Flakkee is er vast blij om RTM museumlijn Ouddorp officieel geopend Alle postduivenliouders op het eiland verenigd In 'Samenspel Goeree-Overflakkee' Plaatwerk kievit warmte Rommelmarkt 'Ebbe en Vloed' Jongerendienst in Ouddorp Koek-actie HGJB Ledenvei^adering Buurtver. 'West' Ramoco b.v. Schakelklub Stellendam A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER PvdA Middelhamis alle merken Garage Knöps B.V. POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Commentaar: Goeree-Overflakkee zal er vast tevreden over zijn niet bij Zeeland te wor den gevoegd. Dat is de voor haar plezierige consequentie van de beslis sing van Minister Dijkstal het wetsvoorstel tot vorming van een stadspro vincie Rotterdam in te trekken, de Tweede Kamer zou het anders hebben afgewezen. Niet vanwege de positie van Goeree-Overflakkee, die is nauwelijks ter sprake geweest, maar omdat de partijen het oneens bleven over de opde ling van Rotterdam; een volksreferendum had zich daar al duidelijk tegen uitgesproken. Goeree-Overflakkee dus niet bij Zeeland. Ten onzent heeft daar ook niemand om gevraagd. Die bestuurders die voor Zeeland kozen deden dat met aantekening het liefst bij Zuid-Holland te willen blijven. Aan die wens wordt thans voldaan, ons wordt daarmee veel bestuurlijke zorg bespaard. Het kan blijven zoals het is, de samen werkingsverbanden richting Rijnmond kunnen in stand blijven en het geld dat nodig zou zijn geweest die te ontkoppelen en nieuwe aan te gaan, kan voor nuttiger doelen worden gebruikt. Verhit zijn de discussies geweest, je was op Flakkee vóór of tegen Zeeland, zo leek het, maar dat was een bizarre vertekening. Na dinsdag is Goeree-Overflakkee weer metterdaad een eiland van (bestuurlijke) rust zoals het propageert te zijn. De gemeenten kunnen blij ven, het Waterschap kan blijven en we kunnen goede buren met de Zeeuwen blijven, natuurlijk wel. In de discussies die er zijn geweest hebben we ons niet onbetuigd gelaten. Soms leverde dat complimenten, soms werd het ons verweten maar in die laatste gevallen doorleefden we dat een profeet niet in eigen vaderland wordt geëerd. Wat ons betreft is het hiermee gezegd en sluiten we de boeken. Flakkee, een Zuid Hollands eiland. A.J.G. RENAULT-dealer Op D.V. zaterdag 17 februari zal er weer Schakelklub zijn. De bedoeling is om hokkey te gaan doen in de sportzaal. Dit in tegenstelling met wat in de Zaaier staat. Denken jullie aan sport schoenen. Kom allemaal naar de Schuur. Het is de bedoeling om 19.30 uur te beginnen, maar de deur is om 19.00 uur al open. Tot ziens in de Schuur. itm Zelfs al staat u verre van het we reldje van de postduivenhouders, 't zal u zéker opgevallen zijn dat op Goeree-Overflakkee de duiven- sport met een zekere hartstocht wordt bedreven. Ons eiland telt 12 verenigingen die zijn aangesloten óf bij de afd. C (zondagvliegers), óf de afdeling West (zaterdagvlie- gers), van de Ned. Postduivenhou ders Organisatie, maar sinds dins dagavond zijn die twee vereend in het die avond opgerichte 'Samen spel Goeree-Overflakkee'. De oprichtingsacte werd dinsdagavond ten overstaan van de notaris getekend en wethouder A. Tiggelman van Middelhar- nis maakte de éénwording van de beide afdelingen zichtbaar door twee delen van het eiland in elkaar te schuiven, voortaan dus nog slechts 'Samenspel Goeree- Overflakkee', met overigens het in stand blijven van de plaatselijke Verenigingen waarvan de ruim driehonderd postdui venhouders lid zijn. De oprichtingsvergadering had plaats in het gebouw van 'de Reisduif' te Som melsdijk; de nieuwe voorzitter dhr. G. Kieviet hield bij de geboorte van het samenspel een enthousiast betoog, want het zal voortaan beter gaan, nu invulling is gegeven aan het N.P.O. beleidsplan 'Vleigend naar 2000', dat tot een reorga nisatie van de duivensport opriep. Goe ree-Overflakkee kent 370 duivenliefheb- bers die voortaan in één verband tegen elkaar kunnen spelen wat een beter beeld zal geven van de kwaliteit die aanwezig is. Toen dat voor het eerst in 1995 ge beurde heette het 'buitengewoon' suc cesvol te zijn geweest. Voorz. Kieviet, begreep best dat het voor meerderen niet gemakkelijk zal zijn geweest zich 'over te geven' aan een nieuiwe organisatie (de verbindtenissen dateren soms al uit eind 40'er jaren), waarom het hem temeer deugd deed dat het reorganisatiegesprek vruchtbaar is verlopen en dat bestuurders zich flexibel opstelden wat tot opheffing van de oude Kring Flakkee en de Flakkeese zaterdag- vliegers heeft geleid. Het thans gevorm de Samenspel neemt zich voor de Post- duivensport zoveel mogelijk te bevorde ren. Een zichtbaar voordeel van het sa mengaan is dat de duiven niet meer met twee-, maar voortaan met één wagen ver voerd zullen worden naar de plaats waar ze worden gelost. Weth. Tiggelman bleek tot hen te beho ren die buiten het wereldje van de post duivenhouders taan, „ik heb er totaal geen verstand van", bekende hij, maar dhr. Tiggelman kent het genoegen dat velen aan hun hobby beleven en dat ple zier gunt hij hen in steeds meer en groter mate, 't zal hem goed zijn wanneer het gevormde samenspel daartoe bij kan dra gen. Felicitatie Dhr. J. Roodzand uit Dirksland bracht namens de 'Snelpost' een gelukwens over, blij dat het tot een samengaan ge komen is. Dhr. Roodzand hoopt dat het bestuur van het 'Samenspel' er alles aan zal doen de hobby te promoten wat nodig zal zijn om die in stand te houden. Nu is er, landelijk, nauwelijks sprake van instroom van jeugdige leden. Het zou hem verdrieten wanneer de duivenhobby ook op Goeree-Overflakkee terug zou lopen totdat er nog slechts enkele in- korfplaatsen over zouden blijven. Dhr. Roodzand deed ook de suggestie vluchten aftrekbaar te stellen, hem lijkt dat vooral gewenst voor gezinnen die zich nu teveel aan een wedvluchtpro- gramma gebonden weten. Werk dus voor het bestuur van 'Samen spel Goeree-Overflakkee'. Weth. Tiggelman pleegt de openingshandeling, naast hem voorz. G. Kieviet, vervolgens notaris ter Braak, dhr. J. C. Wagner, secr. en dhr. A. Zoon, penningmeester. De tram komt er aan. Nooit eerder heeft het aan Ouddorps Punt gevestigde Rijdend Tram Museum zo'n 'enorme toestroom van bezoekers' gehad als woensdagmiddag het geval. Toen werd de laatste fase van het tramlij ntracé ge opend en dat hield voor de genodigden een tramrit in naar het nieuwe station Port Zélande v.v., een beleve nis die kostelijk is te achten, want het museale mate rieel zal spaarzamelijk worden gebruikt. „Er zal zeker geen roofbouw op worden gepleegd, zomin je met een Dakota een lijndienst op Londen belegt", vergeleek Stichtingsvoorzitter dhr. Pits, verheugd over de toeloop van donateurs wier aanwezigheid, in de vrieskou, van een 'warme' belangstelling voor de RTM getuigde. Dat de officiële opene- ning op deze dag plaatsvond had z'n reden, zo werd verduide lijkt. Precies 30 jaar geleden reed de laatste personentram van de RTM z'n laatste rit tussen Spijkenisse en Hellevoetsluis. De tram was geschiedenis geworden, ze had - aldus dhr. Pits - „de eilanden uit hun isolement gehaald en er mede voor ge zorgd dat die tot sociaal-culturele ontwikkeling konden komen. - De tram ging heen, maar gelukkig kon van het materieel een 'grote verzameling' van de sloper worden gered en die pronkt nu in het trammuseum in Ouddorp, gekoesterd door een aantal liefhebbers die zorgen dat het materieel rijdend blijft. Het waren er woensdag, bij de officiële opening, minstens vijf honderd die zich voor de openingsrit aandienden, maar loc 54, feestelijk met bloemen versierd, moest met zo'n honderd vol staan, plaatsgenomen in de wagons met teakhouten banken. Op station Port Zélande tankte de loc achthonderd liter water om ook de terugrit succesvol te kunnen maken. Het kostte veel stoom omdat daarmee ook de wagons werden verwarmd, 't was zodoende behaaglijk binnen. Stichtingsvoorzitter Pits, hij roemde de locatie in Ouddorp, een 'kolossale' remise en een 5 km lange rail die zelfs tot in de- gemeente Middenschouwen zou kuimen worden doorgetrokken, als daar geld voor zou zijn. In Goedereede is de medewerking van de Instanties bijzonder goed geweest en er is dan ook geen enkele spijt van de overstap die vanuit Hellevoetsluis werd gemaakt. De aanleg in Ouddorp begon in 1988, thans werd het slotstuk in gebruik genomen. Aan burg. Sinke de eer een stuk 'kostbaar industrieel erfgoed' in beweging te zetten en met loc 54 het lint door te rijden. Dat gebeurde voor het oog van vele tientallen fotografen en filmers. De loc was prachtig 'op stoom' en gehuld in een forse wolk stoomde ze op het lint af. Ook wel'es prettig voor een burgemeester op een „bestuurlijk verantwoorde wijze door het lint te gaan", dhr. Sinke deed het volgaarne want ook hij is gelukkig met de aanwezigheid van het museum als toeristische attractie in Goedereede. Dhr. Sinke weet dat velen zich aangetrokken voelen tot de wereld van trams, spoorstaven en dwarsliggers en hij gunt de tram z'n revival en de treinofielen hun groot plezier in het bruikbaar maken en houden van kostbare museumstukken. Voor hen is het genieten op de Punt, de zonnige poort tussen Zuid Holland en Zeeland. Een van de goede voornemens van de Partij van de Arbeid Middelhamis voor 1996 is een nog beter kontakt met de kie zers. Daarom gaat de Partij van de Ar beid de gemeente door. Heeft u vragen, suggesties, op- of aan merkingen naar aanleiding van onze standpunten, laat het dan horen. Bent u het niet eens met ons beleid? Ook dat willen we weten. Wilt u informatie? Daar zorgen we voor. Op maandag 26 februari a.s. komen we in Stad aan het Haringvliet in 't Tref punt. U kunt daar terecht van 19.00 tot 20.00 uur. Woont u in een andere kern van de ge meente Middelhamis, dan kunt u natuur lijk ook langskomen, maar op 25 maart komen we naar het Diekhuus in Middel hamis en op 22 april in Ons Dorpshuis in Nieuwe Tonge. Ook dan bent u van 19.00 tot 20.00 uur van harte welkom. OUDE TONGE - Woensdag 21 febmari a.s. wordt er in 'Ebbe en Vloed' de Rom melmarkt/Bazaar gehouden, 's morgens van 10.00 tot 1200 uur en 's middags van 13.00 tot 17.00 uur. Op de rommelmarkt vindt u o.a. huis houdelijke artikelen, linnengoed, klein- meubelen en verder alles wat u zoekt. - Met enveloppetrekken zijn er mooie prijzen te verdienen. - Om te eten zijn er oliebollen, wafels, appelflappen, slaatjes enz. - Voor wie van bloemen houdt zijn er bloemstukjes, vele rieten manden en potten. Op D.V. zondag 18 febmari wordt er in de Gereformeerde Kerk van Ouddorp een 'jongerendienst' gehouden! Jongeren uit de Doopsgezinde Gemeente zullen een aantal liederen voor ons zingen en verschillende andere jongeren uit de kerk zullen ook hun bijdrage leveren. Met el kaar hopen we dat het een fijne dienst wordt waarin we mooie liederen zullen zingen en waarin ds. J. Koster het een en ander hoopt te vertellen aan de hand van het thema: 'Liefdeis. Voor jongeren (en ook ouderen) geldt: VAN HARTE UITGENODIGD! En neem gemst eens iemand mee! Deze bijzondere dienst begint om 10.00 uur. Er is liturgie aanwezig en voor de kleintjes is er oppas. Nogmaals van harte uitgenodigd! (Voor meer informatie: 0187-683431). GOEDEREEDE Met de kinderclubs willen wij meewer ken aan een project van de H.G.J.B. voor Woord en Daad, met de naam: 'Kanaan in India'. Vanaf 19 febmari kunt u kinderen aan de deur verwachten, die ontbijtkoeken ver kopen en vanaf 26 febmari komen kin deren met de vraag of zij voor u klusjes mogen doen of lege statiegeld-flessen in mogen gaan leveren. Het geld wat hier mee opgehaald wordt, wordt door Woord en Daad gebmikt om in 7 dorpen in India, het onderwijs en de gezondheidszorg te verbeteren. Wij hopen op uw medewerking. De leiding van de kinderclubs DIRKSLAND - Buurtvereniging 'West' uit Dirksland houdt op 8 maart a.s. haar jaarlijkse ledenver gadering in de Victoriahal te Dirksland. De aanvang is 20.00 uur. Naast de gebmikelijke agenda van jaar- en financiële verslagen zijn er bestuurs- verkiezingen. Ook zal de jaaropbrengst van de aktivi- teiten voor ons derde wereld-project 'Jo- han Wachters' bekend worden gemaakt. We kunnen nu al mededelen dat deze nog nooit zo hoog is geweest! Wij willen dan ook alle gulle gevers en medewerkers hartelijk danken voor hun steun en inzet bij deze akties. Tijdens deze vergadering zal er ook al vast een voomitblik op 1996 worden ge houden. De avond zal ook dit jaar weer feestelijk worden afgesloten met een overheerlijk warm/koud buffet. Daamaast houden wij voor de bezoekers nog een verrassing in petto! voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 61 5353 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VHWO - SniHO REPORTAOE - FOTOORAFK ^^3 I^^SQ^S OUDDOAP-WMMnri 35 TaWbon (DM7J MTSTZ/Fax 883734 -Pi1ntahop-Hoouoem172-T»ltfoon(D111}4eZ400 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Middelhamis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1