LITIE Celstraf voor kerk-inbreker Schaatsbaantje vlakbij de deur 31^^ 'S Elisabethbode Ongeluk door gladheid Receptie en concert De Hoop Ben jij een van de 50.000 nieuwe bloeddonors? WAARSCHUWING Project Jeruzalem 3000 Aktie kinderfeestjes in De Staver Voorlichtingsavond over Kuurreizen Si Bui^ Van Pelt wil wonen in Oude Tonge Veehouders mogen nu mest uitrijden Extra kerlcdiensten Geref. Gemeenten Uitslag jaarlijkse Hokkenshow 1996 68e Jaargang No. 6475 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14^0 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) Ook op Goeree-Overflakkee ontvingen inmiddels enkele bedrijven een brief on der rembours. Na betaling van 51,80 bleek de enveloppe slechts reclame-ma teriaal te bevatten. Nogmaals wordt er ge adviseerd goed na te gaan of u iets besteld heeft alvorens u de post onder rembours accepteert. Mocht deze waar schuwing te laat komen dan wordt u ver zocht contact op te nemen met de politie voor het doen van aangifte. GEMEENTE MIDDELHARNIS Bij een verkeerscontrole bleek een be stuurder valse kentekenplaten op zijn auto te voeren. De bestuurder verklaarde de auto met deze kentekenplaten ge kocht te hebben en wist niet dat de cijfer en lettercombinatie afweek van het nummer dat op het kentekenbewijs ver meld stond. Tegen de bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Diefstal In een winkel in Nieuwe Tonge werd de portemonnee gestolen van een klant. Winkelpersoneel trachtte de dader aan te houden. Nadat de dader na een korte ach tervolging in een tuin was aangehouden wist hij zich toch weer los te rukken. Nu wist hij wel te ontkomen. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. De afgelopen week werd er ingebroken in een woning aan de lepenlaan te Mid delhamis. Aan de achterzijde van de wo ning werd een raam geforceerd. Uit de woning werd niets weggenomen. Aanrüdingen Ook in de gemeente Middelhamis von den er op vrijdag 2 februari enkele aan rijdingen plaats tijdens de ijzel. Bij een glijpartij in Stad aan 't Haringvliet waren drie p.a.'s betrokken, waaronder 1 gepar keerde personenauto. Tevens kwam één van de auto's tegen een muur van een woning terecht. Niemand van de betrok kenen raakte gewond. Op het Kerkepad in Middelhamis kwamen door de glad heid twee personenauto's met elkaar in aanraking. Ook hier was sprake van al leen materiële schade. Alcohol in het verkeer Vrijdagavond vond op de Dorpsweg te Sommelsdijk een frontale aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hier bij liep een inwoonster uit Melissant en kele kneuzingen in nek en ribben op. De tegenpartij, een inwoner uit Middelhar nis, bleek alcohol te hebben gedronken en weigerde iedere medewerking tot een ademanalyse. Zijn rijbewijs werd dan ook ingevorderd en tegen hem werd pro ces-verbaal opgemaakt. Herv. basisschool 'Het Kompas'Stellendam In de eerste week van febmari wordt er op onze school gewerkt aan een project over 'Jerazalem 3000'. Naast het leerlingenwerk zullen er veel activiteiten ontplooid worden om geld bij elkaar te brengen voor een te bouwen opvangcentrum voor kansarme kinderen in Jemzalem. Op vrijdagavond 9 februari a.s. D.V. gaan om 19.00 uur gaan de deuren open en kan een ieder die belangstelling heeft binnen lopen. Komt u gerust! U bent welkom! 't Team van'Het Kompas' In recreatiecentmm De Staver in Som melsdijk is het een waar feest om met vriendjes en/of vriendinnetjes je verjaar dag te vieren. Op een zogenaamd kinder feestje, voor de jeugd van de basisschool leeftijd, kan men zwemmen, bowlen en lekker friet en ijs eten. Vooral het bowlinggedeelte wordt nu extra spannend door de nieuwe aktie die dit jaar van start is gegaan. Er zijn spe- cialie formulieren ontwikkeld waarop de bowlingscore gemakkelijk kan worden bijgehouden. Per kwartaal wordt er be keken welk kinderfeestje het beste ge gooid heeft. Deze krijgen hierover be richt en ontvangen een leuke attentie. Inmiddels zijn de eerste formulieren ingeleverd en het zal spannend worden wie de winnaar is van het eerste kwar taal. Voor informatie over kinderfeestjes in De Staver kunt u bellen naar: 483306. GEMEENTE DIRKSLAND Rijden zonder rijbewüs Een 31-jarige inwoner van Dirksland werd op 2 febmari voor de 3e keer achter het stuur van een personenauto aange troffen zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. Naast een nieuw proces verbaal werd dit keer ook zijn auto in- beslaggenomen. Diefstal Op zaterdag 3 febmari 1996 werd in de avond op de bowlingbaan te Herkingen een portemonnee, zwart van kleur, ge stolen. Van zaterdag 3 op zondag 4 februari werd er ingebroken in een woning aan de Zuid Spuidijk te Dirksland. Aan de ach terzijde werd een keukenraam gefor ceerd. Uit de woning werd o.m. een ste reo-installatie ontvreemd. GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijdingen Op vrijdag 2 febmari vonden er door de ijzel in de gemeente Goedereede twee ongevallen plaats. Op de Hazersweg gleed een personenauto tegen een licht mast en op de Brouwers geraakte een be stelbusje op zijn kant. In beide gevallen alleen materiële schade. Vernieling In de nacht van 27 op 28 januari werd op de Weststraat te Ouddorp het dak van een blauwe Volkswagen-Cabriolet ver nield, het dak werd op 7 plaatsen met een scherp voorwerp doorboord. Diefstal Op 2 febmari werd omstreeks 16.30 uur aan de buitenzijde van de Brouwersdam een personenauto opengebroken middels het forceren van een ruit. Uit de auto werd een zwarte koffer weggenomen. Deze koffer met inhoud werd op 3 febm ari aan het Veersemeer temggevonden. Op zondag 4 febmari werd op de par keerplaats bij strand Noord een perso nenauto opengebroken. Uit de auto werd een mgzak met o.m. geld en een horloge ontvreemd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrgdingen In de gemeente Oostflakkee vonden op vrijdag 2 febmari een aantal aanrijdingen plaats tijdens de ijzel. Hierbij raakten en kele mensen gewond. Op de N59, ter hoogte van De Tille gleed een bestelbus tegen de verkeerslichten en vervolgens tegen een lichtmast. De bestuurder moet met lichte verwondingen naar het zieken huis. Ter hoogte van de afslag Den Bom mel kwam een personenauto tegen een lichtmast terecht, de passagier van deze auto, een 49-jarige inwoner uit Scharen- dijke, raakte hierdoor bekneld en moest door de brandweer uit Den Bommel wor den bevrijd. De man werd met heupletsel in het ziekenhuis opgenomen. Inbraak Aan de Berkenlaan te Ooltgensplaat wer den in de nacht van 1 op 2 febmari een 10-tal garageboxen opengebroken. Ken nelijk werd niets meegenomen. De Reumapatiëntenvereniging Goeree- Overflakkee geeft een voorlichtings avond over KUURREIZEN. De heer Woudenberg van Fontana Kuur reizen met de fam. Aupperlee uit Mid delhamis vertellen ons en laten ons via de videoband zien wat de mogelijkheden zijn voor mensen met een reumatische aandoening de pijn te bestrijden en beter te bewegen. Hebt u belangstelling hiervoor, dan bent u van harte welkom op maandag 19 fe bmari a.s. in het paviljoen van het zie kenhuis te Dirksland. Aanvang 19.30 uur. Wilt u informatie dan kunt u bellen met tel.(0187)681927. Het bestuur De man die vorig jaar in tal van kerken inbrak en daamit geld en menig keer ook de kanselbijbel wegnam, is vorige week door dQ Rotterdamse Rechtbank tot 10 maanden cel veroordeeld. De dader bleek een 23-jarige inwoner van Zierik- zee te zijn. De man heeft ook meerdere kerken op Goeree-Overflakkee een nachtelijk be zoek gebracht, o.m. gebeurde dat in de R.K. kerk te Achthuizen en in de Herv. en de Geref. Kerk in Den Bommel. In Middelharnis bezocht hij de R.K. kerk, de Exoduskerk en hij ging onge nood binnen in de Ger. Gem. en de Ned. Herv. kerk te Herkingen. Op zijn nachtelijke tochten had hij welis waar een voorkeur voor kerken maar ook inbraak in andere gebouwen en lokalitei ten werden hem ten laste gelegd. OOSTFLAKKEE Burgemeester Van Pelt van Oostflakkee, nu nog bewoner van de voormalige ambts woning te Ooltgensplaat wil een nieuwe woning bouwen in Oude Tonge. De raad zal in zijn vergadering van a.s. donderdagavond worden gevraagd ten behoeve van de voorgenomen bouw een voorbereidingsbesluit te nemen. Het betreft een perceel aan de oostzijde, de dorpszijde van de Molenweg, be stemd voor 'agrarische doeleinden zon der bebouwing'. De Commissie Grondgebiedzaken advi seert de raad met het voorbereidingsbe sluit in te stemmen omdat het oostelijk deel van de Molenweg niet echt meer tot het landelijk gebied behoort. Het weste lijk deel vormt dat nog wel en aanvragen om aan die zijde te bouwen zijn dan ook i.v.m. deze mimtelijke grens, steeds af gewezen. In weerwil van berichten over het optreden van het openbaar minis terie in Friesland is het uitrijden van mest op grasland met ingang van vandaag weer toegestaan. Voorwaarde is dat de mest emissie arm en niet over sneeuw op het land wordt gebracht. In de praktijk betekent dit dat de sleep- voetenmachine, die zich leent voor het gebmik op de West-Nederlandse veen gronden, kan worden ingezet en dat een goed 'strookjes' resultaat moet worden verkregen. De WLTO maakt zich sterk voor een ondubbelzinnige en praktische uitvocv ring van de regelgeving. Sommige over heidsdienaren waren reeds bezig om vee houders te bekeuren vanwege het uitrij den van mest over bevroren grond. Aangezien hiervoor geen wettelijke basis bestaat, is deze handelwijze terugge draaid. Wat maakt werken eigenlijk de moeite waard? Wordt een mens geboren om te werken of om te leven? Biddag voor gewas en arbeid: minder bidden om meer... of andersom? Zomaar een paar invalshoeken van het tweede themanummer dat de Elisabeth bode in 1996 uitgeeft. Een themanum mer dat gaat over 'Werken en werkloos heid'. U kunt dit themanummer nu tele fonisch aanvragen onder nummer (0573) 452233. Bij bestellingen van meer dan 10 exemplaren berekenen wij een prijs van 0,30 per stuk. 'Werk en werkloosheid' is een onder werp dat heel veel mensen aan zal spre ken. Iedereen heeft er zelf immers mee te maken (gehad) of kent mensen in de directe omgeving die bezig zijn met vra gen op dit gebied. Het themanummer is dan ook uitstekend te gebmiken om weg te geven of om te gebmiken in gesprek ken over dit onderwerp. De Stichting Elisabethbode brengt vier keer per jaar een themanummer uit. Hierbij staan zeer uiteenlopende oner- werpen centraal. Wilt u regelmatig op de hoogte gehouden worden van nieuwe themanummers, dan kunt u voor 31,- per jaar een abonnement op de Elisabeth bode nemen. Hiervoor kunt u telefonisch contact opnemen met de Elisabethbode onder nummer (0573) 45 22 33. MIDDELHARNIS - Vooral de jeugdige bewo- nertjes van de wijk rond de Rembrandtlaan in Middelharnis hebben buitengewoon veel plezier beleefd aan het ijsbaantje dat de gemeente heeft aangelegd. Het verharde speelterrein langs de Doetinchemsestraat is al eerder prima geschikt gebleken in een npoi baantje te worden omgetoverd. Alleen de afvoer moet daarvoor even opgestopt en er moet water in worden gezet, dat is de hele handeling, de vorst doet de rest. Zaterdagmiddag heeft een pappa de baan zoveel moge lijk van sneeuw ontdaan en de kleintjes hebben er zich uitstekend vermaakt. Elders in deze krant wordt (in het raadsverslag) geklaagd over de inrichting van een kinderrijke wijk in Sommels dijk, in Middelhamis lag de mogelijkheid wat moois te doen zomaar voor de hand. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaardingen. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Houten. Vrijdagmorgen 2 febmari moest even na 10 uur de brandweer van Den Bommel uitmkken naar de N59 vlakbij de kmi- sing Schaapsweg voor een ongeval met beknelling. Ter plaatse bleek een auto door de ijzel geslipt te zijn en met de rechterflank tegen een lichtmast tot stilstand geko men. De passagier heeft zichzelf waar schijnlijk het leven gered door op de bestuurster te duiken, want de lichtmast was doorgedrongen tot midden in de auto. De twee inzittenden zijn, na bevrijd te zijn door de brandweer, vervoerd naar het ziekenhuis te Dirksland. Op zaterdag 10 febmari a.s. hoopt Fan fare-orkest De Hoop uit Stellendam haar 100-jarig bestaan te vieren in het Haegse Huus. Om 14.00 uur beginnen de feeste lijkheden met een reünie van oud-leden van de vereniging. Velen hebben reeds meegedeeld met veel genoegen uit te kij ken naar deze happening. Oud-leden, die nog niet gereageerd hebben, worden ver zocht dit alsnog te doen. Om ongeveer 15.30 uur begint de recep tie, welke gevolgd zal worden door een concert van De Hoop om omstreeks 17.00 uur. Om 18.00 uur volgt dan de sluiting van deze voor de vereniging zo bijzondere dag. Ook het concert is zeer speciaal: een aantal 'gouwe ouwe' uit de jaren vijftig en zestig zullen ten gehore worden gebracht, zoals de Gladiolen- wals, de mars Westkapelle en Tableux des Vosges. Namen die bij menig oud- lid herinneringen zullen oproepen. Verder kan een ieder kennis maken met de pas uitgebrachte CD van De Hoop. Al met al belooft het een fantastische dag te worden. naar wie het Nederlandse Rode Kruis op zoek is Dat had mij kunnen overkomen. Je weet wel dat bloed van levensbe lang kan zijn. Daarom zou je ook best donor willen worden. Toch is het er nooit van gekomen, mis schien wel omdat bloed geven toch wel een beetje eng is. Zo is dat goede voornemen weer in het ver geetboek geraakt. Totdat je weer eens in een ziekenhuis bent bij een zus die een verkeersongeluk had of een vriend die geopereerd werd. Je kijkt naar het infuus boven het bed en denkt: dat had mij kunnen overkomen. Ruim een half miljoen bloeddonors Ooit stil gestaan bij de vraag waar dat bloed vandaan komt? Het antwoord is simpel: van mim 500.000 goede gevers. Samen zorgen ze voor zo'n 800.000 do naties per jaar. Steeds meer bloed nodig Er is alleen een probleem: elk jaar stopt zo'n tien procent van de donors ermee. Bijvoorbeeld omdat ze te oud worden om bloed te mogen geven of omdat ze zelf ziek zijn. Of omdat ze het na zoveel keer welletjes vinden. Daar komt bij dat er steeds meer bloed nodig is voor hart operaties, transplantaties, behandeling van kankerpatiënten, enzovoorts. Om te zorgen dat er niet alleen nu, maar ook straks voldoende bloed is, hebben we elk jaar 50.000 nieuwe bloeddonors nodig. Uw bloed kan een leven redden! Om aan deze vraag tegemoet te komen, wordt van 5 t/m 16 februari 1996 op Goeree-Overflakkee huis-aan-huis een beroep gedaan: op elke gezonde volwas sene in de leeftijd van 18 tot en met 70 jaar, met een lichaamsgewicht van mini maal 50 kg, om zich aan te melden als bloeddonor. Deze donor wordt boven dien gekeurd op geschiktheid tot het ge ven van bloed. Doe het nu! Mogelijk doen anderen het morgen voor U! 'Zorg voor elkaar' dat geldt voor een ieder van ons. Mogen we ook on U rekenen? Info-adres: Postbus 1, 3253 ZG Oud dorp, dhr. A. Hoek. Tel. 681885, graag bellen tussen 17.00 en 19.00 uur. vanP.V. 'de Reisduif' te Sommelsdijk De keurmeester, dhr. J. Jongejan heeft de duiven voortreffelijk gekeurd. De gelukkige winnaars zijn: dhr. J. de Blok met 1ste schoonste hok, schoonste oude duivin, schoonste jonge duivin. Winanda Troost met 2e schoonste hok, Ie prijs jeugdleden. dhr. J. Groenendijk met 3e schoonste hok. dhr. W. Nieuwland met schoonste jonge doffer. dhr. J. Troost met schoonste oude doffer. Het bestuur en de tentoonstellingscom missie bedanken alle leden en niet-leden die op welke wijze dan ook hun bijdra- ge(n) hebben geleverd om deze hokken show tot een groot succes te maken. Uitslag van de grote verloting: De winnende lotnummers zijn: 0933, 0555, 0554, 0500, 0662, 1197, 0194, 1739, 0446, 1572, 0217, 1069, 1050, 1450 en 1414. De prijswinnaars kunnen, voorzover dat nog niet is gebeurd, kontakt opnemen met dhr. J. van der Slik, Rubensplein 18 in Middelhamis, tel. (0187) 483277. VOOR BEELD EN GELUID KTO - VnCO «nXMO - RDOnTAOC - RmKMum ^^3Q^3Q^^ &192 F» t=i a cj ca p OUDDOflP-WMMait 35-T»l»fóon(01ë7) 881812/Fêx 983734 Hogêtoom172-TwlÊfoont0111)4«2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1