POLITIE Dodelijk ongeluk in de Fortuinweg Politie bedankt! Wijzigingen in de BTW Wilgen knotten in Ouddorp Flakkee bouwt mee aan het opvanghuis voor moeder en kind Verdachten overval Achthuizen aangehouden Dirksland verlaagt afvalstoffenheffing Nieuwe direlcteur voor 'Binnenhof Nieuw busstation in Oude Tonge wordt geopend 68e Jaargang DINSDAG 23 JANUARI 1996 No. 6471 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. GHnwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) m Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE OOSTFLAKKEE Poging inbraak Tussen 12 en 17 januari werd te Oude Tonge een poging gedaan om in te bre ken in een woning. Het is kennelijk niet gelukt om binnen te komen, uitsluitend braakschade. Diefstal Op zaterdag 20 januari werd in korte tijd voor de vierde keer ingebroken in een schuur aan de Buitendijk te Den Bommel. Dit keer werd een gaskachel ontvreemd. Vernieling Tussen zaterdag 20 en zondag 21 januari werd op de Washingtönstraat te Oude Tonge een auto bekrast. GEMEENTE DIRKSLAND Poging inbraak Op 18 januari werd te Dirksland een poging gedaan om in te breken in een woning. Toen het inbraakalarm vervol gens afging heeft men zich ijlings uit de voeten gemaakt. Diefstal uit woning Op een bungalowpark te Herkingen werd ingebroken in een zomerwoning. De schuifpui werd opengebroken en uit de woning werd een bos sleutels ontvreemd. Inbraak voetbalkantine In de nacht van 16 op 17 januari werd aan de achterzijde van een kantine te Dirksland een afzuiginstallatie gestolen. 1GEMÈENTÊ GöMl^ÊlBr Babbeltruc Donderdagmiddag 18 januari werd bij een woning te Ouddorp door twee zigeu nervrouwen aangebeld. Zij vroegen een glas water om medicijnen in te nemen. Terwijl de bewoonster dit gaf, werd ze aan de praat gehouden. Toen de beide vrouwen weg waren, miste zij ruim ƒ600,-. Poging inbraak personenauto Tussen 19 en 20 januari werd getracht in te breken in een personenauto op de Kabbelaarsbank te Ouddorp. Getracht werd het portierslot te forceren met een schroevedraaier, hetgeen mislukte. GEMEENTE MIDDELHARNIS Verlaten plaats ongeval Donderdagmiddag 18 januari werd op het Beneden Zandpad te Middelharnis tegen de voorbumper van een personen auto gereden die daardoor werd bescha digd. De veroorzaker reed door zonder zijn identiteit bekend te maken. Diefstal uit woning Op donderdag 18 januari tussen 12.00 en 12.15 uur kreeg een bewoner aan de Battenoord onverwacht bezoek van twee vrouwen. De vrouwen hadden een raar verhaal over het verkopen van textiel. Na enige tijd verlieten de vrouwen de woning. De volgende dag vermiste de bewoner uit een geldkistje enkele bank- papieren van ƒ50,-. Vermoedelijk gaat het om dezelfde vrouwen welke in Ouddorp middels een babbeltruc in een woning waren geweest. Op zaterdag 20 januari werd er in de avonduren ingebroken in drie woningen aan de Specht te Sommelsdijk. In alle gevallen werd een raam aan de achterzij de van de woning geforceerd. Uit één woning werden twee gouden dasspelden ontvreemd en uit de twee andere wonin gen niets. Diefstal Op zaterdag 20 januari werd er vanuit een afgesloten kledingkastje op Port Zelande een gouden ketting ontvreemd. Diefstal aanbangwagen Tussen 17 en 20 januari werd vanaf de Westelijke Achterweg te Sommelsdijk een éénassige aanhangwagen met groen kleurige open bak ontvreemd. Diefstal Tussen zaterdag 20 en zondag 21 januari werd er ingebroken in een bouwkeet aan de Johannespolderseweg te Middelhar nis. De toegangsdeur werd geforceerd en er weren twee portofoons, een radio en een gereedschapskist gestolen. Op de Battenoordsedijk werd een schuur opengebroken tussen zaterdag 20 en zon dag 21 januari. Uit de schuur werd een lasapparaat, een cirkelzaag merk Skil en een lamp ontvreemd. Eilandeti-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! In de afgelopen week zijn door de politie van de basiseenheid Goeree-Overflakkee vijf verdachten van de overval op een boer in Achthuizen op 27 december jongstleden aangehouden. De basiseenheid kreeg hierbij ondersteu ning van de recherche van het district De Eilanden. De verdachten, variërend in de leeftijd van 22 tot 27 jaar en afkomstig uit Amsterdam en Dordrecht zijn inmid dels voorgeleid voor de officier van jus titie. Het vermoedelijk bij de overval ge bruikte vuurwapen werd in beslag ge nomen. Het bij de overval buitgemaakte geld, enkele duizenden guldens, werd door de daders (allen buitenlanders) tijdens de jaarwisseling gebruikt om uit te gaan. ^^3 02^ ^^O »ja Zaterdag 27 januari a.s. beginnen voor de Vereniging voor Natuur en Land schapsbescherming Goeree-Overflakkee de winteractiviteiten voor 1996. Deze activiteiten worden georganiseerd door de werkgroep terreinbeheer van de ver eniging. De activiteiten zijn deze keer in Ouddorp op diverse lokaties. Gestart wordt aan de Hofdijkseweg nabij de volkstuinen, de Knotwilgen rondom de tuinen zijn aan een Knotbeurt toe. Op deze actiedag van de vereniging kun nen we weer veel hulp gebruiken. Een ieder die iets voor het behoud van de na tuurelementen wil doen kan ons daar a.s. zaterdag bij helpen. We verzamelen om 8.15 uur bij de volkstuinen aan de Hofdijkseweg. De werkzaamheden duren tot ongeveer 12.30 uur. Handgereedschap en motorzaag zijn be perkt aanwezig, wie in bezit is van goed gereedschap moet dit zeker meenemen. Zoals gebruikelijk zal het afkomende openhaardhout onder de helpers worden verkocht voor 10,- per ml De Hofdijkseweg is te bereiken via de provincialeweg richting Ouddorp, bij het stoplicht rechtsaf en daarna eerste weg rechts. Verdere inlichtingen kunt u krijgen bij: Kees van 't Zelfde, tel. 485566 of Krijn Tanis, tel. 681045. Gistermorgen vroeg, rond half zes, heeft op de Plaatweg, de zogeheten Fortuinweg tussen Stellendam en Melissant, een eenzijdig auto-ongeval plaatsgehad, dat het leven heeft gekost aan de 41-jarige Willem de Graaff uit Melissant. Samen met zijn broer exploiteerde de overledene een spruitteeltbedrijf vanaf de boerderij van voorheen de fam. Van Seters aan de Kraaierdijk waar hij met zijn ouders woonde. Gedurende het week-end was de overledene elders geweest en maandagmorgen vroeg keerde hij naar Melissant terug. Hij reed in een bedrijfauto van Garage Van Geest uit Stellendam, waar hij zaterdag zijn eigen wagen in reparatie had gegeven. De aanleiding tot het ongeluk is niet duidelijk geworden. De pick-up is in de rechterberm geraakt en is met de linkerflank tegen een boom gebotst. De boom drong zich in de cabine aan bestuurderszijde. Dhr. de Graaff is ter plaatse overleden. Hij was uit het wrak geslingerd, evenals zijn passagier, een in Den Haag wonende 29-jarige man van Columbiaanse afkomst. Deze is gewond in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. De reddingsploeg van de brandweer Goedereede is ter plaatse geweest maar heeft de slachtoffers niet hoeven te bergen, wel werd middels de agregaten voor licht gezorgd. Ingezonden: Op woensdagavond 27 december 1995 heeft op mij een zéér brute over val plaatsgevonden. Enkele dagen daarna dacht ik, dat het onderzoek op dood spoor zat en dat ik er na een week niets meer over zou horen. Doch, niets was minder waar! Er werd keihard aan deze zaak gewerkt. Alle vrije uren van de heren van het ABC-team en medewerkers werden ingezet om deze zaak tot een oplos sing te brengen. Johan de Vos zei mij: „Al moeten we er dag en nacht tegen aan, ook al worden onze uren mis schien wel niet betaald, we zullen deze zaak boven water halen". En donderdag 18 januari 1996 was het zover: 5 man vast en zij hebben bekend. PRACHT SPEURWERK! Jongens van het ABC-team, jullie zijn een stelletje prachtkerels! Leo Lagen dijk, Hans van Vliet, dhr. Kievit, Jo han de Vos en verdere medewerkers, hardstikke bedankt! Dit ook namens mijn vrouw Elly en kinderen Evelien, Mariska en Cindy. Wij zien het weer helemaal zitten! Met dank voor plaatsing. Anton In de huis-aan-huis verspreide begro tingskrant is mededeling gedaan van de diverse belastingverhogingen voor 1996. De afvalstoffenheffing zou voor 1996 niet verhoogd worden. De gemeenteraad heeft naderhand besloten voor 1996 de afvalstoffenheffing echter te verlagen. De gemeenteraad acht het billijk de bur gers minder te laten betalen, omdat de A.VR hoogstwaarschijnlijk lagere tarie ven voor de afvalverwerking zal bereke nen. Eenpersoonshuishoudens gaan ƒ16,- minder betalen (wordt ƒ184,-); de meerpersoonshuishoudens ƒ20,- minder (wordt ƒ230,-) en de bedrijven betalen voor een minicontainer ƒ40,- minder (wordt ƒ462,80). Alle belastingen op één biljet Eind januari zullen de aanslagbiljetten gemeentelijke belastingen worden ver stuurd. Op dat biljet zijn alle belastingen samengevoegd, te weten: de onroerende zaakbelasting, de afvalstoffenheffing, de rioolrechten, de hondenbelasting en de forensenbelasting. Door de ingebruikne ming van een nieuw belastingsysteem is dit mogelijk geworden. In de meeste gevallen kan dan in vijf maandelijkse termijnen betaald worden in plaats van twee. Voor meer informatie raadplege men de toelichting op het aanslagbiljet. De BTW is per 29 december 1995 op vele punten belangrijk gewij zigd. Verzoeken om toepassing van de overgangsregeling belaste ver huur dienen uiterlijk 26 januari 1996 te zijn ingediend! Een verzoek om voor belaste verhuur te mogen opteren, wordt voortaan alleen gehonoreerd als de huurder de onroeren de zaak gebruikt voor prestaties die voor tenminste 90% belast zijn. Als aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, verricht de verhuurder voortaan vrijgestelde pres taties en zal de vehruurder de vooraftrek moeten herzien per 31 december 1995. Deze herziening vindt in één keer plaats. In een situatie dat bijvoorbeeld de bouw én de verhuur begin 1995 plaatsvond, betekent dit dat de in aftrek gebrachte BTW door de verhuurder, door deze, na afloop van het laatste tijdvak 1995 in één keer moet worden terugbetaald! Overgangsregeling Als de huurovereenkomst op 31 maart 1995, 18.00 uur al bestond, kan de ver huurder een verzoek doen om toepassing van de overgangsregeling. Deze houdt in dat de voorbelasting niet in één keer moet worden terugbetaald, maar telkens voor 10% per boekjaar dat de huurover eenkomst nog loopt. Om voor de over gangsregeling in aanmerking te komen, dient de verhuurder een verzoek bij de Belastingdienst m te dienen en wel uiter lijk 26 januari 1996. Aangezien bij dit verzoek nogal wat gegevens moeten worden overlegd, waardoor de melding voor 26 januari ernstige problemen geeft, kan ook een In de vergadering van het Algemeen Bestuur van het Werkvoorzieningsschap Binnen hof d.d. 17 januari 1996 is besloten de heer J. J. A. van Geffen met ingang van 1 april 1996 te benoemen in de funktie van direkteur bij Binnenhof De heer Van Geffen is 43 jaar oud, momenteel werkzaam als Hoofd (management-) opleidingen bij Fokker Schiphol en woonachtig in Dordrecht. Na een uitvoerige sollicitatieprocedure, welke is begeleid door Van der Kruijs Mana gement Selectie, kwamen zowel de sollicitatiecommissie, de Ondernemingsraad als het Dagelijks Bestuur tot een unaniem advies dat de heer Van Geffen een uitstekende kandidaat is voor deze funktie. De heer Van Geffen is direct na zijn LTS-opleiding gaan werken bij Lips brandkas- tenfabrieken, en heeft zich door hard werken en studeren in de avonduren weten op te werken tot zijn huidige niveau. Recent heeft hij de avondopleiding bedrijfskunde af gerond aan de Universiteit van Nijmegen. Het Bestuur is van mening in de heer Van Geffen een direkteur benoemd te hebben die met name in staat zal zijn om van Binnenhof een solide organisatie te maken, waarbinnen optimaal omgegaan zal worden met mensen en middelen. De werkgroep 'Goeree-Overflakkee' van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind (VBOK) kan terugzien op een geslaagde openbare avond. De op 16 januari jl. gehouden avond stond o.a. in het teken van het nieuwe opvanghuis. Wanneer op 30 maart a.s. het 25-jarig ju bileum van de VBOK zal worden ge vierd, zal dit prachtige cadeau worden aangeboden. Een VBOK-opvanghuis voor vrouwen die vanwege hun zwan gerschap geen onderdak meer hebben. Om de bouw en het beheer hiervan mo gelijk te maken, zijn 25.000 nieuwe le den nodig. Na het boeiende betoog van de campagneleider, de heer W. Kok, wa ren alle aanwezigen er ook van over tuigd: dit huis moet er komen! Spontaan hebben dan ook nieuwe leden zich aan gemeld op de avond. In de pauze was er veel belangstelling voor de uitgebreide boekentafel. De film 'Joost bijvoorbeeld' was voor velen het hoogtepunt van de avond. Op schitterende wijze werd het wonder van het ontstaan, de ontwikkeling en de ge boorte van nieuw leven getoond. Aan het eind van de avond werd de op brengst van de gehouden kollekte aan geboden aan de heer Kok, waarmee dui delijk werd dat Flakkee inderdaad mee bouwt aan het opvanghuis voor moeder en kind. De VBOK-werkgroep bedankt iedereen heel hartelijk voor de belangstelling en steun! Wij rekenen erop dat nog velen zich zullen aanmelden als lid. Bel voor lidmaatschap of informatie: tel. (0187)486795. Alle nieuwe leden ontvangen gratis de 'kostbare voetjes' in goud of een foto klapper over de ontwikkeling van het menselijk leven. voorlopige melding vóór deze datum worden gedaan. Uiterlijk 1 maart 1996 moeten dan de overige ontbrekende gegevens zijn aangevuld. Verder is één van de voorwaarden om voor de overgangsregeling in aanmer king te komen, dat de huurovereenkomst worden aangepast; zo moet de huur per jaar tenminste 7% zijn van stichtingskos- ten van de onroerende zaak, te vermeer deren met 0,15% voor elk jaar dat sinds de eerste ingebruikname is verstreken. Raadpleeg uw accountant of belastingad viseur in elk geval nog voor de fatale datum van 26 januari a.s. ZWN Openbaar Vervoer opent op 26 januari a.s. om 14.00 uur het nieuwe busstation van Oude Tonge. De burgemeester van de Gemeente Oostflakkee, de heer A. J. C. van Pelt is uitgenodigd om de ope ningshandeling te verrichten. Het oude busstation was dringend aan ver vanging toe. Het was ontworpen volgens het 'visgraatprincipe' en de haltes waren alleen geschikt voor een standaardbus van 12 meter lengte. Op verschillende momen ten van de dag echter wórden ritten vers trekt, waardoor twee bussen op hetzelfde moment de halte aan doen en worden diverse ritten gereden met de zogenaamde gelede-bussen van 18 meter lengte. Het busstation heeft een volledige gedaante wisseling ondergaan. In plaats van een verouderd en verwaarloosd busstation is er nu een eigentijds, fris en ruimtelijk bussta tion. De kleuren van het busstation komen overeen met het rood, geel, blauw, wit en grijs van het ZWN-logo. Zo zijn de bank jes rood, de overkapping is wit, de steun pilaren van de overkapping zijn blauw, de tegels zijn geel en het beton is grijs. Het nieuwe busstation heeft twee in- en uit gangen zodat er zoveel mogelijk 'door gaande' busbewegingen zijn. De bussen halteren in de lengterichting. Overstappen is zo veel mogelijk op één perron gecon centreerd. In verband met de veiligheid en overzichtelijkheid hebben alleen bussen toegang tot het eigenlijke station. Voor de reizigers is een aantal voorzieningen aan gebracht om het wachten en overstappen zo comfortabel mogelijk te maken. De wachtruimte is overdekt, evenals de over steekplaats tussen de perrons. Op het bus station is ook een telefooncel geplaatst. Reizigers die met de fiets naar het bussta tion komen, krijgen binnenkort een geheel nieuwe voorziening. Zij kunnen voor het stallen van de fiets een fietskluis huren. Natuurlijk kan de fiets ook worden gestald in een fietsenstandaard. Voor reizigers die met de auto naar het busstation komen, is er parkeergelegen heid. De parkeerplaatsen zijn gescheiden van het gedeelte waar bussen staan, dus van het eigenlijke station. Doordat de bus sen in de lengterichting halteren worden de afstanden die passagiers moeten lopen om over te stappen korter, evenals de omrijbewegingen voor de bussen. Voor de passagiers is duidelijk in welke richting de bus rijdt: richting Rotterdam of richting de eilanden. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAQE - FOTOGRAFIE EU im en cj CZ3 OUDDORP- W»atatnÊt3S- Twhföon (0187) 6916121 Fax 6ft3734 E-PtMai>op-Hogtax>om172-T9hhonf3111)4e24O0

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1