iléi 5 Nipius Banket overgenomen Sponsorloop voor 'Kanaan in India' heeft mooie opbrengst van ruim 9.000 Door kopstoot op z'n kant Volvo Nieuwe auto, nieuw pand: dubbel feestelijk Open Huis! PAASBINGO Omloop van Goeroe ophalen oud papier Beroep aangenomen Vier aanhoudingen na ruim twee maanden reclierche onderzoek Speeltuin 'De Flïpjes' Schakel Klub/SU in Stellendam Extra kerkdiensten GerefGemeenten A.S. donderdag Pools Ambassadeur brengt dank aan S.F.H.P. Verwijdering verkeerslichtinstallatie Enkele Schotejil-zwemmers in actie op Staalunie-gala Motorrijder ernstig gewond waterschap Goeree-Overflakkee 68e Jaargang DINSDAG 26 MAART 1996 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 6489 KWARTAALABONNEMENT 14^0/JAARABONNEMENT ƒ56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Nipius Banket te Sommelsdijk, ge renommeerd fabrikant van lioge kwaliteit roomboterkoekjes, met een omzet van 1800 ton per jaar, is desondanks zodanig in liquiditeits problemen geweest dat sluiting van het bedrijf onontkoombaar heeft geleken. De reddende hand is uit gestoken door Tanis Banket te Ouddorp die het Sommelsdijkse bedrijf per 17 januari van dit jaar heeft overgenomen. Met sluiting van de banketfabriek te Sommelsdijk zouden 33 arbeidsplaatsen verloren zijn gegaan. Vader en zoon Teun en Edy Tanis hebben dat sociale aspect zwaar laten wegen toen zij de overname van Nipius Banket overwo gen, maar er was ook commerciële re den. Hun (Ouddorpse) bedrijf heeft sinds 26 jaar met Nipius Banket een samen werkingsovereenkomst; in Ouddorp ge bakken koekjes werden aan de productie van Nipius Banket toegevoegd. Beëindiging van Nipius Banket zou der halve ook gevolgen voor afzet en voort bestaan van Tanis Banket hebben gehad en dat had de bestendiging van 21 ar beidsplaatsen in Ouddorp ongewis ge maakt. Temeer aanleiding voor de heren Tanis tot overname te besluiten, al had dhr. Ta- Opnieuw wordt de 'Omloop van Goeree' op 13 april georganiseerd. Dit betreft een testloop over 30 kilometer en wordt voor de vijfde keer gehouden. Het parcour is uniek en gaat door het prachtige namurgebied 'de Kwade Hoek' naar Ouddorp, en via de kop van Oud dorp terug naar Stellendam. Het betreft een volledig bewaakt parcour. Stan en finish bij de ijsbaan van Stellen- dam (achter het busstation) om 13.30 uur. Voor het publiek bijzonder aantrek kelijk omdat na de start van de volwasse nen de jeugdloop gehouden wordt. De eerste lopers worden om ongeveer 15.15 uur terug verwacht. Kleedgelegenheid en douches in de MAVO 'het Spectrum' in de School straat te Stellendam. Voor meer informatie: tel. (0181) 493069 of (0181) 492229. De naam Nipius Banket zal ook in de toekomst gehandhaafd blijven. nis Sr. (63) zich al een afbouwperiode in eigen bedrijf voorgesteld. Er wordt aan gewerkt beide bakkerijen voort te zetten en de goede reputatie en kwaliteit te handhaven, al zal als onontkoombare voorwaarde het bedrijf op één vesti gingsplaats moeten worden geconcen treerd; Edy Tanis wordt daarvan de Alg. directeur. Peter Grinwis, v.m. eigenaar van de Cl000 Ouddorp, is als commer cieel medewerker aangetrokken. Voor welke vestigingsplaats zal worden gekozen is nog onduidelijk, de bruik baarheid van beide vestigingsplaatsen wordt tegen elkaar afgewogen. Nipius Banket kwam augustus '92 vanuit Stad aan 't Haringvliet naar Sommels dijk waar het een deel van het vroegere 'Binnenhof' aankocht en na aanpassing in gebruik nam. MELISSANT Kerkelijke huwelijksbevestiging D.V. donderdag 28 maart vindt in de Ned. Herv. Kerk de huwelijksbevesti ging plaats van Jan Kees Versprille en Margreet de Vogel door ds. J. G. Blom. Aanvang 14.30 uur. De Chiislelijke Gereformeerde kerk te Middelhamis krijgt binnenkort weer een predikant. Ds. P. den Butter te Drieber gen nam het op hem uitgebrachte beroep aan. De vorige predikant ds. A. Baars nam in januari jongstleden afscheid we gens een benoeming aan de Theolo gische Universiteit te Apeldoorn. Ds. Den Butter was al eerder, namelijk van 1982 tot 1988, predikant van deze ge meente. Sindsdien diende hij de gemeen ten van Urk en Driebergen. 25 kilo heroïne en vuurwapens in beslag genomen Aan de Rotterdamse Officier van Justitie zijn vandaag vier verdachten, onder wie een vrouw, voorgeleid terzake van de Opiumwet en de Wet Wapens en Muni tie. De verdachten, een 48-jarige man uit Oude Tonge, een 34-jarige man uit Som melsdijk, een 64-jarige man uit Turkije en een 24-jarige vrouw uit Oude Tonge, werden dinsdag door de recherche van het district De Eilanden in samenwer king met de basiseenheid Middelhamis, aangehouden. De drie mannen werden aangehouden terzake van de Opiumwet, toen zij in een auto in Rotterdam reden. Kort tevoren hadden zij een andere per sonenauto achtergelaten, waarin een sporttas met 25 kilo heroïne werd aange troffen. De vrouw werd in haar woning in Oude Tonge aangehouden. Bij daaropvolgende huiszoekingen werd een aantal wapens (geweren en pistolen met bijbehorende munitie) in beslag ge nomen. De recherche van het district De Eilan den heeft ruim twee maanden besteed aan dit onderzoek, waarmee een heroïne lijn van Turkije naar Nederland werd op gerold. OUDDORP Speeltuin 'De Flipjes' gaat weer open op vrijdag 29 maart. De openingstijden zijn woensdag en vrij dag vanaf 13.00 uur. Op zaterdag vanaf 10.00 uur. Zaterdag 6 april: 10.00 uur, eieren zoe ken in de speeltuin. Info: tel. (0187) 68 25 62 - 681816. Even zag het er slecht uit. Het weer was ronduit druilerig. Maar tegen de middag gebeurde dan eindelijk waar op gewacht werd: het werd droog en... ideaal weer om een sponsorloop te houden. En gelopen, dat werd er.Vijfenzeven tig kinderen liepen toch samen even zo'n duizend kilometer. Om even voor half twee ging de actie van start. Tot 16.30 uur hadden de kinde ren de tijd om zoveel mogelijk kilome ters te maken. Tussendoor hadden ze de gelegenheid om bij te komen op de markt aan het terrein aan de Edison. Hier verzamelden zich in de loop van de mid dag ook vele ouders, om de prestaties van hun kinderen te aanschouwen. Om 16.45 uur was het dan zover... De totaalopbrengst was bekend. Maar eerst natuurlijk de prijzen voor de kinderen die het meeste geld bij elkaar hadden ge lopen. Het was dit jaar ongemeen span nend. In de categorie tot en met 8 jaar gin gen de prijzen naar: 1. Marco Meijer, Sommelsdijk139,50 2. Roland Graveland, Middelhamis121,40 3. Marinus Rottier, Sommelsdijk116,90 De prijzen in de categorie 9 t/m 11 jaar waren als volgt: 1. Geert Ruijgrok, Middelhamis187,70 2. Simone Blok, Middelhamis179,30 3. Mariëtte Smitshoek, Sommelsdijk146,35 Dan nog de categorie vanaf 12 jaar, waar recordbedragen te noteren vielen. 1. (en wisselbeker): Gizella Koppenaal, Middelhamis1.120,75 2. Martijn van Heiningen, Middelhamis1.075,50 3. Liesbeth van der Linde, Middelhamis343,80 Na deze uitreiking was het moment daar: de totaalopbrengst, die overhandigd werd aan Lia Noorthoek van de HGJB. Zij bedankte iedereen en gaf aan dat het geld heel hard nodig is. Nodig om een naaste in nood te helpen. De organisatie van deze sponsorloop, het gezamenlijk Hervormd Jeugdwerk Goe- ree-Overflakkee ziet in dankbaarheid terag op deze dag. Ze hebben er behoefte aan om nog een aantal mensen te bedan ken: Namurlijk de kinderen, die zo hun best deden, in verhouding haalden ze nog meer op dan vorig jaar, toen er zoveel meer kinderen meededen. Alle medewerkers, die spontaan hun hulp aanboden. De diaconiën van de di verse gemeentes, die elk op hun eigen manier bijdroegen. Ook dank is ver schuldigd aan de directie van Stichting Zuidwester voor het beschikbaar stellen van het terrein en aan de Hockeyvereni- ging Goeree-Overflakkee voor het be schikbaar stellen van de faciliteiten. Als laatste natuurlijk u, die zich zo vrij geving achter dit project heeft geschaard. Het laatste woord is alweer aan de kinde ren, die nu op pad gaan voor hun laatste prestatie: het ophalen van het geld. Denk er aan om het geld op de bekende adres sen in te leveren. Alvast bedankt. Met een forse kopstoot heeft een Opel van bescheiden formaat vrijdagmiddag, op de kruising Lijnbaanstraat-Chr. de Vrieslaan te Middelhamis een van links naderende, veel grotere Mercedesbus, die geen voorrang verleende, op z'n lin kerkant geworpen. De bestuurder, Hans den Boer, werknemer van aannemingsbedrijf Wielhouwer, kwam er met alleen een pijnlijke hand verbazend goed af, dat gold ook voor de bestuurder van de personenauto die met alleen de schrik vrijkwam. Takelbedrijf Smitshoek heeft de wagens weggesleept. De 'buitengewoon en gevolmachtigd Ambassadeur van de Republiek Po len', in Nederland dhr. Stanislaw Ko- morowski, heeft een 'betuiging van dank' doen toekomen aan de Stich ting Flakkeese Hulpgoederen'Polen, voor de 'jarenlange charitatieve acti viteiten en inzet voor Polen, voor of fervaardigheid en bereidwilligheid in dienst van mensen in nood. De Ambassadeur betuigt daarvoor zijn hoogste waardering en dank en hij nodigt een vertegenwoordiger van de S.F.H.P. uit op dinsdag 16 april op een bijeenkomst op de Poolse Ambassade te Den Haag aanwezig te zijn, samen met anderen die samen werkingsverbanden met Polen onder houden en voor de bevolking van Polen bijzondere verdiensten hebben. Volgende week wordt door de SHFP de jaarlijkse collecte gehouden. De door de Ambassadeur kenbaar ge maakte erkentelijkheid voor het ge dane werk moge een blijk zijn dat de SFHP daadwerkelijk hulp verleent. OUDE TONGE Het college van Burgemeester en Wet houders van de gemeente Oostflakkee heeft besloten op korte termijn de ver keerslichtinstallatie aan de Stationsweg in Oude Tonge te verwijderen. Door de aanleg van de Rijksweg N59 is het verkeer op de Provincialeweg dus danig afgenomen, dat handhaving van de verkeerslichtinstallatie niet langer nood zakelijk wordt geacht. A.s. zaterdag hopen de beide klubs een gezamenlijke klubavond te houden. Het is de bedoeling dat er iemand komt van Stichting De Hoop, die ons het een en ander zal vertellen over verslaving en de hulp aan verslaafden. De aanvang van deze avond is om half acht De Schuur is om 19.00 uur open. Tot ziens in De Schuur. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Driessen van Woerden. MIDDELHARNIS - heden (woensdag) avond 7.30 uur ds. A. Vermey van Zwijndrecht. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven (bevestiging ambtsdra gers). KARELS AUTOSERVICE LANGEWEG 30, NIEUWE TONGE, TEL. (0187) 65 22 22 Zie adv. van vrijdag 29 maart Zaterdag 23 maart jl. zijn vijf jonge Schotejil-zwemmers, in de leeftijd varië rend tussen 13 en 16 jaar, in actie geko men op het Staalunie-zwemgala te Dor drecht. Temidden van vele Nederlandse top- zwemmers werd al zwemmend enorme ervaring opgedaan door Marjon van Kempen, Gerwin Gritt, Leander Noor dijk, Marjet Goedhart en Danielle Ha- goort. Er werd in dezelfde series gestart met toppers als Pieter van den Hoogen- band, Stefan Aartsen, Casper van Dam, Marcel Wouda en de Belgische Wereld recordhouder op de schoolslag Frederik Deburghgraeve. Bij de dames waren o.a. de zusjes Nienke en Suze Valen, Made- Ion Baans en Marianne Muis. De medailles waren dit keer natuurlijk buiten bereik, maar persoonlijke records waren er wel. Ook nu weer. Een p.r. was er voor Gerwin Grit op de 100 meter vrije slag in 1.05.86, maar liefst 1.5 sec. Sneller als zijn oude record. Verder zwom Marjet Goedhart twee p.r.'s, eerst op de 100 meter vrije slag in 1.13.04 en later op de 50 meter vlinderslag in 0.37,95. Tenslotte wist Danielle Hagoort een nieuw persoonlijk record te realise ren op de 100 meter vrije slag in 1.14.64. De andere prestaties lagen iets boven de beste tijden. OOLTGENSPLAAT Het plan is om D.V. don derdag 28 maart a.s. weer oud papier op te halen ten bate van de zending van de Ger. Gem. De ploeg start 's avonds om 6 uur. Graag alles vroegtijdig en het liefst gebundeld ge reed te zetten. Bij voor baat hartelijk dank. In de bocht van de Oudelandsedijk rich ting Stad, waar de O.L. Vrouwepolder- sedijk begint, is zondagmiddag een ern stig motorongeluk gebeurd. De Stadse jongeman C. K. raakte er met zijn Ya maha 750 uit de bocht en kwam rechts, onder aan de dijk, in de sloot terecht. Zowel hij als zijn duopassagiere raakten daarbij gewond. Zij liep een gebroken linker elleboog op, hij had een aanzien lijk aantal botbreuken, zelfs 3 in het lin kerbovenbeen, de rechterpols, de rechter hand en hij liep een ingedeukte rugwer- vel op. Beiden werden naar het zieken huis te Dirksland vervoerd. Woensdag 27 maart is er een paasbingo te Dirksland. De kleindierenvereniging D.K.V. heeft deze keer op woensdag haar maandelijkse bingo. Ook deze bingo weer mooie boodschap- pen-manden, roUade's, tuinstoelen, etc. Ook weer een mooie prijs voor de Super- ronde. De koffie is natuurlijk weer gratis. We rekenen op uw komst. Aanvang bingo: 19.30 uur, zaal open: 19.00 uur. Dit alles in de EHBO-zaal, Philipshoof- jesweg te Dirksland (achter de brand weerkazerne). Dus let op: DEZE KEER OP EEN WOENSDAG, 27 MAART. Rectificatie Buitengewoon onderhoud aan watergangen VOOR BEELD EN GELUID POTO - VKWO - nuMO - nffOKTAOE - raroQRAnE itJïfj -T»lifeonfi1»7}BB181Z/FÊxM3734 fKHESSff - AMtfwp - Ho0«Dom f 72 - TaMbon iPt n; 403400 In de publikatie over het buitengewoon onderhoud aan water gangen in 1996, die vorige weel< in deze l(rant heeft gestaan, is helaas een fout geslopen. In de polder Oudeland van Sommelsdijk moet buitengewoon onderhoud worden uitgevoerd in het gedeelte ten zuiden van de Poppendamseweg. Op de kaart was dit goed aangegeven, maar in de tekst niet. 26 maart 1996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1