EIÜVIIDEII-IIIEmi/S Raad Oostflakkee investeert in nieuw brandweermaterieel Passie-zangavond in Ned. Herv. kerlc Stad aan 't Haringvliet Heren 1 Intermezzo verliest van terechte kampioen! Thuiszorg zonder grenzen Zendingsavond Concert in het witte kerkje Met medewerking van Herv. zangvereniging 'Jeduthun' uit Middelharnis Verkoping Dirksland Bejaardenmiddag CVB 2e Blad DINSDAG 19 MAART 1996 No. 6487 Brandweer Den Bommel is don derdagavond, door de gemeente raad, een nieuw blusvoertuig in liet vooruitzicht gesteld. Een zonder overbodige toeters en bellen maar niettemin van een kwaliteit dat burg. Van Pelt als hoofd van de brandweer z'n mannen er gerust mee op karwei durft te sturen. Het wordt een M.A.N., met Ziegler op bouw, kosten: ƒ325.000,-. De ingestelde werkgroep had een aantal factoren goed in 't oog gehouden, als prijs, kwaliteit, betrouwbaarheid en duurzaamheid, wat de aanschafprijs op ƒ385.000,- had doen belanden. De raad echter zette de werkgroep op nieuw aan 't werk want op de begroting was een post van 300.000,- opgeno men. Een aantal posten 'die niet onmis baar waren' werden daarom geschrapt en ■donderdagavond lag er het voorstel: ƒ325.000,- toch nog ƒ25.000,- hoger dan voorgenomen, maar die zullen-wor den onttrokken aan de post Onvoorziene. Wat in de bespreking naar voren kwam was het - door bureau SAVE - uitge voerde onderzoek naar het niveau van de brandweerzorg in ook de gemeente Oost flakkee. Een eerste conclusie is, zo ver taalde het raadsvoorz. Van Pelt, dat het aantal korpsen zou kunnen verminderen niaar wél zal het aantal voertuigen het zelfde dienen te blijven; waarom het voor de hand lijkt te liggen dat het in Oostflakkee bij het oude blijft, onlogisch zou het zijn Den Bominel op te heffen en twee wagens in Ooltgensplaat te statio neren, één blusvoertuig en een hulpverle ningsvoertuig. Beter is het in elk van de kernen een voertuig met een combinatie van mogelijkheden te stationeren. Duidelijk was het dat de raad de brand weermensen het beste gunt: „een schip zonder zeil hoefje niet mee uit te varen", vergeleek dhr. C. Breeman (SGP). De brandweer van Den Bommel wordt veel ingezet bij calamiteiten en dhr. Breeman vroeg zich af of er met de aan te schaffen wagen, „waarvan terwille van de prijs een en ander afmoest" toch goed te wer- •cen zal zijn. Dhr. de Vries (VLO) vond de wagen ook wel wat 'uitgekleed' en eigenlijk schaamde hij zich daar wat voor. „Waar om zó beknibbelen?" vroeg hij zich af, „het gaat om de veiligheid van de brand- weerleden en van de burgers". Over die laatste voorstelling wond dhr. J. V. d. Mast (PvdA) zich lichtelijk op, „alsof de raad z'n verantwoordelijkheid niet zou kennen. De bezuinigingen zijn in goed overleg overeengekomen en geen gulden is bezuinigd op veiligheid, alleen is wat luxe weggelaten die je je alleen maar permitteren kunt als je als gemeente zwemt in 't geld. Mevr. Van Rossum (CDA) stemde er geheel mee in. „De aanschaf is verantwoord en er is verantwoord met het gemeenschapsgeld omgegaan, de werkgroep heeft een wagen zonder veel toeters en bellen ge adviseerd", vond ze. Dat de Werkgr(;)ep een goede keus heeft gemaakt was ook 's burgemeesters over tuiging, ze zullen zich gee^ wagen toe dichten waarmee ze niet uit de voeten kunnen. Te water! Dhr. Tekenbroek (VVD), ook instem mend met de aanschaf, vroeg zich af hoe en door wie een brand te water wordt be streden. Niemand eigenlijk die het wist, maar de voorz. gaat het onderzoeken, want het zou best'es aktueel kunnen worden. In Den Bommel ligt wel „een boot waar een pomp op staat", maar in hoeverre daarop gerekend kan worden ontging de raad tot op dat moment. Zwembad Een publicatie in een huis-aan-huis blad had de schijn gewekt dat zwembad 'de Singel' in Ooltgensplaat a.s. zomer weer wel zou kunnen worden opengesteld. Dhr. de Vries vroeg wat daarvan wMr is en daar nu kon de voorz. zoveel niet van zeggen. Wél zeker is dat de gemeente niet meer zal subsidiëren, maar het is aan de Stich ting om te onderzoeken of het zonder die gemeentelijke subsidie draaiend is te hou den. Behalve die financiële voorwaarde is er nog de technische voorwaarde dat het bad aan alle eisen m.b.t. de zwem- badhygiëne zal moeten voldoen. Opening van het zwembad a.s. zomer moet derhalve een utopie worden geacht. Recreatieplan Oude Tonge Het recreatieplan Oude Tonge komt niet van de grond, althans, dhr. Breeman is het opgevallen dat zelfs de al jaren voor genomen modelwoning er nog niet staat. Graag zal hij in een commissievergade ring over de stand van zaken worden ingelicht: „ik zou niet graag willen dat het voor ons een tweede 'Binnenhof' wordt", gaf dhr. Breeman met enige zorg te kennen. Dhr. Breeman (SGP) maakte ook z'n bezwaar bekend tegen de kennelijk ver leende vergunning voor het houden van een artistengala op zaterdag 26 oktober te Oude Tonge. Het was dhr. Breeman bekend dat in de commissievergadering 3 van de 5 fractievoorzitters tegen waren. De houding van een van de coalitiepartij en vond dhr. Breeman ook onbegrijpe lijk, „een treurige zaak", vond hij het, óók dat de voorz. zich weinig aantrekt van de gevoelens van het christelijk volksdeel. Spr. vond het getuigen van een stukje onbehoorlijk bestuur. Dhr. Breeman had graag ter vergadering nadere toelichting gekregen, maar die volgt, zegde de voorz. toe, in de eerstko mende commissievergadering: „Ik zal daar niet verschijnen", liet dhr. Breeman weten, hoezeer de voorz. dat ook een merkwaardige reactie vond. In de Commissievergadering zal wel mevr. Van Rossum haar zorg bekend maken over de verkeersveiligheid, de te vrezen verkeersoverlast en waarschijnlijk ook de te vrezen verstoring van de zon- agsrusSpreekrecht Dhr. Botman heeft aan het begin van de vergadering gebruik gemaakt van het spreekrecht. Hij deed dat namens dhr. Huibrechtse, n.a.v. het agendapunt waar in de raad werd voorgesteld het bezwaar schrift af te wijzen waarin dhr. Hui brechtse vraagt het bestemmingsplan Landelijk gebied West te Achthuizen zo danig te wijzigen dat hem de bouw van 2 woningen mogelijk zou worden ge maakt. Dhr. Botman heeft voor die mogelijkheid een krachtig pleit gevoerd. Nu heeft de bebouwingsgrens in Veldzicht een grillig verloop maar de bebouwing zals dhr. Huibrechtse die voorstaat zou van Veld zicht een echte-, en veel meer overzich telijke straat maken. De raad heeft evenwel het voorstel van het College tot afwijzing gevolgd. Al jaren geleden is als beleid vastgesteld dat niet wordt meegewerkt aan bebou wing van het landelijk gebied. Dhr. de Vries kreeg geen bijval voor zijn idee dat daar, voor de gemeente, op goedkope wijze aan bouwgrond te ko men zou zijn. Best.plan Ooltgensplaat-Dorp Vastgesteld werd het nieuwe bestem mingsplan Ooltgensplaat-Dorp. Een in gediend bezwaarschrift, door den Hol lander Advocaten namens dhr. W. Mos selman te Rotterdam, werd ongegrond verklaard. Jongens Al weer kans op kampioenschap BRIELLE - Volley Voome 1 kon afge lopen zaterdag in eigen huis kampioen worden. Men kon als één van de vroeg ste kampioenen de volleybalgeschiedenis ingaan. Wel moest dan gewonnen wor den van de nummer 2: Intermezzo 1 uit Middelharnis. Deze ploeg deed haar sportieve plicht: Volley Voorne kreeg flink tegenspel. De thuisploeg stak heel het seizoen met kop en schouders boven de rest van de tweede klasse uit. In 'De Staver' werd Intermezzo dan ook flink afgedroogd. Men verwachtte het zelfde te overkomen in de Dukdalf. Niets was minder waar. Intermezzo bood goed tegenspel en bewees een terechte nummer 2 te zijn. Nu koop je daar niet zo veel voor, mis schien promotie/degradatie-wedstrijden met ploegen uit de eerste klasse. De tweede set van deze wedstrijd was voor Intermezzo. Na een uitstekende eer ste set (15-6) slaagden de Flakkeese vol leyballers erin bij de tussenstand 10-10 uit te lopen en uiteindelijk te winnen met 11-15. In de derde set was de inzet van Intermezzo maximaal. Maar het klas- severschil kwam toen duidelijk naar voren: 15-8 voor de thuisploeg. In de vierde set werd Intermezzo van de mat geserveerd. Volley kreeg zin in het kam pioensfeestje: 15-3. Al met al een meer dan terechte kam pioen, met nog vijf wedstrijden te gaan! Intermezzo kan echter met opgeheven hoofd terugkijken op deze wedstrijd. Bij de jongens junioren van Intermezzo is de spanning weer terug in hun poule. Koploper Spivo 1 werd in Spijkenisse met 1-3 verslagen door jongens Al van Intermezzo. Beide ploegen staan nu met evenveel punten bovenaan. Uitslagen Volley Voome 1 -Heren 13-1 Volley Voome 3 - Dames 12-2 Volley Voome 2 - Heren 22-2 Avital '90 1 - Dames 23-0 Avital '90 5 - Dames 30-3 Spivo 1 -Jongens Al1-3 Volley Voome 2 - Meisjes Al0-3 Volley Voome - Meisjes B21-3 Op D.V. zaterdag 30 maart zal er in de Ned. Herv. kerk te Stad aan 't Haringvliet een passie-zangavond gehouden worden, waarvan het thema zal zijn 'De weg naar Golgotha'. Op deze avond mogen we ons bezinnen over het lijden van Christus. Dit zal weergegeven worden door middel van gezongen Kmiswegstaties. Deze kruiswegstaties die nog steeds te zien zijn in het Vlaamse stadje Lier, waar men nu de verstilde straatjes aantreft, daar waar lang geleden de begijntjes leefden. In ieder straatje was aan de muur een fragment uitgebeeld van de weg van Jezus naar Golgotha, en daaronder stond steeds een gedichtje. Vroeger was het de gewoonte dat men langs alle 'staties' liep, en ieder keer stil stond bij een aspect van het lijden van Christus. Zo mogen we ook op deze avond even stilstaan bij elke 'statie' (wat zoveel betekent als 'station', waarin men ook de weg mag vervolgen van halte tot halte) zo ook in deze sta ties zal men een halt houden om ons te bezinnen hoe: De smaad die Jezus geleden heeft. Het kruis, gedragen door Jezus' armen Hem die door Zijn groot erbarmen, 't Leven zelfs ten offer bracht. Het programma dat twaalf staties bevat, zal afgewisseld wor den met koorzang door 'Jeduthun'; solozang door Betty Schroevers, Liesbeth Straik, Arie Numan en Jan van Seters; orgelspel door Bart-Jaap de Bakker; declamatie door mevrouw W. Vogelaar en het gesproken woord door ds. L. D. Burger. De avond wordt verzorgd door de Hervormde zangvereniging 'Jeduthun'. Het koor dat werd opgericht op 6 febmari 1985, brengt naast psalmen ook Nederlandstalige geestelijke liede ren. 'Jeduthun' is uitgegroeid tot een koor van ongeveer 115 leden, die in leeftijd variëren van 20 tot 80 jaar. Het verheugt het bestuur dat men ook uit Stad aan 't Haring vliet leden in het koor tegen mag komen, maar tevens ook van geheel Goeree-Overflakkee en daarbuiten. Het koor werkt jaarlijks mee aan diverse uitvoeringen, zoals in kerken, verzor gingstehuizen, ziekenhuizen, zowel op als buiten Goeree- Overflakkee. Daarbij heeft het koor al enkele malen een radio en tv-opname gemaakt bij de EO. Ook zijn er in dit toch nog korte bestaan (11 jaar) van het koor twee cd's uitgebracht onder de naam 'De aarde spreekt van wonderen' en 'Uw licht, o stad Jemzalem'. Het koor staat onder leiding van dirigent Mar van der Veer, die daarnaast nog enkele koren onder zijn hoede heeft, zoals de Prins Mauritskoren van de gelijknamige scholengemeenschap te Middelhamis. Ook als tekstdichter en componist heeft hij naam gemaakt in de wijde omgeving. Zo zijn er ook enkele liederen op deze avond te beluisteren die van zijn hand geko men zijn. U wordt van harte uitgenodigd deze avond bij te wonen, om de weg naar Golgotha te mogen horen in woord en lied. Ook de samenzang zal voldoende aandacht krijgen. De algehele leiding is in handen van dirigent Mar van der Veer. De aanvang is om 19.30 uur. De kerkdeuren zullen geopend zijn om 19.00 uur. Toegang is gratis. Wel zal aan de uitgang een kollekte gehouden worden, ten bate van de restauratiecommissie van de Ned. Herv. kerk te Stad aan 't Haringvliet. Graag tot ziens op 30 maart. De vrouwenverenigingen van de Gere formeerde Gemeente te Dirksland hopen D.V. 23 maart hun voorjaarsverkoping te houden in het verenigingsgebouw 'Rehoboth'. Er is weer van alles te koop, zoals diver se handwerken, babykleertjes, kaarten, speelgoed, oliebollen, advocaat, enz. De openingstijden zijn van 9.30 tot 12.00 uur. Ook dit jaar is het weer mogelijk om met Kruiswerk ZH£ Gezond heid Service op vakantie te gaan, al of niet onder verpleegkundige begeleiding. Nieuw hierbij is dat alle leeftijdsgroepen van deze dienstverlening gebruik kunnen maken. Gezondheid Service Reizen organiseert de reizen en let hierbij vooral op kwali teit en veiligheid voor de deelnemers. Bij de kindvriendelijke reizen wordt bijvoor beeld gelet op professionele kinderop vang; voldoende animatie voor kinde ren; aanwezigheid van speciale kinder menu's; «veilige kamers/appartementen, die onder meer zijn voorzien van veilige stopcontacten en goed onheinde balkons. De reizen onder verpleegkundige bege leiding kenmerken zich door een inten sieve begeleiding van een reisleider en van een gediplomeerd verpleegkundige gedurende de hele reis. De verpleegkundige staat de deelnemers tijdens de reis met raad en daad bij, geeft ondersteuning bij optredende ongemak ken, kan assisteren bij medicijngebmik, bij aanwezige lichamelijk beperkingen enz. De reizen zijn dan ook speciaal geschikt voor die echtparen of alleen staanden die niet (meer) op vakantie gaan omdat ze zich onzeker voelen van wege een ziekte of aandoening. Kortom, de deelnemers kunnen veilig en vertrouwd op vakantie en hebben de zekerheid dat verpleegkundige hulp en ondersteuning bij de hand is als het nodig mocht zijn, waardoor men zich bepaalde beperkingen niet meer hoeft op te leggen. Voor uitgebreide informatie over de rei zen en aanmelding kan men bellen naar: Gezondheid Service Reizen, tel. (0592) 317317. Via dit nummer kan de Reis krant worden verkregen. Deze is ook verkrijgbaar in de Thuiszorgwinkel, Goudenregenplein 9 te Spijkenisse. In de serie AVONDMUZIEK in het Witte Kerkje tè Vierpolders concerteren voor u op zaterdag 23 maart Marjoke Berendsen, blokfluit; Annemarie Timmer, gitaar en Bas Rijkebocr, orgel. Uitgevoerd worden werken van Mozart, Haydn, Brescianello, Domeniconi,, Zenamon, Bach, Jacob van Eijck, Telemann, Milan, Kleynjans en Loeillet. Annemarie Timmer is voor de regio geen onbekende gitariste. Marjoke Berendsen is gehuwd met Bas Rijkeboer. Marjoke, geboren in Den Haag en Bas, geboren in Rotterdam, wonen in Brielle. Beiden werkten landelijk aan vele concerten mee. Bas kreeg o.a. les van Arie Pronk en Jan Brankwijk. Marjoke kreeg les o.a. van Liaime Huijben. OUDE TONGE op D.V. vrijdag 22 maart hoopt het zen dingsechtpaar Nijsse-van Steenis met behulp van dia's over hun werk in Guinee te vertellen. In de pauze is er kof fie en krijgt u de gelegenheid om iets te kopen uit het zendingswinkeltje. De kollekte is bestemd voor de zending. Aanvang 19.30 uur in het verenigingsge bouw naast de kerk van de Gereformeer de Gemeente. Allen hartelijk welkom, zowel jong als oud. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De CVB afdeling Middelharnis-Som- melsdijk, nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 26 maart om 14.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer A. de Visser uit Middelhamis hoopt dan de meditatie te verzorgen. Tevens kunt uu zich op de middag opge ven voor het bejaardenreisje op dinsdag 4 juni. Heeft u vervoer nodig, dan kunt u bellen naar mevrouw Beket, tel. 482811. Aanvang concert 20.00 uur; zaal open 19.30 uur. Toegangsprijs 5,- (65+ en CJP 3,50). Koffie/Öiee in de pauze gratis. -18- Dat wicht is veurzien, bezet, daar moet hie afblieven. Bovendien, wie is Gerrit Sillevius? Een arbeider bie heur vader en wat is zee? Een greuts wicht, dat naast heur zieden schoentjes loopt. En al was ze 'n aardige meid en neet ver loofd, zoas ze dat zelf nuumt, al zol He ringa hem accepteren as schoonzeun. wasdan nog wel 'n kerel um te trouwen? Hie kan sien moeder neet achterlaten en Janneke evenmin. Maar de prakkezaties komen op hem af als lastige vliegen en wilde gedachten huppelen door zijn hoofd. „Ik heb toch ook recht op 'n vrouw? Even goed as ieder aander? Mien va had toch ook 'n beste vrouw en hie was gek met heur. Ik ben zo zuutties-an zeuvenentwintig en iedere jongkerel is getrouwd, waamm ikke neet? Ik heb vast wark en dat hebt de meesten hier neet. Ben ik dan zo'n lillijkerd? Ast um de knappigheid geet ben ik better af as die aap van Treeske. Treeske, daar heb ie heur weer. Zee bezorgt mie al die gedachtens, zee maakt mie opstaandig. Zee brengt mien op prakkezaties, waar ik ans neet op- gekommen was. Gerrit heeft wel eerder aan een meidje gedacht, natuurlijk, hij ziet graag een aardig gezichtje, mar tot nu toe is het er maar één geweest, die hem uit de slaap hield. Dat was het wicht van Adriaan Pe ters geweest, dat Trieneke, dat was een lief wicht, maar ze was al te gek met mooie kleren. Ze diende bij een mevrouw in de stad, maar eens in de week kwam ze thuis en dan pareerde ze door het dorp op haar zijden schoentjes. Maar op zeker dag had Trieneke alles afgemaakt, ze wou Gerrit niet meer. In de stad had ze iemand ontmoet die beter en lie ver was. Twee nachten had hij er van wakker gelegen, toen was het over. Trieneke van Adriaan kwam een week of achter later temg in het dorp, ze was in de steek gelaten door haar stadse vrijer. Maar Gerrit gaf niet thuis. Hij hoorde haar geduldig aan, maar de verkering kwam niet weer aan. Nou is ze al lang getrouwd met een ander. Ze heeft al twee kinderen en ze lijkt tevreden. Gerrit bleef achter, maar hij heeft er nooit om getreurd. Hij sloot vriendschap met Bram Heringa en merkte dat de andere jongkerels hem dit jaar ongemerkt als hun voorman kozen. Gerrit is altijd tevreden ge weest met zijn leven, zijn thuiskomen, zijn werk, maar nu, nu is dat veranderd. Nu wil hij meer dan zijn vriend Bram, zijn werk en zijn thuiskomen. Hij wil een vrouw. Trieneke van Adriaan Peters heeft hem nooit zo behekst als Treeske van boer Heringa nu. Maar morgen zal hij erom lachen, morgen zal hij zich schamen voor zijn gedachten, die hem nu door het hoofd spoken. Treeske gaat uitgerekend de volgende dag iets doen wat ze nog nooit eerder heeft gedaan. Ze zoekt haar broer Bram op bij de sloot waar hij ijverig werkt met Gerrit Silvius. Ferdinand bege leidt haar, zichzelf verwensend om dit land, deze heide. Hij zit te denken hoe hij Treeske moet vertellen dat hij terug wil naar Groningen. Ze kan weer meegaan naar haar tante, maar als ze dat niet wil, moet ze maar hier blijven. Nu zijn plannen in dui gen zijn gevallen, wil hij zo spoedig mogelijk zijn oude leven hervatten en daar past Treeske niet meer in. Ze weet het niet, dat grootse wicht, ze begrijpt niet dat ze straks een harde klap moet doormaken. Heringa en zijn vrouw vermoeden het wel en de boer had het liefst de man zelf aangeboden hem naar de stad te begeleiden, maar hij laat het voor zijn dochter. Heringa wacht af en hoopt dat zijn dochter straks na haar herstel van deze klap minder hoogmoedig zal zijn. Hij is van morgen bij de deur blijven han gen. Hij drinkt koffie bij de vrouw, loopt wat rondjes bij de paarden achter de schuur. En hij wacht, wacht tot Treeske huilend temg zal komen reimen, zich zal opsluiten in haar kamertje en dat Ferdinand (wat een naam eigenlijk) zal aankondi gen dat hij verdwijnt. Want dit zal gebeuren, dat staat voor Heringa vast. Maar nu loopt Treeske met haar Ferdinand over de heide en wijst, vertelt en praat. Ze lopen langs de korenvelden, langs de sloten en blijven staan bij de sloot waar Bram en Gerrit aan het werk zijn. Treeske herinnert zich opeens die vreemde ogen van Silvius, die de vorige avond zo verwarrend op haar gemoed werkten. Haar ogen glijden over de man, die niet opziet. De pet diep in de ogen, de af gesleten daagse pet, de klep komt emit, maar dat is nog geen reden om een nieuwe aan te schaffen. De blonde haren zijn amper te zien, het gezicht met de doordringende ogen helemaal niet. Treeske blijft even kijken, dan wil ze verder lopen, maar haar begeleider blijft staan. „Zeg Bram", begint hij joviaal. Bram kijkt nukkig op.Ja, wat heb ie?" Ferdinand schraapt even zijn keel, dan zegt hij: „Ik snap jou niet. Bram, jij zou een leventje kun nen hebben..." Bram slingert de schop van zich af, veegt zijn han den af aan zijn manchesterbroek. „Zo, en wat veur 'n leventje dan wel?" „Ferdinand, kom nou", dringt Treeske aan, die voorvoelt dat Bram herrie gaat maken. Ferdinand reageert niet op haar woorden. Ja, als ik jou was, wist ik het wel. Ik ging reizen, studeren, genieten..." „Boemelen zul ie bedoelen", merkt Bram op. Ferdinand blijkt een plaat voor zijn hoofd te heb ben zitten zo dik als een plank. Hij betuigt wat voor een sufferd Bram is. Werken is goed voor de arbeiders, zoals die daar, die nog steeds stroef doorwerkt. Dan is voor Bram de boot aan. Hij mag Ferdinand helemaal niet, maar nou beledigt hij ook zijn beste kameraad. Voor Ferdinand een woord kan zeggen, hebben Brams zwarte handen hem al bij zijn witte overhemd gepakt en dreigend zegt de jongkerel: „Wol ie weten waamm ik zo hard wark? Waamm ik die sloot zo diep uutbagger? Um er kerels as ie in te knikkeren". Ferdinand helt gevaarlijk over het water. „Bram, het was toch maar een grapje, toe nou, we zijn toch bijna familie?" „Ja, zo gauw as mien va oe de centen geef veur oen boemelarie in Greuningen". En nog verder helt Ferdinand over de schuine rand. „Bram, laat hem los", gilt Treeske ontdaan. „Je laat hem verdrinken". „Dan is er nog niks an verspeuld", grijnst Bram. „Ik steek gien vinger uut um hem er weer uut te halen". Jij, jij beest", begint ze te schelden. ,3old oen gemak ans geet hie er helemale in". Gerrit Silvius leunt over de schop en kijkt belang stellend toe. Dan zegt hij: „Alia, Bram, laat hem nou maar, hie heeft het nou wel gevuuld". Bram grinnikt en haalt de student uit zijn benarde positie. Wat verontwaardigd klopt Ferdinand zijn kleren af en bekijkt met een vies gezicht zijn witte overhemd, maar hij zwijgt voorzichtig. Treeske wendt zich furieus tot Gerrit Silvius. „Dat hadden jullie samen afgesproken, hè? Jullie, jul lie..." (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 3