NIEUWE BOEKEN E' w\ S Jongeren ruiken aan ontwikkelingswerk Wibi Soeijadi speelt in 'Het PrieeP te Middelharnis Uitslagen dressuurwedstrijd om Noordzeeparkbokaal li X X X '^V i2i Y 1'/ boeken EN MUZIEK! IVAN DER BOOM 1 V Ensaid-geslaagden Wekelijks gasverbruik Vakantiebijbelclub Ooitgensplaat Brandweeroefening woonvoomening 'Salem' Verzilvering vakantiezegels Heren 1 Intermezzo geeft punt weg Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 5 MAART m^ Van uitgeverij J.J.Groen en Zn. te Leiden ontvingen we in de afgelopen tijd van de nieuwe uitgaven een exemplaar ter bespreking. Hier volgen enkele titels. L. J. van Valen, Zijn akker was de wereld. George Whitefield en de Great Awakening. Gebonden. 276 pag. Prys ƒ39,50. De heer Van Valen te Dordrecht is heel produktief in de publicatie van monografieën over aspecten van de keric- geschiedenis van Engeland en Schotland. Kort na elkaar verschenen onlangs boe ken over de gebroeders Erskine en over George Whitefield. Nu gaat het over de biografie van laatstgenoemde. Voor zo ver ik weet, is het de eerste keer dat er in ons taalgebied zo uitgebreid aandacht aan deze opwekkingsprediker uit de 18e eeuw wordt gegeven. Whitefield wordt dikwijls in één adem met de gebroeders Wesley genoemd; gedrieën zijn ze de belangrijkste vertegenwoordigers van het zogenaamde Methodisme uit hun eeuw. Whitefield onderscheidt zich echter van de Wesley's daarin dat hij een Calvinist in hart en nieren was; van de beide ande ren kan dat helaas niet worden gezegd. De Heere heeft de prediking van Whitefield op een opzienbare wijze en in overvloedige mate willen zegenen. Mede door zijn arbeid ontstond de zogenaamde Grote Opwekkfng. Zowel in Engeland, Wales en Schotland als in Nieuw- Engeland - de overzeese koloniale gebie den in Amerika - kwamen er tienduizen den tot belijdenis van hun zonde en tot geloof in Christus. Van Valen geeft een boeiend overzicht van Whitefields weg en werk. Zoals we van de schrijver gewend zijn, is ook in dit boek weer zijn betrokkenheid bij het aan de orde zijnde onderwerp goed te merken. Een hartelij ke aanbeveling voor dit boek. Ds. Joz. A. de Koeijer, Het huis van God. Illustraties van Marianne Witvliet. Gebonden. 48 pag. Prijs /21,S0. 'Kind en Kerk' heet de serie waarvan dit boekje ais eerste deel is bedoeld. Op het niveau van kinderen in de leeftijd van 4 tot 7 jaar wordt uitge legd wat de kerk is en wat daar telkens gebeurt. Ook de achtergronden worden eenvoudig uitgelegd. Anne mag voor het eerst mee naar de kerk. We kijken door haar ogen mee naar alles wat er tijdens de zondagse dienst gebeurt. Een instruc tief boekje met mooie illustraties! De schrijver is hervormd predikant te Baam. Ds. J. van der Vlies, Het Troostboek. De Heidelbergse Catechismus, zondag 15-22. Uitgave: J. Bassa, Nieuwpoort (tel. 0184 601242). Eveneens te koop bij boekhandel Van der Boom, Sommelsdijk. Gebonden. 181 pag. Prijs 27,50. Het derde deel van de catechismusverklaring van wijlen ds. J. van der Vlies (chr.geref.) kwam enkele weken geleden uit. Degenen die de twee vorige banden al in hun bezit hebben, zullen er blij mee zijn. Dit boek ver scheen in dezelfde smaakvolle lay-out als de eerdere delen. En ten aanzien van de inhoud: wat ik eerder daarover schreef in de kolommen van deze krant, geldt ook dit deel drie. De preken mun ten niet uit door uitvoerigheid - ze zijn doorgaans niet langer dan 10 12 pagi na's, met enkele uitschieters naar bene den en naar boven. Maar ze zijn wel uit muntend in volheid. Dominee Van der Vlies sprak uit de volheid van de Schrift en uit de volheid van de belijdenis der kerk, maar tevens uit de volheid van zijn hart. Want hij bezat een levende band met de waarheid van Gods Woord, geo penbaard in de Heere Jezus Christus. Hij kende ook iets van de levende hoop op Gods toekomst. Behandeld worden de zondagen 15 tot en met 22: het tweede gedeelte van de Apostolische Geloofsbelijdenis. Een eiiel citaat (uit zondag 21). 'Het gaat op de zaligheid aan, gemeente. Dat mag wel eens gezegd worden, nietwaar? Dan mag het ons in de eerste plaats om God begonnen zijn, maar dan mogen we er toch ook van gewagen dat het op een zaligheid aangaat, waar wij altijd bij de Heere zullen zijn. Maar ook altijd Christus gelijkvormig zullen zijn. Die de Weg, de Waarheid en het Leven is. Dan zullen wij van onze verleugening volle dig verlost zijn. Dan zal ook de zondaar weer waarheid zijn, in de toegerekende gerechtigheid van Christus. Dan zullen wij heiligen zijn, een uitverkoren geslacht, een koninklijk priesterdom, een heilig volk, een verkregen volk, opdat gij zoudt verkondigen Gods deugden.' Ds.W. Harinck, Tien geboden voor tie ners. Paperback. 104 pag. Prijs ƒ22,50. De predikant van de Gerefor meerde gemeente van Kapelle-Bieze- linge schreef een boekje over de tien geboden van Gods Wet, met name gericht op de jonge mensen. Gods heili ge Wet is eeuwig en omspant alle tijden; maar wie de praktische betekenis van de Wet onder woorden wil brengen, zal dat moeten doen in de taal van de tijd waarin hij leeft. Ook de leeftijdsgroep waarop men zich wil richten, is dan belangrijk. Elke tijd heeft immers zijn specifieke vragen, gevaren en problemen. En elke leeftijdscategorie heeft een eigen leefwe reld. In dit licht is het een uitstekend ini tiatief om een boekje over de Tien gebo den ten behoeve van de jongeren van de gemeente te schrijven. Dominee Harinck gaat concreet op elk gebod in. Hij spreekt daarbij een voor tieners verstaan bare taal, overigens zonder afbreuk te doen aan de ernst en het gewicht van de dingen die aan de orde zijn. Het laatste hoofdstukje is gericht op de ouders van de tieners. De aanschafprijs van dit boek je is relatief hoog. Het zal ermee te maken hebben dat een deel van de opbrengst bestemd is voor het kerk- bouwfonds van de Gereformeerde gemeente die ds. Harinck dient. Ds. H.Veldhuizen, Rondom ons zijn engelen? Paperback. Geïllustreerd. 128 pag. Prijs ƒ21,50. In dit boekje richt dominee Veldhuizen (hervormd predikant te Zoetermeer) zich op een onderwerp dat doorgaans al te weinig aandacht krijgt: de dienst van de enge len. Zij zijn de boodschappers van God - 'gedienstige geesten Gods', aldus de schrijver van de Hebreeënbrief, overge nomen in een oud catechisatieboekje. Bijbelse aandacht voor deze hemelse boden heeft geen enkele relatie met occulte sferen waarvoor tegenwoordig meer en meer gevoeligheid lijkt te zijn. In dat verband kan een nuchtere aan dacht voor de engelen heilzaam tegen wicht bieden. Dominee Veldhuizen laat ons veel zien van het bijbels getuigenis, alsmede aandacht voor engelen in de kerk der eeuwen. Wie meent dat het onderwerp 'engelen' geen actualiteits waarde bezit, neme en leze dit boekje met name. De aan elk hoofdstuk toege voegde gespreksvragen geven dit werkje nog een extra gebruikswaarde. JMJK Een keuze i liet moeilijh .CP<^^ Kom eens vrijblijvend binnen kijken! Voorstraat 41 Sommelsdijk L Ter. (0 187) 4826 14 'jr Drukwerk nodig? Drukkerij Gebr. de Waal SO.MMF.LSDIJK kan het U leveren! Een tweetal jongeren van 16 (Robert) en 18 jaar (Heleen) zijn onlangs van een reis naar Afrika teruggekeerd. Vorig jaar deden zij met \0.000 anderen mee aan een actie van World Vision Nederland: de 24 uur Hongerkuur. Inmiddels zijn de activiteiten voor de komende actie, die jaarlijks wordt gehouden, in volle gang. Robert en Heleen, die in het door een 30- jaar lange oorlog verscheurde Eritrea zijn geweest, vertellen aan velen hun verhaal. Uitgebreid spraken ze ook met leeftijd genoten in Eritrea. Daar proefde Robert bijvoorbeeld iets van wat ontwikkelings werk inhoudt. Hij vroeg of de jongeren daar ook niet met de bus naar school wil den. Waarop er één antwoordde: „I don't want to go to school by bus, I want to know how to build one". Duizenden jongeren actief Inmiddels hebben duizenden jongeren al laten weten, zich betrokken te voleen bij dit ontwikkelingswerk. Zij willen er daadwerkelijk aan meewerken. De 24 uur Hongerkuur van World Vision biedt hen daarvoor de mogelijkheid. De 10.000 jongeren van vorig jaar lieten 24 uur hun eten staan. Zo stonden ze op ver schillende manieren stil bij problemen van voedseltekort, oorlog en armoede in de wereld. De actie leverde vorig jaar 1,6 miljoen gulden op, mede door een royale ondersteuning van minister Pronk. Ook dit jaar verwacht World Vision vele dui zenden jongeren en ouderen actief te krijgen. Vijfjaar Hongerltuur Op 3 april 1996 is het zover: voor de vijfde keer wordt de 24 uur Hongerkuur gehouden. De opbrengst van deze actie gaat dit jaar voor het grootste deel naar wederopbouw-projecten in Eritrea, voed selvoorziening in Sudan en lesprogram ma's in Cambodja. Jongeren kunnen zich opgeven en zo een sponsorlijst ontvan gen, waarmee zij familie, vrienden en bekenden kunnen benaderen. Inmiddels zijn ook veel scholen actief betrokken. Doordat World Vision een video over de betrokken landen in bruikleen geeft, uit gebreide projectinformatie geeft en een handleiding verstrekt is de actie zeer bruikbaar binnen een lesprogramma en als activiteit voor een hele school. Op verschillende scholen zijn Robert en Heleen inmiddels gevraagd voor het ver zorgen van gastlessen. World Vision World Vision Nederland is een Neder landse stichting die wereldwijd actief is samen met kantoren in meer dan 90 lan den. World Vision is een christelijke hulpverleningsorganisatie en verzorgt momenteel zo'n 6000 noodhulp- en ont wikkelingsprojecten. In die hulpverle ning staat kinderzorg centraal. World Vision heeft een raadgevende status bij de VN en Unicef en werkt samen met de World Health Organisation (WHO). Andere activiteiten van World Vision in Nederland zijn: financiële kinderadoptie, de actie Brood Nodig en het Children of War Fonds. Donderdag 29 februari jl. vonden er lan delijke examens plaats van de ENSAID modevakscholen. Een organisatie van modevakscholen door geheel Nederland. Deze examens vonden plaats te Rosma len. Mevr. J. Campfens-v. d. Ouden uit Oude Tonge en mevr. E. J. Vroeginde- weij-Terpstra uit Dirksland wisten bei den het diploma te behalen voor Costu- mière. Zij volgden hun opleiding aan de ENSAID modevakschool van mevr. J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk. van gezinnen in het stookseizoen 1995/1996 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 26-2 Vm3-3-'96 Omschrljy ing van de weersomstandigheden: 'A touch of Romance' is de titel van de nieuwste Philips-cd, die 20 maart a.s. wordt gepresenteerd in het Muiderslot. Een cd volgespeeld met muziek van Beethoven (Sonate opus 27 nr. 2 in Cis de 'Mondschein'-Sonate), Mendelssohn-Bartholdy, Chopin, Rachmaninov, Ravel en Liszt (twee concertwalsen en Liebestraum nr. 3 in As). Onder dezelfde titel start Wibi Soerjadi een concerttoemee door Nederiand langs alle grote concertzalen in de grote steden, eindigend eind april in het concertgebouw te Amsterdam. Maar deze muzikale wandeling door Nederland begint in Middelharnis, en wel op vrijdag 22 maart in 'Het Prieel' van recreatiecomplex 'De Staver'; aanvang 20.15 uur (zaal open 19.30 uur). Het programma bestaat hoofdzakelijk uit werken van bovenge noemde componisten met de werken, die voorkomen op de al reeds genoemde cd. Wibi Soerjadi werd in 1970 in Leiden geboren. Hij begon op 11 -jarige leeftijd met pianospelen en behoort nu reeds tot de toonaangevende pianisten van zijn generatie. Hij won eens de piano-driedaagse te Rotterdam, het Edith Stein Concours te Den Haag en werd als jongste deelnemer in 1989 derde prijs winnaar op het Internationale Franz Liszt Pianoconcours te Utrecht. Reeds na vier jaar studie bij Jan Wijn aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam deed hij vervroegd eindexamen als uitvoerend musicus. Voor het oog en oor van de examencommissie, een overvolle Baczaal en de camera's van de televisie behaalde hij het hoogst denkbare cijfer, een tien met onderscheiding. Na het verschijnen van een aantal cd's tekende hij onlangs een internationaal contract bij Philips Classics voor een aantal cd's, die wereldwijd worden uitgebracht. Hij speelde voorts in alle belangrijke muziekcentra van Nederland, België, Duitsland, Indonesië en debuteerde onlangs in de Canargie- Hall in New York, en dat voor reeds lang van tevoren uitver kochte zalen. Soerjadi's virtuositeit richt zich niet op fysiek geweld en oor verdovende bravoure, maar veeleer op verfijning, vliegensvlug en uiterst licht vingerspel en geraffineerde kleuring met daarbij een meesteriijk pedaalgebruik en een zorgvuldig afgestemde klankverhouding van de twee handen. Wibi Soerjadi spiegelt zich bij voorkeur aan de grote romanti sche pianotraditie, die voorbeelden kent in de namen van Rachmaninov, Horowitz en Jorge Bolet. Daar zijn talent voor de piano niet alleen bestaat uit een superieure techniek, maar ook uit een analytisch werkend geheugen, beschikt hij op zijn leeftijd al over een enorm repertoire, dat hij bij voorkeur speelt op zijn eigen Bösendorfer concertvleugel. Er zijn nog enkele toegangsbewijzen beschikbaar (ƒ25,- en t.e.m 14 jaar ƒ15,-) bij VVV Overflakkee, VVV Ouddorp, Hans Dolieslager te Goedereede, mevrouw Ria Zoomers te Middelharnis en Arie Gravendeel te Sommelsdijk Vond jij het ook zo leuk afgelopen zomer op de vakantiebijbelclub in Ooit gensplaat? Op D.V. 8 maart zijn we er weer. Deze keer niet in de tent voor de Nederlands Hervormde Kerk, maar in 'Elthato'. Die dag hebben we speciaal voor u en jou een programma samengesteld, 's Morgens om 10.00 uur beginnen we met de kinderclub vcxir de kinderen van 4-12 jaar. Wc zingen, vertellen een ver haal uit de Bijbel en knutselen gezellig. 's Middags is er om 14.00 uur een leuke kindermiddag. Jullie komen toch alle maal? 's Avonds nodigen we iedereen, jong en oud, uit om samen met ons te komen zin gen. Deze sing-in begint om 20.00 uur in 'Elthato'. We rekenen op jullie komst!! De vakantiebijbelclub Ooitgensplaat Angelique, Cok, Dianne, Gijs, Jaap, Jacoline, Rianne, Sjaak DIRKSLAND - 27 februari was het zover: omstreeks half acht begon de oefening van de brandweer Dirksland/ Herkingen en de EHBO. Vooraf waren allerlei voorbereidingen getroffen door de brandweer in ons huis: namaakvlam- men, namaakgeluid dat bij vlammen paste, de Lotus-slachtoffers die echtlij- kende wonden kregen, enz. Wij als bewoners moesten worden over geplaatst naar het gemeentehuis. Arco Matsinger en Henk Wolfert bleven ach ter als Lotusslachtoffer, samen met de Lotusslachtoffers van de EHBO. Voor ons was de oefening kort, we zaten vrij spoedig in het warme gemeentehuis; echter de Lotusslachtoffers kwamen één voor één na ons binnen. Op een gegeven moment is het sein brand meester gegeven. Wij konden toen terug naar Salem. We hebben daarna met de brandweer en de EHBO koffie gedronken. De brandweer en EHBO heb ben toen nabesproken. Voor ons staat één ding vast na 27 febru ari: we hopen dat er nooit brand uit breekt in ons huis! Mocht het echter wel gebeuren, dan kunnen we ervan uitgaan dat we goed geholpen worden door de brandweer, en dat de brandweer alles in het werk stelt om te zorgen dat wij veilig uit het huis komen en goed opgevangen worden. Gevonden voorwerpen op Goeree-Overflakkee 131891 horloge te Battcnoord; 132913 handgereedschap te Middelharnis; 132915 sjaal te Sommelsdijk; 131730 portemonnee te Ouddorp. Diverse bankbiljetten en sleutels zijn er gevonden; sleutels te zien op het bureau tussen 8.00 en 18.00 uur. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK - Bouwvakkers, het verzilveren voor de a.s. feestdagen uit uw RBS-tegoed en schilders uit uw SFS vindt plaats donder dag 7 maart van 18.30 tot 20.30 uur bij M. Driesse, Prinsesselaan 5, Sommels dijk, tel. 483065. Uitslagen van de tweede indoor- dressuurwedstrijd om de Noord zeeparkbokaal, georganiseerd door Manege Ouddorp en de Sasruiters op 24 februari 1996. Pony's klasse B manege, proef 8 1. Paulien Breen158 pnt. 2. Inge Vreeke154 pnt. 3. Eva Goris153 pnt. Marjolein Lokker153 pnt. Jessica Struik151 pnt. TatumMast150 pnt. Janet de Jong150 pnt. Bianca Hameeteman150 pnt. Marloes Bosland142 pnt. Jacomijn Klink141 pnt. Pony's klasse B eigen, proef 8 1. Wesley Dirken163 pnt. 2. Fabienne Rijke162 pnt. 3. Lucinda Struik161 pnt. 4. Rozemarijn Blokland156 pnt. Anna Solinger154 pnt. Lisette de Zwart154 pnt. Willemien Baauw153 pnt. Jantine Sinke152 pnt. Marijke Prins150 pnt. Iris van Ramshorst149 pnt. Carolien Smits148 pnt. Jacolien van Neck144 pnt. Pony's klasse B, proef 2 1. Kim van Wezel163 pnt. 2. Marine Krouwel160 pnt. Lisa van der Velde157 pnt. Marleen Klijn154 pnt. Kelly van Vliet153 pnt. Machteld Solinger151 pnt. Cathalijne Zaayer145 pnt. Paarden klasse B manege, proef 2 1Marcelle Lokker157 pnt. Saskia Breen156 pnt. Bianca Bosland155 pnt. Paarden klasse L, proef 4 1. Diana de Jong168 pnt. 2. Yvonne Schilder160 pnt. Ineke van Kempen155 pnt. Herma Droppert148 pnt. Paarden klasse M, proef 20 en 26 1. Wanda Prins151 pnt. Liesbeth Paschier145 pnt. Monique Noteboom143 pnt. Pony's klasse Z, proef 38 en 55 1Ilona van Woensel193 pnt. 60% Karin van Stralen173 pnt. 57,6% Paarden klasse B eigen, proef 8 1. Bauke v.d. Vooren172 pnt. 2. Wanda Prins170 pnt. 3. Andrea Poortvliet170 pnt. 4. Martine Vervoort163 pnt. Nienke Klipp161 pnt. Regina Berrevoets156 pnt. Janny Polder154 pnt. Willy van Prooyen152 pnt. Carolien Smits151 pnt. Sabine Hoogkamer151 pnt. Marielle Smits150 pnt. Bertina Maliepaard150 pnt. Flora Rozenbrand149 pnt. Jacqueline van Hoeyen148 pnt. Rita Buys146 pnt. Nienke Klipp146 pnt. Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! Paarden klasse B manege, proef 8 1. Jacinthade Gast162 pnt, 2. Annelies van Oosterom159 pnt. Malou Goris155 pnt. Marieke van Splunter153 pnt. Regina de Beer152 pnt. Manuela Bruggeman142 pnt. Het was een gezellige dag met veel spor tieve deelne(e)m(st)ers. Het programma duurde van 9.00 tot 18.(X) uur, maar was door de goede sfeer toch snel voorbij. Er werd gejureerd door mevrouw C. den Boer en mevrouw I. v.d. Burgh, die dat leuk, en met leerzaam commentaar, gedaan hebben. Dat deze wedstrijden goed aanslaan, blijkt weer uit het steeds groeiend aaltal deelne(e)m(st)ers. Voor de derde wedstrijd op 23 maart is de inschrijving weer geopend tot één week voor de wedstrijd. Inlichtingen bij Manege Ouddorp, tel. (0187) 683908 of bij E. v.d. Valk, tel. (0187) 601396. Intussen werden op deze dag ook de Zeeuwse Kampioenschappen dressuur verreden in Serooskerke. Voor de Sasrui ters deden hier Tjarda v.d. Wal en Irma van Niedek-v.d. Wal aan mee, en met zonder succes. Irma werd voor de derde maal gehuldigd als kampioen in de zwaarste klasse van de dressuur, de 7.2, en Tjarda eindigde in de klasse Zl op de vierde plaats. Irma verdiende hiermee ook een startplaats voor de Nederiandse Kampioenschappen, die in Ermelo wor den verreden. Intermezzo moest een eind rijden voor hun zaterdagse 'pot volleybal'. In het andere uiteinde van het volleybaldistrict speelt SNA in Bleskensgraaf. Op de late avond leken de mannen van trainer Pici Bal op een eenvoudige overwinning uii te komen. Niets was minder waar. De eerste twee sets verliepen op rolletjes Niets op aan te merken. Degelijk volley bal zorgde voor een 5-15 en 13-15 set overwinning. In plaats van de opgaande lijn te handhaven ging men bij Inter mezzo klungelen. De derde set werd net verioren met 16-14. De vierde set, zon der Anton van Zijp, die een publiekswis sel had gekregen, benaderde bij Intci mezzo bij lange na niet het spelpeil van de eerste twee sets. SNA 2 won vrij een voudig met 6-15. Een 2-2 gelijkspc' aldus. Heren 2 verloor hun wedstrijd, vooral door het invallersteam wat ontstaan wav dne heren-2 spelers en vier jongens-A spelers waren niet gelijk op elkaar ingc speeld. Thuisploeg MVC 4 profiteerde dankbaar: 3-0 in hun voordeel. Overige uitslagen MVC 1 - Dames 13-0 Blijdorp - Meisjes B2.3-1 MVC 1-Meisjes Al... 1-^ Futora 5 - Dames 30-"^ Ekspalvo 1 - Meisjes BI'.'.'...'.'...3-0 Spint 1-Jongens All-^ Holy 1 - Meisjes B2O-T Kangoeroes 2 - Jongens ciO-.i Sr B B Normaal Strecf- Totaal strccf- jaar- vcrbniik vcr m' bruik vcr m' )ruik 5()0 16 8,00 292 146,00 600 20 10,00 353 176,50 700 23 11,50 414 207,00 800 26 13,00 473 236,50 900 30 15,00 534 267.00 1000 33 16,50 595 297,50 1100 36 18,00 657 328,50 1200 40 20.00 719 359,50 1300 43 21,50 781 390,50 1400 47 23,50 844 422.00 1500 50 25,00 901 450,50 1600 53 26,50 962 481,00 1700 57 28,50 1026 513,00 1800 60 30,00 1086 543,00 1900 64 32,00 1150 575,00 2000 67 33,50 1210 605,00 2200 74 37,00 1334 667,00 2400 81 40,50 1457 728,50 2600 88 44,00 1583 791,50 2800 95 47,50 1707 853,50 3000 102 51,00 1832 916,50 3500 119 59,50 2141 1070,50 4000 136 68,00 2456 1228,00 4500 154 77,00 2770 1385,00 5000 171 85,50 3080 1540,00 5500 188 94,00 3394 1697,00 6000 206 103,00 3709 1854,50 6500 223 111,50 4024 2012.00 7000 241 120,50 4340 2170,00 7500 258 129,00 4651 2325,50 8000 276 138,00 4970 2485,00 8500 293 146,50 5285 2642,50 9000 311 155,50 5598 2799,00 9500 328 164,00 5916 2958,00 10000 346 173,00 6232 3116,00 De Iwee w letters voor het Ictterspel van deze :ek zijn U en I (tabelnr. 18). Afgelopen beneden he der dan no week lag de buitentemperatuur ruim l normale niveau en het waaide har- rmaal. Weergegevens Valkenburg (ZH) Berekeningsmodel NV ENECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg ivoor geheet Zuid-Holland)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 4