EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Het Nederlandse Rode Kruis wil op Goeree-Overflakkee graag meer bloed zien Overdenking Kamperende gezinnen dupe van nieuwe wet op de beurs Wonen Tuin 1996 uit de Heilige Schrift TOYOTA Herinnering samenzangavond GA EENS NAAR UW NIEUWE AUTO KIJKEN Voorjaarsconcert 'Vooruit' Jeugd-stuif-in-Stellendam E» HET ":KIJkVENSTER Met Christus gekruisigd Oud papier-aktie Dirksland hypotheek op maat... Makelaar Tamboer 2e Blad VRIJDAG 1 MAART 1996 No. 6482 Blik op kerk "y^ en samenleving Ij - Homo-huwelijken - Adoptie Wanneer de drie regeringspartijen, de PvdA, de VVD en D'66, hun zin krijgen, dan zal het in ons land mogelijk worden dat homo's en lesbiennes voor de wet een huwelijk sluiten. De regering wilde niet verder gaan dan een registratie, maar de kamerfracties willen een volledige ge lijkstelling met hetero-paren. Als ze hun zin krijgen dan zal Nederland het eerste land in de hele wereld zijn waar paren van hetzelfde geslacht kunnen trouwen. Een twijfelachtige eer. Het is onvoorstelbaar hoe snel de opvat tingen op dit terrein veranderd zijn. In het verleden werd van een man en een vrouw die samenwoonden gezegd dat ze 'hokten', nu is samenwonen een alterna tieve leefvorm geworden. En vroeger was de gemeenschap tussen twee men sen van hetzelfde geslacht voor de wet strafbaar terwijl men ze nu gelijkberech tigd wil hebben. Het kan verkeren... Het heeft natuurlijk alles te maken met de snel om zich heengrijpende ontkerste ning. Waar het Woord van God als regel om naar te leven wordt losgelaten, daar wordt de mens zelf norm en wet. Afgezien van de bijbel, die de gemeen schap tussen twee mannen of twee vrou wen 'een gruwel' noemt, is het ook in strijd met het mens-zijn als zodanig. Paulus zou zeggen; 'leert de natuur zelf niet...?' Toch zitten er, wanneer de mogelijkheid van homo-huwelijken zou worden ge schapen, nogal wat haken en ogen aan. Mensen die op deze manier 'getrouwd' zouden zijn, zouden dan immers ook voor adoptie in aanmerking komen. En dat laatste stuit ook bij hen die overigens geen bezwaren hebben tegen een homo huwelijk op zichzelf, op nogal wat ver zet. Professor Hoksbergen bijvoorbeeld, die jarenlang betrokken is bij adoptie, en een gezaghebbende figuur op dit terrein, is van mening dat een kind niet moet worden geplaatst in een gezin van twee mannen of van twee vrouwen. Een kind moet, als het goed is, een vader en een moeder hebben. Het wil geen uitzonde ringspositie innemen. Weliswaar kan ieder kind in een situatie terechtkomen dat het, hetzij door de dood, hetzij door een echtscheiding, slechts één ouder heeft, een vader of een moeder. Maar dat is een zaak van over macht. We moeten de uitzonderingen niet tot regel verheffen. Het laatste woord is dus over deze kwes tie nog niet gesproken. Maar het kan wel voor ieder duidelijk zijn dat er een heil loze ontwikkeling aan de gang is, die naar de mens gesproken niet meer kan worden gekeerd. Een ontwikkeling die één van de profeten al heeft getypeerd met de woorden: „Die het kwade goed noemen en het goede kwaad". Waarnemer Bloed geven - Een noodzaak! Bent u gezond? Geef het dan! Moet dat nu, zo'n bikkelharde me dedeling? Ja, het moet, want er is steeds meer bloed nodig. Voor ontelbare patiënten, voor wie dit bloed een redding betekent. Bloed... gezond bloed voor operaties, rampen, of ter voorkoming van allerlei ziekten. Zoudt u een moment twijfelen om een beetje van uw bloed te geven als het ging om het leven van uw vrouw, uw man, uw kind? Nee toch! Daar zou u alles voor over hebben! Dan moet u nu ook niet twijfelen. Mis schien dankt u morgen uw leven aan iemand die vandaag bloed heeft gegeven. Wij zijn blij met onze 1650 a 1700 trou we bloed-donoren op Goeree-Overflak kee maar het zouden er meer kunnen zijn. Er vallen er steeds af, ouderen, en zij die om de een of andere reden niet meer men geven; hun lege plaatsen worden niet evenredig op- of aangevuld. Vandaar dat huis-aan-huis op Goeree- Overflakkee een oproep is bezorgd, met de vraag: wordt donor! Geef bloed! Als u gezond bent en niet jonger dan 18 en ouder dan 69 jaar. En u hebt in het afgelopen halfjaar geen ernstige ziekte, operatie of bevalling meegemaakt, geeft u zich dan op als donor. Dit kon via de meegezonden antwoord kaart of via tel. 681885, waarna u een oproep krijgt voor de Ie helft van maart via uw plaatselijke Rode Kruis-afdeling. Tot op heden hebben er 366 nieuwe do noren gereageerd, een geweldig aantal, maar gezien de grote vraag naar mense lijk bloed, maar een druppel op een gloeiende plaat. Hebt u tot nog toe getwijfeld, geef u als nog op, wij zien met belangstelling uw reactie tegemoet. Op de avond zelf wordt voor uw en onze zekerheid bij elke donor een bepaling van het bloedgehalte gedaan en een bloeddrukmeting, terwijl een arts aanwe zig is. Uw beloning? Geen geld! Maar het gevoel dat u in deze kille wereld iets positiefs hebt gedaan voor een medemens. Van 5 t/m 15 maart 1996 organiseert het Nederlandse Rode Kruis weer Bloed- afname-avonden in de onderstaande plaatsen: OOLTGÊnSPLAAT, 't Centrum, Van Weelstraat 10. OUDE TONGE, Grutterswei, Willemstraat 14. 8 maart: GOEDEREEDE, Oostdam, Jongkoenstraat 1. STELLENDAM, Spectrum, Schoolstraat 29. 11 maart: MIDDELHARNIS, Technische School, Schoolstraat 11 13 maart: NIEUWE TONGE, Ons Dorpshuis, Korteweegje 16. Hee Paul, wat ga jij zaterdagavond doen? O, weet ik nog niet, antwoordt Paul. Ga dan met mij mee, joh! De ga naar de samenzangavond in Nieuwe Tonge. Hoe laat begint dat? 19.30 uur en het is in de Kerk met die kerkgracht, je weet wel! Ja, nou ik ga mee, hoor! Beste lezers, ik hoop dat velen het voor beeld van Paul volgen en dat u in grote getale zult komen om bekende Psalmen en geestelijke liederen te zingen met als doel Stichting Ontmoeting. De organist is Pieter Heykoop. Nogmaals van harte welkom en tot morgen. Het zal een afwisselend programma zijn wat ten gehore gebracht zal worden. Bij de samenzang zijn ook enkele wissel- zangen, waarbij mannen en vrouwen af zonderlijk zullen zingen. Bij het slotlied hopen we met bovenstem het laatste cou plet van Zegen ons algoede te .zingen. Zingt u/jij ook mee? Bijeenkomst verzorgende beroepen regio Goeree-Overflakkee Op D.V. 20 maart 1996 is er weer een bijeenkomst verzorgende beroepen. De bijeenkomst wordt gehouden in het ver enigingsgebouw van de Ger. Gem. te Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Spreker is dhr. H. van Groningen met als onderwerp: Luisteren naar elkaar. Iedereen is hartelijk welkom. Gemeente Middelharnis, Groen Service Zuid-Holland en VWIANWB Overflakkee Zoals voorgaande jaren zullen de Ge meente Middelharnis, Groen Service Zuid-Holland en VVV/ANWB Overflak kee weer aanwezig zijn op de voorjaars- beurs, die gehouden wordt van 6 t/m 9 maart in De Staver te Middelharnis. In het kader van Wonen, Tuin en Recre atie is diverse informatie en documenta tie te verkrijgen in de stand; zoals fiest-, wandel- en kanoroutes etc. Er ligt ook informatie over het nieuwe recreatiepark 'Nieuw Zeeland', de West plaat, dorpsvernieuwing Sommelsdijk, de Everdinapolder en de plannen rond de jachthaven Atlantica in Stad aan 't Ha ringvliet. Ook zijn er speciale Kofje- koker-souvenirs uit Middelharnis. In de stand zijn tevens het Rien Poortvliet Mu seum en het Streekmuseum vertegen woordigd. U ziet: het is de moeite waard om onze gezamenlijke stand te bezoeken. Bij in levering van de advertentie ontvangt u gra tis 'Fietsen in Zuid-Holland' t.w.v. 2,50. (^%et u>rinn.énU.. tnnënkimk MELISSANT, Melishof, Binnenweg 41. 15 maart: OUDDORP, Dorpstienden, Dorpstienden 4. U kunt terecht tussen 18.30 en 20.45 uur op een van bovenstaande plaatsen, ook als u op uw eigen plaats verhindert bent, bent u welkom op een van bovenstaande plaatsen. Galaten 2:20 In de lijdenstijd zijn we vooral bezig met het overdenken van het lijden en sterven van Jezus Christus. We kunnen echter ook zo bezig zijn met het offer dat Jezus Christus aan het kruis bracht voor onze zonden, dat we er wel door ontroerd wor den, maar daarna gaan we verder als ge rustgestelde zondaars, die op kosten van de genade zondaars blijven. Om dat te voorkomen is er telkens weer gezegd: we zijn nu bij het kruis geweest, maar daarmee zijn we niet klaar. Nu moet er ook bij ons wat gaan gebeuren. nu moeten wij ook gaan werken aan de kruisiging van ons oude leven. Als we gehoord hebben wat Christus allemaal voor ons heeft gedaan, moeten wij ook allerlei dingen gaan doen. Paulus noemt dat echter 'werken der wet', en dan lijkt bij hem 'wet' een ge vaarlijk woord. Dat is het ook voor zover er van 'wet' altijd aantrekkingskracht blijkt uit te gaan op het 'ik' dat zelf iets wil worden. De bedoeling is dan wel dat we zo echt een geestelijk mens worden. Het verhaal van 'de wet en ik' komt er echter altijd op neer dat de mens zichzelf groot maakt tegen God en Zijn genade. Hoezeer we dan tegenover God staan, in plaats dat we aan de kant van God staan, dat ontdekken we in de ontmoeting met Jezus Christus. Daar wordt duidelijk dat wij zelf de arm zaligen zijn, die nooit anders kunnen bestaan dan door ons te laten liefhebben, te laten geven wat Hij volbracht. Bij het kruis van Christus is elke mogelijkheid dat er na Hem of naast Hem nog iets van ons moet komen uitgesloten. Dat 'ik' ook nog iets zou moeten doen is meege gaan in de dood die Christus voor mij stierf. Dat er toch wel veel verandert in het le ven van alle ware gelovigen, dat komt dan niet omdat wij toch weer allerlei din gen gaan doen vanuit onszelf, maar dat komt omdat Christus Zelf gaat werken in het leven van een ieder, die het van Zijn liefde moet hebben. Niet door van mijn leven een super-leven te maken; maar door mij, in mijn aardse bestaan met al zijn geschondeiüieid door een levend ge loof verbonden te houden aan Zijn liefde en aan Zijn offer. Die liefde van Christus en dat offer van Christus gaan dan ook mijn leven jegens God en de naaste teke nen, dat kan niet anders. Zo komt dan ook openbaar dat het offer dat Christus bracht op Golgotha voor ons de verlos sing en de verzoening betekende. Sommelsdijk J. Willemsen Hij wacht op u in onze shov^room Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsweg 28 3245 VC SOMMELSDIJK Tel. (0187)48 44 66 OUDE TONGE - Op 9 maart a.s. zal in de Grutterswei te Oude Tonge een Voorjaarsconcert worden uitgevoerd door het Fanfare-orkest Vooruit o.l.v. Truus Migchielsen-Muizer. Het geheel zal in het teken staan van de Filmmuziek. Met als hoofdtitel Miss Sai- gonconcert. De aankondiging hiervan is in handen van Rien Mondeel. De vaste fans van Vooruit weten wat ze weer mogen ver wachten, en voor degenen die voor het eerst kennis willen maken met het feno meen FANFARE-ORKEST. We zullen een klein tipje van de sluier oplichten, en het zal u wel bekend zijn dat stukken zoals The Phantom of the opera, James Bond, The Bodygard en vele andere u beslist zullen boeien. Ook zal als solist optreden Leonard Braber op Euphonium met het werk Morricone's Melody. Ook zal het Fanfare-orkest na de pauze samen met het Leerlingenorkest een aan tal werken uitvoeren. Wij nodigen iedereen uit om te komen genieten van het Fanfare-orkest Vooruit op 9 maart. De aanvang is om 20.00 uur. De zaal is open om 19.30 uur. De toe gang is gratis. Wij hopen velen te mogen begroeten op dit concert. Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bij voorbaat onze hartelijke dank, namens de vrijwilligers. 'Jeugd-stuif-in-Stellendam' organiseert zaterdagavond 2 maart een bowling- avond. Toegang 5,-. Verzamelen 19.30 uur in 'De Schuur'. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte wel kom. Interesse? Dan graag reserveren: (0187)4931 19. kritisch selekteren Tel (0187) 483477 „Kamperende gezinnen met kinde-ren worden deze zomer de dupe van een onduidelijkheid in de nieuwe Wet Openluchtrecreatie", zegt de Stichting Vrije Recreatie, de grootste organisa tie in Nederland op het gebied van het 'kamperen bij de boer'. De 1500 kam- peerboeren en 200.000 recreanten van de SVR vrezen een chaos, nu de nieu we wet de gemeenten weliswaar toe staat tien tot vijftien kampeermiddelen op het boerenerf te plaatsen, maar niet aangeeft wat nu precies onder een kampeermiddel dient te worden ver staan. Ook de plaatselijke overheden worstelen, bij het vastellen van hun kampeerbeleid, met de vraag of nu elke caravan, camper of tent (dus ook het bijzettentje van de kinderen) als zelfstandig kampeermiddel moet wor den gezien. En elke gemeente legt dat op zijn eigen manier uit. De SVR voor ziet dan ook grote problemen voor kinderrijke gezinnen die deze zomer hun kampeervakantie bij de boer wil len doorbrengen. SVR ongerust Steeds meer recreanten kiezen voor een vakantie bij de boer, voor rust en ruimte. Dit bleek onder meer op de onlangs ge houden SVR-Vakantiebeurzen te Roo sendaal, Eist, Dronten en Amstelveen. Zo'n twintigduizend recreanten, waaron der opmerkelijk veel gezinnen met jonge kinderen - voor wie het kamperen bij de boer immers vaak de enige betaalbare mogelijkheid is om vakantie te vieren - kwamen daar hun licht opsteken over deze vorm van recreatie. Natuurlijk blikt de SVR terug op het succes van deze beurzen, maar vraagt zich tegelijkertijd ongerust af of al die recreanten in de zomer van 1996 wel bij de boer terecht zullen kunnen. Immers, wanneer in de plaatselijke kampeerverordeningen de term 'kampeermiddel' letterlijk wordt opgenomen en ook het bijzettentje van de kinderen wordt meegeteld als een zelfstandig kampeermiddel, is de boer al gauw aan zijn toegestane maximum van tien of vijftien. Dan bestaat de kans dat de boer een gezin met grote caravan (waarin alle gezinsleden kunnen worden ondergebracht) de voorkeur geeft boven het minder draagkrachtige gezin met het kleine caravannetje en een bijzettentje. Dit kan natuurlijk nooit de bedoeling van de wet zijn, maar het kan op deze manier worden uitgelegd. De SVR stelt, dat een wet dient te zorgen voor uniformiteit in plaats van willekeur. De nieuwe Wet Openluchtrecreatie doet dit niet en daarom pleit de SVR voor een andere omschrijving in de wet en zegt: „vervang het woord kampeermiddel door kampeer-eenheid of kamperend gezin. Dan is er geen onduidelijkheid of wille keur meer". Geen wet, slechts onduidelijk advies De SVR zet nog meer kanttekeningen bij deze Wet Openluchtrecreatie. Vooral het feit, dat het eigenlijk geen wet is maar meer een advies aan plaatselijke overhe den, baart de SVR zorgen. „Want, waar het hier slechts een advies betreft, bete kent dit dat gemeenten vrij zijn deze aan bevelingen al dan niet op te nemen in hun kampeerbeleid. Een dergelijke vrij blijvendheid werkt alleen maar willekeur in de hand en daar is noch de boer noch de kampeerder bij gebaat" vindt de SVR, die zich in haar 25-jarig bestaan steeds sterk heeft gemaakt voor de belangen van kampeerders en kampeerboeren. In naam van die ruim 2(X).000 aangesloten recreanten en boeren (welk aantal nog dagelijks toeneemt) zegt de SVR te zul len blijven strijden voor een eerlijke en in heel Nederland gelijke behandeling. „Duidelijke regels in en omzetting van de Wet Openluchtrecreatie (van advies naar een echte wet met eenduidige regels voor het hele land) zou al een stap in de goede richting zijn", aldus de SVR. Meer inlichtingen over de SVR en haar strijd voor echt vrije recreatie: Stichting Vrije Recreatie, Broekseweg 75, 4231 VD Meerkerk. Telefoon (0183) 352741. VERVOLGVERHAAL ^-=^'r«a^^, Hénn^ Schotten ÖORRINHET OUDEJJUSD:. -75- Verwonderd pakt hij het epistel en bekijkt het. „Van ons Treeske?" „Ja", zegt de vrouwe. „Ze komt morgen trug, Bart". Het blijft even stil, dan loost Heringa een diepe zucht en gaat even zitten. Zijn voe ten schuren over de stenen vloer, de kilte trekt op, maar hij merkt het niet. „Aaltje, het is onze dochter, maar ik was bliede, as ze bleef waar ze was, in Greuningen". De vrouwe schokt op. „Bart, zo iets mag ie neet zeggen", verwijt ze, maar dan zwijgt ze. Waren diezelfde gedachten ook niet door haar heenge gaan? „Ze kump neet allene", zegt ze, als ze ziet dat de boer geen aanstalten maakt om de brief te lezen. „Neet allene?" vraagt Heringa, en zijn handen rit sen de brief open. Als hij het epistel gelezen heeft, laat hij het machteloos zakken. Het papiertje flad dert over de vloer en blijft onder de tafel liggen. „Ik zal heur", gromt hij. „Ik breek heur al heur botten". „Ze is zeuvenentwintig jaar old", zegt Aaltje. „Ze is volwassen, ze moet zelf weten wat ze doet". „As ze mie ankum met zo'n boemelaar, zo'n klap loper van een student, dan breek ik heur botten, 'n Student!" „Laten wie effen afwachten", zegt Aaltje sussend. „Het kan best een heel aardige man wezen. Mis schien is hie wel gauw klaar met sien studie". „Laat mie neet lachen. Zie ie neet wat ze schrijft? Wij willen trouwen en in Groningen gaan wonen. Ferdinand kan dan verder studeren en als jullie ons dan een paar jaar zouden kunnen helpen met een toelage, dan kunnen we hier aardig rondkomen. Een paar jaar veurthelpen met de centen, ook nog ingien honderduzend jaar. Wat verbeeldt ze zich wel, dat nest". „Laten wie er 'n nachien over slapen, man. Het was 'n drukke dag". Handig en vlug bedaart ze haar driftige man en als hij nog ligt te mopperen achter in de beddestee, blaast ze de lamp uit en legt zich te slapen. Bram reactie is niet veel anders als die van zijn vader. Hij vaart woedend uit en schreeuwt: „Ik kan hier zwoegen as de minste knecht en dat is mie heus neet te veul, maar as ons Treeske van oen geld mooi geet leven in Greuningen, dan ver tik ik urn nog langer te warken. Dan kun ie mie ook wel 'n toelage geven". Dan loopt hij kwaad weg. De vrouwe en Heringa zitten elkaar moedeloos aan te kijken. „Bram heeft geliek", zegt de boer. „Ik kan Treeske neet gaan onderholden en Bram laten pezen veur zien zakcenten. Nee, wat veur 'n kerel het ook mag wezen, dit zal Treeske zich uut de kop moe ten zetten, dat gebeurt pertinent neet". Heringa gaat zijn ronde maken langs het veld. De schoven staan er mooi bij. Als het nou maar dreug mag blieven, ans is alles veur niks geweest. Maar de lucht is helder en al is het nog wat koud, het lijkt een mooie dag te zullen worden. Tegen de middag kan de rogge binnen worden gehaald. De arbeiders knikken de boer toe en werken verder. De zon gaat al wat prikken, zo vroeg in de mor gen. Het belooft een snikhete dag te worden. „Ja", zegt de oude Kleinsmans, ,,ik heb gisteren al gezegd dat het mooi weer wordt. Ik heb vandaag gien last van mien likdoorn". Heringa loopt verder. Zijn laarzen kraken in het gras en langs de sloot, waar Bram al werkt met Silvius. De kilte van de morgen trekt door de zolen van zijn laarzen heen. Heringa krijgt bijna koude voeten. Het werk ligt êr best bij, dat geeft Heringa breeduit toe. Die twee warken as peerden. Gisteren bent ze best opgeschoten. Heringa zal er nog een mannetje bie sturen. Jammer dat Geert van Boksejan nou net in de dienst moest. Die drie kunt merakels warken. Zijn ogen glijden over Bram. Bram, een pracht- zeun. As daar het karakter van Treeske in had ge zeten. De oude boer huivert en voelt bijna afkeer voor zijn dochter. Bram zet de schop neer en wrijft zich in de han den. „Ga ie straks ons Treeske halen met de ver loofde?" vraagt hij spottend. Gerrit Silvius wendt zich af. Wat kan hem Treeske schelen. Hij kent het wicht nog van vroeger, toen ze samen de heide over gingen naar school, maar Treeske ging steeds apart. Ze wilde niet weten dat ze ook van de heide kwam. Toen al stond ze bij de kinderen bekend als de 'kakmadam' en het schijnt met de jaren steeds erger te zijn geworden. Gerrit heeft haar in geen tijden gezien. Als hij bij Heringa werkt, is hij op het land en Treeske laat zich op het land niet zien. Ze is thuis of in Gro ningen. Hij is helemaal niet nieuwsgierig naar het grootse wicht. Hij ziet haar als die hoogmoedige meid, die ze altijd was en naar Brams verhalen te oordelen, nog steeds is. Als Heringa zich heeft verwijderd, komt hij weer naderbij slenteren, neemt zijn schop weer op, zet zijn pet wat beter op zijn blonde kop en begint weer met de arbeid. Bram spuugt zich in de han den en springt naast hem en als Heringa nog eens omkijkt, ziet hij de twee vrienden alweer zwoegen en werken. Tegen de middag is het weer werkelijk prachtig geworden. De zon staat te blikkeren aan een he melsblauwe lucht en het is snikheet. Heringa spant zijn paard in en rijdt naar de stad om zijn dochter af te halen van de trein. Zijn dochter, die met die boemelaar van een student zal komen! En dat moet zijn toekomstige schoonzoon worden! Heringa voelt de woede in zich opbruisen. Die meid, wat verbeeldt ze zich wel! De zon brandt hoog in de lucht en het dringt amper tot Heringa door dat het een zeldzame goede dag is voor het graan dat staat te drogen in de schoven. Het stof begint te stuiven onder de paardehoeven. De heide ligt als een machtige vlakte voor hem, naast hem, achter hem en hij voelt zich altijd vrij en tevreden als hij over zijn heide rijdt. Nu ziet hij die langzaam ontluikende paarse pracht niet eens. Zijn hoofd staat bij die dochter van hem, die zo eigenzinnig is als... als... nou ja, als Joost mag weten wat. Dat kind gaat de ondergang tegemoet met zo'n student. Als die kerel netjes en oppassend was, dan zou hij tegen Treeske zeggen: „Wicht, wie wachten tot ik klaar bin met de studie". Heringa rijdt de brede zandweg op, die naar de stad voert en even bedenkt hij grimmig dat het de tweede keer is binnen vierentwintig uur dat hij naar de stad rijdt. Hij denkt aan zijn schoonzoon, die hij straks voor het eerst zal zien. Zo'n meneertien in een net burgerpakkie netuur- luk, met witte handjes, die nog nooit een schop hebben aangeraakt. Ba! Zo'n kerel, die alles beter weet umdat hie een paar letters gevreten heeft en die meent alles te kunnen zeggen. Heringa zit zich op te winden op zijn wagentje als hij bij het station staat te wachten. De trein is er nog niet en driftig gooit hij de leidsels van zich af en beent met grote stappen het perron op. Met komt de trein binnenrijden. Hij puft en steunt in alle hoeken. De reizigers stappen in en uit en ergens achteraan komt een vrouw, die Heringa herkent. Het is Treeske. (wordt vervolgd) 5 111331*^* ff DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187)482784 NVM HMCBAAR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 3