Wildbeheereenheid aan de grote schoonmaait LITIE Restauratie molen Herkingen AMGO '96 tekent zich af Touwtrekken de groene te Ouddorp; Oase won Perfect Driving Competitie Naamgeving muziekschool 12 en 13 juli in Den Bommel EHBO-selectiewedstrijd Startle fase Dierenopvang Goeree-Overflakkee Telefax (0187) 651887 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteun A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14^0 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 16 maart a.s. houdt de wildbeheereenheid (WBE) 'De Stelle en Ouddorp' een actie om de terreinen die vallen binnen haar werkgebied te ontdoen van zwerf afval. Deze actie wordt gevoerd in het kader van de Nationale Natuur Schoonmaakdag - een initiatief van de Koninklijke Nederlandse Jagers Vereniging (KNJV) met de Stich ting Nederland Schoon - en heeft als motto 'De Natuur hou je natuurlijk schoon'. De WBE heeft haar leden uitgenodigd om aan deze actie mee te werken en inmid dels hebben zich 25 vrijwilligers bij de coördinator Nelleke Wuite aangemeld. De Nationale Schoonmaakdag is een lan delijke actie die de KNJV jaarlijks orga niseert. In de loop der jaren is deze dag uitgegroeid tot een activiteit waaraan een groot deel van de ruim 400 WBE's en enkele duizenden mensen deelnemen. Met vereende krachten wordt zo elk jaar duizenden kubieke meters zwerfvuil uit de natuur verwijderd. Aan een opge ruimd terrein kan een positieve waarde worden toegekend. Immers in een scho ne omgeving zullen mensen eerder geneigd zijn hun eigen bijdrage te leve ren aan het schoonhouden van het ter rein. Jagers verenigd in wildbeheereenheden leveren een belangrijke bijdrage aan het behouden en verbeteren van de ecologi sche kwaliteit van het leefgebied van wild. Het jachtbedrijf en de daarin samenwerkende WBE's vormen zo een fijnmazig netwerk ter uitvoering van een natuurzorgsysteem dat niet wordt gedra gen door dure subsidies, maar door men sen die zelf betrokken zijn bij hun gebied. De actie die nu wordt uitgevoerd is ken merkend voor de verantwoordelijkheid die de deelnemers aan het jachtbedrijf kennen voor de zorg en het beheer van de natuurwaarden. En juist de jagers die zoveel tijd in hun veld doorbrengen ken nen de plaatsen waar zwerfvuil ligt en ervaren de ergernis van vervuilde natuur. Naast deze opruimactie is de WBE in het voorjaar ook actief met het onderhouden van kleine landschapselementen door het snoeien en planten van bomen en strui ken. WBE's zijn samenwerkingsverbanden van lokale jachthouders die gezamenlijk zorgen voor een planmatig wildbeheer. De WBE 'De Stelle en Ouddorp' heeft als werkgebied de gronden gelegen bin nen de gemeente Goedereede en een Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakl(ee POLITIE 24-UURS TELEFOON: *\oolll (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak woningen In de nacht van 4 op 5 maart werd er ingebroken in een woning te Nieuwe Tonge. Meegenomen werden o.a. een stereotoren, een pc en een bandrecorder. Op 6 maart werd ingebroken in een woning te Sommelsdijk. Meegenomen werd o.a. twee armbanden, Nederlands geld en cheques. Op 7 maart werd ingeslopen in twee woningen te Sommelsdijk. Er werd ver volgens geld meegenomen. Op 8 maart werd er ingebroken in een woning aan de Jan Steenlaan in Middel hamis. Uit de woning werd o.a. een com puter, geld en sieraden gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Visstroperij Nu het voorjaar er aankomt worden de stropers weer aktief. Op 8 maart werd er in het Zuiderdiep gedregd. Hierbij werd een staand net aangetroffen van 25 meter lang. De in het net verstrikte vissen (baarzen en karpers) zijn teruggezet. Extra kerkdienst Geref. Gemeenten MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. G. J. Eaan van Lisse. gedeelte van de gemeente Dirksland. De oppervlakte bedraagt 7000 ha en de WBE heeft 100 leden en begunstigers. De WBE heeft nog onlangs haar 12% jarig jubileum gevierd met de aanbieding van het wildbeheerplan over de periode 1996-2001 aan burgemeester Sinke van Goedereede. De schoonmaakdag zal op zaterdag 16 maart om 8.30 uur bij café De Bonte Koe in Ouddorp door wethouder L. Vis ser worden gestart. Het waterschap Goe- ree-Overflakkee, de gemeente Goede reede en Staatsbosbeheer hebben hun medewerking verleend door materiaal en handschoenen beschikbaar te stellen. Nadere informatie over dit persbericht en de Nationale Schoonmaakdag kunt u verkrijgen bij de organisator van deze dag: Nelleke Wuite, Stenenbaak 8, Ouddorp, tel. (0187) 683799. Vandaag, dinsdag 12 maart, is om 10.00 uur het startsein gegeven voor de tweede fase van de restauratie van de korenmolen 'de Dankbaarheid' te Herkingen. Deze molen uit 1842 is te vinden aan de Molendijk te Herkingen. De Dankbaar heid maalde tot 1960 en verwisselde van eigenaar. De molen werd ontdaan van het maalwerk en werd zomerwoning. Herkingens trots van weleer werd geluk kig niet afgebroken en ging niet teloor, maar ging als molen toch verkommeren. In 1990 kwam de Dankbaarheid in eigen dom bij de Stichting tot behoud der Mo lens op Goeree-Overflakkee. Deze stich ting wordt kortweg Molenstichting Goe ree-Overflakkee genoemd. Met de aan-koop van de molen was in totaal ƒ97.000 gemoeid. Van de provin cie, het Prins Bernhardfonds en de gemeente werden hiervoor subsidiegel den ontvangen. De eerste fase van het herstel van het metselwerk en stucwerk van de romp en het herstel van de vloeren is door aanne mersbedrijf Dijkers en Pijl uit Middel hamis naar alle tevredenheid uitgevoerd. De kosten van deze eerste fase hebben ƒ225.000 bedragen. Nu volgt de tweede fase, het draaivaar- digmaken van de molen, nl.: - De wieken zullen worden uitgenomen. - De kap zal worden gedemonteerd. - Op de werkplaats zullen de kaponderdelen worden gerestaureerd. - Daarna kan de kap weer worden gemonteerd en de wieken worden gestoken. - En het geheel zal weer draaivaardig worden gemaakt. De kosten van deze werkzaamheden zijn begroot op 200.000. De werkzaamheden zullen worden uitge voerd door molenmakerij Herrewijnen uit Spijkenisse. De totale kosten van de eerste en de tweede fase bedragen totaal 450.000. Tot begin 1996 waren de volgende subsi die-toezeggingen binnen: Rijkssubsidieƒl8h000 Provincie105.000 Prins Bernhardfonds20.000 Totaal.....ƒ305.000 Het tekort voor de tweede fase was 120.000, maar gelukkig hebben wij van de provincie nog een extra impuls-subsi die ontvangen van groot ƒ48.000. Wij zijn de provincie daar heel erkentelijk voor. Hierdoor hebben wij een aanvang kun nen maken met deze tweede fase van de restauratie. Voor het overige tekort proberen wij nog gelden binnen te krijgen. Indien u een gift wilt overmaken voor deze restauratie, dan is deze van harte welkom op bankrekening 30.89.07.582 bij de Rabobank te Den Bommel. Molenstichting Goeree-Overflakkee, p/a Pr. Marijkestraat 15, 3241 VJ Middel hamis, tel. (187) 484765. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal uit winkel Door de eigenaar van een woninginrich ting te Ouddorp werd op 4 maart aangif te gedaan van diefstal van een aantal tafelkleedjes ter waarde van 800,-. Aanrijding met letsel Op 5 maart kwam op een bochtig gedeel te van de Dijkstelweg te Ouddorp een automobiliste in botsing met een land- bouwtractor met aanhangwagen. Zij werd met hoofdletsel overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Duinbrand Op vrijdagmorgen 8 maart ontstond er brand in de duinen bij Ouddorp. Twee twaalfjarige jongens, afkomstig uit Am sterdam, waren met vuurwerk in de dui nen aan het spelen. Hierdoor ontstond brand. De brandweer van Ouddorp bluste de brand. In totaal is er ongeveer 1200 vierkante meter duingras verbrand. GEMEENTE OOSTFLAKKEE op 4 maart werd door een inwoner van Oude Tonge melding gedaan van het feit dat een personeelslid onderweg had gemerkt dat de auto een vreemd rijge drag vertoonde. Bij controle bleek dat alle wielbouten van de auto ongeveer voor de helft waren losgedraaid! Inbraak woningen Op 6 maart werd ingebroken in twee woningen te Oude Tonge. Meegenomen werd in het ene geval een portemonnee, geld, pasjes, sigaretten, sleutels, boorma chine; in het andere geval een videore corder, portemonnee, geld, cassetterecor der, telefoon en sleutels. De winnaar van de Perfect Driving Competition, zaterdag op de beurs in Middelharnis gehouden, is geworden Peter Hoendervangers. De heer J. van der Mast, voorzitter van de projectgroep verkeersveiligheid Goe ree-Overflakkee, overhandigde hem de eerste prijs, een lang weekend Port Zé- lande. De Perfect Driving. Competition werd af gelopen zaterdag gehouden tijdens de Voorjaarsbeurs in Middelharnis. Het doel van de competitie is het veilig en zuinig rijden door jongeren te verbete ren. Een selectie van 30 jongeren tussen de 18 en 25 jaar werd gemaakt door de vereniging van Rijschoolhouders Goe ree-Overflakkee. De onderdelen van de competitie waren een test op verkeersregelkennis, een test op kennis van zuinig rijden, het afleggen van een behendigheidsparcours en het maken van een rijproef op de openbare weg met een rij-instructeur. Door de rij- instracteur werd gekeken naar het ver keersgedrag. Naast het veilig rijden ging het ook om zuinig rijden. Als je veilig rijdt is dat ook zuinig. De Perfect Driving Competition is een landelijke competitie mei een aantal voor rondes. De 5 besten van de voorronde in Middelhamis gaan door naar de landelij ke finale, die eind dit jaar wordt gehou den. Wie bedenkt er een naam voor de nieuw opgerichte muziekschool in de gemeente Goedereede. Voor de meest originele naam geven wij een prijs van 25,- weg. U kunt de verzonnen naam met uw eigen naam, adres en telefoonnummer opsturen naar: Hans Bechtum, Blauwe Distelstraat 13, 3252 LA Goedereede; of Rianne Breen, Dijkstelweg 10, 3253 TB Ouddorp. Reactes graag vóór 31 maart a.s. Vermist te Ouddorp POES. Rood met witte pootjes. Draagt een rood/blauw vlooienbandje. Klein kopje. Vermist te Sommelsdijk KATER. 8 a 9 maanden oud. Kleur cypers/zwart-wit-grijs. Niet gecastreerd. Vanaf de kin tot de borst een wit stuk. Kleurscheiding op de neus grijs/wit. Gevonden te Den Bommel LAPJESPOES, nog niet oud. Gistermiddag werd in het Gemeentekantoor te Oude Tonge een convenant tussen de betrokken partijen getekend. Zittend v.l.n.r. dhr. Mast, dhr. de Wit. Staand v.l.n.r. dhr. Nijssen, dir. Den Hertog en dhr. J. P. Kastelein. Later, als Jan Nijssen ooit z'n kleinkinderen op schoot neemt zal opa ze willen vertellen over de prachtige agrari sche manifestatie die zomer '96 in Den Bommel gehouden werd. Zó attractief moet de AMGO (Agrarische Manifes tatie Goeree-Overflakkee) worden „dat we er later met ple zier op terug kunnen kijken", zo heeft dhr. Nijssen gister middag ais voorz. van de Stichting AMGO vooruit gezien op de manifestatie die op 12 en 13 juli in Den Bommel gehouden staat te worden. Daar is al veel voorbereidend werk voor ver richt. Anco Mast te Den Bommel stelt z'n bedrijfsaccomodatie op het Bosland te Den Bommel beschikbaar, sponsors zijn aange trokken van wie de Rabo-organisatie de hoofdsponsor zal zijn, tal van deelnemers hebben zich al gemeld en het lijkt dat ook op de gemeenten gerekend zal mogen wor den. Burgemeester Van Pelt van Oostflakkee heeft er gistermiddag als bestuurder z'n grote sympathie over betuigd, wetend dat de manifesta tie, nu al, heel breed gedragen wordt. De Commissaris van de Koningin, mevr. Leemhuis-Stout waardeert het zozeer, temeer omdat de idee tot de manifestatie uit de bevolking voortkomt, dat ze heeft toegezegd de officiële openstelling voor haar rekening te willen nemen. Het Stichtingsbestuur telt, op volle sterkte, 8 personen die zich met overtuiging in willen zetten voor een mogelijkheid de agrarische sector eindelijk weer eens te promoten en die be langstelling te geven die het dubbel en dik verdient, 't Laatst werd dat in de zestiger jaren gedaan, toen de FLUZI tentoon stelling in Middelhamis werd gehouden die door zo'n dertig duizend belangstellenden is bezocht. Deugd doet het ook Rabodirecteur Den Hertog dat de agrari sche sector weer eens van zich laat horen: „het is het helemaal waard", vindt ook hij. En Koos de Wit, voorz. van de WLTO afd. Goeree- Overflakkee. Hij is méér dan voorstander en pro motor, want de sector geeft honderden gezin nen op Goeree-Overflakkee een bestaan en zorgt bovendien voor een prachtig landschap. Het verdriet hem zeer dat de landbouw ook om dat laatste nog te weinig wordt gewaar deerd, maar een manifestatie zoals gehouden wordt kan het imago wellicht ten goede komen. De consument die het maar gewoon vindt dat de winkels voi liggen en er volop agrarische producten te verkrijgen zijn kan zich dan van alle inspanningen op de hoogte stellen en het er wellicht mee eens worden dat de 'milieuclubs' en de politiek het de agrariërs wel eens erg lastig maken terwijl de partijen eikaars bondgenoten zouden moeten zijn. De manifestatie zal een indruk geven van het werk van de een zowel als van de ander, letterlijk alle disciplines zullen verte genwoordigd zijn. Vrijdag 12 juli is er een veekeuring en zaterdags wordt een concours-hippique gehouden, voor elk wat wils, derhalve. Afgelopen zaterdag werd in de sport hal Dorpstienden te Ouddorp het laat ste mattentoernooi van het wintersei zoen 1995-1996 gehouden. Dit werd georganiseerd door t.t.c. de Goereese Vissers. De inzet van dit toernooi was de Maaskant-Shipyard wisselbeker. Er hadden zich 13 teams ingeschreven. Vanwege het grote aantal inschrijvingen had de organisatie besloten het toernooi anders op te zetten. Er werd in twee pou les getrokken. Poule A had 7 ploegen en poule B 6 ploegen. Na het afwerken van de poules gingen de ploegen die op de plaatsen 1 en 2 van de poule geëindigd waren over naar de kruisfinales. Buiten de kruisfinale om streden de in de poules gelijk geëindigde ploegen nog tegen elkaar ter bepaling van de defini tieve eindstand. Dat betekende dat ploe gen van nagenoeg gelijke sterkte elkaar aan het touw ontmoeten. Bij de trek tus sen de Goereese Vissers II en de Domme Krachten, die in het voordeel van de Goereese Vissers II beslist werd, was de spanning dan ook te snijden. Dat gold zeker niet minder voor de trek tussen de Brutekracht (Bruinisse) en Urk waarbij Urk op 2 cm na een trek won maar de Brutekracht het toch presteerde om de ploeg van Urk naar zich toe te trekken en zo de punten te incasseren. In de kruisfinales ging de strijd tussen de ploegen van Akershoek, Groene Oase, 't Hoekje en Streefkerk. Dat waren de ploegen die dan ook gingen strijden om de eerste 4 plaatsen van het toernooi. Na een viertal partijen van twee trekken was het duidelijk dat de Groene Oase zich een jaar lang houder van de wisselbeker mag noemen. Naast het touwtrekken werd er deze mid dag ook aandacht besteed aan het Rode Kruis afdeling Ouddorp. Er werd onder andere een verloting gehouden en er werd vis verkocht. Dit daar de afdeling bij ieder touwtrektoemooi op basis van vrijwilligheid aanwezig is voor eventuele hulpverlening. De opbrengst van de acti viteiten was ruim 1.200,00 en werd tij dens de feestavond overiiandigd aan de vertegenwoordiger van de colonne. De uitslag van het touwtrektoemooi is als volgt: POULE A 7 de Lamme Hand 6 Goereese Vissers II 5 Maffia 4 Goereese Vissers I 3 Brutekracht 2 't Hoekje 1 Groene Oase POULE B 6 Domme Krachten 5 Schellingtrekkers 4 Ouddorp 3 Urk 2 Streefkerk 1 Akershoek Zaterdag 16 maart 1996 worden in de Dorpstienden te Ouddorp de jaarlijkse selectiewedstrijden gehouden van EHBO Nederland, regio Goeree-Overflakkee. Deze middag zullen om 14.00 uur de eerste slachtoffers geholpen worden door de hulpverleners. De slachtoffers zijn leden van de Lotus-vereniging Goeree- Over-flakkee. De hulpverleners zijn leden van onze eilandelijke EHBO-ver- enigingen. U bent allen van harte welkom om naar de prestaties te komen kijken en het kost u niets. Graag tot ziens zaterdag 16 maart a.s. in de Dorpstienden, Definitieve einduitslag: 13 de Lamme Hand 12 Domme Krachten 11 Goereese Vissers II 10 Schellingtrekkers 9 Maffia 8 Ouddorp 7 Goereese Vissers I 6 Urk 5 Brute Kracht 4 Streefkerk 3 't Hoekje 2 Akershoek 1 Groene Oase VOOR BEELD EN GELUID raro vioio - STinio - wpoKTAOc - lOTOOiunc E^9^^^^^^ a CZ1!=3 C=l fi187) 0816121 nu 683734 - AMatop - HcgtcDom f 72 - r«MMn (Df f l> «2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1