LITIE hidbrechtse PREDIKBEURTEN Met nieuwe showroom hecht Volvo Karels een parel aan 'd'n Tram' te Nieuwe tonge 1299,- Jubilarissen bij Apollo Nieuwe Tonge Dierenopvang Goeree-Overflakkee Vreest gij ook? VOOR DE FIJNPROEVERS Dirkslands PvdA vraagt koude-toeslag uitkeringstrekkers Mooie uitvoering Jofiannes Passion Verordening liggelden 1996 Doelpalen ontvreemd Verkeersveiligheid op Goeree-Overflakkee SONY. 68e Jaargang DINSDAG 2 APRIL 1996 No. 6491 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Snelheidscontrole te Sommelsdijk Zaterdagmorgen 30 maart tussen 10.30 en 11.45 uur werd een snelheidscontrole gehouden binnen de bebouwde kom op de Oudelandsedijk te Sommelsdijk. In totaal werden 2 besftiurders bekeurd. De hoogst gemeten snelheid was 81 km/uur. Aanrijding met drie personenauto's Zaterdagmorgen 30 maart vond er op het Beneden Zandpad te Middelhamis een aanrijding plaats tussen drie personen auto's. Ter hoogte van de inrit naar de parkeerplaats van de Hema werd door een bestuurder voorrang gegeven aan een bestuurder die van genoemde inrit kwam. Een achter hem rijdende bestuur der zag dit nog net op tijd en stopte ach ter hem. Voor de bestuurder die daar weer achter reed was het niet meer moge lijk zijn voertuig op tijd tot stilstand te brengen en reed tegen de stilstaande wa gens aan. Aanrijding met letsel Woensdagmiddag vond een aanrijding plaats op het Beneden Zandpad ter hoog te van de inrit van het parkeerterrein bij de Hema, tussen een (14-jarige!) brom fietser en een personenauto. De bestuur ster van de personenauto wilde het par keerterrein oprijden vanaf het Beneden Zandpad. De bromfietsbestuurder reed echter over het voetpad en werd niet gezien door de bestuurster. De bromfiet ser moest zich onder doktersbehandeling stellen. Winkeldiefstal Op 28 maart werd in de middag gezien dat 3 Antilliaanse vrouwen diverse kris tallen beeldjes bij Blokker wegnamen. Door personeel werd de achtervolging ingezet, maar de vrouwen waren ver dwenen zodat slechts nog aangifte ge daan kon worden van de diefstal. Op 30 maart jl. was in Nieuwe Tonge het 2e deel van de uitvoering met deelname van de drumband, jeugdorkest en Har monie. Het jeugdorkest opende de avond op een goede manier een serieus en een leuk nummertje wisselden elkaar af. Gezien het feit dat het jeugdorkest pas een jaar in deze samenstelling bij elkaar is was het een verdienstelijk optreden en wat heel goed te horen was met veel in dividuele kwaliteiten. Na de pauze was het de beurt aan de dmmband met 2 drummers in hun mid den van nederlandse topkwaliteit, iets wat duidelijk is waar te nemen en de rest van de groep ook stimuleert. Die 2 die ik bedoel zijn Gert Zweerus en Ronald van den Ouden die 6 april a.s. zowel solo als als duo gaan strijden voor het Neder lands kampioenschap in Bameveld. Daama was het de beurt aan de Harmo nie die met een gedurfde mars Sons of the Brave het programma opende. Het concert was rustig opgebouwd maar had enkele verrassende elementen zoals de solo voor de Trombone groep en het nummer Country en Western. Tijdens dit concert zijn 2 trouwe leden gehuldigd voor hun ongelooflijke staat van dienst bij Apollo. Jan Hoogstraate 40 jaar lid van Apollo met daarin 32 jaar bestuurservaring is iemand waar je als vereniging erg trots op mag zijn. Maar er was nog een lid die 7 januari 1996 al 55 jaar lid was van de vereniging en wel dhr. M. Zweerus. Voor de bond is het geen officieel jubi leum maar Apollo vond de prestatie wel van dien aard dat zij hun erelid nogmaals in de bloemetjes zette. Een geslaagde uit voering met veel hoogtepunten. Tel/fax (0187) 651887 VERMIST te Middelharnis: Kater, rood, gecastreerd. Streepjes op de staart. Draagt een blauw suede bandje met een belletje. Luistert naar de naam Kas. VERMIST te Sommelsdijk: Lapjes poes. De onderkant is wit. Rond de neus rood. Linkervoorpoot zwart vlekje. Weg sinds 29 maart. GEVONDEN te Goedereede: Zwarte kater. Draagt een bruin-wit vlooienband- je. Loenst een beetje met het linkeroog. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal d.m.v. braak uit auto Op zondagmiddag werd uit een gepar keerde rode personenauto, merk Rover op de buitenzijde van de Brouwersdam te Ouddorp een autotelefoon gestolen. Eveneens werd een personenauto van het merk Renault, kleur wit opengebroken op de parkeerplaats nabij de Vuurtoren te Ouddorp. Uit deze auto werden ook di verse goederen gestolen. Rijden zonder rijbew^s In de nacht van vrijdag 29 maart op za terdag 30 maart werd een besmurder van een personenauto gecontroleerd op de Damweg te Stellendam. De bestuurder bleek in het geheel geen rijbewijs te be zitten. Hij kreeg een proces-verbaal. Inbraak en diefstal uit auto's In de nacht van donderdag 28 op vrijdag 29 maart werd er ingebroken in drie ge parkeerde auto's die stonden op de par keerplaats nabij Port Zélande te Oud dorp. Uit de auto's werden diverse goe deren gestolen. Inbraak in bibliotheekoplegger In de nacht van donderdag 28 op vrijdag 23 maart 1996 werd er ingebroken in ge noemde oplegger die stond geparkeerd in de Bosschieterstraat te Stellendam. Uit de oplegger werden diverse goederen ge stolen. Eveneens in dezelfde nacht werd er in gebroken in een zwarte personenauto die stond geparkeerd op het Narcissenpad te Stellendam. Uit deze auto werd de radio- cdspeler gestolen. a/A In de Bijbel staat 366 keer: 'Vreest niet!' Voor elke dag een keer, zelfs voor de extra dag in het schrikkeljaar. Ds. J. J. Poort refereerde jl. donderdag 28 maart op de jaarvergadering van de NPV afd. Goeree- Overflakkee over pastorale zorg voor de patiënt. Een dominee eigen deelde hij zijn toespraak in drie punten, nameUjk: Een lof zang voor, een lofzang in en een lofzang na het lijden. Hoe staan we, als christen in het lijden? Ervaren we als we ziek worden dat het niet voor niets is? Is overleven het belangrijkste of De Enige Troost, beide in leven en sterven? De lofzang in het lijden werd geïllustreerd mét het getuigen, zin gend of sprekend van de Heere Jezus, Paulus en Silas en een 21-jarige tijdens hun verdrukking. Dit waren geen klaagzangen, maar mogen toerustingen zijn voor ons als voorbereiding op te verwachten lijden. De Heilige Geest werkt d.m.v. deze woorden al lijkt dat soms heel spontaan te gebeuren. Al het lijden heeft een doel. Asaf zong: „Het was goed voor mij verdrakt te zijn geweest". De drukking der melk brengt boter voort. Gunnend spreekt ds. Poort 'U ten goede!' Een vader kan een kind van zich af slaan maar ook naar zich toe. Ds. Poort noemde hier wat voorbeelden van en in de discussie na de pauze, vertelde een moeder, die haar 24-jarige zoon verloor hoe of zij die Vaderhand in het lijden van haar zoon ervaren had. De lofzang vóór het lijden is het meest indringend, dat geldt ons het meest omdat 1 op de 4 mensen kanker krijgt, doch ook dat we allen moeten ster ven. David getuigt in Ps. 23, als hij alleen, door een dal in het donker moet, ik zal niet vrezen; Gij zijt met mij en Uw stok en staf vertroosten mij. Dit zingt hij na psalm 22, de lijdenspsalm die in deze tijd van het ker kelijk jaar centraal staat. Ds. Poort vertelde veel van zijn persoonlijke ervaringen in zijn ziekte. Niet om te klagen maar om te laten zien hoe God voor hem zorgt en zorgde en zal zorgen. Hij sprak de hoop uit dat we deze avond bij elkaar geweest waren om 'manna' te eten. Wat houdt ons geloof in? „Kenden zij u dat Hij met u was?" Dan is de reactie op de vraag „Hoe gaat het met je?" in plaats van 'naar omstandigheden redelijk wel' een 'door genade wonderlijk wel'. Zijn heil is groter dan onze smart! Op deze goed bezochte jaarvergadering van de Nederlandse Patiëntenvereniging, afd. Goeree-Overflakkee heeft iedereen gehoord dat er Eén is, Die voor ons bidt; „Vader, De bid voor dezen". Geve de Heere dat we dan een lofzang zingen voor, in en na het Ujden. njooraOexékerhódl De PvdA fractie in Dirkslands gemeente raad heeft het College aangeschreven met het verzoek de uitkeringsgerechtig den in de gemeente een koude-toeslag toe te kennen. De soc. fractie is tot dat verzoek geko men omdat de voorbije erg koude winter voor dermate hoge stookkosten zal heb ben gezorgd dat die voor hen, die van een uitkering moeten leven, bezwaarlijk opgebracht kunnen worden wanneer met de energiemaatschappij moet worden afgerekend. Toekenning van een koude- toeslag zou een deel van de zorg die daar overheerst weg kunnen nemen. Het College heeft zich een definitief ant woord nog voorbehouden, hangende 'be stuurlijke en ambtelijk beraad. Ook zal het gedane verzoek in de raadscommis sie Sociale Zekerheid, Welzijn en Onder wijs besproken dienen te worden. Wel zegt het College afhandeling van het ver zoek binnen redelijke termijn toe. OOLTGENSPLAAT Donderdag a.s. ouderen- en alleenstaandenmiddag D.V. donderdag 4 april a.s. om 2.30 uur zal in 'Elthato' de maandelijkse Oude ren- en alleenstaandenmiddag gehouden worden. Deze samenkomst zal in het te ken staan van het naderende Paasfeest. De pastoraal medewerker, de heer Slab- bekoom uit Goes zal een meditatie hou den, terwijl gezamenlijk de middag zal worden gevuld. Allen weer hartelijk wel kom. Voor vervoer de familie Mans, tel. 631.336 of 631413. Vrijdag 5 april 1996 Goede Vrijdag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman en 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Ger. Kerk, 4 april: 19.30 uur ds. J. Koster (H.A.) en 5 april 19.30 uur ds. J. Koster - Doops gezinde Gem. 19.30 uur (Avond maal), ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. H. Russcher, Oud-Beijerland. STELLENDAM - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. P. J. Voets, Amemuiden - Ger. Kerk 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. in Ned. 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 15.00 uur bediening Heilig Avondmaal in Vroon- lande en 19.00 uur ds. M. J. Paul, be diening Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 19.00 uur Icc sdicnst SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 19.00 uur kand. T. J. Korten - Rem. Ger. Gem. 6 april: 19.00 uur Paaswake - Herv. 'Exodus' Gem. 4 april: 19.30 uur ds. C. Baas (Avond maal in de Ger. Kerk) en 5 april 19.30 uur ds. H. Out. Hoezeer het kan verkeren heeft, met Bredero, ook Simon Karels ervaren. Kon hij weten dat de bedoening waarin hij in 1966 z'n spuiterij vestigde zó'n schone belofte voor de toekomst in zou houden? Vrijdagmid dag werd die belofte ingelost, de hand des vlijtigen immers zal gezegend worden...?! Want vlijtig is'ie geweest, dhr. Karels, en met hem vrouw Jo, zoon Pieter Joost en alle medewerkers die staan voor Volvo Karels, met een ijver en een moraal die je ieder toe zou wensen. Toen vrijdagmiddag de nieuwe Volvo show room werd geopend en Volvo Karels een schone parel hechtte aan het bedrijventerrein d'n Tram, toen demon streerde dhr. Karels 'sans rancune' z'n gulle glimlach. Niet zóveel medewerking was er geweest, maar dhr. Ka rels deed daar niet meer moeilijk over: „voor mijn gevoel is het gisteren allemaal begonnen", wilde hij doen geloven en gastvrij werd ieder onthaald in het Volvo paleisje wat dhr. Karels zich altijd gedroomd had. Nu schudde hij alle vermoeidheid van zich af: „van zóveel schouderklopjes word je weer helemaal fit", zei hij zichtbaar genietend. 't Is écht een pracht, de nieuwe showroom waarin de Volvo-paardjes een fraaie stal gekregen hebben, zichtbaar vanaf de Provincialeweg, maar gemakkelijk bereikbaar voor wie even de tijd willen nemen. Architect Bom ont wierp het gebouw, strak gelijnd zoals de Volvo's zelve. De nieuwe S40 maakte deel uit van de openingshandeling. Goede woorden werden gesproken door burg. mevr. Sleurink, door Volvo directeur dhr. Roldanus en door dhr. J. de Lignie namens de Bovag-organisatie. Van iedereen kreeg de nieuwe showroom graag de schoonheidsprijs die Volvo Karels zolang voor z'n acco- modatie heeft moeten ontberen, maar steeds had er wat, letterlijk ook, in de weg gestaan, laatstelijk nog het ge bouwtje van de plaatselijke Postduivenvereniging, maar om dat te kunnen verwijderen heeft dhr. Karels de Ver eniging een heel elegante oplossing geboden. Nu het er allemaal staat, nu heeft dhr. Karels Sr. ieder har telijk dank gezegd voor alle support, vooral ook z'n mede werkers, z'n echtgenote en z'n zoon die sinds enkele jaren deelneemt in het bedrijf, 't is zijn toekomst en dat bedje is uitermate netjes gespreid. Het blijft een hele week feest bij de Goeree-Overflakkeese Volvo-dealer, Karels Autoservice, die overigens ook tevreden klanten van de ons omringende eilanden telt. T/m a.s. maandag, 2e Paasdag wordt er open huis gehou den waar ieder bijzonder welkom is. Zaterdag 23 maart 1996. Eindelijk was "het zover! Naar ik vernomen heb is er maandenlang wekelijks gerepeteerd. Er waren zelfs nog een paar extra bijeen komsten om de eigen stempartij nog eens door te nemen. En zaterdag 23 maart om 20.00 uur was er dan de uitvoering van de Johannes Passion door de Chr. Orato riumvereniging 'Middelharnis' in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Naast het koor waren er ook nog eens 6 solisten aanwezig. Het geheel werd be geleid door het Randstedelijk Begelei- dings Orkest en door Martine van der Meiden die het kistorgel bespeelde. De algehele leiding was in handen van Rinus Verhage. Dat dit hem wel toever trouwd is was aan het resultaat te horen. Het koor zong geweldig, de inzetten MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 19.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 19.30 uur leesdienst - Ger. Kerk zie Exodus Gem. - Ger. Kerk Vrijgemaakt 19.30 uur lees dienst. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 19.30 uur ds. A. Belder. OUDE TONGE - Herv. Gem. 19.00 uur? ds. J. Blom, Katwijk - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Kerk 19.00 uur dr. J. Vlaardin- gerbroek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 19.00 uur ds. C. J. Amesz, Aalsmeer. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. Kooien, Usselstein - Ger. Gem. 19.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 19.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 19.00 uur ds. G. Mulder. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 4 april: 19.30 uur ds. J. Roskam, 's- Gravenhage en 6 april 20.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht. waren krachtig en gelijktijdig. En de ver schillende stempartijen waren mooi in balans. Naast de fraaie koralen vond ik persoonlijk het openingskoor het mooist. Ook de 6 solisten zongen vol overgave hun partij. Dat het Randstedelijk Orkest af en toe wat ijl klonk zal aan de niet op timale akoustiek van de kerk te wijten zijn geweest. Maar al met al was het een avondje genieten van prachtige zang en muziek! A. Krouwel-Plantenga Plein 7, Melissant Informatie voor watersporters op het Grevelingenmeer over Vanaf 4 april 1996 moet voor het ge- bmik van de openbare aanlegplaatsen (steigers, kades, palen en b jbehorende voorzieningen buiten de jr chthavens) liggeld worden betaald. Deze regeling heet'Verordening liggelden '996'. Het in stand houden van goe .e recreatie ve voorzieningen op en rond het Greve lingenmeer kost veel geld. Het Natuur en Recreatieschap de Grevelingen (het samenwerkingsverband van 10 Gemeen ten, 2 Provincies en het Rijk) zorgt voor deze voorzieningen. Om de stijgende kosten hiervan te kunnen blijven betalen wordt van de gebraikers van een aantal voorzieningen een bijdrage gevraagd. Er komen 2 soorten kaarten: zevenda- genkaarten en seizoenkaarten. De zevendagenkaart kost ƒ20,-. De sei zoenkaart kost ƒ80,- en is geldig vanaf 4 april tot en met 31 oktober (buiten deze periode is het gebruik vrij). Naast het kaartje als betalingsbewijs wordt bij deze seizoenkaart een vaantje verstrekt. De kaarten zijn te verkrijgen bij: - bijna alle jachthavens aan het Greve lingenmeer. - alle VVV-kantoren rond de Grevelin gen. - de horecavoorzieningen aan het Gre velingenmeer. Ingezonden: Redactie, graag zou ik een ingezonden stukje willen plaatsen. Omdat er niet zo veel speelmogelijkhe- den zijn in de nieuwbouw rond het Ru bensplein te Middelhamis, dacht ik een kleine bijdrage te kunnen leveren. Sa men met de jeugd werd besloten op het trapveldje een paar voetbaldoeltjes te maken. Na palen te hebben aangeschaft zijn we woensdagavond 27 maart aan de slag gegaan. De eerste avond zijn de pa len geplaatst, vol enthousiasme. Donderdagavond zouden we ze afzagen op hoogte voor een kinderdoel. Helaas niet meer nodig. De doelpalen waren ontvreemd. Alom teleurstelling bij de jeugd en omwonenden. Onze vraag is, wie ontvreemdt er nu 4 doelpalen. Wees sporrief en breng ze temg of neem contact op met mij. Bij voorbaat hartelijk dank. A. Kom Rembrandtlaan 23 Middelharnis Tel. (0187) 484895 Ingezonden: De ene week kunnen we in alle kranten lezen dat Goeree-Overflakkee veiliger moet worden. Een heel goede zaak. Wat lezen we de week ema in de kranten? De gemeente Oostflakkee gaat de verkeers lichten aan de Stationsweg in Oude Tonge verwijderen. Waar zijn we dan eigenlijk mee bezig? Hoeven de schoolkinderen en de men sen die op het industrieterrein werken niet meer veilig over te steken? Heer v. d. Mast, u bent zo aktief bezig voor het V.V.N., kunt u uw mede-raads leden niet tot andere gedachten brengen? Mevr. Bax, Oude Tonge VOOR BEELD EN GELUID |^^3 -Wwit»tnÊt3S-Ttl»fOOn(01B7}S81B12/FÊX683734 Prlnlihop-HogKOom172-mafooni0111)4«Z400 SONY MINISET TYPE MHCEX 5 Bestaat uit losse komponenten, 2 x 100 Watt, Tuner met RDS, Dolby B/C, eenvoudi ge bediening dankzij Jog Dial, Autoreverse dubbeldeck, 1 Bit CD-speler en 3-weg Bass-reflex luidsprekers. VINGERUNG3 - MIDDELHARNIS-TEL. (0187)482518 De nieuwe showroom, een echte parel geworden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1