Mobil O Platform gehandicaptenbeleid Goeree-Overflakkee opgericht Jubilaris bij Drukkerij Kranse B.V. Volgende week één krant Provinciale brandweerwedstrijd in Sommelsdijk VERKOPING Rally Formula Langs Haringvliet, benoorden Sommelsdijk, komt 74 ha groot natuui^ebied Spullen voor jaarmarkt Paasbijeenkomst voor jongeren Garage Knöps B.V. Contactbijeenkomst Verstandelijk geliandicapten Wijkver. 'De Zwaluw' Benefietconcert Christelijke Koorvereniging Progeza Rommelmarkt op het Havenhoofd te Goedereede Ramoco b.v. Arie J. Keijzer improvisaties en samenzang 68e Jaargang \iif/ODELBViS>' VRUDAG 5 APRIL 1996 No. 6492 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Vrijdag 29 maart is in besloten kring feestelijk afscheid ge nomen van de heer L. A. L. Couwenberg. Per 2 januari 1996 was hij 25 jaar in dienst bij Drukkerij Kranse en af gelopen vrijdag kon hij gebruik maken van de VUT-regeling van de Grafische Industrie. 'Bertus', zoals hij bekend stond bij zijn collega's, heeft de gehele ontwikkeling in het vak meegemaakt. Begonnen als zetter-opmaker bij de toen malige Flakkeese Drukkerij kwam hij 25 jaar geleden bij Kranse, waar hij via 'het lood' terechtkwam op de fotografische zetmachine. Ook allerlei andere werkzaamheden wa ren hem niet vreemd, zoals lay-out, doka- werk, een enkele keer drukken en afwer ken. De laatste jaren verzorgde hij o.a. de uit levering van drukwerk. Hij kan nu volop genieten van zijn hobbies, t.w. wandelen, fietsen, muziek etc. I.v.m. de vrije Tweede Paasdag zal het ons niet mogelijk zijn volgende week een dinsdagnummer te doen verschijnen. Volgende week moeten we daarom met één krant volstaan, het nummer van vrijdag 12 april. Redactie In Sommelsdijk zal volgende week za terdag de Prov. brandweerwedstrijd 2e klasse worden gehouden. Brandweer Sommelsdijk is deze dag gastheer voor 26 deelnemende ploegen die op 2 banen uit zullen komen. Flakkeese deelnemers zijn: Dirksland, Oude Tonge, Stellendam en Goedereede. HERKINGEN De zendingskrans 'De hand aan de ploeg' te Herkingen hoopt D.V. 12 april haar voorjaarsverkoping te houden in het vergaderlokaal achter de kerk. Wij hebben weer een ruime sortering, o.a. advokaat, gebak, handwerk, onder goed, kousen. Ook is er een mooie sorte ring kado-artikelen van hout, en zelf gemaakte kaarten. Er is ook een zen dingswinkeltje aanwezig. De opening stijd is van 10-5 uur. De opbrengst is geheel voor de zending. Mogen wij op uw belangstelling reke nen? Het bestuur Middelhamis Telefoon (0187) 482222 Het natuurontwikkelingsproject Westplaat Buitengronden is op de tekening omcirkeld Van de dinsdagavond gehouden informatie-avond over de aanleg van een 74 ha groot natuurgebied aan de Westplaat Buitengronden te Som melsdijk, is niet te zeggen dat het er ontspannen is toegegaan. Nogal wat ontstemming in de bovenzaal van café 'De Kok' waar vertegenwoordi gers van o.a. Rijkswaterstaat en Staatsbosbeheer van informatie dienden. De aanliggende grondeige naren begrepen het al: „Weer dui zenden ganzen, maar wy zullen ze te vreten moeten geven!" Van de 74 hectares, al vele jaren bestemd als beschermd natuurgebied, maar al tientallen jaren als akkerland in gebruik, en nu aangekocht door het Bureau Beheer Landbouwgronden, wordt plm. 20 ha ingericht als een ge bied met geulen en ondieptes, domein van visjes, slakken en klein leven, ter wijl de overige 54 hectares tot struc- tuurrijk grasland zullen worden be stemd. Ze zullen worden begraasd, weidevogels zullen er goed gedijen en 't was niet te ontkennen dat brandgan- zen er zich thuis zullen gaan voelen. „Misschien wel zó goed dat ze van uw akkers weg zullen blijven", werd van voorlichterszijde geprobeerd, maar de al veel geplaagde boeren-reactie loog er niet om: „Van ons mogen ze dood vallen, die ganzen!" „We komen nu al om in de ganzen en smienten", zo werd geklaagd en niet anders dan met lede ogen zullen de grondeigenaren toezien dat er nog meer zullen komen terwijl de schadere geling veel te wensen overlaat. Geklaag over geleden schade werd overigens wel, met meer of minder begrip aangehoord, maar de heren ont trokken zich aan enige verantwoorde lijkheid, dat hoort op de Haagse poli tieke'agenda", zo verwezen ze. 't Kon niet gezegd dat het voornemen tot aanleg van het natuurgebied enig flakkees support kreeg, behalve van een enkele natuurbeschermer, zijn informatie maakte de zorg van de boe ren overigens alleen maar erger. Ganzen schijnen al in ons gebied te broeden inplaats van in veraf gelegen Noordelijke gebieden, een teken dat ze hier hun definitieve stek gevonden hebben. Niettemin is aanleg van het nieuwe (buitendijkse) natuurgebied een vast voornemen dat eind dit jaar, begin vol gend jaar, in uitvoering wordt geno men. Het gebied zal niet voor het publiek worden opengesteld. Wie ervan wil 'genieten' heeft vanaf de top van de buitendijk óf vanaf het water.een onbe lemmerde kijk op het reservaat dat zich zal presenteren als een soort kruising tussen de Hellegatplaten en de Slikken van Flakkee-Zuid. Felle oppositie Van de boerenkant, die nóg meer 'kostgangers' niet kunnen gebruiken. De oproep deed dan ook de ronde zich waar mogelijk te verzetten, dat kan door bezwaar aan te tekenen tegen de bij de gemeenten Dirksland en Middelhamis gevraagde ontgron- dingsvergunning. Veel cliënten, familie, vrienden, leveranciers, bouwers, collega's en belangstellenden hebben in Volvo Karels Nieuwe Tonge geïnvesteerd Een investering niet alleen in materiële zin, maar één van spon taniteit, liartelijkheid en wel gemeende woorden, wat wij weten te waarderen als een groot goed. Hoe moeten we u, die in zo'n grote getale aanwezig was of op andere wijze uiting hebt gegeven van uw belangstelling, daarvoor bedanken. Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken, willen we het via deze weg doen. Jammer, dat enkelen van u misschien door een misser bij ons of door een bezorgingsfout geen kaart hebben ontvangen, daarvoor onze welgemeende excuses. En natuurlijk bent u nu juist van harte welkom op de resterende showdagen tot en met 2e paasdag (behalve op zondag), dan geeft u ons de kans om het helemaal goed te maken. Graag tot ziens in onze stiowroom. Fam. Karels Personeel Karels Autoservice D.V. zaterdag 13 april a.s. hoopt de afde ling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen' een contactbijeen komst te houden in gebouw 'Salem' bij de Gereformeerde Gemeente aan de Mo lenstraat 16 te Nieuwerkerk. Aanvang kwart over twee. Na de opening en het vertellen van het Bijbels verhaal, worden degenen die pas jarig geweest zijn gefeli citeerd (met verrassing). Als er geza menlijk is gezongen volgt de pauze met gratis koffie, thee of frisdrank. Na de pauze hoopt de voorzitter een aan tal dia's te tonen over Indonesië (waar hij zelf geweest is). Uiteraard zal het nodige.verteld worden over hetgeen op de dia's te zien is. De sluiting van deze middag is om kwart over vier. Gehandicapten met begeleider(s), zowel vanuit als buiten de Gereformeerde Ge meenten zijn hartelijk welkom. Belang stellenden zijn eveneens welkom. SOMMELSDIJK Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert op dinsdagavond 23 april een creatieve avond voor volwassenen. U wordt in de gelegenheid gesteld om deze avond een beer van hooi te maken. Dit kan men zeker een jaar goed houden en men kan hef binnen of buiten zetten, wat erg leuk voor in de tuin is. De kosten hiervoor zijn ƒ26,50 p.p. inclusief een kopje kof fie. De avond begint om 19;30 uur en duurt tot 22.00 uur. Heeft u interesse, dan kunt u zich opge ven tot 20 april bij Ellen Breure, tel. 483781 of bij Annemarie Knape, tel. 485945. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. DIRKSLAND Op D.V. 14 september a.s. - monumen tendag - hoopt de Ned. Herv. kerk te Dirksland een gemeentemarkt/jaarmarkt te houden, ten bate van de zending. Indien u spullen heeft voor deze markt, zoals fietsen, oud gereedschap, boeken, kleine meubels, (geen bedden, wandkas ten, bankstellen) speelgoed, audio-appa- ratuur, enz. enz. en eventueel nieuwe spullen, mag u het nu al opzoeken, want op de onderstaande zaterdagen hopen wij door de straten van Dirksland te gaan, om dit alles op te halen: 13 april, 11 mei en 8 juni. Kunt u niet wachten, staan de spullen in de weg, bel dan onderstaande tel.nrs. 602145, 601869, 602446, 602967, 602874. Op bezoek bij notaris de Kooning Toen notaris de Kooning te Goedereede dinsdagmiddag de oprichtingsacte van de Stichting Platform gehandicapten beleid Goeree-Overflakkee passeerde zal hij - van de 'be manning' een goede indruk gekregen hebben. De meesten liepen, maar anderen 'rolden' in hun rolstoel zijn kantoor binnen, overigens niet zichtbaar gebukt onder de handicap die wordt meegetorst. Deel maken ze uit van de ca, 450 gehandicapten die Goeree- Overflakkee telt, zo'n 10% van het bevolkingsaantal. Het was de praktijk zelve die het nut, c.q. de onmisbaarheid van een platform als overlegorgaan, heeft aangetoond. Het ini tiatief tot oprichting ervan kwam voort uit de Ver. van Reuma patiënten die voor een lid in de bres sprongen toen de gemeen te, waarop een beroep was gedaan, nalatig bleef Gehandicap ten zijn niet (langer) overgeleverd aan enige goedgeefsheid-, maar kunnen rechtens een beroep doen op die voorzieningen die ze nodig hebben sinds per april '94 de uitvoering van de Wet Gehandicaptenbeleid aan de gemeenten is opgedragen. Het staat aldus geschreven, maar 't moet aan de gemeenten ■soms worden toegelicht en daartoe staat voortaan het platform gereed. Medio vorig jaar werd tot oprichting ervan besloten. Zoveel mogelijk Verenigingen waarin gehandicapten verenigd zijn hebben een vertegenwoordiger geleverd die elk hun inbreng leveren. Alle gemeenten hebben intussen een critisch bezoek gehad toen werd geïnventariseerd welke gelegenheden wél-, en welke moeilijk of in 't geheel niet voor rolstoelers toegankelijk zijn. Daaruit zijn adviezen voortgekomen, maar 't is het platform inmiddels gebleken dat de vlag niet automatisch wordt gehe sen waimeer het platform z'n verlangens uitspreekt. Ze opere ren eilandbreed en hebben alle gemeenten een bescheiden sub sidie van totaal ƒ5.000,- gevraagd-, maar nog niet alle vier hebben ze positief gereageerd. Tot dusver hebben de bestuurders van het platform de gemaak te kosten uit eigen zak betaald. Van de sympathie van het PSG (Provinciaal Samenwerkingsverband Gehandicapten) is ook niet te leven al geeft het een plezierige morele ruggesteun. De dames en de (paar) heren die het platform z'n dagelijks ge zicht geven hebben dinsdagmiddag de 'geboorte' van het plat form gevierd met een kopje koffie in Goerees' 'Gouden Leeuw', ook uit eigen zak natuurlijk, maar dat was 't gevoelen van onderlinge verbondenheid minstens waard. De gemeenten, de uitvoerders van de W.V.G. zullen met het bestaan van het platform voortaan rekening hebben te houden, want ze weten drommels goed wat hen toekomt, de gehandi capten zelf zowel als hun vertegenwoordigers in het platform. Daarin o.a. vertegenwoordigers van Diabetesvereniging, Blin den en Slechtzienden, M.S. vereniging. Reumapatiënten, Ne derlandse Patiëntenvereniging en Ouderenbonden. Enkele telefoonnummers voor wie met het Platform contact wil: Mevr. Weima-Raukema, voorz., 612264; mevr. van Spronsen-Mourik, 669221; mevr. Hartwich, 602274 en mevr. Tatüs-vanGoorbergh, 681927. MIDDELHARNIS - Zaterdag 13 april geeft de Chr. Koorvereniging Progeza een benefiet concert in de Meerpaal op Hernesseroord. De ge hele opbrengst van het concert is voor de speeltuin die op het terrein van Hernesseroord wordt ge bouwd. De bouw van de speeltuin is in volle gang. De eerste vijf speeltoestellen zijn al besteld. Als alles volgens schema ver loopt zal voor de zomer een groot deel van de inrichting worden afgerond. Er ontbreekt echter nog één belangrijk spel- object, nl. de rolstoeldraaimolen. Om dit laatste spelobject te vergaren moet er nog ƒ55.000,- worden ingezameld. Daarom wordt, onder andere dit benefiet concert georganiseerd. De Chr. koorvereniging Progeza uit Vlaardingen is een gemengd koor en be staat uit 150 leden. Zij zullen in samen werking met de drumband van Hernes seroord 'De Roffels' voor een geweldige avond zorgen. De avond wordt geopend door de Roffels, daarna zal het koor twee keer 45 minuten zingen. De avond krijgt een extra feestelijk tintje, omdat Progeza 30 jaar bestaat. Het concert begint om 19.30 uur. De zaal gaat om 19.00 uur open. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij het WV kantoor te Middelhamis en in de Parlevinker op Hernesseroord. Op zaterdag 20 april hoopt de Eben-Haë- zerschool te Goedereede-Havenhoofd een rommelmarkt te houden in en rond om de school. De opbrengst van deze rommelmarkt is o.a. bestemd voor het kopen van leesboeken; hierbij denken we aan bibliotheekboeken, prentenboeken en leesboeken voor het klassikale lezen en het groepslezen. Het belooft een gezellige dag te worden: 's Morgens vroeg worden er oliebollen gebakken, zodat u tegen koffietijd een vers bolletje kunt komen kopen. Trou wens dat 'bakkie' kunt u ook op de rom melmarkt nuttigen. Verder treft u allerlei kraampjes aan met o.a. oude spulletjes, handwerkartikelen, tweedehands boeken en nog veel en veel meer. Voor de kinderen is er die dag ook heel wat te beleven: Raden, grabbelen, sjoe len, enz. enz. Kom daarom naar onze rommelmarkt! Op 20 april van 9.30 tot 16.00 uur bent u welkom. Mensen, die met de auto ko men, verzoeken we langs de haven van Goedereede-Havenhoofd te parkeren, zodat er geen verkeerschaos ontstaat in de Blauwe Distelstraat; het is dan on geveer drie minuten lopen naar de rom melmarkt. RENAULT-dealer D.V. 2e Paasdag, 8 april, zal er in de Zuiderkerk van de Geref. Gemeente te Middelburg een paasbijeenkomst gehou den worden voor jongeren. Aanvang 19.00 uur. De heer I. A. Kole zal dan spreken over het thema: 'Vrede zij ulieden' en ook zal het Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland o.l.v. Willem-Arie den Hertog medewerking verlenen aan dee avond. Ook zal er een ruime pauze gehouden worden. Geïnteresseerden kuimen nog met de bus van het jongerenkoor meerijden. Deze vertrekken om 17.00 uur vanuit vereni gingsgebouw Melishof te Melissant. Je kunt je opgeven via tel.nr. (0187) 605070 of 602461. Iedereen is hartelijk welkom. Op Tweede Paasdag, 8 april a.s. kunt u weer genieten van orgelimprovisaties en samenzang in de Grote Kerk te Dor drecht. De vaste organist van de Grote Kerk, Arie J. Keijzer zal de te zingen liederen met orgelimprovisaties inleiden. De Werkgroep Muziek van de Stichting Behoud Grote Kerk hoopt, evenals voor gaande jaren, weer velen te kunnen be groeten. Arie J. Keijzer geniet niet alleen grote bekendheid om zijn literatuurvertolkin gen, maar ook zijn improvisaties zijn bij de luisteraars zeer geliefd. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. ,ii**'-- VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VnCO - STUnO - RBHmTAQE - FOTOOfWE ^^P I^^J^^Q itutj OUDOORP-W§8iKtmÊt 35-TthfoonfilBT) 681612/Fax 683734 ftBiE8SS-Print3ihop-Hogaeoom172-TBMóon (0111)462400 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur C. Breen, (0187) 682496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1