Bouwperceel voor (eerste) burger Van Pelt Goed verzorgde Ouddorpse Reddingsbrigade vraagt versterking De Gooye actief op 3 fronten Drie afscheidnemers bij brandweer Goedereede LITIE ^é&i^ vakantieweek voor 50+ Vlootschouw op zaterdag 15 [uni Tweede Kamer beslist vandaag mcmtmmMtf Inbraken in Melissant Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Wegwerpluier-onderzoek DINSDAG 13 FEBRUARI 1996 No. 6477 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Raad Oostflakkee: Twee fracties uit Oostflakkees' ge meenteraad, die van WD en VLO (Vrije lijst Oostflakkee) liebben zich donderdagavond gekeerd te gen het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit dat het burg. Van Pelt mogelijk moest ma ken langs de Molenweg te Oude Tonge een woning te bouwen. Ze waren tegen ^om 's burgemeesters' bestwil', zeiden ze. In werkelijkheid ligt het door dhr. Van Pelt gekochte perceel binnen het bestem mingsplan 'landelijk gebied', maar aan die zijde van de Molenweg zijn al meer dere woningen gebouwd waardoor deze oostzijde tot de bestaande dorpskern is gaan behoren, maar toch: „...wij willen dhr. Van Pelt niet in een zodanige uit zonderingspositie plaatsen dat hij het mikpunt wordt van alle kritiek die maar los kan barsten", zo argumenteerde dhr. V. d. Ree (VVD) z'n bezwaar. De tegen standers vrezen een precedentwerking wanneer het de burgemeester wordt toe gestaan terwijl hij zelfs geen 'grondge bonden' argument heeft om daar te bou wen. Dhr. de Vries (VLO) vond dat dan aan het hele Molenpoldergebied een woon bestemming zou moeten worden gegeven en dhr. v. d. Ree ging zelfs zo ver dat hij z'n bezwaar in een drietal punten onder verdeelde. Als de burgemeester in Oude Tonge wil bouwen leek dat dhr. v. d. Ree te kunnen in de omgeving van de MBO- school. Die grond was van origine bouw grond, werd later voor scholenbouw bestemd, maar zal daarvoor niet (meer) nodig zijn, overwoog dhr. v. d. Ree. „De grond blijft nu maar 'maagdelijk' liggen en kost de gemeente renteverlies", wees dhr. V. d. Ree aan. Met bouwen daar zou én dhr. Van Pelt én de gemeente gehol pen zijn, leek het hem. Weth. Andries heeft zich beijverd de raad het 'bredere verhaal' over een toe komstige woningbouwlocatie in Oude Tonge op korte termijn in 't vooruitzicht te stellen en de raad te verzekeren dat het verzoek van dhr. Van Pelt er een is van een gewone burger. Omdat er ruimtelijk noch planologisch bezwaren zijn stelt het College voor aan het verzoek van burger Van Pelt mee te werken zoals dat in een dergelijk geval te doen gebruikelijk is. De opposanten hebben hun bedenkingen allerminst prijs gegeven, integendeel. Dhr. Heintjes (VLO) betrok er zelfs de ambtenaren bij die 'allerlei dingen' voor de dag halen om de bouw mogelijk te maken. „Het mooie met die deskundige ambtenaren van ons is, dat ze altijd wel een weg vinden om iets door te laten gaan, maar hoe vertel ik dat aan de bur gers?" vroeg dhr. Heintjes zich ontstemd af en tot dhr. Andries: „durft u zó wet houder te zijn?" De andere fracties redeneerden anders. ,,Geen probleem", verklaarde dhr. C. Breeman en zo gaf mevr. Van Rossum (CDA) te kennen, zelfs vond ze dat de opposanten wat misbruik maken van de kwetsbare positie die de burgemeester inneernt. „Dhr. Van Pelt wordt absoluut niet bevoordeeld", zo nam ze nadrukke lijk stelling. Ook dhr. v. d. Mast (PvdA) betreurde de commotie. Jammer vond hij het dat maar steeds het burgemeesterschap van dhr. Van Pelt werd genoemd, terwijl zijn ver zoek er een is van een gewoon burger. Die burger van Oostflakkee heeft een stukje grond gekocht waarop hij wil bou wen, zoals nog kortgeleden die burger die in het Lesje te Achthuizen wilde bou wen en dat is toegestaan. Ook weth. Andries heeft deze uitleg ge geven, een normaal verzoek, zei hij van een normale burger. Het leek de wethou der niet juist aan dat individuele verzoek de bestemming van de Molenpolder te koppelen, dat is een zaak die later kan worden besproken wanneer voor Oude Tonge een woningbouwlocatie dient te worden aangewezen, maar de oppositie verhardde zich waaruit het duidelijk werd dat de partijen het niet eens zouden worden. Bij de besluitvorming werd het College voorstel met 8-5 aangenomen. Rabobank Middelharnis en Lokaal Ouderwerk Middelharnis hebben een samenwerking in het aanbod van een goed verzorgde vakantie week voor ouder wordende men sen. Hierbij wordt onder andere gelet op de voorzieningen in het hotel, de mogelijkheid tot dagelijk se uitstapjes, de verzekeringen en de prijs alswel een 'eigen' reisbege leidster. In 1996 is een vakantieweek gepland van 18 tot en met 25 mei. Er is gekozen voor «een verblijf in Duitsland, het plaatsje Odenwald/Beervelden, in Hotel Oden- wald. Het Odenwald ligt in een grote driehoek tussen Rijn, Mainvlakte en Spessart en is een bij Nederlanders zeer geliefd natuur park. Romantische valleien en verborgen dorpjes. U maakt onvergetelijke uitstap jes naar Heidelberg, Rothenburg a/d Tauber, het roofvogelpark bij Guttenberg en ook in het Odenwald zelf bezoekt u de mooiste plekjes. Het hotel is volkomen op Nederlanders ingesteld. Meerdere malen keren de gas ten terug, zo populair is het. Gezellig restaurant met 's middags een lunch- buffet en 's morgens ontbijtbuffet. Leesruimte, televisieruimte, liften en op het dak een mooi terras met gratis zwem bad dat vanaf half mei open is. De slaap kamers zijn gezellig ingericht en alle maal met douche of bad en toilet, de meeste hebben een balkon of terras. Deze achtdaagse reis wordt u aangebo den voor 795,- volpension en dat is inklusief de reis- en annuleringsverzeke ring. U kunt alleen nog reServeren voor een klein aantal tweepersoonskamers. Meer informatie wordt verstrekt door Stichting Bejaardenwerk, tel. 483366. De Ouddorpse Reddingsbrigade waarvan de (zowel mnl. als vrl.) leden zomers waakzaam zijn op de Ouddorpse stranden, heeft nieuwe mensen nodig om a.s. zomerseizoen weer optimaal te kunnen functioneren. Wie zich aangetrokken voelt tot het werk wordt verzocht zich snel te melden omdat de opleiding juist begonnen is: tel. 482304 of 611614. De reddingsbrigade die posten bemant op strand het Flaauwe Werk, strand Noord en aan de Brouwersdam, telt zo'n zestig leden van wie de helft in het reddingswerk ac tief is. Ze zijn op zomerdagen op het strand aanwezig om een oogje in het zeil te hou den en snel op te treden wanneer onverhoopt toch een zwemmer in gevaar zou raken. De brigade beschikt over drie snelle reddingsboten en een reddingsvlet. Jongelui (vanaf 12 jaar) die lid worden van de brigade krijgen een interne opleiding. Uiteraard dienen ze de zwemkunst goed meester te zijn, ze dienen ook kennis te heb ben van de stromingen langs de kust en EHBO-kennis te bezitten. Tegenover die in spanning staat de enorme voldoening die het geeft iemand aan de verdrinkingsdood te hebben ontrukt. Vorig seizoen verrichtte de brigade 24 reddingen. De brigade die op zomerdagen vele duizenden zwemmers bewaakt ziet zijn territoir steeds worden uitgebreid. Waren in voorgaande jaren de strandbezoekers op enkele plaatsen geconcentreerd, steeds verder waaieren ze uit over het kilometerslange strand zodat de brigade meer manschappen nodig heeft om gericht te kunnen patrouilleren. Vanuit de post aan de Brouwersdam zijn het voornamelijk de surfers die in het oog moeten worden gehouden. Jongelui die zich aanmelden worden eerst een jaar adspirant lid na welk jaar continu ering van het lidmaatschap afhangt van de gebleken geschiktheid waarbij het zeker van belang is of iemand past in het team waar hij/zij deel van uit wil maken. GOEDEREEDE - Zaterdag 15 juni zal door Goeree's Visserij Vlaggetjesdag worden gehouden. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland mevr. Leemhuis-Stout zal deze dag als Vlootvoogd funge ren en zal de vlootschouw afnemen. De aan de EEG-normen aangepaste visafslag zal deze dag door haar geo pend worden. Op Goeree-Overflakkee zullen de be raadslagingen van de Tweede Kamer over de al dan niet vorming van een Stadsprovincie Rotterdam (de vernieu wing van het Openbaar bestuur in de provincie Rotterdam) vorige week met belangstelling zijn gevolgd. De indruk is gewekt alsof de Kamer niet tot de vorming van de Stadsprovincie zou besluiten, vandaag zou daarover een uitspraak worden gedaan. Geen stadsprovincie zou betekenen dat Goeree-Overflakkee ook niet aan de Pro vincie Zeeland zou worden toegevoegd. Tijdens het Kamerdebat van vorige week werden twee moties ingediend en aange nomen in een waarvan de regering wordt verzocht de herindelingsprocedure t.a.v. Goeree-Overflakkee te stoppen en pas een beslissing te nemen als er duidelijk heid is over de gebiedsomvang van de nieuwe provincie Zuid Holland en in de andere motie (v. d. Heijden) wordt de re gering gevraagd de procedure tot wijzi ging van de provinciale indeling van Goeree-Overflakkee te temporiseren. Zaterdag 10 februari werd er door zwemmers van de Gooye meege daan op verschillende wedstrijden. Frank v. d. Voordt was naar het Nederlandse Winter-junioren kam pioenschap in Uden. Een aantal van de jongeren waren op de Spee- do in Zwijndrecht present. En wat er over was min de afzeggingen was bij de vierkamp in Dirksland actief Met Frank v. d. Voordt te begiimen, hij leverde een puike prestatie om op de 100 m vlinder zevende te worden in 1.13.41, wat gelijk een clubrecord betekende. Op de tweede afstand werd het zelfs nog be ter. Op de 200 m vlinder werd hij 5e in 2.45.46 en betekende ook weer een club record. Op de Speedo was het Lieske v. d. Pol der die de aandacht op zich vestigde door op de 100 m rug de bronzen me daille mee te nemen in 1.18.0, dit was een pr voor haar. Jacomien de Jong tikte aan in 1.31.0. De 100 m school ging voor Lydia Ter- louiw en Tirza Konings in resp. 1.54.1 en 1.50.4. Leander Jongejan tikte in 1.29.8 aan op de 100 m vrij. Bij de vierkamp moest de Gooye de Lan- singh ruim voor zich laten gaan. Een en ander als gevolg van het ontbreken van een aantal zjvemmers. Jeroen Vroegindewey startte als eerste op de 50 m rug en werd derde in 0.52.3. Bij de meisjes op de 100 m rug was het Margriet Koningswoud en Annelies Kie vit die 2e en 3e werden in 1.29.8 en 1.30.4, voor beiden een pr. Jamie Visser tikte aan in 1.35.5. Gerben de Jong werd tweede bij de jongens met een pr in 1.24.0. Tineke van Altena zwom een pr op de 50 m vlinder in 41.7. Bij de heren tikte Erik Franzen aan in 32.8. Peter van Gemert nam het goud mee in 28.2 en brons was er voor Paul Brinkman in 30.0. De 200 m school ging voor Maaike van Driel en Maartje de Jong in 3.42.0 en 3.27.8. Jenny Jongejan zwom een pr en wel in 3.14.0. Kevit Makkes en Johan van Driel finishten in 3.44.6 en 3.30.3. Christian Velgersdijk zwom er maar liefst 13 sec. af en nam het brons mee in 3.01.2. Ingmar Brinkman was goed voor het zilver in 2.55.1. De 8x50 m vrij estafette leverde een tweede plaats op voor de Gooye. Chantal Keuker finisthe in 3.11.0 op de 200 wissel. Marcel Stolk liet de klok stoppen op 2.40.8. Brons was er voor Johnny Jongejan in 2.39.3 en het goud was voor Paul Brinkman in 2.26.3. Driemaal een pr op de 50 m school en Het zal bij de brandweerploeg van Goedereede best nog gezellig ge worden zijn, later op de vrijdag avond, maar tijdens dat deel van de jaarvergadering dat wij hebben bijgewoond is van 't gebruikelijk jolijt nauwelijks sprake geweest. Er moest van drie collega's afscheid genomen worden, van Aren Groenendijk en Piet Vlietland wegens functioneel leeftijdsontslag en van Klaas van Heest omdat z'n bedrijf z'n hele aandacht op eist. Brandweerlui mogen dan flink lij ken, zo'n afscheid gaat ook een spuitgast niet in z'n kouwe kleren zitten, ook al kon er in gezondheid afscheid genomen worden, „'t Is écht jammer dat ze weg: gaan, ze warre d'r allied", betreurde ook voorz. Klaas Roos. Zo is 't inderdaad vele jaren geweest. Aren Groenendijk 'was er altied', 27 jaar lang. Klaas van Heest 20 jaar lang en op Piet Vlietland kon 17 jaar lang gerekend worden. Ook burgemeester Sinke was aanwezig om de pil voor de afscheidnemers te ver gulden. Hij deed dat met een Oorkonde en een tinnen bord namens de Gemeente en mét de waarderende woorden dat brandweerlui tot hét sublimaat van een gemeenschap behoren. Vooral de ploeg van het stadje Goede reede heeft zware klussen moeten klaren i.v.m. haar specifieke taken op het ge bied van de hulpverlening. „Zware klus sen", wist burg. Sinke die - zo meende hij - de brandweerlui soms zo zullen hebben aangegrepen dat bij het terugden- In verband met een speciaal marktonder zoek zoekt marktonderzoek-buro Van Oostayen in de gemeenten Goedereede/ Dirksland/Middelharnis enthousiaste moeders en vaders van baby's peuters tot en met 15 kg die mee willen werken aan een wegwerpluieronderzoek. Opgaaf en informatie is mogelijk op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur via te lefoonnummer 682517. Kontaktbijeenkomst verstandelijk gehandicapten De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van 'Helpende Handen', gehandicaptenzorg van de Oer. Gemeenten hoopt D.V. zaterdag 17 februari a.s. een kontaktbijeenkomst te houden in gebouw 'Rehoboth' bij het kerkgebouw der Geref Gemeente te Dirksland, Geldersedijk. Zowel verstandelijk gehandicapten als ouders en/of verzorg(st)ers, maar ook belangstellen den nodigen we uit voor deze bijeenkomst, die om kwart over twee begint en om kwart over vier wordt beëindigd. Wij hopen, evenals vori ge malen, op een grote opkomst. Het program ma is o.a. na de opening: vertelling van een bijbels verhaal, feliciteren van de jarigen (met verrassing), gezamenlijk zingen, pauze en daarna ontspannende bezigheden. wel voor Annelies Kievit, Jamie Visser en Margriet Koningswoud in 44.8, 45.1 en 50.2. Voor Annelies betekende het ook nog een derde plaats. Tweede werd Jacolien Terlouw in 44.5. Bij de jongens een derde plaats voor Gerben de Jong in 44.6 en Ronald Broeders tikte aan in 51.8 voor beiden een pr. Jeroen Vroegindewey werd eerste op de 100 m wissel in 1.52.2. Op de 4x 100 m school estafette zwom startzwemster Jenny Jongejan een pr in 1.30.8. De 50 m rug ging voor Tineke van Al tena, Maartje de Jong en Jenny Jongejan in 422,42.5 en 40.3. Johan van Driel no teerde een pr in 40.3 en dit gold ook voor Kevin Makkes in 38.5. Wietse v. d. Pol der werd tweede in 33.8 en Christian Velgersdijk kreeg een tijd van 32.0 en werd eerste, tevens een clubrecord. Op de 50 m school tikte Chantal Keuker aan in 47.3. Bij de jongens driemaal een pr en wel voor Marco Franzen, Marcel Stolk en Johnny Jongejan in 40.1, 38.4 en 37.4. De laatste tijd had ook Ingmar Brinkman en Johnny en Ingmar werden gedeeld derde. De 200 m rug ging voor Maartje de Jong en Jenny Jongejan in 3.16.8 en 3.05.0. Erik Franzen tikte aan in 2.45.8. In de laatste serie was het een strijd tussen Peter van Gemert en Paul Brinkman. Paul wist het in zijn voordeel te beslech ten. Het leverde hem een clubrecord en de Ie plaats op in 2.22.7 en voor Peter betekende het een pr en 2e plaats in 2.25.5. Burg. Sinke sprak de afscheidnemers waarderend toe, v.l.n.r. dhr. Vlietland, dhr. van Heest en Groenendijk. ken ervan best wel'es wat uurtjes slape loos zullen zijn doorgebracht. De afscheidnemers werden bedankt, voor dót soort hulpverlening en voor het heb ben bestreden van de rode haan, vanuit een gedrevenheid, niet omwille van een vergoeding die slechts een geringe is. Namens de gemeenschap werden de scheidenden van harte bedankt. Hun echtgenoten die mede ter vergadering waren, werden in de bloemetjes gezet, dat mocht ook wel'es, na al die jaren, vond iedereen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Dronken automobilist Donderdagavond 8 februari werd de be stuurder van een personenauto gecontro leerd. Hij reed over de Duivenwaardse- dijk in Nieuwe Tonge. Een afgelegde ademtest wees een overschrijding van bijna 7x de toegestane hoeveelheid alco hol aan. Het rijbewijs werd ingenomen en een onderzoek naar de geschiktheid om auto's te besturen wordt ingesteld. Schade aan auto Donderdagmorgen tussen 10 en 11 uur werd een witte Renault personenauto ge parkeerd op het terrein van A&P in Som melsdijk. In de tussentijd is er kennelijk iemand tegen die auto aangereden, waar door nogal wat schade ontstond aan het achterlicht en de bumper. Helaas reed deze persoon door zonder hiervan mel ding te doen. Getuigen worden gevraagd kontakt met de politie op te nemen. Schoorsteenbrand Zaterdagmorgen 10 februari ontstond een fikse schoorsteenbrand in een wo ning aan de Goudsbloemstraat in Som melsdijk. De uitgerukte brandweer had er nog een flinke klus aan. De materiële schade is aanzienlijk. Rijden zonder rijbewijs Zondagmorgen 11 februari bleek de be stuurder van een personenauto niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Het betrof een inwoner van Zierikzee die reed in de auto van een vriend. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. C. A. van Dieren van Stolwijk. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. W. Silfhout van Hendrik Ido Ambacht. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Beijer- land (bed. H.Doop). MIDDELHARNIS - donderdagavond 730 uur ds. G. J. Baan van Lisse. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met gewonde Donderdagavond 8 februari werd een voetganger aangereden door een brom fietser. De man liep over het fietspad naast de Zuiderdiepstraatweg in Stellen- dam. Nadat de voetganger was geraakt kwam de bromfietster ten val, waarbij hij gewond raakte. Zijn verwondingen waren van dien aard dat hij met de zie kenauto naar het ziekenhuis werd ge bracht. Inbraak Zaterdag 10 februari werd ingebroken in een woning aan de Zuiderdiepstraatweg in Stellendam. De woning werd door zocht en een kluis werd gestolen. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Zondag 11 februari bleek dat was inge broken in een boot, welke lag aan de ver- koopsteiger van Dehler Jachtbouw aan de Kabbelaarsbank in Ouddorp. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Verkeerslichten defect Het is wellicht al opgevallen dat de ver keersregelinstallatie bij 'de Tille' ge deeltelijk verwijderd is. Er was schade aan de installatie ontstaan, zodat deze ge repareerd moet worden. De achtergeble ven verkeerslichten staan op knipperen. Automobilisten wordt aangeraden de krui sing attent te naderen en op de snelheid te letten. Het is nog niet bekend wanneer de installatie weer terug in bedrijf gaat. In de nacht van zondag op maandag is ingebroken in zowel de Herv. kerk als het kerkgebouw van de Geref. kerk. Uit de Herv. kerk wordt niets vermist, de insluiper kwam binnen via verenigings gebouw 'de Poort' waarvan een deurruit werd geforceerd. In de kerk werd de kan selbijbel beschouwd maar die werd toch niet meegenomen. Kollektegeld was in de kerk niet aanwezig zodat niets wordt vermist. Alleen is er braakschade. De Geref. kerk kreeg ook ongenood be zoek, daar is slechts een minimaal be drag aan kollektegeld uit enkele kollek- te-blokjes verdwenen. Ook een particu lier adres, een zaaltje van 'Melishof' en de voetbalkantine kregen bezoek. Dat weer kerken worden bezocht moge een waarschuwing zijn aan de Kerkvoog dijen geen kollektegeld in de kerk achter te laten. VOOFi BEELD EN GELUID POTO - VWEO - VTUnO - n^OnTAOC - KTTOORAPK I I czi C3 C3 CU crg'^^^^^^^^T OUD0OW- WèÊtabmlSS- Tthfoon f>187) SSISrZ f Fè» 883734 !~Pr1ntahap-HogÊBiom172-T»lthofif)111)482400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1