EIÜVtlDEII-tllEUWS Pieter Heykoop Peter Wildeman i improviseren op verzoek NIEUWE BOEKEN 'i. Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Wintersport en verzekeren .>r^ De Gooye wint nacht van Sommerdiek EB 7 y. y. y y y y. y taxatie- Makelaar Tamboer lOEWI. JEUGD-INSTUIF Y V BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM Y Y de juiste „VIER HOEKEN SPITTE!" 4e Blad VRIJDAG 9 FEBRUARI 1996 No. 6476 Op D.V. zaterdag 17 februari 1996 wordt er in de Ned. Herv. kerk te Sommelsdijk een bijzonder orgelconcert gegeven door de twee bekende organisten Pieter Hey koop en Peter Wildeman. Zij improvi seren deze avond op verzoek. Voor de aanvang van het concert kunnen psalmen, gezangen of geestelijke liede ren schriftelijk worden ingeleverd. Uit de binnenkomende verzoeken zal dan een keus worden gemaakt waarover de twee' organisten improviseren. Na de eerste improvisatie, zal uit de binnen gekomen verzoeken, onder toezicht van de aanwe zigen, de volgende improvisatie worden getrokken. Zodat tot op het laatste mo ment, voor zowel het publiek als voor de organisten, spannend blijft welk lied, psalm of gezang er gekozen wordt. Te vens zullen er een aantal improvisaties zijn met aansluitend samenzang. Pieter Heykoop (1960) is organist van de Ger. Gem. in zijn woonplaats Yer- seke, waar hij het prachtige 3-klaviers Van den Heuvel-orgel bespeelt. Veel vuldig werken beide muzikanten mee aan cd-opnamen als begeleider van di verse koren. Ook verlenen zij dikwijls hun medewerking aan zang- en orgel avonden. Beide hebben reeds een aantal orgel-improvisatie CD's op hun naam staan. Peter Wildeman (1972) is dirigent van een viertal koren en organist van de Ger. Gem. te Lisse. Het orgelspel van beide muzikanten kenmerkt zich door perfecte instrumentbeheersing, grote virtuositeit en bezonken muzikaliteit. De twee jonge talenten ontvingen een gedegen oplei ding en staan dan ook bekend om hun boeiende en afwisselende wijze van im proviseren. Het orgel zal dan ook in al zijn facetten zijn te beluisteren. De aanvang van dit verrassende concert is 20.00 uur. Toegang 6,-. Een uniek improvisatieconcert over psal men, gezangen en geestelijke liederen. Ongetwijfeld zult u genieten van de mu zikaliteit van deze improviserende muzi kanten. Allen hartelijk welkom. Dr. K. Runia, Notities over sterven en dan... Uitgeverij Kok, Kampen. Paperback. 82 pag. Prijs ƒ16,25. Van professor Runia komt bij uitgeverij Kok een bescheiden serie boekjes over onder scheiden onderwerpen uit. Eerder ver schenen deeltjes over onder andere 'bid den' en 'de ambten'. In dit boekje komen in kort bestek allerlei aspecten over het tere onderwerp 'sterven' aan de orde. Prof. Runia geeft antwoord op vragen als: 'Wat en waar is de hemel?', 'Begra ven of cremeren', 'Hoe zit het met bijna dood ervaringen?', etc. De leidraad in dit alles is de Bijbel als het Woord van God. Jamie Buckingham, Een pas door de woestijn. Uitgeverij Gideon, Hoor naar. Paperback. 170 pag. Prijs ƒ17,50. De schrijver trok enige tijd gele den naar de Sinaï-woestijn met de bedoe ling om daar in de voetstappen van Mozes en het volk Israël te treden. Naar zijn te boek gestelde ervaring ontvingen in die schrale, ruige wildernis oude bij belse wijsheden een nieuwe betekenis. Dat God de HEERE bij uitstek verdwaal de en vermoeide reizigers opzoekt en opbeurt, bleek waar te zijn. Pastorale les sen uit een woestijn-ervaring. Jan Pit (red.). Elke dag geboeid. Uit de schatkamer van de Lijdende Kerk. Uitgeverij Gideon, Hoornaar. Gebon den. 411 pag. Prijs 35,75. Dit dagboek is uniek in zijn soort. Het is een boek dat door schrijvers ovêr de hele wereld is gevuld. Maar ze hébben allen gemeen dat ze weten wat het is om te lijden om Christus' wil. Temeer is het dan opmer kelijk dat de doorlopende toon niet die van verdriet maai van vreugde is. Blijdschap vanwege het mogen delen in het kruis van Christus - om zo ook deel te hebben aan de kracht van Zijn opstan ding. Ron O'Grady, Schande! De schokken de wereld van sekstoerisme en kinder prostitutie. Uitgeverij Lannoo/Tirion te Baarn. Paperback. 135 pag. Prijs ƒ29,50. Dit boek laat zich niet dan met een kloppende keel van verbijstering lezen. De ondertitel zegt het terecht: schokkend - dat is het wat de inhoud ervan weergeeft. Er is in de gehele wereld een stijgend asntal kinderen dat slachtoffer is van gedwongen prosti tutie. Kinderen worden als het ware ge consumeerd om enkele ogenblikken te voldoen aan de gulzige gretigheid van hun klanten. In veel gevallen overleven die kinderen het na zo'n behandeling niet. Die 'klanten' behmdelen de kinde ren als iets wat je in de winkel koopt. Ze betalen een prijs om hjt kind voor een korte tijd te gebruiken, consumeren het als een object voor hun perverse lust en gooien het weg (sic) ah het verder geen handelswaarde meer he;ft. Door middel van dit boek wordt getra;ht deze schande aan de kaak te stellen. Gien Karssen, Ik en mijn huis. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 147 pag. De schrijfster die al heel wat boeken publiceerde, vertelt in deze bundel de verhalen van mensen die de woorden van de titel tot hun levensde vies maakten: 'Ik en mijn huis - wij zul len de HEERE dienen'. De betroklcenen komen in interviews aan het woord. Mede door middel van gespreksvragen aan het slot van de hoofdstukjes wil de schrijfster haar lezers hulp bieden met het oog op persoonlijke toepassing. Mink van Rijsdijk, Nog wel en niet meer. Voor en over ouderen. Uit geverij Kok te Kampen. Paperback. 92 pag. Prijs ƒ19,90. Mink van Rijsdijk voert in dit boekje gesprekken met oude ren die nog volop in het leven staan. Vooral over de ervaring van het ouder worden en het ouder zijn. Bert en Jannie Slingerland, M^n klei ne zuster. Uitgeverij Boekencentrum, Zoetermeer. Paperback. Geïllustreerd. 89 pag. Prijs ƒ17,50. Al eerder kondig de ik van Jannie Slingerland het boekje 'Beeldend verwerkt' aan - afbeeldingen van fraaie en veelzeggende boetseerwer- ken waarin haar meervoudig gehandicap te dochtertje een centrale plaats heeft. Dit mooie boekje is er min of meer een vervolg op. Bert en Jannie vertellen over hun ervaringen met het oog op anderen. Vandaar ook de ondertitel: 'Ons gehan dicapte kind in de christelijke gemeente'. Niek Bakker, 'Geheimen' is een dage lijks woord. Uitgeverij Kok te Kampen. Paperback. 111 pag. Prijs f.22,50. De heer Bakker is docent Engels aan een school voor voortgezet onderwijs. In dit boek haalt hij werken van vooraanstaan de schrijvers uit de Engelstalige litera tuur voor het voetlicht. Aan de orde komen onder meer boeken van Bunyan, Swift, Hogg, Greene en Brodsky.Het is Nieuw: de videorecorder met ingebouwde satellietontvanger. STELLEND AM De 'Jeugd-stuif-in-Stellendam' organi seert zaterdagavond 10 februari, afhan kelijk van de kwaliteit van het ijs, een schaatsavond of sportavond. Toegang gratis! Verzamelen bij 'de Schuur' tussen 19.30 en 20.00 uur. Schaatsen en sportkleding meebrengen! Iedereen, vanaf 15 jaar, van harte wel kom. MIDDELHARNIS OPHALEN OUD PAPIER Door de Commissie oud papier van de Ned. Herv. Kerk zal morgen, zaterdag 9 februari, weer oud papier worden opge haald. Men wordt vriendelijk gevraagd het rond half negen 's ochtends gebun deld op de stoep te zetten. min of meer een uitnodiging om van die literatuur zelf kennis te nemen. Verder denk ik dat dit boekje aan leerlingen van het voortgezet onderwijs (en wellicht mede aan hun docenten) goede diensten kan bewijzen. Ds. J. J. Poort, Rouwllbellen. Uit geverij De Groot Goudriaan te Kam pen. Gebonden. Met stofomslag. 71 pag. Prijs ƒ17,50. Dit is weer een echt 'Poort'-boekje. Over een onderwerp waar niemand anders over schrijft - en op een manier die niemand in zijn hoofd haalt. Dominee Poort knipte opvallende overlijdensadvertenties uit de krant(en) en schreef zijn gedachten naar aanleiding daarvan op. Met de intentie mensen die in rouw zijn enige hulp en troost te bie den. Het boekje is met veel smaak uitge geven. Anne Nijburg, Houd ze niet tegen. Over kinderpastoraat. Uitgeverij Kok Voorhoeve te Kampen. Paperback. 127 pag. Een sympathiek boek over de pastorale zorg aan kinderen en de metho den die daartoe dienen. Het gaat dus over de herders en de schapen. Maar vooral over de Grote, de Goede Herder. Het doel is immers dat de kinderen Hem leren kennen. De schrijver is directeur van een basisschool; tevens is hij voor zitter van de Vereniging Bijbel Onderwijs te Amersfoort. Honderd teksten over Licht en don ker. Honderd teksten over Leven en sterven. Uitgeverij Kok te Kampen. Klein formaat. Geïllustreerd. Twee boekjes in de serie 'Woorden om mee te leven'. 48 pag, per deeltje. Prijs per stuk ƒ14,95. Fijnzinnig geïllustreerde weggeefboekjes. Elk boekje citeert hon derd bijbelplaatsen rond het centrale thema. 'Moeder en kint maken het bijde goet'. Geboortekaartjes uit de verza meling van Bep Switzar, geselecteerd door Lize Stilma. Uitgeverij Callen- bach, Nijkerk. Paperback. Groot for maat 48 pag. Prijs ƒ14,95. Dit boek ZM Een keuze maken is niet moeilijk! :e<^ .<h^ :b^ s^^^ Kom eens vrijblijvend binnen l<ijl(en! Voorstraat 41 Sommelsdijk Tel. (0187)482614 Wl ZM 1^ In een goed georganiseerde nacht- marathon van de Schotejil nam de Gooye voor de tweede maal de wis- selbeker mee naar hiüs. Met het spreekwoord 'zoals de ouden zongen zo piepen de jongen', heeft de jonge ploeg gedacht. Want van de oude garde ontbraken er nogal wat. Maar met de gebroeders Marco, Erik en Frank Franzen, Paul en Ingmar Brinkman, Johnny Jongejan, Christian Velgersdijk en Jacqueline Nelisse werd er niet voor de oude garde ondergedaan. Met een af stand van 62550 m afgelegd in 12 uur zwemmen, van vrijdagavond tot zater dagmorgen 8 uur, werd met overmacht de eerste prijs meegenomen. Net als bij het schaatsen werden de rondetijden doorgegeven en deze blijven voor de zwemmers op een en hetzelfde nivo. Dus hoorde je regelmatig voor de 50 m bijv. 30, 31 of 34 sec. Deze tijden kon men tijdens de moeilijke uurtjes van 4 tot 6 goed vasthouden. De Gooye 2 werd tweede bij de recrean ten met een afstand van 54200 m. Een pretatie die er zijn mag. Arco Matsinger, Chantal Keuker, Wietse v. d. Polder, Stefan v. d. Tonnekreek, Maartje de Jong, Jenny Jongejan aangevuld met Cees-Jan Kievit en Peter Roon van de Stelle waren voor deze prestatie verant woordelijk. Een opmerkelijke uitdruk king willen we u echter niet onthouden: Ik zit in een wak van de Friese Elfste dentocht, het was niet een opmerking van een van de jongste. Erik en Frank Franzen waren de organi sators voor de Gooye en het mag best ge noemd worden dat zij alles tot in de puntjes geregeld hadden. Vanaf de zwemmers, ploegleiders, verzorgsters voor de inwendige mens en de indeling van de ploegen. Dit ondanks hun drukke studie. Voor de inwendige mens kan men niet om de C-1000 uit Dirksland heen. Men had voor het zwemmen gekozen om met twee man telkens 20 min. te zwem men. Men zwom dan twee banen waarna men elkaar weer afloste. Je moet dan wel bij de les blijven, want je bent niet de enige ploeg in de baan. Men zwom met nog 3 andere ploegen in een baan. Van zeven tot acht uur was het sprintuur aan gebroken en dit is echt genieten, de hele ploeg zwemt dan mee en de rondetijden gaan dan vaak weer omlag. Het is dan net of de moeheid bij alle deelnemers verdwijnt en men eindelijk het einde van een slopende nacht ziet naderen. Massaal worden de laatste tien seconden door de deelnemers en het publiek afgeteld. Je ziet dan gezichten die moe en voldaan zijn, van zó, dat hebben we toch maar gepresteerd. En het is écht een prestatie!. in het doolhof van prijskaartjes Tel. (0187)483477 STELLEND AM OPHALEN OUD PAPIER Op D.V. zaterdag 10 februari hopen wij namens de Financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Een- drachtsweg. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. bevat een greep uit de bonte verscheide nheid aan mededelingen omtrent de geboorte van het zojuist ontvangen kind. Rijk geïllustreerd. David is koning. Velen volgden Hem. Serie: Vertellingen bij de Bijbel. Verteld door ds. C. J. Meeuse. Geïllustreerd door Arie van der Spek. Uitgeverij Den Hertog b.v. te Houten. Circa 48 pag. per deeltje. Prijs ƒ12,50. De reeks 'Vertellingen bij de Bijbel' wordt geregeld aangevuld. Ten bewijze daarvan zond de uitgever ons deze twee deeltjes toe. Graag vraag ik voor deze prachtige serie aandacht. Dominee Meeuse is een echte verteller. Eenvou dig, ongekunsteld, in de taal van de kin deren (van vier tot tien jaar) en getrouw aan de bijbelse boodschap. De afgedruk te aquarellen van Arie van der Spek ondersteunen de tekst uitnemend. Al met al: een hartelijke aanbeveling! Julia Shuken, Dag van de Oostenwind. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 364 pag. Prijs ƒ39,90. Een intrigerende roman over een al te onbekend volk uit Zuid-Rusland in het begin van deze eeuw: de Molokanen. De schrijfster kent deze bevolkingsgroep van binnenuit. De Molokanen vormden een oude protestantse groepering die ooit is ontstaan uit contacten met reformatori sche christenen. Ten gevolge van het geweld in zijn dagen wordt Pjotr een pel grim tegen wil en dank. Jack Cavanaugh, De Kolonisten. Uit geverij De Groot Goudriaan te Kampen. Paperback. 383 pag. Prijs ƒ39,90. Ook dit boek is een historische roman. Het kan min of meer als een ver volg op 'De Puriteinen' gezien worden - een boek dat ik eerder aankondigde. Nieuwe Tonge was voor d'n Langen in mien een nog onbekend terrein, d'r gienge wel verhaelen rond, dat je, als je daer een praetje maekte mit een meisje dat je dan een heale groep jonge's most traktere, zo niet, dan kon je mar beter rechtsomkeert maeke, aores kon 't welles lealijk uut de hand loape, dus zeije we tegen mekaore. „Earst mar 's verzichtig kieke!" H't earste wat we zagge was de 'Stove' een groat gebouw an d'n diek, we kwamme over d'n Lorrediek (Oudelandsedijk) tot we bie de kruusing kwamme van d'n Meulendiek. D'n Langen ree voorop in bie h't zien van zo'n fietserek van Heineken, kreeg ie een vreaselijke dorst, teminste dat zei hie, mar 't was wat aores, je raed h't noait, hie had 's middags snert mit een stik spek gegete, in most zo noadig mit d'n broek of, dus zo belanddende wiele in 't cafee op 't hoekje, 'k weet warempel nie mear hoe 't hiete! Die zelfde zaeterdag vroeg moeder. „Noe bluuf je zeker wel thuus, of bie de deure?" Vaoder die wat hoarde waoije, zei: „Wat mot 'r gebeure thuus?" „Nee", zei moeder. „Die joon wil weer gae jakke, 'k hao 't wel gezieje oor! Allerlei geurtjes, in z'n haer zit vastgeplakt". „Waer mot dat heen?" vroeg vao der. „Naer Nieuwe Tonge", gaf 'k antwoord. „O!"... als je mar weet, dat daer heal wat femielie weunt, in as je wat uuthaelt, kom 'k 't zo te weten!" „Nieuwe Tonge!" bromde hie. „Wat zoek je 't toch vaore, bluuf bie de deure, d'r zit buuten durp nog een aerdige meid, je weet wel, die van..., d'r vaoder heit hon derd gemeete land in vier hoeken spitte, daer kan je beter achter an zitte, hm. Nieuwe Tonge!" 't Leek wel of t'ie wat had tegen Nieuwe Tongenaers, in mos je wete z'n moe der, mien opoe, was een echte Nieuwe Tongse, een van Baolen, dus al de van Baolens warre femilie. Toch goed da'k h't wist, ik kon d'r rekenieng mee hou we! Mar, zo as 'k al zei, earst even in 't cafee. Daer was 't best gezellig, echt waer, de maansen warre vriendelijk in joviaal. Zodoende stapten we mit goeie moed naer buuten, mar, o wee, daer stienge ze een stik of zesse. „Waer komme jule vandaen?" „Uut Dirksland!". „In wat komme jule doewe?" „Zo mar 's kieke!" „In wat dienke jule dan alzo wat te ziejen?" vroeg een stevige goser. „Hé, nou?" „O, zo mar van alles", zei d'n Langen. „Wiele houwe niet van pot- tekiekers, dus ik zou zaage, ophoepele, wegweze, vort!" D'n Langen keek 's verzichtig om z'n heen in ikke zag h't al healemaele nie mear zitte, 'k had voor m'n gevoel al twee blauwe oagen. Zo kwam h't dat we even laeter mit de schrik in de kuiten, om Nieuwe Tonge heen, richtieng Ouwe Tonge bromden. In jao óór, daer was 't een goewd toeven, echt waer. 't Was daer behoarlijk druk in gezellig. Al nae ienkele rondjes loapen krege we kermis an een paer meiden, leuke meiden óór! D'n Langen docht h't niet zo varre gezocht te haon, mar hie vergiste z'n eige, z'n liefje weunde in De Plaete, dat kwam zo, oak de jongelui uut De Plaete zochte hun vertier in Ouwe Tonge, vandaer! Op een winderige aevond, mien duufje was t'r niet, vroeg d'n Langen. „Gae je mee naer de Plaete?" 'k Doche bien m'n eige, 'k ken 't wel doewe, je weet noait wat je daer tegen 't lief loapt!" Niet dat 'k m'n eigen duufje zomar an de kante zette, nee óór, mar jae, zomar d'n heale aevond nikse, nee, dat lokte niet aarg. Zo trokke we, zo rond half achte, richtieng De Plaete. In jae, 't most netuurlijk weer 's fout gae, d'n Langen z'n brommer liep vast, muurvast. Hie had toen een Paperino, zo hiete dien brommer, echt waer, een Italiaans maark, mit drie versnelliengs, wat dienk je dan, in dien tied, h't dieng ree meraekels hard, zo'n 80 km. per ure, mar noe stieng 'n stille. Wat noe? „Daer, daer hei je een boerderieje, kiek dan!" Hie wees mit z'n lange wiesvienger in de richtieng van een diek, in jaezeker, d'r brandde waerempel licht. „Kom op, dan vraege we of hie binne mag stae, dan gaen we 'm maarge, o nee, dan is 't zondag, een maendag ophaele!" Zo gezegd zo gedae, vlak bie h't boerderietje zeit d'n Langen, ze hao daer wat te vieren joh!" „D'r brande allemaele kaersen!" 'k Mot earlijk zage, da 'k een beetje huuverig wier, doche bie m'n eige. „Da's niet pluus, daer!" Toen nae een paer bonzen de deure opegieng, keek een vrouwe ons treurig an in vroeg. „Wat komme jule doewe?" D'n Langen dee z'n verhael in vroeg om een plekje voor de Paperino. „Zet mar in de schuure!" zei de vrouwe. Wiele zochte op eige houtje een plekje, in weg weze, wat bleek noe, d'r was daer pas een man gesturve, aarg óór. 'k Geloave dat hie Wouters hiete! Mar hoe noe vaarden „Laete we mar naer huus gae?" zei ik, 't was al bie nege ne. „Rie mar mee achterop!" Noe was dat een toestand, want ik had geen zitje achterop, dus... d'n Langen most op 't iezere platje zitte, mar dat was niet al- lean h't probleem, as hie zat, stieng 'n mit z'n lange beanen op de weg. „Trek ze noe op!" snauwde ik al. „Jae, dat prebeer ik!" Mar jae, 't was geen gezicht ne-tuurlijk, 't brommertje was leag, in z'n beanen aarg lang, zo most 't ie mit z'n handen om z'n ienkels z'n schoenen van de wegt houwe. In Ouwe Tonge terug had hie een zeare koente in de krampe in z'n beanen, wat had ie wel een piene, zukke lange stelten! Toch binne we zo naer Dirksland gereje, je ken 't geloave of niet, mar hie keek nog over m'n heen, al is dat tie achterop zat! Mar in Ouwe Tonge hadde ze ons gezieje in dat leverde ons een bienaem op, weetje welke? „Kick in Dribbel!" Groetjes uut Dirksland, in laet Siemen mar raeje, begriep je. (wordt vervolgd) J. Wolfert Voor een winter(sport)vakantie is een goede reisverzekering zeer belangrijk. Dat geldt in het algemeen, maar in het bijzonder voor skiërs die op de piste nu eenmaal een aantal extra risico's lopen. Een ongeluk is zo gebeurd, en de kosten kunnen dan ook snel oplopen. Denkt u maar eens aan de gipsvluchten: het vervoer per ambulancevliegtuig met medische assistentie loopt snel in de tien duizenden guldens. De gewone wintersportreisverzekering dekt naast deze kosten ook de kosten van veriies of verioren geraakte bagage. Het verlies of niet kunnen gebruiken van een ski-pas, huur van vervangende ski's en uiteraard de gewone bagage valt er ook onder. Een reisverzekering is een aanvul ling op uw ziekenfonds- of ziektekosten verzekering. De reisverzekering vergoedt de kosten die niet worden vergoed door uw ziektekostenverzekeraar. Sinds een aantal jaren bestaat de moge lijkheid om bij de ANWB een Vaker Va kantie Verzekering af te sluiten. Deze verzekering is zowel voor de wintersport als voor de zomervakantie mogelijk. Ook onverwachte uitstapjes naar het buiten land zijn meeverzekerd. Als u meerdere keren per jaar op vakantie gaat, dan is dit de meest ideale en ook meest voordelige reis- en bagageverzekering. Deze verze kering is op jaarbasis en u hoeft van te voren niet te melden waar en wanneer u Deze roman verjilaatst ons naar de eerste helft van de achttiende eeuw. De kinde ren Morgan leven als kolonisten in de Amerikaanse staat Massachusetts. Een belangrijk gebeuren dat in dit boek beschreven wordt, is de geestelijke opwekking onder de prediking van George Whitefield. De vruchten daarvan tekenen zich af in het leven van de hoofdpersonen. jm.j j^ op vakantie gaat. Elke keer een aparte verzekering afsluiten hoeft dus niet meer, wat tijd en poliskosten bespaart. Vraag vrijblijvend een offerte aan bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis. Tel. (0187) 484870. WINTERSPORTTTPS Als u met eigen vervoer naar het bui tenland gaat is de Internationale Reis- en Kredietbrief van de ANWB een onmisbaar document, denk alleen al aan de hulpverlening van de ANWB Alarmcentrale. Ook een goede reisver zekering is onontbeeriijk, met dekking voor wintersportactiviteiten. Denkt u ook aan de voorbereidingen voor de auto, zoals winterbeurt, sneeuwkettingen enz. In de brochure 'Autorijden in de winter', die voor leden gratis op ons agentschap ver krijgbaar is, staat hoe u de auto en uzelf op de wintersport kunt voorbe reiden. Skispullen vragen net als ander 'ge reedschap' de nodige zorg en aan dacht. Controleer voordat u gaat uw hele uitrusting. Alles over ski-onder houd, wachsen en veiligheid vindt u in het eveneens voor ANWB-leden gratis inlichtingenblad 'Aankoop en onder houd skimateriaal In het blad 'Ski '96' vindt u informa tie over o.a. skitests, skimodetrends, wintersportbestemmingen. Bent u zelf in vorm? Skiën en langlau fen vragen nogal wat inspanning. Doordat u op hoogte bezig bent raakt u sneller vermoeid daar de lucht min der zuurstof bevat. Door b.v. aan ski- gymnastiek te doen of op een skibaan te oefenen komt en blijft u in vorm. Kom even langs voor verdere infor matie bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. (0187) 484870. i Vanaf nu kunt u met uw satelliet televisie het ene programma bekijken, en tegelijkertijd een ander satelliet programma opnemen. Loewe ViewVision 3600 H Sat: Voorgeprogrammeerde satellietkanalen Mid Mount-technologie HiFi-stereogeluid ShowView Automatische datum- en tijdinstelling en nog veel meer. y SATELUET SYSTEMEN ^^^i« RADIO-TELEVISIE-WASAUTOMATEN VERKOOP EN REPARATIE VAM ALLE MERKEN Dorpswog 37a Tol. (0187) 681618.3263 AQ Oudciorp ^B NVM tMKBAAR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 13