EIÜVliDEIi-IIIEm/S Ook Goerees raad stoot zich aan het parkeei^edrag in het stadje Koos de Waal, gediplomeerd mollenvanger Groei Bloei Parkeerverbod op de Markt van Goedereede Voorjaarsexcursie door De Kleistee bij Ouddorp Kinderkleding en speelgoed beurs in Ouddorp Lezing over Verbondsbeloften Sollstenconcours 'Sempre Crescendo' Activiteiten KMTP- Groei Bloei Videomorgen in Ooltgensplaat 2e Blad DEVSDAG 26 MAART 1996 No. 6489 Er zijn méér wegen die naar Rome leiden, heeft CDA raadslid Van Oosterom donderdagavond ge dacht toen hij zich thuis, in Oud- dorp, opmaakte om in Goedereede ter raadsvergadering te gaan. Hij nam niet als gebruikelijk de Pro vinciale weg maar naderde ditmaal het stadje vanuit de Hofdijksweg en de Goereeseweg zodat'ie op weg naar z'n zetel de Markt passeerde. Wat'ie had gedacht, 9 auto's ston den er geparkeerd terwijl dat niet is toegestaan. Lang hoefde dhr. Van Oosterom z'n on genoegen daar over niet op te kroppen want al bij de ingekomen stukken zat die brief, geschreven door omwonenden van Molenstraat en Varkensmarkt, over de verkeersoverlast die zij ondervinden. Goereeseweg en Molenweg zijn onder deel van een sluiproute, wethouder Vis ser weet ervan, om de soms overvolle Provinciale weg te omzeilen. De markt staat soms vol blik en dhr. Van Oosterom vindt het wat jammer dat zulke verkeersproblemen in het stadje steeds tot ergernis en discussie aanlei ding zijn. Jammer vond'ie het ook van dat artikel in Eilanden Nieuws waarin mevr. Schippers over die problemen gramde, .fantastisch gesteld en heel goed geschreven", waardeerde dhr. Van Oosterom, maar jammer vindt hij dat er in 't vredig stadje zulke ongenoegens le ven. In het verkeersprogram heeft het CDA beloofd te streven naar een veiUge gemeente en dus trekt dhr. Van Oos terom zich aan wat daarmee in strijd is. Weliswaar zijn in velerlei toonaarden suggesties gedaan om te veel blik te weren „maar in dat lied klinken ook te genstemmen waardoor dat lied vals gaat klinken". Daarom hoopt dhr. Van Ooste rom dat er nou'es echt wat gedaan wordt ter verbetering, eventueel zou er een ex terne deskundige in geraadpleegd kun nen worden, overwoog Van Oosterom. Praat daar weth. Visser niet van, van ex terne deskundigen die veel geld kosten. „Deskundigen hebben we zelf, de men sen van de politie", vond dhr. Visser. Graag zou hij willen dat de mensen op vrijwillige basis zouden meewerken aan de oplossing van het probleem, ander zijds begrijpt de wethouder wel dat de inwoners van Goedereede niet verlegen zitten om een situatie als in Urk waar alles buiten het dorp moet worden gepar keerd. Grote wagens zullen zoveel mogelijk buiten het stadje worden gehouden en de mensen wordt gevraagd hun snelheid te matigen vanaf 28 maart gaat de politie verbaliserend optreden tegen het parke ren op de markt. Om de verkeersstroom op de - zomerse - Provinciale weg sneller door te laten stromen zijn de periodes waarop het ver keerslicht op groen staat verlengd, wist weth. Visser, een van de maatregelen om sluipverkeer dat deze weg ontwijkt, te voorkomen. De vergadering van donderdagavond werd niet bijgewoond door SGP-verte- genwoordiger dhr. A. v. d. Wende, hij was ziek. Mevr. T. A. H. Tigchelaar-van As werd als nieuw raadslid geïnstalleerd. Ze volgt, in de PvdA-fractie, dhr. R; van Dongen op die Statenlid is geworden. Door de voorz. burg. Sinke, werd mevr. Tigchelaar een heel goede tijd toege wenst en kracht, vreugd en plezier in de uitoefening van het raadslidmaatschap. „Fijn dat er weer een dame in ons mid den is", gaf de voorz. haar te kennen. Jachthaven Nabij de Plaat van Scheelhoek kan/zal een jachthaven worden aangelegd. Géén gehoor verleende de raad aan het ver zoek van een Ver. uit Zoetermeer dat tegen te gaan of tenminste het aantal lig plaatsen tot 100 te beperken. Het bestemmingsplan laat de aanleg toe en momenteel is er een serieuze gegadig de om er een haven te realiseren, zo legde het College de raad voor. Geen medewerking werd verleend aan het verzoek van een bewoner van de Broekweg die gevraagd heeft de bouw van twee woningen op zijn percelen mo gelijk te maken. De bestemming verzet zich daartegen. Entree Ouddorp De entree tot Ouddorp wordt veranderd nu daar ook de wegsituatie wijziging heeft ondergaan. Het 'informatiemeubi lair' dat langs de Oosterweg staat kan nu dichter bij de entree worden gebracht, de vlaggemasten waarin meerdere nationali- teitsvlaggen wapperen ter verwelkoming van de vakantiegasten en de walmbol die eerder het topje van de vuurtoren vormde zullen ook worden verplaatst en er wordt een picknickset geplaatst. Het kost de gemeente ƒ42.000,-. Dhr. G. Moerkerk (RPF) verklaarde zich wat schamper 'onder de indruk' van de bij drage van 1.500,- van de plaatselijke VVV. Zwemsteiger Bij het Ouddorpse haventje is een zwem steiger aanwezig maar er is behoefte aan uitbreiding met een tweede. De raad stel de het benodigde crediet 24.000,- be schikbaar. De zwemsteiger blijkt een 'schot in de roos' verklaarde de voorz. waarderend. Ook dhr. F. Bakelaar kent het goede ge bruik ervan, waarom hij aandacht vroeg voor de parkeerprobleempjes die wel licht kunnen ontstaan bij het stallen van auto's en - vele - fietsen. Misschien is het aanbrengen van een eenvoudige voor ziening wel op z'n plaats, dacht dhr. Ba kelaar. Masterplan Toerisme en Recreatie Er wordt, nu de raad ook participeert met een bijdrage van ƒ25.000,- een 'Master plan Toerisme en Recreatie Goedereede' opgesteld door buro Zandvoort Kappel- hoff Advies (nu ZKA Advies voor Markt en Beleid). Het wordt een plan voor de openbare ruimte, de infrastructuur en het landschap én voor de recreatiebedrijven, met als doel de omzetten van deze be drijven weer in stijgende lijn te brengen en de concurrentiepositie van de sector aanzienlijk te versterken. Vooral zal het de opzet zijn het kwaliteitsniveau te ver hogen. De raad kan zich daarin vinden omdat dat spoort met het gemeentelijk beleid niet meer de kwantiteit-, maar nog slechts de kwaliteit te verhogen. Het gebied waar binnen in Goedereede een parkeerverbod geldt is uitgebreid. Aanvankelijk was er sprake van een par keerverbod voor de Varkensmarkt en de Kerkstraat. Dit is uitgebreid met de Markt en het Grote Sloop. Dit gebied wordt aangegeven met zone borden, terwijl de vakken waarin wel ge parkeerd mag worden met een P (van parkeervakken) wordt aangegeven. Deze P's vindt u op de Varkensmarkt en in de parkeervakken voor het kantoor van de Woningbouwvereniging. Voor alle andere delen van deze straten geldt dus een parkeerverbod. Daarnaast is parkeren op de Markt en een gedeelte van de Noordzijde Haven evenmin toegestaan, dus ook niet in de parkeervakken, op donderdagdagen van 05.00 tot 15.00 uur. Dit in verband met de weekmarkt. Tot nu toe is de politie coulant opgetre den, zodat u aan de nieuwe regeling kan wennen. Binnenkort zal de politie overgaan tot het geven van boetes indien er een over treding wordt geconstateerd. (mededeling Gem. Goedereede) Het Zuidhollands Landschap organiseert op zaterdag 6 april 1996 een voorjaars excursie door het natuurterrein De Klei stee middenin het Schurvelingengebied bij Ouddorp. De lente kondigt zich aan! Dit is niet alleen te merken aan de tem peratuur die langzaam oploopt, maar ook aan de ontluikende bomen, vroegbloei- ende planten en de vogels. De laatste sneeuwklokjes zullen nog te zien zijn. Voor de zangvogels als mezen, rood borstjes en winterkoninkjes breekt een drukke tijd aan van baltsen, paren, nes telen, broeden en voedsel zoeken voor de jongen. De Groengids voor Zuid-Hol land vertelt meer over dit zandwallenge- bied: zie pagina 141 en 142. Het vertrekpunt is het toegangshek bij Dijkstelweg nr. 19 in Ouddorp. Deze wandeling kan worden meegemaakt door rolstoelgebruikers. Honden kunnen aan gelijnd mee. De kosten voor deze excursie bedragen ƒ3,- voor leden van het Zuidhollands Landschap. Voor niet-leden ƒ5,-. Kinde ren van 4 t/m 12 jaar betalen 1,-. Deelnemers dienen zich tevoren telefo nisch aan te melden bij de VVV van Ouddorp, tel. (0187) 68 17 89. Dhr. Van Oosterom was van het raadsge- voelen de spreekbuis toen hij daarop at tendeerde. Ook dhr. P. Grinwis liet zich soortgelijk uit, de sector moet weten dat de gemeente zich daarin een beleid heeft voorgenomen. Overigens vindt dhr. Grinwis het prima dat een dergelijk ini tiatief wordt ontwikkeld zodat de plan nen van gemeente en van de sector naast elkaar kunnen worden gelegd. Weth. Visser: We bekijken wat er mis schien in de knel zit en of er misschien een enkel hoekje bij moet. Ook weth. Klepper conformeerde zich, het gemeentelijk beleidsplan verdient aanpassing en het is goed dan ook een sectoraal plan te kennen. Begraafplaats De begraafplaats te Ouddorp wordt uit gebreid met een ruimte waarop 590 gra ven kunnen worden aangelegd. De raad stelde daartoe een crediet van 150.0(X),- beschikbaar. Zaterdag 6 april organiseert peuterspeel zaal 'De Gomet' in Ouddorp haar jaar lijkse kinderkleding- en speelgoedbeurs. Deze beurs zal worden gehouden in het m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp (ingang peuterspeelzaal op het grote par keerterrein). De beurs zal worden gehouden van 9.00 tot 12.00 uur. Tijdens de beurs zal om "10.30 uur bekendmaking zijn van de prijzen van de loterij, tevens zullen de prijzen uitgereikt worden aan de win naars of winnaresjes van onze kleurwed- strijd ter ere van ons 20-jarig jubileum. Als u spulletjes heeft, die u wilt aanbie den, dan kunt u die op bovenstaand adres inleveren op dinsdag 2 april en donder dag 4 april van 19.30 tot 21.00 uur. Welkom is kinderkleding tot maat 176, baby-artikelen (bedjes, buggy's, enz), speeloged, boeken. Alle artikelen dienen schoon en heel te zijn. Van de opbrengst van de artikelen tot 100,- is 50% voor de peuterzaal en van artikelen onder de ƒ100,- is 30% bestemd voor de peuterzaal. Niet verkochte spullen kunnen gelijk worden opgehaald als er uitbetaald wordt op woensdag 10 april van 9.00 tot 11.00 uur. U kunt er ook voor kiezen om niet- verkochte spullen te schenken aan het gode doel. Tijdens de beurs zijn er extra activitei ten, o.a. versierde ballonnen verkoop; koffie, thee en limonade met cake ver krijgbaar; schminken van uw kind; heer lijke koekjes verkoop. Kortom, genoeg redenen om naar de peuterspeelzaal 'De Gomet' te komen, om te brengen, te kopen of alleen voor de gezelligheid. Voor nadere informatie kunt u bellen naar Ria Lagendijk (0187) 493385 of Marieke Nagtegaal (0187) 683997. NIEUWE TONGE Op D.V. donderdag 28 maart hoopt de heer L. J. van Valen een lezing te houden in hervormd centrum 'Elim' te Nieuwe Tonge, aanvang 19.45 uur. Zijn lezing draagt als titel 'Voor wie zijn de verbondsbeloften'. Dit onderwerp zal behandeld worden naar aanleiding van de theologie van de Engelsen en de Schotten met name van de Erskines. De heer Van Valen verdiept zich al jaren in leer en leven van de Puriteinen. Bij deze wordt.u hiervoor hartelijk uitge nodigd. De Heere geve ons een goede en een gezegende avond. Op zaterdag 30 maart a.s. houdt de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelhamis-Sommelsdijk haar jaar lijkse onderlinge sollstenconcours. De jeugd tot 18 jaar zal weer strijden om de Gerrit van Lente-wisseltrofee. In 1995 en 1994 werd deze gewonnen door Martijn Vermaat op euphonium. Martijn zal er dus alles aan doen om dit jaar de beker definitief mee naar huis te mogen nemen. Ook enkele 'senior'leden van 'Sempre' zullen een staaltje van hun kunnen laten horen, zodat er heel wat interessante muziek te beluisteren zal zijn. De pianobegeleiding is in handen van Wim Soeters. Na de solisten zal het leerlingenorkest van 'Sempre' nog een concertje verzor gen onder leiding van Arie Stolk. Het concours wordt gehouden in 'De Notenkraker', Juliana van Stolberglaan 17 te Middelhamis. Aanvang 19.00 uur. Toegang gratis. Met wat slimheid en geduld is een mol met een klem te vangen, maar Koos de Waal uit Dirksland hanteert een pro bater middel, hij bestrijdt de woelers met fosfortabletten. Koos loopt daar toe met een 'bewijs van deskundig heid' op zak, hem verstrekt door het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Het laatste jaar is de mol vermenigvul digd in tal en last en menigheen ziet z'n vlakke gazon bezet met gangen en hopen, gegraven en opgeworpen door mollen waarvan de literatuur zegt dat ze 'rusteloze, druk bewegende wezens zijn die bijna opgewonden jagen en eten'. De resultaten daarvan zijn bovengronds te zien, maar als dhr. de Waal zo'n slag veld betreedt, met fosfortabletten en leg- geweér dan is de mollen nog slechts korte tijd gegeven om wég te wezen, maar onwetend van die kans leggen ze het loodje. De in de gangen aangebrachte fosfortabletten geven het dodelijke fos for waterstof af dat zich door het gangen stelsel verspreidt, een gewisse mollen moordenaar. Dhr. de Waal past overigens een aantal veiligheidsmaatregels toe. Zo neemt hij een bepaalde afstand van het woonhuis in acht en wanneer het een wei behandelt mag daar geen vee aanwezig zijn. De mens loopt geen gevaar, temeer omdat de fosfor waterstof een allerkwalijkste, maar waarschuwende geur verspreidt. Dhr. de Waal houdt zich momenteel fre quent met de mollenvangst bezig, het vroege voorjaar is er de juiste tijd voor en hij heeft momenteel weinig anders om handen sinds hij gedwongen afscheid nam van de afd. cultuurtechniek van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof. Wie hem nodig heeft belle 601734 en men zal van mollen (en woelratten) be vrijd zijn. De bestrijdingsmethode met fosfortablet ten is toepasbaar in grasland, sportvel den, dijken en siergazons. Koninklijke Maatschappij Tuinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee afd. Goeree-Overflakkee Maak kennis met de KMTP en wordt abonnee op de Groei Bloei, een zeer leesbaar blad met informatie over (toe passingen van) planten, bomen, groen ten, tuin-evenementen, noviteiten, enzo voorts. U wordt daarmee ook lid van een groep tuinliefhebbers die eilandelijk allerlei groene evenementen organiseren. Ook ontvangt u driemaandelijks de Kleur Reur, ons clubblad, waarin aan kondigingen en verslagen (uw eigen arti kelen!) van evenementen zijn opgeno men. Verdere informatie: E. Theelen, (0187) 486926. Evenementenkalender vanaf maart 1996 27 april: - Plantenruilen Voorjaar '96. Tussen 10.00 en 12.00 uur bent u, met uw stekken, afleggers, etc, van harte welkombij de fam. Van Rossum, Noordzijdse dreef 1Ooltgensplaat. Op woensdagmorgen 3 april a.s. organi seert de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen 'Oostflakkee' een videomorgen voor 50-plussers in 't Centrum, Van Weelstraat 10. Tijdens deze morgen zal een video-film over Indonesië worden vertoond. Aanvang 10.00 uur, kosten 1,-. 50-plussers van Oostflakkee zijn hierbij van harte welkom! MIDDELHARNIS-SOMMELSDUK Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Op D.V. woensdag 27 maart a.s. hopen we onze paasavond te houden in 'De Hoeksteen'. De meditatie zal deze avond worden gehouden door ds. L. D. Burger uit Stad aan 't Haringvliet. Wij hopen op een fijne avond. Gasten zijn hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. 30 april: - Geraniummarkt. Komt u ook even langs bij onze kraam? 11 mei: - dagtocht Tuinen in Brabant. Informa tie opvragen en u opgeven doet u bij Ed Wijk, tel. (0187) 601666. 13 juni: - Lezing van De Vlinderstichting. Aanvang 19.30 uur in het Diekhuus te Middelhamis. Toegang: leden gratis, niet-leden ƒ5,00. 19en20iuni: - Tweedaagse Tuinenreis naar Lim burg. Informatie opvragen en u opge ven doet u bij Ed Wijk, tel. (0187) 601666. -20- En net nou iedereen dacht dat het voorbij was. Harmen had zijn straf gehad, de molen stond stil en zou voorlopig stil blijven staan, tot er een nieuwe molenaar was. En nou komt Jansen met zijn rapport. Maar Heringa heeft andere gedachten- Hij zit te wachten tot de fat weggaat van de boerderij, die student. Maar Ferdinand blijft, hij schijnt geen aanstalten te maken weg te gaan. Ze zitten rekenen hoe ze moeten rondkomen als ze getrouwd zijn. „Een paar centen dan?" probeert Treeske nog maals, maar de boer weigert. „Ie kunt een paar cent kriegen as ie mie helpt op de boerderie", zegt Heringa. „De wil oe zelfs het zelfde geven as Bram, vier gulden daags". „Ik woon straks in Groningen", mokt Treeske. „Daarum krieg ie ook neet wat", komt Heringa weer. „Holdt maar op te zeuren. Trees, ik prak- kezeer er neet over. Bram peest zich hier af en ie zou de centen zo maar kado kriegen? Nee!" „Maar Bram krijgt straks de boerderij". „Dan sta ie ook klaar veur een paar centen". „Als we' nou een voorschot krijgen op dat erf deel?" Heringa wil vooral niet boos worden op de verre gaande tactloosheid van zijn dochter. Ze zit te vlassen op mien dood, denkt hij verdrie tig, maar zijn stem klinkt hard en koud: „Dat kun ie kriegen, as ie wilt tekenen dat ie oen erfdeel gehad hebt". „Hoe groot is dat erfdeel?" gooit Ferdinand er be gerig tussen. „Tweeduzend gulden per jaar, veur vief jaar". „Dat is veel te weinig", protesteert Treeske met een. Heringa staat op en zegt: „De tieden kunt veraan- deren Trees, Bram heeft zich altied kapotgewarkt veur mie, daarum zal hie straks meer hebben as ie en dat is mien leste woord". De deur klapt achter hem dicht. Vrouwe Aaltje zit verpletterd aan tafel. Die dochter van haar, waar beeft ze die koude berekendheid van? Hebben ze haar dan zo slecht opgevoed? Ze staat op en volgt haar man. Heringa is op de deel bij de ruiven. „Ik ben weg gegaan", zegt hij. „Ans zol ik heur een klap um de oren gegeven hebben". „Gaat effen naar het durp. De jongeluu zit mis schien te wachten". „Geirit Sillevius ist er wel", zegt Heringa dof. Dan draait hij zich om en zegt ineens: „Aaltje, as ons Treeske in huus was gekommen met die Gerrit, ik zol een gat in de lucht hebben gesprongen. Die Gerrit, dat was een kerel veur ons Treeske, maar nee, ze kump met zo'n student an. Ze wil heur vader liever kaalplukken dan zien wat veur 'n ba viaan ze heeft uutgezocht". Vrouwe Aaltje buigt het hoofd. „Bart, het geet neet altied zoas wie het geem zien. Gerrit en ons Treeske, dat zol te mooi wezen. Hoe hard het ook klinkt veur ons eigen kiend, maar ze is Gerrit neet weerd". Heringa knikt. „Ie hebt geliek, vrouw". Hij loopt over de deel. „Gerrit is te heug veur ons Treeske. Ze verdient een baviaan en ze kreeg er ene". En met een matte lach om zijn mond, die verraadt hoeveel verdriet hij heeft van zijn oudste, laat hij zijn vrouw voorgaan bij de keukendeur. Freek is met zijn probleem bij het volk gekomen en dat waardeert men alom. Voor het eerst is hij geaccepteerd door het weidevolk. „Mensen, het was toch veurbie?" zegt hij ontdaan, en kijkt wat verdwaasd rond. „Ja, dat hadden wie allemale gedacht, maar die verdreeide rieks uut de stad begint nou op de offe- sjele toer". „Kunt wie er neet iets op fantaseren?" zegt Driek nadenkend. „Papier is geduldig en meester Van Laar zal wel een goeie ganzevere hebben". „Nee Driek, nee, dat geet neet", zegt Gerrit Sille vius. „De rieksen wilt de waarheid op pepier heb ben. Die luu stuurt oe de bak in as ie er leugens op zet". Het wordt stil, men oppert een plan, men praat het door en verwerpt het weer. „Het wordt een offesjele zaak", zucht Driek, ter wijl hij een glas volschenkt en bij de jongkerels gaat zitten. „Harmen zal nou ook veroordeeld wor den, tenminste dat liekt mie waarschijnlijk". „En Harmen zal wel vertellen dat wie hem onder haanden hebt gehad", merkt Frits van Kleinsmans op. „Ik heb het wel gezegd", komt Bram Heringa fel. „Maar ie wol neet luusteren". „Da's nakaarten", bromt Gerrit. „Harmen heeft wel op sien falie gehad". Ze dubben verder, dat jongvolk. Voor de politie hebben ze toch meer ontzag dan op het eerste ge zicht lijkt. Vooral nu niemand bij het werk gemist kan worden. Heringa heeft nogal wat dagloners in dienst, in het veen is genoeg werk en geloof maar dat de rijksen dat best weten. Als het nou winterdag was! Dan loopt men toch maar bij de deur, het eten is slecht en vaak niet eens voldoende. Als men dan in de bak zit, krijgt men goede kost en een droog dak boven het hoofd, dat heeft men hier niet altijd. Er gaat een zucht van verlichting door het café als meester Van Laar binnenkomt. Meester Van Laar, dat kleine mannetje met zijn afgesleten, zwarte jas. Als kind had je een heilig respect voor zo'n man. Dan was hij de alwetendheid in eigen persoon. Hij leerde je hoeveel twaalf maal twaalf was en hoe de hoofdstad van Frankrijk heette, allemaal dingen, die je na die paar jaar school nooit weer nodig had. Hier op de heide moet je weten hoeveel je verdie nen kunt in het veen en bij boer Heringa. Wie gaat er nou naar de hoofdstad van Frankrijk? Een paar jaar geleden is de oudste zoon van Meul- man, een broer van Frits v/eggegaan naar Ame rika. Sjonge, het hele dorp was er wekenlang van ondersteboven. Dirk Meulman ging helemaal naar het andere eind van de wereld, hij zou dagen op zee zitten en niks anders dan water zien! De oude Meulman was helemaal meegereisd naar Amsterdam, dat was een eind weg! Een hoogst enkele keer kwam er een brief en dan las het hele dorp hem. Het scheen Dirk nogal goed te gaan ginds, maar wie zegt dat het waar is? Papier is geduldig en Amerikaans papier ook. Meester Van Laar, ja, als je van school af was en een paar jaar als echte arbeider gezwoegd had, zag' je pas hoe nietig de meester was en hoe klein, maar ook hoe wijs. Hij woont met zijn vrouw, een lieve, statige dame, halfweg de stad in een net burgerhuis. Kinderen hebben ze niet en dat is een gemis in beider leven. Misschien zijn de kinderen van de heide hem daar om zo lief. Hij wil niet eens naar een deftige school in de stad, hij blijft liever bij zijn heidekin deren, daar houdt hij van, die probeert hij de eerste levenslessen bij te brengen, daar wil hij voor vech ten als ze een goede kop van en hebben. Dan klimt hij op zijn fiets, want meester Van Laar is de enige in het dorp, die een fiets heeft. Zelfs Freek de veldwachter heeft er geen. Dan klimt hij op zijn fiets en gaat met de ouders praten. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5