v.d. Q^elm SPECIAI AANBIE LE DINGEN oekhandel Tentoonstelling grafiek gemeentehuis Middel harnis REKLAME 99,00 119 00 15,00 5.00 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer OVERLOCKMACHINES NU f. 298,- PST 'i5 prachtige STATENBIJBEL nieuwe jeugd Banier-pockets Nieuwe Boeken, CD's, MC's, kaarten Ruiterspopt >ttefc^. JAN ZAAIJER GOEDEREEDE GOEDEREEDE Oranjestraat 8 3245 AT Sommelsdijk 0187-48 92 69 maten; 0P« OP KywTDERvwLav^ XM Gebr. de Waal Tel. (0187) 602657 Bij de Boekenschuur 10 voor I iLl vU Verder leveren wij alle v^*^ Kom eens lekker snuffelen, u vindt altijd wat. Voor het verzorgen van uw - Aangifte Inkomstenbelasting 1995 en/of Vermogensbelasting 1996 - Aangifte Omzetbelasting - Aangifte Loonbelasting - Jaarrekeningen Dam- en Schaakver. 'Dirksland' lnfo:.Lomex Waalw/ijk B.V. - Hertog Janstraat 3 - Waalwijk Telefoon 0416 - 333679 342965 (Di t/m Za) Officieel erkend naaimachinespecialist. Eigen technische dienst Verzending mogelijk ipterlockmachines vanaf f. 498,- VRIJDAG 9 FEBRUARI 1996 EILANDEN-NIEUWS VIERDE BLAD ..Horm. l25,C3a NU &-ziiofio9<^«''^^^ fj,^. a4.95NU 5 stuks. 1--------------------------------------- 1 E DC CCWIISICSCICIIMEII 1 K^EDRIJFSHYCIËNEfl KVVAN DER WAL B.vV B^ 7AAI7AnF\ 1 rumKEESC KUNSTMEST RANDEL Bel ons vrijblijvend: (0187)601200 handgemaakte met strikje ondeugende grappige lieve Verkrijgbaar bij: Langeweg 13 Sommelsdijk Tel. (0187)4827 29 TE KOOP Iets aparts, met zilveren hoeken en sloten. Een juweel! enz. Bouwdijk 11, Melissant, Tel. (0187) 60 26 57 Zr. Lankhaariaan 114797 CJ Willemstad Tel. (0168) 47 32 83 Kosten i.v.m. tijdsduur rij-afstand gratis. U 1 M 1 I, N T 1-; Vlaggetjesdag 1996 Tergelegenheidvandezevisseri|dagop ISjuni 1996wordt langs de binnenhaven van Stellendam ruimte gereserveerd voor het plaatsen van kramen en tenten Aanmelding voor deelname moet vóór 10 maart 1996, onder vermelding van branche c.q. activiteit, schriftelijk geschieden bij: burgemeester en wethouders van Goede- reede, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Voor nadere inlichtingen: afdeling Interne Zaken en Voorlichting, telefoon 0187-491500, toestel 173. 9 februari 1996 In het gemeentehuis van Middel- harnis is vanaf 9 februari een expo sitie te bezichtigen van drie kun stenaars: Diana van Hal, Fon Kle- ment en Marcel Schellekens. In samenwerking met twee gerenom meerde galeries in Amsterdam: Galerie Petit en Printshop/Galerie Piet Clement zijn twee exposities voorbereid. Exposi ties, waarbij het werk van kunstenaars te zien is, die zich bijzonder hebben onder scheiden in de grafische kunsten. Dobs en Ton van Dijk, Piet en Rina Clement, de eigenaren van de voornoemde galeries verkopen al lange tijd originele grafiek, met de nadruk op origineel. Grafiek waarbij het handwerk van groot belang is. Zij zijn de organisatoren van de twee jaarlijkse terugkerende grafiekmanifesta tie 'Grafiek Nu', die in november 1996 zijn zevende editie beleeft. Kulturele Kring De Welle is er trots op de eerste van deze twee exposities aan te kondigen. De drie kunstenaars van Gale rie Petit laten figuratief werk zien. Op de zomerexpositie, met kunstenaars uit de 'stal' van Piet Clement, zal abstracte kunst worden getoond. Wat is grafiek De grafische technieken bieden de moge lijkheid meer exemplaren te maken van een zelfde ontwerp. In de beeldende kunst wordt grafiek gemaakt omdat elke grafische techniek de kunstenaar een skala aan mogelijkheden biedt het kunst werk een specifiek karakter te geven. Daarnaast kan het kunstwerk door ver vaardiging in oplage op grotere schaal worden verspreid en is het relatief goed koper dan werk dat éénmalig is. De kun stenaar bepaalt de oplage van de prenten en nummert en signeert iedere prent af zonderlijk. Elke grafische techniek heeft zijn eigen Fon Klement. boardsnede specifieke effekten en kenmerken. Op deze expositie is dit goed te zien. Twee kunstenaars werken in hoogdruk; board snede en houtsnede, één kunstenaar werkt in diepdruk; kleurets. Voor het maken van meerkleurendruk moet voor elke klcurgang een aparte beelddrager worden gemaakt. Diana van Hal Diana van Hal (1954) vindt haar onder werpen voor de houtsnedes in het alle daagse. Interieurs, landschappen uit haar jeugd en stillevens met bloemen, vissen, vogels, bootjes, slak- en schelpvormen, een vaas of een tafelkleedje zijn de on derwerpen die ze in kleurrijke voorstel lingen op papier drukt. Haar houtsnedes kenmerken zich door het gebruik van warme, heldere kleuren. De kleuren die ze gebruikt, rood, groen en geel, warme kleuren, geven de Hol landse voorstelling een zuidelijk tintje. Ze zet de vormen plat neer, maar door de door elkaar lopende beeldvlakken ont staat er toch een duidelijke ruimtelijk heid. Diana van Hal, houtsnede Er ontstaat, mede door haar krachtig hand.schrift een fascinerende wereld, die d(x;t denken aan de manier waarop je als kind de wereld beschouwde. Een poëti sche wereld als het verlengde van de eigen droomwereld. Fon Klement Fon Klement (1930) laat op deze exposi tie boardsnedes zien, met als thema 'bloemen'. Zoals hij zelf zegt is hard board een materiaal dat totaal onderge- .schikt is aan de maker van de prent. Het bezit in tegenstelling tot hout niets van zichzelf; geen nerf of structuur. „Met kleine verschillen in kleur, meestal grijzen en aardkleuren, probeer ik een integratie te vinden tussen vorm, lijn en kleur. De dwingende bijna ongevoelige, rafelige zwarte lijn en de voorzichtig ge doseerde kleurnuances tot elkaar brengen is een gevecht". De grote esthetische waarde van zijn werk, vertaald in lijn en vlak, heeft Fon Klement veel waardering en bekendheid gegeven. De lijst van exposities in bin nen- en buitenland is inmiddels zeer lang geworden. Er zijn maar weinig openbare kollcktics in Nederland waar zijn naam ontbreekt. Marcel Schellekens Marcel Schellekens (1954) laat zich in zijn kleuretsen kennen als een echte ro manticus. Het gaat in zijn warmgekleur- de etsen puur om vorm, kleur en licht. Zijn aandacht richt zich op de wereld om zich heen. Geraakt door de lichtval, die over een ontbijttafel valt, wordt hij aan gezet tot het maken van zijn etsen. Het ziet er bijna academisch uit. Het is dui delijk dat deze kunstenaar zich meer laat inspireren door schilders uit vorige eeu wen; Rembrandt, Vermeer, Gauguin, Van Gogh dan door kunstenaars van de twintigste eeuw. Voor liefhebbers van de etskunst is er veel aan te genieten. Voqt- al als je beseft, tijdens het bestuderen van de vele kleurnuances in het werk, dat deze prenten slechts uit drie kleurgangen zijn opgebouwd. Met een gele, rode en blauwe kleurgang geeft hij zijn stillevens een diepe, doorleefde atmosfeer. Hij houdt zich niet bij het alleen copië- ren van de werkelijkheid. Hoewel geïn spireerd door de traditie, blijft Marcel Schellekens toch een kunstenaar van deze tijd. Een kunstenaar die dankbaar gebruik maakt van wat het verleden hem aanreikt en er zijn eigen visie aan ver bindt. De expositie wordt, vanavond, vrijdag 9 februari, na een welkomswoord van loco-burgemeester G. Slootweg om 20.00 uur geopend door dhr. Ton van Dijk, eigenaar van Galerie Petit Amster dam. De openingstijden zijn van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. De ten- Uitslagen van 5 februari 1996 A-1: M. van 't Geloof - C. van WelieO - 2 C. van Prooyen - K. de Munck2 - O H. Koppelman - D. Keuvelaar2 - O B-1: J. Knops - K. de JongO - 2 H. de Munck - P. v. d. Groef1 - 1 A. van Rossum - H. KeuvelaarO - 2 A. Los - vrij Afdeling 2: W. Stolk - W. Nieuwland2 - O A. Vijfhuizen - J. v. d. Groef2 - O Joh. Wolfert - J. Vijfhuizen2 - O C. V. d. Kroon - M. Vijfhuizenuitg. Schaken: W. Knöps - W. ZorgeVi - ^A Stand afdeling A-1: 1. J. Stolk12- 17 2. C. van Welie14- 17 3. M. van't Geloof14- 16 4. C. van Prooyen16- 17 5. H. Koppelman14- 13 6. G.Smits13- 13 7. D. Keuvelaar13- 10 8. K. de Munck15- 10 Afdeling B-1: 1. H. Keuvelaar14-22 2. K. de Jong14 - 20 3. J. Knops16- 19 4. P. v.d. Groef13- 13 5. M. Poortvliet16- 15 6. A. Los16- 13 7. A. van Rossum16- 11 8. H. de Munck14- 6 Afdeling 2: 1. Joh. Wolfert17-32 2. W. Stolk16- 18 3. J. v.d. Groef18- 17 4. M. Vijfhuizen16- 16 5. A. Vijfhuizen17- 16 6. J. Vijfhuizen18- 16 7. W. Nieuwland17- 12 8. C. v.d. Kroon17- 9 Marcel Schellekens, els toonstelling duurt tot 29 maart 1996 in het Gemeentehuis van Middelharnis, Julianaweg 45, Middelharnis. Exclusief voor de Benelux importeerden wij, van het merk EUROLOCK®, een BEPERKTE PARTIJ met schoonheidsfoutjes die, met de volledige garantie, worden verkocht aan zowel bedrijven als particulieren. Voor het in één handeling afsnijden en afwerken van vele stofsoorten. Adviesprijs f. 698,- Wij leveren de volgende merken tegen bodemprijzen: Pfatf, Bernina, Husqvarna, EIna, Anker, Brother, Toyota, Bernette, Kohier, Maumann. Aanbieding geldig zolang de voorraad strekt Levering volgens leveringsvoorwaarden (K.v.K. Waalwijk nr. 1980) GEMEENTE Gemeenteraadsvergadering tijdstip: donderdag 15 februari 1996, 19.30 uur De agenda voor deze vergadering ligt, tij dens de kantooruren, ter inzage op het gemeentehuis, waar eveneens een exem plaar kan worden afgehaald, Kostenverhaalsbesluit In de raadsvergadering van 18 januari 1996 is besloten tot het vaststellen van een Kos tenverhaalsbesluit voor het bedrijfsterrein gelegen in het bestemmingsplan 'Landelijk Gebied' aan de Provincialeweg te Goede- reede. Dit besluit ligt voor eenieder kosteloos ter inzage en tegen betaling van de verschuldig de leges kan op verzoek een afschrift wor den verkregen. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 142 van de Gemeentewet treedt het besluit 8 dagen na de datum van bekendmaking in werking. Bouwaanvragen en meldingen (art. 41 Woningwet) Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: op 29 januari 1996 van: - P. Planjé - bouwen toiletgebouw, Doel- weg 35, Goedereede op 30 januari 1996 van: - I. Cosanne, Fliederweg IDorsten (Duits land) - uitbreiden recreatiewoning Berk 5 - De Klepperstee, Ouddorp - W. Meijer, Dorpsweg 39a, Ouddorp - plaatsen dakkapel op de woning op 3! januari 1996 van: - A. Sperling, Dirkdoensweg 17, Ouddorp - bouwen garage/berging (t.v.v.) - A.A.T. Kievit, Mr. Iman Caustraat 54, Stellendam - bouwen berging aan woning, Narcissenpad 16, Stellendam - T. Voogd. Rustburg 15, Ouddorp - uit breiden woning. Vissersstraat 14, Oud dorp op I februari 1996 van: - C. van Koppen, Molenweg 41Ouddorp - bouwen berging - A.P.M. Boshoven, Eendrachtsweg 18,Stel lendam - aanbouwen bijkeuken en wijzi gen achtergevel woning. Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen: op 26 januari 1996 van: - RW. Weemhoff, Pleinweg B7A, Rotter dam - plaatsen blokhut nabij recreatie woning Jonkerstee 34, Ouddorp op I februari 1996 van: - S.C.M. Schiks. Schouwburgplein I IRot terdam - plaatsen blokhut nabij recrea tiewoning De Toekomst I 19, Ouddorp. Bouwplannen Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een verklaring-van-geen-be- zwaar aan te vragen (als bedoeld in art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto art. 50, lid 5 van de Woningwet), om bouwvergunning te kunnen verlenen aan: - Gebr. Grinwis. Dirkdoensweg 45, Oud dorp - uitbreiden landbouwloods - P.R. de Vries en E.G. de Vries-Houwink, Narcissenpad 37, Stellendam - bouwen huisartsenpraktijk met woning. Voor straat 141, Stellendam. Het college is voornemens bouwvergun ning te verlenen aan; - T.A. Verwaard, Nieuweweg 87, Stellen dam - verbouwen woning met schuur. Mr. Iman Caustraat 75, Stellendam - W.J. Santifort, Dijkstelweg 11Ouddorp - verbouwen woning en bouwen schuur. (art. 19a, lid 3 e.v. WRO) Een melding tot bouwvoornemen is ontvan gen van: - R.W. Weemhoff, Pleinweg 87a, Rotter dam - plaatsen blokhut. Jonkerstee 34, Ouddorp. Deze bouwplannen liggen met ingang van 12 februari 1996 gedurende veertien dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie. Gedurende deze termijn kan eenieder te gen het voornemen bouwvergunning c.q. vrijstelling te verlenen, schriftelijke beden kingen indienen bij burgemeester en wet houders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. Goedgekeurd bestemmingsplan (art. 28, lid 6 WRO) Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben bij besluit van 19 december 1995, onder nr. DRG/ARB/l 10375, het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan 'Dorpsge bied Stellendam' goedgekeurd. Met name de volgende omstandigheden hebben aanleiding gegeven om voor het dorpsgebied van Stellendam een nieuw bestemmingsplan op te stellen: a. de vigerende jurldisch-planologische re gelingen van dit dorpsgebied zijn vervat in enkele bestemmingsplannen, die stuk voor stuk verouderd zijn en derhalve niet meer voldoen aan de eisen die tegenwoordig aan een bestemmingsplan mogen wor den gesteld: b. de onder a. bedoelde plannen zijn ver schillende malen (gedeeltelijk) herzien, omdat zich ontwikkelingen hebben voor gedaan, die niet in de vigerende bestem mingsplannen pasten, doch op zich niet in strijd waren met de intenties van het ruimtelijk beleid. Voorts is een aantal wijzigingen en uit werkingen op basis van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vastge steld. In verband met het voorgaande is het ge wenst de sterk verouderde plannen inte graal te herzien. In dit bestemmingsplan zijn tevens de van elkaar verschillende bestemmingsplannen samengevoegd tot één bestemmingsplan. Hierdoor zal voor het gehele dorp één uniforme regeling van toepassing zijn, het geen de rechtsgelijkheid en de duidelijkheid ten goede komt. Het plangebied omvat de gehele bebouwde kom van Stellendam. inclusief het recreatie terrein, dat gelegen is ten noorden van het dorp. Aan de zuidzijde wordt de plangrens gevormd door de Langeweg. De plangrens kent hier een uitstulping, zodat de wonin gen en bedrijven, die direct ten westen van het zuidelijk deel van de Voorstraat zijn gelegen, onderdeel uitmaken van het dorps gebied. De westelijke grens wordt gevormd door het Stellebos en de oostelijke door de achterkanten van de percelen langs de Nieu weweg. Aan de noordzijde wordt het plan begrensd door de Zuiderdiepstraatweg, de Buitendijk en het Havenkanaal. De te ont wikkelen dorpsuitbreidingen ten zuiden van de Langeweg zijn in het bestemmingsplan 'Stellendam-Zuid' geregeld. Destijds zijn bij de vaststelling van dit be stemmingsplan in de voorschriften en de desbetreffende plankaart wijzigingen aange bracht. Ten aanzien van de plankaart heb ben de wijzigingen betrekking op: a. het perceel thans kad. bek. gem. Stellen dam, sectie B, nummer 2659, pi. bek. Haagsestraat 4i, teneinde een uitbrei ding van "t Haegse Huus' mogelijk te maken; b. het perceel thans kad. bek. gem. Stellen dam, sectie B, nummer 3867 (ged.), pi. bek. Henri Dunanistraat, teneinde de bouw van een vrijst»ande woning moge lijk te maken. Vervolgens is in artikel 10 van de planvoor- schriften betrekking lubbende op de be stemming 'woondoeleinden' in verband met de uniformiteit van de flanvoorschriften, in sub e. Ivan lid 3 een wijziging aangebracht, waarbij in de tekst de zinsnede 'de bestaan de voorgevellijn' is vervangen door 'de op de kaart aangegeven v»orgevelrooilijn'. Goedgekeurd bestemmingsplan (art. 28, lid 6 WRO) Gedeputeerde Stater van Zuid-Holland hebben bij besluit van 20 december 1995, onder nr. DRG/ARB/110373, het gewijzigd vastgestelde bestemningsplan 'Nieuwe Oostdijlt, 6e herziening' goedgekeurd. Dit bestemmingsplan voorziet in de toe komstige uitbreiding van de woonkern Goe dereede. Desujds is bij de vaststelling van dit bestem mingsplan in de voorichriften een wijziging aangebracht. In de desbetreffende voor schriften is nametjk tevens bepaald, dat onder strijdiggebruik Tan onbebouwdegron- den niet wordt versuan de stalling van ten hoogste één toeraravan of boot op de bij een woning behorende grond. De besluiten van ket college van Gedepu teerde Staten en de bestemmingsplannen 'Dorpsgebied Stell«ndam' en 'Nieuwe Oost dijk, 6e herziening' liggen vanaf 12 februari 1996 gedurende zei >yeken tijdens kantoor uren ter gemeentetecretarie, afdeling Alge mene Zaken, voOr eenieder ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep instdien: - zij, die zich tijdidmet bezwaren tot Gede puteerde Statel van Zuid-Holland heb ben gewend - een belanghebbende die aantoont dat hij of zij redelijk^wijs niet in staat is ge weest zich to< Gedeputeerde Staten te wenden. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan de Afceling bestuursrechtspraak van de Raad van feate, postbus 20019,2500 EA Den Haag. i 9 februari 1996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 14