NIEUWS uit de kerken 10 jaar Chr. Jeugdkoor Bid en Zing Wagen met dertig ton soia-olie in de sloot Zuiderziekenhuis breidt uit Vriendschappelijke EHBO-wedstrijd Goeree-Overflakkee 1996 Kerkelijke kollekte voor nieuw meubilair Trins Maurits' LEGODAG PREDIKBEURTEN Gebr. de Waal Concert leerlingen Marjo Boom i Verkoping Vrouwenver. 'Tabitha' OPHALEN OUD PAPIER Drukkerij Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 16 FEBRUARI 1996 De Christelijke Scholengemeenschap 'Prins Maurits' krijgt, na meer dan twintig jaar in allerlei noodlokalen gebivakkeerd te hebben, een prachtig nieuw schoolgebouw, maar wel een gebouw dat door de overheid bewust vijf lokalen te klein gehouden is. Nog voor het offi cieel geopend zal worden, moeten er al vijf noodlokalen bij geplaatst worden. En dat is nog niet zo erg. Veel erger is het, dat de overheid er van uitgaat dat schoolmeubilair onverslijtbaar is. Daardoor zitten uw kinderen maar al te vaak op stoelen die eigenlijk niet meer te repareren zijn en aan tafels die voortdurend staan te wiebelen, omdat alle schroeven van het vaak meer dan dertig jaar oude meubilair dolgedraaid zijn. Soms verkeren stoelen en tafels zelfs in een toestand die schade kan veroorzaken aan de kleding van uw kinderen. Omdat het alleroudste meubilair echt weggegooid moest worden, zitten in som mige lokalen in het nieuwe gebouw de leerlingen nu met z'n tweeën aan oude practicumtafels, die voor dit doel gewoon te klein zijn. Omdat in de lokalen waar natuurkunde-, scheikunde- en biologieproeven gedaan worden, versleten meubilair gevaarlijke situaties op kan leveren, heeft het schoolbestuur uit eigen middelen deze lokalen voor een bedrag van 650.000,- van nieuw meubilair voorzien. Deze eigen middelen zijn nu echter uitgeput, terwijl nog veel meubilair dringend aan vervanging toe is. Omdat een Christelijke school natuurlijk altijd een speciale band heeft met de kerken in de regio, heeft het schoolbestuur een beroep gedaan op de kerken op Goeree-Overflakkee om een kollekte te houden voor de bekostiging van nieuw meubilair. Vrijwel alle kerken hebben toegezegd hieraan mee te zullen werken. Als u dus in de komende weken in uw eigen kerk met deze kollekte gekonfron- teerd wordt, weet u dat het geld wat u daar aan geeft ten goede komt aan uw eigen kinderen of kleinkinderen die nu de Prins Mauritsschool bezoeken, of dat in de toekomst D.V. gaan doen. Het is een voluit Bijbelse opdracht om het Christelijk onderwijs, aan uw kinde ren gegeven, niet alleen in uw gebeden, maar ook financieel te gedenken. Daarom roept het bestuur van de Prins Mauritsschool iedereen die enige band met deze school heeft op, dit nog eens extra te tonen door een bijdrage aan deze kollekte. NED. HERV. KERK Beroepen te Vreeswijk C. N. van Dis te Wassenaar (buitengewone wijkgemeente, part time); te Krimpen aan den IJssel (buiten gewone wijkgem.) R. W. van Mourik te Linschoten; te Zetten Andelst L. W. Ch. Ruijgrok te Middelhamis; te Ridderkerk (wijkgemeente 3) K. ten Klooster te Put ten; te Kootwijk/Kootwijkerbroek A. L. van Zwet te Uddel; te Bameveld (wijk 1) C. J. van der Plas te Zwijndrecht. Beroepbaar ds. C. Evers, Leerbroekseweg 17, 4245 KR Leerbroek, tel. (0345)599248. GEREF. KERKEN Beroepen te Andei drs. W. M. Schraven, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangeno men. Beroepbaarstelling drs. W. M. Schraven, kandidaat te Andel. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Schildwolde A. Boersma te Mussel; te Wijnjewoude en Oosterwolde (Fr.) drs. A. A. J. de Boer, kandidaat te Kampen; te Bedum T. C. Zwarts te Zuidbrock; te Goes P. F. Messlink te Hoofddorp. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Broeksterwoude (Petruskerk) D. Visser te Huizen. Beroepen te Enmelo L. Blok te Nunspeet; te Hcxifd- dorp P. Mulder te Capelle aan den IJssel- Middelwatering, die bedankte voor Moerkapelle; te ZcKtermeer W. Visscher te Amersfoort; te Krimpen aan den IJssel en te Melissant A. Bac te Bodegraven; te Gorinchem J. J. van Eckeveld te Zeist; te Brakel P. Blok te Kootwijkerbroek; te Middelhamis, Dirksland en te St. Catha rines (Canada) C. A. van Dieren te Stol- wijk; te Goudswaard C. Hogchcm te BorsseJc. Bedankt voor Nicuwdorp C. J. Meeuse te Vlaar- dingen. De leerlingen van pianiste Marjo Boom zullen vrijdag 23 februari het weer goed in de gaten houden. Zal dat dit keer weer een verrassing in petto hebben? De pia nostukken, waar ze de laatste maanden met veel inzet aan gewerkt hebben, wil len ze nu eindelijk eens laten horen aan het publiek. Niet alleen de gevorderden maar ook de leerlingen die nog maar een paar lessen gehad hebben zullen deze avond hun werk spelen. Chopin, Debussy, een stuk voor eupho nium en piano maar ook Tears in heaven van Eric Slapton staan op het program ma. Een afwisselend programma zal er te beluisteren zijn waarbij niet alleen ge speeld maar ook gezongen wordt zoals het muziekstuk Hello van Lionel Richie. Deze avond is niet alleen bestemd voor familie en vrienden van de uitvoerenden, maar ook voor andere belangstellenden die van pianomuziek houden of het in de toekomst willen leren spelen. Deze mu ziekavond wordt gehouden in de grote zaal van het Diekhuus in Middelhamis en begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. 'De Zwaluw', Sommelsdijk Op zaterdag 24 februari is er voor kinde ren een legodag georganiseerd in ons wijkgebouw 'De Zwaluw', Sperwer 5, Sommelsdijk. Er zijn 2 groepen, 's morgens van 10.00 tot 11.30 uur leeftijd 4 l/m 7 jaar en 's middags van 13.30 tot 15.00 uur 8 t'm 12 jaar. Er zijn voor de mooiste bouwwerken prijzen te winnen. Ook kijken we naar de motivatie van de kinderen. Ouders mogen wel komen kijken, maar niet mee bouwen. De kosten zijn voor leden 1,00 en voor niet-leden 1,25. Tot ziens!! MELISSANT - D.V. dinsdag 20 febru ari hoopt de Herv. vrouwenvereniging 'Tabitha' een kleine verkoping te houden van gemaakte handwerken in 'De Poort'. Openingstijden van 10-5 uur. Er is te vens gelegenheid tot het gebruik van een kopje koffie. Een en ander ten bate van kerk en zending. Allen hartelijk welkom. MELISSANT Zaterdag wordt vanaf 's morgens 9 uur weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. Op 8 februari 1996 was het 10 jaar geleden dat Chr. Jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge haar repe tities aanving. Afgelopen dinsdag 13 februari hebben we tijdens een gezellige avond met de kinderen stil gestaan bij dit jubileum. Met name de kinderen zelf hadden heel wat verrassingen in petto; er is een abc-spel gedaan waarbij het bestuur een zin moest raden, er zijn verschillende liederen gezongen en vooral! lekker patat gegeten. A! met al was het een avond om met plezier aan terug te denken. In het begin stond het koor onder leiding van dhr. C. 't Man netje. Momenteel is Peter Wildeman uit Lisse weer al enkele jaren de dirigent van het koor en hebben we zo'n 65 leden in de leeftijd van 6 t/m 16 jaar. Sinds augustus vorig jaar repete ren we iedere dinsdagavond in 2 groepen. Van 18.30 tot 19.15 uur de groep jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar en van 19.15 tot 20.00 uur alleen de meisjes van 12 jaar en ouder. We zingen met de kleineren eenvoudige, eenstemmige stukjes en met de 'grote meisjes' wat moeilijker, tweestemmig reper toire. Bij uitvoeringen zingen we gezamenlijk. Het zou leuk zijn om weer nieuwe leden te kunnen begroeten. Naast kinderen uit Nieuwe Tonge hebben ook kinderen uit Oude Tonge, Sommelsdijk en Middelhamis de weg naar ons koor weten te vinden. We hopen dit seizoen weer aan enkele uitvoeringen mee te werken en in mei staat ons jaarlijks zangreisje gepland. Als je interesse hebt om te komen luisteren dan ben je a.s. dinsdagavond van harte welkom (ook ouders natuurlijk) in Hervormd Centmm 'Elim' in Nieuwe Tonge, hetzij om 18.30 uur of om 19.15 uur al naar gelang je leeftijd. Heb je/hebt u vragen, bel gemst: (0187) 652329 of 652128. Oh ja, onze leden hebben nog een speciale naam: zij worden ook weleens mussen genoemd omdat ons koorkrantje het Mus.senhlad heet, leuk hè? De gestrande wagen lag zijdelings in de sloot, net onder aan de afrit van de eerste bocht vanaf Stellendam. Een combinatie van Maliepaard transport uit Oude Tonge is dinsdagavond bij Stellendain gekanteld in de sloot terecht gekomen. Dat gebeurde toen de wagen, geladen met ruim dertig ton soja-olie, met z'n rechterwielen in de doorweekte berm terecht kwam waarna het de chauffeur niet meer lukte de wagen terug op de weg te krijgen; hij kwam er overi gens zonder verwondingen af. Het bergen van de wagen heeft vele uren in beslag genomen. Eerst moest de lading worden overgepompt waarna twee zware kranen de combinatie weer op de wielen hebben geholpen. Zondag 18 februari 1996 Eerste Lijdenszondag OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. J. G. van Loon, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 18.30 uur ds. R. Veldman, nabetrachting Heilig Avondmaal. Woensdag 21 februari, Dorpskerk: 19.30 uur ds. J. G. van Loon - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster (jongerendienst) en 18.30 uur dhr. G. J. Smouter - Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. F. Maayen, Hardinx- veld-Giessendam en 18.30 uur ds. J. het Lam. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Evers, Leerbrock en 18.00 uur ds. G. Mulder - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. van Eerden (Ommoord-Ze venkamp) en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. A. Simons, Nieuw Lekkerland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. M. Wattel, Hoofddorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en 18.00 uur ds. M. v.d. Linden, Lage Vuursche - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. N. J. van Tckclenburg, Delft en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazandcr, voorbereiding Heilig Avondmaal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. M. de Vries - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur dhr. Van Teylingen, Goes. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. M. Heemskerk en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur br. H. Wulfraat. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur kand. M. Messemaker, Katwijk aan Zee - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. V. d. Bergh, Ridderkerk, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen, Dordrecht en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. T. J. Korten, Klaaswaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en 18.00uurdrs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. J. van Eckeveld, Sint Phi- lipsland, bediening Heilig Avond maal en 18.00 uur ds. A. Vos, dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk j.'^ (f ^5> j? Postbus 27 3240 AA Middelhamis Tel. (0187)4827 29 Fax (0187) 48 57 36 k^ k^ Wethouder J. T. C. M. den Oudendam- mer slaat 21 februari de eerste paal voor een belangrijke functie-uitbreiding van het Zuiderziekenhuis te Rotterdam-Zuid. De ruimte die wordt vrijgemaakt is met name bestemd voor een nieuwe klinische afdeling en een polikliniek, beide bestemd voor reumapatiënten. Tot nu toe is die functie te vinden in de Dr. Daniël den Hoed Kliniek. Vanwege de noodzakelijke beddenreducties en herverdeling van taken is besloten de reuma-afdeling over te hevelen naar het Zuiderziekenhuis. De uitbreiding is een zinvolle aanvulling op de al aanwezige voorzieningen in het Zuiderziekenhuis. De afronding van de bouwkundige werk zaamheden voor de reumatologie eind dit jaar, is bijna het sluitstuk van een meerjarenplan, waarmee het gehele Zui derziekenhuis gemoderniseerd is. In 1997 zullen naar verwachting alle ver nieuwingen uit het meerjarenplan zijn voltooid. Het Zuiderziekenhuis geniet naast de basisvoorzieningen als algemene chirur gie, interne geneeskunde, gynaecologie en kindergeneeskunde landelijke bekendheid met het Brandwondencen trum en met hartchirurgie. Zaterdag 10 februari is in Oolt- gensplaat de jaarlijkse vriend schappelijke wedstrijd EHBO gehouden. Er hadden zich zes ploe gen aangemeld. In box A streden de ploegen van Oude Tonge, Achthuizen 2 en Ouddorp 1 tegen elkaar. Zij kregen te maken met een ongeval in een hobbyruimte, waar twee mannen aan het knutselen waren. Een buurman die ter hulp kwam snellen, kwam ten val en een echtgenote kreeg spontaan een aanval van hyperventilatie. Snelle hulp was geboden en de ploegen deden hun best. Uiteindelijk kwam Ouddorp 1 als beste uit de bus. In box B waren het de ploegen Ouddorp 2, Ooitgensplaat en Achthuizen 1, die hun best deden de slachtoffers zo goed mogelijk de benodigde eerste hulp te verienen. Hun ongeval vond in de huis kamer plaats, waar de huishoudelijke hulp bij het ramen lappen met trap en al ten val kwam en in haar val ook de rol stoel met de vrouw des huizes meenam. De pedicure die juist voor een behande- Gem. 9.30 en 18.(X) uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij en 18.30uurds. H. Out. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, bediening Hei lig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur mevr. H. Muller, Leerdam. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur kand. J. Lohuis - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. ling langskwam werd ook bij het ongeval betrokken, evenals de vergeetachtige heer des huizes; deze allen voortreffelijk nagespeeld door de mensen van de LOTUS-groep. Ook in deze box was de ploeg uit Ouddorp de beste. In de finale kwamen dus de ploegen van Ouddorp tegenover elkaar te staan in een EHBO-post, ingericht tijdens de Oeltgendag, waar een aantal mensen met verschillende soorten verwondingen bin nengebracht werden. Na deze spannende finale bleek de ploeg Ouddorp 2 uitein delijk de winnaar te zijn. Uitslagen waren: Box A Oude Tonge I89pnt Achthuizen 2 157 pnt Ouddorp I 190 pnt BoxB Ouddorp 2 169 pnt Ooitgensplaat 145 pnt Achthuizen 1 160 pnt Finale Ouddorp 1 Ouddorp 2 leider 58 pnt 55 pnt 61 pnt 49 pnt 44 pnt 53 pnt 60 pnt 62 pnt 261 pnt 302 pnt We mogen terugzien op een geslaagde middag, waarin we veel konden leren van elkaar. Alle ploegen hebben hun beste beentje voorgezet, ledereen kan met een ongeval in aanraking komen en op een EHBO-vereniging kunnen we leren hoe wc het best eerste hulp kunnen verienen. EHBO-vereniging Ooitgensplaat bedankt een ieder die aan deze middag heeft mee gewerkt, en ook de plaatselijke Rabo bank, winkeliers en bedrijven die door hun sponsoring en giften deze middag mogelijk hebben gemaakt. GEREF. GEMEENTEN o^^ ^J- o<^ «J»

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2