Nieuwe reddingboot voor KNRM station Burglisluis Geïllustreerde encyclopedie Jeugdsolistenconcours op 20 april Zendingszangavond te Steliendam Gezamenlijke aktie voor Hongaarse christelijk onderwijs van start Groot presentatieconcert Dankzij legaat van de heer E. Graaf van By landt 1995: top-jaar voor windenergie 11.500 belangstellenden voor Kijk in de Horeca 1996 Zojuist verschenen Extra kerkdiensten GerefGemeenten Weiceiijics gasverbruil( Oranjevereniging Melissant Uitslagen Damver. 'Denk en Zef Mailin Mans concerteert in de Singelkerk Bereiding Chinese en Indische gerechten Ontmoetingsavond GZMZB Bijeenkomst verzoi^ende beroepen in Middelharnis Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 23 JANUARI 1996 Op zaterdag 27 januari 1996 wordt in Burghsluis een nieuwe redding- boot, de 'Graaf van Bylandt' ge doopt en in gebruik genomen. Na de officiële onthulling van de naam 'Graaf van Bylandt' en de feestelij ke doopplechtigheid die zullen worden verricht door mevrouw C. E. Baronesse Collot d'Escury-Le- deboer, wordt de 'Graaf van By landt' officieel overgedragen aan de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij. De bouw van de nieuwe reddingboot werd mogelijk gemaakt dankzij een legaat dat de Redding Maatschappij ont ving van de heer E. Graaf van Bylandt, waarbij werd bepaald dat het geld be stemd moest worden voor de bouw van een reddingboot die de naam 'Graaf van Bylandt' zou moeten krijgen. De 'Graaf van Bylandt' is de vijfde red dingboot van het type 'Johannes Frede- rik'. De vier zusterschepen, die in de praktijk goed bevallen, zijn gestationeerd op Ameland, Térschelling, IJmuiden en Breskens. In de 'Graaf van Bylandt' zijn, aan de hand van de ervaringen en aanbevelingen van de schippers van de zusterschepen, enkele wijzigingen aangebracht. Zo is bijvoorbeeld de boeg wat gewijzigd, waardoor het schip bij het varen tegen de zee in een vriendelijker zeegedrag ver toont. Ook is het werkdek aan de achter zijde groter. Het werkdek wordt afgeslo ten door een klep die tijens het varen geopend kan worden. Via deze klep kun nen drenkelingen tamelijk gemakkelijk aan boord worden genomen. Tenslotte is de 'Graaf van Bylandt' als eerste reddingboot in deze serie uitgerust met een brandblusinstallatie en met een pre-wetting installatie die bedoeld is om de reddingboot nat te houden bij het langszij komen van een brandend schip. De afmetingen van de 'Graaf van Bylandt' zijn: lengte 15 meter, breedte over alles 5,4 meter. De diepgang bedraagt 0,85 meter. De romp en opbouw zijn gemaakt van zeewaterbe- stendig aluminium. Twee MAN motoren van 680 pk elk drijven twee Hamilton waterjets aan die de 'Graaf van Bylandt' een maximum snelheid geven van 36 mijl per uur (ongeveer 65 km/uur). De opnamecapaciteit voor geredden be draagt 75. Niet alle geredden kunnen binnen zitten, maar ook buiten is het vei lig door de bescherming van de tube die om het grootste deel van de reddingboot heenloopt. Uiteraard is de 'Graaf van Bylandt' voorzien van de modernste navigatie- en communicatieapparatuur. Tenslotte heeft de M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting een fantastisch gebaar gemaakt door de Redding Maatschappij tien overlevingspakken te schenken voor de bemanning van de nieuwe redding boot. De naamsonthulling, doop en overdracht van de 'Graaf van Bylandt' en de over handiging van de overievingspakken zul len plaatsvinden op zaterdag 27 januari 1996 van 11.00 tot 13.00 uur aan boord van de 'Friesland' die in de haven van Burghsluis ligt afgemeerd. In het afgelopen jaar is in Nederiand 100 MW windenergie bijgebouwd. Dat is een record. In voorgaande jaren was dat on geveer 30 MW per jaar. Het totale wind- vermogen in Nederland bedraagt nu on geveer 250 MW. Ook internationaal gaat het met wind energie voor de wind. Zowel binnen als buiten Europa wordt elk jaar weer meer windvermogen bijgebouwd. Binnen Eu ropa is Duitsland koploper met ruim 1000 MW en buiten Europa is de VS koploper met zo'n 1800 MW. India en China zijn sterke groeimarkten. In deze landen is de economische groei fors, waardoor een grote vraag naar elektrici teit ontstaat. Windenergie is voor deze landen aantrekkelijk. Windturbines kun nen snel gebouwd worden en vergen minder grote investeringen in de infra structuur. In Nederland neemt de belangstelling voor windenergie sterk toe. In het eerste jaar van de Windenergie Infolijn zijn er meer dan 1000 telefoontjes met verzoe ken voor informatie binnen gekomen. De belangstelling voor windenergie komt vooral van ondernemers die commercieel windturbines willen exploiteren. Maar ook de interesse van energiebedrijven voor windenergie neemt verder toe. De introduktie van 'groene strcwm' lijkt een succes te worden, waardoor de energie bedrijven nu enthousiast zoeken naar nieuwe mogelijkheden voor windener gie. Op zaterdag 13 januari vond voor de ze vende achtereenvolgende maal de lande lijke open horecadag Kijk in de Horeca plaats. In zo'n 500 deelnemende bedrij ven werden in totaal 11.500 bezoekers verwelkomd. Het bezoekersaantal was iets hoger dan vorig jaar, toen 11.000 be zoekers werden geteld. Onder de belang stellenden bevonden zich zes Tweede Kamerieden, die van de gelegenheid ge bruik maakten om nader kennis te maken met de bedrijfstak horeca. Het doel van de open dag is jongeren in de laatste fase van het basisonderwijs en in de eerste fase van het voortgezet onderwijs (10- tot 15-jarigen) alsmede specifieke doelgroepen zoals herintre dende vrouwen, allochtonen en werkzoe kenden zodanig te informeren over wer ken in de horeca dat zij zich een goed beeld kunnen vormen van de mogelijk heden binnen de bedrijfstak. Het Onderwij.scentrum Horeca is het on derwijs- en personeelsvoorzieningsor gaan van sociale partners in de horeca: Koninklijk Horeca Nederland (onderne mers), de Horecabond FNV en de In dustrie- en Voedingsbond CNV (werkne mers). De brochures van het Landelijk Bureau Windenergie zijn o.a. het resultaat van de vragen die bij de Windenergie Info lijn binnenkomen. De brochures zijn te bestellen via de Windenergie Infolijn: (030)6917760. De tweedelige 'Geïllustreerde ency clopedie' van Uitgeversmaatschap pij The Reader's Digest bevat in alfabetische volgorde meer dan 14.000 trefwoorden die in 1200 pagina's te samen een veelomvat tend overzicht bieden van wat het weten waard is. Betrouwbaar naslagwerk De 'Geïllustreerde encyclopedie' is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met de redactie van Winkler Prins. Zij selekteerde de trefwoorden, foto's en tekeningen, geografische kaartjes en schema's. Daarbij zijn uitsluitend begrippen, namen en personen gekozen die blijvend een zekere 'opzoekwaarde' hebben. Alle vakgebieden Alle vakgebieden zijn in de 'Geïllus treerde encyclopedie' vertegenwoordigd. Zo zijn er artikelen op het gebied van geografie en topografie; landen, steden, dorpen, lanschappen, bergen enzovoort. De geografische kaartjes bij de landenbe- schrijvingen tonen in één oogopslag de ligging van het betreffende land. Onder werpen uit de wiskunde, natuurkunde en biologie komen eveneens in veel artike len aan de orde. Ook biografieën, bij voorbeeld op het gebied van geschiede nis, literatuur, beeldende kunst en film, ontbreken niet. Overzichtelijk en handzaam De 'Geïllustreerde encyclopedie' is een handig naslagwerk waarin op een duide lijke en prettig leesbare manier meer op D.V. 27 januari 1996 in de Ned. Hervormde Kerk te Dirksland In verband met het één-jarig bestaan van jongerenkoor Con Amore organiseert het koor een groot concert in de Ned. Herv. kerk te Dirksland. Het koor dat onder lei ding staat van Willem-Arie den Hertog en inmiddels ongeveer 85 leden telt zal deze avond een aantal liederen ten geho re brengen in een zeer gevarieerd pro gramma. Medewerking verlenen: het trompetduo Herman en Henk-Jan Drost, Ron van Ommen op het orgel en Wim de Penning op de vleugel. Dhr. Uyl van Stichting Friedenstimme zal een kort appèlwoord houden over het evangelisatiewerk in Siberië. Ook zullen er enkele muzikale intermez zo's ten gehore gebracht worden. Kortom: een zeer afwisselende avond waar u beslist geen spijt van zult krijgen! Het concert begint om 19.30 uur en de kerk gaat open om 19.00 uur. De toe gang is gratis, maar er zal een kollekte gehouden worden t.b.v. de evangelisatie in Siberië. Het bestuur en de leden van 'Con Amo re' heten u van harte welkom! DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur student G. J. N. Moens te Houten. OOLTGENSPLAAT - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw Bcijerland (herdenking 50- jarig bestaan). van gezinnen in het stookseizoen 1995/1996 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 15-1 t/m 21-1-'96 Omschri]\ 'ing van de weersomstandigheden: D.V. donderdag 1 februari wordt in de Ned. Herv. Kerk te Steliendam een zen dingszangavond gehouden met mede werking van het chr. gemengd koor 'Sursum Corda te Dirksland, organist Anton Weenink, en chr. mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' te Stellen- dam, organiste Marian van Oostenbrug ge. Beide koren staan onder leiding van Johan van Broekhoven. De meditatie zal verzorgd worden door ds. J. het Lam van Dirksland. De kollekte van deze avond is voor hulp aan de kerk in Kharaba in Syrië. Ook is er een tafel met boeken en cd's, mc's en dergelijke in 'De Rank'. Iedereen is weer hartelijk welkom. Het belooft weer een prachtige avond te wor den. Aanvang 19.30 uur. De Oranjevereniging Melissant organi seert op Koninginnedag 1996 o.a. een 'Vrijmarkt' voor kinderen en volwasse nen. Een 'Open Podium' waar kandida ten hun muzikale of andere talenten aan het publiek kunnen tonen. Een 'Braderie' waarvoor ook de Melis- santse middenstand wordt uitgenodigd. Deelnemers dienen zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij Cees van der Spaan, tel. 602974. Voor het eerst zal er worden gestreden om de titel 'Sterkste man, en vrouw van Melissant'. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Jan-Kees Goedegebuur, tel. 602643. Verder is er voor de jeugd een 'Skelter- race'. Opgeven bij Jaap Knöps, teh 603188. •■•*f»<i^ 'fi informatie over een onderwerp kan wor den gevonden. Er zijn twee zoekmoge lijkheden: via een trefwoord of het regis ter. Via het register, dat ruim 3000 ver wijzingen bevat, zijn trefwoorden snel en gemakkelijk terug te vinden. Het gebruik van afkortingen en symbolen in de tek sten is waar mogelijk beperkt. 'Geïllustreerde encyclopedie' Uitg. The Reader's Digest. Twee delen, totaal 1200 blz. Prijs/198,- Genaaid gebonden in luxe, stevi ge band. Vanaf heden verkrijg baar in de boekhandel. ISBN (set) 90-6407-398-8 d.d. 22 januari 1996 Afdeling 1: J. van Hoorn - A. v. d. Veer3 - O H. K(x;se - J. A. van Hoorn3 - O C. Spee - H. Verolme1 - 1 Afdeling 2: J. Lodder-A. Verolme1 - 1 A. Krijgsman-F. Noordijk1 - 1 J. Verbiest - R. JacobsO - 3 A. Knape - W. Vroegindeweij1 - 1 Afdeling 3: J. Groenendijk - H. NoordijkO - 3 P. van Groningen - H. SchellevisO - 3 J. Helleman - J. Nipius1 - 1 T. Staal - J. A. GebuisO - 3 J. K. de Rooij - G. ZaaijerO - 3 RIDDERKERK - Op zaterdag 27 janu ari a.s. hoopt Martin Mans een concert te verzorgen in de Hervormde Singelkerk. Martin Mans geniet bekendheid vanwege zijn makkelijk in het gehoor liggende improvisaties. Naast een concertpraktijk in binnen- en buitenland heeft hij de mu zikale leiding over verschillende koren. Voor 27 januari heeft hij een afwisselend programma samengesteld. Er zullen wer ken ten gehore gebracht worden van o.a. J. S. Bach, Handel, Elgar, Dubois en en kele improvisaties van hemzelf. De concerten op het Van den Heuvel-or gel in de Singelkerk onderscheiden zich door hun bijzondere karakter. Er is ruim te voor samenzang en de sfeer in het kerkgebouw, samen met de gevoelvolle interpretatie van de organist, zorgen voor een gebeurtenis, die u niet zult willen missen. Het concert vangt aan om 20.00 uur en de toegang is gratis. Vereniging van huisvrouwen afd. Steliendam De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen, afdeling Steliendam, houdt op dinsdag 30 januari a.s. haar eerste offi ciële bijeenkomst in 1996. Deze bijeenkomst zal geheel in het teken staan van het bereiden van Chinese en Indische maaltijden. Het wordt een avond van koken, bakken, braden en eten. De avond wordt verzorgd door slagerij Knöps te Steliendam, die, met assistentie van een vertegenwoordiger van de Toko specerijen, ons alles zal vertellen over de toepassing en hoedanigheden van deze specerijen. Het belooft een leerzame en gezellige avond te worden in 't Haegse Huus. Aanvang 19.30 uur. Ook niet-leden zijn van harte welkom. MIDDELHARNIS - De Gerefor meerde Zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk (GZB) en de Hervormde Bond voor Inwendige Zending (IZB) organiseren ook dit jaar weer een aantal ontmoetingsavonden, totaal twaalf, verspreid over het gehele land. Voor deze regio staat Middelharnis genoteerd. De avond wordt D.V. gehou den woensdag 24 januari 1996 in het Herv. verenigingsgebouw 'De Hoek steen', Ring 14. Aanvang 19.45 uur. Om 19.30 uur staat de koffie al klaar. Als gast zal in deze samcnkomst(en) optreden ds. E. Chomutiri, van de Herv. kerk in Zimbabwe. Vanuit zijn ervaring en visie als toerustingspredikant zal hij spreken over het onderwerp 'Toerus- tingswerk'. Dit thema is erg belangrijk in het zendingswerk binnen en buiten ons land en raakt ons allen als christelijke gemeenten. Alle belangstellenden zijn heel hartelijk welkom. Zaterdag 20 april a.s. zal voor de 33e maal het jaarlijkse jeugdsolistenconcours wor den gehouden in het verenigingsgebouw 'Melishof te Melissant. Tot dit concours worden deelnemers toegelaten, die op de dag van uitvoering jonger zijn dan 19 jaar. De deelnemers worden ingedeeld in vier groepen, namelijk 1) klavierinstrumenten (piano, orgel); 2) kleine instrumenten, zoals accordeon, blokfluit, dwarsfluit, gitaar, hoorn, trompet, viool; 3) zang (ook duo's, trio's enz.) en 4) instrumentale duo's, trio's, etc. Het maximale aantal bedraagt 85 deelnemers. En afhankelijk van dat aan tal, worden de groepen nog gesplitst in afdelingen, die naar leeftijd worden ingedeeld. Een optreden mag maximaal zeven minuten duren. De volgende prijzen worden beschikbaar gesteld: 1een wisselbeker voor de winnaar van het gehele concours; 2) voor de diverse groepen en afdelingen een Ie, 2e en 3e prijs. Is het aantal deelnemers per groep/afdeling te gering, dan wordt hiervan afge weken. Bovendien ontvangt iedere deelnemer een diploma en een juryrapport. De meeste muziekleerkrachten, scholen en muziekgezelschappen ontvangen voor dit concours binnenkort aanmeldingsformulieren. Mochten er muziekleerkrachten of andere belangstellenden izjn die geen aanmeldingsformulier hebben ontvangen, dan kunnen zij telefonisch contact opnemen met de heer C. J. Smit, tel. (0187) 601270 of bij geen gehoor met mevrouw A. van Leersum-Jentink, tel. (0187) 602792. Woensdagavond 24 januari zal er D.V. in het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan een bijeenkomst voor werkers in de verzorgende beroepen worden gehouden. Dr. H. Vergunst (zoon van wijlen ds. A. Vergunst) zal een lezing houden over het thema 'Behandelen tot (w)elke prijs?' Dr. Vergunst is ver bonden aan het Romboutziekenhuis in Nijmegen. Belangstellenden zijn eveneens hartelijk welkom. Aanvang 19.30 uur. BARNEVELD - Onder het motto 'Hulpaktie Hongaarse Christelijk Onderwijs' hebben verschillende organisaties uit de Reformatori sche kerken een gezamenlijke aktie opgezet voor het noodlijdende Hongaarse christelijk onderwijs in Hongarije, Roemenië, Servië, Kroatië en Slowakije. De aktie is een initiatief van Educa Transfer International (ETI) uit Amers foort. Aan de aktie doen mee de stichtingen Hulp Oost Europa en de stichting Educa Transfer International. Daarnaast hebben ook de Nederlands Gereformeerde Ker ken hun steun toegezegd. De gezamenlji- ke hulpaktie wordt breed gedragen. Ver tegenwoordigers uit de Christelijke Ge reformeerde Kerken, de Gereformeerde Gemeenten, de Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt), de Nederlands Gerefor meerde Kerken en de Nederlands Her vormde Kerk hebben zitting in het co mité van aanbeveling. In oktober brachten vier kerkleiders van de Reformatus kerk uit Hongarije en Roemenië, waaronder de bekende dr. L. Tökes, een bezoek aan Nederland. Zij waren hier namens de Hongaarstalige synode om aandacht te vragen van de Nederlandse kerken voor de nood van het christelijk onderwijs in beide landen. Volgens bisschop Hegedüs van Honga rije zal het christelijke onderwijs spoedig verdwenen zijn, tenzij er grootscheepse hulp uit het buitenland komt. Door nieu we bezuinigingen op de onderwijssub- sidies, dreigt de sluiting van onder ande re 87 christelijke scholen in Hongarije. Inmiddels heeft de synode een open brief opgesteld gericht aan alle kerken en christelijke organisaties. Deze brief is door de Hulpaktie aan de eigen achterban toegezonden. De overige kerken, waaronder de Gereformeerde Kerken, de Nederlandse Hervormde Ker ken (met uitzondering van de Gerefor meerde Bond) en de Christelijke Gere formeerde Kerken worden vanuit Boeda pest aangeschreven. De brief is onder tekend door dr. L. Hegedüs van Boeda pest en dr. K. Csiha van Cluj Napoca, Roemenië. Volgens dr. ir. J. van der Graaf, alge meen secretaris van de Gereformeerde Bond in de Nederiands Hervormde Kerk en één van de initiators van de gezamen lijke hulpaktie, is er gedurende de afge lopen ecuwen druk verkeer geweest tus- .sen Hongarije en Nederland op het ter rein van onderwijs en theologie, „vanuit een diepe verwantschap in geloof en be lijden". „Vandaar ook de betrokkenheid van Nederland op Hongarije vandaag", aldus Van der Graaf. Hij pleit dan ook voor een christelijk nationale aktie. „Nu de nood onder christenen in Hongarije en Roemenië opnieuw hoog is gestegen, kan er alleen sprake zijn van doelmatige hulp warmeer breed wordt samengewerkt in de hulpverlening. Hongarije en Roe menië kennen nog een ongedeelde gere formeerde kerk. Een verdeelde gerefor meerde kerk in Nederland kan dan ook alleen maar verantwoord hulp verlenen aan de broeders en zusters in het Oost blok wanneer men, in kerkelijke zelfver loochening, leert wat het betekent, dat we samen mogen delen wat we samen hebben ontvangen", aldus de algemeen secretaris. Op initiatief van ETI is er een spaarku bus ontwikkeld, dat de organisaties in zoveel mogelijk gezinnen, verenigingen en scholen willen uitzetten. Daarbij is het de bedoeling dat deelnemers aan de aktie minimaal één gulden per week spa ren. De aktie duurt een jaar. Naast kerke raden worden ook de scholen in de aktie betrokken. Volgens de woordvoerder van de gezamenlijke aktie betreft het een eenmalige aktie. „Het is niet de bedoe ling dat we het Hongaars christelijk on derwijs tot in lengte van dagen blijven steunen. Uiteindelijk zullen ook zij op eigen benen moeten staan". De spaarkubus, met een tekst in zowel het Nederlands als in het Hongaars, zal daarom ook in Hongarije onder de leden van de kerken worden uitgezet. Een praktisch probleem bij dit spaarsysteem in Hongarije is de torenhoge inflatie in dat land. Geld dat deze maand wordt ge spaard, kan volgende maand nog maar de helft waard zijn. Veel Reformatus kerken in Hongarije kiezen dan ook voor het houden van een kollekte. De opbrengst van de aktie wordt gedeel telijk via ETI en gedeeltelijk via de deel nemende organisaties besteed. Daarnaast willen de organisaties plaatselijke comité's in de gelegenheid stellen nieu we of bestaande onderwijsprojekten in te dienen, die na een positieve beoordeling ook uit deze aktie kunnen worden gefi nancierd. „Uiteraard dienen het projek- ten te zijn die te maken hebben met het christelijk onderwijs in Hongarije of in een van de andere Hongaarstalige gebie den", aldus de woordvoerder van de Hulpaktie. Door deze maatregel hopen de organisaties ook de medewerking te knjgen van de bestaande plaatselijke co mité's. Voor een correct verloop van de aktie en een verantwoorde besteding van de op brengst is een raad van toezicht in het le ven geroepen, waarin vertegenwoordi gers uit de verschillende kerkelijke rich- tmgen zitting hebben. Voor meer inlichtingen: Bert de Jong, woordvoerder, tel. (0172) 21 1378 (kantoor), of (0172) 212245 (privé). Normaal Streef- Totaal strcef- jaar- verbruik ver m' biiiik ver m' liruik 500 18 9,00 176 88,00 600 22 11,00 214 107,00 700 26 13,00 251 125.50 800 29 14,50 287 143,50 900 33 16,50 323 161,50 1000 37 18,50 359 179,50 1100 41 20,50 397 198,50 1200 45 22,50 434 217,00 1300 49 24,50 472 236,00 1400 52 26,00 509 254,50 1500 56 28,00 543 271,50 1600 60 30,00 580 290,00 1700 65 32,00 620 310,00 1800 68 34,00 655 327,50 1900 72 36,00 693 346,50 2000 76 38,00 730 365,00 2200 83 41,50 804 402,00 2400 91 45,50 877 438,50 2600 99 49,50 953 476,50 2800 107 53,50 1028 514,00 3000 114 57,00 1103 551,50 3500 134 67,00 1289 644,50 4000 154 77,00 1478 739,00 4500 173 86,50 1666 833,00 5000 193 96,50 1852 926,00 5500 213 106,50 2041 1020,50 6000 232 116,00 2229 1114,50 6500 252 126,00 2419 1209,50 7000 272 136,00 2608 1304,00 7500 291 145,50 2795 1397,50 8000 311 155,50 2985 1492,50 8500 331 165,50 3175 1587,50 9000 351 175,50 3362 1681,00 9500 371 185,50 3553 1776,50 10000 391 195,50 3742 1871,00 De wee letters voor het letterspel van de ie week zijn E en N (tabelnr. 12) Afgelope beneden h minder har 1 week lag de buitentemperatuur et normale niveau en het waaide ddan normaal. Weergegevens Valkenburg IZII) Berekeningsmodel NV EN ECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg (voor geheel Zuid-Holland) Vorig jaar werd Iris Bulthuis uit Goedereede winnaar; haar spel werd fascinerend genoemd. Ze werd begeleid door Niels Dolieslager.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2