De Nieuwe Beetle van Volkswagen Oproep nieuwe bloeddonoren groot succes Wetjes en Weetjes Visser Visser Jeugd Triathlon Voorlichtingsavond over pleegzoi^ Weet u het nog? PREDIKBEURTEN MAN blusvoertuig voor Den Bommel? Demonstratie koersbal Nieuwe J. Henry Dunant Winterse maaltijd in Oude Tonge Ir. L. van der Waal voor SGP-jongeren wm Peter Zwaan exposeert in het I.A.C. Concert Doopsgezinde Kerk Ouddorp SCHENKEN: BRUTO OF NETTO? KINDEROPVANG AUTOKOSTENBIJTELLING VAN 24% KAN DISCRIMINATOIR ZIJN Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 8 MAART 1996 Een combinatie van technologie en emoties LEUSDEN - Tvjdens de a.s. Automo- bielsalon in Geneve toont Volkswagen de Nieuwe Beetle. Deze auto is een ver dere technische ontwikkeling van het studiemodel Concept 1 dat op de Tokyo Motor Show in oktober 1995 aan het publiek werd voorgesteld. Onder het progressieve en tegelijkertijd vertrouwde silhouet bevindt zich moder ne technologie. De belangrijkste kenmer ken van de Nieuwe Beetle in Geneve zijn: optimale veiligheid (airbags voor bestuurder en passagier, zelfs zij-air- bags), geavanceerde aandrijftechniek en een krachtige en tegelijk extreem zuinige TDI-motor, gecombineerd met syncro- aandrijving. Als motorversies zullen moderne, dwars ingebouwde lijnmotoren worden ingezet. De in Geneve getoonde Nieuwe Beetle beschikt over een zeer zuinige 1,9 1 TDI motor met een vermogen van 81 kW (110 pk). Daarnaast zijn ook twee ver- bruiksgunstige benzinemotoren gepland. Dat de Nieuwe Beetle geen kleine auto is bewijzen de afmetingen. De auto is 4,06 meter lang, 1,51 meter hoog en 1,73 meter breed. De wielbasis bedraagt 2,51 meter. Door deze afmetingen ontstaat er in het interieur veel ruimte. De via de grote achterklep toegankelijke kofferruimte kan vergroot worden door het omklap pen van de rugleuningen van de achter bank. Hierdoor is er volop ruimte voor sport- en vrijetijdsattributen. Vanzelfsprekend voldoet de Nieuwe Beetle aan alle veiligheidsnormen met betrekking tot botsproeven en beschikt de auto over airbags voor bestuurder en passagier, zij-airbags en een antiblokker- systeem. Het interieur van de in Geneve getoonde auto is uitgevoerd met een felle grijs- gele stof/leercombinatie die plezier en comfort uitstraalt. De instrumenten zijn geconcentreerd op essentiële functies; dit In de raadsvergadering van volgende week donderdagavond zal ter gemeentebestuur van Oostflakkee worden voorgesteld een krediet van 325.000 gulden beschikbaar ie stellen voor de aanschaf van een nieuw blusvoertuig voor de brandweer van Den Bommel. De wagen die daar tot dusver in gebruik is, dateert van maart 1980, is afgeschreven en daadwerkelijk aan vervanging toe. Een werkgroep die zich vanaf vorig jaar januari heeft georiënteerd op de markt van brandweervoertuigen en daarbij lette op prijs, kwaliteit, betrouwbaarheid en duurzaamheid, heeft zijn voorkeur laten vallen op een MAN voertuig met een Ziegier opbouw. In de toe lichting op het voorstel wijst het college erop dat de brandweerzorg deel uitmaakt van de kerntakendiscussie die momenteel wordt gevoerd. Zou daaruit blijken dat de voorkeur wordt gegeven aan één centrale uitrukplaats of het samengaan met andere korpsen, dan kan het aan te kopen voertuig alsnog naar deze plaats worden verhuisd. In opdracht van de Hulpverleningsdienst Rotterdam-Rijnmond wordt, door het bureau Save, ook in de gemeente Oostflakkee een onderzoek uitgevoerd naar het niveau van brandweerzorg. Daarover vindt binnen de regio een discussie plaats. Zou uit dit onder zoek blijken dat tot opheffing, c.q. samen voeging van een korps zal moeten worden overgegaan, dan kan het nieuwe blusvoer tuig daarbij betrokken worden. Derhalve wordt tot aanschaf van de nieuwe wagen 325.000,- voorgesteld. De levertijd bedraagt ca één jaar. principe moet de bestuurder ontlasten. Een groot rond instrument informeert over snelheid, motortemperatuur en brandstofvoorraad. De tankinhoud be draagt circa 55 liter en maakt zo een grote actieradius mogelijk. De radio is in het midden van het dashboard geplaatst. De in Geneve gepresenteerde Nieuwe Beetle onderscheidt zich van het studie model in Tokyo. Ten eerste door de bij zondere kleur - cybergreen pareleffect - en ten tweede door een glazen schuifdak van het Porsche Targa-systeem. Door een doordachte techniek verdwijnt het brede glazen dak bij het openen in de achterkant van de auto, onder de grote achterruit. Een stoffen rolgordijn voor komt direct invallende zonnestraling bij een gesloten dak. De positieve reacties, ideeën en wensen van klanten en pers neemt Volkswagen mee in de ontwikkeling. Het enthousias me voor deze auto bevestigt de juistheid van de beslissing van Volkswagen om de De Stichting Welzijnswerk voor Oude ren 'Oostflakkee' (SWOO) organiseert op woensdag 13 maart een demonstratie KOERSBAL voor 55-plussers. Deze zal gehouden worden in 't Centrum, Van Weelstraat 10, aanvang 10.00 uur. Tijdens deze demonstratie kunt u ken nismaken met koersbal, maar dat ver plicht u tot niets. Wij bieden u een gezel lige morgen, waar we met z'n allen gaan koersballen. In Oude Tonge wordt iedere vrijdagmor gen koersbal gespeeld en een aantal leden van die groep zal tijdens de de monstratie aanwezig zijn. Bij voldoende belangstelling is de moge lijkheid aanwezig ook een koersbalgroep in Ooitgensplaat van start te laten gaan. De Bonsaïvercniging 'Rozenburg' start in april weer een beginnerscursus. Inlich tingen bij mevr. Ida v. d. Linden, Achter dorp 34, Rhoon, tel. (010) 5017545. Kwismiddag in Ooitgensplaat De Plaatselijke Commissie van de SWOO in Ooitgensplaat organiseert op donderdag 14 maart een kwismiddag voor 55-plussers in 't Centrum, Van Weelstraat 10. Aanvang 13.30 uur, kos ten 1,50. Het wordt een leuke middag met vele vragen waarop u het antwoord gaat geven. Vergeet u niet een pen mee te brengen? Alle 55-plussers van Ooitgensplaat zijn van harte welkom. In het International Art Centre aan de Ring te Middelhamis exposeert van 15 maart tot 15 april Peter Zwaan schilderij en, reliëfs en grafiek. De opening waar bij de kunstenaar aanwezig zal zijn vindt plaats a.s. vrijdag 15 maart om 20.00 uur in de Galerie. OUDE TONGE/OOLTGENSPLAAT De huis-aan-huis-oproep enkele weken geleden door het District Goeree-Overflakkee van het Ned. Rode Kruis voor meer bloeddono ren is een groot succes geworden. Jl. dinsdag 5 maart 1996 melden zich bij de Bloedtransfusiedienst alleen al van Oude Tonge 60 nieu we donoren en te Ooitgensplaat 50 nieuwe bloedgevers. Daartegen over staat dat er ook minder 'vaste klanten' verstek lieten gaan. Totaal 425 flessen bloed Te Oude Tonge verschenen jl. dinsdag 232 personen om bloed af te staan. In maart en september vorig jaar werden respectievelijk 200 en 169 eenheden af genomen. Te Ooitgensplaat gaven jl. dinsdag 193 donoren gehoor aan de oproep. In 1995 kwamen in maart 169 personen en in september 154 donoren bloed afstaan. Totaal in beide dorpen verschenen dit jaar 425 personen; vorig jaar maart 369 en in september 323 bloedgevers. In aan merking nemende de 110 nieuwe aan meldingen bleef de opkomst belangrijk achter dan in maart vorig jaar. Het aantal in september 1995 (323) werd door de nieuwe aanmeldingen dit jaar belangrijk verbeterd en zorgde voor een goede re sultaat. De besturen van de afdelingen Oude Tonge en Ooitgensplaat van het Ned. Rode Kruis e.o. zijn dankbaar voor het prachtig geheel en voor de vlotte mede werking. Mede namens het Centraal La boratorium van de Bloedtransfusiedienst van het Ned. Rode Kruis (CLB) bedan ken zij allen, medewerkers(sters) en de donoren voor het bereikte resultaat. De volgende bloedafname te Oude Tonge en Ooitgensplaat is vastgesteld op woensdag 18 september 1996. nieuwe Beetle nog voor de eeuwwisse ling in serieproduktie te nemen. De bedoeling bij de verdere ontwikke ling van de auto is om droom en werke lijkheid zo goed mogelijk met elkaar in harmonie te brengen. De ingenieurs stonden voor een veel- vouid van technische uitdagingen die de bijzondere vorm van het eerste studie model met zich meebracht. Toch is het gelukt de authentieke lijn te behouden en ook toekomstige eisen met betrekking tot veiligheid en milieubespanng te verwer ken. Stuk voor stuk zaken die aan de ty pische functionaliteit van het merk be antwoorden. De cW-waarden liggen on danks het unieke en karakteristieke de sign duidelijk onder de norm van 0,40. Het design en nu ook de internationale naam Nieuwe Beetle, roepen herinnerin gen op aan de Volkswagen Kever, die voor vele generaties het symbool is van individuele mobiliteit. De Nieuwe Beetle demonstreert de levensfilosofie van de toekomstige eigenaars: onconventioneel, onbezorgd, jeugdig en emotioneel. De wervingscampagne voor pleeg ouders 'Geef geen geld geef een thuis', is een succes. In Spijkenisse en omgeving hebben het afgelopen jaar meer dan 150 mensen het gra tis 06-informatienummer gebeld of de bon uit de folder opgestuurd. Voor hen en iedereen die meer wil weten over pleegzorg organiseert het Centrum voor Pleegzorg een voorlichtingsavond op dinsdag 26 maart 1996 in het multifunctionele centrum 'De Akkers' te Spijke nisse. Voor meer informatie en aanmeldingen voor deze avond kunnen mensen, dage lijks tussen 13.00 en 17.00 uur, bellen. Het gratis telefoonnummer is 06- 0223432. Pleeggezinnen bieden onderdak aan kin deren en jongeren in de leeftijd van O tot 18 jaar. Door problemen thuis kunnen zij voor korte of langere tijd niet bij hun ouders wonen. De opvang in een pleeg gezin biedt hen de aandacht en de zorg die ze nodig hebben. Er zijn pleegouders nodig voor langduri ge opvang, maar ook voor de vakantiepe riodes en voor de weekenden. Voor kin deren in crisissituaties en voor gehandi capte kinderen. Niet alleen gezinnen kunnen pleegouder worden, maar ook al leenstaanden en samenwonenden. Voor 46 kinderen uit de regio Spijke nisse werd in 1995 een pleeggezin ge zocht. Uiteindelijk zijn er 26 kinderen in een gezin geplaatst. Voor 10 kinderen zoeken wij nog steeds een geschikt ge zin. Om mensen de gelegenheid en de tijd te geven om de afweging te maken pleeg ouder te kunnen en willen worden, heb ben wij verschillende voorbereidingspro gramma's. Hier vertellen wij meer over op de voorlichtingsavond. Morgenavond vindt in de Remonstrantse Kerk te Sommelsdijk een concert plaats met werken van Attaingnant tot Küchler. Ook van Bach en Handel staan vocale en instrumentale composities op het pro gramma. Uitvoerenden zijn negen leer lingen uit Atheneum-6 van de 'Prins Maurits'. Voor uitgebreider informatie verwijzen we naar het Eilanden Nieuws van vorige week vrijdag. Wij heten u nogmaals har telijk welkom! Aanvang 20.00 uur. Het Ned. Rode Kruis heeft haar nieuwe yakantieschip de J. Henry Dunant in ge bruik genomen. Het prachtige nieuwe schip kan worden bezocht a.s. dinsdag, woensdag en donderdag, wanneer het in de Rotterdamse Parkhaven ligt, tegen over de Euromast. De toegangsuren zijn als volgt: dinsdag van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Woensdag van 10 tot 12 uur, van 13 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur en donderdag van 10 tot 12 uur. In de Doopsgezinde Kerk te Ouddorp zal vrijdag 15 maart 'Doopsgezinde muziek uit de 16e en 17e eeuw' te beluisteren zijn wanneer daar om 20.15 uur het Utrechts muziekgezelschap Camerata Trajectina musiceert. Het programma voor de muziekavond draagt als titel 'Genade ende Vrede', wat herinnert aan de groet die vele doopsge zinde martelaars - in de 16e eeuw - van uit de gevangenis aan familie en vrien den richtten. Ze werden om hun 'dwalingen' als mis dadigers terechtgesteld, maar de schrif tuurlijke 'liedekens' werden tot op de brandstapel gezongen. Wie het concert bezoekt betaalt als vol wassene 7,50, studenten en 65-plus- sers 5,-. Kinderen tot 16 jaar vrij en tree. Op dinsdag 12 maart a.s. wordt in het Infocentrum te Oude Tonge de laatste winterse maaltijd van dit seizoen gehou den. Op het menu staat andijviestamppot met een bal gehakt en natuuriijk het nu overbekende lekkere toetje. Kosten ƒ6,-, aanvang 12.00 uur. Wilt u wel opgeven aan de SWOO dat u mee komt eten. Tel. 641344! Zondag 10 maart 1996 Vierde Lijdenszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. L. Schouten, Vierhou ten en 18.30 uur kand. M. Aleman, Doornspijk. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. M. Aleman en 18.30 uur kand. L. Schouten - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur ds. L. Kruger - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (Biddag voor gewas, arbeid en visserij) 9.00 en 10.45 uur ds. J. C. den Toom en 18.30 uur ds. T. Cammeraat, Krab- bendiike. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. van Wattum, Oud-Beijerland en 18.30 uur ds. J. Koster. Woensdag 13 maart (bid stond) 19.00 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. H. W. Riphagen (Ikazia Ziekenhuis) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. D. J. Cuperus, Nieuwerkerk - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius (doop- dienst) - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur drs. G. van Dijk, Leiden. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. V. d. Waal en 17.00 uur ds. J. M. Wil schut - Ger. Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. M. de Vries - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur br. H. ten Voorde. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok, Kootwijkerbroek. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. E. de Mots, Putten en 18.00 uur ds. J. Maas, Oud-Beijeriand - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out en 18.00 uur ds. J. C. de Moor, Wad- dinxveen. Woensdag 13 maart (bid stond) 19.00 uur ds. A. S. Rienstra, Scheveningen. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.30 uur ds. H. Out. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. W. A. Boer en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. {bid stond voor gewas en arbeid) 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegra ven. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. ZbZen. VrZTèn ondemerpen kmnen door de lezers m,rden aanse- dragen bij de redactie. Schenkingsrecht geldt voor de ontvanger over het ^oHe bedrag van d schenking U kunt echter ook bij de scheijkmg bepalen dat d^ze vnjis van recht. De schenker neemt dan de verschuldigde schenkmgsrechten voor zijn rekening. Beide varianten leiden tot verschillende netto-uitkomsten. Een voorbeeld Stel u heeft 100.000,- beschikbaar om te schenken aan uw neef. Wat is de meest voordelige manier om dit te doen? Er zijn twee manieren: j. a. U schenkt 100.000,- en uw neef betaalt het schenkingsrecht, b. U schenkt een lager bedrag vrij van recht en u neemt het schenkingsrecht voor uw rekening Ad a. Bruto schenken U schenkt 100.000,- aan uw neef op de "normale" manier. Het hierover verschuldigde schenkingsrecht bedraagt 44.522,-. De neef ontvangt 100 000,- en moet daarover 44.522.- schenkingsrecht betalen. Hij houdt per saldo 55.478,- over. Het kan ook anders: Ad b. Netto schenken U schenkt aan uw neef een bedrag van 61.601,- vrij van recht. Het hierover verschuldigde schenkingsrecht bedraag precies 38.399,-. Ue schenking inclusief het schenkingsrecht, dat voor rekemng van de schenker komt, bedraagt f 100.000,-. De neef houdt in dit geval 61.601,- over. Conclusie In beide voorbeelden zijn de uiteindelijke "kosten" voor de schenker 100.000,-. In het eerste voorbeeld houdt de neef 55.478,- over, m het tweede houdt de neef 61.601,-, in het tweede houdt de neef 61.601,- over. Een voor de neef voordelig verschil van 6.123,- ofwel elf procent. Schenking aan eigen kinderen Bij schenking aan eigen kinderen in plaats van aan neven of nichten zijn de schenkingstarieven lager. Daardoor zijn de verschillen tussen de beide schenkingsmethoden kleiner. Aangezien ook het schenkingsrecht progres sieve tarieven kent, worden de verschillen bij hogere bedragen uiteraard groter. Schenking vrij van recht (netto) is daarom in veel gevallen voordeliger. Vanaf 1 januari 1995 kunnen zowel werknemers als ondernemers kosten van kinderopvang afü-ekken. Tot 1 januari 1995 geldt dit alleen voor werk nemers. Door een beroep op het gelijkheidsbeginsel te doen kunnen ook ondernemers over de jaren vóór 1995 deze aftrek claimen. Dit heeft de Hoge Raad onlangs besloten. Op reeds onherroepelijke aanslagen zal de fis cus niet terugkomen. Eén Gerechtshof heeft besloten dat de wettelijke bijtelling van 24% van de cataloguswaarde van de bedrijfsauto voor iedere gebruiker die meer dan 30 kilometer van zijn werk woont beperkt moet worden tot 20%. Door de Staatssecretaris is cassatie aangetekend. Hoewel het laatste woord in deze kwestie nog niet is gesproken, kan het zinvol zijn bezwaar te maken tegen de hoge bijtelling in openstaande vroegere jaren. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecbt en Middeïhar- nis. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de re* daktie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuist heid of voor de gevolgen daarvan. REGISTERACCOUNTANTS Anders dan in de voorgaande jaren organiseert de Triathlon Vereni ging Goeree-Overflakkee haar jaarlijkse jeugdtriathlon niet op 5 mei maar op 17 mei. Deze ver schuiving was noodzakelijk omdat 4 en 5 mei dit jaar op de zaterdag en zondag vallen. De jeugdtriathlon wordt dit jaar voor de vijfde keer georganiseerd. En hoewel het ijs nog maar nauwelijks uit de sloten is verdwenen, zijn de voorbereidingen al weer in gang gezet. De jeugdtriahtion is bedoeld om de jeugd bekend te maken met de Triathlonsport. Vaak wordt gedacht dat voor het vol brengen van een triathlon onmenselijke prestaties moeten worden geleverd. De Jeugdtriathlon of de Flits-Triathlon hoopt zowel aan de deelnemers als aan de ouders duidelijk te maken dat Triath lon een mooie maar pittige duursport betekent en een uitdaging voor degene die graag sportief bezig is en kan zwem men, fietsen en lopen. Natuuriijk zijn de afstanden in de jeugd triathlon aangepast aan leeftijd en ook behoeft deelname geen bijzondere trai ning. Deelname staat voorop. Zo hoef je b.v. beslist niet te beschikken over een dure racefiets om aan de Flits-triathlon te kunnen deelnemen. Natuuriijk is het leuk om extra getraind aan de stan te verschij nen en kun je voor het zover is nog wat aan je conditie werken. De organisatie doet haar best om het fietsparcour zo veilig mogelijk te maken. Aan iedere deelnemer wordt een valhelm geleend en langs het parcour staan tal van vrijwilligers. Wie kunnen er deelnemen? Alle jongens en meisjes en jongelui vanaf de leeftijd van acht tot achttien jaar. Natuuriijk kun je ook met je school deelnemen aan het scholenklassement. Alle scholen in de omgeving zijn aange schreven, dus kun je aan je sportleraar of hoofd van de school om meer informatie vragen. Prijzen voor de eerste, tweede en derde plaats kunnen in alle leeftijdcategorieën worden behaald. Voor het scholenklasse ment worden eveneens prijzen beschik baar gesteld. Val je niet in prijzen, dan ontvang je na afloop in ieder geval nog het bewijs van deelname. De wedstrijd wordt georganiseerd vol gens de richtlijnen van de Nederlandse Triathlon Bond (NTB), met jury en offi ciële tijdwaameming op de diverse on derdelen. Ook deze editie van de jeugdtriathlon vind plaats in en om sportcomplex 'De Gooye' in Dirksland. De eerste start zal om 11.00 uur plaatsvinden. De afstanden voor de jongste deelnemers bedragen: Zwemmen: 150 mtr.. Fietsen 4000 mtr., Lopen 500 mtr. De oudste deelnemers dienen de volgen de afstanden af te leggen: Zwemmen: 400 mtr.. Fietsen! 2.000 mtr.. Lopen 2300 mtr. De precieze afstanden in jouw leeftijdca tegorie vind je op het inschrijfformulier. Dus snel aanmelden! De inschrijfkosten bedragen 7,50. Inschrijven kan individueel of collectief via je school. Telefonisch kun je je aan melden bij Anton Mol, telefoonnummer (0187) 486168. Je krijgt dan een aanmel dingsformulier toegestuurd. Tot ziens in Dirksland, Vanavond om 19.30 uur hoopt de Euro parlementariër Ir. L. van der Waal te spre ken over de actuele ontwikkelingen in de Europese politiek. Het zal o.a. gaan over de invoering van de Europese munt en over de veranderingen in het landbouw beleid. De bijeenkomst vindt plaats in het ver enigingsgebouw van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40 in Middelhamis. Iedereen is hartelijk welkom' ts/p

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2