^4 'Con Amore' GEOPEND! Is ijzer wel zo goed voor u? De Commissaris was op bezoek Winst voor De Gooye in competitie Nacht van Sommerdiek Jac. de Gast Extra kerkdiensten GerefGemeenten Heeft borstvoeding voordelen? Restauratie molen 'De Zwaan' Rentre Ben Veltman bezorgt Heren 2 Intermezzo overwinning! Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Werkbezoek aan Oostflakkee en Dirksland De Gooye schuift een plaats omhoog Schotejil-jeugd ook bij wedstrijd Verenigings competitie succesvol Oud papier-aktie Dirksland 'X^'-ly Blz.2 EILANDEN-NIEUWS -'^'oïNSDAïf30 JANUARI 1996 Zwemclub 'de Schotejil' organiseert in samenwerking met rekreatiecentrum 'de Staver' een zwemnachtmarathon die van start zal gaan op vrijdagavond 2 februari om 20.00 uur en eindigt om 08.00 uur zaterdagochtend 3 februari. Deelname aan deze nachtmarathon is alleen mogelijk in ploegverband. Deze ploeg moet bestaan uit 8 zwemmers, een ploegleider, 1 verzorger en zonodig 2 re- serve-zwemmers. Er hebben zich inmiddels 14 ploegen op gegeven. Deze zijn samengesteld door allerlei uiteenlopende sportverenigingen. Op vrijdagavond a.s. zullen deze ploegen om 20.00 uur van start gaan en allen hebben de strijd aangebonden met de 'gouden spelregel'; er dient 12 uur lang een zwemmer van iedere opgegeven ploeg in het water banen te zwemmen. Winnaar wordt die ploeg die na 12 uur de meeste kilometers heeft gezwommen, en zal gaan strijken met de eer en de wis- selbeker. Toeschouwers en supporters zijn natuur lijk van harte welkom. Een toegangs kaartje kost 3,00 maar geeft wel recht op doorlopend entree. Ook aan de inwendige mens is gedacht, gedurende de gehele nacht zal de bar geopend zijn, zodat men zich tegoed kan doen aan diverse eet- en drinkwaren. De 'nacht van Sommerdiek' zal musicaal opgeluisterd worden door 'Happy Mu sic' dus qua gezelligheid kan het niet meer stuk. Voelt u zich als toeschouwer of supporter aangetrokken tot dit gezelli ge en sportieve zwemevenement, dan bent u dit weekend van harte welkom in rekreatiecentrum 'de Staver'. Cassettebandje jongerenkoor Vanwege de enorme drukte op het con cert van afgelopen zaterdag in de Ned. Herv. Kerk te Dirksland is niet iedereen die dat wilde in de gelegenheid geweest om een bandje van deze prachtige avond te bestellen. Daarom kunt u nu een band je bestellen via telefoonnummer (0187) 603051. De kosten bedragen 17,50 per bandje. Het bandje bevat het prachtige geheel van het jongerenkoor samen met orgel, vleugel en trompetten. Ook de samen zang en de muzikale intermezzo's zijn op het bandje te beluisteren. Beslist de moeite waard dus! Bestellen kan uiterlijk tot zaterdag 3 februari 1996. OOLTGENSPLAAT OPHALEN OUD PAPIER Woensdagavond 31 januari vanaf half zes wordt weer oud papier opgehaald ten bate van de zending van de Gereformeer de Gemeente. Graag alles vroegtijdig ge reed zetten. Carwash Centra Ook met strenge vorst Speciale onderwas-programma's i.v.m. pekel MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. C. de Jongste van Alblasser- dam (herdening 50-jarig bestaan). HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Nieuwerkerk a/d Ussel. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaar- dingen. STAD aan 't HARINGVLIET - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Nijkerk. Menigeen komt het wel eens tegen, de vraag wat nu beter zou zijn: fles- of borstvoeding? Zijn er verschillen tussen beide voedingen en wat houden die dan in? Op de bijeenkomsten van borstvoe dingsorganisatie La Leche League komt in de maand februari dit onderwerp aan de orde. De informatie-avonden zijn te: OLDDORP (Stationsweg 21, dins dagavond 6 februari om 20.00 uur. SOMMELSDIJK (Voorstraat 17), woensdagavond 7 februari om 20.00 uur. In Ouddorp wordt o.m. gesproken over de gezondheidsvoordelen voor moeder en kind en de moeder-kind-relatie bij borstvoeding. In Sommelsdijk hebben we een wijkver pleegkundige uitgenodigd. Zij zal ons o.a. vertellen over de functie van borst voeding voor de darmen van de baby; huilbaby's, etc. Het belooft een leerzame avond te worden. Alle (a.s.) moeders (baby mag mee), (a.s.) kraamverzorgsters/-verpleegkundi gen en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Voor hulp en/of informatie over borst voeding, kun je contact opnemen met: Carla van Gils, tel. (0187) 63 17 16 Anneke Akershoek, tel. (0187) 492498. Wij verhuren ook de elcctrische kolf. Tot voor kort waren de meeste des kundigen ervan overtuigd dat iemand nooit te veel ijzer kon bin nenkrijgen. Maar recente onder zoeken leiden in de richting van een heel andere conclusie: een voe dingspatroon dat rijk is aan ijzer kan iemands kans op hartkwalen vergroten. De onderzoeksresulta ten staan nog niet voor de volle honderd procent vast, maar sugge reren wel dat het gebruik van ijzer meer risico's met zich meebrengt dan tot nu toe werd gedacht. Het menselijk lichaam heeft ijzer nodig voor de aanmaak van rode bloedcellen, die voor het zuurstoftransport zorgen. Zonder dit ijzer kan het lichaam geen nieuwe cellen produceren, waardoor de organen zuurstofgebrek krijgen en niet meer naar behoren kunnen functioneren. Van het opgenomen ijzer gaat alleen iets verloren door bloedverlies: bij menstru atie, een bevalling, zware verwondingen of het afstaan van bloed. Ijzerreserves bij mannen en vrouwen Het opgenomen ijzer dat niet nodig is voor de aanmaak van nieuwe bloedcellen wordt opgeslagen in een eiwit dat ferritine heet. Deze reserves, die toenemen naar mate men ouder wordt, werden onschul dig geacht tot in 1979. Toen bracht medisch student Jerome Sullivan de hoe veelheid ijzerreserves bij mannen en vrou wen in kaart. Bij de gemiddelde, nog menstruerende vrouw, was het ijzerteser- ve verwaarloosbaar klein. Rond haar zes tigste was die hoeveelheid vaak verdrie voudigd. Bij mannen nam de voorraad ijzer toe vanaf het moment dat de groei ophield. Tegen de tijd dat een man 45 was had hij ongeveer evenveel ijzer in zijn bloed als de gemiddelde vrouw van 70. Verband tussen hartinfarct en ijzerreserve Sullivan analyseerde ook het sterftecijfer ten gevolge van een hartinfarct bij man nen en bij vrouwen. Hij ontdekte dat op een leeftijd van 45 jaar ongeveer vier maal zoveel mannen als vrouwen een dodelijk hartinfarct hadden. Deze gege vens liepen parallel met de ijzerreserves: mannen van 45 hadden viermaal zoveel ijzerreserves als vrouwen van dezelfde leeftijd. Medici tonen geen belangstelling In juni 1981 publiceerde Sullivan zijn bevindingen, maar de medische wereld toonde geen belangstelling. Zijn theorie was in tegenspraak met de conclusies van tientallen jaren van onderzoek, na melijk dat hart- en vaatziekten verband houden met verh(X)gde blcxiddruk, over gewicht, een hoog cholesterolgehalte, roken, gebrek aan beweging, leeftijd en geslacht. Toch bleef Sullivan volhouden dat hij iets op het spoor was. Schadelijke reserves In 1992 publiceerden Finse wetenschap pers de resultaten van een diepgaand onderzoek naar de rol van ijzer bij het ontstaan van hart- en vaatziekten, en welke invloed het heeft op het choleste rol. De mannen die grote hoeveelheden ijzer in het bloed hadden, bleken een meer dan tweemaal zo grote kans op een hartinfarct te lopen als degenen met een lager ijzergehalte. Bij mannen die zowel een hoog ijzer- als een hoog cholesterol gehalte hadden, was die kans zelfs vier maal zo groot. De wetenschappers con cludeerden dat een hoog ijzergehalte schadelijker is dan een hoog cholesterol gehalte, hoge bloeddruk en suikerziek ten. Voorzorgsmaatregelen Hoewel wetenschappers zich nog steeds buigen over de vraag in welke mate ijzer gevaarlijk kan zijn, zijn ze het erover eens dat een extra hoeveelheid geen aan toonbaar voordeel biedt, vcx)ral bij vrou wen die niet meer menstrueren en bij mannen. 'Het Beste' februari 1996, van Uitgevers maatschappij The Reader's Digest, (on der meer verkrijgbaar in de boekhandel) heeft een medisch informatief artikel opgenomen over ijzerreserves en het ge vaar ervan. Er wordt uitgebreid ingegaan op de resulaten van verschillende weten schappelijke onderzoeken. Tevens wordt een aantal voorzorgsmaatregelen gege ven om uzelf te beschermen tegen een te hoog ijzerreserve, zoals minder rood vlees eten, gebruik maken van vitamine preparaten die geen ijzer bevatten en bloeddonor worden. Ijzerreserves kun nen worden vastgesteld door middel van een ferrinetest. OUDDORP Op 30 oktober 1995 werd een aan vang gemaakt met de restauratie van de molen 'De Zwaan' te Ouddorp. De eigenaar van deze molen is Participatie Maatschappij A. C. Pape B.V. te Ouddorp. De restauratie wordt in opdracht van de eigenaar uitgevoerd door Molenmakerij Herrewijnen te Spijkenisse. De Fa. Van der Sluijs en Van Dijk te Dordrecht voert als onderaannemer de restauratie van het metselwerk uit. De restauratie bestaat onder andere uit het restaureren van het metselwerk, het vernieuwen van de dak bedekking op de kap, het gedeeltelijk vernieuwen van de balie en het vervan gen van de lange spruit. De kosten van de restauratie bedragen rond 224.000, exclusief b.t.w. In deze kosten wordt bijgedragen door het rijk, de provincie Zuid-Holland, de gemeente Goedereede en de eigenaar. De rijksbij drage, die in 1999 en 2(K)0 beschikbaar komt, wordt door de gemeente voorgefi nancierd. De provincie heeft de techni sche begeleiding van de restauratie. Door de Vereniging Dorp, Stad en Land (de Welstandscommissie) wordt ook een bijdrage verstrekt ten bedrage van ƒ7500. Meisjes BI speelt formidabele wedstrijd BRUINISSE - Zowel Heren 2 als Meis jes BI van volleybalvereniging Inter mezzo togen naar het Bruse VV Kwiek om daar een geslaagde volleybalwed strijd te spelen. Door de blessure van Leo Dorresteyn was het heren 2 team genoodzaakt om een beroep te dcx;n op veteraan Ben Velt man. Deze bleek nog steeds een aardige bal te kunnen spelen. Een 11-2 achter stand werd d(Xir hem gwd gemaakt met zijn befaamde aanvallen op de buitenpo sitie. Hij scoorde vele malen en tot grote verrassing van zowel het publiek in Brui- nisse als Intermezzo zelf stond er aan het eind van de set 11-15 op het scorebord. De tweede set was één groot foutenfesti- val aan de kant van de thuisploeg, hier hcxïfden de Intermczzocrs weinig aan toe te voegen: 4-15. De derde set was de leukste van de wedstrijd; spannend en gelijkopgaand, via 13-14, 15-14 een 15- 17 overwinning. Een rommelige wed strijd bezorgde het tweede de volle winst. Meisjes BI, uitkomend in de Topklas.se speelde een oogstrelende volleybalwed strijd tegen haar leeftijdgenoten van VV Kwiek. Het spelsysteem werkte nage noeg perfect, veel harde aanvalsballcn en een teamverdediging waar menig senio renteam jaloers op zou zijn. Kwiek werk te ook mee om dit één van de betere wedstrijden van het seizoen te maken. Reuze spannend en zeer gelijkopgaand was deze wedstrijd. De setstanden ma ken dit duidelijk: 14-16, 11-15 en 15-17 in het voordeel van Intermezzo. Overige uitslagen: Alexandria'66 - Dames 13 - O VCO 1 - Dames 22 - 2 Volley/Quick 2 - Dames 30 - 3 Futora-Heren 11 -3 Holy 1 - Jongens AlO - 3 Schovocomca - Jongens B1 3 - O Holy 1 - Jongens Cl3 - 1 VV Kwiek 2 - Meisjes C20 - 3 Uitslagen van 15 januari 1996 H. M. Floresteijn - C. Akershoek1 - 1 J. Westhocve - C. Tanis1 - 1 C. Mierop - M. BruinsmaO - 2 J. van Koppen- L. Moerkerk1 - 1 Schaken, afdeling 1: W. H. M. van Gcclen - A. J. Kastelein1 - O J. Santifort - P. A. Derrez1 - O P. J. Tanis - W. T. BreenVi - Vi J. W. Tanis - M. Breen1 -O Afdeling 2: J. S(x;teman - F. TroostVi - V6 J. Dijkstra - W. v. d. Meijden1 - O E. Santifort - N. A. L. van Doom....l - O M. van Damme - E. van LamoenO - 1 J. E. P. Tanis - S. Hameeteman1 - O Uitslagen van 22 januari 1996 A. P. C. de Mik - J. van Koppen1 - 1 L. Moerkerk - C. Akershoek2 - O C. Tanis - H. M. FloresteijnI - 1 J. Visbeen - A. de Mik1 - 1 M. Bruinsma - K. TanisO - 2 J. Westhoeve - C. Mierop1 - 1 J. Santifort - M. Breen1 - O A. J. Kastelein - P. A. Derrez1 - O A. C. Baas - P. J. Tanis1 - O Afdeling 2: W. V. d. Meijden - S. Hameeteman .1 - O RSB-competitie: Ontspanning 2 - Numansdorp 2 .5'/i - 2'/i Stellendam 1 - Ontspanning 1 ....4Vi - 3Vi V.l.n.r.: dhr. Schouten, P. Dijkgraaf, P. Koningswoud, dhr. Driesprong, dhr. Robijn, dhr. Sandee, dhr. D. Leeflang, de Commissaris en mevr. Tuinstra-Zagt. De Commissaris der Koningin in onze Provincie, mevr. Ir. J. M. Leemhuis-Stout, heeft gisteren een werkbezoek gebracht aan de gemeenten Oostflakkee en Dirksland. Ze maakte in Oostflakkee een bustocht door de gemeente tij dens welke ze kennis nam van verlangens en voornemens die er zijn, waarna de Commissaris een informeel contact had met de gemeenteraad. Dat laatste had in de namiddag plaats in het gemeentehuis te Dirksland, niet officieel in de raadzaal maar informeel in een nevenzaal waar, zo laat de foto zien, een ongedwongen contact plaats had. De Commissaris (op de foto tweede van rechts, naast mevr. Tuinstra) had er maar een half uur de gelegenheid voor, maar het gaf de raad toch gelegen heid een drietal aangelegen punten met haar door te nemen, o.a. het streven van een plaatselijke geloofsgroep naar een Reformatorische school, de kwestie Binnenhof en de samen werking tussen de gemeenten op het eiland. Geladen met indrukken is de Commissaris om half zes weer vertrokken. Zaterdag 27 januari werd er gezwommen in Middciharnis voor de verenigingsconipetitie. Met een verschil van nog geen zes punten werd deze middag winnend afge sloten. Deelnemende verenigingen waren De Schotejil, Poseidon 56 en De Lansingh. De 4x50 m vrij estafetteploeg bestaande uit Marco Franzen, Johnny Jongejan, Christian Velgersdijk en Paul Brinkman wonnen overtuigend in 1.50.9. De 4x100 m vrij estafette werd eveneens winnend afgesloten door Jacqueline Nelisse, Maartje de Jong, Tineke van Altena en Jenny Jongejan in 4.45.8. Goud was er voor Theo Jan Tanis op de 50 m vrij in 25.2, zilver voor Peter van Gemert in 26.2 en Frank Franzen tikte aan in 28.5 sec. Paul Brinkman werd eerste op de 200 wissel in 2.23.7, brons was er voor Johnny Jongejan in 2.36.7 en Marco Franzen tikte aan in 2.43.5. Voor alle drie een verbetering van hun tijd. Margriet Koningswoud verbeterde haar tijd op de 200 m vrij en bracht dit op 3.05.1; Chantal Keukcr finishte in 2.41.0. Leander Jongejan werd eerste op de 1(X) m vrij in 1.27.8 en betekende een Goud en zilver was er op de 100 m rug voor Ingmar Brinkman en Frank v.d. Voordt in resp. 1.12.3 en 1.15.6, voor Ingmar was het een pr. Gerben de Jong Jacolien Terlouw werd derde op de 100 Maaike van Driel tikten aan in 1.35.6 en Goud en zilver opnieuw voor De Gooye en wel voor Christian Velgersdijk en Frank v.d. Voordt op de 100 m vlinder. De tijden waren 110.7 en 1.17.4; Marcel Stolk tikte na 1.27.1 aan. Jacqueline Nelisse werd eerste op de 200 m wissel en 2.40.7 en Tineke van Altena verbeterde haar tijd naar 3.14.2. Theo Jan Tanis en Peter van Gemert werden eerste en tweede op de 200 m rug in 2.18.7 en 2.26.2; Frank Franzen tikte aan in 2.38.4; voor Frank en Peter een verbetering van hun tijd. De 100 m vrij ging voor Jacolien Ter louw en Margriet Koningswoud in resp 1.33.3 en 1.27.1. Het was een De Gooye aangelegenheid op de 200 m vrij. Paul Brinkman, Johnny Jongejan en Marco Franzen namen de prijzen mee. De tijden waren resp. 2.11.2, 2.17.8 en 2.20.2. Chantal Keuker tikte in 1.49.7 aan op de 100 m school. Vier keer een pr op de 100 m rug en een eerste en derde plaats. Lieske v.d. Polder werd eerste in 1.19.2; derde werd Jaco- mien de Jong in 1.30.2; Annelies Kievit en Jamie Visser finishten in 1.32.1 en 1.34.2. Bij de jongens werd Ronald Broeders derde in 1.37.0. Derde werd Gerben de Jong op de 50 m vrij in 31.7; Frank v.d. Voort en Johan van Driel finishten in 33.2 en 34.6. Jenny Jongejan is aan een goed seizoen bezig en bevestigde dit opnieuw en wel op de 100 m vrij werd ze eerste en verbe terde haar tijd. Voor het eerst onder de 1.10.0. Jenny's tijd was .09.3; Maartje de Jong tikte aan in 1.18.9 en Margriet Koningswoud in 1.27.1. Zilver en brons was er voor Ingmar Brinkman en Marcel Stolk op de 10 Om school in 1.17.1 en 1.23.4. De tijden van Christian Velgersdijk en Stefan v.d. Tonnekreek waren 1.26.7 en 1.34.1. Goud voor Jacqueline Nelisse op de 50 m vrij in 29.4; een pr voor Tineke van Altena in 34.6; Maaike van Driek 44.3 sec. De 4x50 m wissel estafette werd een prooi voor Theo Jan Tanis, Peter van Gemert, Johnny Jongejan en Paul Brinkman in 1.55.5; Paul zwom op de rug een pr in 30.6 sec. Chantal Keuker, Jenny Jongejan, Jacque line Nelisse en Maartje de Jong werden derde op de 4x 100 m wissel estafette in 5.36.9. Zaterdag 20 januari werd er in Dordrecht meegedaan aan de ZRO a-competitie. Met redelijk succes. Met 5 pr's en een goede klassering. De 100 m rug ging voor Jacqueline Nelisse, Chantal Keuker en Maartje de Jong in resp. 1.17.2, 1.26.6 en 1.34.7. De eindtijden van Paul Brinkman en Peter van Gemert waren 1.08.8 en 1.09.6. Tirza Konings zwom een pr op de 100 m vrij in 1.35.0. Hetzelfde deed Leander Jongejan in 1.29.4 en dit in een 50 m bad. Jeroen Vroegindewey tikte aan in 1.42.6. Annelies Kievit zwom ook op de 100 m vrij een pr en wel in 1.21.3. Eindtijd van Lieske v. d. Polder was 1.13.9. Bij de jon gens finishte Ronald Broeders, teikte aan na 1.22.5. Een pr was er voor Jenny Jongejan op de 100 m vlinder in 1.29.3. Chantal Keukcr tikte aan in 1.37.4. Bij de jongens waren de eindtijden resp. 1.18.1, 1.15.8 en 1.11.9 voor Johnny Jongejan, Frank v. d. Voordt en Christian Velgersdijk. De 200 m vrij ging voor Marco Franzen in 2.21.5 en voor Paul Brinkman in 2.12.2. Ingmar Brinkman verbeterde zijn tijd en bracht dit op 2.19.5. De 100 m school werd door Maaike van Driel, Ja colien Terlouw en Lieske v. d. Polder af gelegd in resp. 1.46.3, 1.36.7 en 1.35.8. Kevit Makkes, Stefan v. d. Tonnekreek en Marcel Stolk tikten aan in 1.47.9, 1.35.0 en 1.27.3. Bij de meisjes van 80 en later noteerden we voor Jannie Visser, Maartje de Jong en Jenny Jongejan resp. 1.39.3, 1.41.6 en 1.32.1. Bij de jongens waren het Frank v.d. Voordt, Wietse v. d. Polder en Ing mar Brinkman die 1.33.9, 1.30.2 en 1.21.3 lieten bijschrijven. Voor Ingmar betekende het brons. Op het echt loodzware nummer, de 200 m vlinder, en dat ook nog in een 50 m bad zette Christian Velgersdijk een keu rige prestatie neer. Zijn tijd van 2.37.9 was voor een flink aantal oudere zwem mers te snel. Dit gold ook voor Peter van Gemert die in 2.43.4 aantikte. De meisjes onder de 15 jaar werden 4e op de 4x100 m wissel in 5.47.9. Voor deze prestatie lagen Lieske v. d. Polder, Jacolien Terlouw, Jenny Jonge jan en Maartje de Jong in het water. Bij de jongens onder de 17 jaar zorgden Paul en Ingmar Brinkman, Frank v. d. Voordt en Johnny Jongejan voor een derde plaats in 4.55.0. Voor de Gooye een redelijk geslaagde middag. Zaterdag 27 januari werd door de Schotejil uit Middelharnis de 4e wedstrijd in het kader van de lan delijke Verenigingscompetitie geor ganiseerd. In het zwembad van 'De Staver' streed de ploeg van 'De Schotejil' tegen die van 'De Gooye' uit Dirksland, 'De Lansingh' uit Krimpen a/d IJssel en 'Poseidon '56' uit Ridderkerk. Opnieuw werden vele persoonlijke re cords, dertig in totaal, door de Schotejil- zwemmers neergezet. Behalve het vesti gen van persoonlijke records werden op negen programma-onderdelen medailles behaald. Opmerkelijk was, dat in de jaar gangen 84/85 en 86 op alle gezwommen nummers een medaille werd behaald en verder in dezelfde leeftijdscategorie enorme persoonlijke tijdverbeteringen werden gerealiseerd. Bij de meisjes onder 10 jaar behaalde Hetty den Breejen een zilveren medaille op de 100 meter vrije slag in een per soonlijk record van 2.00.1. Bij de jon gens van dezelfde leeftijd behaalde Niels Joppe in 1.40.8 een bronzen medaille, een verbetering van zijn p.r. Ook in de leeftijd onder 12 jaar was het raak. Zowel Jolanda Welleman als Frank Zoeteweij zwommen een zilveren me daille op de 100 meter rugslag. Jolanda Welleman in 1.28.9 (p.r.) en Frank Zoete weij in 1.34.0, eveneens een p.r. Verder waren er medailles voor Marjon van Kempen (zilver) op de 200 meter wisselslag in 2.45.5 en Marjet Goedhart (brons) op de 100 meter vrijeslag in 1.14.5. Tenslotte vielen drie van de vier estafet te-ploegen van de Schotejil in de prijzen. Op de 4x 50 meter vrij voor jongens onder de 18 jaar behaalden Bart Meijer, Gerwin Krijgsman, Richard Abresch en Addie Vroegindeweij een tweede plaats in 1.59.8. De 4x 100 meter vrijeslag leverde voor Marjon van Kempen, Jantine Slinger, Michelle van de Stok en Marjet Goed hart een derde plaats op in 4.52.2. De 4x 50 meter wisselslag voor de heren lever de eveneens een derde plaats op voor Dennie van Kempen, Gerwin Krijgsman, Arjan Blok en Arjan Mackloet. Vermeldenswaardige tijdverbeterin gen waren er verder nog voor: Niels Joppe, 100 m vrijeslag (geb.'86), 1.40.8 (16 sec); Sander Knook, 100 meter vrijeslag (geb. '86), 1.41.9 (8 sec); Rianne Noordijk, 100 meter rug slag (geb. '85), 1.38.2 (17 sec); Leon Wegman, 100 meter rugslag (geb. '85), 1.45.5 (11 sec); Jolanda Welleman, 100 meter nigslag (geb. '84), 1.28.9 (7 sec); Marissa Oosteriing, 100 meter rugslag (geb. '84), 1.36.8 (5 sec); Frank Zoete weij, 100 meter rugslag (geb. '84), 1.34.0 (10 sec); Matthijs Weeda, 100 meter mgslag (geb. '84), 1.37.9 (5 sec); Michiel de Gelder, 50 meter vriieslag (geb. '83), 0.33.0 (7 sec). Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bij voorbaat dank, namens de vrijwilligers. y Dammen: Dammen: Schaken, afdeling 1: pr. tikte aan in 1.25.0. m schcxil in 1.43.3; Maartje de Jong en 1.46.2.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2