EHAIiDEII-lilEUWS Kroon Tapijt Oude Tonge feestelijk geopend Grote bingo in Ooitgensplaat Prijswinneitjes bij Quick-Shoes GRATIS CD-ROM in de Bibliotheek! Uitslagen Sasruiters urn Henk Klem Wie schrijft er mee van en over Flakkee? HGJB-Jongerendag '96: 'Vrede in beweging' Pompoengroeiwedstrijd Big Max bij tuincentrum Voogd Uitslag witviswedstrijd „Gebakke vis die stienkt!" 3e Blad VRIJDAG 12 APRIL 1996 No. 6493 Burg. Van Pelt maakt zich met de stormram op voor de aanval Als iemand het in de voorbije wintermaanden vreselijk koud heeft gehad is dat Arius Kroon wel geweest! De accommodatie op het industrieterrein te Oude Tonge waaruit hij woningstoffering verkocht was niet op zulke lage temperaturen berekend en dhr. Kroon heeft het, blauw van de kou, alleen maar vol kunnen houden omdat hem een fraai nieuw, warm en gezeUig bedrijfspand wachtte; donderdagmiddag werd dat offi cieel geopend en Arius was uitermate verheugd, voor zichzelf en voor z'n klanten want ook die hadden gekleumd in de periode die inmiddels tot het verleden behoort en dat, terwijl Arius z'n klanten graag een Koninklijke behandeling geeft, koningen als ze immers zijn? Het pand, 21x28 mtr, is gebouwd aan de Tramweg, het industriegebied te Oude Tonge, zichtbaar vanaf de Rijksweg en 't is vooral de op de dakrichel geplaatste firmanaam KROON, waarvan de beide oo's rollen vloerbedekking verbeelden, die opvalt. Burg. Van Pelt van Oostflakkee had zich graag bereid verklaard de officiële opening voor z'n rekening te nemen, ook hij „vindt het nogal wat" dat Kroon zoveel beter gehuisvest werd; een bedrijf dat kwaliteit levert dient ook kwalitatief goed gehuisvest te zijn. Met de rol vloerbedekking als stormram slechtte dhr. Van Pelt de papieren deur en opende aldus de prachtige zaak van dhr. Kroon waarin geen kou meer hoeft te worden geleden en waarin een aanzienlijke voorraad tapijt overzichtelijk is opgesteld, Kroon spant met zo'n presentatie»de kroon en dat is een hele verbetering na de een voudige accomodatie waarin dhr. Kroon Sr. vijfentwintig jaar geleden begon met meubels, tapijten en schoenen. Op woensdag 17 april a.s. organiseert de plaatstelijke commissie van de SWOO in Ooitgensplaat een grote bingo voor 55- plussers van heel Oostflakkee. Deze bingo wordt gehouden in 't Centrum aan de Van Weelstraat 10 in Ooitgensplaat. Aanvang 13.30 uur, zaal open 13.00 uur. Ook deze keer zijn er weer prachtige prijzen te verdienen! De kosten voor deze middag bedragen 4,-. Ook wordt er een verloting gehouden met heel mooie prijzen. De loten kosten per 4 stuks 1,-. Het belooft weer een gezellige middag te worden. U komt toch zeker ook?! MIDDELHARNIS - Quick-Shoes heeft vorige week in zijn winkel op de Westdijk te Middelhamis de winnertjes ontvangen van de wedstrijd die voor jeugdigen was uitgeschreven. De jeugd was gevraagd een eigen schoen te ont werpen en dat heeft verrassende werkstukken opgeleverd. Sommigen hadden voortgeborduurd op de zool die in de advertentie voorgetekend was, anderen hebben van papier of piepschuim een eigen ontwerp gemaakt. De 3 besten werden beloond; Ie werd Robin van Nimwegen, 2e Josefien Dusseljee en 3e Matthijs Hemink. VERGROTING Onder het thema 'Vrede in bewe ging' wordt op D.V. donderdag 16 mei (Hemelvaartsdag) de jaarlijkse HGJB-Jongerendag gehouden in De Doelen in Rotterdam. Er wordt een gevarieerd programma neerge zet, met een boodschap die 'to the point' is, veel muziek en samen zingenen... ruim 1500jongeren. Aan de dag wordt meegewerkt door ds. A. Baas uit Ermelo, ds. W. Markus uit Klundert, drs. A. Kamsteeg (buitenland commentator van de EO en redacteur van het Nederlands Dagblad), het jonge renkoor SIGN uit Epe onder leiding van Remco Hakkert, de klezmerband Maz- zeltov, een speciaal Jongerendag-combo en verschillende jongeren. Het thema wordt uitgewerkt tegen het decor van de 'Stad van de Vrede', Jeru zalem, die dit jaar zijn 3000-jarig be staan viert. In vijf korte 'bezoeken' aan deze stad ontmoeten de jongeren steeds een ander aspect van de vrede, zoals de Bijbel ons die voorhoudt. Drs. A. Kam steeg zal in een interview gevraagd wor den naar zijn visie op een mogelijke vrede voor het huidige Israël, nu en in de toekomst. De Jongerendag begint om 10.00 uur. Kaarten voor de dag kosten 12,50 in de voorverkoop. Ze kunnen besteld worden door dit bedrag maal het benodigde aan tal, vóór 1 mei over te maken op giro 39.80.81, t.n.v. HGJB Bilthoven, met vermelding van 'Jongerendag '96'. Daar na kosten ze 15,- per stuk (af te reke nen aan de kassa). Info kaartverkoop: (030) 2285402. ^rtet K!>rinnknUi intténk^^ Nieuwe tijden, nieuwe media! De biblio theken van Oude Tonge en Ooitgens plaat hebben sinds enkele weken een kleine collectie CD-ROM's voor de uit lening. U kunt nu achter uw beeldscherm kennis nemen van de geschiedenis en leefwijzen van de oude Egyptenaren, Grieken en Romeinen. Rondstruinen in een encyclopedie en op die manier aller lei zaken uit de wereld van wetenschap voor uzelf toegankelijk maken. U wilt naar Rome en bent benieuwd naar de kortste, snelste weg? De CD-ROM heeft een wegenkaart van Europa en doet in enkele seconden een voorstel voor de te volgen route. Wat zijn enkele CD-ROM titels in de bibliotheek? - ANDRoute '95 (een geautomatiseerde wegenatlas van West-Europa). - Art Gallery (een rondleiding door de National Gallery in Londen). - Ancient Lands (een toeristische trip naar de oude culturen van de Egyp tenaren, Grieken en Romeinen). - Eyewitness encyclopedia of SCIEN CE (een geautomatisserd naslagwerk naar de elementaire beginselen van wiskunde, natuurkunde, scheikunde en biologie). - Internet for everybody (een introduc tie in de mogelijkheden van internet). Ongekende mogelijkheden met tekst, il lustraties, bewegende beelden en geluid maken een nieuwe wereld aan informatie toegankelijk. Maar hoe werkt dat in de praktijk? Met een bibliotheekabonne ment van de regio Flakkee kunt u in de bibliotheken van Oostflakkee de CD- ROM van uw keuze maken en voor de prijs van 4,- per week deze mee naar huis nemen. Let u daarbg wel even op de systeemeisen? Voor veel CD- ROMS's is een krachtige PC en dikwijls ook Windows vereist. De systeem-eisen kunnen per CD-ROM verschillen. Dus doet u er goed aan om even op de achter kant, of in de informatieboekjes binnenin de omslagdoos na te gaan of uw PC vol doet. Waar moet u zijn: Bibliotheek Oude Tonge, West Achter weg 2b, 3255 AZ OUDE TONGE. Bibliotheek Ooitgensplaat, Pieter Big- gestraat 47, 3257 AR OOLTGENS- PLAAT. Onder het motto 'Kun je zingen, zing dan mee' is iedereen weer van harte wel kom aanstaande zaterdag 13 april, vanaf 19.30 uur in 'de Hoeksteen' in Middel- harnis. Tijdens de opening willen we, onder begeleiding van het OJW-combo, met elkaar een aantal liederen zingen. De rest van de avond is dan een 'open avond' zoals jullie gewend zijn. Dat be tekent dus dat er ook weer voldoende tijd is om bij te kletsen met je vrienden of om nieuwe vrienden te maken. Heb je nog meer noten op je zang? Ook dat kan, want er is altijd gelegenheid om nog meer te zingen. Voor elk wat wils, tot zaterdag! Voor de jeugd: Beste kinderen. Veel van jullie heb ben tijdens het jubileumfeest van tuincentrum Voogd de puzzel opgelost en bij inlevering een nieu we opdracht meegekregen. Dit was een zaadje van de Amerikaanse pompoen met name de Big Max. Het wordt nu tijd om dit zaadje te zaaien, en wel binnen in een potje met fijne pot grond, gemengd met zand. Maak de aarde goed vochtig en zet het in een warme kamer. Binnen een week zie je dat er een kiem- plantje boven de grond komt. Met mooie dagen kun je het jonge plant je buiten zetten, maar 's avonds moet het wel naar binnen. Pas half mei kan het naar buiten, want dan zijn de nachten niet meer zo koud. De pompen is name lijk een tropische plant en houdt niet van kou. Zaterdag 6 maart jongstleden organiseerden 'de Sasruiters' uit Dirksland een indoor dressuur- wedstrijd op Manege Ouddorp. De uitslagen plus de rubriekwinnaars lui den als volgt. B pony's 1. Linda Schoonen, Kapito p.c. Heerle161 pnt. 2. Marijke van Driel, Falco Beatrix Ruiters156 pnt. Rozemarijn Blokland, Sascha Sasruiters156 pnt. B paarden 1. Petra van Kerkhof, Indira r.v. Rockanje173 pnt. 2. Mariëlle Smit, Calimero Hoeve Westland164 pnt. 3. Mies Knop, lor; Sasruiters163 pnt. 4. Wanda Prins, Karine Sasruiters157 pnt. 5. Bouke van Vooren, Edelweis Sasruiters156 pnt. 6. Sylvia de Bruine, Danton Sasruiters155 pnt. 7. Jolanda Mijs, Erinka Sasruiters145 pnt. L pony's C-categorie 1. Rozemarijne Overhand, Deborah Sasruiters151 pnt. DIE-categorie 1. Eva Koedoot, Danger Niervaatruiters151 pnt. L paarden 1. Ingrid van Driel, Hosanta p.p.c.s.d159 pnt. 2. Beatrijs Rijken, Jolinba Gouwe Reyers157 pnt. 3. Diana de Jong, Lundy Sasruiters154 pnt. 4. Ria Beyer, Titus; Sasruiters ...149 pnt. Ml pony's 1. Meredith Buys, Twin Ellis Sasruiters157 pnt. M2 pony's 1. Petra van Es, Frosty Striene Ruiters162 pnt. 2. Francis Kloet, Beauty R.V. Renesse156 pnt. Ml paarden 1. Wanda Prins, Jean Rhode Sasruiters168 pnt. 2. Liesbeth de Jong, Isha Sasruiters150 pnt. M2 paarden 1Irma van Caam, Oskar Keene Ruiters147 pnt. Zl pony's 1. Angela Rocks, Jazar P.C. Heerle186 pnt. Zl paarden 1. Carola Schets, Chanel Groene Dak186 pnt. Zll paarden 1Irma van Niedek, Gustafson Sasruiters195 pnt. Uit Eneco Actueel Van leerling-tekenaar tot projectleider Werkvoor bereiding en Uitvoering op rayon EMGO. Hier mee is een notedop de voorbye 25 jaar van Henk Klem (42) bij het energie- bedryf verteld. Hij vierde deze heuglijke gebeurte nis met vele collega's en oud-collega's op 14 maart in het 'Fort Prins Frede- rik' in Ooitgensplaat. Op de afgelopen periode kijkt de jubilaris met veel plezi,er terug. „De collegia liteit en de onderlinge sfeer is op het rayon altijd prima. Wat ei ook gebeurt om je heen, we moeten het met z'n allen maken, is altijd mijn slogan. Blijf eerlijk tegen elkaar en houdt de stemming er goed in", ver telt Klem. Henk Klem was zeventien jaar toen hij als leerling-tekenaar begon bij de EMGO. Hij werkte zich de afgelopen 23 jaar op tot plaatsvervangend hoofd van de teken kamer. Met ingang van 1 januari 1995 werd hij benoemd tot projectopzichter. Klem: „Van tekenaar naar projectopzichter was een leuke omschakeling. Zelfstandig pro jecten voorbereiden geeft een behoorlijke verantwoordelijkheid waarmee ik goed uit de voeten kan". Wanneer je niet meegedaan hebt aan de puzzel van tuincentrum Voogd, heb je ook geen zaadje. Dat is jammer, want dan heb je ook geen kans gehad op de mooie prijzen die te winnen waren. Ruim 325 zaadjes zijn er uitgegeven, maar er zijn er nog over. Wil je mee doen, haal dan nog snel even een zaadje (zolang de voorraad strekt). In de herfstvakantie is er een wedstrijd wie de zwaarste pompoen gekweekt heeft, en ook wie de mooiste pompoen gekweekt heeft, dus er zijn twee keer een Ie, 2e en 3e prijs te winnen. Later lezen jullie in deze krant wat je verder moet doen om goed voor je pom- poenplant te zorgen. Doen hoor!Veel succes. De uitslag van de gehouden witviswed strijd van 'de Viscromte' gehouden op 6 april. Aantal deelnemers 35. A poule 1. J. Kalle2140 gram 2. J. Veldhuis1480 gram 3. J. Witte1340 gram 4. V. Jordaan1020 gram 5. L. Breederveld780 gram 6. C. Westdijk700 gram 7. L. Meersman620 gram B poule 1. C. Koert2040 gram 2. J. van Lenten380 gram De overige deelnemers hebben geen vis gevangen. H't was jammer van al die blomkoale, ze warre voor niks gegroeid, nee je kan beter je teleurstelling omzette in goeie daeden, dan heit een aore d'r nog wat an, toch? De ken iemand, die vrie regelmaetig bie Stellendam in de buurt kwam. „Je mot 's een kear vis meebrienge?" zei z'n vrouwe. „Jae as 'k 'r om dienke, za 'k doewe, mar jae, veul belove in weinig geve, doe 't 'n gek in vreugde leve, hiet h't spreekwoord, in dat was hier oak 't geval. ledere keer vroeg z'n vrou we. „Hei je noe nog vis meegebrocht?"... „Nee, volgende weeke, goewd?" „Jae dat zei je elk kear, iedere aore vent zou d'r om gae, mar zo'n flapdrol as joe belooft alleane mar!", grimde z'n vrouwe. Dat flapdrol zat 'm schienbaer toch hoag, want de weeke daerop, ja zeker, vis!! Twea emmers vol, zo van de schuute gekocht, voor een tientje d'n emmer. Groas, dat t'ie eindelijk vis had gehaeld, riep ie: „Kom 's kieke, reuze vis in voor een prikje!" Z'n vrouwe kwam naer buuten, d'r gezicht al op onweer! „Weken vraeg 'k al om vis, in uutgerekend op de vriedagmiddag komje mit vis andraege, 'k mot vanaevend nog weg, joe trouwes aok, je gae mar mee!" Ge biedend!! „Je begriep toch wel dat 'k ze noe niet kan gebruuke, hee?" „Je had h't eerst wel 's kenne vraege of 't^gelege komt, op de vriedag, hoe ver zin j't!" D'r gezicht was t'r niet vriendelijker op geworre, dat begriep je. „Jae mar", begon de man, „deur de weeke binne die vissers op zea, dus je kan allean op 't aande van de weeke pas vis koape!" „Dat kan wel waer weze, mar ik mot vriedagsaevends géén vis,.as je dat mar weet!" Daer stieng hie dan mit twea emmers vis! Een machteloaze woede kroop naer z'n hoad. „Verroest nog an toe, dan vrete we geen vis mear, noait mear!" Hie pakte de emmers bie de hiengsels, in heit toen al de vis bie de buren uutge- deald, gratis, voor niks. D'n aoren dag rook h't verrukkelijk naèr gebakke vis in de buiurt, waerschienlijk heit z'n vrouwe dat geroke, want ze zei: „Waer bin joe mit al die vis gebleve?" „Weggegeve", zei de man. „Hei je dan zelf niks bewaerd? 'k Hoa nie naer Cor Zoon geweest!", dat was de slager in Dirksland. Zo gebeurde h't dat een heale buurt smaekelijk gebakke vis zat te eten, mar de man zelf kon h't doewe mit suuker op z'n broad. Zo kan gebakke vis behoarlijk stienke! Hie had h't toch zo goewd bedoeld, kan joe die vrouwen noe begriepe? Mar jae, mannen binnen toch soms zukke sukkels, ze bedoele h't goewd oor, mar 't gaet dikwels verkeard, of liekent dat mar zo? 'k Hoarde van een wat ouwer echtpaer dat de vrouwe behoarlijk ziek was, griep, in knap last van rimmetiek. Ze hadde nog een bedstee, dus 't is al lang geleje óór. 's Aevends brocht de man een glaeze komme bie z'n vrouwe, die dee daer trouw heur kunstgebit in. „As je noe in de keuken komt!" geboo ze, „mot je ze d'r earst uuthaele, dan goai je d'r een schepje steradent in, dan earst het ondergebit in dan h't bovengebit, voor dat je d'r waeter biegiet!" „Hei 't begreepe?" De beste man volgde de bevelen trouw op, in gieng rustig slaepe. 'sAordaegs brocht 't ie h't gebit, ofgespoeld in wel, onder de kraene, bie z'n vrouwe. „Wat doe je daer toch mee, smaekt zo appart, je mot 't 's beter of- spoele!" zei z'n vrouwe. „Och maans, dat hao 'k gedae, joe heit onuners gaen smaek, dat komt deur de griep, koffie smaekt toch oak niet!" Mar de vrouwe had dus wél geliek, wat was 'r gebeurd, elke aevond had 't ie een schepje uut 't verkearde potje genome, inplaats van steradent, had 't ie d'r pokon in gedae, een plantegroeimiddel. 't Haer op d'r tanden zal d'r wel niet van gegroeid weze, dienk je oak niet? Zo maek je nog 's wat mee! Zieke of ouwe maansen verzurge valt dikwels nie mee oor, 'k kent begriepe dat je, as je ouwer wordt, zo lange meugelijk voor je eige spulletjes wil zurge, toch? as je hoadt mar goewd bluuft das belangriek oor. Een pasjes geleje vertelde d'r een vrouwe tegen mien, jae as ze liegt, liege 'k mee óór! Mar ze zei: „'k Hao nog een hortje in de bejaerdehulp gewaarkt, ronde Ouwe Tonge!" „Daer weunde een lieve ouwe vrouwe die nog steeds voor d'r eige kon zurge, teminste, dat was te betwufelen? D'r dochter kwam eiken dag even langs, in zo as het hoart zei die: „Moeder, je was je toch nog wel goewd, in doe je toch wel schoan ondergoed an?" „Jao, kind, netuurlijk doe 'k dat!" Op een dag kwam de bejaerde hulp de boel opruume, toen de vrouwe zei: „Ken joe m'n 's even helpe, 'k hao een ongelokje gehad". „Een ongelokje?" „Jae 'k zal 't mar zaage, 'k kon de plee nie haele". „Och toch, geeft nie óór, kommar deur, dan za 'k je helpe!" Zo gezeid, zo gedae, hoe groat was d'r verbaezieng toen bleek dat de bejaerde vrouwe werkelijke elke dag een schoanen broek an had gedae, mar ze was vergete d'n vorigen uut te doewen, zodat ze wel zeven onderbroeken an had. Daer mo je niet om lache óór, 't is al aarg genog as je zo vergeetachtig wordt. Daerom is h't hardstikke verkeard om te bezuunigen op bejaerdezurg, toch? As je oud mag worre, in wie wil dat niet? is h't een zurg minder as je goewd geholpe wordt, thuus of aargens aores. J. Wolfert Als u een kleinbeeld- film van minimaal 24 opnamen laat onwfk- kelen en afdmkken in dubbelprint ontvangt u een waardebon voor een GRATIS vergroting van 30 X 45 cm. De actie loopt tot 30 april '96. VOOR BEELD EN GELUID COMBI •«BW-SnjBB-MMHTAM'POTIMIUni m-TtuhonfiWtMim TOPFOTO DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelhamis Tel. (0187)482784

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 9