Folder in plaats van bekeuring hidbrechtse Echtpaar Keijmel-Spuij 65 jaar getrouwd Plaatwerk Informatiemiddag historisclie kleding in Dirksland kievit warmte Geen gif concentratie op Flakkee Auto fa. Mast bij ongeluk betrokken Ramoco b.v. OPHALEN OUD PAPIER UW LAATSTE KANS OP OP Euro-parlementariër Ir. L van der Waal te gast bij SGP jongerengroep alle merken Garage Knöps B.V. Paardensportsucces voor Melissantse zussen No. 6482 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteun A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Van 9 tot 25 maart, bij fout parkeren in Middelhamis: Nogal wat bezoekers van het winkelcentrum van Middelhamis verfoeien het kennelijk tekort aan parkeerruimte voor de auto waarmee ze geko men zijn en dat verleidt menigeen ertoe een creatieve oplossing te vinden. Auto's worden dan hinderlijk- en zelfs gevaarlijk neergezet, maar dat moet, vinden gemeente en politie, afgelopen zijn. In een te houden actie, die vooralsnog het karakter van een voorlichtingscampagne dragen zal, gaat de politie de automobilist wijzen op fout parkeergedrag. In de periode 9 tot 25 maart wordt in voorkomende gevallen een folder tussen de ruitenwisser ge stopt die, zo laat de politie weten, even goed een bekeuring van 80,- had kunnen zijn. Men zij dus gewaarschuwd, want na 25 maart is het met de tolerantie van de politie gedaan en wordt bij verkeerd parkeergedrag weer verbaliserend opgetreden. in de politie-folder wordt op hinder en gevaar van foutparkeren gewezen. Hulpverleners kunnen hun weg geblokkeerd zien, zowel als rolstoelers en moeders met kinderwagens. Voor overige weggebruikers kunnen fout geparkeerde auto's het uitzicht belemmeren en dat kan tot ongelukken aanleiding geven. De politie vraagt de parkeerders dan ook een plaats te zoeken die misschien wel wat verder van het centrum afligt maar in elk geval geen overlast oplevert. Ook de politie begrijpt dat dat niet altijd aantrekkelijk is maar met enkele minuten te lopen kan ƒ80,- worden bespaard. In de niet verre omgeving van het winkelcentrum is voldoen de parkeerruimte beschikbaar, ook op die mogelijkheden wordt in de politie-folder gewezen. Aan de ondernemers op d'n Diek wordt het verzoek gericht hun auto's en die van hun personeel voortaan op wat ruimere afstand van d'n Diek te plaatsen zodat meer par keerruimte voor de bezoekers beschikbaar blijft. Het Diekhuusplein zal voortaan niet meer alleen voor vergunninghouders-, maar voor ieder die wil parkeren toegankelijk zijn. De uit de brandweer van Middelhamis gerecruteerde meetploeg heeft woens dagmiddag, op verzoek van de crisisstaf te Rotterdam, in Middelhamis een me ting verricht om te onderzoeken of de gifwolk die vanuit het Rotterdamse rich ting eilanden dreef ook hier enige gif concentratie gaf. Dat bleek niet het geval, er werden géén waarden vastge steld en dat was een geruststellende uit komst. Wel was er wat stankoverlast tengevolge van de brand die woedde in een loods aan de Keilehaven te Rotterdam. Het heette dat daarbij concentraties zoutzuur, chloorgas en loodchromaat waren vrijge komen. Delen van Rotterdam en Heiplaat wer den afgesloten en de bewoners gevraagd binnen te blijven. Ook in Spijkenisse werden die maatregelen genomen. Alle Flakkeese brandweerkorpsen kun nen een meetploeg activeren zoals dat woensdag in Middelhamis het geval was. Het was voor de eerste maal in vijftien jaar dat zo'n Flakkeese meetploeg bij een regionale actie werd ingezet. RENAULT-dealer Het zal de Flakkeese lezers van het Alge meen Dagblad opgevallen zijn dat op de foto in het woertsdagnummer, van de verkeersramp in België een vrachtwa gencombinatie van groothandel in land bouwproducten J. P. Mast b.v. uit Den Bommel betrokken was, de firmanaam was op de foto van de vele wrakken dui delijk te lezen. In de massale kettingbotsing waarbij ruim honderd auto's betrokken waren, vonden 10 wf-jp-bruikers de dood en werden anderen zwaar gewond. De bestuurder van de Bommelse combi natie, met pootgoed op weg naar Frank rijk, is er zonder verwondingen afgeko men. De man, een niet van Flakkee af komstige inval-chauffeur, wist de combi natie op tijd tot stilstand te brengen en de cabine te verlaten voor dat anderen ach ter op z'n wagen reden. SOMMELSDIJK Zaterdagmorgen 2 maart komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs vanaf 9 uur. Wilt u het gebun deld langs de straat zetten a.u.b. SONY MINISET TYPE MHC 901 AV voorattezékeihad! Volgende week vrijdagavond D.V. 8 maart hoopt Ir. van der Waal te spreken voor de SGP Jongeren groep Flakkee. De heer Van der Waal vertegenwoordigt al verschil lende jaren de SGP/RPF/GPV- fractie in het Europarlement. Van der Waal zal spreken over de actu ele ontwikkelingen in de Europese poli tiek. Aan de orde komt onder andere de invoering van de gemeenschappelijke Europese munt en de veranderingen in het landbouwbeleid. Natuurlijk is het ook mogelijk om de heer Van der Waal vragen te stellen over alles wat te maken heeft met de Europese politiek. Het belooft een interessante avond te worden, jongeren en ouderen zijn harte lijk welkom! De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40 te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. Hoewel het niet erg fiets- en wandel weer is geweest, de laatste tijd zal het velen van U toch zijn opgevallen dat er op Flakkee een aantal secundaire pol derwegen zijn afgesloten. Dit is eind 1995 het gevolg van een besluit van de 'ruilverkaveling' dat in 1981 is geno men. Deze wegen zijn nu uitsluitend kavel- wegen in particulier bezit, eigen wegen geworden. Dit plan is destijds goed ter kennis gebracht van iedereen via de voorlichtingsgeschriften van en over de ruilverkaveling. Toch is het mij ont gaan en werd ik door de uitvoering van het besluit onaangenaam verrast. Nu is er sinds 1981 wel iets veranderd in de maatschappelijke ideeën. De 'gewone' inwoners van Flakkee hebben ook een vertegenwoordiging in het waterschapsbestuur. De recreatie. (ingezonden) ook kleinschalig (S.V.R.; camping bij de boer) heeft veel meer aandacht gekregen. Bij 'de onttrekking uit de openbaar heid' van een aantal polderwegen (ca. 50 km) is men destijds alleen uitge gaan van de primaire functie de land- bouwfunctie de toegang tot de akkers. De secundaire functie als recreatie- mogelijkheid is hierbij genegeerd. Het zou prettig zijn als door overleg tussen de betrokkenen, eigenaars, gemeenten, recreatiebedrijven, de VVV. etc. een beperkte toegankelijk heid voor wandelaars, fietsers en ander langzaam verkeer mogelijk gemaakt zou worden. Een groot struikelblok bij deze ge sprekken zal de wettelijke aansprake lijkheid bij ongevallen op deze eigen wegen zijn. Dat dient goed te worden onderzocht en geregeld. Hopelijk zal door het ISGO met als on derdeel het TRAPGO, eerlang het ini tiatief tot dit overleg worden genomen. Een eenvoudig bruggetje zal hier en daar waarschijnlijk noodzakelijk zijn over doorgegraven stukken weg. Ik hoop erg dat de mogelijkheden voor lopen en fietsen zoals die er in het na jaar van 1995 waren hersteld kunnen worden, misschien zelfs iets verruimd. Dat moet op Flakkee toch mogelijk zijn! C. M. Hoogenboom Battenoord 4 3244 LB Nieuwe Tonge Vroeger, wanneer ze in hun Stellendamse woning som- mig nieuws uit Ouddorp bespraken hebben ze 't wel'es tegen mekaar gezegd: „daer zou 'k niet wille weune!" Maar op het echtpaar C. J. Keijmel-Spuij uit Steüendam is een BijbeJse waarheid van toepassing geworden: „toen gij jonger waart gorddet gij uzelven, maar gij zult oud geworden zijn en een ander zal u gordden". Zo komt het dat ze in Ouddorp wonen... Hij is 84 en zij hoopt dat over enkele maanden te worden. Zoon Koos, hun enige, is het die hen voor het Ouddorpse Zorgcentrum 'de Vliedberg' heeft aangemeld. Daar wonen ze nu al vijf jaar en volgende week donderdag hopen ze er hun 65-jarige - briljanten - Echtvereniging te gedenken. Ze wonen er overigens naar genoegen, in een puik gemeubileerde kamer die uitziet op het drukke kruis punt, maar 't is wel wennen geweest in 't begin. Als ze gekund had had mevr. Keijmel naar Stellendam terugge- kropen, maar inmiddels woont ze naar genoegen in 'de Vliedberg', het leven is er goed. In Stellendam woonden ze 't laatst in de Henry Dunant- straat, maar voor dhr. Keijmel werd het trapklimmen be zwaarlijk nadat hij tweemaal een hartinfarct overkwam. Mevr. Keijmel behelpt zich, wegens botontkalking, met een wagentje als ze zich moet verplaatsen, maar wanneer ze zich beiden wat ontzien vinden ze dat ze niet mogen klagen. Ook aan het stoffelijke ontbreekt het hen niet. Dat heeft de briljanten bruid, een van de negen uit een vissersgezin, wel anders meegemaakt, de emmers gomet die zïj heeft gepeld... In hun huwelijkse jaren hebben zij die armoe niet meer gekend. Dhr. Keijmel toonde zich sociaal bewogen, hij was voorzitter van de Vereniging 'Klein Grondbezit', voorz. van de Coöperatie, van de NVV en hij had veertien jaar, voor de PvdA, zitting in Stellendams gemeenteraad. Stellendam, het dorp waar ze geboren en getogen zijn, zegt hen niet meer zoveel: „je heit'er niet veel meer mee", zeggen ze ervan. Familie woont er nauwelijks. „Vroeger", zegt dhr. Keijmel: „vroeger kende je mekaar tot en met maar nou staan er zoveel huizen waarvan ze de bewoners niet meer kennen... Al zullen ze de herinneringen nooit vergeten, hoe ze elkaar ontmoetten en hoe ze de ramp van 1953 overleefden, in hun huis aan de Langeweg. Zoon Koos woonde toen in Afrika, maar hij is enkele jaren na de ramp weer Stellendammer geworden. De zoon heeft het trouwens gevoeld, die rampnacht, dat er in Stellendam wat ergs gebeurd was en voor het leven van z'n ouders heeft hij toen zeer gevreesd, te mooier daarom het weer zien dat is gevolgd. Dhr. Keijmel heeft de kost altijd in de Flakkeese klei ver diend: zelfs 47 jaar lang is hij knecht geweest op de boer derij van de fam. Biemond. Met de zoons Biemond bestaat nog een goed contact, „prima lui", zegt dhr. Keijmel. Z'n politieke voorkeur, die een andere was dan de hunne, hebben ze hem nooit kwalijk genomen al moest'ie, bij 't bessen plukken, wel de rooie voor z'n rekening nemen. Mevr. Keijmel ziet eerlijk gezegd wel een beetje tegen de dag van donderdag op. Ze denken maar dat de belangstelling het af zal laten weten, maar dan zullen ze zich toch in hun oude dorpsge noten vergissen, want die zullen Cees en Mina zeker niet vergeten zijn. De zussen Irma en Tjarda v. d. Wal uit Melissant hebben hun kunnen getoond tij dens het zaterdag gehouden Zeeuwse kam pioenschap dressuur klasse Zl en 2. Irma van Niedek-v. d. Wal werd met haar paard Gustafson zelfs voor de 3e keer Zeeuws kampioene, met een puntentotaal van 770 uit 2 proeven, het levert haar 5 winstpunten. Tjarda v. d. Wal bereikte de finale op Handson. Heel Zeeland en de nationale jury werd zaterdag verrast door zoveel klasse uit Goeree-Overflakkee. Irma die i.v.m. haar zwangerschap een jaar afwezig was, maar een prachtige come-back had, zal op 23 maart in Ermelo deelnemen aan het Nederlands kampioenschap. Zeeland hoopt dat ze daar weer in vorm zal zijn en de Zeeuwse eer succesvol zal verdedigen. Voor alle leeftijden* Op maandag 4 maart wordt In verzorgingshuis Geldershof een informa tiebijeenkomst over historische kleding gehouden, met het oog op de oranjefeesten rond Koninginnedag 1996. VpMprvhnf De Oranjevereniging Dirksland heeft voor deze informatiemiddag een gastvrije ruim te gevonden in Geldershof. „Leuk voor de bewoners en voor vele anderen", vindt de heer L. Verwijs, direkteur van het Verzorgingshuis. „We hebben hier een gezellige ruimte voor zoiets. Iedereen is van harte welkom, wij zorgen voor een ouderwetse Flakkeese ontvangst. Mét kruudplaetjes dus". De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Het programma bestaat uit een aantal onderde len. Om te beginnen is er een diapresentatie over Flakkeese klederdracht door de heer C. J. Hameeteman. De heer Hameeteman is onder meer schrijver van boeken over historisch Goeree-Overflakkee en voorzitter van het Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee. Daarna worden modellen van kleding rond 1900 getoond, zowel authen tieke oude kledingstukken uit het Streekmuseum als nieuw gemaakte kleding. „Zo'n twintig modellen doen daaraan mee", weet de heer Verwijs, „van klein tot groot". Tenslotte kan men praktisch advies krijgen voor het zelf maken of laten maken van kledingstukken voor de historische maaltijd in het Achterdorp op 30 april. Belangstellenden kunnen op 4 maart ook inschrijven voor deze dorpsmaaltijd, die 10,- kost voor volwassenen en 2,50 voor kinderen. Mogelijkheden Met de presentatie in Geldershof wil de Oranjevereniging laten zien dat iedereen be trokken kan zijn en/of mee kan doen aan de historische verkleedpartij. Bij de kleding die getoond wordt is voor elk wat wils en er zijn voorbeelden van stoffen en accessoi res. Met fantasie en handigheid kan iedereen er 'up-to-date' uitzien op een historische Koninginnedag in Dirksland. Voor meer informatie over de bijeenkomst op 4 maart kan men bellen naar Tannic Grootenboer, telefoon 601151 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VWeO - SniMO - REPORTMC FOTOQRAnE iwi} ^^3 ^^3^^^ OUOOOÜP-WÊatatnÊl3S-T1t/oont0187) 681012/Fwtea3734 -Prinahop-Hog»aam172-mÊfoonf)111)«2400 S5C^T^"V m I DOLBY SURBOÜND] Komplete Dolby Prologic miniset met centerspeakers, surround en 3-wegs basreflex, frontboxen. Totaal 150 Watt, electronische equalizer. Incl. 5 luidsprekers. NU VINGERUNG3 - MIDDELHARNIS-TEL (0187)482518 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK De afgesloten Flakkeese polderwegen Middelhamis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1