Plaatje van de visserijconferentie Nieuw busstation Oude Tonge - kosten 2 miljoen - geopend LITIE Nieuw ensemble Muziekschool Goeree-Overflakkee Expositie Edwin Peters in de Parterre Lezing en dia's Bijzondere Noden Cursus woondecoraties/ poppen maken 200 koorleden zingen voor straatkinderen op de Filippijnen DINSDAG 30 JANUARI 1996 No. 6473 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In Galerie De Parterre in Middel- harnis is van 25 januari t/m 24 fe bruari werk te zien van Edwin Pe ters. Edwin Peter werkt al vele jaren in de re- klamewereld, een snelle wereld die van dag tot dag verandert en die bol staat van gladde mooie en vooral strak afgewerkte 'platjes'. Hoe anders is het werk dat Pe ters maakt. Geen voorgeprogrammeerde en digitaal bewerkte afbeeldingen maar eerlijke natuurlijke schilderingen, het lijken ver waarloosde interieuren, stille vergezich ten over waterige polders. Het werk van Edwin Peters laat soms een min of meer archetypisch landschap zien. Door de wisselingen van vergezich ten zijn verborgen strukturen waar te ne men. Het lijken soms onbewoonbare en onher bergzame streken maar het blijken bij nader bestuderen juist beelden te zijn waarin orde en consistentie heersen. De beeldelementen die Peters gebruikt zullen voor een ieder een uitdaging zijn om te ontdekken. 'De stille verlaten' stoel, of 'De enkele ladder' zal een ieder anders uitleggen. De schoonheid en zuiverheid in het werk van Edwin Peters blijft toch steeds over eind. Het rommelige en onherbergzame blijkt een knap en verstild beeld te zijn en tot in de details uitgewerkt. Een reklameplaatje voor de wereld van Edwin Peters. De expositie van Edwin Peters betekent de laatste expositie van Galerie de Par terre aan de Voorstraat in Middelhamis. In april hoopt men dan met nieuwe expo sities te starten in een groter en ver nieuwd pand op een andere lokatie; West- dijk 53-55 te Sommelsdijk. De expositie van Edwin Peeters wordt gehouden van 25 januari t/m 24 februari in Galerie De Parterre, Voorstraat 31, Middelhamis. Openingstijden: Donderdag ..14.00 tot 17.00 uur Vrijdag14.00 tot 21.00 uur Zaterdag10.00 tot 17.00 uur en op afspraak: (0187) 4835 23 D.V. zaterdagavond 3 februari a.s. spreekt de heer E. Boender over het werk van de Stichting tot Hulpverlening in Bijzondere Noden. Hij zal deze lezing ondersteunen met het vertonen van actu ele dia's. Deze bijeenkomst wordt gehouden in het verenigingsgebouw van de Gereformeer de Gemeente, Chr. de Vrieslaan 40 te Middelhamis en wordt georganiseerd door de jeugdvereniging 'Sola Scriptura'. Aanvang 19.30 uur. Iedereen is van harte welkom. DIRKSLAND - Poppenmaakster Cla- rine Bemelmans start binnenkort met de laatste cursus woondecoraties/poppen maken voor dit seizoen. De cursus woon decoraties IS zeer uitgebreid. Men kan tafelstukken, lampen, spiegels, wandde coraties enz. maken. Natuurlijk kan men ieder gewenste pop maken. Als materiaal wordt klei gebruikt. Een cursus duurt 6 weken. De cursusprijs is incl. materiaal. De cursus wordt gegeven op maandag/ dinsdag/donderdagavond van 19.30 tot 21.45 uur. En op woensdagochtend van 9.00 en 11.00 uur. Ook start er weer een kindercursus op de woensdagmiddag. Deze cursus duurt 3 weken. Voor vrijblijvende informatie kan men kontakt opnemen met Clarine Bemel mans, tel. (0187) 603445. min Een nieuw initiatief van de Mu ziekschool Goeree-Overflakkee is het starten van een ensemble (klein orkest) met een zeer diverse samenstelling. Naast uitstekende blokfluit-, dwarsfluit en gitaarensembles en een groot project matig orkest is het een verrijking om te beginnen met een ensemble wat weke lijks gaat repeteren en bestaat uit de meest uiteenlopende instramenten. Fluit, viool, gitaar, accordeon, hobo, trompet, keyboard, piano, slagwerk... alles is welkom om al samen musicerend tot de meest originele klankkleur te komen. Het repertoire wat gespeeld gaat worden is heel breed. Op de lessenaars zullen allerlei bewerkingen komen te staan van licht-klassieke composities, popsongs, jazzy-stukken, musicalliedjes, enz. Bach, Beatles, Blues en Broadway; alles is mogelijk. Als jij/u behoorlijk met jouw/uw instru ment overweg kunt en je hebt de middel bare schoolleeftijd of u bent ouder, grijp dan deze kans en speel mee. Het orkest gaat repeteren onder leiding van Wim Soeters. De heer Soeters stu deerde piano aan het Koninklijk Conser vatorium te Den Haag. Verder bekwaam de hij zich in het leiding geven aan ensembles. Ruime ervaring deed hij op aan de Muziekschool te Barendrecht. Voor de orkesten van deze school wer den door hem al veel arrangementen gemaakt van de meest uiteenlopende composities voor de meest bijzondere instrumenten-combinaties. Van muziekschool-leerlingen wordt een bijdrage in de onkosten van 75,- per schooljaar gevraagd, terwijl voor niet- muziekschool-leerlingen de kosten 200,- per schooljaar zijn. Voor de nog resterende periode van dit schooljaar (medio februari tot net juni) wordt een derde deel van de bovengenoemde bedragen in rekening gebracht. Wat moet jij/u verder nog weten? De repetities zijn elke vrijdag (behal ve in de schoolvakanties) van 19.15 tot 20.15 uur in het Diekhuus (lokaal 4), Beneden Zandpad 7 te Middel hamis. Telefoon (0187) 48 2400. De eerste repetitie is op vrijdag 16 febmari 1996. Graag aanmelden voor dinsdag 13 febmari 1996; aanmeldingsformulie ren zijn verkrijgbaar bij het Diekhuus, Beneden Zandpad 7 te Middelhamis. Wanneer er voor een bepaald instm- ment te veel aanmeldingen binnenko men, zal er misschien een selektie moeten plaatsvinden. Eigen lessenaar a.u.b. meenemen naar de repetities. Doe mee en geniet van muziek. Elders in dit nummer treft u een geschreven impressie van de zaterdag in Ouddorp gehouden visserijconferentie die door circa tweehonderd belangstellenden werd bijgewoond, een succes derhalve voor de Rabobank West- Flakkee, die de conferentie organiseerde. Bij het genoemde verslag een foto van jongere vissers; Jan 't Mannetje (r) was er een representant van de wat oudere generatie. Niet ter conferentie -, maar in de wandelgangen heeft hij zijn wijze mening ten beste gegeven en daarmee het door de inleiders betoogde onderstreept. Hij hoopt maar dat de visserij lering zal trekken uit het gehoorde, dat ze samen zullen werken, zich in één organisatie zullen verenigen en zich zullen voegen in die maatregelen die noodzakelijkerwijs genomen worden. De heer 't Mannetje is ervan overtuigd dat zich dan nog goede kansen voordoen, maar het is zaak die te grijpen en aldus collectief te overleven. Het moet, vrijdagmiddag, voor burgemeester Van Pelt van Oostflakkee zoiets als de vervulling van een jongensdroom zijn geweest. Rijden in een echte bus en dan plats... tientallen ballonnen de vrijheid te geven. Gedreven door de koude oostenwind dreven de kleurige bal lonnen richting Zeeland, een deel van het bedieningsgebied van de ZWN die in Oude Tonge haar nieuwe busstation open de. 'Een eigentijds, fris en mimtelijk station', heeft de ZWN zelf gepropageerd en burgemeester Van Pelt heeft daar vrij dagmiddag niets op afgedongen. Het moge dan dertig jaar hebben geduurd, nadat de eerste gesprekken werden gevoerd niet over dit -, maar over een beter station, het resultaat zoals zich dat nu presenteert is er een om trots op te zijn. „Qua vormgeving is het een superso nisch station!", vond de heer Van Pelt zelfs; dat was wat over- reven, maar waar was 's burgemeesters constatering dat het station Oude Tonge een knooppunt is in de verbindingen in het openbaar vervoer in ons gewest. Over het openbaar vervoer, om naar en van het eiland te komen, was de heer Van Pelt best te spreken, maar met meer reserve sprak hij over de lokale verbindingen op het eiland. Bij alle tevredenheid over het nieuwe station legde de heer Van Pelt die klacht toch neer al had hij bij voorbaat ook begrip voor het waarschijnlijke excuus van de vervoerder dat het rei zigersaanbod te gering is om de verbindingen, vooral zondags, te frequenteren. De heer Van Pelt eindigde overigens niet in mineur, liever was hij te dezer gelegenheid enthousiast over wat er wél is dan te klagen over wat er niet is. „Gefeliciteerd" was dan ook zijn credo, ook richting gemeente die trots mag zijn op het prachtig bouwwerk. Regiodirecteur de heer Bouma liet in z'n beantwoording weten dat dagelijks 2600 reizigers op het station Oude Tonge over stappen. Niet problematisch -, maar minder aangenaam is dat wanneer de temperatuur tot min negen graden is gedaald. Het streven zal dan ook zijn een systeem te bereiken waarin het overstappen tot het verleden behoort. De reiziger mag weten dat de vervoersmaatschappij, nu 'mobiliteitsleverancier', hem het beste wil bieden. Het overkapte station, dat twee miljoen gulden heeft gekost, is daar een goede aanzet toe. De verdere ontsluiting van het platteland is ook steeds in bespreking. Misschien biedt het onderzoek naar vraagafhanke lijk vervoer enig perspectief, al moest de heer Bouma erken nen dat nog allerlei haken en ogen te overwinnen zullen zijn. De ZWN streeft emaar een goed mobiliteitsproduct neer te zetten, zo verzekerde hij. Het eilandelijk comité voor Woord en Daad heelt op zaterdagavond 3 februari in de Ned. Herv. Kerk te Middelharnis een koor- en samen- zangavond georganiseerd. Op deze avond, die om 19.30 uur (half acht) begint, kunt u drie koren belusite- ren, nl. Herv. Zangkoor 'Jeduthun' uit Middelharnis, Schoolkoor 'Prins Maurits' uit Middelharnis en het Jeugdkoor 'Bid en Zing' uit Nieuwe Tonge. De leiding is in han den van ds. L. W. Ch. Ruijgrok. De toegang is gratis. Op deze avond zal er gekollekteerd wor den voor de straatkinderen op de Filip pijnen. De levensomstandigheden van de vele armen op de Filippijnen zijn erg schrijnend. Veel ouders zijn absoluut niet in staat voor hun kinderen te zorgen. Vaak wonen ze in overbevolkte krotten, waar nauwelijks te leven valt. Het straat leven krijgt steeds meer aantrekkings kracht voor deze kinderen. Ze behoeven dan niet meer het verdiende geld af te geven en denken dan de vrijheid, het avontuur en nieuwe vriendjes tegemoet te gaan. Zodoende is er een heel leger van straatkinderen ontstaan, die in groep jes of individueel zien te overleven. Al leen al in Manila, de Filippijnse hoofd stad, gaat het om naar schatting 90.000 kinderen en pubers. Ze bedelen, stelen, verkopen gestolen spullen, verhandelen sigaretten, snoepgoed of kranten. Ze raken makkelijk aan de dmgs en verko pen hun lichaam om maar aan eten te komen. Degene die ziek worden, sterven vaak zo maar op straat. Woord en Daad steunt enkele opvang centra in Manila. Helpt u helpen door te geven voor een kinderleven? Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goereé-Overfiaklcee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak in kantoor Op 25 of 26 januari werd in het kantoor tje van de vuilstort te Middelhamis inge broken. Meegenomen werd een kleuren- monitor, toetsenbord, printer en display. Op 26 of 27 januari werd voor de tweede maal ingebroken op bovenvermelde lo katie. Er waren echter geen waardevolle spullen meer binnen, zodat de daders on- verrichterzake vertrokken zijn. Inbraak woning Op vrijdag 26 januari tussen 14.30 en 23.30 uur werd te Nieuwe Tonge inge broken in een woning in de Ds. Van Baerlestraat. De woning werd doorzocht. Meegenomen werden o.a. TV, video, geldkist, bankpas, cheques en enkele sie raden. GEMEENTE DIRKSLAND Eenzijdig ongeval Op 27 januari raakte, door plaatselijke gladheid, op de Provinciale weg N215 te Melissant een personenauto in de slip en kwam tegen een boom tot stilstand. Hier bij raakten twee inzittenden licht gewond en moesten zich onder behandeling van een huisarts stellen. Brandje Op 27 januari raakte door kortsluiting, bij bewoners van de Emmastraat te Dirksland, een wasmachine in brand. Hierbij liep ook de CV-ketel schade op. De plaatselijke brandweer kon erger voorkomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Aantreffen gestolen goed Op 24 januari 1996 werd langs de Rijks weg N57 te Ouddorp, in de bosjes bij een praatpaal van de ANWB, een lege kassa aangetroffen. Navraag leerde dat de kassa op 9 december 1995 te Renesse gestolen was. Diefstal vanaf boot Op 26 januari werd aangifte van diefstal gedaan van goederen welke waren weg genomen vanaf een schip dat in de Del- tahaven te Stellendam lag. Vermist wer den o.a. twee autoradio's en een per sonal computer. Aanhouding woninginbrekers In de nacht van 26 op 27 januari contro leerde de politie in de gemeente Goede- reede een personenauto waarin 5 perso nen zaten. Het bleken dragsverslaafde inbrekers uit Spijkenisse te zijn. Zij ver voerden TV's, audio-apparatuur, ski-uit- msting en nog diverse zaken die van in braken in een vakantiepark te Kamper- land in Zeeland afkomstig bleken te zijn. De verdachten zijn aangehouden, het on derzoek wordt uitgevoerd door de Zeeuw se regio-politie. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Rijden onder invloed In de nacht van 26 op 27 januari werd op de Rijksweg N59 te Ooltgensplaat, een automobilist gecontroleerd die kennelijk alkohol gedronken had. Bij ademanalyse op het buro blies hij een uitslag van 920 ug/1, hetgeen mim 4x de toegestane hoe veelheid betrof. Naast een proces-verbaal werd ook het rijbewijs ingevorderd. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VDEO - STUDK) - RCPORTAOE - POTOORAFIE OUDDOKP-WÊtMrÊÊl 35-TêMxn (0187) 68iei2/Fêx 6^734 -Piintahop-HaOKOam 172-Twittoon (0111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1