EHAIiDEfl-IIIEmi/5 Luister goed Overzichts-tentoonstelling van Alex C. Rosemeier (1888-1992) Tentoonstelling 75 jaar 'Amicitia' De nieuwe voorjaarsmode VAN ROSSUM I Goedegebuur Modehuis Gouds Montmartre maakt zich op voor de start op 3 april a.s. Paaszangavond in 'De Vroonlande' Open dag en concert in Grote Kerk van Strijen Folders natuurexcursies weer uit Dieren en aardewerk in Bezoekerscentrum De Grevelingen 10% EXTRA KORTING Concertenreeks op Tholen Uitslag wïtviswedstiïjd 'Vïscromte' Modieus en betaalbaar GEWASBESCHERMINGSMBDDELEN DEPOT 4e Blad VRIJDAG 29 MAART 1996 No. 6490 Kunnen luisteren is uitermate belang rijk in een betrekking, vooral in het bedrijfsleven. Succesvolle zakenlieden weten dat goed luisteren kan helpen problemen op te sporen, nieuwe trends en mogelijkheden aan het licht te brengen en tot creatieve oplossingen te komen. Niettemin hebben de meesten van ons weinig kaas gegeten van goed luisteren. Uit onderzoeken blijkt dat we maar een klein percentage van wat gezegd wordt tot ons laten doordringen. We gaan zeer op in onze eigen gedachten en gevoelens. Gelukkig is het nooit te laat om een goed toehoorder te worden. Experts op dit gebied bevelen het volgende aan: Beheers uw emoties en tel tot tien Bij het luisteren zitten onze gevoelens ons flink in de weg. Emoties kleuren de boodschap die we horen, en beletten ons om ons te concentreren op wat er werke lijk wordt gezegd. Een tweede struikel blok op de weg naar doeltreffend luiste ren is het te veel nadenken over je eigen antwoord. Diep inademen of in stilte tot tien tellen helpt u te ontspannen. En om te voorkomen dat uw aandacht verslapt, moet u zich concentreren op wat de spre ker zegt. Sta open voor iedereen Een belangrijke hindemis op de weg naar effectief luisteren is het meteen in een vakje plaatsen van uw gesprekspartner: baas, collega of ondergeschikte. Dit kan uw carrière binnen het bedrijf schaden, vooral als het uw mening over medewer kers die zich 'lager op de ladder' bevinden beïnvloedt. Slimme zakenmensen bevor deren de communicatie buiten de traditio nele kanalen om. Lou Gerstoer, president- directeur van IBM, ontvangt dagelijks wel honderd e-mail berichten van zijn mede werkers; hij stimuleert het gebruik van dit soort informele communicatielijnen. Stel de juiste vragen Het stellen van de juiste vragen is de sleutel tot het leveren van goed werk, wat u ook doet. Volgens talkshowpresentator Larry King van CNN ligt het ge-heim van een goed gesprek in de juiste vraagstel ling. Hij stelt dikwijls zijn lie-velings- vraag: „Waarom?" „Tijdens mijn tv-pro- gramma gebruik ik dit woord vermoede lijk vaker dan welk ander woord ook". Ttek geen overhaaste conclusies Veel professionele probleemoplossers denken het probleem al onderkend te hebben voordat hun gesprekspartner is uitgesproken. Maar als je te snel rea geert, geef je de spreker mogelijk het ge voel tekort te schieten. En je zou de in formatie mis kunnen lopen die je nodig hebt om tot de beste oplossing te komen. Toon begrip voor de ander Als je invloed wilt uitoefenen moet je de ander eerst aanhoren en begrijpen. Pas dan kun je proberen hem te beïnvloeden. Het Canadese bedrijf AGRA Earth Envirionmental werd door een Ameri-kaans bedrijf verzocht toestemming te verkrijgen voor lucratieve olie- en gas-pachtcontracten in het verre Siberië. Ron Wallace, vice-presi dent van het Cana-dese bedrijf, vloog naar Siberië en be-steedde enkele dagen aan de kennismaking met de plaatselijke bevolking. Die sloot Wallace in het hart. „Ze waren stomverbaasd dat ik daadwericelijk naar hen luisterde", zegt hij. De dorpshoofden beslo ten dat ze met Wallace zaken konden doen en het contract werd getekend. Een mooi voorbeeld dat aantoont dat je met goed kun nen luisteren de meeste kans van slagen hebt. In 'Het Beste' april 1996, van Uitgevers maatschappij The Reader's Digest, (onder meer verkrijgbaar in de boekhandel) is een informatief artikel opgenomen over goed kuimen luisteren. Met behulp van de handige tips van deskundigen op dit terrein en de vele voorbeelden uit de praktijk kunt u zich deze vaardigheid ook eigen maken. Ruim 135 kramen zullen vanaf 3 april a.s. wekelijks op het Gouds Marktterrein met hét wereldvermaarde stadhuis, nu nog in de steigers vanwege restauratie, de Goudse Markt weer een aanblik aan geven waarin een sfeer kan ontstaan waar een van de aloude functies weer versterkt gaat worden. Vorig jaar werd stilgestaan dat de Markt sinds 1395 al is ontstaan. Het unieke Goudse stadhuis, gebouwd in 1452, staat op een vrijstaand Marktter rein, dat naast Den Bosch verder in Nederland niet voorkomt. ledere week op woensdag tussen 9-17 uur zullen ruim 100 antiek- en curiosa- handelaren uit Nederland en België hun waren gaan uitstallen. Tevens zullen ruim 25 boekenhandelaren hun specifie ke boeken meebrengen. Ook oude am bachten zullen aanwezig zijn om ken merken van het specifieke ambacht te benadrukken. Voor de kinderen is er een luchtkussen en er zal een frans terras zijn waarop men zich te midden v£in een tekenaar of schilder kan voorstellen wat zich zoal 500 kilometer zuidelijke op het Parijse Montmartre kan afspelen. Op de eerste marktdag van 3 april a.s. zullen de Goudse wethouders Potiiarst en Scholten met organisator Willem Ver beek van Evenementen Midden Holland een fles franse wijn spectaculair ontkur ken. Vorig jaar schreef C. v. d. Sluys een biografie over deze uitermate veelzij dige kunstenaar die meer dan 85 jaar landschappen, portretten en stille vens heeft geschilderd. Zijn eigen weergave van het polderlandschap neemt daarin een belangrijke plaats in. Vanaf 26 maart t/m 21 april 1996 is het werk van deze kunstenaar te bezichtigen in Raadhuis 'De Paauw', Raadhuislaan 22 te Wassenaar, dinsdag tot en met vrijdag van 10-16 uur en in het weekend van 13-16 uur, tel. (0170) 5122216. Lex Rosemeier, die in 1992 op 104-jarige leeftijd overleed, behoorde tot de groep Leidse kunstenaars die de roemruchte Haagse School een vervolg hebben gegeven. De weidse landschappen rondom Leiden en vooral de polders rondom Noorden en Nieuwkoop inspireerden deze kunstenaar tot opvallende werken in een variant op het Haagse Impressionisme. Deze overzichts-tentoonstelling geeft dan ook een beeld van de veelheid aan motie ven die Rosemeier heeft gekozen zoals daar zijn: - Landschappen van Noorden, Nieuwkoop, Leiden en elders ontstaan. - Stadsgezichten - Strand en duinen - Stillevens - Portretten Ter gelegenheid van deze tentoonstelling is een monografie verschenen van 100 pagi na's, gebonden in luxe linnen band, met ruim 80 afbeeldingen in kleur, als eerste complete werk over deze kunstenaar. Inl. daarover bij Galerie Lancée, Waarder, tel. (0348) 501669, die tevens deze over zichts-tentoonstelling organiseert. Voor de liefhebber is dit zeker een aanrader omdit werk welke deze kunstenaar in ruim 85 jaar heeft geschilderd te gaan bezichtigen. C v. d. S. Op D.V. woensdag 3 april wordt er een paaszangavond gehouden in 'De Vroon lande' te Dirksland. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het ouderenkoor van 'De Vroonlande'. Het ouderenkoor is opgericht in 1976 en heeft ongeveer 25 enüiousiaste leden. De dirigenfpianist van het koor is Jaap Hol laar. Voor deze paaszangavond is een afwis selend programma samengesteld dat on dermeer bestaat uit bekende paasliede- ren, declamatie, pianosolo en samen zang. De avond begint om 19.30 uur. Allen hartelijk welkom. De aktiviteitencommissie van de Ned. Herv. Kerk te Tholen organiseert een aantal concerten op het 3-klaviers van Dam orgel in de Grote kerk te Tholen. 27 april concert met de zeer bekende organist Martin Mans, deze speelt alleen, maar ook samen met andere instrumen ten, nl. harp en panfluit. De harp wordt bespeeld door Joke Brethouwer en de panfluit door Fred Mann. Dit wordt een zeer afwisselend concert, en de mooie akoestiek in de kerk zal zeker zijn bijdra ge leveren om een klinkend geheel te krijgen. 22 juli improvisatieconcert en samen- zangavond met de Thoolse organist Bram Bout, behoeft nauwelijks nadere aanbeveling vanwege zijn alom gewaar deerde manier van begeleiden. Massale samen zal zeker niet ontbreken. 17 augustus concert met de uit Canada afkomstige organist André Knevel. Ieder jaar wordt er voor deze organist een con- certtoumee georganiseerd. Wij zijn dan ook heel blij dat deze keer Tholen in de cyclus opgenomen kon worden. Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Op zaterdag 30 maart a.s. wordt er in de Grote- of Sint-Lambertuskerk van Strijen een Open dag gehouden waarbij een ieder - tijdens de viooltjesmarkt - het oude kerkgebouw kan bezichtigen. Deze meer dan tien eeuwen oude kerk heeft een aantal bezienswaardigheden, zoals de 17e eeuwse herenbanken en het even eens 17e eeuwse doophek. Ook de fraaie kansel en de eeuwenoude grafzerken kunnen worden bekeken. Bovendien be schikt het gebouw over een aantal fraaie, gebrandschilderde ramen. Ook het orgel kan worden bezichtigd. Deskundige uit leg is aanwezig! De Open dag wordt gehouden van 10.00 tot 16.00 uur, de toegang is vrij. In de kerk is documentatiemateriaal verkrijg baar, waaronder het boek 'De Lamber- tuskerk in het land van Strijen'. Orgel- en zangavond Om 20.00 uur wordt er in het oude kerk gebouw een orgel- en zangavond gehou den waaraan wordt medegewerkt door het mannenkoor 'De Verenigde Zangers' uit Barendrecht. Dit mannenkoor staat onder leiding van de talentvolle dirigent Kees Schrijver. Het mannenkoor 'De Verenigde Zangers' heeft in de omge ving een goede naam opgebouwd, hun concerten mogen zich altijd verheugen op een goede belangstelling. Voor dit concert heeft men een gevarieerd pro gramma samengesteld met o.a. de Deutsche Messe van Frans Schubert, een aantal koraalbewerkingen en enkele ne gro spirituals. De koorbegeleiding is in handen van de organist Hans Kok. De orgelsoli en de begeleiding van de sa menzang wordt verzorgd door Henk Kwakernaat. Henk Kwakernaat is als vaste organist verbonden aan de Her vormde gemeente van Strijen, dit jaar is het 20 jaar geleden dat hij zijn vaste aan stelling verkreeg als organist van het Van Oeckelen/van den Heuvel-orgel. Henk Kwakemaat studeerde o.a. bij Cor Visser, Ben van Oosten en Wim van der Panne. Bovendien studeerde hij direktie Harmonie/fanfare bij Gerrit Fokkema en Henk van Loo. Zijn aandeel in dit concert bestaat uit o.a. een aantal koraalvoorspelen van J. G. Walther en J. S. Bach. Ook zal hij enkele koraalbewerkingen van Feike Asma ten gehore brengen alsmede een tweetal im provisaties. Het concert begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ5,00 p.p. De deuren van het kerkgebouw gaan om 19:"30 uur open. De 'Viscromte' hield op 23 maart 1996 weer een witviswedstrijd. Er waren 38 deelnemers. Poul A: 1. H. Tuk3480 gram 2. C. Westdijk3450 gram 3. N. Jordaan1280 gram 4. X. Momberg1190 gram 5. B. Jordaan1000 gram Poul B: 1. C. Koert940 gram 2. A. Koole880 gram Overige deelnemers geen vis gevangen. Muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland werd opgericht op 1 mei 1921. Dat betekent dat zij dit jaar 75 jaar bestaat. We laten dit natuurlijk niet ongemerkt voorbijgaan. Er zijn gedurende het hele jaar diverse aktiviteiten gepland. Maar op 1 juni 1996 zullen we het jubileum officieel vieren met o.a. veel muziek in het hele dorp en natuurlijk een receptie. Hierbij willen we een kleine tentoonstelling houden van oude foto's, uniformen, instrumenten, enz. Om het geheel zo kompleet mogelijk te krijgen, doet 'Amicitia' een beroep op oud-leden die nog in het bezit zijn van bruikbaar materiaal voor die tentoon stelling. Ook spullen uit de begintijd van majoretten en drumband zijn zeer welkom. Wilt u dit in bruikleen geven voor het jubileum, neem dan kontakt op met een van de volgende bestuursleden: Marian Orgers, tel. (0187) 60 34 30; Jopie Nieuwland, tel. (0187) 6011 63; Joop van Dijk, tel. (0187)602901. Voor iedereen die in de natuur op ont dekking wil, liggen er weer twee fodlers klaar bij de VVV's en bezoekerscentra op Voome en Goeree: 'Mee op Voome' en 'Mee op Goeree'. Hierin presenteren het Zuidhollands Landschap, Vereniging Natuurmonumenten en Natuur- en Re creatieschap de Grevelingen gezamenlijk 63 afwisselende excursies, die ze dit jaar op de eilanden organiseren. Tijd om op. pad te gaan! De andere bril Excursiegangers blijken het altijd weer de moeite waard te vinden natuurgebied den eens door de bril van de beheerder te bekijken. De drie organisaties laten hun gebieden graag zien. De beheerders vin den het leuk om met bezoekers over hun werk en hun gebied te praten. Omdat ze hun gebied door en door kennen, kunnen ze de deelnemers bijzondere plekken, planten en dieren laten zien. Juist die beheerdersbril maakt een wandeling tot iets speciaals. Gratis folders Iedereen, die ook eens door die andere bril wil kijken in een bekend of onbe kend natuurgebied, kan de folders met het excursieprogramma gratis ophalen bij de VVV's op Goeree en Voorne of bij de bezoekerscentra De Grevelingen bij Ouddorp en Tenellaplas bij Oost- voome. In de folder staan ruim 60 kan sen om bijna 20 verschillende gebieden op Goeree en Voome beter te leren ken nen. Grijp die kans! Dini Wondergem uit Sommelsdijk ex poseert de hele maand april haar olie verfschilderijen en aardewerk in Bezoe kerscentrum De Grevelingen te Oud dorp. Tijdens haar verblijf in het natuurreser vaat Krugerpark in Afrika waar zij heeft gewerkt, werd zij de eerste dag daar ge confronteerd met een spuwende cobra. Deze ervaring en vele indrukken die zij opdeed tijdens safari-tochten waarbij Dini dieren ontmoette in hun vrije en natuurlijke omgeving inspireerden haar om de dieren in hun natuurlijke omge ving te schilderen. Ook tijdens haar zeil tochten en diepzee-duiken doet ze veel inspiratie op voor haar schilderijen. Lange tijd geleden kreeg Dini les van een pottebakker in een bergdorpje in Ita lië. Dini experimenteert tegenwoordig veel met allerlei soorten klei en vormen. Ook het toepassen van verschillende kleuren en het glazuren geeft haar veel voldoening. Eigenlijk zijn deze technie ken moeilijk te leren uit een boekje. Het zelf toepassen van deze technieken en de ervaringen die daarbij worden opgedaan zijn zeker zo waardevol. In Bezoekerscentrum De Grevelingen is tevens een tentoonstelling te zien over het verleden, heden en de toekomst van het Grevelingengebied. De toegang is gratis. Paasaktie t/m 6 april: U vindt het bij: Molendijk 34, OOLTGENSPLAAT besciiemmgsmlddelen eisen gesteld. Landbouwmechanisatie Lasbedrijf - Staalkonstruktie Molendijk 25, 3248 BA Melissant Tel. (0187) 601847/ Fax (0187) 601567 Autotel. (06)53349113 DE BESTRIJDINGSMIDDELENWET Als u minder dan 400 kg. gewas beschermingsmiddelen in voorraad heeft gelden de volgende eisen: de opslagplaats moet op slot zijn. de opslagplaats moet van een deugdelijke konstruktie zijn. de kast moet doelmatig zijn geventileerd. de vloeibare bestrijdingsmiddelen moeten zijn opgesteld in of boven een lekbak. het opschrift 'bestrijdingsmiddelen, roken en open vuur verboden' moet duidelijk zichtbaar aangebracht zijn. UITVOERING: Het depot is er in twee uitvoeringen: (afmetingen in cm.) Depot 100/200 afm.: 200 hoog 100 breed 75 diep Diep 200/200 afm.: 200 hoog 200 breed 75 diep Het depot is voorzien van ruime schappen zodat u alles overzichtelijk kunt opbergen. MATERIAAL: Het depot is gemaakt van electro verzinkte platen, dus geheel onderhoudsvrij, dus roestvrij. MODERN: Met dit depot heeft u een moderne opslagplaats voor uw gewas beschermingsmiddelen die aan alle eisen voldoet, die veilig is voor u en uw medewerkers en voor het milieu. Om aan deze eiser} te mldosn irebiien wij vm u em depot gemaald die aanattenuljestaande eisen voidoet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 13