Een noodlanding /A«! /X\ MobilD Samenwerkingsovereenkomst Woonzorgcomplex getekend POLITIE ^è6i5 Gedeputeerde Wolf dagvoorzitter Visserijconferentie Ouddorp Ramoco b.v. Verlichting bij monument Stellendam vernield 100 jaar Fanfare-orkest De Hoop Rally Formula Garage Knöps B.V. Bezoek repetitie-avond van 'Advendo' Ver. tot bevordering van Zondagsrust/Zondagheiliging 68e Jaargang No. 6472 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Fokker maakte deze week een ruwe noodlanding. Mogelijk zijn nog niet alle onderdelen onherstelbaar beschadigd, maar de kern van het bedrijf - de vlieg tuigbouw - moet wellicht worden opge geven. Elk land heeft een aantal industrieën die min of meer als een boegbeeld fungeren. Ze zijn de nationale trots. Als zij in het nieuws komen zijn zij eigenlijk van ons allemaal. Het is nog maar een paar jaar geleden dat er gemord werd omdat het bedrijf in Duitse handen kwam. Nu blijkt dat ook zij het afnemend tij niet konden keren. Er zijn al heel wat verklaringen gegeven. Door alles heen speelt dat het voor een klein land haast onmogelijk is geworden een eigen vliegtuigindustrie erop na te houden. Hoe goed het product ook is, het moet verkocht. De markt was de laatste jaren niet zo gewillig en dan lopen de schuldeh hard op. Wat opvalt, telkens weer, is dat in dit soort zaken uiteindelijk enkelingen de beslissingen nemen. Op zo'n moment staat de topman geheel alleen. Natuurlijk heeft hij zijn adviseurs, maar hij is het die de knoop doorhakt en het nieuws naar buiten brengt. Op dat moment is hij ineens alleen de belichaming van het slechte nieuws. Natuurlijk, hij is inge huurd om het bedrijf te leiden, dat neemt niet weg dat er tijden zijn dat het zeer eenzaam is aan de top. Voor Daimler-Benz-topper Schrempp moet het zo'n week zijn geweest. Voor hem komt er nog bij dat hij in een andere functie de Fokkertransactie indertijd is aangegaan. In feite moest hij nu zijn eigen miskoop gladstrijken. Het is begrijpelijk dat de bij het drama betrokken partijen elk met een eigen visie op het gebeuren komen. Daimler- Benz had daarbij te maken met het totale bedrijfsresultaat en de aandeelhouders. Grote verliezen in een 'poot' van het concern drukten de totale winst. Het kan niet worden ontkend dat de Duitsers ook in eigen vlees sneden. De ruimtevaart afdeling wordt gesaneerd, terwijl AEG - in het huishouden geen onbekende - vrij wel verdwijnt. De andere partij, de Nederlandse staat had andere problemen. In de eerste plaats is elke gulden die uitgegeven wordt be lastinggeld. Verder is er nog steeds de traumatische ervaring van het RSV-con- cem waar wél, maar veel te lang, steeds werd bijgesprongen. Tenslotte spelen de banken op de achtergrond een rol. De meest gedupeerden zijn de werkne mers, maar zij niet alleen. Ook de beleg gers blijven zitten met waardeloze papie ren. Dat moge dan een bekend risico zijn, het blijft een feit. En voor hen is geen opvang. Het is een goede zaak dat er alles aan gedaan wordt het personeel te helpen. Bij Fokker heerste een sterk 'wij-ge voel'. Men stond voor het pruduct. 'Eigenlijk moet geschreven worden: Men staat voor het product. Er is nog steeds hoop met een andere partner door te kun nen gaan. Men heeft er de laatste jaren ook heel wat voor over gehad. Het is kenmerkend dat er onomwonden werd gesproken over een rouwproces. Rouw is het felst na bewezen trouw. Toch wordt dat niet alleen bedoeld als er gesproken wordt over rouw. In het alge meen wordt de tijd na ontslag zo aange duid. Dat valt te begrijpen. Hoeveel ze kerheden zijn ineens weg. Eens temeer blijkt bij zo'n spraakmakende zaak wat een zegen werk is, niet alleen voor het inkomen, maar ook sociaal gezien. Een lichtpuntje is dat het economisch proces gunstig is. Wellicht kan - als dat inder daad nodig is - elders werk gevonden worden. Ongedacht werden we deze week op een ander aspect gewezen. Hoe paradoxaal dat ook klinkt, maar het dreigende mas sa-ontslag met de grote publieke belang stelling heeft ook een positieve kant. Iedereen vindt dat er moet worden gehol pen. Geen burger die op dit moment zal ontkennen dat de overheid daarbij een taak heeft. Dan klinkt een telefoontje van een agra riër - het had ook de bakker om de hoek kunnen zijn - extra bitter. Wat bij Fok ker in het groot gebeurt, gebeurt, gebeur de op mijn bedrijf in het klein. Alleen, ik moet het alleen zien te redden. En dan volgen schrille cijfers. Daarin ligt een les. Niet alleen in het groot, maar ook in het klein gebeuren dit soort zaken. Ook die mensen maken een rouwproces door. Misschien is dat wel veel harder, het ging om eigen bedrijf, om eigen grond. Het is daarom goed niet alleen van achter de krant mee te leven met de duizenden die het zo moeilijk hebben. Betoon ook eens net buiten de deur meeleven. Het leed van een ander rijt immers oude wonden open. De macht van het getal mag ons niet blind maken voor de problemen van de enkeling. flENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Vorige week is 's nachts de aangebrachte verlichting rond het monument ter nage dachtenis aan de slachtoffers van de watersnoodramp in 1953 totaal vernield. Men heeft kans gezien de verlichtingsar maturen van hun sokkel te rukken en te vernielen. Het gemeentebestuur reageert geschokt op deze vorm van vandalisme. Temeer daar blijkbaar in onze gemeente een per soon of personen rondlopen die geen eer bied kunnen opbrengen voor een derge lijk monument. Het gemeentebestuur roept dan ook een ieder, die ook maar iets van deze wan daad gezien heeft, op dit te melden op het gemeentehuis, zodat de daders ge pakt kunnen worden. Ir. J. W. J. Wolf, lid van het College van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland^ zal de Visserijconferentie leiden die mor gen in de Dorpstienden in Ouddorp wordt gehouden. De heer Wolf is zeker geen onbekende op Goeree-Overflakkee. Hij heeft er een tijd gewoond en nam in 1994 het burgemeesterschap van Oost- flakkee waar. Als gedeputeerde heeft de heer Wolf, die sinds 1978 statenlid van Zuid-Holland is, momenteel Milieu, Ruimtelijke Orde ning, Volkshuisvesting en streekplan Zuid-Holland zuid in portefeuille. Vanuit zijn professie (stedebouwkundige) is de heer Wolf onder meer actief in werk groepen voor stadsvernieuwing en Rand- stadprojecten. Interssante agenda De agenda voor de Visserijconferentie in Ouddorp bevat een aantal belangwekken de onderwerpen als 'Het Slijkgat open', 'Privatisering van de Visafslag' en 'Marktbereik'. Over elk punt wordt een korte inleiding gehouden door een ter zake kundige, waarna een levendige discussie kan ont staan tussen sprekers, discussiepanels en deelnemers in de zaal; dit alles in het licht van het thema 'Stellendam, een ha ven met toekomst?! Sprekers zijn onder meer Ir. H. Prins, Hoofd-Ingenieur-Directeur van Rijkswa terstaat, directie Zuid-Holland, Drs. J. Hartholt, plaatsvervangend Hoofd afde ling Zeevisserijbeleid van de Directie Visserij van het Ministerie van Land bouw, Natuurbehoud en Visserij en de heer W. Willems, commercieel manager van bloemenveiling Flora te Rijnsburg. Burgemeester Sinke van Goederede sluit het officiële gedeelte van het programma af De Visserijconferentie is georganiseerd door en op initiatief van de Rabobank Westflakkee. STELLENDAM - Alle oud-leden van fanfare De Hoop te Stellendam worden uitgenodigd tot bijwoning van de reünie en de receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van fanfare De Hoop, op zaterdag 10 februari a.s. van 14.00 tot 17.30 uur. De receptie is vanaf 15.30 uur in 't Haegse Huus te Stellendam. Wie nog oude foto's of kranteberichten, een oud uniform of iets dergelijks bezit, wat leuk is om tentoon te stellen, dan zou het door de jubileumcommissie op prijs worden gesteld als kontakt met hen wordt opgenomen. Ook hoort de jubileumcommissie graag namen van oud-leden die mogelijk nog aan hun aandacht kunnen zijn ontgaan. Het adres van de jubileumcommissie fanfare-orkest De Hoop is: Voorstraat 42,3251 BD Stellendam Tel. (0187) 49 37 74 De Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Zondagsrust en Zondagsheiliging ver meldt in haar jaarverslag dat ze steeds meer correspondentie en/of mondelinge besprekin gen doen uitgaan om toch nog een dam op te werpen tegen de voortgaande ontheiliging van Gods dag. Brieven gingen uit en gesprek ken werden gevoerd met organisatoren van sportmanifestaties, winkeliersverenigingen, alsook rijks- en gemeentelijke over-heden om hun te vermanen en te protesteren tegen de steeds verder doorgaande ontheiliging en het misbruiken van Gods dag inplaats van te gehoorzamen aan het vierde gebod van de Wet des Heeren. In vele gevallen wordt op de correspondentie niet gereageerd of wordt ze voor kennisgeving aangenomen. In enkele gevallen wordt adhesie tetuigdmet het stand punt der Vereniging, maar verontschuldiging gezocht achter bijzondere omstandigheden. Het bestuur wil graag op de hoogte gehouden worden van geplande aktiviteiten op de Zon dag, om daar dan op te kunnen reageren. De financiële steun, maar ook het gebed voor het werk van de vereniging kunnen niet gemist worden, aldus de voorzitter E. de Groot. De contributie is, om ook minder draagkrachti- gen de mogelijkheid te geven het werk te blij ven steunen, niet verhoogd. Ze is al vele jaren 1,50 per jaar. De penningmeester vermeldt, dat ook in het afgelopen jaar velen meer betaalden dan het minimumbedrag. Wat gezien de noodzaak van de toenemende werkzaamheden van de Vereniging van harte welkom is. De Vereniging telt ruim 20.500 leden. Nieu we leden zijn van harte welkom op: Nederlandse Vereniging tot bevordering van Zondagsrust en Zondagsheiliging, Antwoordnummer 2218,3900 ZB Rhenen. DIRKSLAND - Drie jaar nadat het initiatief werd genomen zal het in gebruik genomen kunnen wor den, het Woonzorgcomplex (15 wo ningen), verbonden met Verzor gingshuis 'Geldershof'. Dezer dagen werd in de bouw het hoogste punt bereikt en naar verwachting zal het WOZOCO complex eind mei worden opgeleverd. Tijd, vonden de participanten Woning- bouwver. 'Dirksland' en Verzorgings huis 'Geldershof', om een samenwer kingsovereenkomst te tekenen, een dui delijke afspraak wie wéarvoor verant woordelijk is. Men kwam ervoor bijeen in de grote zaal van 'Geldershof', daar hartelijk verwelkomd door 'Geldershof- directeur dhr. L. J. Verwijs die 't nog maar 'es onderstreepte wat er met sa menwerking bereikt kan worden, „zelfs in een tijd van een allesverstikkende bu reaucratie", heeft drs. Vijfhuizen als voorz. van de Wbv. daaraan toegevoegd. De stichting van een Woon-zorg-com- plex is voor Goeree-Overflakkee nog uniek-, maar toen in het grote Rotterdam kortelings zo'n voorziening getalte kreeg werd dat met veel publiciteitstamtam omringd. Dirksland doet dat wat rustiger én, maar niet minder trefzeker. Het is een voorziening om heel'trots op te zijn. Beide voorzitters, dhr. A. J. Schouten van 'Geldershof' en dhr. Vijfhuizen van de Wbv. 'Dirksland' hebben eenzelfde toon gesproken, blij om het samen be reikte succes: „een complex waarbij voor de toelating niet gekeken zal worden naar geloof, ras en opvatting. Fanatisme zal geen rol spelen", aldus drs. Vijfhui zen, „het verlenen van huisvesting en zorg op maat voor iedereen staat voor op". Zorg op maat In het Woonzorgcomplex zullen de toe komstige bewoners indien nodig hulp krijgen volgens de subsidievoorwaarden van de Gezinsverzorging en/of verple ging volgens de zorgafspraken AWBZ van het Kruiswerk. Een intake-funktionaris van de Gezins verzorging Goeree-Overflakkee of het Kruiswerk Z.H.E. zal de behoefte van zorg indiceren en vaststellen. Verzorgend en verplegend personeel van verzorgingshuis 'Geldershof' zal de vast gestelde zorg en verpleging van de be woners ter hand nemen. Dit kan hulp zijn in de huishouding of bij de persoonlijke verzorging en verple ging. Afhankelijk van de behoefte zal er zorg op maat worden verleend. Om de noodzakelijke zorgverlening te garanderen zullen het Kruiswerk Z.H.E. de Gezinsverzorging Goeree-Overflak kee en verzorgingshuis 'Geldershof' een samenwerkingsovereenkomst tekenen. Door de vaste verbinding met 'Gelders hof' kunnen de toekomstige bewoners tegen een geringe vergoeding gebruik maken van de volgende faciliteiten: sociale alarmering, warme maaltijd voor ziening, bewassing linnengoed, rekre- atieve aktiviteiten, bibliotheek, fysiothe rapie in de reaktiveringsruimte, winkel, kapsalon en bank. Wie komt ervoor in aanmerking De doelgroep bestaat uit ouderen die zorg nodig hebben maar nog niet naar een verzorgingshuis willen of hoeven. Als ouderen belangstelling hebben voor dit woonzorgcomplex dienen zij zich in te laten schrijven bij de Woningbouwver eniging 'Dirksland'. Het adres en telefoonnummer van de Woningbouwvereniging 'Dirksland' is Ring 61, 3247 BN Dirksland, telefoon 602096. Om in aanmerking te kunnen komen voor het woonzorgcomplex is een indi- katie noodzakelijk van de Regionale In- dikatiekommissie te Middelhamis. Ongeveer twee maanden voor de opleve ring zullen alle ouderen die zich hiervoor hebben ingeschreven een bezoek krijgen van een maatschappelijk werker van de Regionale Indikatiekommissie. POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middeiharnis) ALGEMEEN Op woensdag 24 januari kreeg de politie Goeree-Overflakkee een zeer groot aan tal telefoontjes te verwerken van mensen die informeerden naar de toestand van de wegen en de weersgesteldheid. Dit naar aanleiding van de in de nacht ontstane ijzel. De politie wil hierbij onder de aan dacht brengen, dat via de telefoon het weerbericht kan worden opgevraagd en dat de verkeersinformatie regelmatig ge geven wordt via de radio en via de tele- tekstpagina's op de televisie. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal uit bouwkeet Tussen vrijdag 19 januari en maandag 22 januari werd er vanuit een bouwkeet die stond aan de Langeweg te Oude Tonge enkele goederen gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Inbraak woning Tussen zaterdag 20 januari en zondag 21 januari werd er ingebroken in een wo ning aan de Bemhardstraat te Melissant. Uit de woning zijn diverse goederen ge stolen. Aanrijding met gewonde Op dinsdagavond 23 januari vond een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een personenauto op de Philipshoof- jesweg te Dirksland. Een aldaar rijdende bromfietser reed achterop de remmende personenauto. Bromfietser raakte ge wond en werd vervoerd naar het zieken huis te Dirksland. Autobestuurder gewond bij ongeval Op dinsdag 23 januari vond een aanrij ding plaats op de Philipshoofjesweg te Dirksland. Een bestuurder van een perso nenauto zag te laat dat zijn voorganger plotseling remde om naar een straat naambordje te kijken. Hij reed vervol gens op de achterzijde van de voor hem rijdende auto. De bestuurder raakte door de aanrijding gewond en werd in het zie kenhuis te Dirksland opgenomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Poging inbraak woning Tussen zondag 21 januari en maandag 22 januari is er getracht in te breken in een woning aan de Meidoomstraat te Stellen dam. De dader(s) had(den) getracht een raam aan de achterzijde te forceren. Verlichting en bushalte vernield Tussen maandag 22 en dinsdag 23 janu ari werd de verlichting aan de Een- drachtsweg te Stellendam vernield van het monument ter gedachtenis van de watersnood 1953. In dezelfde periode werd een ruit van een abri aan de Tram lijnweg vernield. Insluipers aangehouden Op dinsdagmiddag 23 januari werden te Ouddorp een drietal vrouwen en een man aangehouden. Dit gebeurde naar aanlei ding van een eerder op de dag gepleegde diefstal in Zeeland. Er wordt een onder zoek ingesteld of de aangehoudenen ook diefstallen hebben gepleegd op Goeree- Overflakkee en Voome Putten. NIEUWE TONGE Het chr. gemengd koor 'Advendo' no digt u uit om op D.V. dinsdag 30 januari een repetitie-avond te bezoeken. U bent hartelijk welkom in de grote zaal van het Herv. centrum Elim aan de Zuid- dijk 19 te Nieuwe Tonge. Om 20.00 uur wordt er met schriftlezing en gebed ge opend. Tot 21.00 uur worden er psalmen en geestelijke liederen gerepeteerd. Daar na is er pauze waarin koffie of frisdrank wordt geserveerd. Na de pauze, 15 mi nuten, gaan we andermaal verder met het repeteren. Om 22.00 uur wordt de avond afgesloten met gebed. Momenteel telt het koor 120 leden. Heeft meerdere malen medewerking gegeven aan CD/MC opnamen maar ook als zelf standig koor zijn er CD/MC opnamen ge maakt. Heeft u belangstelling, kom dan naar deze open avond, de leden zullen u hartelijk ontvangen. Tevens kunt u dan de prettige onderlinge band merken en meemaken die er in het koor aanwezig is. Op verzoek, en die mogen wij veel ont vangen, zingt het koor voor christelijke instellingen, in samenwerking met ande re koren of als zelfstandig koor. Het koor wordt geleid door de dirigent Peter Wildeman en op het orgel speelt voor ons Michel de Wit. Bestuur, leden, dirigent en organist zien u met belangstelling tegemoet. Verkoop Service (0187) 6116 62 Verkoop na 17.00 uur C. Brean, (0187) 682496 Stationsweg 16 3241 EA Middeiharnis Tel. 4871 73 Voor een persoonlijke benadering Middeiharnis Telefoon (0187) 482222 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VneO - «TVCIO - RBORTMIE - FDTOQIUnE Qffiy^^^ OUDDORP- WMtsfrMt 35 - TMfowl |Dra77 69rCT2 Fax 683734 ff - mnWKp - Hcvazoon) T 72 - rsMbon M r; 40Z4OO

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1