUDDORP De Hartstichting die jaarlijks ervaart dat velen in Ouddorp haar een warm hart toedragen, vraagt nog enkele collectan ten voor de te houden collecte in de week van 21-27 april. Het heilzame werk van de Hartstichting moge bekend zijn, het is alleszins waard dat te steunen. Wie mee wil collecteren gelieve zich op te geven bij een van de volgende tele foonnummers: 682266 (dhr. Steenber gen) of 681477 (mevr. Voogd). een zodanige korte tijd dat geen dubbel tellingen konden optreden. In hoeverre de strenge winter aanleiding is geweest voor zeehondne van de Waddenzee om naar zuidelijker water te trekken is niet bekend. Van de groep van zestien bij de Maasvlakte is bekend dat één van de dieren in het najaar 1995 in de Waddenzee is uitgezet. Ook in voorgaande jaren is het voorge komen dat groepjes zeehonden in het vroege voorjaar voor de kust aanwezig waren. Na een mooi weekend met veel recreatieverekeer bleken de dieren echter weer verdwenen. Naar verwachting biedt het beschermingsbeleid dat voor de voordelta wordt ontwikkeld, perspectief voor een stabielere stand van zeehonden in het gebied. Ingezonden In Nederland worden per jaar 30.000 mensen getroffen door een hersenbloe ding of een herseninfarct. Voor deze groep is enkele jaren geleden een patiën tenvereniging opgericht met de naam: Samen Verder. Alle getroffenen en even tueel partners kunnen hiervan lid wor den. Om meer bekendheid en informatie te geven over een zogenaamde beroerte en de vereniging zal er op 20 april, zater dag aanstaande, een informatiebijeen komst worden gehouden in het complex van Dorpstienden te Ouddorp. Op deze middag zal een videofilm wor den getoond over hoe een beroerte kan ontstaan en wat de revalidatiemogelijk- heden zijn na een beroerte. De voorzitter van de provincie Zuid-Holland van de vereniging SamenVerder, de heer F. Dingier, zal een en ander toelichten en vragen beantwoorden. Ook zullen enkele personen uit de regio aanwezig zijn die door een beroerte zijn getroffen, onder andere de regiocontactpersoon van de patiëntenvereniging, Pieter J. van der Wende uit Middelhamis, die twee jaar geleden een beroerte heeft gehad. Alle belangstellenden zijn van harte wel kom om 14.00 uur zaterdagmiddag aan staande in Dorpstienden te Ouddorp. Mocht u niet kunnen komen en u wilt toch meer informatie over de vereniging Samen Verder, neem dan contact op met de regiocontactpersoon Pieter J. van der Wende, telefoon 48 55 29. -25- Ze glijden over de gebogen raggen, blij ven even verwonderd hangen alsof ze vragen: Waar maakt jullie oe drak over? Maar dan trekken ze huiverend weg. De kiek wel uut, ik kroep terag in mien hol- legien. En terwijl de zon verdwijnt ach ter de wolken, komt Treèske Heringa aanstappen in een van haar zijden jurken. De meidjes schrikken op. „Daar heb ie Treeske", fluisteren ze elkaar toe. „Wat moeten wie doen?" „Deurwarken", zegt de resolute Aaltje van Bokse- jan. Haar blikken glijden naar haar aanstaande schoonzuster, ze wil Minke beduiden bij hen te komen, maar het meidje staat met de rag naar hen toe. Aaltje durft niet te roepen, ze ziet hoe Treeske uitgerekend op Minke afstevent, maar dan roept ze ineens: „Minke, kom hier". Minke ziet verbaasd op. Treeske staat op enkele meters achter haar. Tjt knikt haar rastig toe en draait haar dan de rag toe. Ze neemt de mand op en loopt naar de ande ren. Waardig en fier. Haar rag recht zich alsof ze zeggen wil: „Kiek ie maar, rieke juffer. Ik ben niks minder as oe, al denkt ie dat wel!" Treeske voelt de afkeer en werpt het hoofd in de nek. Wie is hier de dochter van boer Heringa? Ze tilt koket haar rokken op en schrijdt als een echte dame voorbij. Ze voelt de blikken in haar rag en boos denkt ze: Wat verbeelden ze zich wel, die sloven! Ze wandelt een tijdje en keert dan terag, expres en uitdagend langs de meidjes, die net met elkaar zit ten te eten. De zon is opnieuw doorgebroken en het lijkt alsof zij nu even wil blijven. Haar gouden stralen glij den over de akker en de meidjes rekken zich uit. „Gunst, het liekt wel warm!" Bram en Gerrit zijn hen gezelschap komen hou den. Bram heeft een grote kan koffie bij zich en maakt gekheid met de meidjes. De emstige Gerrit Silvius is stiekem naast Minke neergestreken. Als ze Treeske zien naderen, ziet Gerrit hoe Bram de lippen op elkaar knijpt. Ja ja, het is moeilijk voor Bram om zijn mond te houden. Kakmadam, had hij willen zeggen, maar hij bedenkt: Wie sien neus schendt, schendt sien angezicht, en hij zwijgt. Maar Aaltje, Geerts-zuster en ook een echte Bok- sejan, houdt zich niet stil. Een beetje spottend roept ze: „Lekker gekuierd, Treeske?" Treeske staat stil en wendt zich naar de vrijmoedi ge vraagster. „Jazeker", zegt ze dan. „Ik kan het mij veroorloven te kuieren". Aaltje zwijgt bedremmeld. Treeske merkt haar triomf en honend kijkt ze rond. „Is er nog iemand, die mij iets te vragen heeft?" Het blijft stil, iedereen zit ongemakkelijk te schui ven en men hoopt dat ze maar gauw verdwijnt, ook Gerrit Silvius, die haar met een schok zag na deren. Hij voelt nog steeds een vertwijfelde wanhoop in zich als hij het trotse wicht ontmoet en haar spot zieke ogen ziet. Zijn gevoelens zijn alleen maar sterker geworden sinds hij haar weerzag in de keuken van Heringa deze zomer. Hij weet hoe ze is, hoogmoedig en onbereikbaar, maar hij neemt het graag op de koop toe. Treeske voelt dat ze de situatie volkomen meester is en zegevierend blikt ze rond. Haar ogen blijven rasten op Minke van Merije. „Hé, jij hier? Ik dacht dat jij wel drak bezig was met je uitzet". Tactloos is ze, ze weet het best, maar ze wil kwet sen, iemand verwonden omdat ze voelt hoe alleen ze staat tegenover hen allemaal. Minke wordt doodsbleek en hulpeloos glijden haar ogen naar Gerrit Silvius, die wat nerveus zijn kroes neerzet en zijn lippen op elkaar klemt. Bram vliegt overeind. „Maak dat ie thuuskomt, ie", schreeuwt hij haar toe. Haar spottende lach klinkt de meidjes en de mannen als een vloek in de oren. Bram z^t overwonnen terag. Hij voelt zich verslagen en medelijdend kijkt hij Minke aan. Treeske maakt het nog erger. „Of ben je bang dat je geliefde je niet meer moet?" Minke wendt zich af, haar schouders beginnen te schokken en ze huilt alsof haar hart zal breken. Dan staat Gerrit op. Vergeten is zijn medelijden met Treeske, die daar alleen tegenover hen staat. Hij stapt over een aardappelmand heen naar het meisje toe. Zijn gezicht is iets bleker dan normaal en zijn grijze ogen lijken te flitsen van woede. „Treeske, gaat naar huus. Niemand heeft oe geroe pen. Gaat naar huus, veuraut". Ze blikt hem uitdagend en brataal aan, maar die blik van wilde woede in die grijze ogen kan ze niet best verdragen. Honend jouwt ze: „Hoor, de edele beschermer!" Zijn handen klemmen om haar schouders. „Dat ie in de steek gelaten bent deur oen jongen, dat kan Minke neet helpen. Trees!" zegt zijn stem helder en duidelijk. En dan raakt Gerrit een gevoelige plek. Onbeheerst rakt ze zich los en stapt weg, zonder een woord. De meidjes zien het verbaasd aan. Gunst, was Treeske op vrieërsvoeten? Dat hebt ze nooit ge weten! Dus daarom was 't zo'n zoere taante? „De kan mie best veurstellen dat die jongen er van deur is gegaan!" zegt een van de meidjes hartgron dig. „Zo'n greutsigheid as die op 't gat heeft". Gerrit kijkt het verdwijnende meidje na. Arm wicht. Het spiet mie dat ik oe zo moet anpak- ken, maar ie wilt neet ans. Het is de enige manier um oe te laten zien hoe verkeerd ie oe gedraagt! Waaram maak ie het oe zelf toch zo muuilijk! HOOFDSTUK 7 Een week gaat vlug voorbij en Zandwierde heeft het gevoel dat er nog nooit een week zo vlug is gegaan als deze. Het is vandaag maandag, de eerste november. Vandaag komt Geert van Boksejan terag uit de dienst. De jongelui hebben overlegd dat het het beste is dat Gerrit Silvius voorzichtig, heel voorzichtig, vertelt hoe de vork in de steel zit. Gerrit heeft nogal wat invloed op de woesteling, die weet hem ook het beste in te tomen. Gerrit heeft gezwegen. Ja luu, ie kunt het mie wel op het dak schoeven. Maar as die kerel het lef heeft um Minke in de steek te laten, dan maak ik hem een kopje kleiner. Hie heeft prachtige princi- pels, en daar is hie veur te priezen, maar hie moest met al sien principels een pak slaag hebben um wat hie onwetend Minke heeft angedaan. Vandaag dus komt Geert terag. Het zal wel avond worden voor hij er is, want hij moet lopen van de stad naar hier en het is al laat in de middag als de trein in de stad zal aankomen. Geert Mulders is een vrolijke, blonde kerel. Fors van gestalte, grote handen, lachende, blauwe ogen. Als hij tegen vieren uit de trein stapt, die hem hier heeft gebracht over Deventer heen denkt hij tevre den: En hoe kan de olde Meulman hoog bie lege springen, maar ik heb het varst gereisd van allemale! Hij is terag, terag van een periode, die hem tegen slag heeft gebracht. Want achter die blauwe ogen gaat een tomeloze drift schuil. Geert weet hoe vre selijk driftig hij is, vooral als hij een paar borrels op heeft. (wordt vervolgd) «v

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5