EIÜVI1DEI!-lilEmi/S In^bruikneming monumentaal Zierikzee's oi^el SIEMENS Derde Infodag Wonen '96 groot succes Overdenking Blokfluitconcert te Sommelsdijk Gediplomeerde EHBO'ers bij Sommelsdijk EPU uit de Heilige Schrift Pasen Muziekschool Goeree-Overflakkee 2e Blad VRUDAG 5 APRIL 1996 No. 6492 Op D.V. vrydag 12 april en zaterdag 13 april wordt het uit 1848 daterend Kam en Van der Meulen-orgel van de Nieuwe Kerk te Zierikzee opnieuw ingebruik genomen. Graag wil de eigenaar van het orgel, de Stichting Oude Zeeuwse Kerken het orgel in de schijnwerpers plaatsen nu het na een grondige restauratie weer in volle glorie klinkt. De rjestauratie werd op voorbeeldige wijze uitgevoerd door Verschueren Orgelbouw te Heythuijzen, waarbij de organo- loog Jan Jongepier betrokken was als adviseur. De plaatselijke orgelcommissie organiseert op zaterdag 13 april vanaf 15.00 uur een open middag waarvoor elke (orgel)- muziekliefhebber bij deze wordt uitgenodigd. De organisten Mar van der Veer (15.00-15.45 uur), Bram Beekman (15.45-16.30 uur) en Kees van Eersel (16.30-17.15 uur) zullen concerten verzorgen waarbij alle klanken en kleu ren van het orgel zullen klinken. De vaste organist van de kerk, Rinus Verhage zal om 17.15 uur de middag afsluiten. Op 7 oktober 1832 gaan kap en gewelven van de gotische Grote of Sint Lievensmonsterkerk van Zierikzee in vlammen op. De gehele inventaris, inclusief het uit 1770 daterende orgel van J. H. H. Batz, gaat verloren. De kerkvoogden besluiten het kerkgebouw niet te laten herstellen maar maken plannen voor nieuwbouw. Op zondag 21 mei 1848 wordt de Nieuwe Kerk ingewijd. Voor de bouw van een orgel voor deze kerk werden offertes ingediend door de firma's J. Batz en Co., C. F. N. Naber en Kam en Van der Meulen. De keuze viel op de firma Kam en Van der Meulen uit Rotterdam. Hierbij zullen de prijs en de uitermate gunstige betalingscondities (ƒ5.000,- wanneer het werk tot de helft is gevorderd, ƒ5.000,- bij oplevering en de rest zonder rente in tien jaarlijkse termijnen van ƒ360,-) vrij wel zeker een rol hebben gespeeld. De bouw verloopt spoedig en op zondag 5 november 1848 wordt het orgel met een toepasselijke rede van ds. Drooglever Fortuijn ingewijd. De pers is vol lof, zowel over 'het eenvou dig smaakvolle uiterlijk, als voor den welluidenden krachtigen toon, die het hoogst gebrekkige zingen der gemeente voorze ker zeer zal verbeteren'. Eveneens vol lof zijn de beide door de kerkvoogdij benoemde examinatoren, de Rotterdamse organist S. de Lange en zijn te Zierikzee benoemde collega G. Over man. Zij verklaren het orgel 'voor een zeer schoon en deugd zaam werk. Zowel om de beste kwaliteit der materialen als ook om de vlugge aanspraak, schoone intoonatie, stemming en bijzonder kracht van toon'. Op 21 januari 1992 ondertekende het bestuur van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken het contract voor de restauratie van het instrument voor Verschueren Orgelbouw Heythuijzen B.V. Tussen 1848 en 1993, een periode van ruim 140 jaar, is er aar dig wat gebeurd met het orgel. Diverse bouwers hebben er met wisselend succes aan gesleuteld. In de Tweede Wereldoorlog is het door granaatscherven beschadigd en vooral de jaren vóór de restauratie van de kerk in 1987 betekenden een ware aanslag. Omdat veel ramen van het kerkgebouw kapot waren en ook het dak lekte hadden regen en wind vrij spel. Het orgel stond min of meer buiten waardoor het ook een belangrijke broed plaats voor vogels werd. Met veel inzet en toewijding hield de toenmalige organist D. Visser het orgel toch bespeelbaar. Zijn opvolger Rinus Verhage nam samen met de beheerder van de kerk de heer B. Mathijsse in 1990 deze taak over. Steeds moesten lekkages in balgen en windkanalen provisorisch wor den gedicht en gebroken draadwerk via hulpconstructies in functie worden gehouden. Gelukkig is dit alles verleden tijd. Het pijpwerk, de windladen, de balgen, de kanalen, de abstracten en de klaviatuur werden grondig gerestaureerd. Zeer nauwgezet is vorig jaar alles weer in de kerk gemonteerd en afgeregeld. Recent is ook de herinto natie van het pijpwerk voltooid, waarbij ook een aantal verlo- rengegane registers gereconstrueerd werden. Het resultaat is geweldig en vanaf heden klinkt het grootste romantische orgel van Zeeland weer in volle luister. Tijdens de ledenvergadering op 28 maart jl. werd aan twaalf personen het een- heidsdiploma EHBO uitgereikt. Zij volg den afgelopen seizoen de cursus, die on der leiding stond van arts/docent J. L. van der Ven en kaderinstructrice G. Brand-Logmans. Het examen werd op 20 februari afgeno men door dr. A. Ie Poole en kaderin structeur L. de Jong. De gediplomeerden zijn de dames J. van Eek, M. Fleuren, E. Floorijp, I. Heres, S. H. Jost, M. Lachenal, J. Slingerland, A. Visscher en de heren H. L. Floorijp, G. van Kassei, C. Roozemond, W. van Schilfgaarden. Tevens slaagden allen voor de cursus hartreanimatie, welke werd gegeven door docent H. Berghout. Wasautomaat WM 51000, wit De informatiemarkt van de Rabobank Middelhamis trok zaterdag 30 maart jl. een groot aaiital bezoekers. Op de infor matiemarkt, die georganiseerd werd in het kader van de Infodag Wonen '96, konden huiseigenaren en aspirant-kopers zich laten voorlichten over de meest uit eenlopende woonzaken. De Infodag '96 is een initiatief van de Rabobank en werd dit jaar voor de derde keer georganiseerd. Omdat het bij woon zaken niet alleen gaat om vragen over geld en hypotheken, haalde de Rabobank ook een aantal externe deskundigen in huis. Onder meer Architectenburo Vroeg- indeweij. Notariskantoor Ter Braak en Schuring en Visser Meubelen verleenden hun medewerking aan de Infodag Wonen '96. Alle deskundigheid onder één dak dus, en voor de bezoekers had dat duide lijke voordelen. Ze hoefden niet meer .Want Ik leef en gij zult leven. (Joh. 149b) Het is een machtig Evangeliewoord, wat Christus sprak en wat ons roept tot het leven. Het is het Evangelie van Pasen, dat ons wil troosten, als alles omgeven is door verdriet. Dat ons wil sterken als we onder de vrees van de dood zijn. Is de dood niet de bittere vrucht van de zonde, die alle leven bedreigt en ook wegneemt, waartegen niemand bestand is? Ondanks alle spreken over goede dood en zachte dood, is en blijft de dood een vijand. Wij verkozen - hoe dwaas - de dood boven het leven. Niemand ontkomt aan de greep ervan. Maar midden in de dood klinkt het Woord van leven. IK LEEF Hier komt Christus Zelf met Zijn opstan dingsevangelie. Dat is de boodschap van heil en zegen en leven voor verloren, ongetrooste zondaren. Zijn discipelen worden ermee getroost. Jezus zal hen geen wezen laten. Hij gaat wel sterven de bittere dood aan het kruis. Het laatste, zware lijden is hier nog voor Hem. Hij moet de drinkbeker, die vol is van de toom van God tegen de zonde, leegdrin ken. Hij moet Zijn uitgang nog volbren gen in Jeruzalem. Maar spoedig zal Hij opstaan. Dan zullen ze Hem zien. Het zal Pasen worden. De vervulling van Zijn Woord gaat door, ook na de hemelvaart. Het zal zijn voltooiing vinden op de dag van Zijn wederkomst. Dan zal alle oog Hem zien, ook degejien die Hem door stoken hebben. Intussen is Hij met Zijn Kerk. Hij zendt de Trooster, de Geest van de genade en van de gebeden. Die zal het Testament openen wat Christus zal nalaten. Daarin zijn de woorden van het eeuwige leven. Welnu, nog voordat Jezus uitgaat om te sterven, spreekt Hij dit Woord: Want De leef. De kille, machtige hand van de dood zal ook de Zoon des mensen aanra ken. Zijn levensband verbreken. Ook Hij wordt omgeven door de banden van de dood. Toch weet Hij nu al: want De leef! Dat spreekt Hij uit. De zekerheid die Zijn ziel vervulde, was er niet bij de discipelen. Toen het kwam, het kruis en het graf, hielden zij het er voor dat Hij inderdaad door de dood overwonnen was. Waarom anders waren ze zo bedroefd, ongelovig, twijfelmoedig toen het aan hen werd verkondigd dat Hij leefde? Het staat er, één en ander maal: en zij geloofden het niet. Er werd wel gezegd, dat ze hoopten dat Hij De gene zou zijn. Die Israël zou verlossen. Maar hun hoop was vergaan. Zijn Woord van leven was voor hen verstomd. Maar Christus heeft het bevestigd. Hij is opge staan. Hij brak de macht van de dood op eigen terrein. Hij nam de prikkel van de dood weg. Zijn Woord: 'Ik leef', is de uitroep van Zijn overwinning. Hij staat op als de Levende. Alles ontzinkt ons bij de gedachte, als Hij in de dood gebleven zou zijn, niet zou zijn opgestaan. Alles zou tevergeefs geweest zijn. Maar Chris tus is opgestaan. Zijn stem is te horen. Hij spreekt tot allen die van Hem zijn het Woord van Zijn belofte. EN GIJ ZULT LEVEN Want Christus heeft geleden, niet voor Zichzelf, maar voor Zijn Kerk. Hij is op gestaan, opdat Zijn kinderen er het volle nut van zouden hebben. Het leven van Christus verzekert het leven van Zijn volk. Hij en zij zijn nauw aan elkaar ver bonden. Zijn leven is voor hen niet de dood, maar het leven. Er is een onlosma kelijke band tussen Christus en een waar christen. Daar is een geloofsverbonden- heid. Het is een band die van boven wordt gelegd en die ook van boven wordt onderhouden. Dan wanneer Chris tus door Zijn Heilige Geest de opstan dingskracht toeeigent. Hij zo wedergebo ren doet worden tot een levende hoop. De Heere Jezus geeft hier dan ook een heerlijke belofte. Die juist dan kracht doet als u door het licht en de overtui ging van Gods Geest bij uzelf niets dan de dood ziet. Dat het leven bij u niet is. Dat u de Heere niet zoekt, ondanks de schijn van het tegendeel. Dat u geen draad gerechtigheid bij uzelf kunt be speuren. Dat u geen enkele opbrengst hebt voor Hem. Dat u dodelijk onvrucht baar bent, de dood u gevangen houdt in de omklemming van het innerlijk be staan. U uzelf van de dood niet kunt red den. Hoor het Woord van Hem, Die leeft: en gij zult leven! Weet dat het ware, echte leven het leven is, wat uit God is. Wat Christus Zelf is. Alles wat minder dan Christus is, wat zonder Christus is, mag de naam hebben van leven, dat is de dood. Er is heel wat schijn die bedriegt. Er is bovendien heel wat te koop op de bonte markt van het (kerkelijk) leven. Hier moet je zijn. Er wordt nogal wat aangeprezen aan oud en jong, wat het niet is. Passen we op voor de aansluiting bij het moderne levensge voel met al de uitingen van ongeloof en (goedpraten van de) zonde. Dat werkt verlammend. Het gaat altijd weer om waarachtige bekering en levend geloof in Christus. Daarom klinkt het Woord, ook door mid del van deze regels. Laat u zinken op Hem. Leef uit en bij Zijn Woord. Daar kunt u staat op maken. Breek met de zonde en vlucht schuldbelijdend tot Hem, Die God ons gaf. Het zal er zijn in de hartelijke en levende geloofsverbon- denheid met Christus, een leven van godzaligheid. Dat is tot alle dingen nut, want het heeft de belofte van het tegen woordige en toekomende leven. Het is dan ook zaak, om in alles onder worpen te zijn aan Hem, Die het Leven is. Wie in Hem gelooft, zal leven, al ware hij ook gestorven. En bij alles wat ons op onze pelgrimage tegenkomt aan moeite en zorg, aan nood en ellende, aan verdriet en dood, zegt Jezus - en Hij maakt het waar! - gij zult leven. KtK langs verschillende instanties voor infor matie. Om het feestelijke karakter van de dag te onderstrepen, kregen bezoekers bij vertrek een attentie. „Het succes was mede te danken aan het feit dat de Infodag op zaterdag was ge organiseerd", aldus directeur Coremans van de Rabobank Middelharnis. „De mensen hebben vaak op werkdagen geen tijd om zich uitgebreid te laten voorlich ten. Maar op zaterdag zijn er ook vaak een hoop dingen te doen, dus dat er zo veel mensen zijn gekomen zegt ons ge noeg: deze woon-informatiemarkt voor ziet duidelijk in een behoefte". Mondiger Directeur Coremans signaleert dat huis eigenaren en aspirant-kopers steeds mon diger worden en dat is een ontwikkeling waar we blij mee zijn. De aankoop van een huis of een ingrijpende verbouwing is een grote stap en goede voorlichting is belangrijk. Of het nu gaat om een hypo theek, om de officiële akten of om ge meentelijke toestemming voor de bouw van een serre". Extra service De Infodag Wonen is een extra service van de Rabobank aan het publiek, maar staat niet op zichzelf. De Rabobtok is de grootste hypotheekverstrekker van Ne derland en vanzelfsprekend kan men ook op werkdagen terecht voor deskundig advies over aDes wat met woonzaken te maken heeft. Wij zijn op werkdagen telefonisch bereikbaar van 8.00 tot 21.00 uur. Op zaterdag zijn wij voor advies geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer J. Tanis, tel. (0187) 483000. Op zaterdag 13 april hopen de gevor derde leerlingen van de blokfluitafde ling van de muziekschool een concert te verzorgen in de Exoduskerk, Dorps weg 97 te Sommelsdijk. Medewerking aan deze avond verleent de clavecinist Jos Vogel en de algehele leiding is in handen van de blokfluitdocente EUy Bakker. De toegangsprijs is uw gift ter bestrijding van de onkosten die ge maakt worden voor deze avond. Aan vang 20.00 uur. De hoge kwaliteit van het blokfluitspel aan de muziekschool staat garant voor een prachtig muzikaal gebeuren. Naast uiteraard de muzikaliteit en wer klust van de leerlingen zijn ook de be zielende en gedreven lessen van Elly Bakker de oorzaak van dit bijzondere niveau. Vanaf 1990 drukt zij haar stem pel op deze tak van de muziekschool en het resultaat is indrukwekkend. Drie ensembles en veel individuele - of in kleine groepjes spelende - leerlingen vormen haar lespraktijk en dit alles is in de Exoduskerk te beluisteren. Op eerdere uitvoeringen in het Diekhuus speelden al de beginners; de beurt is dan nu aan zo'n 25 gevorderde speellieden. De muziek voor dit concert komt van Engelse, Franse en Italiaanse bodem. Uit Engeland zijn dat composities van de gebroeders Holbome en Philips. Frankrijk is vertegenwoordigd met o.a. Chédeville en Domei, terwijl uit Italië Bigaglia en niemand minder dan Vivaldi op het programma staan. Een bijzonder facet van deze muziek is dat gekozen is met het oog op de presen tatie van een aantal nieuwe blokfluiten. Recentelijk werd een aantal bas-instru menten aangeschaft. Naast de 'gewone' basblokfluit kunt u luisteren naar de 'bij zondere' grootbas- en subbasblokfluiten. Het klankspectrum van de ensembles wordt door deze instramenten zeer ver rijkt en loopt van de sopranino, via sopraan-, alt- en tenorblokfluit tot aan de bovengenoemde instmmenten. Ook van wege de prachtige akoustiek van de Exoduskerk zal dit bijzonder fraai gaan klinken. De verwachtingen van zowel spelers als luisteraars mogen best hoog gespannen zijn. Jos Vogel is gevraagd om vooral de solisten te begeleiden. Hij studeerde cla- vecimbel en orgel aan het Rotterdams Conservatorium bij resp. A. J. Keyzer en D. Collyer. Als cantor/organist en privé- docent is hij werkzaam in Middelburg en Veere. Evenals vorig jaar wordt gespeeld op een fraai clavecymbel uit het atelier van een talentvolle Goereese instmmen- tenmaker Matthijs Mijnders. Een lust voor oog en oor. Spelers, docent en bestuur van de mu ziekschool Goeree-Overflakkee nodigen u van harte uit dit concert bij te wonen. -23- Dc was er zo bliede met en nou zit ik hier bange te wezen veur oen mooie princi pes, want ik wete hoe ie op aanderen kunt neerkieken, die neet zo hoogstaand bent as ie". Ze valt neer in de heide, die vochtig en koud optrekt. De rillingen trekken over haar rag. Het is koud, veel te koud om hier buiten te zitten. Ze kan niet terag naar het dorp. In het dorp wacht haar de schande, ze weet best dat de mensen allemale effen vrindelijk bent. Ze groeten nog steeds en ze praten over het weer, maar diep in hun hart denkt cjie luu ans. Dan denkt ze: Daar heb ie heur ook! 'n Verkrachting! Ze was er toch zelf bie! Wat doet ze 's avonds zo late langs de molen. En Geert dan? Geert, die heur zal laten stikken? Geert zal straks zeggen: „Slette". Ze vliegt met een gil overeind. Dat niet, dat nooit, liever nog verzoep ik mie dan dat hie dat tegen mie zal zeggen! Ze schrikt van haar eigen gedachten. Foei, Minke, zo iets mag ie neet denken, daar doe ie zunde an. Haar ogen glijden over de diepe schemering, die ijzig stil komt opzetten. De krekels tsjilpen niet meer, de kikkers zijn stil geworden. De taaie heide wijkt terag voor de inktzwarte nacht, die nadert. Die stilte, die afschuwlijke stilte. Hij scheurt een mens kapot, vooral een mens, die in nood zit en geen uitweg meer ziet. Die stilte laat de storm woeden tot hij bijna hoorbaar wordt. Minke zit midden in die stilte en ze huilt haar ogen droog. Als Harmen den verkrachter haar hier zag, dan moest hij toch begrijpen hoeveel leed hij over dit meidje heeft gebracht. Minke is voor hem een van de vele meidjes uit het dorp. Als hij een ander meidje had gekozen, had hij misschien nooit iets gemerkt van vemielingen of van haat. Maar hij heeft net dat meidje uitge zocht dat anders was. Net dat meidje dat maar van één man wilde, horen, van die woeste Geert van Boksejan, die ook o zo puriteinse Geert. Volgende week zal Geert hier zijn. Harmen weet dat niet, niemand heeft hem dat verteld. Nu merkt hij niet hoe de spanning in het dorp gaat stijgen. Iedereen kent immers de brate kracht en de toom- loze drift van Geert van Boksejan! Als hij het wel geweten had, zou hij nu niet zo uitdagend op zijn molen zitten. Minkes ogen zijn drooggehuild. Zij zit te midden van een duisternis, die even zwart is als haar hart. Langzaam komt het verlangen in haar op om alles te vergeten. Zo iets mag ze niet denken. Meester Van Laar heeft haar dat geleerd. En de deftige do minee. Nooit mag een mens verlangen zelf een einde te maken aan zijn leven. Maar die mensen hebt nooit zo iets bij de haanden gehad, denkt ze wild. Bie die mensen was nooit een Geert van Boksejan gekend. Die deftige doom- nee en meester Van Laar hebt het altied effen ge makkelijk gehad. Goed hun brood, op tied hun verscheuning. Das hier op de heide ans. Hier wor den gien mensen geduld, die iets gedaan hebben wat neet mag in de ogen van de heidebewoners. Ze voelt de blikken van de andere meidjes bie boer Heringa. Ze bent vrindelijk, zeker, maar achter heur rag urn bekladden ze heur. Ze zal hier altied een vreumde blieven. Ze is een uutgestotene geworden. Men duldt hier niet om heur moeder, maar verder is ze een vreumde, een.slet. Het woord scheurt door haar verhitte brein. Slet, sart het door haar hoofd. Ie bent een slet. Geert wil toch niks meer van oe weten, ie bent een slet. Sarrend en tergend neemt het woord bezit van haar en versteend luistert ze naar haar woelige gedach ten. Slet, dat ben ik neet, ik ben gien slet. Ja, dat ben ie wel. Geert zal bedanken veur iemand as ie en hie heeft groot geliek. Ze springt overeind, rent een eind weg totdat haar klompen niet meer mee willen. Ze zuigen zich vast in de drassige, onberekenbare vennemodder. Ze staat stil, rakt haar klompen los. Maar ze zui gen zich weer vast. In een opwelling springt ze terag. Ze zou nog verdrinken! Als heidekind weet Minke moeiteloos de plekken waar het gevaarlijk is en waar niet. Ze kan midden door het moerassige veen lopen, zonder ook maar één keer te kijken waar ze loopt, ze kent het op haar duimpje. Haar voeten zoeken de stevige grond en langzaam dragen ze haar naar het water. Het spiegelt haar tegen in het donker, zo vriendelijk, zo zacht alsof het zeggen wil: Kom maar, Minke, hier ben ie vei lig veur al die smerige praatjes in het durp. As ie hier in het water ligt, z^ ie diep naar beneden en niemand vindt oe weer. Ze slikt. Nog eens glijden haar ogen langs de ho rizon, maar het dorp is een zwarte streep, opge slokt in de zwartheid van de regennacht. Niemand zal oe missen, zingt het water. Zelfs oen moeder neet, want die schaamt zich toch veur oe. Kom maar hier, Minke. Gerrit Silvius is de heide opgestormd, hij rent als een bezetene achter de boerderij van Heringa langs, regelrecht naar de vennen toe. As ik maar op tied ben, denkt hij. God, laat mie op tied wezen. Ie hebt mie toch zelf een waarschou wing gegeven om heur te zuken? Hij roept haar naam, maar hoort niets. Hij zwaait met zijn armen. „Minke, Minke, waar zit ie?" De nacht is inktzwart, geen sterren, geen maan is te zien. De heide kraakt onder zijn voeten, hij ver liest zijn pet en kan het hoofddeksel niet teragvin- den. Dat is niet erg, morgen aan de dag zal hij die wel weer vinden. Hij komt hier wel vaker langs. De vennen glanzen hem tegemoet, het water raist zachtjes en het is er zo stil. „Minke, waar ben ie?" Het blijft ontzettend stil. Een afschuwelijk ver moeden dringt zich bij hem op. Minke zal zich toch neet wat an hebben gedaan? Het water begint hem uit te lachen. Ie bent te laten, Sillevius, ie bent te late! „Minke", schreeuwt hij schor. En dan klinkt haar stem, klein en iel: „Hier ben ik, Gerrit". Een snik welt op en met twee stappen is hij dwars door de verraderlijke plekken bij haar. „Minke, mien wicht". Ze is koud en nat. De mist heeft haar haren voch tig gemaakt, haar kleren zijn klam. Hij merkt het niet. „Minke, wat doet ie hier?" vraagt hij bezorgd. Hij krijgt geen antwoord, maar hij begrijpt het wel. Minke heeft een woedende strijd gestreden en ze heeft gewonnen, maar hoe dicht ze bij een neder laag is geweest, weet misschien alleen Gerrit Sil vius. „Ze wiezen mie met de vinger na", zegt ze schril. Hij zakt naast haar neer in de heide. „Met de vin gers nawiezen?" vraagt hij. „'n Mense kan zich vreumde dingen in het heufd halen. Nee wicht, integendeel, ze bent allemale effen kwaad op die Harmen. Waaram zouden ze ans naar Pieter Meurs gaan, bijna een uur gaans over de heide? Waarum zouden ze bie Harmen alles in mekare geslage hebben?" Minke kijkt op. Aan die dingen heeft ze helemaal niet gedacht, maar het is waar! „Maar Geert dan?" „Geert zal mie zekes een slette numen". (wordt vervolgd) -zuinig met water - voorprogrammeren -eenvoudige bediening -centrifugetoerental 1000 p/m Voor meer informatie, Siemens infocentrum (070)333 2930/333 2570 Siemens. Thuis in uw liuis. Te koop bij: RAUO-IB^VISIE- WASAUrOMAIEN VERKOOP EN REPARATJE VAN ALLE MERKEN Dorpsweg 37a. Tel. (0187) 681618.3253 AG OiKjdorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5