Over oud-Flakkeese kleding en het Oranjefeest '96 in Dirksiand Culinair hoogstandje verbindt twee kuituren NIEUWS Veel waardering voor scheidend brandweerman uit de kerken Kleding, beddegoed of wol over?? Zeer geslaagde muziekmarathon 'Vooruit' Naaiclub 'De Schaere' in Oude Tonge Zwemnachtmarathon van Sommerdiek verliep zeer succesvol Een overheerlijk stokbrood van Hollands brood van de 'Echte Bakker' en Griekse Dodoni Feta K.M.T.P. afd. Goeree- Overflakkee Oorkonde en erelid van de Plaatse brandweer iy^'^"-^. Blz.2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 13 FEBRUARI 1996 Enthousiast geworden door de plannen van de Oranjevereniging om Dirksiand rond Koninginnedag 1996 een historische aanblik te geven, heb ik me verdiept in het hoofdstuk 'kleding' met het oog op het onderdeel 'historische maal tijd' op 30 april. Dorpsmaaltijd Een dorpsmaaltijd in de historische kern van Dirksiand laat ik me natuurlijk niet ontgaan. Ik zie in het Achterdorp de sfeerlantarens al branden, in het licht waarvan keuvelende dames, bijbehoren de heren en levendige kinderen zich te goed doen aan oud-Flakkeese kost. Het wordt een overdekte maaltijd, aldus Jaap van der Velde van de ClOOO. Evenals vorig jaar is hij nauw betrokken bij de organisatie van de feestweek 1996, die dit jaar duurt van 28 april tot en met 3 mei. „We zullen met marktkramen werken, zodat de mensen toch droog zitten, in geval van regen. We hopen natuurlijk op mooi weer met een oranjezonnetje, maar je weet het nooit. Eerst dachten we nog even aan overkapping van het Achter dorp maar dat is te hoog gegrepen. Bij alles wat we willen moeten we bedenken dat het ook financieel haalbaar moet zijn. Dat geldt ook voor de maaltijd. Die kost voor de volwassenen een tientje en voor de kinderen een rijksdaalder. Bij een volksmaaltijd moet iedereen mee kunnen doen." De keuze van de lokatie voor de maaltijd ligt voor de hand. Sinds de tweede helft van de 16e eeuw - Dirksiand kreeg marktrcchten in 1544 - werden in het Achterdorp de paardenmarkten gehou den. In de notariële archieven van die tijd vinden we over het Achterdorp: „Dat men noemt Paardemarckt". Typerend voor de jaar- en paardenmark ten was dat er dan massaal werd gegeten, dat er grote hoeveelheden voedsel wer den klaar gemaakt voor de bezoekers van het jaarlijkse marktgebeuren. Hoeveel mensen kunnen er nu aan de historische maaltijd deelnemen? Volgens de heer Van der Velde is er ruimte genoeg: „In het Achterdorp is plaats voor ongeveer vijfhonderd mensen, maar we kunnen er altijd nog een straat bijnemen. Als we het maar vroeg genoeg weten. De inschrijfformulieren zijn al beschikbaar. Hoe meer mensen meedoen, hoe gezelli ger het wordt." Natuurlijk doen we mee; ik heb direkt voor de hele familie ingeschreven. Wat doen we aan? Maar dan! Wat doen we aan? Thuis zijn de meningen verdeeld. De één haalt uit de verkleeddoos op de vliering een lange jurk die met wat fantasie en handigheid opgewerkt kan worden tot iets historisch. „Als ik naar die foto van jouw grootmoe der kijk, klopt de lijn van deze jurk hele maal. Als we een grote strooien hoed kunnen versieren en ik poets mijn laars jes nog eens goed, dan ben ik er." De ander voelt er in eerste instantie nog niet zoveel voor: Jij kunt alles wel leuk vinden, maar ik weet nog niet of ik het dt^e." „Weet je ook iets voor mij?", vraagt m'n man, die wel mee wil doen maar niet van plan is iets aan te trekken dat nergens op slaat. Aren en Krientje Van de geschiedenis van Dirksiand ben ik aardig op de hoogte door de opgravin gen in de dorpskern met de Vereniging van Amateurarchcologen van Goeree- Overflakkee en door het speurwerk van het Genealogi-sch Centrum Gcx;ree-Over- flakkee dat meer onderzoekt dan alleen stambomen. Van de kleding omstreeks 1600 weet ik zodoende wel iets af; van de kleding rond 1900 wist ik weinig. Naar een idee van Leen de Berg zijn twee etalagepoppen door Tini Marcus in nieuwe, historisch getinte kledij gesto ken en dat leverde een paar mooie voor beelden op van de gebruikelijke kleding van Flakkeese dorpsmensen rond 1900. 'Aren' kreeg een zwarte klepbroek en een stemmig gestreept overhemd met dubbele borst aan. 'Krientje' een lading lange rokken waarmee te combineren valt en een bloes met pofmouwen en boordje in de stijl van rond de eeuwwis seling. Geïnspireerd door Aren en Krientje en gevraagd door de Oranjevereniging om bij de verschijning van deze twee mcxlel- len het onderwerp 'oude Flakkeese kle ding' toe te lichten, heb ik tientallen oude foto's nader bekeken en de boeken er bij gehaald. Als je over iets gaat lezen, blijkt al gauw dat je elk zwart-wit beeld bij moet stel len. Ook in dit geval en als je gcx;d kijkt zie je meer kleur in de oude bruine foto's van het voorgeslacht dan je voor moge lijk had gehouden. Advies Hoe meer ik er over te weten kwam, hoe boeiender het werd. Maar ook gecompli ceerder en ik kreeg bij het beschouwen van alle tekeningen en portretten een moment waarop ik door de mensen de kleren niet meer zag. Waar was ik mee bezig? Gelukkig wist ik waar ik voor advies terecht kon. Maaike Melissant is goed op de hoogte van de standen van keuvels en mutsen, weet van 'siemesetjes' (een soort onderhemdjes) en bezemband. Zij is actief met klederdracht bij presentaties van streekgebonden projecten. Maaike wast geheel vergeelde mutsen wit, stijft keuvels op de juiste sterkte en restaureert batisten schortjes die een ander rechtstreeks weg zou doen. Ze heeft gevoel en liefde voor zulke dingen en was meteen bereid met raad en daad terzijde te staan. Wie ooit in Griekenland op vakan tie is geweekt, weet dat er nergens een romiger en smeuïger fetakaas te vinden is dan juist daar. Wie het brood van de Echte Bakker proeft heeft al gauw door dat bij deze bakkers ambachtelijk vakman schap nog echt met hoofdletters wordt geschreven. Het Hollandse brood van de Echte Bakker en de wereldberoemde Dodoni Feta uit Griekenland kennen beide een lange traditie. De Echte Bakkers hebben het vakmanschap uit beide kuituren ver werkt in een culinair Hollands/Grieks stokbrood. Onder het motto 'de Echte Bakker heeft altijd weer wat anders' wordt op 15 februari het Dodoni Fetabrood geïntroduceerd. Hiermee speelt het Echte Bakkersgilde, waarbij 350 Echte Bakkers zijn aangesloten, in op de grensverleggende tendensen en de vergaande interesse in buitenlandse kui turen. De bakkers komen met een lekker nij die de smaak heeft van een ver en zonnig vakantieland, maar dat verkrijg baar is dicht bij huis, om de hoek. Puur natuur De Echte Bakker heeft innovatie en een konstante zorg voor het produkt hoog in het vaandel staan. Alleen bro<xl van uit muntende kwaliteit en gemaakt van de allerbeste ingrediënten kan brood van de Echte Bakker heten. Datzelfde kan gezegd worden van de Dodoni Feta. De Griekse Feta wordt gemaakt van een kombinatie van schapenmelk (80%) en geitemelk (20%). De kuddes schapen en geiten grazen in het onherbergzame en rotsachtige landschap van het Griekse Ipiros, waar de dieren zich voeden met alles wat de ruige vegetatie maar te bie den heeft. Puur natuur dus, zonder che mische toevoegingen en bestanddelen. Uitsluitend deze melk wordt gebruikt voor de specifieke Dodoni Feta. Vakantie Het Dodoni Fetabrood brengt de zomer in huis ook al is het nog volop winter. Het brood met de geurige smaak van graan, feta en oregano is bijzonder sma kelijk, op elk moment van de dag. Hoewel, een 'gewoon' moment zal het nooit en te nimmer worden. Of je het brood nu naturel eet, zo uit het handje, of als volwaardige maaltijd bijvoorbeeld samen met een heeriijke Griekse salade. Of de voorjaarsstormen nu rond het huis gieren of dat het vriest dat het kraakt, altijd zal het eten van een Dodoni Fetabrood een beetje vakantie zijn! Cor Hameeteman, voorzitter van de Stichting Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee, is in deze regio een expert op het gebied van klederdracht en hij beloofde spontaan uitleg te komen geven als de Oranjevereniging dat op een infor matie-avond zou willen. Een telefoontje naar het bestuur en de suppoost van het Streekmuseum beves tigde dat we ook daar terecht konden voor alle mogelijke steun. Naar het Streekmuseum Het lidmaatschap van het Streekmuseum vond ik altijd een vanzelfsprekende zaak. Zeker nu was ik blij met een gerust hart bij het Streekmuseum te kunnen aan kloppen. We maakten een afspraak met Bert Blokland, de suppoost van het museum en op een ijskoude morgen stonden Maaike en ik al om negen uur op de stoep van het Streekmuseum in de Kerk straat te Sonmielsdijk. Bert had gelukkig de verwarming aan. De kleding uit de oude doos had hij al voor ons tevoor schijn gehaald. Het fijne van Bert is dat hij niet alleen op de oude spullen past, maar ook bedenkt wat je er vandaag de dag mee zou kunnen doen. In zijn werkplaats had hij jurken en pak ken uitgehangen en had hij de meest geschikte hoofddeksels op tafel liggen. Tussen de kledingstukken vond ik een korte zwarte damesmantel met openge werkte pcllerinc. Ik viel er meteen voor en nam me voor die voor mezelf na te maken. Ik had alles wel mee willen nemen om aan iedereen te laten zien. „Dat wil je wel, maar dat kan natuurlijk niet", zei Maaike. „We moeten een keuze maken." Dat was Bert met haar eens: „En liefst nu, want ik mixt hier morgen zagen". We maakten een keuze en kregen van Bert nog twee prachtige gekleurde omslagdoeken mee. een meekraprode en een koningsblauwe. „Wees er zuinig op" was zijn boodschap, Vot^r de variatie zullen Aren en Krientje de kleren van het Streekmuseum aankrij gen op plaaLsen waar ze niet al te kwets baar staan. Verder kan de kleding van het museum als voorbeeld dienen op een informatie bijeenkomst. „Gebruik het, maar ga er voorzichtig mee om. Financiële waarde heeft het niet, maar het is wel onvervangbaar", aldus Cor Kardux, de voorzitter van het Streekmuseum. „En als jullie verder nog iets nodig hebben om Aren en Krientje leuk te presenteren, moetje maar kontakt met Bert opnemen." Aan de slag Wat achtergrondinformatie betreft staan we nu gesteld. Boeken, deskundigen, een heel museum achter de hand: we kunnen aan de slag. Terwijl Aren en Krientje door Dirksiand gaan - van 12 tot en met 17 februari staan ze bij 'De Wurft Creatief' - kun nen we ons gaan oriënteren op de moge lijkheden om er, ieder op z'n eigen manier, bij de historische maaltijd pre sentabel uit te zien. Cathy Westdorp De KM.T.P. afdeling Goeree-Overflak- kee wil uw speciale aandacht vestigen op 2 programma's, die vermeld staan in de Kleur en Fleur Een lezing over Kleinffuit, die gehou den gaat worden in de Grutterswei te Oude Tonge, aanvang 19.30 uur. Deze lezing wordt gegeven door Tim Grinwis, u allen bekend vanwege zijn fantastische bloemschikcursussen. Dit mag u niet missen. 5 maart: Een snoeidemonstratie van Fruitbomen, welke gehouden wordt in het Diekhuus te Middelhamis. Een ieder, die fruitbo men in de tuin heeft staan mag dit niet missen, wederom o.l.v. Tim Grinwis. NED. HERV. KERK Beroepen te Ooltgensplaat P. van der Kraan te Bleskensgraaf; te Epe (buitengewone wijkgemeente Sionskerk) en te Harder wijk dr. P. Vermeer te Huizen; te Gene muiden J. P. Nap te Bameveld; te IJssel- stein J. Kommers te Papendrecht; te Us- selmuiden-Grafhorst L. W. Ch. Ruijg- rok te Middelhamis. Bedankt voor Goedereede en voor 't Harde A. L. van Zwet te Uddel; voor HoUandsche- veld (buitengewone wijkgemeente) A. Belder te Nieuwe Tonge. Beroepbaar A. van Iperen, Dr. H. J. van Mooklaan 97, 2286 BB Rijswijk, tel. (070) 3965265; H. Novékové, p/a A. Coolenlaan 3, 9721 XC Groningen, tel. (050) 5265431 GEREF. KERKEN Beroepen te Usselstein (Utr.) (beiden part-time) drs. M. J. T. Burema en mevr. drs. H. Kamphuis te Drachten (beiden part time); te Vreeland (SoW) (part-time) drs. P. H. Couvée te Nieuwerkerk aan den IJssel (part-time), die dit beroep heeft aangenomen. BeroepbaarstelIIng drs. E. A. Dompeling, Marwixhof 13, 9726 CX Groningen, tel. (050) 3147287. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Stadskanaal (wijk Zuid) (tweede pre- dikantsplaats) P. J. de Haan te Grijps- kerk-Niezijl (Gr.); te Waardhuizen ca. A.A. J. de Boer, kandidaat te Kampen; te Ureterp H. de Vries te Assen-Noord. Beroepbaar A. J. Th. van der Scheer, 1.1. predikant te Middelburg (voor de missionaire dienst), Hannie Schafstraat 18, 4333 CK Mid delburg, tel. (0118) 612254. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Enschede-Noord W. van Dijk te Haar lem. Aangenomen naar Almkerk-Werkendam i.c.m. Gorin- chem drs. G. van Dijk, kandidaat te Berg ambacht, die bedankte voor Hoorn en voor Alphen aan den Rijn. Bedankt voor Apeldoorn drs. M. H. T. Biewenga te Emmeloord. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Broeksterwoude (Petruskerk) D. Vis ser te Huizen. Bedankt voor Mijdrecht G. Bijkerk te Enschede- OoSt. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Hardinxveld-Giessendam C. A. van Dieren te Stolwijk, die bedankte voor Goes. Bedankt voor Scherpenisse M. Mondria te Waar denburg. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Vlaardingen F. Mallan te Alblasser- dam. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te St. Philipsland T. Klok te Kinderdijk; te Kampen D. Monster te Bameveld. De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen zamelt voor ziekenhuizen, bejaar denhuizen en individuele personen nog steeds kleding, beddegoed en wol in. Ook ander materiaal dat nog heel is en in prima staat verkeerd kunnen we gebrui ken. Van de wol breien vrijwilligers üiii- en voor de kinderen in het kindertehuis en van restjes wol maken ze nuttige warme dekens. Ook lappen stof, gordij nen en dekens zijn zeer welkom. Heeft u iets over, dan kunt u dit inleveren bij de verschillende adressen. Nieuwe Tonge: A. M. Verboom-van Mil, Korteweegje 46, tel. 651767. Herkingen: fam. Boshoven, Jan Deugtstraat 7, tel. 669462. Dirksiand: fam. Vogelaar, Philipshoofjesweg, tel. 601930. Stad aan het Haringvliet: fam. Saarloos, Baron van Brienenstraat 11, tel. 612194. Stellendam: fam. Lokker, Oranjeplein 7, tel. 491785. Middelhamis: J. Roos, Rottenburgseweg 118, tel. 484040. Goedereede: mw. Roos, Hongaarseplein 10, tel. 491923. Achthuizen: fam. Heuker, Achthuizensedijk 44, tel. 631938. Ouddorp: fam. Grinwis, Preekhillaan 16, tel. 682891 fam. Bakelaar, Geleedststraat 18, tel. 681918. Melissant: K. Breen, Pieterstraat 12, tel. 602473. Oude Tonge: fam. Van Dijk, Molendijk 79, lel. 641824. Voor de dorpen Ooltgensplaat en Den Bommel hebben we nog geen inlever- adressen. Vrijwilligers kunnen zich aan melden bij de fam. Van Dijk, tel. 641824. In de 'Hobbelpaarden' werd vrij dagavond j.l. de jaarvergadering van de vrijwillige brandweer Ooltgensplaat gehouden. Alhoewel er vorig jaar geen bijzondere bran den waren geweest, was de bespre king op deze avond optimaal. Krijn Braber, zevenentwintig jaar brandweerman, nam afscheid en werd tot erelid benoemd. De voorzitter, de heer Joop van Dronge- len, sprak in zijn welkomstwoord een speciaal woord tot burgemeester Van Pelt en zijn echtgenote en tot het nieuwe korpslid Bas de Vos en zijn vrouw Ineke. De ploeg is weer kompleet, zo memo reerde de voorzitter. De secretaris las het jaarverslag voor, waaruit bleek dat er geen grote calami teiten waren geweest in 1995. Toch moest het korps dertien maal uitmkken voor diverse hulpverleningen. Na de pauze richtte de voorzitter zich tot Krijn Braber. De heer Braber, die zeven entwintig jaar lang lid is geweest van het korps, moest wegens funktioneel leef tijdsontslag afscheid nemen. Hij was HBT-er, WVD-er, hulpverlener, pomp- bediener, chauffeur en daarbij is hij nog twintig jaar voorzitter van de plaatselijke brandweervereniging geweest. Een geweldige prestatie en dat alles op basis van vrijwilligheid. „Altijd rustig en wel; overwogen ging Krijn te werk", aldus de voorzitter. Enige aardige anekdotes gin gen in dichtvorm de zaal in. Als dank en uit waardering werd hij tot erelid benoemd. Ook kreeg hij namens de man- op 9 en 10 februari j.l. heeft er een grote muziekmarathon plaats gevonden in de mavo De Komeet te Oude Tonge welke was georgani seerd door leden van het comité van 'Vooruit' te weten Elza Polak, Swier Garst, Eline van den Bos, Suus van Bergen-Boom, Nicole Willems en Liesbeth de Groot. Om precies 19.00 uur gaf de wethouder van cultuur Rob Maliepaard het startsein om deze monsterrit te beginnen. Het doel waarvoor dit alles georganiseerd werd, was om zoveel mogelijk muziek te maken in vierentwintig uur non-stop en geld te verzamelen voor de aankoop van nieuwe instrumenten. De opening was voor het Fanfare-orkest onder leiding van Tmus Migchielsen-Muizer. Het was geweldig druk vrijdagavond. De pers was ruimschoots aanwezig, evenals de lokale omroep 'De Vrije Vogel'. De opbouw van deze marathon was zo gere geld dat elk half uur een andere groep, individueel of met veel andere werd gemusiceerd. Om 22.30 uur was de beurt aan Alex Zwijgers een zeer goede beken de van 'Vooruit', en dirigent van Wilhelmina uit Numansdorp. Hij pepte het korps op zijn manier enorm op om dit tot een goed einde te brengen. Daarbij zeker gesteund door Rob Maliepaard die trouwens de gehele nacht aanwezig is geweest. Ook over de belangstelling mogen wij niet klagen, zeker van de kant van het college was de aandacht enorm. De bur gemeester en zijn vrouw waren getuige Wij zijn een gezellige groep dames, die elke maandagavond een naaiclub vormen onder deskundige leiding. Wij werken met patronen van Knip, Burda etc. en mocht ér iets aan deze patronen veran derd moeten worden, dan geeft dat geen problemen. Wij hebben nu nog plaats voor een paar dames, die ook gaarne hun eigen kleding of voor de kinderen iets willen maken, leeftijd speelt geen rol en als u interesse heeft, neem dan kontakt op voor 24 fe- braari met Corry v. d. Berg, tel. (0187) 641476 voor informatie of met Ton Bouwknegt, tel. (0187) 632383. de echte handgemaakte geboortekaartjes met strikje komen van T'"§g[rfi-, en zijn verkrijgbaar bij GEBR. DE WAAL Het centrale depot is gevestigd in Oude Tonge aan de Molendijk 71. Een schuur met een groene schuifdeur waarboven de Poolse vlag wappert. De deur is los, dus u kunt het er zelf inzetten. Twee weken geleden is het eerste trans port van 1996 met materialen vertrokken naar Polen. schappen een mooi horloge met inscrip tie aangeboden. Namens het gemeente bestuur overhandigde burgemeester Van Pelt hem een oorkonde voor zevenen twintig jaar vrijwillige brandweerdienst. Voor zijn vrouw Anneke was er een prachtig boeket bloemen, want zonder de steun van je brandweervrouw ben je ner gens, aldus de voorzitter. Een stevig applaus ondersteunde deze gedachte. Burgemeester Van Pelt hield verder een toespraak. „Lachen en serieus zijn moet kunnen binnen de brandweer", zo sprak hij, dit neemt niet weg dat het gemeente bestuur u als een serieuze zaak ziet. Noodgedwongen moeten wij ook op het brandweerbudget dit jaar bezuinigen, zo vervolgde hij. Grote uitgaven staan voor de deur en hij doelde hierbij op de ver vanging van drie brandweerauto's in de komende jaren. Een commissie is reeds heel druk bezig. Verder meldde hij nog dat er voor 1997 een andere kazerne te boek stond. De huidige is sterk verou derd. „Doch dit zal niet zonder slag of stoot gaan." Na zijn toespraak reikte hij nog enige diploma's en oorkondes uit. Verder dankte hij de commandant en de man schappen voor hun inzet en wenste ieder een een goed en gezond brandweerjaar toe. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering en werden alle aanwezigen uitgenodigd voor een zeer smakelijk koud- en warm buffet. De gezelligheid duurde nog voort tot in de kleine uurtjes. Dit kon een keer, want: collegakorps Den Bommel waakte over Ooltgensplaat. van een lekker stuk muziek uit de Blues en Jazz sfeer. En zij bleven nog gemime tijd om te genieten van de muziek. Er werd op diverse manieren geïmprovi seerd. Er werd door de leden elk half uur een ander onderdeel ten gehore gebracht. Maar ook aan alles was gedacht door het comité, de inwendige mens waren ze niet vergeten. Er was een grote mate van sponsoring door ClOOO uit Dirksiand. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Deze marathon laat zien welke mensen echt verenigingsmensen zijn en uit het goede hout zijn gesneden. Zo kwam de zaterdag eraan, een lange witte nacht vol muziek, en na deze nacht begon de belangstelling tegen de morgen rond zes uur weer op gang te komen. De zaterdag overdag was zeer gezellig druk en toen tegen 17.30 uur het Fanfare-orkest weer plaats had genomen om met de laatste repetitie te beginnen, was het weer ouwerwets dmk en de diri gentenwedstrijd kon beginnen. Er had den zich enkele kandidaten aangemeld en het was zeer spannend wie het zou winnen. Ofwel Nellie de Jong of Herman de Jong. Uiteindelijk was het Nellie die met geringe voorsprong won. Bij de jeugd was dit Sanderijn Ziekman. Ook hebben o.a. Rob Maliepaard, Nico Andries, Henk Braber en Ladage zich gemeld. Na de dirigentenwedstrijd volgde nog een kort optreden onder leiding van Truus Migchielsen. Precies om zeven uur telden de leden af naar het einde toe. Nadat de voorzitter iedereen en in het bijzonder Elza Polak had bedankt, kreeg Rob Maliepaard nog de microfoon. Hij bedankte zeer onder de indruk van het gebeuren zijn vereniging met de geslaag de marathon en voor de mooie muziek, de inzet van de leden en zeker van de vrijwilligers achter en voor de schermen. Met die gedachten en een schone mavo, moe maar voldaan ging iedereen weer naar huis en mocht u ons weer willen horen, dan kan dat op 9 maart a.s. in de Grutterswei. Toegang gratis. Met een bijzondere uitvoering met als thema 'Filmmuziek', onder andere Miss Saigon. Hopelijk tot ziens. In het weekend van 2 op 3 februari jl. werd de door de Z.C. de Schotejil geor ganiseerde zwemnachtmarathon gehou den. Iedereen kan terugkijken op een perfect georganiseerde nacht, waar het bruiste van gezelligheid en sportiviteit. Ook de vele supporters en kijkers lieten ons niet in de steek. De gehele nacht moedigde men hun favorieten aan onder het genot van een hapje en drankje en de gezellige muziek van 'Happy Music'. Hieronder volgende de uitslagen van de startvergunninghouders: 1. DeGooyel62.550 m. 2. De Schotejil 154.250 m. 3. Daphnia 153.400 m. 4. De.Papegaai49.900 m. 5. De Walms 149 550 m 6. Daphnia II47;9oo m! 7. Onderdak45.8OO m. Uitslagen van de Recreanten: 1 ■;r'X:p-057.300 m. 2- De Gooye II54.200 m. 3- De Stelle50.250 m. \- De Schotejil II47.900 m. 5. De Walms II46.100 m. 6. De Eendracht40.300 m. 7. De Schotejil III39.500 m. 20 februari: Longeweg 13 - SOMMELSOUK - Tel. (0187) «2729

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2