Het vaandel van fanfarecorps 'De Hoop' SI PANNEKOEKEN PREDIKBEURTEN 20 jaar kinderkoor Apollo Nieuwe Tonge Arco KDO Sport 20e Hellevoetse Wallenloop Jonge onderneming biedt bedrijven ondersteuning bij opzetten bed rijfszorgsystemen Het CNV helpt bij het invullen van belastingformulieren Niet UDI-, maar W. M. V. d. Harst-korps Burgemeester Goedereede opent RTM-tramlijn C.P.B. afd. Flakkee Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 9 FEBRUARI 1996 Van links naar rechts, op de onderste rij: Machiel Schaaff, Kr. Kievit, Frans Lokker, directeur Van Donge, Bram Schaaff, Adrianus Verhoeve en Dirk Lokker. Op de onderste rij: Leen Huizer, Kees Zeedijk. Toon Zeedijk en Arie Human. Op de bovenste rij: Aren Jansen, Willem Huizer, meester Lodder, Piel Riemens, Hein van Seters, Mallhijs Jansen en Jan-Leen Lokker. (vervolg) Naar aanleiding van het stukje over fanfarecorps 'De Hoop' te Stellen-dam in deze krant van 12 januari, kwam de heer A. Koese bij me op bezoek. De heer Koese, thans woon-achtig in Dirksland, maar Stellen-dammer van origine, had informatie over 'De Hoop'. De boeken erbij De heer Koese is vijfentachtig jaar en nog altijd geïnteresseerd in het wel en wee van zijn geboortestreek. Hij liet me een krantestukje zien dat was geschreven ter gelegenheid van het 85- jarig jubileum van 'De Hcxip'. Er was bij het stukje een foto van het muziekcorps uit 1921, kompleet met vaandel. Ach ja daar wés het, nu in beeld met alles er op en eraan. „En daar hing het", zei ik tegen meneer Koese en we staar den allebei even naar de lege stalen dui men in de muur van onze huiskamer. Op de foto uit 1921 stonden namen van oprichters genoemd, zoals de dirigent Jac. van Donge en Jan Leen Lokker. De heer Koese had CKik het btx;kje 'Stel- lendam in oude ansichten' bij zich en daarin stond de foto die in Eilanden Nieuws van 12 januari is afgedrukt. De foto blijkt uit 1898 te dateren. 'De Hoop' was geportretteerd tijdens een re petitie voor de kroningsfeesten van 1898. Volgens de heer Koese was 'De H(X)p' een muziekgezelschap dat zich al vroeg professioneel presenteerde. „Meester Van Donge was een punctuele man", aldus de heer Koese, en meester Van Donge was er de man niet naar om met een verward stelletje bezig te zijn. „Dat zie je wel aan de petten. Dat zijn volgens mij al uniformpetten en kijk eens hoe- keurig die instrumenten er uit zien. Kijk, hier staat Willem Huizer, die met een tante van Baaltje de Jager (mevrouw R(x>n-dc Jager) getrouwd was. Die men sen hadden geen kinderen, dus ik denk dat Baaltje van die men.sen de foto van 'De Hcxip' heeft gekregen. Je zat niet ver mis met de datering tussen 1900 en 1910, de foto is dus van 1898. Meester Van Donge is op die foto nog een jonge man. Hij is heel lang dirigent van 'De Hoop' geweest. Hij was ook een tijd dirigent van 'Amicitia', als ik me g(x;d herinner". Ouder dan gedacht? Dan slaat de heer Koese een plakboek open. Het staat vol met overzichtjes uit de Maas- en Scheldebtxle die door het Streekmuseum Gocree-Overflakkec wor den verzorgd. De stukjes van 90 jaar geleden hebben al in vele jaargangen van onze krant een eigen plekje. In de Maas- en Scheldebode van 19 april 1895 staat een advertentie waarin mededeling wordt gedaan van een tocht je van Stellendam naar Rotterdam vice versa op de plezierbcxjt 'Vcxiruit'. De 'Vooruit' is nog van m'n opa ge weest en van de opa van Baaltje de Jager. Zo'n reisje naar Rotterdam was een uitje voor de mensen. Er waren meer van die plezierboten", weet de heer K(x;se nog. De advertentie voor het reisje met de 'Vooruit' betreft een tocht op 25 mei 1895 met als attractie: „in gezelschap van het muziekgezelschap 'De Hoop'. De heer Kcxjse vertelt met enige spijt dat hij vergeefs moeite heeft gedaan om te weten te komen hoc oud 'De Htx)p' echt is. „Ouder dan 1(X) jaar in elk geval, dat zie je. Het maakt natuurlijk niet uit, maar ik zou het toch wel eens willen weten. Vaandel model voor leeftijd van 'De Hoop' Een telefoontje naar de secretaris van 'De Hoop', de heer P. van Lenten beves tigde het vemuxiden dat de juiste oprich tingsdatum van 'De Hoop' niet bekend is. Er is door de jaren altijd uitgegaan van 1896, wellicht omdat op het vaandel met zoveel w(X)rden staat: 'Opgericht in 1896'. De foto van 1921 laat 'De Hoop' zien met stropdassen en gewone petten, ter wijl dirigent Van Donge een gleufTicx;d op heeft. Een school dient als achter grond van dit staatsieportret. De heren hebben op de linker revers een onder scheidingsteken, misschien had het corps juist een prijs op een concours behaald. Deze foto van 1921 in Eilanden Nieuws van dinsdag 23 juni 1981 kan helaas niet g(x;d gcreprcxlucecrd worden. Het fraai gedecoreerde vaandel is er waarschijnlijk vanwege de kroningsfecst van 1898 gekomen en geeft vermoede lijk het officiële oprichtingsjaar van 'De Hoop' aan. De vlag dekt de lading; het officiële vaandel staat model voor de leeftijd van 'De H(xip'. Op verzoek van een aantal Stellendam.se lezers drukke we de foto van de muzikan ten van 'De Hoop' anno 1898 nogmaals af, nu mét de namen die er bij horen. Cathy Westdorp We hopen maar dat mevr. Anneke Jacobs-van Peper straten uit Sommelsdijk gisteren, de dag waarop ze 50 werd, zonder grote averij is doorgekomen. AI in de vroege ochtenduren ontwaarden we haar, niet aan een kopje onschuldige ochtend-thee, zoals 't op die leef tijd zou betamen, maar aan de dampende glühwein en dat leek een veelbelovend begin van de dag die nog komen zou... Bovendien zat ze buiten, op de stoep, terwijl het 5 graden vroor. De glühwein die haar ontdooid hield werd haar aange reikt door 4 collega Sara's die ook de passanten tracteerden. De bakker landde aan en de loodgieter zette er z'n auto voor stil om mee te drinken op 't heil van de jarige. Wellicht had mevr. Jacobs zich een rustiger begin van de dag voorgesteld, anders in elk geval dan 's morgens rond negenen al in de vrieskou buiten te zitten, maar de haar onbekende Sara's kenden geen pardon. Ze droegen een Sara-masker en hielden stijf hun mond om niet aan de stem herkend te worden. Sara Jacobs zal 't zich heugen, haar 50ste. Voor het laten invullen van uw belas tingformulier kunt u in de maand maart bij het CNV terecht. Op tal van plaatsen in Zeeland en Goeree-Overflakkee wor den dan weer de belastingzittingen ge houden. Als u van deze service gebruik wil maken, dient u hiervoor een af spraak te maken via de CNV-belasting- lijn, tel. (0113) 2203 10, te bereiken van maandag 12 tot en met vrijdag 16 febru ari van 14.00 tot 16.00 uur, op 13 en 15 februari ook 's avonds bereikbaar van 19.00 tot 21.00 uur. Kosten per formulier: voor CNV-leden ƒ6,00; voor niet-leden ƒ35,00 per for mulier. Er wordt alleen voor particulie ren ingevuld. Nog even ter herinnering: morgenavond is er een pannekoekenfestijn. Waar? In De Hoeksteen. Hoe laat? 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Kosten 5,-. Geef je vandaag nog op bij Lydia (487694) of Gerdie (483676). Tot morgen. Zondag 11 februari 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 14 fe bruari, Dorpskerk: 19.30 uur kand. J. Lohuis, Opheusden - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. J. G. Arens- man - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30uurds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem 9.00 en 10.45 uur ds. P. J. Visser, Bergam bacht en 18.30 uur ds. M. J. Paul. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. A. Brussaard, Wijngaarden en 18.00 uur ds. A. Heij, Krimpen a/d Ussel - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom, bediening Heilige Doop en 18.00 uur eerw. heer L. Stuurman, Vlaardingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. J. Wal- linga. Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den T{x)m en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur Prof. E. H. Cos- sée - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. de Korte, Diemen. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur (dankz.) ds. J. de Pater, Krabbendijkc - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. Romkes en 17.00 uur ds. A. G. Tol - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Tccuw, Veencndaal en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Russcher, Oud Beijerland en 18.00 uur ds. J. van Doom, Strijen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr. J. Vlaardinger- broek, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. A. v. d. Schee en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. V. d. Kraan, Bleskensgraaf, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJs.selstein - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur drs. J. H. Becker, Klundert. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam, voorbereiding Heilig Avondmaal. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Dat het kinderkoor Apollo uit Nieuwe Tonge zich een grote popu lariteit geniet moge blijken uit het feit dat zaterdag 16 februari a.s. het 20-jarig bestaan wordt gevierd. 20 jaar kinderkoor Apollo en al even zo lang zwaait Nelleke Bruggeman met suc ces de scepter. „Streng maar rechtvaar dig" zegt ze zelf. „Alleen dan kun je bij kinderen (en niet alleen bij kinderen) dis- cipUine afdwingen en alleen dan kun je presteren". Getuige de vele successen op concoursen en de druk bezochte musi cals, blijkt dèt de succesformule van het koor te zijn. Zij wordt daarin bijgestaan door een aantal dames waarvan Riet Donkersloot haar vaste medewerkster is. AI 20 jaar doet zij ook de musicals en voor het vele werk dat daarmee gemoeid is doet ze nooit tevergeefs een beroep op de ouders wier steun onontbeerlijk is. Het koor telt thans een rekord aantal van 62 leden. Ook buiten de gemeentegren zen mocht het kinderkoor zich op een grote populariteit verheugen. Het jubileum Het moet iets groots worden waar men met plezier op terug kan zien. Dat is de wens van de leiding. Jaar voor jaar werd terug geblikt in de tijd en men kwam tot de konklusie dat er in die 20 jaar vele leden het koor hadden bezocht. Het idee om de leden van het eerste uur, tot zo'n 10 jaar geleden bij elkaar te roepen werd opgepakt en dat resuleerde in ruim 60 aanmeldingen, waarvan een aantal reeds uit de kluiten gewassen heren ook spon- aan reageerden. Er is een koor gevormd van oud-leden waarvan de oudste 32 jaar Verbetering: De Plaatse muzikanten die vorige week in Oude Tonge de lampionnenoptocht hebben begeleid waren niet van muziek- ver. UDI-, maar leden van het burg. W.M. V. d. Harst Tamboer- en Trompet terkorps uit Ooltgensplaat. De naam UDI werd in dit verband ten onrechte ge bruikt. van harte gefeliciteerd met je fantastische prestatie tijdens de gehouden nacht-zwemmarathon. Wij allen in 'Salem' zijn trots op je! Aanstaande zaterdag, 10 februari 1996, zal KDO Sport voor de 20e keer in suc cessie de Hellevoetse Wallenloop orga niseren. Gezien de weersomstandigheden zullen de verschillende afstanden onder winterse omstandigheden afgelegd moe ten worden. Voor de echte liefhebbers natuurlijk geen bezwaar, het zijn juist deze omstandigheden die de persoonlijke records vaak scherper stellen. Er wordt dan ook een rccord-drukte ver wacht aan de Opzoomerlaan waar om 12.30 uur de 2 en 4 km van start gaan en om 13.30 uur de 9 km en de 10 Engelse mijlen. Inschrijven kan in de aula van het v.m. brugklassengebouw van Helinium vanaf 12.00 uur. Het inschrijfgeld is 5,- (2 en 4 km); ƒ7,50 (8 km en 10 EM). Onder alle deelnemers worden prijzen verloot, o.a. de HOOFDPRIJS van 3 da gen EURO-DISNEY (Parijs). KDO Sport INFO: Piet Poot, Wolter- beekstraat 4, tel. 313386, b.g.g. 315156. is en sommigen zelf reeds kinderen heb ben waarvan er ook al één lid van het koor is. Uit alle windstreken komen ze wekelijks naar Nieuwe Tonge om een re pertoire in te studeren voor de feest avond. Het enthousiasme is groot en er gaan zelfs stemmen op om door te gaan met de oud-leden. Op de feestavond zullen het huidige koor en het koor van oud-leden ook gezamen lijk optreden en dan een koor van ruim 120 zangers en zangeressen vormen. Het gaat een avond worden met zeer zeker vele verrassingen. Lokatie Het aantal aanmeldingen om de avond bij te wonen is aanvankelijk een beetje onderschat. De nu al ruim 500 aangemelde bezoekers en deelnemers bezorgden de organisatie grote problemen. 'Ons Dorpshuis' is het 'thuis' van het kinderkoor maar de capa citeit van 'Ons Dorpshuis' is niet toerei kend om zoveel mensen te herbergen en met gemengde gevoelens moest voor een andere lokatie worden gekozen. De beste uitwijk mogelijkheid bleek het 'Prieel' van sportcomplex De Staver in Sommelsdijk. Maar zelfs daar heeft men moeite met zoveel personen en tot grote spijt van de organisatie kan men slechts diegenen ontvangen die zich hebben aangemeld en moet men een ieder die dit nog niet heeft gedaan teleurstellen. De avond zal worden bijgewoond door een delegatie van het Gemeentebestuur waaronder burgemeester mevr. Sleurink- Rabbinge die tevens beschermvrouwe van het kinderkoor is. Op woensdag 14 februari om 14.00 uur zal burgemeester Sinke van Goedereede de officiële openingshandeling verrich ten voor de museum tramlijn van de RTM, in het bijzijn van leden en dona teurs van de RTM. Deze handeling vindt plaats bij het per ron op de Punt van Goeree bij het Be zoekerscentrum De Grevelingen, te Oud- dorp. De stichting RTM houdt met haar leden en donateurs een bijeenkomst in restau rant De Punt en het aangrenzende Be zoekerscentrum. De leden en donateurs worden tevens in de gelegenheid gesteld om een tramrit te maken. Helaas is er op deze dag geen mogelijk heid voor het publiek om een tramrit te maken. Op andere data kan wel worden meegereden. De volgende data staan al vast: - maandag 8 april (2e paasdag). - zaterdag 20 april (nationaal museumweekend) - zaterdag 11 mei (landelijke fietsdag). - donderdag 16 mei (hemelvaartsdag). - maandag 27 mei (2e pinksterdag). - elke woensdag in juli en augustus. - zaterdag 14 september (open monumenten dag). Vertrektijden: om 13.00, 14.30 en 16.00 uur vanaf de Tramremise op de Punt West. De Christelijke Plattelandsvrouwen Bond afdeling 'Flakkee' hoopt D.V. dinsdag 13 februari bijeen te komen in 'Pippeloentje', Kastanjelaan 3 te Middel- harnis. Aanvang 19.30 uur. Als gastspreker hoopt dhr. Van Hoorn uit Middelhamis aanwezig te zijn. Dhr. Van Hoorn zal ons iets vertellen en laten zien over het land Israël, welk land hij meerdere keren heeft bezocht. Mocht u belangstelling voor deze avond hebben, dan bent u als gast hartelijk wel kom. Het bestuur i»cr ^-n.»*r, Sara's op bezoek Het bedrijfsleven krijgt hulp. W.L. van der Velde vorige week afgestudeerd aan de Christelijke Agrarische Hoge school te Dronten, is gestart met een eigen adviesbureau op Goeree-Over flakkee. Onder de naam Van der Velde Advies zal het bedrijf gevestigd in Sommelsdijk, be drijven gaan ondersteunen bij het opzet ten en invoeren van bedrijfszorgsystemen Bij deze systemen moet u denken aan kwaliteit-, veiligheid-, milieu- en arbozorg Naast het beschrijven van het systeem (procedures, werkinstrukties e.d bege leid Van der Velde Advies bedrijven naar certificering van bijvoorbeeld ISO-9000 serie en de Veiligheids Checklist Aanne mers (VCA) Met behulp van certificenng wordt kwaliteit aantoonbaar Breed dienstenpakket W L. van der Velde is afgestudeerd aan de Chnstelijke Agrarische Hogeschool te Dronten, in Management en Commercie met als keuzevak voorlichtingskunde Met eigen kennis en in samenwerking met andere bureaus worden ook opdrachten aangenomen gericht op marketing en re clame. Daarnaast kan Van der Velde Ad vies ondersteuning bieden bij ontwikke lingsprocessen besluitvormingsproces sen, automatiseringsprocessen, strategie bepaling, veranderingsvraagstukken, etc. "Groene" sektor Met een praktische agrarische opleiding en halfjaarstage in de groenvoorziening en direkte kontakten in de agri-business zal W.L. van der Velde zich voornamelijk richten op de "Groene" sektor. Hij spreekt de taal van de ondernemer en weet wat er verlangd wordt. Praktijk gericht Samen met cliënten zoeken naar oplos singen, leveren van praktijk gerichte ad vies en een grote mate van betrokken heid bij de uitvoering van adviezen. Deze aanpak zal kenmerkend zijn voor Van der Velde Advies. Wilt u een oriënterend gesprek, dan kunt u kontakt opnemen met de heer W.L. van der Velde, teL: (0187) 48 79 06.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2