'Opoe Tona' in Ouddorp 100 jaar Sponsorloop voor India Derde plaats voor Sempre Crescendo op KNF-landskampioenschappen 9-Korenconcert te Dirksland Passie en Pasen Omloop van Menheerse 1996 Bijeenkomst Verzeilende Beroepen Rode Kruis wandeltocht Middelhamis Bloedafname Ouddorp Streekmuseum zoekt merklappen Uitvoeringen Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' Rabobanken in Oude Tonge onderzoeken fusie Ophalen voor Jaarmarkt Zendingskrans 'Draagt elkanders lasten' der Ger. Gem. te Ouddorp Voorjaarsmarkt in De Samaritaan Extra lierkdiensten GerefGemeenten Ander begin-uur presentatieconcert No. 6487 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 z' Op het zaterdag jl. gehouden KNF- Topconcours voor Vaandelorkesten, is de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' uit Middelharnis-Som- melsdijk als derde geëindigd. Sempre bereikte deze derde plaats door met 163 punten een eerste prijs met onder scheiding te behalen voor de uitvoe ring van 'Avalon' van Jan van der Roost. De jury, bestaande uit de heren Van Lijn- schooten. Van Diepen en Goorhuis wa ren, naast uiteraard enkele kritische kant tekeningen, vol lof over het orkest en over dirigent Arie Stolk. „Zeer effectvol en spiritueel gebracht" (Van Diepen), „Uw spel dwingt respect af in dit veeleisende stuk" (Van Lijn- schooten) en 'Een mooie sfeer" (Goor- huis), aldus enkele aantekeningen in de jury-verslagen. Gedurende een kleine tien weken bereid den Arie Stolk en zijn orkest zich inten sief voor op de deelname aan het Top- concours, waarvoor zij waren uitgeno digd op grond van hun prachtige con- coursresulaat in Veenendaal in november vorig jaar. Niet de makkelijkste weg werd genomen toen de keuze viel op 'Avalon' van com ponist Jan van der Roost. De oude regel, dat op het Top-concours alle orkesten hetzelfde verplichte werk spelen is sinds enkele jaren vervallen en veel orkesten maken hier dankbaar gebruik van door één van de twee werken van het laatste concours ook op het Top-concours te spelen. Zo niet 'Sempre Crescendo', dirigent Arie Stolk en zijn orkest kozen voor het schitterende, maar zowel technisch als muzikaal zeer moeilijke 'Avalon', dat componist Van der Roost baseerde op één van de legenden van Koning Arthur en zijn Ridders van de Ronde Tafel. Met veel plezier werd dit werk ingestudeerd en jl. zaterdag uitgevoerd met mooi re sultaat. Dat zo'n prestatie zonder enige steun van buitenaf niet geleverd kan worden spreekt voor zich. Klaar die steun was er dan ook voor Sempre. De firma Moer man Meubelen uit Hellevoetsluis stelde één van haar bestelwagens beschikbaar voor het vervoer van het slagwerk-in strumentarium en ook het gemeentebe stuur van Middelhamis liet zich niet on betuigd. Bovendien was de heer Tiggel- man met zijn echtgenote in het Music Sacrum te Arnhem aanwezig. Door om standigheden was de burgemeester, me vrouw Sleurink-Rabbinge, tot haar grote spijt verhinderd, normaal gesproken geeft ook zij altijd acte de presence bij zulke gelegenheden. Wie wel aanwezig was, was de heer Her man de Blok, directeur van Opel-dealer Garage Knöps, de grootste sponsor van Sempre. Eerder die week al stelde hij zijn showroom ter beschikking voor een repetitie, zodat dirigent Arie Stolk de klank van zijn orkest nog eens in een andere ruimte kon beluisteren. Boven dien offerde de heer De Blok toen zijn vrije avond op om de orkestleden van koffie te voorzien! Zaterdag kreeg elke muzikant, als beloning voor het mooie resultaat, door de heer De Blok een fles wijn overhandigd. Door de enorme inzet van de leden en alle steun van bovengenoemde personen, bedrijven en instanties, maar bovenal door de muzikaliteit, de deskundigheid en het enthousiasme van haar dirigent Arie Stolk, kan 'Sempre Crescendo' te rugzien op een geslaagde dag! D.V. 29 maart a.s. hoopt de Kring van Chr. zangverenigingen een concert te geven in de Ned. Herv. Kerk van Dirksland. Aan dit concert zullen meewerken de Gemengde Koren Hart en Stem o.l.v. Jan Bezuijen, Soli deo Gloria o.l.v. Martin Kalkman, Sursum Corda o.l.v. Johan van Broekhoven, Middelhamis o.l.v. Kees den Braber, Soli deo Gloria o.l.v. Paul Kieviet, Jubilate o.l.v. Hanny van Nis- pen-Franken en Com nu met Sangh o.l.v. Arie van 't Geloof. Het Mannenkoor Ju bilate Deo o.l.v. Jan Bezuijen en het Vrouwenkoor o.l.v. Peter Wessels. De organist Anton Weenink zal de orgelsolo Voluntary in D klein van J. Stanley ten gehore brengen. De koren zullen in z.g.n. koorgroepen optreden en o.a. uitvoeren Cantique de jean racine van Gabriel Fauré, Ave ve- rum van Edward Elgar, Thanks to be God van Stanley Dickson, Dank sagen wir alle Gott, Cantate Domino van H. L. Hasler, The Angel roll' the stone away van Kolvers, Paashymne van Piet Rip- pen. Lof aan de Heer van Peterson, God is mijn heil van Vulpius, Paaszang van Jellesma. Het Mannenkoor en het Vrouwenkoor zullen afzonderlijk te beluisteren zijn. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. Ter bestrijding van de kosten zal er een kollekte worden gehouden. Omlopers van Flakkee en andere wande laars opgelet: Het Rode Kruis van de afd. Middelhamis organiseert dit jaar de 3e Rode Kmis wandeldag. Deze zal gehouden worden op 20 april a.s. met routes variërend van 10, 25 en 40 km. Het is een goede georganiseerde training voor diegenen die deelnemen aan de omloop van Flakkee. Voor meer informatie of opgave kunt u bellen of faxen naar J. M. Blok, tel./fax (0187) 485006 na 18.00 uur. In een gezellige sfeer werden op 15 maart tijdens een dmk bezochte avond maar liefst 462 zakken bloed afgenomen. Vorige keer was dit aantal 392, dus een toename van liefst 70! Alle donoren har telijk dank voor de moeite en tijd, alle help(st)ers van Rode Kmis en EHBO dank voor de onmisbare hulp. Dit seizoen - 1 mei tot 1 november - wordt er in het Streekmuseum Goeree- Overflakkee een merklappenexpositie georganiseerd. Vroeger moesten meisjes al op jonge leeftijd goed met naald en draad kunnen omgaan. Zij oefenden op linnen lappen, die soms uitgroeiden tot ware kunstwerkjes: de merklappen. Deze merklappen waren vaak voorzien van diverse voorstellingen, tafereeltjes van opvoedkundige waarden, letters en spreuken. Het museum heeft in eigen collectie ver scheidene merklappen, maar het bestuur zou het bijzonder op prijs stellen om ook van particulieren merklappen te expose ren. Heeft u een of meerdere oude, bij zondere of merklappen met een fraaie voorstelling, die u wilt laten exposeren, dan kunt u contact opnemen met de sup poost van het museum, de heer E. Blok land, tel. (0187) 483778. Omdat de ruimte beperkt is, kunnen we waarschijnlijk niet alle merklappen exposeren. Het Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland hoopt D.V. zaterdag 23 maart een uitvoering te geven in de Ned. Herv. Dorpskerk te Bodegraven t.b.v. evangeli satiewerk in Gent (België) uitgaande van de Chr. Gereformeerde kerk. Medewerking aan deze avond verlenen: het Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' o.l.v. Willem-Arie den Hertog; de heer H. Bor, evangelist te Gent; Ron van Om men, orgel; Erna Klooster, solozang; Anja de Bmyn, dwarsfluit. Het belooft een mooi afwisselend programma te worden. We vertrekken met 2 bussen om 17.00 uur vanaf verenigingsgebouw 'Melishof te Melissant. Er zijn nog 20 plaatsen over in de bus. Belangstellenden kunnen zich opgeven om met ons mee te gaan viatel.nr. 602461 of 605070. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt! Tevens willen wij u er nu alvast op wij zen dat het Jongerenkoor (dat inmiddels 98 leden telt!) ook medewerking zal ver lenen aan de grote koor- en samenzang- avond die D.V. 29 juni gehouden staat te worden in de Visafslag te Stellendam. Het koor zal dan apart en gezamenlijk optreden met o.a. een groot samenge steld mannenkoor wat bestaat uit het Dirkslands Mannenkoor en het Ridder- kerks Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik. Beslist de moeite waard om nu alvast te noteren! De besturen van de Rabobanken in Oude Tonge ('Voorstraat* en 'Emmastraat') onderzoeken de mogelijkheid van een fusie. Doel van de fusie is: een optimale dienstverlening, tegen een verantwoorde prijs, aan de klant te garanderen, nu en in de toekomst. De achtergrond van dit besluit is de snel le ontwikkeling in de bankwereld en daarbuiten. Het bankbedrijf is sterk ge automatiseerd. De dienstverlening wordt intemationaler en ingewikkelder. Dat is ook te merken aan de eisen die de klant aan de bank stelt. Om daar goed op te kunnen reageren, moet een bank be schikken over specialisten. Schaalver groting - fusie tussen meerdere banken - maakt het mogelijk om deze specialis men in eigen huis aan te bieden. Vandaar deze fusieplannen, waarbij de werkgelegenheid van het personeel niet in het geding is. Het onderzoek naar de fusie is in handen van een commissie uit vertegenwoordi gers van de banken en van Rabobank Nederland. De commissie komt in de loop van 1996 met een voorstel, dat wordt voorgelegd aan de ledenvergade ringen van de banken. De leden hebben het laatste woord. Op Koninginnedag a.s. organiseert Vc Intermezzo voor de 21e maal de Omloop van Menheerse. De samenwerking met de Middenstands vereniging Middelhamis heeft ertoe ge leid, dat het parcours - met een totale lengte van 7 km. - als volgt is aangepast. Start De Staver, Langeweg oversteken, Rottenburgseweg, Molenweg, Oudeland- sedijk, Oostdijk, Nieuwstraat, Beneden Zandpad, Oostdijk Sommelsdijk, Westdijk, Oudelandsedijk (fietspad). Molenweg, Staverseweg (parallelweg/ fietspad), finish De Staver. De start van de wedstrijd staat gepland op 10.45 uur en om circa 12.00 uur begint de prestatieloop. Evenals voorgaande jaren staat de wed strijd wederom open voor rolstoel-atle ten. De wedstrijdlimiet is voor de senioren gesteld op 35 minuten en voor de overi ge deelnemers op 40 minuten. In elke kategorie (dames, junioren, se nioren, adspiranten en veteranen) zijn een aantal fraaie bekers beschikbaar ge steld. Tevens ontvangt iedere deelnemer een finishfoto en een medaille. De limiet voor de prestatieloop bedraagt 60 minuten. ledere deelnemer ontvangt een herinneringsvaantje. Nadere inlichtingen worden gaame ver strekt door Piet Bal, tel. (0187) 485571.. MIDDELHARNIS Evenals voorgaande jaren is de Jaar markt, georganiseerd door de restauratie commissie van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis weer gepland op Open Monumentendag: 14 september. In verband daarmee wordt op zaterdag 23 maart een ophaaldag georganiseerd. Alle spullen die u kwijt wilt voor de Jaarmarkt, uitgezonderd bedden, bank stellen en grote wandmeubels, zijn wel kom. U kunt de spullen zelf naar de opslag plaats brengen: de schuur van dhr. M. Bom (hoek Dorpsweg/Molenlaan). De schuur is open van 9.00 tot 11.30 uur. Als het brengen voor u onmogelijk is, kunt u één van de volgende nummers bellen:-482858, 486479, 487093 en 487124. De zendingskrans hoopt D.V. donderdag 21 maart a.s. haar verkoping te houden van de gemaakte handwerken, o.a. nacht ponnen, lakens en slopen, slabben, mouwkappen, kliederschortjes, hand- en theedoeken, Ierse theemutsen, verpleeg stersetjes voor poppemoeders, dekservet- ten, ontbijtlakens, genaaide kinderkle ding, coupons enz. Een bezoek aan onze verkoping is beslist de moeite waard. De openingstijden zijn van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 17.15 uur in het verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer' aan de Preekhillaan 3. Het bestuur 'Opoe Tona', mevr. T. Meijer-Tanis te Ouddorp, heeft gisteren de respectabele leeftijd van 100 jaar bereikt. Haar eeuwfeest werd 's middags en 's avonds, gevierd in de recreatiezaal van Verzorgingshuis 'de Vliedberg' waar mevr. Meijer sinds twaalf-en-een-half jaar naar tevredenheid woont. Ze heeft op de gehouden receptie vele handen geschud, want het zijn er velen die haar kennen en ze wordt omringd door een aanzienlijk grote familiekring, 4 van haar kindéren, 21 kleinkinderen en 25 achterkleinkinderen die oma koesteren als een kostbaar bezit. De eeuwelinge geniet nog een goede gezondheid, zij het dat haar gehoor achteruit is gegaan, al verhindert dat haar niet met graagte overal kennis van te nemen. Ze heeft be langstelling voor iedereen en ze put met scherp geheugen uit een lOO-jarige bron van ervaring. Ze huwde in 1917 met Willem Meijer, evenals zij een geboren Ouddorper en heel lang zijn ze bij elkaar mogen blijven. Zeventig jaar heeft hun huwelijksgeluk geduurd. Dhr. Meijer overleed in 1987 op 94-jarige leeftijd. Twee van haar 6 kinderen zijn ook overleden, haar jongste zoon en haar op een na oudste dochter. Oud-Ouddorper C. J. Hameeteman, onderwijzer te Mid delhamis, die vorig jaar een fotoboek over Ouddorp schreef heeft voor het verhaal daarin gebruik gemaakt van de herinneringen die mevr. Meijer voor hem had opge schreven. De receptiegangers hebben het op oma's verjaardag niet zonder gebak hoeven te stellen. Banketbakker Robin Alting, gehuwd met kleindochter Antoinette de Jong heeft een enorm grote, feestelijke taart binnengebracht waarvan iedereen heeft mogen snoepen, 't Werd gedaan in de hoop dat ook oma het nog lang moge lusten. NIEUWE TONGE Op D.V. zaterdag 23 maart zal er een zangavond worden gehouden in de Ned. Herv. kerk. Hieraan werken mee het Chr. Gem. koor 'Advendo' en het Kinderkoor 'Bid en Zing' o.l.v. Peter Wildeman en organist Michel de Wit en het Jeugdkoor 'Credo' uit Papendrecht o.l.v. Els van Tilburg en pianist Peter Wildeman. De opening en sluiting wordt verzorgd door ds. A. Belder. Deze avond begint om 19.30 uur en de toegang is vrij. De te houden kollekte is bestemd voor het doveninstituut 'Effa- tha' te Voorburg. Woensdag 27 maart is er in het Verpleeg huis De Samaritaan weer de voorjaars markt. Natuurlijk hoopt men op echte lente-zon- neschijn omdeze markt een vrolijk tintje te geven, maar ook de aanwezigheid van de diverse deelnemers zorgt voor een vrolijke en vooral afwisselende ambian ce. Bij de voorjaarsmarkt ligt de nadruk vooral op de kreativiteit van de deelne mers. Niet alleen de verkoop is belangrijk maar ook de demonstraties zullen zeker weer mensen enthousiast maken om te kopen of om zelf een hobby te gaan zoeken. Di verse kado-artikelen zijn te koop, kleine prijsjes voor originele kadootjes. Veel artikelen door bewoners van De Sa maritaan gemaakt, maar ook spullen die door enthousiaste hobbyisten zijn ge maakt zorgen voor een kleurrijk geheel. De voorjaarsmarkt wordt gehouden in de rekreatiezaal van 14.00 tot 16.30 uur. Een ieder is van harte welkom! MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Ridderkerk-Slikkerveer. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Nijkerk. In Middelhamis: A.s. zaterdag, D.V. 23 maart, is het dan eindelijk zover: de sponsorloop voor het project 'Kanaan in India', georganiseerd door het Gezamenlijk Hervormd Jeugdwerk Goeree-Over- flakkee, zal van start gaan. Het par cours is bekend: De start/finish en de markt zijn te vinden op het grasveld aan de Edison in Middelhamis. Van daar wordt gelopen over het fietspad langs de Oosthavendijk en over het terrein van Hernesseroord weer terug naar de Edison. De opzet is dit jaar kleinschaliger dan anders, maar het zal er zeker niet minder leuk om wor den. Veel gemeentes zijn zelf actief voor dit prachtige HGJBAVoord en Daad-project. Prima toch! Toch zul len kinderen uit Ooltgensplaat, Den Bommel, Stad a/h Haringvliet, Middel- harnis en Sommelsdijk meelopen. Wat staat er deze middag op het program ma? START Om 13.30 uur is de start van de sponsor loop. Willen de kinderen uit Middelhar- nis en Sommelsdijk zorgen dat ze om uiterlijk 13.00 uur aanwezig zijn. Bij aankomst meld je je even bij de adminis tratie. Vanaf 13.30 uur kan iedereen aan de slag tot ongeveer 16.30 uur om zoveel moge lijk kilometers te lopen. DIRKSLAND Morgen, woensdagavond 20 maart, zal in het Verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente in Dirksland een bijeenkomst wordt gehouden voor werk(st)ers in de gezondheidszorg. De heer H. van Groningen, hulpverlener bij 'De Vluchtheuvel', hoopt dan een lezing te houden over 'Luisteren naar el kaar'. Ook belangstellenden zijn hartelijk wel kom! Aanvang 19.30 uur. MARKT We willen iedereen van harte uitnodigen om onze kinderen aan te komen moedi gen. Ook bent u de gehele middag har telijk welkom op de markt, waar vele ac tiviteiten te doen zijn, maar vooral: waar men elkaar kan ontmoeten. De HGJB is aanwezig, om u te vertellen over al het werk wat zij doen, en zeker over het project, u vindt er boeken en CD's. De creaclub van de Restauratie commissie uit Middelhamis is er, met vele zelfgemaakte spullen, waarvan de opbrengst voor het project bestemd is. Er is koffie en fris met cake, tosti's en na tuurlijk een snoepkraam. Verder zijn er een heel aantal leuke spelen: schieten, sjoelen. Rad van Avontuur enz. AFST.TTTTTNG Om ongeveer vijf uur zal de opbrengst van de actie bekend zijn. Deze zal dan symbolisch overhandigd worden aan de HGJB. Verder zullen dan de verschillen de prijzen bekend gemaakt worden en vooral natuurlijk de wisselbeker. Het be looft dit jaar een zeer een spannende strijd te worden met recordbedragen. We, en zeker de kinderen, rekenen op uw steun en hopen u op 23 maart te kunnen begroeten. Elders in deze krant is het bericht opge nomen over het presentatieconcert van leerlingen van de Hafa-opleidingen van 'de Hoop' en 'Sempre Crescendo'. Dat concert begint a.s. zaterdag om 14.00 uur in de 'Notenkraker' te Middel hamis, Juliana van Stolberglaan 17. VOOR BEELD EN GELUID FOTO vioco - iTUMO - RvoirrAOE rarooRAnE ^^3 ^^QR^^ OtXKKMP- WtêMimt 35 - TaMbon 10187} UieiS Fêx 683734 -Printihop-Hogiaoom172~Taltifoonf)1i1)4e2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1