EIIIVtlDEtl-tllEUWS Orgelconcert Maassluis Overdenking POLITIE :m, Uitslagen Sasruiters uit de Heilige Schrift (Fiets-)toertoGliten Doe-avond klederdracht Koninginnedag Dirksland EB Wekelijks gasverbruik hypotheek op maat... VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 29 MAART 1996 No. 6490 HET ,KIJKVENSTER Blik op kerk "y? en samenleving Ij - Homofiele predikanten - Autonome gemeenten - Zorg om de toekomst Het is alweer een jaar of vijftien geleden dat de Gereformeerde Kerken van syno dale zijde een verklaring lieten uitgaan, dat er geen bezwaren bestonden tegen het beroepen van een predikant die een andere sexuele voorkeur had. Met an dere woorden: een homofiele of lesbi sche dominee (want ook vrouwen tellen volwaardig mee) moest kunnen rekenen op volledige acceptatie. Ook hier blijkt echter dat de praktijk weerbarstiger is dan een synodale goed keuring. Want zaterdag jl. - zo las ik in Trouw van maandag 25 maart - verga derde in Amsterdam de Gereformeerde Adviesgroep Homo-theologen, en daar werd met spijt geconstateerd dat nog steeds verreweg de meeste kerkeraden bij een vakature de voorkeur geven aan een man die getrouwd is en kinderen heeft. Verschillende candidaten die op een beroep wachten beklaagden zich over het feit dat de meeste gemeenten er, naar hun zeggen, 'nog niet aan toe' zijn een praktiserende homofiele dominee te beroepen. Eén van hen verklaarde tien tallen keren te hebben gesolliciteerd (zo werkt dat tegenwoordig) maar even zo veel malen bot te hebben gevangen. „Zodra ik het bekende zag je de leden van de benoemingscommissie vertrekken van schrik". Voor mij is hiermee het zoveelste bewijs geleverd dat in de kerk(en) de ambtsdra gers progressiever zijn dan de gemeen ten. De vrouw in het ambt, een homofie le of lesbische dominee, of een herder en leraar die samenwoont, het moet alle maal kunnen! Maar de gemeenten, ook waar men het misschien niet zou ver wachten zeggen: Je kunt ons nog veel meer vertellen, maar wij zullen zelf wel bepalen wie we beroepen. En aangezien we gelukkig in onze Reformatorische kerken (nog) geen bisschop hebben die predikanten verplaatst, is daar van hoger hand niet zo machtig veel aan te doen. Het bericht in Trouw bevatte een passage waarbij ik mijn ogen heb uitgewreven. Ds. B. Wallet, de vroegere synode-prae- ses van de Ned. Herv. Kerk, thans secre taris van de Raad voor deputaten Samen- op-Weg, spoorde de teleurgestelde can didaten aan tot enig geduld. Straks, als de Verenigde Protestantse Kerk in Neder land een feit is, zullen ze gemakkelijker aan werk komen, want dan heeft de ge meente geen beslissende stem meer in het beroepen van predikanten. En in die gemeenten zit het fout, want daar wordt zo ongenuanceerd geoordeeld over ho- mo-sexuelen. Als Ds. Wallet gelijk heeft zou dat bete kenen dat in de toekomst een homofiele predikant gewoon aan een gemeente kan worden opgedrongen. Het is niet te ho pen dat het zo ver komt. Maar er is - niet alleen hierom - voor dat gedeelte in de kerk(en) dat bij de Schrift wenst te leven, reden genoeg om de toekomst met zorg tegemoet te zien. Waarnemer Op woensdag 3 april - aanvang 20.00 uur - wordt in de Victoriahal aan de PhilipshooQesweg in Dirks land een bijeenkomst gehouden voor allen die een handje geholpen willen worden bij het samenstellen van historische kledij voor Konin ginnedag. Hulpvaardige handen helpen bij knippen en passen. Er zyn patronen en materialen, voor beelden van gehaakte mutsjes, ver sierde hoeden, gebreide of gehaak te omslagdoeken, losse kragen, rokken en jakken en wat dies meer zij. Rond 1900 hield men van kwikken en strikken. Het modebeeld was gevarieerd, ook omdat de klederdracht in die tijd be gon te verdwijnen en meer mondaine kleding in zwang kwam. De mogelijkheden om er op Koninginne dag naar eigen smaak leuk en historisch verantwoord uit te zien zijn legio. Met wat fantasie en handigheid is er van hedendaagse kledingstukken mooie mode anno 1900 te maken. Op 3 april kan men dat nog eens in de praktijk zien. Voor algemene informatie over het ver vaardigen en laten maken van historische kleding kan men verder terecht bij: Riet Berger tel. 602187 Tannic Grootenboer tel. 601151 Jopie Nieuwland tel. 601163 Maaike Melissant tel. 602419 Cathy Westdorp tel. 601904 Tini Marcus tel. 601808 Ma Markwat tel. 601124 In de concertserie 1996 zal Jaap Kroo- nenburg op Tweede Paasdag, 8 april a.s., te 20.15 uur het Paasconcert verzorgen op het Garrelsorgel van de Grote- of Nieuwe Kerk te Maassluis. Het programma van Jaap Kroonenburg luidt als volgt: 1. Jaap Nieuwenhuijse (1941), Paassuite voor orgel (1995). 2. JohannSeb. Bach (1685-1750) Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645 3. Samuel de Lange (1811-1884) Fantasie-Sonate no. 3 over 'Ja Jezus heerscht!, het ongeloof verstom', allegro moderato - andante religioso - allegro récit - moderato (Fuga). 4. SigfridKarg-Elert (1877-1933) a. O Durchbrecher aller Bande b. Wachet auf, ruft uns die Stimme 5. August Ritter (1811-1885) Rasch und feurig. PAUZE 6. Jean Langlais (1907-1991) Hymne d'action de grSce 'Te Deum' 7. Charles-Marie Widor (1844-1937) Allegro cantabile (Symphonic no. 5) 8. FeikeAsma (1912-1984) 'Jezus leven van mijn leven'. 9. Jan Zwart (1877-1937) Paashymne 'Daar juicht een toon' met aansluitend samenzang. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang ƒ9,00; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS- 65 ƒ7,00. 5 combinaties van de landelijke rij- vereniging de Sasruiters uit Dirks land namen zaterdag 23 maart deel aan een indoor-dressuur wed strijd te Rockanje. De uitslagen luiden als volgt: B-ponv's Rozemarijn Blokland met Sascha, 159 punten, 2e prijs. M-pony's Meredith Buys met Twin Ellis, 156 pun- ten, le prijs. M-paarden Liesbeth de Jong met Isha, 156 punten, le prijs; Esther Bogerman met Bastion, 150 punten; Linda Kok met Gratia, 130 punten. Dit concours werd aan een zeer zware jurering onderworpen, maar ondanks dit gegeven reed Rozemarijn Blokland haar eerste winstpunt en we hopen dat er nog veel zullen volgen. Ook Meredith Buys en Liesbeth de Jong voegden weer een winstpunt aan hun to taal toe. Volgende week is er weer een indoor- concours te Rockanje! We wensen alle deelnemende Sasruiters veel succes. van gezinnen in het stookseizoen 1995/1996 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 18-3 t/m 24-3-'96 ing van de weersomstandigheden: Uw Koning komt tot u Gezegend is de Koning, Die daar kom in de Naam des Heeren. (Lukas 1938a) De lijdensprediking, die in deze weken, naar de gang van het kerkelijk jaar wordt gehouden, mag niet, mag nooit iets an ders zijn dan bediening van het Woord. Het is de hoofdbaan, waarlangs de Heere werkt, vroeger en nu. Waar we de be trokkenheid op die hoofdbaan kwijtra ken, gaat het fout. Het is immers de ver kondiging die de Heilige Geest gebruikt om de Christus Gods te leren kennen. En om door de Christus verlicht te worden tot de kennis van God. Dat is naar Gods raad, die ons geopenbaard wordt. Het is door de bediening van het Woord dat God zondaren opzoekt, daar waar zij zijn. Dat Hij hen aanraakt, ontdekt, in het licht stelt en hen bewerkt naar Zijn wil. Onder gejubel en publieke huldiging komt de Christus - gezeten op een ezel - naar Jeruzalem. Hij komt om te lijden. Hij komt tot Zijn stad. Nu niet meer in cognito. Alle gereserveerdheid is nu af gelegd. Zijn ure is nu gekomen. Zo roept de schare: Gezegend de Koning, Die daar komt in de Naam des Heeren. Intus sen hoort Jezus dwars daar door heen de roep: Kruis Hem. Christus toch is de Ko ning in Zijn lijden: op aarde, onder Rome, te Jeruzalem, aan het kruis, met de misdadigers, onder Gods vloek. Hij is de Kruiskoning! Hij trekt Jeruzalem binnen. Toen Hij na bij kwam en de stad zag, wéénde Hij over haar. Het was toen Zijn Woord dat zij nog tot bezinning mocht komen. Hij noemt Jeruzalem bij haar naam. Hij trekt de Tempel binnen en ontdekt daar de moordenaarskuil. Hij spreekt in de dis cipelkring en ontdekt de verrader. Daar stopt het niet. Middels deze regels richt Hij Zich tot u, persoonlijk en ontdekt uw verloochening. Hier wordt uw zonde openbaar, uw schuld, uw verlorenheid, uw diepe ellende, in Jezus' lijden. Het is niet maar de zondaarsnaam, die Hij toekent. Hij ontsluit Gods wet. Die ontmaskert en klaagt aan, werpt neer en doodt: Uw keel een geopend graf, uw tong pleegt bedrog, slangenvenijn is on der uw lippen, uw mond vol van vervloe king en bitterheid, vernieling en ellende in uw wegen en de weg des vredes door u niet gekend. De Koning komt tot U in de Naam des Heeren, de Christus in Zijn lijden. Zo openbaart Hij de rechtvaardigheid van God, de eisen van Gods wet, de waarheid, de volheid van de vloek van God, van het oordeel des Heeren. Zo komt Hij u als Koning tegemoet en tegen! Hij schudt alle vlees uit voor het aangezicht des Heeren. Uw vlees, uw verwachting, uw roem, uw eigengerech tigheid. Staat Hij voor u in het vuile spotkleed, de rietstaf in de gebonden hand, met doornen gekroond, bespogen, gehoond, gelasterd. Waar moet ik mij bergen? Waar zal ik blijven? Zie uw Ko ning! O dat kan ik dan in de lijdende Christus mijn Heere en Koning zie. Dat ik Hem zie, op Golgotha en aan het kruis. Dat ik Hem zie. Die Zich overgaf tot in de meest smadelijke en vervloekte dood. Om het verlorene te zoeken. Hij vindt ze, neemt ze mee. Daér is een zondaar die zich tot Hem wendt om de zegen van Zijn koninkrijk: Heere gedenk mijner! Dèar moet Hij tot u komen in de Naam des Heeren. Daar en nergens anders ter wereld moet u de zegen van uw God vin den. Hij zoekt u in de openbaring van Zijn lijden, niet om u te veroordelen, maar om u te behouden. Al Zijn konink lijke eer, de zalving door de Vader blinkt uit in Zijn lijden. In Zijn grondeloze barmhartigheid. In Zijn ontfermende zondaarsliefde. In Zijn schuldbetalend bloed. In Zijn borgtochtelijke trouw. In de gerechtigheid die Hij aanbrengt, en waarvan Hij doet leven. In Zijn overwin ning van hel en dood. Geloven wij, werkelijk en waar, zien wij hier in Hem niets dan tedere ontferming en onbegrijpelijke aanbiddelijke liefde. Hij komt in de Naam des Heeren. Een zee van genade is op Zijn lippen uitge stort. Hij is gezegend met alle geestelijke zegeningen voor Zijn volk. Hij redt hen uit de macht van de Boze. Hij reinigt en heiligt hen door de Heilige Geest. Hij maakt van onderdanen van de Satan, erf genamen van de hel, koningen en pries ters, Gode en de Vader: heden zult gij met Mij in het paradijs zijn. Zo kroont Hij hen met goedertierenheid en barm hartigheden. In Zijn lijden en uit Zijn lij den komt Hij al de Zijnen zegenen met alle vertroosting van God Zelf. Komt Hij hen zegenen met alle gaven van de ge nade. Zijn dood toch is het leven der we reld. Wee, wie niet buigt. Wee, wie niet naar Hem hoort. Wee, wie Gods Woord niet erkent, er niet voor valt. Wee, wie niet gelooft! Zeg niet te snel: ik geloof Heere. Er is op dit punt al te veel schijn die be driegt. Het luistert nauw. Alles- wat van waarde is op aarde wordt immers nage maakt? Er zal in het ware geloof iets zijn van de belijdenis van die misdadiger wij dan rechtvaardig. Er zal iets zijn van wat de dichter verwoordde, uit een verbroken hart: Uw doen is rein. Uw vonnis gans rechtvaardig. En zo zal er wel iets zijn van het vluchten tot Christus. Zalig dan, wie hoort, wie buigt, wie zich zelf veroordeelt, wie vertrouwt, wie zich overgeeft, wie vlucht, wie Jezus als Ko ning erkent. Dan bent u zalig, gezegend, verlost en getroost, als u Jezus in de Naam des Heeren ontvangt, om uw Ko ning te zijn. KtK Ook in het nieuwe seizoen organiseert WTAC Waterstad (Hellevoet-sluis) weer een groot aantal teer-tochten en andere activiteiten. Op zaterdag 16 maart a.s. staan de eerste toertochten, de kennismakingstochten, op het pro gramma. De traditie is dat deze zater dag een van de eerste zonnige zaterda gen in het jaar is. Hopelijk is dit jaar geen uitzondering. Ér kan gekozen worden uit 3 afstanden. Om 9.00 uur is de start voor een rit van 80 km. over het fraaie eiland Goeree- Overflakkee. Gereden wordt met een ge middelde snelheid van 25 km/uur, in- dieni de omstandigheden dit toelaten. Een half uur later, 9.30 uur vertrekt een groep om een tocht van 45 km (gem. snelheid 22,5 25 km/uur) te fietsen door Ouddorp en Goedereede. Weer een half uur verder in de tijd, om 10.00 uur dus, gaan de 'gewone' fietsers op pad voor een rit van 25 km (met normaal fietstempo). Deze tocht is uitgezet over een gedeelte van Voome. Alle tochten worden 'en groupe' verre den. Vertrekpunt is steeds het clubhuis van WTAC Waterstad aan de Koningin- nelaan 2 te Hellevoetsluis. De kosten zijn ƒ2,50 voor NTFU-leden, niet NTFU-leden moeten ƒ1,50 meer betalen i.v.m. de verplichte verzekering. Meer informatie over de tochten geeft dhr. J. van Eek, tel. (0181) 310948. kritisch selekteren Makelaar Tamboer Tel. (0187)483477 POLITIE 24.UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Poging diefstal d.m.v. braak In de nacht van 21 op 22 maart werd op het terrein van Hemesseroord een poging tot diefstal uit een woning gedaan. De dader(s) werd(en) kennelijk tijdens zijn (hun) werkzaamheden gestoord. Behalve dat ter plaatse een flesje bier werd leeg- gedronken, werd er niets meegenomen. In dezelfde nacht werd bij een transport bedrijf op het bedrijventerrein een po ging tot inbraak gedaan. Diefstal Op 20 of 21 maart werd bij een restau rant/pizzeria te Middelharnis een aan de achterzijde van het pand staafde diep vriezer gestolen. Diefstal d.m.v. braak In de nacht van 21 op 22 maart werd op het bedrijventerrein te Middelharnis in gebroken bij een bedrijf. Meegenomen werden o.a. een personal computer, een organizer en geld. In dezelfde nacht werd bij een garagebe drijf te Middelharnis ingebroken. Er werd alleen een klein geldbedrag meege nomen. Zaterdagavond 23 maart werd ingebro ken in een woning te Middelharnis. Mee genomen werden o.a. een portemonnee, inhoudende geld en twee pasjes. Rijden zonder rijbewijs Op 23 maart werd te Nieuwe Tonge een inwoner van de gemeente bekeurd voor het rijden als 17-jarige met een perso nenauto, uiteraard zonder rijbewijs'. Te vens werd in de auto verboden zendap paratuur aangetroffen die in beslag geno men werd. Voor beide feiten wordt pro ces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE DIRKSLAND Vernieling Op 23 maart werd te Melissant op de Nieuweweg, door onbekenden een bus hokje vernield. GEMEENTE GOEDEREEDE Vernieling Op 22 maart werd op de Wilhelminaweg te Ouddorp een geparkeerde auto met een scherp voorwerp bekrast. Inbraak auto's Op vrijdagmiddag 22 maart werden uit een afgesloten geparkeerde auto, bij de Punt te Ouddorp, een rijbewijs, een pas poort, een bodywarmer en een regenpak gestolen. Op dezelfde middag op ongeveer dezelf de locatie werd een europas, een kente kenbewijs, een rijbewijs en een paspoort uit een auto gestolen. Diefstal auto Op vrijdagavond 22 maart werd vanaf een parkeerplaats te Stéllendam een per sonenauto van een belgische eigenaar ge stolen. De volgende dag werd de auto door de politie in Oostburg (Zeeuws Vlaanderen) teruggevonden. Henny Scholten DORP IN HET OUDEIAND -21- Hij weet bij voorbaat dat het een ver geefse reis is. Er is geen geld om de kin deren te laten leren. Meester Van Laar is een gerespecteerd man. Voor hem gaat de pet van het hoofd. „Dag meester", als hij langs komt. Ook hij heeft vernomen wat er gebeurd is het dorp. De kinderen hebben het hem in geu ren en kleuren verteld. „Harmen sien botten bent gebroken, meester". De rijkspolitie ging vanmorgen langs zijn huis en de opper maakte nog een praatje. De meester weet wat een rapport betekent voor Freek. Morgen aan de dag staat Freek bij hem op de stoep. „Of de meester effen tied heeft?" Hij komt zelf, zijn fiets staat tegen de muur onder het kleine, smalle raam en hij ziet de opluchting glanzen in de ogen van het jongvolk, dat een jaar of tien geleden nog als grut bij hem in de klas zat. „Zo jongens, wat is er aan de hand?" vraagt hij vriendelijk. Driek brengt hem al een glaasje cognac; hij weet precies wat de meester graag lust. „Goed dat ie er bent, meester", zegt hij, en de twee mannen glim lachen even naar elkaar. De meester krijgt het ver haal van a tot z te horen. Men begint bij Minke van Merije, dat lieve wicht dat aankomend najaar met Geert van Boksejan zal trouwen en dat nu zo bruut onteerd is door die Harmen, die vreemde ling. Men verhaalt van de overval op de molen. Mees ter weet er alles van. Hij is er langs gefietst en heeft in de schemer de gehavende molen gezien. De omheining kapot, een plank voor het raam. Opper Jansen mag het dan niet begrepen hebben, meester Van Laar begrijpt het wel. Het volk heeft gehandeld naar zijn eigen wetten. Hij drinkt voorzichtig van zijn cognac. „Juist", knikt hij dan. .Juist". „Nee mester, geen juust", zegt Driek meteen, mar hij wordt bezworen door de kleine man in zijn af gesleten, zwarte jasje. ..Jongens, maken jullie je maar geen zorgen. Opper Jansen zal zijn rapport hebben. Volledig met hier en daar een lichte aanvulling bij de waar heid. De schrijf het verhaal netjes voor jullie op en Freek brengt het met een paar dagen naar de stad. Ik ken Jansen beter dan jullie. Zo gauw hij dat papiertje heeft, is de zaak voor hem afgelopen". „Wordt Harmen neet veroordeeld?" wil Frits weten. „Nee, Heringa is bij Jansen geweest, maar hij is met een kwade kop weggelopen. Bij de veldwach ter is geen aanklacht gedeponeerd, wat kan het Jansen dan verder schelen? Hij is bang voor He ringa en wil zich voor eventuele stappen vrijwaren door dat papier. Hij mag nooit vragen waarom ze hem roepen; hij vergat dat toen Heringa bij hem kwam". Ja, meester Van Laar weet het jongvolk gerust te stellen. Hij zal het verhaal voor de opper uit de doeken doen en Freek zal het papier netjes achter de deur heenschuiven. De opper is tevreden en het volk ook. En zo gebeurt het. Het is nu zes weken geleden dat Minke van Merije werd verkracht door Harmen den verkrachter, zoals men hem nu algemeen noemt. Men ziet met een licht vertrouwen de terugkomst van Geert van Boksejan aan. Nog ruim een week, dan zal hij hier terug wezen. Minke van Merije wordt met de dag stiller. Ze is zo bang voor Geerts reacties en meermalen zoekt ze Gerrit op, die haar steeds geduldig aanhoort. „Zol het toch neet better wezen as ik alles maar afmake? Ast volk zich dan stilholdt, hoef hie er nooit iets van te weten", zegt ze eens. Gerrit weet precies wat hij moet zeggen tegen dit meidje. Ze houdt van die Geert en ze is bang dat hij haar niet meer zal willen. Gerrit troost haar vele malen: „Meidje, haal oen toch neet zulke prakkezaties in de kop. Geert is een geschikte kerel, een beettien driftig, maar een beste kerel". Dan gaat ze gerustgesteld weg. Maar Gerrit vreest evenzeer voor de terugkomst van Geert, die driftige jongkerel. Nog weet hij hoe zwart en dreigend de molen was, die avond toen hij terugkeerde van Heringa. Nee, gerust is de jongkerel niet. Eén ding gaat echter aan Gerrit voorbij. Minke haalt zich te veel vreemde gedachten in het blonde hoofdje. Hij let niet op zijn buurmeisje, hij is er te druk voor en bovendien heeft hij zijn eigen over peinzingen. Want Treeske spookt nog steeds door zijn hoofd. Het is met Treeske niet zoals het wezen moet. Fer dinand, haar vrijer, is weg, terug naar Groningen. Vijf weken geleden is hij op een regenachtige och tend weggegaan. Bijna een week is hij te gast geweest van de He- ringa's, maar toen pakte hij zijn biezen. Hij vertel de Treeske dat er niets van een huwelijk tussen hen beiden komen kon en verdween naar zijn vrienden en zijn oude leventje. Treeske is niet woedend of verdrietig, ze huilt niet, ze zegt niets. Ze sluit zich op in haar eigen wereld en wandelt uren in haar eentje over de heide. Ze vit niet meer op de stand van zaken thuis, zelfs Brams grievende opmerkingen glijden langs haar heen. Vrouwe Aaltje heeft van deze houding nog meer verdriet dan van al die hoogmoedigheid. Wilde het kind haar moeder maar eens in vertrou wen nemen. Maar Treeske neemt niemand in ver trouwen. Haar hoogmoed is bij lange na niet verdwenen. Ze loopt in het dorp met de neus in de wind, ze zal geen woord wisselen met een arbeider, haar minachting voor haar hardzwoegende broer blijft niet verborgen, ook al zegt ze geen woord. Haar gedrag toont het duidelijk. Eens is ze Gerrit tegengekomen op de heide. Ger rit kwam net terug van zijn werk. De sloten zijn uitgebaggerd en nu werkt hij met Bram in een van de veenputten van Heringa. Die avond, het was al schemerig, ging Gerrit alleen op huis aan. Bram is al eerder gegaan. Die schijnt bezigheden te hebben. Gerrit lacht erom, want Bram zit de laatste tijd te veel bij moeder Silvius en haar dochter Janneke. En zo ging Gerrit alleen over de heide. Hij ont moette Treeske en zijn hart sloeg een keer over. In deze weken heeft hij voor Treeske een diepe liefde opgevat. Hij kan zich voor de.kop slaan, maar hij wordt steeds meer naar Treeske getrokken. Hij probeert dat pantser van hoogmoedigheid te doorbreken, maar het lukt hem niet. Zijn rustige, uiterst scherpe terechtwijzingen patsen er meteen op af. Zijn vriendelijke woorden worden met een spottend gesnuif aangehoord. Maar die avond was ze alleen, misschien was ze nu anders. J«favend Treeske", groette hij vriendelijk. Treeske antwoordde niet, ze stapte nuffig langs hem heen en schreed verder als een koningin. Gerrit voelde een diepe teleurstelling en een beetje boos zei hij nadrukkelijk: „Ik zee navend. Trees!" Ze keerde zich om en keek hem honend aan. Toen snoof ze weer zo vernederend, draaide zich om en liep verder. (wordt vervolgd) •1^ 'p Normaal Streef- Totaal streef- jaar- verbruik ver m' bruik ver bruik 500 12 6,00 338 169,00 600 14 7,00 407 203,50 700 17 8,50 478 239,00 800 19 9,50 547 273,50 900 21 10,50 617 308,50 1000 24 12,00 687 343,50 1100 26 13,00 758 379,00 1200 28 14,00 830 415,00 1300 31 15,50 902 451,00 1400 33 16,50 973 486,50 1500 36 18,00 1041 520,50 1600 38 19,00 1111 555,50 1700 41 20,50 1185 592,50 1800 43 21,50 1255 627,50 1900 45 22,50 1327 663,50 2000 48 24,00 1397 698,50 2200 53 26,50 1541 770,50 2400 57 28,50 1682 841,00 2600 62 31,00 1827 913,50 2800 67 33,50 1971 985,50 3000 72 36,00 2115 1057,50 3500 84 42,00 2471 1235,50 4000 96 48,00 2834 1417,00 4500 108 54,00 3197 1598,50 5000 120 60,00 3555 1777,50 5500 132 66,00 3917 1958,50 6000 145 72,50 4282 2141,00 6500 157 78,50 4644 2322,00 7000 169 84,50 5008 2504,00 7500 181 90,50 5368 2684,00 8000 193 96,50 5735 2867,50 8500 205 102,50 6098 3049,00 9000 218 109,00 6461 3230,50 9500 230 115,00 6827 3413,50 10000 242 121,00 7192 3596,00 De twee letters voor het letterspel van deze we ek zijn E en R (tabelnr. 21). Omschiijy Afgelopen het normal week lag de buitentemperatuur op e niveau en het waaide veel minder hard dan m jrmaal. Weergegevens Valkenburg (ZH) Berekeningsmodel \V ENECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg (mor geheel Zuid-Holland) NVM IMKELAAR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5